Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Лук'янова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Особливості перебігу вагітності, родів, стану новонароджених та проявів соматичної психоневрологічної патології у дітей, які зазнали радіаційного впливу внаслідок Чорнобильської катастрофи : Посіб. / ред.: О. М. Лук'янова; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. - К. : Чорнобильінтерінформ, 1997. - 123 c. - укp.

Проаналізовано динаміку стану здоров'я вагітних жінок, висвітлено питання раціонального протікання вагітності та пологів, обговорено особливості перитонеальної охорони плода та новонародженого. Запропоновано нові підходи до диспансеризації пацієнтів з гінекологічними хворобами, показано особливості клінічних проявів основних соматичних і психоневрологічних захворювань у дітей, які постійно мешкають на територіях радіаційного контролю. Розглянуто особливості лікування даної категорії хворих, визначено шляхи профілактики та реабілітації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-3я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА620087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Соціальна педіатрія. Розділ: "Медико-соціальні аспекти реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи". Вип. 1 / ред.: О. М. Лук'янова; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України. - К., 2001. - 494 c. - укp.

Висвітлено сучасні напрямки перинатології та реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи. Представлено методичні розробки та методики реабілітації цього контингенту дітей за участю медиків, психологів, фахівців зі спеціальної педагогіки та соціального захисту. Показано вплив пелоїдотерапії на ліквородинаміку у дітей хворих на церебральний параліч, а також німотопу на рівень електролітів крові дітей у ранньому відбудовному періоді. Висвітлено досвід спостереження за дітьми першого року життя з обтяженим перинатальним анамнезом. Проаналізовано нейросонографічну динаміку інтравентрикулярних крововиливів у новонароджених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.861я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В345147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ємельяненко Л. В. 
Вплив строків збирання стевії на урожай в умовах передгірської зони Криму / Л. В. Ємельяненко, О. В. Лук'янова // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 7. - С. 18-19. - укp.

Під час вивчення впливу строків збирання врожаю стевії на величину та його якість за умов передгірської зони Криму розглянуто найкращий варіант з пізнім збиранням культури - 130 днів від моменту її садіння. Показано, що це визначено кількістю одержаного врожаю та якістю одержаної продукції за виходом стевіозиду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39-48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лук'янова О. М. 
Клініко-морфологічні особливості склерогенезу печінки у дітей, хворих на хронічні гепатити / О. М. Лук'янова, Т. Д. Задорожна, М. Ф. Денисова // Журн. Акад. мед. наук України. - 2003. - 9, № 1. - С. 72-81. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Ключ. слова: склерогенез, хронічні гепатити у дітей
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.116-3

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Лук'янова О.  
Вплив Надії Сигиди на творчість Павла Грабовського / О. Лук'янова // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2003. - № 1. - С. 55-57. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Відзначено, що багато поезій П. Грабовський присвятив світлому образу, трагічній і героїчній смерті Н. Сигиди. Найбільше їх у збірці "Пролісок".


Ключ. слова: Н. Сигида, П. Грабовський
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лук'янова О. М. 
Актуальні питання остеопорозу у дітей / О. М. Лук'янова, Л. І. Омельченко, О. В. Кіпфер // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 3. - С. 3-5. - Бібліогр.: с. 5. - укp.

Наведено сучасні уявлення про розповсюдження, причини і механізми розвитку остеопорозу у дітей, визначено перспективи подальших досліджень цієї проблеми.

Приведены современные представления о распространении, причинах и механизмах развития остеопороза у детей, определены перспективы дальнейших исследований по этой проблеме.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.110.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лук'янова О. М. 
Особливості метаболізму сполучної тканини у дітей з хронічним гепатитом / О. М. Лук'янова, В. К. Тищенко, Ю. В. Кудрей // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2004. - № 1. - С. 74-75. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Лук'янова О. М. 
Особливості лікування хронічного вірусного гепатиту B у дітей / О. М. Лук'янова, М. Ф. Денисова, B. C. Березенко, С. М. Донде // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2004. - № 1. - С. 74. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Лук'янова О. М. 
Сучасні досягнення перинатальної неврології в Україні / О. М. Лук'янова, В. О. Рогожин, Л. Г. Кирилова // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 2. - С. 3-6. - Бібліогр.: с.6. - укp.

Представлено діагностичні досягнення перинатальної неврології в Україні. Результати досліджень свідчать про те, що можливості перинатальної діагностики можуть бути удосконалені завдяки впровадженню в медичну практику новітніх методів нейровізуалізації - магнітно-резонансної томографії та магнітно-резонансної спектроскопії.

Представлены диагностические достижения перинатальной неврологии в Украине. Результаты исследований свидетельствуют о том, что возможности пренатальной диагностики могут быть усовершенствованы благодаря внедрению в медицинскую практику новейших методов нейровизуализации - магнитно-резонансной томографии и магнитно-резонансной спектроскопии (МРТ и МРС).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.62-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лук'янова О. М. 
Стан системи L-аргінін - NO-нітритредуктаза та шляхи корекції її порушень у дітей із синдромом подразненого кишечнику / О. М. Лук'янова, А. Г. Ципкун, О. Г. Шадрін, Н. Р. Касянчук // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 8-11. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати вивчення системи L-аргінін - оксид азоту (NO) - нітритредуктаза у 82-х дітей 8 - 15 років з різними формами синдрому подразненого кишечнику (СПК). Стан нітрергічної системи у дітей з переважно моторними розладами (закрепами або діареєю) характеризується зменшенням прекурсору NO - L-аргініну в сироватці крові і підвищеною активністю нітритредуктази, характерних для напруги адаптаційних систем організму. Недостатня кількість NO у крові дітей з переважно больовою формою СПК, можливо, обумовлює підвищену скорочувальну активність кишечнику, яка за даними літератури лежить в основі больового абдомінального синдрому у дітей цієї групи. Виявлені зміни і залежність компонентів системи L-аргінін NO-нітритредуктаза від форми СПК свідчать про наявність патогенетичного зв'язку між ними, що визначає нові шляхи корекції функціональних порушень моторно-евакуаторної функції кишечнику у дітей.


Ключ. слова: діти, синдром подразненого кишечника, оксид азоту
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лук'янова О. М. 
Стан здоров'я здорових дітей молодшого шкільного віку та шляхи його корекції / О. М. Лук'янова, Л. В. Квашніна // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 1. - С. 3-5. - Бібліогр.: с.5. - укp.

Наведено дані, що характеризують фізичний стан здорових дітей молодшого шкільного віку м. Києва та особливості їх адаптації до шкільного навчання залежно від віку вступу до школи, рівня індивідуального розвитку і функціонального стану організму. Для вирішення питання про поліпшення і збереження здоров'я дітей шкільного віку обгрунтовані основні наукові задачі.

Приведены данные, характеризующие физическое состояние здоровых детей младшего школьного возраста г. Киева и особенности их адаптации к школьному обучению в зависимости от возраста поступления в школу, уровня индивидуального развития и функционального состояния организма. Для решения вопроса об улучшении и сохранении здоровья детей школьного возраста обоснованы главные научные задачи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лук'янова О.  
Про деякі жіночі журнали видавничого концерну "Бурда-Україна" / О. Лук'янова // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2004. - № 1. - С. 175-179. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4Укр)722

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Лук'янова О. М. 
Особливості функціонування системи L-аргінін-NO у дітей з хронічним вірусним гепатитом та цирозом печінки / О. М. Лук'янова, В. С. Березенко, Ю. В. Кудрей // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 3. - С. 20-23. - Бібліогр.: с. 23. - укp.

У 78-ми дітей з хронічним вірусним гепатитом В і С (ХГС і ХГВ) і у 15-ти з цирозом печінки (ЦП) досліджено рівень L-аргініну і сумарних нітритів та нітратів (NOx) в сироватці крові та їх екскреції з сечею. Встановлено, що для дітей с ХГС та ХГВ характерно зниження рівня L-аргініну в сироватці крові і зменшення синтезу оксиду (за вмістом NOx в крові і сечі). На відміну від хворих ХГС у дітей з ХГВ в період ремісії рівень NOx в сироватці крові нормалізується. У хворих на ЦП встановлено різноспрямовані зміни в функціональній активності системи L-аргінін - NO залежно від стадії захворювання.

У 78-ми детей с хроническим вирусным гепатитом В и С (ХГС и ХГВ) и у 15-ти с циррозом печени (ЦП) исследован уровень L-аргинина и суммарных нитритов и нитратов (NOx) в сыворотке крови и их экскреция с мочой. Установлено, что для детей с ХГС и ХГВ характерно снижение уровня L-аргинина в сыворотке крови и уменьшение синтеза оксида азота (по содержанию NOx в крови и моче). В отличие от больных с ХГС у детей с ХГВ в период ремиссии уровень NOx в сыворотке крови нормализуется. У больных ЦП установлены разнонаправленные изменения в функциональной активности системы L-аргинин-NO, которые зависят от стадии заболевания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.40-3 + Р733.514.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лук'янова О. М. 
Екосистема великого промислового міста України та діти першого року життя : Моногр. / О. М. Лук'янова, Ю. Г. Резніченко, Ю. Г. Антипкін, Г. І. Резніченко, З. А. Шкіряк-Нижник; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, Запоріз. держ. мед. ун-т, Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. - Запоріжжя : Дике Поле, 2005. - 222 c. - Бібліогр.: с. 202-217. - укp.

На підставі узагальнення сучасних літературних джерел розглянуто вплив промислового міста на стан вагітних і дітей першого року життя. Викладено результати досліджень щодо перебігу вагітності, пологів і розвитку народжених ними дітей у жінок - мешканок великих промислових центрів. Висвітлено роль екологічних, соціально-побутових, медико-психологічних і медико-біологічних факторів на перебіг вагітності, пологів і стан здоров'я народжених дітей. Описано систему медичних профілактичних заходів мінімізації негативних наслідків проживання у великому промисловому місті на стан здоров'я дітей першого року життя.

На основе обобщения современных литературных источников рассмотрено влияние промышленного города на состояние беременных и детей первого года жизни. Изложены результаты исследований о течении беременности, родовой деятельности и развитии рожденных детей у женщин-жительниц крупных промышленных центров. Освещена роль экологических, социально-бытовых, медико-психологических и медико-биологических факторов на течение беременности, процессов, связанных с родами, состояние здоровья рожденных детей. Описана система медицинских профилактических мероприятий по минимизации негативных последствий проживания в крупном промышленном городе на состояние детей первого года жизни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21-3 + Р733.3-3 + Р128.919-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО26687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лук'янова О. М. 
Роль прозапальних цитокінів та трансформуючого фактора росту $E bold {TGF beta sub 1} у перебігу хронічного гепатиту у дітей / О. М. Лук'янова, В. С. Березенко, В. П. Чернишов, Б. В. Донськой // Журн. Акад. мед. наук України. - 2006. - 12, № 3. - С. 470-483. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.116-3

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Антипкін Ю. Г. 
Чорнобильська катастрофа та стан здоров'я вагітних жінок і народжених дітей / Ю. Г. Антипкін, О. М. Лук'янова, В. Є. Дашкевич // Журн. Акад. мед. наук України. - 2006. - 12, № 1. - С. 50-57. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.271 + Р11(4УКР)026.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Лук'янова О. М. 
Морфологічні, ультраструктурні та імуногістохімічні особливості апонекрозу і апоптозу в гепатоцитах при хронічних вірусних гепатитах у дітей / О. М. Лук'янова, В. С. Березенко, Т. Д. Задорожна // Перинатология и педиатрия. - 2006. - № 2. - С. 59-63. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

За допомогою гістологічного, імуногістохімічного та електронно-мікроскопічного методів досліджено 40 біоптатів печінки дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит В (ХГВ) та хронічний вірусний гепатит С (ХГС). Встановлено, що у даного контингенту пацієнтів основним механізмом пошкодження гепатоцитів є апоптоз та апонекроз на фоні їх дистрофічних змін та порушення апоптозного каскаду. Вивчено та описано характерні ознаки апонекрозу у дітей з хронічним вірусним гепатитом. Доведено, що етіологічний чинник визначає відмінності дистрофічних, апоптозних та апонекротичних змін гепатоцитів. На фоні ушкодження гепатоцитів в біоптатах печінки дітей з ХГВ та ХГС виявлено різні прояви склерозу; склеротичний процес більш виражений у хворих на ХГС. Це підтверджується превалюванням зрілого колагену I типу у дітей з даною патологією.


Ключ. слова: діти, біопсія печінки, апоптоз, апонекроз
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Лук'янова О. М. 
Медикаментозна корекція склерогенезу як профілактика цирозу печінки у дітей з хронічними вірусними гепатитами / О. М. Лук'янова, В. С. Березенко, А. Г. Ципкун // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2006. - № 4. - С. 5-10. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Для оценки влияния различных вариантов терапии на процессы склерогенеза в печени в динамике лечения обследовано 60 больных с хроническим вирусным гепатитом B и C (ХГВ и ХГС) с нормальным уровнем трансаминаз, или с минимальной активностью, в фазе репликации вируса. 30 детей основной группы (ОГ) (15 с ХГВ и 15 с ХГС) в течение 3 месяцев получали урсодезоксихолевую кислоту (Урсофальк), гепабенэ и глутаргин в дозах соответственно возрасту по разработанной схеме. Дети группы сравнения (ГС) с ХГВ и ХГС в таком же количественном составе получали общепринятое лечение (гепатопротекторы, поливитамины, фитотерапию). Противовирусные препараты больным обследованных групп не назначались. Установлено, что у детей ОГ, в отличие от ГС, быстрее наступает регресс клинических и биохимических проявлений заболевания. Доказано, что трехмесячный курс терапии у больных ОГ приводит к торможению коллагенообразования и повышению синтеза оксида азота, чего не отмечалось у детей ГС. Разработанную схему лечения можно рекомендовать больным с ХВГ при невозможности проведения или неэффективности противовирусной терапии для сдерживания склерогенеза в печени и профилактики цирроза.


Ключ. слова: дети, хронический вирусный гепатит В и С, склерогенез, лечение
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.40-52 + Р733.514.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лук'янова О. М. 
Нові підходи в інструментальній діагностиці хронічних вірусних гепатитів у дітей / О. М. Лук'янова, А. Г. Ципкун, М. Ф. Денисова, Б. А. Тарасюк, С. О. Бабко, Н. В. Чернега, Н. І. Гончаренко, О. Д. Іголкіна // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 88. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-4 + Р733.413.510.116-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Лук'янова О. М. 
Стан серцево-судинної системи та вегетативного гомеостазу у дітей з хронічними вірусними гепатитами / О. М. Лук'янова, М. Ф. Денисова, Н. В. Чернега, Н. М. Музика, М. Б. Каніболоцька // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 84-85. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-3 + Р733.413.510.116-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського