Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛІСНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Безвинний В. П. 
Про вік двопольовошпатових гранітів Росинсько-Тікицького району Українського щита / В. П. Безвинний, Л. М. Степанюк, В. І. Орса, Т. І. Довбуш, І. М. Лісна, О. М. Пономаренко // Минерал. журн. - 2000. - 22, № 4. - С. 66-72. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати комплексного вивчення мікроклін-плагіоклазових гранітів з різних масивів Росинсько-Тікицького району Українського щита, проведеного з метою визначення їх віку уран-свинцевим ізотопним методом. Установлено, що граніти різних текстурно-структурних типів були сформовані в інтервалі 2080 - 1990 млн років. З урахуванням цього, а також їх близького речовинного складу, належність до однієї формації та локалізації в одному структурно-геологічному районі, запропоновано всі ці граніти об'єднати в один уманський комплекс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.16(45Укр)-1 + Д59(45Укр)342

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лісна І. С. 
Становлення української державності в Галичині (1918 - 1923 рр.) / І. С. Лісна. - Т., 2001. - 89 c. - Бібліогр.: 261 назв. - укp.

Охарактеризовано економічне та політичне становище Галичини у складі Австро-Угорщини. Розглянуто питання виникнення та діяльності Західноукраїнської Народної Республіки (1918 - 1919 рр.), а також Галицької Радянської Республіки у 1920 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-5 + Х2(4УКР331)61-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА614078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Довідник з граматики німецької мови для студентів усіх спеціальностей / уклад.: Т. М. Лісна, І. І. Барнич; Укоопспілка, . - Л., 2002. - 89 c. - нім.

Стисло подано найважливіші правила граматики німецької мови. Наведено приклади вживання та функціонування в мові відповідних конструкцій. Зазначено, що граматичні правила базуються на вітчизняних та зарубіжних джерелах з теорії та практики навчання граматиці німецької мови.

Коротко представлены наиважнейшие правила грамматики немецкого языка. Приведены примеры употребления и функционирования в языке соответствующих конструкций. Отмечено, что грамматические правила базируются на отечественных и зарубежных источниках по теории и практике обучения грамматике немецкого языка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-932.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА641178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лісна Б. Б. 
Метаболічні, продуктивні та репродуктивні показники курей-несучок за різного складу раціону : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / Б. Б. Лісна; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2006. - 19 c. - укp.

Досліджено вплив раціонів відмінних за складом кормових інгредієнтів та біологічно-активних речовин, але ідентичних за поживністю (ячмінно-бобово-ріпакового та стандартного) для племінних курей-несучок на процеси білкового та вуглеводного обмінів, інкубаційні якості яєць, обмінні процеси у ембріонів, ріст і розвиток потомства та метаболічні процеси в їх організмі. Встановлено, що згодовування курям-несучкам ячмінно-ріпакового комбікорму з домішками метіоніну, сульфату натрію та вищим на 33 % вмістом йоду у порівнянні з рекомендованим рівнем, сприяє інтенсифікації білкового та вуглеводного обмінів, нормалізує функціональну діяльність щитовидної залози, покращує якість інкубаційних яєць, їх заплідненість і виводимість курчат, підвищує життєздатність виведеного молодняку та проявляє тривалий позитивний ефект на ріст, розвиток та метаболічні процеси у потомства. З'ясовано динаміку змін вмісту розчинних білків, амінного азоту, активності протеїназ, амінотрансфераз, концентрації глюкози, пірувату та кількості глікогену у залишковому жовтку і тканині печінки ембріонів під час їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-455.4 + П682-272.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лісна І. Ф. 
Єдність економічної і соціальної ефективності на підприємстві : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.06.01 / І. Ф. Лісна; Харк. держ. екон. ун-т. - Х., 2003. - 18 c. - укp.

Обгрунтовано використання системного аналізу для дослідження різновидів ефективності функціонування підприємства для поглибленого розуміння їх суті. Удосконалено систему економічної ефективності підприємства, яка об'єднує техніко-економічну та соціально-економічну сторони виробництва, що дозволяє розширити шляхи її підвищення. Розкрито внутрішній зв'язок і діалектику взаємопереходу техніко-економічної, соціально-економічної та соціальної ефективності підприємства, а також основний зміст і систему показників соціальної ефективності на мікрорівні. Запропоновано модель досягнення зони єдності економічної та соціальної ефективності, визначено фактори її розширення. Ця модель може бути використана з метою пом'якшення протиріччя між економічною та соціальною ефективністю підприємства та вдосконалення соціально-економічних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Грігорян Г. М. 
Історія економіки та економічної думки : навч. посіб. / Г. М. Грігорян, О. О. Губарєв, Т. Є. Калашник, В. Ю. Кривобок, О. М. Крюкова, І. Ф. Лісна, М. А. Мащенко, Н. Л. Морозова, О. О. Набатова, І. В. Пивавар; ред.: В. М. Філатов; Харк. нац. екон. ун-т. - Х., 2010. - 314 c. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Висвітлено питання становлення ринкової економіки та ринкової економічної теорії. Проаналізовано особливості господарського розвитку та економіки періоду формування світових цивілізацій, рабовласництва, європейської цивілізації в період середньовіччя, становлення національних держав у другій половині XVIII - першій половині XIX ст., монополістичної конкуренції у другій половині ХІХ - початку ХХ ст., державно-монополістичного розвитку суспільств європейської цивілізації, за умов радянської економічної системи, науково-технічної та інформаційно-технічної революції другої половини ХХ - початку ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(0)я73 + У02(4УКР)я73 + У03(0)я73 + У03(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА738129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лісна Н. М. 
Особливості комплаєнса хворих на алкогольну залежність та система його психокорекції : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / Н. М. Лісна; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Встановлено соціально-демографічні, клінічні та психологічні фактори формування комплаєнса хворих. Розроблено критерії діагностики рівня та типів додержання пацієнтами терапевтичного режиму, згідно з якими виділено такі варіанти комплаєнса: повний (20,00 %), частковий (62,22 %), низький (17,78 %); конструктивний (4,44 %), формальний (15,56 %), пасивний (18,89 %), симбіотичний (11,11 %), нестабільний (27,78 %), негативістичний (7,78 %), дефіцитарний (14,44 %). Створено систему психологічної корекції, спрямовану на підвищення мотивації до лікування й оптимізацію дотримання терапевтичного режиму хворими даної категорії. Проведено оцінку результативності розробленої системи психокорекції, яка доказала її ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лісна М. І. 
Українська перекладна лексикографія: проблема безеквівалентності (друга половина XX ст. - початок XXI ст.) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / М. І. Лісна; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2011. - 18 c. - укp.

Розглянуто безеквівалентність на семантичному рівні, яка виявляється під час зіставлення мовних картин світу, зокрема, у перекладних словниках. Виділено чинники формування безеквівалентних значень. Проаналізовано рівні відмінного членування світу мовами - генетичний, психологічний, соціальний та лінгвальний. Проведено огляд сформованих у мовознавстві поглядів на безеквівалентність, виділено типи безеквівалентних значень, подано їх характеристику. Систематизовано реалії та власне мовні безеквіваленти за належністю до матеріальної чи духовної, суспільної або індивідуальної сфери життя людини. Визначено застосовувані в українській перекладній лексикографії способи передачі безеквівалентних одиниць. На матеріалі восьми англо-українських і шести німецько-українських словників, опублікованих у другій половині ХХ ст. - на початку ХХІ ст., розглянуто вади лексикографічної репрезентації безеквівалентів: невнормованість транскодованих відповідників, неповна або спрощена передача безеквівалентів, помилковий паралелізм, порушення нормативних і стилістичних вимог сучасної української мови. Для подолання цих недоліків запропоновано комплексні методи опрацювання реалій і власне мовних безеквівалентів у перекладних словниках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-4 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ізюмцева Н. В. 
Антикризове управління персоналом банку / Н. В. Ізюмцева, Р. П. Лісна, А. М. Ісаян // Фін.-кредит. діяльн.: пробл. теорії та практики. - 2010. - Вип. 2. - С. 52-56. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

В останні роки багато вчених звертають увагу на те, що саме персонал визначає стратегічний успіх будь-якої компанії та виступає основою забезпечення її конкурентоспроможності та визначає напрями подальшого розвитку. За умов світової фінансової кризи особливого значення набуває компетенція керівника реагувати на умови, що склалися, і спрямувати свої дії на антикризове управління персоналом, на підвищення ефективності персоналу за умов скорочення штату. Тому використання персоналу як ефективного інструменту боротьби з кризовими явищами є на сьогодні дуже актуальним.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-640-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лісна О. І. 
Декоративно-художнє освітлення архітектурного середовища : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл., які навчаються за спец. "Світлотехніка і джерела світла" / О. І. Лісна; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. - Х. : ХНАМГ, 2012. - 275 c. - Бібліогр.: с. 271-275 - укp.

Розглянуто актуальні теоретичні та практичні питання створення світло-кольорового середовища архітектурних об'єктів. Розкрито питання навколишнього середовища та реакції на нього людини. Охарактеризовано функції світло-кольорового середовища по відношенню до людини. Увагу приділено художньому коструюванню та проектуванню: геометричний вигляд, величина, положення в просторі, зорове сприйняття маси, фактура, текстура, пропорції, контраст, масштабність, модуль, ритм, симетрія. Розкрито поняття про типологію архітектурного середовища. Наведено прийоми та засоби зовнішнього декоративно-художнього освітлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З294 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА755052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лісна Р. П. 
Формування професійної компетенції у процесі практичного навчання / Р. П. Лісна, В. О. Тригуб // Фін.-кредит. діяльн.: пробл. теорії та практики. - 2012. - Вип. 2. - С. 330-334. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено теоретичні підходи до визначення терміну "професійна компетенція", досліджено особливості формування професійної компетенції у процесі практичного навчання, проаналізовано основні підходи до оцінювання практики, запропоновано нові механізми проходження і оцінювання виробничої практики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У. р30-266.5(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кисців В. О. 
Ліпідний склад тканин печінки та жовтка яєць перепелів за підвищеного рівня йоду в їх раціоні / В. О. Кисців, А. В. Гунчак, Я. М. Сірко, Б. Б. Лісна, Б. Я. Кирилів // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 29-32. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані про вміст загальних ліпідів, співвідношення їх окремих класів та вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів у тканинах печінки та жовтках яєць японських перепелів за шестикратного збільшення кількості йоду у раціоні. Додаткове введення йоду в раціон перепілок сприяло зменшенню вмісту вільного та етерифікованого холестеролу та зростанню кількості фосфоліпідів у тканинах печінки. У жовтку яєць перепелів дослідної групи підвищувалась концентрація моно- і дигліцеролів і холестеролу за одночасного зниження триацилгліцеролів, у порівнянні з перепелами контрольної групи. Крім цього, спостерігалось зростання кількості ТБК-активних речовин як у тканинах печінки, так і в жовтках яєць птиці дослідної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-273 + П686.9-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сірко Я. М. 
Стан системи антиоксидантного захисту тканин печінки, крові та жовтку яєць перепелів за різного рівня йоду в їх раціонах / Я. М. Сірко, А. В. Гунчак, В. О. Кисців, Б. Я. Кирилів, Б. Б. Лісна // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 55-58. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено дані активності антиоксидантних ферментів - глутатіонпероксидази, каталази та рівня відновленого глутатіону у тканинах крові, печінки і жовтку яєць перепелів за 6-кратного збільшення кількості йоду в раціоні. Збільшення кількості йоду у раціоні перепелів у порівнянні з рекомендованим рівнем не викликало негативного впливу на організм птиці. Встановлено, що збільшення кількості йоду в раціоні перепелів дослідної групи до 4,2 г/т комбікорму сприяє підвищенню продуктивності птиці на 3,14 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-273 + П686.3-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ус Т. В. 
Економічна історія : навч. посіб. / Т. В. Ус, Т. Є. Калашник, І. Ф. Лісна, М. А. Мащенко, І. В. Пивавар, Т. С. Черкашина, Г. В. Островерхова, Н. Л. Морозова, О. В. Ратушинська; Харк. нац. екон. ун-т. - Х. : Вид. ХНЕУ, 2012. - 243 c. - Бібліогр.: с. 236-240 - укp.

Простежено господарський розвиток первісного суспільства на етапі ранніх цивілізацій (до VIII ст. до н.е.). Подано загальну характеристику та шляхи формування господарств східної та західної цивілізацій у VII - II ст. н.е., основні напрямки господарського розвитку країн східної цивілізації в "осьовий час". Значну увагу приділено господарству країн європейської цивілізації в період її формування (VIII ст. до н.е. - V ст. н.е.), в епоху Середньовіччя (V - XV ст.), в період зародження ринкової економіки (XVI - перша половина XVII ст.), становлення національних держав та період вільної конкуренції (XVII - перша половина XIXст.). Охарактеризовано основні тенденції розвитку світової економіки в останній третині XIXст., особливості господарського розвитку країн європейської цивілізації в період монополістичної конкуренції (друга половина XIX - перша половина XX ст.), особливості феодального господарства Японії, соціально-економічні передумови та наслідки революції Мейдзі. Викладено відомості щодо формування та розвитку ринкового господарства країн європейської цивілізації у міжвоєнний період (1919 - 1939 рр), основні тенденції їх господарського розвитку у другій половині XX ст. Акцентовано динаміці розвитку світового господарства кінця XX - початку XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0) я73 + У03(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА770259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Калашник Т. Є. 
Проблеми інноваційно-інвестиційного розвитку України в сучасних умовах / Т. Є. Калашник, І. Ф. Лісна // Бізнес Інформ. - 2014. - № 1. - С. 60-64. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обгрунтовано актуальність інноваційної діяльності (ІД) як одного з основних шляхів ефективного розвитку економіки України. Проаналізовано особливості ІД на сучасному етапі розвитку, серед яких слід назвати низький рівень інноваційної активності підприємств, застарілі основні фонди, низька питома вага реалізованої інноваційної продукції в загальному обсязі промислової продукції, значне зменшення кількості створених та освоєних нових видів техніки, надзвичайно мала частка виготовленої вперше в Україні продукції та інші. Проведено аналіз статистичних даних, що характеризують інноваційну та інвестиційну діяльність за сучасних умов розвитку. Розкрито проблеми здійснення інноваційно-інвестиційного діяльності (ІІД) в нашій країні. Розглянуто потенційні можливості нашої держави, які мають стати основою для успішного розвитку в Україні ІІД.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ратич І. Б. 
Динаміка змін показників білкового і вуглеводного обмінів у жовтку курячих яєць протягом їх інкубації / І. Б. Ратич, Б. Б. Лісна // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 122-126. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено дані про зміни вмісту розчинних білків, амінного азоту, активності амінотрансфераз, протеїназ та кількості глікогену, глюкози і піровиноградної кислоти в жовтку яєць і залишковому жовтку 15- та 19-добових ембріонів і виведених курчат.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-205

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сірко Я. М. 
Вплив комплексного фітопрепарату на антиоксидантний статус та ліпідний склад тканин японських перепелів / Я. М. Сірко, В. О. Кисців, А. В. Гунчак, Б. Б. Лісна // Біологія тварин. - 2011. - 13, № 1/2. - С. 164-170. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено дані про вміст продуктів ПОЛ, активність антиоксидантних ферментів і концентрацію вітамінів A і E у печінці, жовтках яєць і крові у разі застосування фітопрепарату. Застосування фітопрепарату сприяло підвищенню глутатіонпероксидазної та каталазної активності у крові за одночасного зменшення вмісту ТБК-активних продуктів. Установлено збільшення кількості вітаміну A і каротиноїдів у жовтках яєць. У разі випоювання фітопрепаратів спостережено підвищення концентрації фосфоліпідів і зменшення рівня етерифікованого холестеролу та вільних жирних кислот (ВЖК) у тканинах печінки за одночасного підвищення вмісту ВЖК у жовтку яєць обох дослідних груп.


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-273.9 + П686.3-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сірко Я. М. 
Антиоксидантний статус організму курей у критичні періоди росту і розвитку за додаткового введення мінеральної добавки до раціонів / Я. М. Сірко, Б. Я. Кирилів, В. О. Кисців, Б. Б. Лісна, Л. І. Галущак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 77-83. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено дані щодо активності антиоксидантних ферментів і супероксиддисмутази і глутатіонпероксидази у тканинах печінки та грудних м'язів курей-несучок у критичні періоди росту та вмісту мікроелементів у яйці. Активність ферментів у період онтогенезу характеризуються поступовим зниженням з 30- до 120-добового віку. Встановлено, що застосування мінеральної домішки у комбікормах дослідних груп курей сприяло зростанню активності ферментів у продовж періоду утримання та позитивно вплинуло на показники якості яєць. Додавання до комбікорму курей-несучок дослідних груп сульфату натрію та збільшення кількості мікроелементів цинку, міді та марганцю на 10 % понад рекомендовану норму підвищує вміст цинку в шкаралупі, білку і жовтках яєць у порівнянні з контрольною групою. Одержані дані свідчать про позитивний ефект застосування мінеральної домішки, яка створює передумови для біосинтезу білків і енергетичного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сірко Я. М. 
Онтогенетичні зміни вмісту кальцію та фосфору в процесі росту і розвитку молодняку курей-несучок / Я. М. Сірко, Б. Я. Кирилів, В. О. Кисців, Б. Б. Лісна, Л. І. Галущак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 83-87. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані щодо вмісту кальцію і фосфору у тканинах печінки, стегнових м'язів і кісток, шкіри та пір'я курей-несучок у критичні періоди росту. Найвищий вміст кальцію у м'язах стегна відзначено у 30-добових курчат із поступовим зменшення його кількості в наступні вікові періоди. У тканинах шкіри вміст кальцію у 6-добових курчат був нижчим, ніж в добових на 35,27 % і значно збільшився у 30-добових на 53,65 %. У 60- та 90-добових курчат вміст кальцію у шкірі був значно нижчим, ніж у 30-добових. Вміст фосфору у добовому віці в усіх тканинах є високим, а найвища кількість є у кістках і становить 61,71 мг/г тканини. У наступні вікові періоди аж до 60-добового віку кількість фосфору у тканині кісток поступово зростає на 10,6 % і дещо знижується у 90-добовому віці. Слід відзначити, що вміст фосфору у тканинах печінки, шкірі та м'язів стегна і пір'я у період з добового до 6-добового віку дещо знижується, а у наступні вікові періоди, навпаки, збільшується.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кисців В. О. 
Ліпідний склад тканин курей яєчного напрямку продуктивності за різного рівня мінеральних речовин у їх раціоні / В. О. Кисців, А. В. Гунчак, І. Б. Ратич, Б. Б. Лісна, Я. М. Сірко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 4. - С. 72-76. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено вплив збільшення рівня натрію сульфату та мікроелементів (цинку, міді та марганцю) в раціоні курей-несучок на ліпідний склад тканин печінки, підшлункової залози та грудних м'язів. При цьому встановлено, що у молодняку курей під час згодовування підвищеної кількості мікроелементів збільшується вміст загальних ліпідів у тканинах печінки та підшлункової залози. В усіх досліджуваних тканинах був вищий відносний вміст фосфоліпідів. У тканинах підшлункової залози в 60-добовому віці, а у печінці і м'язах у 90-добовому зменшувався відносний вміст триацилгліцеролів. При цьому в тканинах печінки та м'язів протягом всього досліду рівень вільних жирних кислот був знижений у порівнянні з аналогами контрольної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського