Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=МІЩАНЧУК$<.>+<.>A=НІНА$<.>+<.>A=СЕРГІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Нінасівінча С. Ф.Ф. 
Методика експериментального дослідження пошкодженности поверхні матеріалів / С. Ф.Ф. Нінасівінча // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 1999. - № 1. - С. 40-46. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На основі існуючих засобів контролю розроблено методику виявлення мікрометрових тріщин і одержання кількісної інформації про систему пошкоджень. Методику розроблено для спостереження за процесами зародження і зростання мікрометрових тріщин у разі малоциклового навантаження зразків з жароміцного сплаву ЭИ698ВД. Для виявлення мікрометрових тріщин на поверхні гладких круглих зразків було обрано метод кольорової капілярної дефектоскопії.


Індекс рубрикатора НБУВ: К206.223-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Міщанчук Н. С. 
Антигомотоксична терапія при дисциркуляторній енцефалопатії із слуховими та вестибулярними порушеннями в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС / Н. С. Міщанчук, Т. Й. Ніколаєвська, Р. О. Трунова // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2006. - № 1. - С. 13-19. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024-5 + Р683.71-5 + Р627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Нягу А. І. 
Клініко-електрофізіологічна характеристика вестибулярної дисфункції при дисциркуляторній енцефалопатії в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у віддаленому післяаварійному періоді / А. І. Нягу, Н. С. Міщанчук // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2007. - № 2. - С. 14-20. - Бібліогр.: с. 19-20. - укp.

Розроблено та доповнено об'єктивні критерії вестибулярної дисфункції (ВД) в оцінці трьох ступенів тяжкості дисциркуляторної енцефалопатії (ДЕП) у ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Встановлено взаємозв'язок між ступенем прояву ДЕП і ступенем вираженості ВД. Зазначено про наявність дозозалежності порушень у разі гострого іонізуючого опромінення (ІО). Зауважено, що в динаміці післяаварійного періоду ступінь прояву ДЕП і ВД у разі хронічного ІО більша за однаково малих доз, ніж у разі підгострого ІО.

Установлены и дополнены объективные критерии вестибулярной дисфункции (ВД) в оценке трех степеней тяжести дисциркуляторной энцефалопатии (ДЭП) у ликвидаторов последствий аварии на ЧАЭС. Установлена взаимосвязь между степенью проявления ДЭП и степенью выраженности ВД. Отмечена дозозависимость нарушений при остром ионизирующем облучении (ИО), однако в динамике послеаварийного периода степень проявлений ДЭП и ВД при хроническом ИО больше при одинаковых малых дозах, чем при подостром.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.71-3 + Р627.703-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Міщанчук Н. С. 
Вестибулярна дисфункція у ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, що зазнали іонізуючого опромінення різної тривалості у малих дозах у динаміці післяаварійного періоду / Н. С. Міщанчук // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2008. - № 4. - С. 28-33. - укp.

Вивчено порушення функцій вестибулярного аналізатора та їх клінічний перебіг у динаміці післяаварійного періоду у ліквідаторів наслідків аварії (ЛНА) на ЧАЕС, що зазнали іонізуючого опромінення у малих дозах різної тривалості. Зафіксовано вестибулярну дисфункцію за типом центрального вестибулярного синдрому вже за доз 0,20 Гр. Її можна розглядати як детермінований електрофізіологічний радіаційний ефект, на прояв якого у динаміці післяаварійних років за одержаних однакових сумарних доз достовірно впливає тривалість іонізуючого опромінення. У ЛНА на ЧАЕС обох груп, які одержали однакові сумарні дози іонізуючого опромінення, виявлено тенденцію до прогресування симптоматики в динаміці післяаварійного періоду, але її прояв достовірно більш виражений у ЛНА на ЧАЕС ІІ групи, які зазнали саме тривалого опромінення (6 - 8 років).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.71-3 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Міщанчук Н. С. 
Вестибулярна дисфункція та сенсороневральна приглухуватість в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції у динаміці післяаварійного періоду : автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / Н. С. Міщанчук; Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України" НАН України. - К., 2009. - 40 c. - укp.

За результатами обстежень 6 564-х осіб, з яких 6 412 - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції (УЛНА на ЧАЕС) вивчено клініко-електрофізіологічні закономірності формування, прогресування й особливості перебігу вестибулярної дисфункції (ВД) і сенсороневральної приглухуватості (СНП) за довгострокового моніторингу (1986 - 2006 рр.). Доведено виникнення детермінованих електрофізіологічних радіаційних ефектів за доз, більших за 0,20 Гр. Створено математичні моделі ризиків. Визначено спільність механізмів і послідовність розвитку ВД і СНП в УЛНА на ЧАЕС у динаміці післяаварійного періоду. На підставі результатів проведених клініко-епідеміологічних досліджень установлено, що СНП за типом передчасного вікового зниження гостроти слуху (presbyacuzis raecox), склеротичні зміни судин сітківки ока, атеросклероз аорти у молодших вікових категоріях за тривалого іонізуючого опромінення (ІО) в УЛНА на ЧАЕС можна розглядати як симптомокомплекс передчасного старіння організму. Досліджено вплив зниження генерації постійного потенціалу ока на параметри експериментального ністагму та взаємодію між зоровими та вестибулярним порушеннями, а також роль змін мікроциркуляторного русла та магістральних судин голови та шиї в розвитку ВД та СНП в УЛНА на ЧАЕС залежно від величини дози та тривалості дії ІО. Обгрунтовано та розвинуто тактику лікування ВД та СНП в УЛНА на ЧАЕС з використанням алопатичних, антигомотоксичних препаратів і медичних п'явок, а також корекцію ВД шляхом введення вправ лікувальної фізкультури за Г.С. Федоровою та соціально неадекватної СНП з застосуванням багатоканальних

цифрових слухових апаратів у бінауральній парі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2 + Р683.71 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Борисенко О. М. 
Вибір тактики лікування у хворих на гломусну пухлину скроневої кістки / О. М. Борисенко, Ю. О. Сушко, І. А. Срібняк, В. В. Гудков, Н. С. Міщанчук, Є. Є. Прокопенко // Шпит. хірургія. - 2008. - № 2. - С. 89-91. - укp.

Проаналізовано результати лікування 112-х хворих на гломусну пухлину скроневої кістки. 57-ти хворим проведено хірургічне лікування, 35-ти хворим із субтотальним видаленням пухлини операція була доповнена додатково променевою терапією, а ще 20 хворих отримали тільки променеву терапію. Серед ускладнень найчастіше відмічається лицевий парез і парез каудальної групи черепних нервів, а також глухота на боці пухлини. Результати лікування залежать від розмірів і розповсюдження пухлини.

Проанализированы результаты лечения 112-ти больных с гломусной опухолью височной кости, 57-ми больным проведено хирургическое лечение, 35 больным с субтотальным удалением опухоли операция была дополнена дополнительно лучевой терапией, а ещё 20 больных получили только лучевую терапию. Среди осложнений чаще всего отмечается лицевой парез и парез каудальной группы черепных нервов, а также глухота на стороне опухоли. Результаты лечения зависят от размеров и распространения опухоли.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.481.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сучков Г. М. 
Прилади і методи акустичного контролю : навч. посіб. / Г. М. Сучков, К. Л. Ноздрачова, Е. В. Міщанчук, В. М. Єрощенков; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х. : НТУ "ХПІ", 2011. - 218 c. - Бібліогр.: с. 213-216. - укp.

Надано поняття про дефекти та дефектну продукцію. Розглянуто різні види дефектів, які виникають у разі плавки, лиття, обробки тиском, механічній, термічній та електрохімічній обробці деталей, а також дефекти зварних швів. Описано види пружних коливань і показано їх частотний діапазон. Досліджено основні методи акустичного контролю, показано їх переваги та недоліки у порівнянні з іншими видами контролю. Надано характеристику пружних коливань і хвильового процесу, наведено формулу хвильового рівняння. Розглянуто основні фізико-хімічні властивості середовища, з'ясовано залежність швидкості поширення акустичних хвиль від його параметрів. Надано пояснення акустичного імпедансу та хвильового опору середовища. Описано процес розсіювання та поглинання хвиль у різних типах матеріалів. Розглянуто процес відбиття та зломлення різних типів акустичних хвиль на границях розділу середовищ. Надано пояснення процесам дифракції та рефракції акустичних хвиль на різних типах дефектів, описано групи хвиль, які виникають у разі цього. Проаналізовано класичні способи випромінювання та прийому пружних коливань. Подано визначення акустичного поля та його характеристики для прямого та похилого п'єзоелектричних перетворювачів. Описано процес зварювання, види зварних з'єднань і причини появи дефектів у них. Надано відомості про сучасні прилади та системи акустичного контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108 я73 + Ж607 с32 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА748126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Міщанчук В. М. 
Сучасні художньо-педагогічні технології в контексті професійної підготовки майбутніх учителів музики у вищих навчальних закладах / В. М. Міщанчук // Педагогіка вищ. та серед. шк. : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 26. - С. 246-253. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Систематизовано зміст понять "освітні технології", "педагогічні технології" та розкрито їх зміст і структуру. Проаналізовано застосування художньо-педагогічних технологій, які сприяють підвищенню ефективності навчально-виховного процесу. Наголошено на ігровій, сугестивній художньо-педагогічних технологіях, що грунтуються на впливах партнерів, активізації емоцій, формуванні певних музично-художніх уявлень особистості.

Систематизировано содержание понятий "образовательные технологии", "педагогические технологии" и раскрыто их содержание и структуру. Проанализировано использование художественно-педагогических технологий, которые способствуют повышению эффективности учебно-воспитательного процесса. Отмечены игровая, суггестивная художественно-педагогические технологии, что основываются на влияниях партнеров, активизации эмоций, формировании определенных музыкально-педагогических представлений личности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.24 + Щ31 р(4УКР)31-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Особливості порушень слухової та вестибулярної функцій у взаємозв`язку із структурними змінами при гломусних пухлинах класів А та В / Ю. О. Сушко, О. М. Борисенко, Н. С. Міщанчук, А. О. Скорохода, І. І. Гринько // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2014. - № 2. - С. 24-31. - укp.

Вивчено особливості порушень слухової та вестибулярної функцій за даними аудіометрії, вестибулометрії у взаємозв'язку зі структрурними змінами за даними спіральної комп'ютерної томографії, магнітно-резонансної томографії у разі гломусних пухлин класу А та класу В для визначення оптимального вибору лікувальних та реабілітаційних заходів, а також прогнозу.

Изучены особенности нарушений слуховой и вестибулярной функций по данным аудиометрии, вестибулометрии во взаимосвязи со структрурными изменениями по данным спиральной компьютерной томографии, магнитно-резонансной томографии при гломусных опухолях класса А и класса В для определения оптимального выбора лечебных и реабилитационных мероприятий, а также прогноза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Міщанчук В. М. 
Методика використання сугестивних технологій у музично-виконавській підготовці майбутніх учителів музики : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / В. М. Міщанчук; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему удосконалення музично-виконавської підготовки майбутніх учителів музики з використанням сугестивних технологій. Здійснено історичний, теоретико-методологічний аналіз літератури з означеної проблеми, розкрито сутність понять "сугестія", "сугестивна технологія", "музично-виконавська підготовка", надано авторське тлумачення поняття "сугестивна технологія у музично-виконавській підготовці майбутніх учителів музики". Визначено методологічні підходи, принципи та функції, що зумовило виокремлення структурних компонентів (мотиваційно-спрямованого, комунікативно-компетентнісного, діяльнісно-творчого) та педагогічних умов. Науково обгрунтовано критерії, показники, рівні сформованості музично-виконавської підготовленості студентів з використанням сугестивних технологій. Розроблено методичний інструментарій і поетапну методику музично-виконавської підготовки майбутніх учителів музики з використанням сугестивних технологій, експериментально перевірено її ефективність та доцільність реалізації у процесі дослідницько-експериментальної роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР)31-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Стан слухової функції у хворих на хронічний гнійний середній отит з холестеатомою до та після комплексного лікування / Ю. О. Сушко, О. М. Борисенко, І. А. Сребняк, Н. С. Міщанчук // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2013. - № 3. - С. 2-6. - укp.

Вивчено зміни слухової функції за даними аудіометрії після комплексного лікування (хірургічного та медикаментозного із поліфункціональними інгібіторами протеолітичних ферментів, зокрема, апротиніном) хворих на хронічний гнійний середній отит із холеастомою до та у відділеному (через 18 - 24 міс) періодах.

Изучены изменения слуховой функции по данным аудиометрии после комплексного лечения (хирургического и медикаментозного с полифункциональными ингибиторами протеолитических ферментов, в частности, апротинином) больных хроническим гнойным средним отитом с холеастомой до и в отдаленном (через 18 - 24 мес) периодах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.601.1-5 + Р569.683-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сребняк І. А. 
Стан вестибулярної функції у хворих на хронічний секреторний середній отит з ретракційними кищенями до та у різні строки після комплексного лікування / І. А. Сребняк, Н. С. Міщанчук, Ю. О. Сушко // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2013. - № 4. - С. 41-46. - укp.

Вивчено стан вестибулярної функції за даними вестибулометрії у хворих на хронічний секреторний отит з ретракційними кишенями до та у різні строки післяопераційного періоду для оцінки функціональних результатів розроблених схем комплексного лікування.

Изучено состояние вестибулярной функции по данным вестибулометрия больных хроническим секреторным отитом с ретракционными карманами до и в различные сроки послеоперационного периода для оценки функциональных результатов разработанных схем комплексного лечения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.601.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Заболотний Д. І. 
Вестибулярна та акустична дисфункції в учасників ліквідацїї наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції - 30 років по тому = Vestibular and acustic dysfunctions in clean-up workers of Chornobyl accident (30 years of follow-up) / Д. І. Заболотний, Н. С. Міщанчук // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 21. - С. 218-237. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити клініко-електрофізіологічні порушення за вестибулярної та акустичної дисфункцій в учасників ліквідацїї наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції залежно від дози та тривалості дії іонізуючої радіації, особливості детермінованих ефектів впродовж 30 років після аварії. У 7812 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (УЛНА на ЧАЕС) чоловічої статі, у тому числі у 325 осіб, відібраних для пролонгованих досліджень, у 1986 - 2015 рр. проведено стандартні клініко-електрофізіологічні обстеження функцій вестибулярного та акустичного аналізаторів. Використано математичні методи аналізу із застосуванням програмних пакетів SYSTAT, EPICURE та EGRET. Встановлено вестибулярну й акустичну дисфункції за центральним типом з прогресуючим розвитком гальмівних процесів у стовбуромозкових, підкорково-коркових структурах вестибулярного та акустичного аналізаторів. Визначено залежність змін у цих структурах від величини дози та тривалості дії іонізуючої радіації. Встановлено закономірності детермінованих радіаційних ефектів у взаємозв'язку з формуванням органічної цереброваскулярної патології в УЛНА на ЧАЕС у віддалені післяаварійні роки, які узгоджуються з нейрофізіологічними, МРТ та іншими обстеженнями, що підтверджено результатами кореляційного аналізу. Висновки: відзначено, що вестибулярна й акустична дисфункції в УЛНА на ЧАЕС проявляються клініко-електрофізіологічними змінами на рівні центральних структур досліджуваних аналізаторів, які вказують на паралелізм спільного механізму детермінованих радіаційних ефектів за дози 0,20 Гр, а також їх дозозалежність у динаміці 30 післяаварійних років. Встановлено, що вестибулярна дисфункція в УЛНА на ЧАЕС проявляється клінічно раніше, а електроакустичні та електрофізіологічні зміни за нормального слуху свідчать про доклінічні гальмівні процеси у стовбуромозкових та підкорково-коркових структурах акустичного аналізатора у ранні післяаварійні роки. Виявлено особливості клінічного перебігу вестибулярної та акустичної дисфункцій під час довготривалого моніторингу за короткочасній дії іонізуючої радіації у великих дозах в групі УЛНА на ЧАЕС, які перенесли гостру променеву хворобу, а у разі аналогічних малих доз у віддалені роки прояв змін більший і прискорений у часі за тривалої дії ІР, ніж у разі відносно короткочасної. В УЛНА на ЧАЕС виявлено вірогідне зростання слухових порушень за типом передчасного вікового зниження (ргеsbyacuzis precox) у відповідних вікових категоріях, яке є одним із симптомів передчасного старіння їх організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.9 + Р683.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Заболотний Д. І. 
Гірудотерапія при presbyacuzis praecox в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції у післяаварійних роках / Д. І. Заболотний, Н. С. Міщанчук // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 24. - С. 522-536. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р683.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Боярчук О. Р. 
Клініко-патогенетична характеристика і значення цитопеній (лейко-, лімфо-, нейтропеній) у новонароджених дітей / О. Р. Боярчук, В. А. Міщанчук // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 6. - С. 55-60. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Цитопенії є частими лабораторними знахідками у періоді новонародженості, мають поліетіологічний характер, бувають як доброякісними (транзиторними), так і потенційно небезпечними "масками" імунодефіцитнихта інфекційних захворювань. Мета роботи - визначення частоти та причинних факторів нейтро-, лімфо- та лейкопеній у новонароджених з оцінкою їх подальшого впливу на рівень інфекційної захворюваності. Ретроспективно проаналізовано медичні карти 738 стаціонарних хворих, що знаходилися на лікуванні у відділеннях патології новонароджених та інтенсивної терапії новонароджених з оцінкою відсоткового та абсолютного вмісту нейтрофілів і лімфоцитів. Проведено поглиблений аналіз документації пацієнтів із цитопеніями, зібрано катамнестичні дані щодо рівня подальшої інфекційної захворюваності. Встановлено, що нейтропенія є домінуючим видом цитопеній у новонароджених (72,88 %) та у більшості випадків носить транзиторний характер, не потребуючи спеціальної корекції; найбільш часто цитопенії поєднуються з інфекційними захворюваннями (57,7 %); встановлено ймовірні фактори розвитку нейтро- та лімфопеній у дітей у неонатальному періоді; не виявлено кореляції між катамнестично визначеним рівнем інфекційної захворюваності та ступенем цитопенії (r = 0,016 для лімфопеній та r = 0,0015 для нейтропеній); встановлено важливість загального аналізу крові, зокрема підрахунку абсолютного числа нейтрофілів і лімфоцитів, для ранньої діагностики цитопенічних станів; створено реєстр дітей із лімфопеніями для подальшого імунологічного дообстеження щодо виявлення імунодефіцитних станів, зокрема важкого комбінованого імунодефіциту. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтресів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Музична освіта: філософський, мистецтвознавчий та педагогічний наголоси : монографія / В. В. Бєлікова, Л. І. Варнавська, І. М. Власенко, Е. О. Кокарева, Л. І. Косяк, І. С. Лященко, В. М. Міщанчук, Н. А. Овчаренко, Л. М. Ракітянська, О. В. Чеботаренко, О. І. Шрамко; ДВНЗ "Криворіз. держ. пед. ун-т". - Кривий Ріг : Чернявський Д.О., 2018. - 299 c. - укp.

Розглянуто актуальні філософські, мистецтвознавчі та педагогічні питання сучасної музичної освіти. Проаналізовано проблему філософського розуміння процесу залучення особистості до мистецького досвіду. Розкрито особливості взаємодії масової та елітарної культури в музичній освіті. Відображено мистецтвознавчий дискурс щодо історичних етапів становлення музичної освіти, її сучасної трансформації, музичного тексту як культурологічного феномену. Окреслено методологічні та технологічні основи музичної освіти в педагогічному ВНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР)30-252 + Ч481.355.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Боярчук О. Р. 
Клініко-патогенетична характеристика і значення цитопеній (лейко-, лімфо-, нейтропеній) у новонароджених дітей / О. Р. Боярчук, В. А. Міщанчук // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 6. - С. 55-60. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Цитопенії є частими лабораторними знахідками у періоді новонародженості, мають поліетіологічний характер, бувають як доброякісними (транзиторними), так і потенційно небезпечними "масками" імунодефіцитнихта інфекційних захворювань. Мета роботи - визначення частоти та причинних факторів нейтро-, лімфо- та лейкопеній у новонароджених з оцінкою їх подальшого впливу на рівень інфекційної захворюваності. Ретроспективно проаналізовано медичні карти 738 стаціонарних хворих, що знаходилися на лікуванні у відділеннях патології новонароджених та інтенсивної терапії новонароджених з оцінкою відсоткового та абсолютного вмісту нейтрофілів і лімфоцитів. Проведено поглиблений аналіз документації пацієнтів із цитопеніями, зібрано катамнестичні дані щодо рівня подальшої інфекційної захворюваності. Встановлено, що нейтропенія є домінуючим видом цитопеній у новонароджених (72,88 %) та у більшості випадків носить транзиторний характер, не потребуючи спеціальної корекції; найбільш часто цитопенії поєднуються з інфекційними захворюваннями (57,7 %); встановлено ймовірні фактори розвитку нейтро- та лімфопеній у дітей у неонатальному періоді; не виявлено кореляції між катамнестично визначеним рівнем інфекційної захворюваності та ступенем цитопенії (r = 0,016 для лімфопеній та r = 0,0015 для нейтропеній); встановлено важливість загального аналізу крові, зокрема підрахунку абсолютного числа нейтрофілів і лімфоцитів, для ранньої діагностики цитопенічних станів; створено реєстр дітей із лімфопеніями для подальшого імунологічного дообстеження щодо виявлення імунодефіцитних станів, зокрема важкого комбінованого імунодефіциту. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтресів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Боярчук О. Р. 
Оцінка факторів впливу на ставлення батьків до імунопрофілактики / О. Р. Боярчук, В. А. Міщанчук // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 5. - С. 19-23. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Незважаючи на індивідуальну та суспільну користь заходів імунопрофілактики (ІП), рівень відмов від вакцинації залишається стабільно високим. Існує багато факторів впливу на прихильність батьків до вакцинації. Більшість цих факторів спричинені некоректною інформацією щодо ІП. Мета роботи - вивчити ступені прихильності батьків до ІП і фактори, які потенційно можуть впливати на цей рівень; порівняти причини відмови від вакцинації, виявлені в дослідженні та проведеному у 2015 р. На основі опитування 82 батьків здорових і хворих дітей встановлено рівень прихильності до вакцинації, фактори впливу на цей показник і джерела інформації, якими найчастіше користувалися батьки для отримання знань щодо ІП заходів. Опитування здійснено методом анкетування за допомогою самостійно розробленої анкети. Встановлено, що позитивне ставлення до вакцинації спостерігалося у 63,4 % респондентів, негативне - у 6,1 %, невизначене - у 30,5 %. Серед факторів, що призвели до відмови батьків від проведення щеплень, домінуючими виявилися страх побічних реакцій і недовіра до виробників вакцин, іншими важливими факторами були релігійні переконання та наявність хибних протипоказань до вакцинації. Батьки, які користувалися інформацією, отриманою від особистого лікаря, як основним джерелом значно частіше виявляли прихильність до вакцинації. За результатами порівняння цього дослідження з аналогічною роботою 2015 р. виявлено позитивні тенденції у ставленні до окремих імунобіологічних препаратів, а структура причин відмови від вакцинації залишилася стабільною. Освітньо-просвітницькі заходи, особливо спрямовані на первинну ланку охорони здоров'я, можуть підвищити рівень прихильності батьків до ІП заходів. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків дітей. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-533 + Р193.95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сафоник А. П. 
Апаратно-програмний комплекс для визначення заліза в коагулянті на основі спектрофотометричного аналізу / А. П. Сафоник, І. М. Грицюк, М. М. Міщанчук, І. В. Ільків // Електрон. моделювання. - 2021. - 43, № 4. - С. 89-102. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто методи визначення коагулянту під час процесу електрокоагуляції. Створено експериментальну лабораторну установку для дослідження процесів фотометричного аналізу, принцип роботи якої грунтується на визначенні кольору та інтенсивності світла в режимі реального часу. На основі спектрофотометричного аналізу розроблено штучну нейронну мережу (ANN) для визначення коагулянту Fe в режимі реального часу. Отримані значення червоного, зеленого та синього (RGB) кольорів ANN конвертує в кольоровий простір HSL, в якому вони перетворюються в значення концентрації Fe. Розроблено програмне забезпечення для визначення концентрації заліза в коагулянті із використанням штучного інтелекту, яке являє собою веб-додаток, що відображає параметри кольору коагулянту, визначеної концентрації заліза в коагулянті, а також зберігає історію всіх вимірювань у базі даних. Під час навчання ANN різними методами підібрано оптимізатор для відповідного процесу, середньоквадратичне відхилення якого становить 6,91 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.313.1-94 + З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського