Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (12)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=РИЖЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 118
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Риженко С. А. 
Ефективність пробіотиків на основі аерококів у боротьбі з гнійно-запальними захворюваннями : Автореф. дис... канд. мед. наук : 03.00.07 / С. А. Риженко; Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. - Х., 2000. - 23 c. - укp.

Оцінено ефективність нових аерококових пробіотиків і продуктів їх життєдіяльності, синергідних хіміотерапевтичних препаратів у лікуванні гнійно-запальних захворювань. Встановлено закономірність продукції воденьпероксиду різними штамами аерококів і визначено ступінь його антагоністичного впливу на збудників гнійно-запальних процесів залежно від умов культивування. Здійснено підбір хіміотерапевтичних препаратів і визначено їх оптимальні дози, що підвищують антагоністичну дію аерококів відносно збудників гнійно-запальних процесів. Визначено ступінь продукування аерококами антагоністично активних речовин неокиснювальної природи, розроблено методи їх виділення, поділу та ідентифікації. Оцінено ефективність антагоністично активних речовин неокиснювальної природи на моделях експериментальних інфекцій у тварин. Розроблено технологію одержання нового пробіотика, визначено оптимальні концентрації його складових: аерококів, продуктів їх життєдіяльності та синергідних хіміотерапевтичних препаратів з метою забезпечення високої антагоністичної активності щодо збудників гнійно-запальних процесів. Доведено доцільність застосування пробіотика А-бактерину у комплексі з синергідними хіміотерапевтичними препаратами для лікування та профілактики гнійно-запальних захворювань. Вказано на можливість створення пробіотика нового покоління на базі аерококів і нових компонентів, що забезпечують високу ефективність у боротьбі з гнійно-запальними захворюваннями. Установлено alpha-гліцерофосфат оксидазну активність аерококів, що ініціює продукування воденьпероксиду. Вперше визначено дію

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Риженко С. А. 
Ефективність пробіотиків на тлі аерококів у боротьбі з гнійно-запалювальними захворюваннями : Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / С. А. Риженко; Дніпропетр. держ. мед. акад. МОЗ України; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. - Д., 2000. - 24 c. - укp.

Оцінено ефективність нових аерококових пробіотиків і продуктів їх життєдіяльності та синергідних хіміотерапевтичних препаратів у боротьбі з гнійно-запальними захворюваннями. Встановлено закономірність продукції водень пероксиду різними штамами аерококів і визначено ступінь його антагоністичного впливу на збудників гнійно-запальних процесів залежно від умов культивування. Здійснено підбір хіміотерапевтичних препаратів і визначено їх оптимальні дози, що підвищують антагоністичну дію аерококів відносно збудників гнійно-запальних процесів. Визначено ступінь продукування аерококами антагоністично активних речовин неокиснювальної природи, розроблено методи їх виділення, розділу й ідентифікації. Оцінено ефективність антагоністично активних речовин неокислювальної природи на моделях експериментальних інфекцій у тварин. Розроблено технологію одержання нового пробіотика, визначено оптимальні концентрації його складових: аерококів, продуктів їх життєдіяльності та сінергідних хіміотерапевтичних препаратів для забезпечення високої антагоністичної активності щодо збудників гнійно-запальних процесів. Визначено ефективність пробіотика А-бактеріна в комплексі з сінергідними хіміотерапевтичними препаратами для лікування та профілактики гнійно-запальних захворювань. Доведено можливість створення пробіотика нового покоління на базі аерококів і нових компонентів, що забезпечують високу ефективність у боротьбі з гнійно-запальними захворюваннями. Встановлено alpha-гліцерофосфат оксидазну активність аерококів, що ініціює продукцію водень пероксиду. Вперше визначено дію йодистих


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Риженко І. М. 
Дослідження токолітичної активності похідних триптаміну, гетерилпропіонових кислот, фенілалкіламінів і створення на цій основі лікарського засобу : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.03.05 / І. М. Риженко; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. - К., 2000. - 34 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.75-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Проблеми епідеміології, екології та гігієни : Матеріали наук.-практ. конф., присвяченої 100-річчю санепідслужби Дніпропетр. обл., жовт. 2001 р. / ред.: С. А. Риженко; Дніпропетр. облас. сан.-епідеміол. ст. - Д. : Пороги, 2001. - 304 c. - укp.

Представлено матеріали науково-практичних робіт спеціалістів санепідемслужби, співробітників Дніпропетровської державної медичної академії, Криворізького НДУ гігієни праці та профзахворювань. Охарактеризовано заходи щодо запобігання захворюванням на туберкульоз серед населення. Розглянуто особливості епізоотологоепідеміологічного перебігу сказу на території Дніпропетровщини. Висвітлено проблеми контролю за транспортуванням, зберіганням, використанням, реалізацією та торгівлею пестицидів і агрохімікатів в практичній діяльності санепідслужби Дніпропетровщини та висунуто пропозиції щодо їх вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)1я431 + Р12 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА613907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Риженко С. А. 
A-бактерин - пробіотик нового покоління / С. А. Риженко, С. Г. Кременчуцький, А. В. Ісаєв, Л. Г. Юргель, С. Г. Кулішенко // Буков. мед. вісн.. - 2002. - 6, № 3. - С. 232-234. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто ряд питань, що стосуються основних властивостей та клінічного застосування пробіотика нового покоління A-бактерину, основу якого складають аерококи - представники нормальної мікрофлори організму людини, і який використовується для корекції дисбактеріозу кишечнику, профілактики та лікування кишкових інфекцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Смотрова Н. Г. 
Штами мікроорганізмів із глюкозооксидазною активністю серед ізолятів з різних екологічних ніш / Н. Г. Смотрова, С. А. Риженко // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 2. - С. 75-78. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Риженков О. М. 
Організаційно-економічний механізм реструктуризації великого промислового комплексу : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О. М. Риженков; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. - Донецьк, 2004. - 18 c. - укp.

Досліджено роль реструктуризації підприємств у трансформаційних процесах переходу від командно-адміністративної економіки до ринкової. Розглянуто сутність реструктуризації, особливості структури великого промислового комплексу, уточнено поняття "реструктуризація підприємств" та "організаційно-економічний механізм реструктуризації". Обгрунтовано напрями формування привабливості інвестування великих металурнійних комплексів. Визначено організаційно-економічний механізм реструктуризації та методичні підходи щодо його удосконалення. Розроблено методи попередження та урахування економічного ризику підприємств під час проведення реструктуризації. Обгрунтовано необхідність вибору та реалізації інвестиційних проектів як основи організаційно-економічного механізму реструктуризації. Результати наукового дослідження впроваджено на Донецькому металургійному заводі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-31 + У9(4УКР-4ДОН)305.551-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Стаднюк Л. А. 
Магнітокардіографічні ознаки порушення збудження передсердь у хворих з пароксизмами фібриляції передсердь / Л. А. Стаднюк, О. М. Захрабова, В. І. Козловський, Т. В. Гетьман, М. П. Калмиков, М. М. Будник, Т. М. Риженко // Укр. кардіол. журн. - 2004. - № 6. - С. 60-64. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Фрагментація передсердного збудження та внутрішньопередсердного проведення є важливими прогностичними електрофізіологічними показниками можливості виникнення пароксизмів фібриляції передсердь (ФП). Виявлено магніто-кардіографічні (МКГ) критерії порушень передсердного збудження у пацієнтів з пароксизмами ФП, а також вивчено особливість МКГ показників у практично здорових залежно від наявності у них пізніх потенціалів передсердь за даними сигнал-усередненої ЕКГ. Обстежено 53 здорові особи віком 20 - 65 років та 15 хворих на ІХС з пароксизмами ФП (обстеження на синусовому ритмі). У хворих з пароксизмами ФП у порівнянні зі здоровими виявлені суттєві відмінності МКГ показників збудження передсердь. Так, протягом зубця P, його другої половини та останніх 20 мс у хворих відзначали менший ступінь відмінності першої та останньої еквііндукційної карти інтервалів, більший ступінь схожості з ними поточної карти в момент, коли коефіцієнти кореляції збігаються. Також відзначено збільшення кількості екстремумів у кінці зубця P і за 20 мс до цього. Наявність пізніх потенціалів передсердь у здорових супроводжується МКГ ознаками зниження гомогенності збудження передсердь.


Ключ. слова: магнітокардіогафія, деполяризація передсердь, фібриляція рередсердь, діагностика
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-433.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Риженко Є. С. 
Розбудова інтегративної ідеології в Україні в контексті глобалізації / Є. С. Риженко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 27. - С. 677-682. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.22 + Ф06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Кременчуцький Г. Н. 
Гетерогенність популяції Aerococcus viridans / Г. Н. Кременчуцький, С. І. Вальчук, А. К. Толстанов, Муаммар Киван Ахмед , С. А. Риженко // Інфекц. хвороби. - 2004. - № 1. - С. 50-54. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Методами фазово-контрастної й електронної мікроскопії показано морфологічні й ультраструктурні зміни клітин Aerococcus viridans, що втратили здатність до окиснення лактату та продукування пероксиду водню. У культурах мутантів виявлено підвищений вміст метилгліоксалю. У клітин мутанта різко знижена резистентність до антибіотиків пеніцилінового ряду та значно підвищена стійкість до лізоциму. Реверсія мутантів у початкові форми супроводжується відновленням ультраструктури й усіх біологічних властивостей мікроорганізму. Відсутність активності НАД-незалежної лактатдегідрогенази та накопичення в культурах морфологічних мутантів метилгліоксалю дозволяє пов'язати ці явища з морфологічною трансформацією аерококів, тому що метилгліоксаль є інгібітором біосинтезу поліамінів і автоінгібітором бактерій.

Методами фазово-контрастной и электронной микроскопии показаны морфологические и ультраструктурные изменения клеток Aerococcus viridans, которые утратили способность к окислению лактата и продуцированию пероксида водорода. В культурах мутантов выявлено повышенное содержание метилглиоксаля. В клетках мутанта резко снижена резистентность к антибиотикам пенициллинового ряда и значительно повышена устойчивость к лизоциму. Реверсия мутантов в начальной форме сопровождается обновлением ультраструктуры и всех биологических свойств микроорганизма. Отсутствие активности НАД-независимой лактатдегидрогеназы и накопление в культурах морфологических мутантов метилглиоксаля позволяет связать эти явления с морфологической трансформацией аэрококков, потому что метилглиоксаль является ингибитором биосинтеза полиаминов и автоингибитором бактерий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.921-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Коваленко С. М. 
Досвід використання культури клітин MDCK для ізоляції вірусів грипу / С. М. Коваленко, О. В. Деміховська, С. А. Риженко, О. Г. Радченко // Інфекц. хвороби. - 2004. - № 3. - С. 56-58. - укp.

Наведено результати першого в Україні досвіду впровадження методу ізоляції вірусу грипу на лінії клітин MDCK у роботу практичної вірусологічної лабораторії. Використання культурального методу протягом трьох епідемічних сезонів дозволило підвищити результативність вірусологічного спостереження за грипом, а також заощадити час і матеріальні ресурси.

Приведены результаты первого в Украине опыта внедрения метода изоляции вируса гриппа на линии клеток MDCK в работу практической вирусологической лаборатории. Использование культурального метода в течение трех эпидемических сезонов позволило повысить результативность вирусологического надзора за гриппом, а также сберечь время и материальные ресурсы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.914

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Риженко С. А. 
Марзєєв О.М., санітарний лікар Катеринославської губернської земської управи у 1911 - 1914 рр. / С. А. Риженко, З. Г. Гужва, М. О. Гужва // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 1. - С. 125-130. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р12 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Риженко С. А. 
Представництво IA. viridansD у мікробіоценозі кишечника / С. А. Риженко, Л. Г. Юргель, О. В. Шарун // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 3. - С. 85-88. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.863

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Риженко С. А. 
Зміна аглютинуючих властивостей IN. meningitidisD під впливом біотичних і абіотичних факторів / С. А. Риженко // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 1. - С. 88-90. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.542-46

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Риженко С. А. 
Динаміка показників мікробіоценозу піхви у вагітних і породіль / С. А. Риженко, Л. Г. Юргель, О. В. Шарун // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 2. - С. 79-81. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Установлено, що мікробіоценоз піхви вагітних з вогнищами інфекції перед пологами характеризується високим рівнем висівання патогенних і умовно патогенних анаеробно-аеробних бактерій на тлі зниження якісного складу резидентної мікрофлори, що забезпечує колонізаційну резистентність слизових оболонок піхви у допологовому періоді. Визначено, що після пологів кількість біфідобактерій і молочнокислих бактерій зменшується і підвищується вміст умовно патогенної мікрофлори - ентеробактерій, епідермального стафілокока, аеробних і анаеробних стрептококів, бактероїдів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.715.301.1-3

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Риженко С. А. 
Донозологічна діагностика впливу факторів навколишнього середовища по аерококах мікробіоценозу ротової порожнини / С. А. Риженко, О. В. Чебанова // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 4. - С. 97-99. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Риженко А. В. 
Просвітницький і педагогічний досвід природничих товариств України (друга половина ХІХ - початок ХХ століть) : Навч. посіб. / А. В. Риженко. - К. : Наук. світ, 2004. - 106 c. - Бібліогр.: с. 95-99. - укp.

Розглянуто історію створення та розвитку науково-природничих товариств (НПТ) України в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. Визначено культурно-історичні умови розвитку просвітництва й освіти в країні. Обгрунтовано освітні парадигми в діяльності НПТ, показано значення національних і загальнолюдських цінностей у документах товариств і працях його членів.

Рассмотрена история создания и развития научно-естественных обществ (НЕО) Украины во второй половине ХІХ - начале ХХ вв. Определены культурно-исторические условия развития просветительства и образования в стране. Обоснованы образовательные парадигмы в деятельности НЕО, показано значение национальных и общечеловеческих ценностей в документах обществ и трудах его членов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.л5(4УКР) я7 + Б.р(4УКР) я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Коновалов О. Ф. 
Системний підхід до моніторингу корозії та захисту металевих конструкцій / О. Ф. Коновалов, О. А. Риженков, В. П. Корольов // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2004. - 40, № 5. - С. 99-103. - укp.

Проанализированы проблемы обновления нормативных документов, касающихся определения гарантированного ресурса объектов, эксплуатирующихся под воздействием коррозионной среды. Рассмотрена научно- и организационно-техническая база мероприятий по предотвращению чрезвычайных ситуаций при эксплуатации промышленных объектов, заложенная в концепции Государственной программы технологической безопасности в основных отраслях производства, разработанной на основе экспериментальных результатов научных учреждений Донецкого и Западного Научных Центров Национальной академии наук и Министерства просвещения и науки Украины. Приведены примеры коррозионных повреждений, которые могут привести к разрушению стальных конструкций и оборудования. Предложена последовательность развития Государственной программы, которая включает международные и национальные стандарты, а также специфические требования к структуре технологической безопасности.


Індекс рубрикатора НБУВ: К66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Прохур М. З. 
Моделювання нерівноважної динаміки біологічних макромолекул на базі двохрівневої потенціальної моделі / М. З. Прохур, А. І. Риженко, Д. В. Ядов // Журн. обчисл. та приклад. математики. - 2004. - № 2. - С. 128. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23887 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Риженко С. А. 
Санітарно-виконавча комісія Катеринославського міського самоврядування. 1879 рік (до 125-річчя з дня заснування) / С. А. Риженко, Е. М. Білецька, З. Г. Гужва, М. О. Гужва // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 2. - С. 132-139. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського