Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (114)Автореферати дисертацій (120)Книжкові видання та компакт-диски (2377)Журнали та продовжувані видання (164)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОНОМАРЕНК$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ГРИГОРЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2331
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Литвинко А. С. 
100-летний квант / А. С. Литвинко, Л. П. Пономаренко, Ю. А. Храмов // Наука та наукознавство. - 2000. - № 4. - С. 106-113. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Описано виникнення нової фізичної теорії - квантової, роль у цьому М. Планка, який запропонував її основи 1900 р., передісторію дослідження, що привели до ідеї кванта. Висвітлено подальший розвиток квантової теорії, яка сприяла разом із теорію відносності утвердженню сучасної фізики, формуванню квантово-релятивістської картини світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В315

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Александров В. Д. 
Анализ влияния скорости охлаждения на предкристаллизационное переохлаждение в металлах / В. Д. Александров, Н. А. Володин, А. А. Баранников, С. А. Фролова // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 1. - С. 75-81. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Розглянуто математичну модель вибухової кристалізації розплавів металів. У рівняння, що описує поле температур розплавів, введено додатковий джерельний член з d-функцією Дірака, яка залежить від інкубаційного періоду. Досліджено вплив коефіцієнта тепловіддачі та маси зразка на вигляд кривих охолодження під час вибухової кристалізації переохолоджених розплавів металів.


Ключ. слова: расплавы, зародышеобразование, кристаллизация
Індекс рубрикатора НБУВ: К203

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Клисенко М. А. 
Аналітична хімія залишкових кількостей пестицидів : Навч. посіб. / М. А. Клисенко, Л. Г. Александрова, В. Ф. Демченко, Т. Л. Макарчук. - К. : Ін-т екогігієни і токсикології ім. Л.І.Медведя, 1999. - 238 c. - Бібліогр.: с. 233-235. - укp.

Висвітлено класифікацію пестицидів, що набули широкого застосування, за призначенням та хімічною будовою, їх небезпечність для здоров'я, екологічні наслідки використання, фізико-хімічні властивості, а також шляхи перетворення у навколишньому середовищі, рослинах та організмах теплокровних. Особливу увагу приділено теорії та практиці відбору проб, підготовки їх до аналізу, сучасним методам ідентифікації та кількісного визначення мікрокількостей пестицидів у сільськогосподарській продукції, продуктах харчування та об'єктах навколишнього середовища (повітрі, воді, грунті) методами фотометрії, газової, тонкошарової, високоефективної рідинної хроматографії, мас-спектрометрії та хромато-мас-спектрометрії, імуноферментним методом тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пономаренко О. М. 
Барієво-боратне скло. Технологія. Структура. Властивості / О. М. Пономаренко, Л. В. Новікова. - Херсон : ХДТУ, 2000. - 134 c. - Бібліогр.: 112 назв. - укp.

Розглянуто особливості отримання та діелектричні властивості мідно-ртутно-барієво-боратного скла. Проаналізовано вплив мінеральних кислот на кінетику гелеутворення. Вивчено фізико-хімічні властивості скла та визначено його оптимальний склад, що забезпечує мінімальний тангенс кута діелектричних втрат. Для захисту персоналу, який обслуговує радіоелектронну апаратуру, запропоновано використання текстильних виробів зі скляним плівковим покриттям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л43,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Засуха Т. В. 
Біоенергетична оцінка технологій вирощування кормових і зернофуражних культур : Метод. рек. / Т. В. Засуха, М. М. Пономаренко, Д. П. Беліченко, Ю. І. Однорог, В. М. Смалиус; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 22 c. - Бібліогр.: 6 назв. - укp. - рус.

На прикладі технології процесу вирощування кукурудзи на зерно приводяться розрахунки затрат сукупної енергії по окремих статтях при вирощуванні цієї культури. При цьому застосовані енергетичні еквіваленти основних засобів виробництва можуть бути використані як довідковий матеріал.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4я82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р83617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ройтман А. Б. 
Вибрационная диагностика "дышащих" трещин в изделиях / А. Б. Ройтман, Н. Б. Александрова, Т. А. Христенко // Техн. диагностика и неразрушающий контроль. - 2000. - № 1. - С. 58-66. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

На основе анализа решений дифференциальных уравнений колебания макроупругого тела, нелинейность которого обусловлена "дыханием" циклически деформируемого в условиях растяжения - сжатия поврежденного материала, оценена представительность характеристики цикла деформирования тела при его свободных и вынужденных колебаниях для диагностирования усталостных повреждений элементов конструкций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж4-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Іутинська Г. О. 
Використання біостимуляторів для зменшення негативного впливу пестицидів на грунтову мікрофлору / Г. О. Іутинська, С. П. Пономаренко // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 5. - С. 29-36. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено вплив природних і синтетичних біостимуляторів на резистентність мікробних асоціацій грунту до пестицидів. Показано, що в присутності рістстимулюючих препаратів (івін, емістим, агростимулін) у складі природних мікробних асоціацій збільшується чисельність мікроорганізмів, резистентних до таких фунгіцидів, як фенпіклоніл, флуодіоксоніл, дифеноконазол. За умов сумісного застосування біостимуляторів з фунгіцидами в мікробних асоціаціях підвищується активність редокс-систем, які можуть ініціювати окисну деструкцію пестицидів.


Ключ. слова: мікробні асоціації, біостимулятори, фунгіциди, резистентність
Індекс рубрикатора НБУВ: П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Александров Ю. В. 
Виправно-трудовий кодекс України : Наук.-практ. комент. / Ю. В. Александров, В. І. Антипов, О. М. Джужа, В. А. Клименко, В. В. Коваленко, В. О. Корчинський, І. С. Сергеєв, Є. Л. Стрельцов, С. Я. Фаренюк; ред.: В. І. Шакун; Нац. акад. внутр. справ України. - К. : Прав. джерела, 2000. - 332 c. - укp.

Вміщено коментар до статей чинного Виправно-трудового кодексу України з урахуванням змін законодавства, підзаконних нормативних актів, актів Державного департаменту України з питань виконання покарань станом на 1 вересня 2000 р. Проаналізовано порядок та умови виконання покарання у вигляді позбавлення волі, умовного засудження до позбавлення волі з обов'язковим залученням засудженого до праці та умовного звільнення з місць позбавлення волі з обов'язковим залученням засудженого до праці, виконання покарання у вигляді заслання, висилки, а також виправних робіт без позбавлення волі. Викладено підстави для звільнення від відбування покарання, допомоги особам, звільненим з місць позбавлення волі, нагляду за особами, звільненими від відбування покарання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сакало В. Д. 
Влияние регуляторов роста растений на метаболизм сахарозы в сахарной свекле / В. Д. Сакало, С. П. Пономаренко, Д. А. Киризий, В. М. Курчий // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 4. - С. 271-278. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Досліджували дію регуляторів росту рослин емістима С, лактофола, вуксала, бетастимуліна і препаратів фірми "Іннагроса" на метаболізм сахарози в листках і її відкладання в коренях. Показано, що на різних фазах вегетації регулятори росту підвищували інтенсивність фотосинтезу, активність сахарозофосфатсинтази в листках і сахарозосинтази в коренеплодах, знижували темнове дихання, що впливало на цукристість цукрових буряків.


Ключ. слова: сахарная свекла, регуляторы роста, сахарозофосфатсинтаза, сахарозосинтаза, фотосинтез, дыхание
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сакало В. Д. 
Влияние экзогенных регуляторов роста растений на сахарозосинтезирующую способность сахарной свеклы / В. Д. Сакало, С. П. Пономаренко, В. М. Курчий // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 1. - С. 20-27. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Вивчено дію екзогенних регуляторів росту рослин - емістиму С і бетастимуліну на активність сахарозофосфатсинтази і сахарозосинтази цукрового буряка. Встановлено, що обприскування рослин у фазі 8 - 10 листків емістимом С активувало сахарозофосфатсинтазу на 43 - 233 %, бетастимуліном - на 18 - 130 %. Це супроводжувалось підвищенням до 50 % активності сахарозосинтази в коренеплодах. Однак у середовищі з ізольованими ферментами регулятори росту активували тільки сахарозофосфатсинтазу, а сахарозосинтазу - ні. Зроблено висновок, що емістим С і бетастимулін здатні безпосередньо стимулювати синтез сахарози в листках сахарозофосфатсинтазою. Сахароза, яка надходить у коренеплоди, сприяє активації сахарозосинтази. Активація сахарозофосфатсинтази в листках і сахарозосинтази в коренеплодах стимулює процеси росту та цукронакопичення.


Ключ. слова: сахарная свекла (Beta vulgaris L.), регуляторы роста растений, сахарозофосфатсинтаза, сахарозосинтаза
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*334.23 + П215.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Артеменко Г. В. 
Возраст слюдяных ультрабазитов трубки Мрия (Приазовский блок) / Г. В. Артеменко, Е. Н. Бартницкий, Т. И. Довбуш, А. Н. Пономаренко, Л. М. Степанюк // Минерал. журн. - 1999. - 21, № 2/3. - С. 76-78. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Слюдяні ультрамафіти трубки Мрія - це мантійні утворення, перспективні для пошуків алмазів. Вік цієї інтрузії визначений за флогопітом із слюдяних ультрамафітів та за цирконом із гранітів всередині інтрузії. Згідно з попередніми геохронологічними даними, слюдяні ультрамафіти трубки Мрія утворились у протерозої 2000 - 1720 млн рр. тому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР7-4ЗАП)142

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Щербак Н. П. 
Возрастная последовательность процессов вулканизма и гранитоидного магматизма Украинского щита / Н. П. Щербак, А. Н. Пономаренко // Минерал. журн. - 2000. - 22, № 2/3. - С. 12-24. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто часову послідовність процесів вулканізму та гранітоїдного магматизму в докембрії Північно-Західного, Дністровсько-Бузького, Росинсько-Тікицького, Середньопридніпровського та Приазовського мегаблоків. Показано головні геотектонічні етапи формування Українського щита.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45Укр)1-2 + Д59(45Укр)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Александров В. Г. 
Вопросы управления горным давлением на тонких крутых пластах Донбасса / В. Г. Александров, А. В. Аксенов, Н. А. Алышев, Н. А. Шаповал, Е. И. Питаленко; НАН Украины. - Донецк : ООО "Лебедь", 1998. - 283 c. - Библиогр.: 50 назв. - рус.

Представлен справочный материал по горногеологическим условиям залегания угольных пластов Центрального района Донбасса, дополненный данными исследований авторов. Приведены общие методики исследования физико-механических свойств горных пород и углей, параметров проявлений горного давления в очистных и подготовительных выработках. Даны общепринятые представления о природе горного давления, процессах деформации и сдвижения горного массива при подземной разработке крутых угольных пластов. Основное внимание уделено вопросам исследования параметров горного давления и способов предотвращения его опасных проявлений в очистных и подготовительных выработках.


Індекс рубрикатора НБУВ: И14,1 + И310.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Александрова А. А. 
Вопросы эволюционности в магнитной гидродинамике / А. А. Александрова, Ю. Н. Александров // Радиотехника / Харьк. гос. техн. ун-т радиоэлектрон. - 1999. - Вып. 111. - С. 116-122. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Проаналізовано питання еволюційності в магнітній гідродинаміці, пов'язані з заданням граничних умов на поверхні розриву МГД величин, що забезпечує одиничність завдання течії МГД поля. На основі методу інтегральних рівнянь лінійної магнітної гідродинаміки розглянуто алгоритм урахування еволюційних змін пакету МГД хвиль, які нормально падають на плоску межу плазменної неоднорідності, що починає рівномірний рух перпендикулярно до своєї межі в довільний момент часу.

Проанализированы вопросы эволюционности разрывов в магнитной гидродинамике, связанные с заданием граничных условий, что обеспечивает единственность задания течения МГД поля. На основе метода нестационарных интегральных уравнений линейной магнитной гидродинамики рассмотрен алгоритм учета эволюционного изменения пакета МГД волн, нормально падающих на плоскую границу плазменной неоднородности, которая начинает равномерное движение перпендикулярно своей границе в произвольный момент времени.

The problems related to the evolution of breaks in magnetic hydrodynamics connected with the boundary conditions representation providing the MHD field flow representation uniqueness are analyzed in this work. On the basis of the linear MHD non-stationary integral equations an algorithm of the evolutionary variation account of the MHD waves packet normally incident on the plasma non-uniformity plane boundary, which begins its uniform moment perpendicular to its boundary at an arbitrary instant, is considerate.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.26 + В253.345.036

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Іутинська Г. О. 
Вплив біостимуляторів і фунгіцидів на параметри росту природних асоціацій грунтових мікроорганізмів / Г. О. Іутинська, С. П. Пономаренко, Л. І. Сіра, В. В. Малова // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 36-42. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Біостимулятори івін і емістим позитивно впливають на ростові характеристики природних асоціацій грунтових мікроорганізмів: підвищується питома швидкість росту, збільшується число генерацій, скорочуються лаг-фаза та тривалість подвоєння чисельності мікроорганізмів. Присутність фунгіцидів у середовищі пригнічує ріст мікроорганізмів. У разі сумісного використання біостимуляторів і фунгіцидів не виявлено негативного впливу фунгіцидів на природні асоціації мікроорганізмів, проте стимулююча дія рістрегулюючих речовин зменшується.


Ключ. слова: біостимулятори, фунгіциди, грунтова мікрофлора, параметри росту
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*805,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Харенко М. І. 
Вплив біостимуляції кнурів-плідників на заплідненість та багатоплідність свиноматок / М. І. Харенко, В. П. Пономаренко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 2. - С. 32-34. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У статті описані результати штучного осімінення основних свиноматок спермою кнурів-плідників, оброблених препаратами "Хоріоценом", "Умбіліценом" та ПДЕ з плідних оболонок, плаценти та пуповини людини. Відтворення здатності молодих кнурів недостатньо піддається біостимуляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Марковський В. С. 
Вплив регулятора росту - емістиму С - на вкорінення розсади суниці / В. С. Марковський, С. П. Пономаренко // Садівництво. - 1998. - № 47. - С. 210-212. - укp.

Регулятор росту рослин - емістим С - екстракт продуктів метаболізму епіфітів, вилучених з коренів женьшеню та обліпихи. Обробка маточних рослин цим препаратом в дозі 100 мл/га збільшує вихід розсади до 43-51.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Злотін О. З. 
Глютен - вітчизняний стимулятор продуктивності гусениць шовковичного шовкопряда / О. З. Злотін, О. М. Журавель, В. М. Кириченко, Н. П. Залізняк, Н. В. Петрова, О. В. Пономаренко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 79-81. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Подано результати досліджень щодо підвищення продуктивності вигодівель гусениць шовковичного шовкопряда шляхом використання біостимулятора глютен, який дає приріст врожаю коконів на 11% та підвищує сортність на 4,6%.


Індекс рубрикатора НБУВ: П692.3-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Александров Є. Є. 
Головний конструктор О.О.Морозов / Є. Є. Александров, С. І. Сидоренко, Л. М. Бєсов // Наука та наукознавство. - 1999. - № 4. - С. 129-132. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К781.3д

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Александров Е. Е. 
Динамика транспортно-тяговых колесных и гусеничных машин / Е. Е. Александров, Д. О. Волонцевич, В. А. Карпенко, А. Т. Лебедев, В. А. Перегон, В. Б. Самородов, А. Н. Туренко; ред.: А. Н. Туренко. - Х. : Изд-во ХГАДТУ (ХАДИ), 2001. - 640 c. - Библиогр.: с. 622-634 - рус.

Приведены результаты новых научных исследований в области теории колесных и гусеничных машин, освещены особенности их практической реализации в процессе модернизации и разработки новых образцов армейских автомобилей, бронетранспортеров и гусеничных машин специального назначения. Представлена математическая модель объемных потерь в радиально-поршневых гидромашинах с шаровыми поршнями. Детально проанализировано влияние технического состояния гидроприводов на параметры переходного процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: О12-046.5-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35201 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського