Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (11)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Кравець В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 159
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кривуля Г. Ф. 
Взаємодія між "S-bots" однієї "Swarm-bot" system у фізичному неорганізованому середовищі / Г. Ф. Кривуля, В. В. Токарєв, І. В. Ільїна, В. Є. Кравець // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2023. - Вип. 1. - С. 108-111. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

З появою принципово нових "Swarm-bot" systems, з перебудовуваною структурою та програмованою логікою, виникла необхідність урахування факторів, які взаємодіють з фізичним неорганізованим середовищем, збільшенням числа елементів, що входять до їх складу, а також, числом внутрішніх зв'язків. Особливістю нових "Swarm-bot" systems є те, що їх функції, параметри, структури та поведінка при впливі внутрішніх або зовнішніх факторів на різних часових інтервалах життє вого циклу можуть змінюватися або програмним, або апаратним способом. В даний час доведено, що вирішення складних завдань є більш ефективним тоді, коли застосовуються "Swarm-bot" systems в цілому, а не окремі елементи, що входять до їх складу, наприклад, окремі "s-bots", так як при застосуванні "Swarm-bot" systems значно збільшується радіус дії за рахунок розосередження "s-bots", що входять до складу цієї "Swarm-bot" system по всій заданій поверхні, що значно підвищує шанси покрити всю поверхню без зон пропуску (так званих сліпих зон), у яких Drones не зможуть здійснити комунікацію між собою. Вирішено задачі покриття заданої поверхні регулярними багатокутниками, вписаними в коло.



Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Кравець В. Ю. 
Вплив різних факторів на теплопередавальні характеристики мініатюрних двофазних термосифонів з нанорідинами / В. Ю. Кравець, В. Н. Морару, Д. І. Гуров // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2022. - № 4. - С. 50-61. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

У даний час все більший інтерес становлять різні композиції нанорідин як теплоносії для передачі теплоти в термосифонах та інших випарно-конденсаційних пристроях. Наведено та проаналізовано експериментальні дані щодо теплопередаючих характеристик (повних термічних опорів, максимальних теплових потоків, що передаються, та еквівалентної теплопровідності) двофазних мініатюрних термосифонів з нанорідинами. Геометричні параметри термосифонів усіх експериментальних зразків були ідентичні: загальна довжина - 700 мм, внутрішній діаметр - 5 мм. Довжина зони нагріву змінювалася поступово від 45 до 200 мм. Довжина зони конденсації становила 200 мм у всіх досліджених термосифонів. Кількість теплоносія в термосифонах була однаковою, і висота його в зоні нагріву перед початком досліджень складала 88 мм. Як теплоносії використовувалися дистильована вода та водні нанорідини з наночастинками вуглецевих нанотрубок, синтетичного алмазу та вуглецевої сажі. Увагу приділено вивченню впливу коефіцієнта заповнення та кута нахилу термосифона, величини теплового потоку, що передається, та хімічної природи (складу) теплоносія (нанорідини) на теплопередаючі характеристики термосифонів. Показано сильний вплив зазначених факторів на ефективність роботи мініатюрного двофазного закритого термосифона. Отримано більш ніж дворазове підвищення теплопередаючих характеристик термосифонів (максимальний тепловий потік, що передається) при різкому зниженні їх термічного опору. Передбачається, що значно більш висока теплопередавальна здатність таких термосифонів у порівнянні із заправленими водою пояснюється не тільки вищою теплопровідністю теплоносія, але й виникненням своєрідної пористої структури, що перешкоджає появі парової плівки та сприяє інтенсифікації процесів тепловіддачі при кипінні.



Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Менеджмент і адміністрування : підруч. для бакалаврів / Н. М. Терлецька, Ю. О. Терлецька, В. Ю. Грунтковський, Г. М. Поченчук, В. М. Запухляк, В. І. Кравець, Б. Д. Сторощук, А. А. Антохов, Л. Л. Клевчік, Т. Р. Заволічна; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Юрія Федьковича, 2022. - 683 c. - Бібліогр.: с. 678-683 - укp.

Досліджено сучасні процеси глибинної трансформації в економіці та у суспільстві в цілому. Цей процес супроводжується змістовними змінами у підготовці фахівців у сфері економіки та управління. Зауважено, що розвиток освітньої діяльності знаходиться у прямій та зворотній взаємозалежності з динамікою об'єктивної економічної реальності: з одного боку, вона є проявом економічної реальності в системі наукового знання, з іншого - сама коригує економічну діяльність. Увагу приділено економічному зростанню, яке зумовлено не лише збереженням і накопиченням капіталу, а значною мірою і навчанням та інноваціями. У сучасних умовах високої конкуренції, постійних змін і невизначеності зовнішнього середовища професійний підхід до управління є одним з основних критеріїв успіху будь-якої організації. Менеджмент і адміністрування як сфера професійної діяльності охоплює управління організаціями, проектами та процесами на різних рівнях: від політичного чи ділового керівництва лише на рівні начальників вищої ланки до адміністрування невеликих підрозділів чи окремих бізнес-процесів, а також передбачає реалізацію сукупності функцій орієнтованих на ефективне використання людських, матеріальних та фінансових ресурсів з метою досягнення цілей організації, проекту чи процесу. Розглянуто процес формування сучасних фундаментальних знань, навичок вирішення складних завдань управління інформаційними ресурсами та системами на підприємстві, а також уміння приймати управлінські рішення на основі аналізу отриманої інформації за найкращого використання ресурсного потенціалу підприємства. Досліджено посилення процесу формування у майбутніх бакалаврів наукових і практичних знань, пов'язаних з продуктивною побудовою командної роботи, активізацію їх лідерського потенціалу в аспекті реалізації сукупності вмінь з самоменеджменту та управління іншими людьми, створення ефективних комунікацій задля досягнення стратегічних цілей команди та професійного кар'єрного росту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.355.1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Луговий П. З. 
Про вибух бойовика в торцевій частині свердловинного заряду / П. З. Луговий, В. Г. Кравець, Н. Я. Прокопенко, А. М. Шукюров // Приклад. механіка. - 2021. - 57, № 1. - С. 44-53. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто можливості управління крайовим ефектом вибуху конічного бойовика в нижній частині свердловинного заряду на рівні підошви уступу. Наведено дані аналітичних досліджень формування деформаційного поля в кутовій зоні дна свердловини. Підтверджено доцільність і ефективність застосування проміжного детонатора - бойовика конічної форми в нижньому торці свердловинного заряду з метою скорочення глибини перебуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сучасні стратегії ґендерної освіти в умовах євроінтеграції : зб. матеріалів Міжнар. наук.-практ. конф., 10-11 верес. 2020 р. / ред.: В. П. Кравець, О. М. Кікінежді, І. Гевко, Т. Говорун, О. Кізь, О. Масалітіна, С. Сисоєва, М. Скорик, І. Шульга; Національна академія педагогічних наук України, громадська організація "ЕдКемп Україна", благодійне товариство, благодійна організація "Київський інститут гендерних досліджень", Jindal Institute of Behavioural Sciences of O. P. Jindal Global University, Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. - Тернопіль : ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2020. - 287 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Обговорено зміст сучасних гендерно-освітніх стратегій, шляхи формування гендерних компетенцій як ключових життєвих компетенцій майбутніх педагогів і вчителів-практиків в умовах Нової української школи, методи активізації самовизначення молоді в питаннях гендерної культури, способи протидії гендернозумовленому насильству; напрямки впровадження дискримінаційного підходу та політики академічної доброчесності у заклади освіти. Окреслено перспективи створення егалітарного середовища для дітей і молоді як системотвірної складової гуманізації освітнього простору національної школи задля прогностики вирівнювання можливостей самореалізації нової української генерації, її демократичного світобачення, щоб «жити разом у рівності та гідності» в об’єднаній Європі. Ідеї, положення, висновки та рекомендації, викладені у матеріалах конференції, є реальним підгрунтям для розроблення Дорожньої мапи політики гендерної рівності у сфері освіти, становлять основу для консолідації та об’єднання зусиль щодо трансформації та прийняття європейських цінностей як керівних; принципів мирного співіснування у вільному суспільстві людей різних рас і культур на шляху побудови відкритого суспільства паритетної демократії в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 я431 + Ч34(4) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Професійна підготовка майбутніх фахівців у закладах вищої освіти в контексті сучасних потреб ринку праці : [матеріали III Регіон. наук.-практ. конф. "Економіко-гуманітарні проблеми сьогодення", 15 - 16 листоп. 2018, Краматорськ] / ред.: В. А. Кравець; Донбас. нац. акад. буд-ва і архітектури. - Краматорськ : Друкар. дім, 2019. - 178 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Досліджено теоретико-методологічні проблеми професійної підготовки майбутніх фахівців. Охарактеризовано особливості формування професійної компетентності майбутніх фахівців-технологів харчування щодо потреб сучасного ринку. Розглянуто засоби формування професійних компетенцій у майбутніх маркетологів. Проаналізовано інтерактивні технології як важливу складову формування конкурентоспроможного фахівця. Розглянуто інтерактивне навчання іноземної мови засобами соціальних мереж як важливу умову формування персонального навчального середовища майбутніх фахівців. Використання функціональних можливостей навчальної платформи Мооdlе під час вивчення предмета "Українська мова". Досліджено формування комунікативної компетентності як чинника професійної ефективності. Висвітлено формування у майбутніх вихователів критичного мислення на заняттях з методики фізичного виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч31(477)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА832494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Городній М. Ф. 
Обмежені розв'язки різницевого рівняння другого порядку зі стрибком операторного коефіцієнта / М. Ф. Городній, В. П. Кравець // Доп. НАН України. - 2019. - № 2. - С. 12-16. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено питання про існування єдиного обмеженого розв'язку лінійного різницевого рівняння другого порядку зі стрибком операторного коефіцієнта у скінченновимірному банаховому просторі. Для такого рівняння доведено критерій існування єдиного обмеженого розв'язку для довільної "вхідної" обмеженої послідовності. Розглянуто випадок, коли матриці операторних коефіцієнтів зводяться до діагонального вигляду.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.12 + В161.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кравець О. В. 
Лікування та реабілітація пацієнтів із гнійно-некротичними ускладненнями синдрому діабетичної стопи / О. В. Кравець, Ю. В. Шкатула, Б. І. Щербак, В. В. Кравець // Укр. мед. часоп.. - 2019. - № 5. - С. 39-40. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Проаналізовано віддалені результати комплексного лікування та реабілітації 112 пацієнтів, оперованих з приводу гнійно-некротичних ускладнень синдрому діабетичної стопи. На амбулаторному етапі 38 пацієнтам проводили заходи реабілітації - комплекс фізичних вправ та фізіотерапевтичні процедури. Застосовували некректомію, розкриття та дренування флегмон і абсцесів, ампутацію пальців, трансметатарзальну ампутацію стопи, ампутацію на рівні стегна і гомілки. Курс лікувальної фізкультури становив 3 тиж, діадинамо- та магнітотерапіїі 10 процедур. Реабілітаційні заходи проводили тричі протягом 6 міс. Встановлено, що за умови проведення реабілітаційних заходів кількість ускладнень через 6 міс зменшилась у 1,6, через 1 рік - у 1,5 разу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р457.865.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Городній М. Ф. 
Про обмежені розв'язки одного різницевого рівняння другого порядку / М. Ф. Городній, В. П. Кравець // Нелінійні коливання. - 2019. - 22, № 2. - С. 196-201. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено питання про існування єдиного обмеженого на Z розв'язку лінійного різницевого рівняння зі стрибком операторного коефіцієнта у скінченновимірному банаховому просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.921

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сосницька Н. Л. 
Моделювання стану електронів у конічних квантових точках / Н. Л. Сосницька, В. І. Кравець, М. В. Морозов, Г. О. Онищенко, Л. В. Халанчук // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2019. - Вип. 20. - С. 100-107. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто рівняння Шредінгера для стаціонарних станів електронів (носіїв електричного заряду) у конічній квантовій точці (ККТ). Одержано хвильові функції, щільність ймовірності, хвильові числа і власні значення енергії для S-електронів та вивчено їх залежність від параметрів ККТ: діаметра основи D та висоти Н. Використано циліндричну систему координат і метод Фур'є розділення змінних. Крім того, розглянуто наближення Вентцеля - Крамерса - Брилюєна (ВКБ-метод) для визначення власних значень енергії електрона. Використано умову нормування хвильової функції та одержано значення амплітуди хвильової функції для стаціонарних станів електрона. Для випадку ККТ власна енергія електрона стаціонарного стану у наближенні ефективної маси залежить від координати z на відміну від циліндричної квантової точки. Розглянуто максимально і мінімально допустимі значення координати z та відповідні значення власної енергії основного стану електрона за наступних параметрів ККТ: D = 8 нм, H = 10 нм. Побудовано 3D графіки дискретної моделі щільності ймовірності знаходження електрона у заданій області ККТ для випадку різних радіальних та аксіальних мод хвильової функції. Також розглянуто деякі види можливих стоячих електронних хвиль у ККТ та застосовано умову Бора - Зоммерфельда квантування орбіт (нульове наближення метода Вентцеля - Крамерса - Брилюєна) для одержання значень власної енергії електрона для відповідних мод. Для математичного моделювання та одержання дискретної моделі щільності ймовірності знаходження електрона в заданій області конічної квантової точки використано математичні пакети MathСad та Scilab. Квантові точки знаходять широке застосування у наноелектроніці, наприклад: монітори (QLED-технології), інжекційні напівпровідникові лазери для волоконної оптики, сенсори та інше. Тому перспективним та актуальним є розробка наближених, спрощених моделей для розгляду фінітного руху носіїв заряду у конічній квантовій точці, які можуть бути використані у лабораторному практикумі курсу "Фізичні основи сучасних інформаційних технологій" спеціальності "Комп'ютерні науки".


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21в641

Шифр НБУВ: Ж73557:Фіз.-мат.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії ім. В. П. Кухаря / ред.: А. І. Вовк, О. П. Бойко, В. С. Броварець, І. І. Герус, В. І. Кашковський, О. І. Колодяжний, В. С. Кравець, Л. О. Метелиця, Л. К. Патриляк, Є. В. Полункін, С. В. Попільніченко, О. А. Пуд, О. Б. Смолій, В. В. Суховєєв, Л. М. Шкарапута; НАН України. - Київ. - Ніжин : Вид-во НДУ ім. М. Гоголя, 2019. - 205, [1] c. - укp.

Висвітлено історію Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії ім. В. П. Кухаря та формування основних напрямів його діяльності, які на даний час уключають розробку методів синтезу потенційно біоактивних сполук, дослідження зв'язку між структурою і активністю, створення хімічних моделей біологічних процесів, вивчення властивостей нових біорегуляторів, розробку наукових основ синтезу і технології одержання практично корисних продуктів і матеріалів з природних вуглеводнів і відновлюваної сировини. Описано участь співробітників Інституту в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, реалізації заходів щодо зменшення "вторинного" радіоактивного забруднення довкілля, вивчення шляхів міграції радіонуклідів у навколишньому середовищі. Наведено інформацію про науковців Інституту та їх внесок у виконання планових досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*72 е(4УКР) л2 + Л10е(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кравець О. В. 
Лікування та реабілітація пацієнтів із гнійно-некротичними ускладненнями синдрому діабетичної стопи / О. В. Кравець, Ю. В. Шкатула, Б. І. Щербак, В. В. Кравець // Укр. мед. часоп.. - 2019. - № 5. - С. 39-40. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Проаналізовано віддалені результати комплексного лікування та реабілітації 112 пацієнтів, оперованих з приводу гнійно-некротичних ускладнень синдрому діабетичної стопи. На амбулаторному етапі 38 пацієнтам проводили заходи реабілітації - комплекс фізичних вправ та фізіотерапевтичні процедури. Застосовували некректомію, розкриття та дренування флегмон і абсцесів, ампутацію пальців, трансметатарзальну ампутацію стопи, ампутацію на рівні стегна і гомілки. Курс лікувальної фізкультури становив 3 тиж, діадинамо- та магнітотерапіїі 10 процедур. Реабілітаційні заходи проводили тричі протягом 6 міс. Встановлено, що за умови проведення реабілітаційних заходів кількість ускладнень через 6 міс зменшилась у 1,6, через 1 рік - у 1,5 разу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р457.865.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кальчук І. В. 
Наближення класів Wsubbeta/sub; supr/supHsupalpha/sup тригармонійними інтегралами Пуассона / І. В. Кальчук, В. І. Кравець, У. З. Грабова // Укр. мат. вісн. - 2019. - 16, № 3. - С. 357-371. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24749 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Кравець В. І. 
Фінансова політика в умовах економічних перетворень : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В. І. Кравець; Київський національний торговельно-економічний університет. - Київ, 2019. - 21 c. - укp.

Розкрито економічну сутність формування та реалізації фінансової політики в умовах економічних перетворень як складової системи державного фінансового регулювання інституційного суспільного розвитку, що передбачає використання сукупності відповідних фінансових механізмів, спрямованих на раціональний розподіл валового внутрішнього продукту з урахуванням циклічності економіки, підвищення рівня державного фінансового забезпечення людського розвитку, дієвості системи публічних закупівель, використання інструментів бюджетного-податкового, грошово-кредитного регулювання, адаптивності фінансової архітектоніки до економічного середовища, що сприятиме забезпеченню економічного зростання, збалансованого та стійкого розвитку фінансово-бюджетних та соціально-економічних відносин. Дістало подальшого розвитку положення щодо дієвості фінансового забезпечення розвитку людського потенціалу, бюджетного планування видатків на освіту, науку, що надасть можливість посилення впливу фінансового механізму на економічне зростання. Удосконалено підходи до визначення пріоритетних напрямів фінансової політики із врахуванням змін макроекономічного середовища, збалансованості фінансової системи, що надасть можливість підвищити рівень соціально-економічного розвитку країни. Узагальнено та систематизовано досвід формування та реалізації фінансової політики у країнах із розвинутою та трансформаційною економікою, що дозволить підвищити ефективність стимулювання економічного зростання інструментами фінансово-економічного регулювання, функціонування фінансової системи. Запропоновано підходи до фінансового забезпечення розвитку соціальної сфери з урахуванням інституційної трансформації складових соціально-економічних відносин, макроекономічних тенденцій, впливу зовнішньоекономічного середовища, що дозволить підвищити рівень дієвості бюджетної політики, фінансових механізмів регулювання галузей суспільного розвитку. Звернено увагу на основні засади щодо розробки бюджетної політики на середньострокову перспективу з урахуванням відповідних економічних перетворень, що сприятиме підвищенню ефективності системи державного фінансового регулювання. Запропоновано положення щодо розвитку інституційних засад державного регулювання фінансового ринку, що надасть можливість з урахуванням інтересів споживачів фінансових послуг покращити умови формування конкурентоспроможного середовища на фінансовому ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сосницька Н. Л. 
Моделювання стану електронів у конічних квантових точках / Н. Л. Сосницька, В. І. Кравець, М. В. Морозов, Г. О. Онищенко, Л. В. Халанчук // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2019. - Вип. 20. - С. 100-107. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто рівняння Шредінгера для стаціонарних станів електронів (носіїв електричного заряду) у конічній квантовій точці (ККТ). Одержано хвильові функції, щільність ймовірності, хвильові числа і власні значення енергії для S-електронів та вивчено їх залежність від параметрів ККТ: діаметра основи D та висоти Н. Використано циліндричну систему координат і метод Фур'є розділення змінних. Крім того, розглянуто наближення Вентцеля - Крамерса - Брилюєна (ВКБ-метод) для визначення власних значень енергії електрона. Використано умову нормування хвильової функції та одержано значення амплітуди хвильової функції для стаціонарних станів електрона. Для випадку ККТ власна енергія електрона стаціонарного стану у наближенні ефективної маси залежить від координати z на відміну від циліндричної квантової точки. Розглянуто максимально і мінімально допустимі значення координати z та відповідні значення власної енергії основного стану електрона за наступних параметрів ККТ: D = 8 нм, H = 10 нм. Побудовано 3D графіки дискретної моделі щільності ймовірності знаходження електрона у заданій області ККТ для випадку різних радіальних та аксіальних мод хвильової функції. Також розглянуто деякі види можливих стоячих електронних хвиль у ККТ та застосовано умову Бора - Зоммерфельда квантування орбіт (нульове наближення метода Вентцеля - Крамерса - Брилюєна) для одержання значень власної енергії електрона для відповідних мод. Для математичного моделювання та одержання дискретної моделі щільності ймовірності знаходження електрона в заданій області конічної квантової точки використано математичні пакети MathСad та Scilab. Квантові точки знаходять широке застосування у наноелектроніці, наприклад: монітори (QLED-технології), інжекційні напівпровідникові лазери для волоконної оптики, сенсори та інше. Тому перспективним та актуальним є розробка наближених, спрощених моделей для розгляду фінітного руху носіїв заряду у конічній квантовій точці, які можуть бути використані у лабораторному практикумі курсу "Фізичні основи сучасних інформаційних технологій" спеціальності "Комп'ютерні науки".


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21в641

Шифр НБУВ: Ж73557:Фіз.-мат.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Панкратова Н. Д. 
Системний підхід до освоєння підземного простору мегаполісів в умовах невизначеностей та багатофакторних ризиків / Н. Д. Панкратова, І. О. Савченко, Г. І. Гайко, В. Г. Кравець // Доп. НАН України. - 2018. - № 10. - С. 18-25. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено системний підхід до освоєння підземного простору, що формалізує процес оцінки невизначеностей і багатофакторних ризиків і прийняття рішення про доцільність використання території (геологічного середовища) для міського підземного будівництва. Розроблено морфологічну модель оцінки ділянок будівництва підземних об'єктів, створено морфологічні таблиці, обгрунтовано альтернативи станів і шкали експертних оцінок, побудовано матриці взаємозв'язків факторів впливу та альтернатив параметрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кравець В. С. 
Плоска періодична задача теорії пружності для ізотропної площини з криволінійними отворами та крайовими тріщинами / В. С. Кравець, М. П. Саврук // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2018. - 54, № 6. - С. 102-109. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

За допомогою методу сингулярних інтегральних рівнянь розв'язано плоску періодичну задачу теорії пружності для ізотропної площини з нескінченним рядом криволінійних отворів, з контурів яких виходять крайові криволінійні тріщини. За методом квадратур інтегральні рівняння зведено до комплексної системи лінійних алгебричних рівнянь. Обчислено коефіцієнти інтенсивності напружень (КІН) у вершинах крайових тріщин, коли площина рівномірно навантажена на нескінченності (розтяг або поперечний зсув). Досліджено вплив на КІН форм і відносних розмірів отворів і тріщин за різних зовнішніх навантажень.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кравець В. І. 
Застосування методу усереднення до задач оптимального керування функціонально-диференціальними рівняннями / В. І. Кравець, Т. В. Ковальчук, В. В. Могильова, О. М. Станжицький // Укр. мат. журн.. - 2018. - 70, № 2. - С. 206-215. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Метод усреднения применен к исследованию задач оптимального управления функционально-дифференциальными уравнениями. Усреднение дает возможность заменить исходную задачу задачей оптимального управления системой обыкновенных дифференциальных уравнений. Доказано, что оптимальное управление усредненной задачи является почти оптимальным для точной. Рассмотрены задачи с конечным и бесконечным горизонтами.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кравець В. Г. 
Підсилення плазмонного резонансу в метало-діелектричних гетероструктурах з поверхневим шаром графену / В. Г. Кравець, І. О. Ляшенко, Л. В. Поперенко, А. О. Щербаков // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2018. - Вип. 1. - С. 112-117. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

За допомогою методів рефлектометрії в p-поляризованому світлі і багатокутової спектроеліпсометрії виміряно коефіцієнти відбиття і азимути відновленої лінійної поляризації для різних кутів падіння світла на зразки гетероструктур "хром - мідь - оксид гафнію - графен". Обраховано у наближенні напівнескінченного середовища для плівок "хром - благородний метал (БМ)" (БМ = Cu, Ag чи Au) оптичні сталі: показники заломлення та поглинання для різних довжин хвилі світла. В цих гетероструктурах на мідній основі зафіксовано у видимому діапазоні довжин хвиль ефект плазмонного збудження і визначено найсприятливішу для функціонування таких гетероструктур як оптичних сенсорів область в умовних координатах "довжина хвилі світла зондового пучка - кут його падіння на гетероструктуру".


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.35 + В343.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кравець В. Ю. 
Процеси теплообміну у мініатюрних випарно-конденсаційних системах охолодження : монографія / В. Ю. Кравець; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т ім. Ігоря Сікорського". - Харків : Бровін О. В., 2018. - 286 c. - Бібліогр.: с. 268-286 - укp.

Викладено основні особливості процесів теплопереносу при мініатюризації випарно-конденсаційних систем охолодження (вплив геометричних і режимних факторів, вплив теплофізичних властивостей теплоносіїв). Наведено результати експериментальних досліджень мініатюрних теплових труб, термосифонів і капілярних пульсаційних теплових труб. Систематизовано матеріал з ціллю розуміння процесів теплообміну, розрахункового визначення основних характеристик і вибору раціональних конструкцій при розробці мініатюрних систем охолодження. Опрацьовано технологію проектування і створення нових систем охолодження мініатюрного обладнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З368 + З844-028.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського