Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (19)Автореферати дисертацій (27)Книжкові видання та компакт-диски (457)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛОГВИНЕНК$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 335
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Фурзікова Т. М. 
Вплив антибіотичних препаратів та їх комбінацій з пробіотиками на мікрофлору кишечнику мишей / Т. М. Фурзікова, І. Б. Сорокулова, М. Г. Сергійчук, С. В. Січкар, В. В. Смірнов // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 26-35. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив антибіотичних препаратів - бісептолу, поліміксину та канаміцину, а також їх комбінацій з пробіотиками біоспорином і субаліном на мікрофлору кишок мишей. Встановлено, що за перорального введення зазначених препаратів у тварин виникає дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня; за комбінованого використання їх з пробіотиками вдається значною мірою запобігти розвитку дисбактеріозів. Показано, що дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня за допомогою біоспорину та субаліну можна ліквідувати протягом 5 - 7 днів. Самостійне відновлення нормального мікробіоценозу кишок за цей період не відбувається. Склад нормофлори, який зазнавав незначних змін за комбінованого використання антибіотичних препаратів з пробіотиками, самостійно відновлювався на 3 - 5-у добу після відміни цих препаратів.


Ключ. слова: пробіотики, антибіотикотерапія, дисбактеріоз
Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Якимчук Р. А. 
Генетические последствия радионуклидного загрязнения зоны отчуждения через 13 лет после аварии на Чернобыльской АЭС / Р. А. Якимчук, В. В. Моргун, В. Ф. Логвиненко // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 3. - С. 226-231. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Виявлено, що навіть через 13 років після аварії на ЧАЕС мутаційна мінливість у зоні відчуження достовірно перевищує спонтанний рівень. Це потребує подальшого тестування генетичних наслідків забруднення радіонуклідами, а також урахування їх проявлення в наступних поколіннях. Підвищенний рівень генетичної мінливості в зонах, прилеглих до Рівненської та Запорізької атомних електростанцій, свідчить про генетичну загрозу всьому живому і потребує обстеження зон, прилеглих до діючих в Україні атомних електростанцій, введення державної служби генетичного контролю за їх експлуатацією.


Ключ. слова: озимая пшеница, генетические последствия, хромосомные аберрации, мутации, мутационная изменчивость
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*441.221.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сергійчук В.  
Депортація поляків з України. Невідомі документи про насильницьке переселення більшовицькою владою польського населення з УРСР в Польщу в 1944-1946 роках / В. Сергійчук. - К., 1999. - 191 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Дослідження українського історика присвячене трагічній сторінці в історії польського етносу в Україні. Повідомляється, що представників цього народу, котрі вже багато століть проживали в середовищі автохтонних українців, комуністичні режими СРСР та повоєнної Польщі примусово виселили із західноукраїнських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)63-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сергійчук В. І. 
Десять буремних літ: Західноукраїнські землі у 1944-1953 рр. : Нові док. і матеріали / В. І. Сергійчук. - К. : Дніпро, 1998. - 944 c. - укp.

Зроблена спроба відновити історичну правду про події, що відбувалися на західноукраїнських землях у повоєнний час після приходу Червоної Армії в 1944 році, про діяльність українських націоналістів, особливо про національно-визвольний рух. Розкривається правда про діяльність ОУН-УПА в роки війни. Представлено нині розсекречені радянські, німецькі та оунівські документи та матеріали з 1944 по 1953 роки, які протягом десятиліть були заховані в спецфондах під грифом "Цілком таємно".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)624,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Логвиненко О.  
До питання про педагогічну термінологію як предмет розвитку / О. Логвиненко // Людинозн. студії / Дрогобиц. держ. пед ун-т ім. І.Франка. - 2000. - Вип. 1(9). - С. 119-128. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто питання педагогічної термінології в історичному розвитку. Динамічні процеси пов'язано зі змінами в суспільстві та системі освіти, інтеграцією наук, удосконаленням методики наукових досліджень. Запропоновано диференційований підхід до визначення поняття "фізична культура" з урахуванням певних критеріїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.4:ч30 + Ч30,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сергійчук В.  
Етнічні межі і державний кордон України / В. Сергійчук. - 2-ге вид., доп. - К. : Укр. вид. спілка, 2000. - 432 c. - укp.

На підставі великого архівного матеріалу досліджено, як століттями царська, а потім більшовицька Росія, панська Польща, Австро-Угорська монархія, боярська Румунія здійснювали експансію щодо України, загарбували її історичні землі, нищили культуру, мову.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5 в92 + С5*425 + Т52(23=УКР) + Т3(4УКР)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Моргун В. В. 
Индуцирование мутаций озимой пшеницы по морозостойкости / В. В. Моргун, В. Ф. Логвиненко, И. П. Артемчук // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 5. - С. 347-351. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Частота індукованих мутагенами мутацій за морозостійкістю у різних сортів становила 0,01 - 0,21 % за відсутності їх у контролі або 0,01 %-му рівні спонтанного мутування. Отримані форми віднесено до категорії мікромутацій. Ефективним є добір морозостійких форм серед продуктивних мутантів. Він дозволяє за порівняно невеликих об'ємів виборок отримувати з високою частотою (11,9 - 50,0 %) мутанти з поліпшеною морозостійкістю у порівнянні за вихідною формою. Для отримання мутантів із високими показниками морозостійкості необхідно до експерименту залучати вихідний матеріал із максимальним проявом цієї ознаки.


Ключ. слова: индуцированные мутации, озимая пшеница, морозостойкость, зимостойкость
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Луцик Д.  
Літопис педагогічної думки в Україні / Д. Луцик, Т. Логвиненко. - Дрогобич : Вид. фірма "Відродження", 1999. - 160 c. - укp.

Глибоко та всебічно розглянуто педагогічні погляди видатних класиків педагогічної науки в Україні (Г.С.Сковороди, О.В.Духновича, Т.Г.Шевченка, К.Д.Ушинського, Х.Д.Алчевської, Т.Г.Лубенця, І.Я.Франка, С.Ф.Русової, Б.Д.Грінченка, М.Грушевського, Л.Українки, Я.Ф.Чепіги, Г.Ващенка, І.Огієнка, А.С.Макаренка, В.О.Сухомлинського, М.Г.Стельмаховича, О.Я.Савченко). Визначено цінність їх педагогічних ідей за часів розбудови української школи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)-8 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Варналій З. С. 
Мале підприємництво в країнах з перехідною економікою (проблеми державної підтримки) / З. С. Варналій, О. В. Сергійко; Ін-т приват. права і підприємництва АПН України. - К., 1999. - 65 c. - укp.

Досліджуються проблеми та особливості малого підприємництва в країнах з перехідною економікою (на прикладах України та Росії). Розглядаються необхідність, сутність та напрями державної підтримки суб'єктів малого підприємництва. Аналізується роль і місце малого підприємництва в суспільстві за умов трансформаційного періоду, який переживає Україна.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131.1 + У9(4РОС)0-131.1 + У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

На пошану 80-річчя професора Теодора Мацьківа : Наук. зб. / ред.: Л. Винар; упоряд.: В. Сергійчук. - К. : Твім інтер, 1999. - 236 c. - укp.

Розглянуто різні аспекти подій в Україні XVI-XVIII ст., їх відображення в документах, історіографічних вітчизняних та зарубіжних джерелах, художній літературі, а також у науковому доробку видатного українського історика, публіциста, професора Теодора Мацьківа. Його дослідження козацько-гетьманської доби - визначний вклад в українську й світову історіографію. Висвітлено проблему соборності українських земель в історико-літературних творах XVIII ст., особливості формування незалежного судочинства України в період гетьманства Богдана Хмельницького, історію участі українського козацтва у військових діях у Прибалтиці в роки Північної війни (1700-1702 рр.) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 я43 Мацьків, Теодор

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сергійчук В. І. 
Нескорена церква : Подвижництво греко-католиків України в боротьбі за віру і державу / В. І. Сергійчук; ред.: В. Барташ. - К. : Дніпро, 2001. - 494 c. - укp.

На підставі архівних документів періоду більшовицької влади висвітлено трагічні сторінки історії Української греко-католицької церкви в Україні 1940 - 1980-ті рр. Наведено перелік документів. Запропоновано іменний покажчик та біографію Володимира Сергійчука - автора публікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Павлов В. А. 
Опыт создания и использования общесистемного информационного обеспечения / В. А. Павлов, С. И. Федина, И. А. Логвиненко, Л. Н. Дворецкая, А. Я. Гавура; Днепропетр. обл. клин. больница им. И.И.Мечникова. - Д. : Пороги, 1998. - 190 c. - рус.

Представлен многолетний научный и практический опыт в разработке и практическом применении общесистемного информационного обеспечения (ОИО) - мощной современной интегрированной системы, которая включает в себя: автоматизированный терминологический банк данных (АТБД); автоматизированную систему контроля качества и оценки деятельности (АСККОД); автоматизированное создание регионального единого персонифицированного банка данных (ПБД); автоматизированную технологию слежения за состоянием здоровья населения; систему автоматизированного проектирования (САПР) программного обеспечения, построенную на единой системе классификации и кодирования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)21л749 с21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Логвиненко И. А. 
Политическая деятельность Украинской Центральной Рады / И. А. Логвиненко. - Глобино : Полиграфсервис, 2000. - 96 c. - Библиогр.: 284 назв. - рус.

На основе всестороннего изучения литературы, периодической печати, архивных документов рассмотрены вопросы политической истории Украинской Центральной Рады (УЦР) со времени ее образования до гетьманского переворота (март 1917 - апрель 1918 гг.). Охарактеризован процесс национально-государственного становления Украины в этот период, описаны структурные подразделения, крупнейшие украинские политические партии, имевшие большинство в Раде и непосредственно влиявшие на формирование политического лица УЦР, а также освещена деятельность крупнейших политических лидеров тех лет (В.Винниченко, М.Грушевского, Д.Дорошенко и др.), их взгляды на возможное государственное устройство Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сергійко В.  
Проблеми розвитку соціального вчення католицизму / В. Сергійко // Укр. релігієзнавство. - 1999. - № 10. - С. 58-63. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Сергійчук О.  
Російська зброя - "perpetuum mobile" кавказької війни / О. Сергійчук // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 83-85. - укp.

Висвітлено питання фінансування озброєних загонів чеченських бойовиків, проблем використання зброї як основного засобу розрахунків. Розглянуто можливість використання таких джерел фінансування як продаж наркотиків, палива, рекет, використання для цього родових і релігійних міжнародних зв'язків. Проаналізовано обставини, що сприяли провалу російської політики на Кавказі.


Ключ. слова: Чечня, Кавказ, бойовики, збройні формування, зброя
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сергійчук В. І. 
Українська соборність: Відродження українства в 1917-1920 роках / В. І. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 1999. - 412 c. - укp.

На великому архівному матеріалі автор робить спробу показати передумови та шляхи відродження національної державності українського народу. Розкриваються перипетії боротьби та визвольного руху в 1917-1920 рр. українців, які мешкали на Московщині, Холмщині, Гомельщині, у Санкт-Петербурзі, Фінляндії, на Стародубщині, у Причорномор'ї та Бесарабії, у Криму, Закавказзі, на Поволжі, у Туркестані, Сибіру та в інших містах, за українську соборність, створення власного самоврядування на українській етнічній території, за духовну єдність українства в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611 + Т3(4УКР)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сергійчук В.  
Український Крим / В. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2001. - 304 c. - укp.

На основі великого документального матеріалу висвітлено спільну історичну долю Криму й України. Особливу увагу приділено українській більшості півострова в період Кримського ханства, включенню Криму до українського народногосподарського комплексу з кінця XVIII ст. Проаналізовано перебіг подій, пов'язаних з процесом об'єднання Криму з Україною у 1918 р. та передання півострова УРСР у 1954 р. Наведено конкретні аргументи про те, що населення півострова завжди пов'язувало зростання свого добробуту в єднанні з Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сергійчук В. І. 
"Українізація Росії". Політичне ошуканство українців російською більшовицькою владою в 1923 - 1932 роках / В. І. Сергійчук. - К. : Укр. вид. спілка, 2000. - 336 c. - укp.

На підставі використання великої кількості невідомих архівних документів, різних ухвал органів більшовицької влади РСФРР і УСРР у 20 - 30-х рр. простежено процес дозволеного комуністичною партією на певний період відродження української духовності на етнічних землях українського народу, а також на освоєних ним просторах незайманих територій, зокрема, у Кримській АСРР, Центрально-Чорноземній, Уральській областях, Казахській АСРР, Далекосхідному краю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Т3(2РОС=9УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ва598987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Красюк Г. В. 
Фізіологічні аспекти тягового та біоелектричного управлінь протезами верхніх кінцівок та визначення оптимальних критеріїв при порівнянні цих засобів / Г. В. Красюк, Л. В. Логвиненко // Вісн. Житомир. інж.-технол. ін-ту. Техн. науки. - 1999. - № 9 . - С. 94-96. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто фізіологічні аспекти тягового та біоелектричного управлінь протезами верхніх кінцівок, зроблено їх порівняльну характеристику з метою визначення основних критеріїв функціональної переваги протезів з біоелектричним управлінням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.286

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Шлапак В. П. 
Чигиринський бір / В. П. Шлапак, І. І. Логвиненко. - Л. : Престиж Інформ, 1999. - 88 c. - Бібліогр.: 115 назв. - укp.

Монографія є продовженням робіт, пов'язаних з вивченням особливостей росту, продуктивності та стану насаджень сосни у Чигиринському бору, лісові масиви якого південно-східною частиною прилягають безпосередньо до м.Чигирина, а північно-західною частиною тягнуться у напрямку м.Черкас. Представлено матеріали багатолітніх досліджень, в яких узагальнено досвід зі створення грунтозахисних, протиерозійних, водоохоронних, водорегулюючих і санітарно-гігієнічних функцій лісових масивів. Проаналізовано наукові розробки і виробничий досвід впроваджень авторів, що стосуються питань вдосконалення технології закріплення пісків, ярів і балок, регулювання поверхневих стоків води, запобігання змиву та розмиву сільськогосподарських угідь, фільтрування потоків талих та зливових вод, затримання твердих фаз грунту і недопускання замулювання річок та водойм. Розглядаються питання створення лісових масивів біля великих міст та промислових центрів, які б виконували роль фільтрів для затримання шкідливих викидів у атмосферу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.92 соснові

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593406 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського