Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (15)Книжкові видання та компакт-диски (108)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=КАТЕРИНИЧ$<.>+<.>A=СТАНІСЛАВ$<.>+<.>A=ЄВГЕНІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 163
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Станіславчук, М. А. 
Переклад, крос-культуральна адаптація і валідизація анкети центральної сенситизації (Central Sensitization Inventory) для хворих на ревматоїдний артрит / М. А. Станіславчук,, В. О. Бомбела, Ю. Л. Шкарівський // Львів. клініч. вісн. - 2022. - № 1/2. - С. 21-27. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Больовий синдром - один із основних інвалідизивних чинників у хворих на ревматоїдний артрит (РА). Дослідження підтверджують неоднорідність патогенетичних механізмів виникнення болю у хворих із запальними хворобами суглобів. Неабияку роль у механізмах перцепції болю відіграє явище центральної сенситизації. У 2012 р. T. G. Mayer зі співавторами створили анкету Central Sensitization Inventory (CSI), яка допомагає швидко ідентифікувати хворих, що мають симптоми, пов'язані з феноменом центральної сенситизації, однак україномовної версії цього опитувальника досі не було. Мета роботи - перекласти, провести крос-культуральну адаптацію, валідизацію й апробацію україномовної версії Central Sensitization Inventory у хворих на ревматоїдний артрит. Переклад і крос-культуральну адаптацію CSI проводили згідно зі стандартними рекомендаціями Guidelines for the process of cross-cultural adaptation of self-report measures. Обстежено 75 хворих із діагнозом РА відповідно до критеріїв ACR/EULAR (2010) і 15 осіб контрольної групи. Статистичний аналіз отриманих результатів проводили за допомогою методів варіаційної статистики у пакеті прикладних програм SPSS22 (-SPSS Inc.). Надійність україномовної версії анкети CSI оцінювали методом тест/ретест з інтервалом 7 днів у 65 хворих на РА. Отримані результати продемонстрували високу надійність анкети CSI - внутрішньокласовий коефіцієнт кореляції становив 0,914, коефіцієнт альфа Л. Кронбаха - 0,914. Використання анкети CSI у хворих на РА засвідчило наявність у них центральної сенситизації. Значення CSI у цих хворих становило 36,32 +- 14,67 проти 15,60 +- 12,10 у контролі. Показник >> 40 (наявна центральна сенситизація) виявлено у 40,00 % пацієнтів. Висновки: перекладено анкету Central Sensitization Inventory та проведено її крос-культуральну адаптацію і валідизацію. Україномовна версія анкети показала достатній ступінь надійности й внутрішньої узгоджености. Анкету можна використовувати як з науковою метою, так і у клінічній практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Кедик І. О. 
Крос-культуральна адаптація та валідизація україномовної версії Standardized Evaluation of Pain (StEP) - інструменту оцінки нейропатичного болю в нижній частині спини у хворих на анкілозивний спондиліт / І. О. Кедик, Є. І. Шалковський, І. І. Шаповал, М. А. Станіславчук // Укр. неврол. журн. - 2022. - № 3/4. - С. 39-48. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.40-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Залевська М. М. 
Феномен золотного шитва в українському декоративному мистецтві : монографія / М. М. Залевська; ред.: К. Станіславська. - Київ : Пабліш Про, 2021. - 343 c. - Бібліогр.: с. 172-188 - укp.

Висвітлено особливості розвитку та функціонування золотого шитва на українських землях в контексті історико-культурного та мистецтвознавчого аспектів. Визначено проблемні вектори та проаналізовано історіографію особливостей формування золотного шитва як феномена декоративного мистецтва. Досліджено процеси основних етапів становлення золотного шитва та висвітлено шлях його історичного розвитку на українських землях. Розкрито специфіку функціонального застосування гаптованих речей і предметів у храмовому середовищі крізь призму історичного формування традицій, розглянуто ґенезу найбільш поширених іконографічних сюжетів, призначених для богослужбового використання. Окреслено художні особливості золотного шитва у контексті культурного простору, виявлено особливості трансформації творів гаптування, взаємодії та взаємозв'язків з іншими видами мистецтва. Виявлено особливості процесу зберігання та популяризації спадщини золотного шитва в колекціях музейних фондів в Україні. Розглянуто основні та додаткові матеріали для золотного шитва, систематизовано основні техніки виконання в українському гаптуванні, обґрунтовано подібність технік золотного шитва з рушниковими швами на прикладі речей і творів церковного та світського побутування, музейних фондів, виставкових колекцій, приватних зібрань. Розкрито особливості золотного шитва в Україні, а також його зв'язок із світовою практикою гаптування крізь призму творчості європейських, азіатських й інших народних та професійних майстрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.963(4УКР)6 я6

Шифр НБУВ: ВА852085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Катеринич К. М. 
Позалікарняна пневмонія в дітей віком від 1 місяця. Клінічна настанова, заснована на доказах (закінч.) / К. М. Катеринич, О. М. Ліщишина, М. Б. Мойсієнко, Н. Б. Пранік, С. О. Ренчковська, О. А. Риков // Сучас. педіатрія. Україна. - 2021. - № 1. - С. 82-111. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Запропоновану клінічну настанову не слід розцінювати як стандарт медичної допомоги. Остаточне рішення щодо конкретної діагностичної процедури або методу лікування повинен приймати лікар з урахуванням клінічного стану пацієнта та інших обставин. Клінічна настанова "Позалікарняна пневмонія в дітей віком від 1 місяця" має на меті допомогу лікарю в прийнятті раціонального рішення в різних клінічних ситуаціях, слугує інформаційною підтримкою щодо найкращої клінічної практики на основі доказів ефективності застосування певних діагностичних процедур і ліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Колоскова О. К. 
Особливості перебігу коронавірусної інфекції COVID-19 у дітей України / О. К. Колоскова, С. О. Крамарьов, Т. М. Білоус, Л. А. Іванова, Т. М. Камінська, І. І. Незгода, Т. В. Стоєва, Ю. П. Харченко, М. Н. Гарас, В. В. Євтушенко, І. Ю. Серякова, Л. П. Станіславчук, Ю. І. Лобортас // Актуал. інфектологія. - 2021. - 9, № 2. - С. 10-18. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Пандемія коронавірусної хвороби COVID-19, спричинена новим коронавірусом SARS-CoV-2, на сьогодні є глобальною проблемою, однак досить обмеженими є дані щодо особливостей перебігу інфекції COVID-19 у дітей. Мета роботи - провести узагальнюючий аналіз демографічних, епідеміологічних і клінічних особливостей перебігу COVID-19 у дітей різного віку з різних регіонів України. З дотриманням принципів біоетики проведено багатоцентрове ретроспективне відкрите когортне дослідження 669 випадків інфекції у дітей, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у відділеннях госпітальних баз міст Києва, Вінниці, Чернівців та Одеси. У госпіталізованих дітей визначали комплекс клінічних, лабораторних та інструментальних маркерів перебігу інфекції, спричиненої коронавірусом COVID-19. До першої (I) групи ввійшли 67 дітей віком до 2 місяців, до другої (II) групи - 320 хворих дітей у віковому проміжку від 60 днів до 6-річного віку, субгрупа зі 127 дітей молодшого та середнього шкільного віку сформувала третю (III) групу, а до складу четвертої ( IV) вікової групи ввійшли 155 підлітків віком від 12 років. Ураження вірусом SARS-CoV-2 систем внутрішніх органів характеризувалося мультисистемним характером і проявлялося змінами з боку верхніх дихальних шляхів у 70,1 % випадків, ураженням нижніх дихальних шляхів - у 54,7 % спостережень, інфекційно-запальними змінами - у 57,2 % випадків, гастроінтестинальними симптомами - у 9,2 %, а також неврологічною симптоматикою - у 17,8 %. Загалом серед клінічних симптомів у загальній когорті пацієнтів найчастіше зустрічались лихоманка (51,1 %), загальна слабкість (51,6 %), біль у горлі (70,1 %), кашель (54,7 %) та зниження апетиту (52,8 %). Ураження паренхіми легень із відповідною клініко-рентгенологічною картиною як прояв коронавірусної хвороби COVID-19 визначалося із частотою від 23,9 до 25,9 % обстежених дітей у різних регіонах України з вірогідним зростанням шансів розвитку пневмонії у підлітковому віці. Найчастішими змінами у додаткових методах обстеження були лейкоцитоз (18,8 % випадків), тромбоцитоз (14,5 % хворих), лейкопенія (11,1 % пацієнтів), збільшення С-реактивного білка у 43,7 % дітей. Підвищений уміст тромбоцитів спостерігався переважно у дітей перших двох місяців життя (у 38,3 % випадків) і вірогідно зростав упродовж періоду стаціонарного лікування, що співпадало з тенденціями до зростання частоти підвищеного вмісту С-реактивного білка у цій віковій когорті. Висновки: аналіз епідеміологічних, клінічних і лабораторних особливостей перебігу коронавірусної хвороби, викликаної SARS-CoV-2, у дітей різних вікових груп із різних регіональних госпітальних баз України узгоджувався із перебігом у дорослих пацієнтів із COVID-19, але більш високі шанси на легші форми захворювання серед дітей молодшого віку та ураження нижніх дихальних шляхів і вищі шанси тяжкого перебігу серед старших дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Станіславський В. Г. 
Критерії вибору криптовалюти для ефективного управління операційною діяльністю / В. Г. Станіславський // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2021. - № 2. - С. 37-44. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Інвестиції у криптоактиви можуть бути непростими. На даний момент існує безліч різних криптовалют, що працюють на різних блокчейнах із різними екосистемами. Використання криптоактивів вимагає визначення мети щодо типу криптоактивів I ступеня, в якому їх властивості впливають на їх функціонування і розвиток. У даній роботі автор аналізує дві найпопулярніші і значущі криптовалюти для крипто індустрії - біткоін і ефіріум на двох різних блокчейнах. Автор спеціально взяв дві абсолютно різні за своїм змістом і призначенням криптовалюти. З огляду на те, що автор не бачить ідеального вирішення низки проблем, він описав необхідність диверсифікації активів за цілями використання. Автор описує кожну криптовалюту як окрему екосистему зі своїми властивостями, що вимагає гри за правилами; виділяє соціально-економічні чинники, через які він вибрав ці два блокчейна для аналізу, намагається проаналізувати залежність властивостей кожної криптовалюти від рівня популяризації і приводить емпіричні дані із зазначенням наслідків в історичному контексті. Розглянуто технічні властивості як чинник масштабованості і привабливості кожного з блокчейнів, як криптовалюти взаємодіють між собою, впливаючи на фінансові настрої користувачів. Автор також намагається визначити технічні та соціальні чинники, які призвели до адаптації цих криптовалют до традиційного фінансового сектора, і їх залежність один від одного. Описано Bitcoin як систему для збереження і примноження коштів, тоді як Ethereum - як екосистему, проміжний протокол між уже сформованими секторами ринку і децентралізованими додатками в мережі. Проаналізувавши результати дослідження, автор надає загальні критерії формування методології вибору криптовалюти і блокчейну для ведення ефективної операційної діяльності, а також формування власного механізму управління ефективністю криптовалютних операцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.227

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Теорія та практика цивільної безпеки в Україні : [колект.] монографія / І. В. Андрощук, О. В. Андрощук, А. П. Березовецький, Л. Ф. Бондарчук, С. П. Бондарчук, А. О. Вербовий, О. О. Вісин, О. Б. Горностай, Н. Г. Городецька, І. М. Городецький, А. М. Гусєв, Ю. Д. Древаль, Я. В. Ільчишин, М. О. Кропива, М. Є. Ліщук, І. Б. Мазур, В. М. Марич, О. Л. Мірус, Л. О. Мітюк, Е. В. Поляшенко, М. В. Рудинець, І. С. Сагайдак, В. О. Северенчук, О. В. Станіславчук, В. М. Стасюк, В. О. Тимочко, А. М. Тригуба, І. Л. Тригуба, В. І. Федорчук-Мороз, Л. В. Филипчук, В. Л. Филипчук, Т. М. Чорна, О. П. Шароватова; ред.: В. І. Федорчук-Мороз; Луцький національний технічний університет. - Луцьк : РВВ Луцького НТУ, 2020. - 187 c. - укp. - рус. - англ.

Наведено результати досліджень теоретичних питань і практики гарантування цивільної безпеки в Україні, які дозволяють виявити резерви суспільства для стійкого розвитку та формувати практичні шляхи його укріплення. Висвітлено правові, екологічні та психологічні аспекти цивільної безпеки. Проаналізовано міжнародний і вітчизняний досвід щодо підвищення рівня безпеки та продуктивності праці. Увагу приділено інженерно-технічним і організаційним засадам забезпечення цивільної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Катеринич К. М. 
Позалікарняна пневмонія в дітей віком від 1 місяця. Клінічна настанова, заснована на доказах / К. М. Катеринич, О. М. Ліщишина, М. Б. Мойсієнко, Н. Б. Пранік, С. О. Ренчковська, О. А. Риков // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 8. - С. 68-106. - Бібліогр.: 106 назв. - укp.

Клінічну настанову створено мультидисциплінарною робочою групою на основі оригінальних клінічних настанов British Thoracic Society guidelines for the management of community acquired pneumonia in children: update 2011, Infants and Children: Acute Management of Community Acquired Pneumonia Clinical Practice Guideline, The Management of Community-Acquired Pneumonia in Infants and Children Older Than 3 Months of Age: Clinical Practice Guidelines by the Pediatric Infectious Diseases Society and the Infectious Diseases Society of America, які були попередньо оцінені групою експертів за допомогою Опитувальника AGREE. Результати оцінки задокументовано та знаходяться в матеріалах робочої групи. Розробку настанови здійснено шляхом адаптації. Механізм адаптації передбачає внесення в оригінальний текст настанови, який залишається незмінним, коментарів робочої групи, в яких проаналізовано можливість виконання тих чи України, доступність медичних втручань, наявність зареєстрованих в Україні ліків. Запропоновану клінічну настанову не слід розцінювати як стандарт медичної допомоги. Остаточне рішення щодо конкретної діагностичної процедури або методу лікування повинен приймати лікар з урахуванням клінічного стану пацієнта та інших обставин. Клінічна настанова має на меті допомогу лікарю в прийнятті раціонального рішення в різних клінічних ситуаціях, слугує інформаційною підтримкою щодо найкращої клінічної практики на основі доказів ефективності застосування певних діагностичних процедур і ліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Назарова М. С. 
Зв'язок окремих компонентів антифосфоліпідного синдрому з різними типами ремоделювання лівого шлуночка в пацієнтів з післяінфарктним кардіосклерозом та артеріальною гіпертензією / М. С. Назарова, М. А. Станіславчук, Л. В. Бурдейна // Укр. кардіол. журн. - 2020. - 27, № 2. - С. 18-24. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,23 + Р410.130.41 + Р410.11 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Людина, суспільство, влада в давній та ранньомодерній Україні : контексти іст. презентації / А. Блануца, С. Блащук, Є. Букет, Д. Ващук, Т. Вілкул, В. Горобець, А. Гурбик, О. Гуржій, О. Дзюба, В. Зема, М. Козак, В. Кононенко, В. Матях, О. Одрін, К. Рахно, О. Романова, О. Русина, П. Сас, В. Смолій, В. Станіславський, Б. Черкас, Т. Чухліб; ред.: В. Смолій; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : Ін-т історії України НАН України, 2020. - 615 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Загальна концепція пропонованої праці передбачає формування бачення процесів становлення в Україні в реаліях античності, за доби середньовіччя та раннього нового часу динамічних багаторівневих суспільних систем, спроможних запропонувати національні інструментальні моделі та способи врегулювання взаємозв’язків між суб’єктами та об’єктами історичної взаємодії. Зазначено, що матеріал структуровано за окремими тематичними блоками, у яких різноманітні нарисові конфігурації демонструють необмежені пошукові можливості щодо висвітлення складної і далеко не однозначної проблематики. Висвітлено тематики: рабовласницькі відносини в ольвійському суспільстві VI—III ст. до н.е; ординський "рубікон" Вітовта в контексті політичного права та впливів географічного фактора; українські князівсько-шляхетські роди у соціально-економічному і політичному житті Великого князівства Литовського (друга половина ХV-ХVІ ст.); професійна медицина та фармація в Україні (друга половина XVI - перша половина XVII ст.); суспільно-політичні відносини в Криму після його анексії Росією (остання чверть XVIII ст.) тощо. Визначено, що від узгодженості, збалансованості "персонального, суспільного і державного інтересу", визначених рівнем "розвитку взаємоспрямованих зв’язків держави і суспільства", залежать весь перебіг, всі складні повороти історичного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Станіславчук М. А. 
Крос-культуральна адаптація та валідизація україномовної версії RAID у хворих на ревматоїдний артрит / М. А. Станіславчук, К. О. Заічко // Укр. ревматол. журн.. - 2019. - № 3. - С. 51-55. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено дані про процес адаптації та валідизації україномовної версії Rheumatoid Arthritis Impact Desease (RAID) у хворих на ревматоїдний артрит (РА). Цей опитувальник тестували у групі 42 хворих на РА, враховуючи гендерні та соціальні особливості. Серед різних верст населення не було зазначено жодних незрозумілих запитань. Статистичну обробку отриманих результатів проводили методами варіаційної статистики у пакеті прикладних програм SPSS22. Надійність україномовної версії RAID оцінювали за методом тест-ретест із інтервалом у 4 тиж. Для оцінки зв'язку між RAID, HAQ-DI, DAS28 (ШОЕ) та клінічними даними використовували кореляційний аналіз за Пірсоном. Отримані дані засвідчили, що україномовна версія опитувальника RAID має достатній рівень надійності й валідності та може використовуватися для україномовного населення у подальшій клінічній практиці та з науковою метою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Безпека трудових відносин в умовах реформування економіки України : монографія / Н. Л. Авраменко, І. В. Андрощук, О. В. Андрощук, І. О. Бандура, А. П. Березовецький, Л. Ф. Бондарчук, С. П. Бондарчук, О. О. Вісин, Н. В. Володченкова, О. Б. Горностай, І. М. Городецький, А. М. Гусєв, Ю. Д. Древаль, Л. І. Коробчук, О. В. Кравчук, В. І. Ліщук, М. Є. Ліщук, Л. О. Мітюк, А. Т. Московчук, Д. Ю. Романець, М. В. Романюк, М. В. Рудинець, І. С. Сагайдак, О. І. Ситник, О. Ю. Сільвестрова, О. В. Станіславчук, В. М. Стасюк, В. О. Тимочко, В. І. Федорчук-Мороз, В. Л. Филипчук, Т. М. Чорна, О. П. Шароватова, Н. Ю. Щербюк; ред.: В. І. Федорчук-Мороз; Луц. нац. техн. ун-т. - Луцьк : ІВВ Луц. НТУ, 2019. - 190 c. - укp.

Наведено результати теоретичних узагальнень і подано нове бачення щодо розуміння та використання в управлінській та господарській практиці принципів безпеки трудових відносин. Розглянуто питання безпечного поводження й ефективного транспортування твердих побутових відходів. Обгрунтовано шляхи оптимізації поводження із комунальними стічними водами у Луцькому районі Волинської області. Увагу приділено екобезпеці управління в деревообробній галузі, управлінню безпекою трудових відносин у закладах вищої освіти за конфліктних ситуацій, актуальним способам і інструментам пропаганди безпечних умов праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шаповал І. І. 
Валідизація та крос-культурна адаптація україномовної версії опитувальника FiRST (Fibromyalgia Rapid Screening Tool) у хворих на анкілозивний спондилоартрит / І. І. Шаповал, М. А. Станіславчук // Укр. ревматол. журн.. - 2019. - № 2. - С. 32-35. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Представлено результати процесу кросс-культурної адаптації та валідизації україномовної версії опитувальника швидкого скринінгу фіброміалгії (Fibromyalgia Rapid Screening Tool - FiRST) у хворих на анкілозивний спондилоартрит.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Коноваленко О. О. 
Радіовипромінювання Всесвіту на декаметрових хвилях (за матеріалами циклу праць, що отримав Державну премію України в галузі науки і техніки у 2018 році) / О. О. Коноваленко, В. В. Захаренко, М. М. Калініченко, В. М. Мельник, М. А. Сидорчук, О. О. Станіславський, С. В. Степкін, О. М. Ульянов // Радіофізика і радіоастрономія. - 2019. - 24, № 1. - С. 3-43. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Предмет і мета роботи - реферативна репрезентація та огляд праць останнього 40-річчя в галузі низькочастотної радіоастрономії та узагальнення їх головних науково-технічних результатів, удостоєних Державної премії України в галузі науки і техніки за 2018 р. Використано унікальні вітчизняні засоби та спостережні методи для комплексних довготривалих експериментальних і теоретичних досліджень великої вибірки об'єктів Всесвіту в діапазоні декаметрових-метрових радіохвиль. Показано високоінформативні можливості низькочастотних (8 - 80 МГц) радіоастрономічних досліджень Сонячної системи, Галактики та Метагалактики, що надали змогу виявити та вивчити нові астрофізичні об'єкти та явища, побудувати і уточнити їх моделі та механізми космічного радіовипромінювання. Висновки: на основі створення, модернізації та використання найбільших у світі радіотелескопів декаметрових-метрових хвиль УТР-2, УРАН, ГУРТ протягом останніх десятиліть одержано великий обсяг пріоритетних науково-техічних результатів і фундаментальних відкриттів. Виявлено нові об'єкти та явища, механізми радіовипромінювання, невідомі раніше енергетичні, просторові, частотні, часові, поляризаційні параметри сигналів, що змінюються в неочікувано великому діапазоні значень. Засоби, методи та результати вітчизняної радіоастрономії добре відомі й визнані в науковому світі, вони є незамінними, всебічно зажаданими і активно використовуються в міжнародних дослідженнях. Наведений цикл праць, одержані результати та присудження Державної премії України в галузі науки і техніки підтверджують та розвивають пріоритет України в одному з найактуальніших напрямків сучасної астрономічної науки - назькочастотній радіоастрономії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В69 + В640

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Станіславський В. 
Російсько-турецькі суперечності щодо чорноморського торговельного сполучення (на прикладі подорожі купців на чолі з І. Кадміним у 1702 - 1703 рр.) / В. Станіславський // Укр. іст. журн.. - 2019. - № 2. - С. 114-131. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Поєднано дані відомої в історіографії розповіді священника І. Лук'янова про подорож Правобережною Україною з відомостями, що містяться в Російському державному архіві давніх актів про поїздку російських купців з Азова до Туреччини. Це надало змогу з'ясувати, що поїздка ця мала, крім природної економічної мети, вагомі політичні завдання (можливо навіть, останні переважали). На той час російська політична верхівка шукала способи для виведення своїх суден (спочатку торговельних) на Чорне море. На думку автора, поїздка купців була прихованою спробою поступової легітимізації присутності тут росіян. Це припущення грунтується на аналізі тексту царської проїжджої грамоти. Документ надавав змогу купцям використовувати свої судна. Такі питання були в компетенції уряду імперії, однак грамота адресувалася представникам місцевої влади. Крім цього, купці доставили російському послу в Туреччині низку документів та матеріальні цінності, потрібні для його діяльності. Під час перебування в Османській імперії вони також передавали П. Толстому різноманітну важливу інформацію, про яку могли дізнатися, у Стамбулі. Обставини подорожі купецької ватаги, зокрема значна увага до неї російського й турецького урядів, показали конфлікт інтересів Москви і Стамбула щодо влади над Чорним морем. Турецький уряд розумів плани царя й був категорично проти їх реалізації, оскільки бажав утримувати повний контроль над цією акваторією. Саме тоді турки докладали значних зусиль для підготовки до оборони від нападу з боку Росії (зокрема почалося спорудження фортеці в Керченській протоці). У 1702 - 1703 рр. дипломатичні суперечки між обома державами завершилися забороною османського уряду на використання морського шляху для торгівлі з російським Азовом. Це стало важливою ознакою погіршення ставлення Туреччини до Росії. Таке рішення мало також прямі наслідки для купців, оскільки вони були змушені повертатися у свою країну сухопутним шляхом. Але й у цьому випадку змогли прислужитися власному урядові, адже доставили в Москву важливі документи від посла, які стосувалися Османської імперії та містили дані, котрі допомагають зрозуміти рішучу позицію турецької сторони щодо Чорного моря. Особливе значення у цьому контексті мав опис імперії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)462-236 + Т3(2)462-64(5ТУЕ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Аграрне право : підручник / В. М. Корнієнко, Г. С. Корнієнко, І. М. Кульчій, А. М. Статівка, О. М. Савельєва, В. В. Панченко, Т. В. Курман, С. О. Лушпаєв, М. Ю. Покальчук, Я. О. Самсонова, В. П. Станіславський, О. М. Туєва, В. Ю. Уркевич; ред.: А. М. Статівка; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - 2-ге вид., змін. - Харків : Право, 2019. - 411, [1] c. - Бібліогр. в знесках - укp.

На основі чинного аграрного законодавства доступно та системно викладено зміст галузі аграрного права, роз’яснено його специфіку, яка обумовлена особливостями сільськогосподарського виробництва. Висвітлено основні напрями та перспективи розвитку правового регулювання аграрних відносин з урахуванням сучасних процесів гармонізації аграрного законодавства України в контексті вимог СОТ та ЄС, враховуючи при цьому пріоритет щодо забезпечення продовольчої безпеки як складової національної безпеки України. Розкрито основні інститути аграрного права й особливості їх правової регламентації. Особливу увагу приділено деяким положенням земельного, екологічного, цивільного, господарського та іншого законодавства, їх правові доктрини під час дослідження таких інститутів, як правове регулювання виробничо-господарської діяльності сільськогосподарських товаровиробників, правовий режим їх майна, договірні відносини за участю сільськогосподарських товаровиробників, правове регулювання виробництва безпечної та якісної сільськогосподарської продукції, органічного сільськогосподарського виробництва тощо. Висвітлено особливості правового регулювання аграрних відносин, які потребують висококваліфікованих юридичних кадрів, здатних забезпечити застосування сучасного аграрного законодавства. Розглянуто проблеми аграрно-правової науки та навчальної дисципліни з урахуванням положень наявної загальнотеоретичної доктрини, новітніх аграрних нормативно-правових актів, які регулюють аграрні відносини. Відображено концептуальні положення щодо подальшого розвитку аграрного права як самостійної галузі права та навчальної дисципліни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)12 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Станіславчук М. А. 
Крос-культуральна адаптація та валідизація україномовної версії RAID у хворих на ревматоїдний артрит / М. А. Станіславчук, К. О. Заічко // Укр. ревматол. журн.. - 2019. - № 3. - С. 51-55. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено дані про процес адаптації та валідизації україномовної версії Rheumatoid Arthritis Impact Desease (RAID) у хворих на ревматоїдний артрит (РА). Цей опитувальник тестували у групі 42 хворих на РА, враховуючи гендерні та соціальні особливості. Серед різних верст населення не було зазначено жодних незрозумілих запитань. Статистичну обробку отриманих результатів проводили методами варіаційної статистики у пакеті прикладних програм SPSS22. Надійність україномовної версії RAID оцінювали за методом тест-ретест із інтервалом у 4 тиж. Для оцінки зв'язку між RAID, HAQ-DI, DAS28 (ШОЕ) та клінічними даними використовували кореляційний аналіз за Пірсоном. Отримані дані засвідчили, що україномовна версія опитувальника RAID має достатній рівень надійності й валідності та може використовуватися для україномовного населення у подальшій клінічній практиці та з науковою метою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шевченко І. О. 
Рульове керування сучасних вантажних автомобілів / І. О. Шевченко, Ю. М. Кулаков, А. В. Станіславенко // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2019. - Вип. 198. - С. 393-401. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто конструктивні особливості рульових управлінь сучасних вантажних автомобілів Mercedes-Benz з додатковою керованої віссю і з електрогідравлічним підсилювачем керма.


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.4-042.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Topical issues of pedagogy : collective monograph / Г. В. Турчинова, Л. В. Петько, Н. М. Чернуха, М. О. Васильєва-Халатникова, Я. О. Співак, Л. В. Токарчук, Н. П. Кравець, О. В. Матвієнко, О. А. Комаровська, О. В. Безкоровайна, Н. І. Станіславчук, Л. В. Канішевська, Н. В. Вишнівська, С. Д. Кирилюк, Р. Л. Сойчук. - Roma : Editoria di Modena, 2019. - 227 c. - Бібліогр. в кінці ст. - англ. - укp. - рус.

ІНШОМОВНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН У СВІТЛІ КОНЦЕПЦІЇ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ. Турчинова Г. В 4 ЛІНГВОСОІЦОКУЛЬТУРНИЙ ПІДХІД У ВИВЧЕННІ АНГЛОМОВНОЇ НОВОРІЧНОЇ ПІСНІ «JINGLE BELLS». Петько Л. В 31 ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА: МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ. Чернуха Н.М., Васильєва-Халатникова М.О., Співак Я.О., Токарук Л.В. .58 СТОРІТЕЛЛІНГ Ж ТЕХНОЛОГІЯ ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ УЧНІВ з ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМИ ПОРУШЕННЯМИ НА УРОКАХ ЛІТЕРАТУРИ В УМОВАХ СПЕЦІАЛЬНОГО ТА ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ. Кравець Н. П 80 ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ У МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ. Матвієнко О. В 103 ЦІННІСНИЙ КОНТЕКСТ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ. Комаровська О. А 124 ПОЗААУДИТОРНА ДІЯЛЬНІСТЬ Ж ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ФОРМУВАННЯ ЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ. Безкоровайна О. В., Станіславчук H. 1 146 ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВИХОВАННЯ ГУМАННОСТІ В УЧНІВ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ В ПОЗАУРОЧШЙ ДІЯЛЬНОСТІ ШКІЛ- ІНТЕРНАТІВ. Канішевська Л. В., Вишнівська Н. В 167 МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСУ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ПІДЛІТКІВ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ. Кирилюк С. Д., Канішевська Л. В 187 ПРОБЛЕМА ВИХОВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО САМОСТВЕРДЖЕННЯ В УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ КРІЗЬ ПРИЗМУ ВЗАЄМОДІЇ «ПЕДАГОГИ-БАТЬКИ- ДІТИ». Сойчук Р. Л


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІВ229967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Жигалкевич Ж. М. 
Особливості зовнішньоекономічної діяльності вітчизняних підприємств в умовах євроінтеграції / Ж. М. Жигалкевич, О. В. Станіславський // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 16. - С. 116-123. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Процес глобалізації світової економіки впливає на передумови та створює потребу євроінтеграційного розвитку України, що в свою чергу сприяє підвищенню цінності та значення зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів господарювання. Вітчизняні підприємства поглинуті процесом євроінтеграції стають перед необхідністю адаптації стратегічного потенціалу до умов співпраці та партнерства з європейськими сусідами. Стаття присвячена аналізу дослідження зовнішньоекономічної діяльності підприємств під впливом євроінтеграції та основні аспекти зовнішньоекономічних відносин між Україною та ЄС. Визначено особливості діяльності вітчизняних підприємств та пріоритетні напрями такої співпраці. Проведено аналіз статистичної інформації, визначено динаміку обсягів експорту України до країн Євросоюзу. Зосереджено увагу на основних перевагах та проблемах українських підприємств в рамках співпраці з країнами ЄС. Висвітлено заходи для підвищення ефективності та підвищення показників експорту від здійснення зовнішньоекономічної діяльності вітчизняних підприємств. Виявлено основні залежності динаміки показників вартості зовнішньоекономічної торгівлі України з ЄС, що показують стійку тенденцію до зростання. Проаналізовано динаміку вартості зовнішньоекономічних послуг України в залежності від сфери діяльності підприємства. Визначено основні країни і партнери України, та відповідну структуру експорту в ці країни, наведено основні переваги та недоліки сфери діяльності. На основі кількісних показників виявлено позитивні та негативні для України структурні зрушення у зовнішній торгівлі з ЄС. Визначено перспективні шляхи експортно-імпортних операцій України. Також визначено конкурентні переваги України на міжнародному ринку інформаційних технологій, ринку транспортних та ділових послуг в умовах інтеграції України до Європейського Союзу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)298

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського