Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (11)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=СІЧКАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 112
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Вірченко Н. О. 
Про деякі інтегральні рівняння з узагальненою функцією Лежандра / Н. О. Вірченко, Ю. В. Січкар // Укр. мат. журн. - 1999. - 51, № 2. - С. 263-267. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Січкар В. І. 
Соя у продовольчому балансі України / В. І. Січкар // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 4. - С. 22-26. - укp.

Наведено дані про білковий та амінокислотний склад насіння сої, обгрунтовано його значення як сировини для приготування цінних продуктів харчування. Підкреслюється, що в соєвому білку відсутній холестерин, а тому він (білок) має дієтичні властивості. Дається характеристика продуктів із сої, які виготовляються в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.812 + Л80-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Січкар А. А. 
Розробка складу та технології лікарського препарату для ветеринарії у вигляді паличок на основі фуразолідону та діоксидину : Автореф. дис... канд. фармац. наук : 15.00.01 / А. А. Січкар; Нац. фармац. акад. України. - Х., 2000. - 19 c. - укp.

Подано наукове обгрунтування складу та технології виготовлення вперше створеного лікарського препарату "Антисепт ФД" у вигляді таблетованої лікарської форми - піноутворювальних маткових паличок фуразолідону та діоксидину для профілактики та лікування ендометритів у великої рогатої худоби. Доведено стабільність препарату в процесі зберігання. Розроблено методики якісного та кількісного аналізу діючих речовин у паличках. Встановлено спектр антимікробної дії, терапевтичну ефективність та відносну нешкідливість препарату. Запропоновано нормативно-технічну документацію на палички, технологію їх виготовлення впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л669

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Січкар В. І. 
Перспективи селекції нуту в умовах Південного Степу України / В. І. Січкар, О. В. Бушулян // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 1. - С. 38-40. - укp.

Наведено дані 3-річного вивчення 550 колекційних сортозразків нуту, отриманих з Міжнародного науково-дослідного інституту напівсухих тропіків (ICRISAT, Індія) та Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва УААН. Подано характеристику двох нових перспективних сортів нуту, які проходять державне сортовипробування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П289-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Січкарь В. Ф. 
Моделювання планування капіталовкладень на розвиток виробництва об'єднань і асоціацій сфери АПК / В. Ф. Січкарь, В. З. Бугай, В. В. Сотніков // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Екон. науки. - Хмельницький, 2000. - № 4, ч. 2. - С. 113-116. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Критично проаналізовано традиційні методи оцінки інвестицій. Запропоновано математичну модель планування капіталовкладень на розвиток виробництва об'єднань та асоціацій агропромислового комплексу, що розглядає недоліки, властиві традиційним методам оцінки. Охарактеризовано результати апробації запропонованої методики планування капіталовкладень на розвиток заново створених агропромислових асоціацій Запорізької області.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фурзікова Т. М. 
Вплив антибіотичних препаратів та їх комбінацій з пробіотиками на мікрофлору кишечнику мишей / Т. М. Фурзікова, І. Б. Сорокулова, М. Г. Сергійчук, С. В. Січкар, В. В. Смірнов // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 26-35. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив антибіотичних препаратів - бісептолу, поліміксину та канаміцину, а також їх комбінацій з пробіотиками біоспорином і субаліном на мікрофлору кишок мишей. Встановлено, що за перорального введення зазначених препаратів у тварин виникає дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня; за комбінованого використання їх з пробіотиками вдається значною мірою запобігти розвитку дисбактеріозів. Показано, що дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня за допомогою біоспорину та субаліну можна ліквідувати протягом 5 - 7 днів. Самостійне відновлення нормального мікробіоценозу кишок за цей період не відбувається. Склад нормофлори, який зазнавав незначних змін за комбінованого використання антибіотичних препаратів з пробіотиками, самостійно відновлювався на 3 - 5-у добу після відміни цих препаратів.


Ключ. слова: пробіотики, антибіотикотерапія, дисбактеріоз
Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Січкар В. І. 
Холодостійкість різних генотипів сої на ранніх фазах росту / В. І. Січкар, В. М. Мусич, В. Ф. Мар'юшкін // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 1. - С. 55-59. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У польових і лабораторних дослідах виявлено значну мінливість генотипів сої за чутливістю до холодового стресу на початкових етапах росту. Залежно від реакції проростків описано три типи стійкості. За польових умов виділено групу холодостійких сортів. Вказано на значну роль регенераційної здатності рослин після холодового стресу.


Ключ. слова: соя, холодостійкість, типи стійкості, регенераційна здатність, лабораторні методи оцінки
Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-31,025

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ярмолюк Г. І. 
Ботанічна та ембріологічна характеристика iStevia rebaudiana/i Bertoni (Asteraceae) / Г. І. Ярмолюк, В. О. Білоус, Л. П. Перфільєва, Л. А. Січкар // Укр. ботан. журн. - 2000. - 57, № 3. - С. 321-327. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Ключ. слова: стевія, квітка, тичинки, зав'язь, насіннєвий зачаток, зародковий мішок, насіння, живильне середовище, стевіозид
Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Січкар В. І. 
Створення вихідного матеріалу для селекції сої із застосуванням гібридизації / В. І. Січкар, Г. Д. Лаврова // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 6. - С. 50-52. - укp.

Наведено дані про результативність методів штучної і природної гібридизації сої за умов степової зони України. Проаналізовано зв'язок між кількістю одержаних гібридів та погодними умовами під час цвітіння і зав'язування бобів. Доведено доцільність застосування методу природного перезапилення з метою збільшення кількості гібридних форм сої як вихідного матеріалу для створення нових сортів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-314

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Січкар В. І. 
Фізіологічна реакція сортів сої на посуху і підвищену температуру / В. І. Січкар, А. К. Ляшок, В. М. Мусич // Физиология и биохимия культур. растений . - 2001. - 33, № 6. - С. 497-503. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Визначено суттєву різноманітність сортів сої за стійкістю до температурного та водного стресів за умов польових і лабораторних досліджень. Виявлено високу жаростійкість рослин сої у порівнянні з дуже поширеними зерновими злаковими культурами. Установлено, що за дії підвищених температур у листках сої залежно від генотипу нагромаджується різна кількість вільного проліну, яка свідчить про жаро- та посухостійкість сорту. Виявлено значну сортоспецифічність за водоутримною здатністю листків. Сорти Юг 30, Аркадія одеська та Ходсон виокремлюються підвищеним рівнем посухостійкості. Для виявлення посухостійких форм сої рекомендовано використовувати такі показники, як кількість витраченої рослиною вологи, рівень вільного проліну в листках та їх водоутримна здатність.


Ключ. слова: соя, сорти, жаростійкість, посухостійкість, методи визначення жаро- та посухостійкості
Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-275.92

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Січкар А. О. 
Ріст і продуктивність змішаних посівів кукурудзи на силос залежно від підбору високобілкових компонентів і заходів вирощування в південному Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / А. О. Січкар; Нац. аграр. ун-т. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Досліджено залежність водного та поживного режимів грунту, росту та розвитку рослин, фітоклімату, фотосинтезу, забур'яненості, хімічного складу стернекореневих решток, структури урожаю, продуктивності, економічної та енергетичної ефективності змішаних посівів від підбору компонентів і способів вирощування. Кращими компонентами для сумішок під час сівби у третій декаді квітня з міжряддям 70 см виявились соя та буркун білий. Спостережено зниження забур'яненості та підвищення продуктивності посіву завдяки до- та післясходовому боронуванню з двома міжрядними обробітками. Поєднання кращих варіантів сумішей і способів їх вирощування забезпечувало 1297 - 1306 грн/га чистого прибутку за рівня рентабельності 262 - 252 % і коефіцієнта енергетичної ефективності 5,96 - 6,24.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.1-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дробітько А. В. 
Вплив мінеральних добрив на врожай сої в умовах степу / А. В. Дробітько, В. І. Січкар // Вісн. аграр. науки. - 2002. - № 12. - С. 26-28. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Січкарь В. Ф. 
Методика визначення, результати розрахунків енергетичних еквівалентів витрат на ремонт машин для тваринництва і технічне їх обслуговування / В. Ф. Січкарь, Т. М. Коротченко // Вісн. аграр. науки. - 2002. - № 3. - С. 50-52. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено методику та проведено розрахунок енергетичних еквівалентів витрат на ремонт машин для тваринництва та технічне обслуговування. Запропоновано їх класифікацію, на підставі математичних виразів та інформаційних даних наведено усереднені показники.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Судаков М. О. 
Внутрішні незаразні хвороби тварин : Підруч. для студ. агр. вищ. закл. освіти / М. О. Судаков, М. І. Цвіліховський, В. І. Береза, І. Г. Погурський, В. С. Січкар. - 2-е вид., доповн. - К. : Мета, 2002. - 350 c. - укp.

Розглянуто методи клінічної діагностики внутрішніх незаразних хвороб тварин, їх профілактики та терапії. Наведено результати досліджень серцево-судинної системи тварин, систем дихання, травлення, сечової, нервової системи, а також системи крові. Описано хвороби внутрішніх органів тварин.

Рассмотрены методы клинической диагностики внутренних незараженных болезней животных, их профилактики и терапии. Приведены результаты исследований сердечно-сосудистой системы животных, систем дыхания, пищеварения, мочевой, нервной системы, а также системи крови. Описаны болезни внутренних органов животных.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872я73-1

Шифр НБУВ: ВА628681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Січкар С. А. 
Ідіолект Тараса Шевченка і сучасні мовні норми : Автореф. дис. канд. філол. наук : 10.02.01 / С. А. Січкар; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. Ін-т філол. - К., 2003. - 19 c. - укp.

З'ясовано та проаналізовано теоретичний і практичний аспекти кодифікації мовних одиниць Шевченкової творчої спадщини на матеріалі словників української мови. Досліджено кодифіковані елементи мови як категорії літературної мови та стилістики, визначено статус діалектних та просторічних елементів у лексичній системі сучасної української літературної мови. На прикладі конкретних мовних фактів висвітлено роль мовотворчості Т.Шевченка у процесі нормалізації лексико-семантичної системи української літературної мови; з'ясовано семантико-стилістичне навантаження вживаних письменником слів, простежено динамічність лексичних норм української літературної мови. Охарактеризовано хронологічно марковану лексику, виділено розряди архаїзмів та історизмів, їх типи, з'ясовано етимологію та лексикографічне відображення названих лексичних одиниць. Розглянуто діалектні слова, їх варіанти і значення у мові Т.Шевченка. Кожне слово прокоментовано в історико-географічному аспекті. Виділено тематичні групи просторічної лексики, зафіксованої в творах Т.Шевченка, проаналізовано способи та типи її деривації у порівнянні з літературною мовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Шевченко,Т.Г. + Ш141.4-61 + Ш5(4УКР)5-4 Шевченко,Т.Г. 457

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Січкар С. В. 
Моносахаридний склад поверхневих структур деяких молікутів / С. В. Січкар // Мікробіол. журн. - 2004. - 66, № 6. - С. 18-23. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Ключ. слова: моносахаридний склад, біохімічний метод, молікути
Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.22*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Довганюк С. С. 
Про створення центрального випробувального полігона залізничного транспорту України / С. С. Довганюк, Ю. В. Дьомін, В. М. Самсонкін, О. М. Гончаров, А. В. Січкар // Залізн. трансп. України. - 2004. - № 6. - С. 42-45. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Сформульовано технічні вимоги до полігону для випробувань залізничної техніки та подано інформацію про його структуру. Обгрунтовано варіант розміщення полігону на конкретній дільниці Південно-Західної залізниці.


Ключ. слова: залізничний транспорт, випробування рухомого складу, натурні експерименти, діагностика технічного стану, системи та пристрої, випробувальний полігон, стенди, Україна
Індекс рубрикатора НБУВ: О22-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Грищенко М. О. 
Розробка складу та технології кровоспинного препарату "Сукцифенат" у формі таблеток з кишковорозчинним покриттям та їх фармакокінетичне дослідження / М. О. Грищенко, П. Д. Пашнєв, І. С. Гриценко, А. А. Січкар, П. П. Пашнєв // Вісн. фармації. - 2004. - № 4. - С. 40-44. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На основі досліджень фізико-хімічних і технологічних властивостей субстанції сукцифенату розроблено склад і технологію таблеток із кишковорозчинним покриттям, вивчено їх стабільність. Показано, що таблетки з покриттям стабільні у процесі зберігання. Фармакокінетичні дослідження, проведені на тваринах, підтверджують доцільність нанесення кишковорозчинного покриття на таблетки "Сукцифенат".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Січкар В. І. 
Особливості селекції сортів сої / В. І. Січкар // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 5. - С. 47-51. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Зазначено, що для широкого використання сої у виробництві харчових продуктів потрібні спеціальні сорти, які вирізняються специфічним складом морфологічних і біохімічних ознак. Обгрунтовано основні напрями створення нового вихідного матеріалу для виведення сортів даного типу.

Отмечено, что для широкого использования сои в производстве пищевых продуктов необходимы специальные сорта, которые выделяются специфическим составом морфологических и биохимических свойств. Обоснованы основные направления создания нового исходного материала для выведения сортов этого типа.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-31

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Артемчук Г. І. 
Вища школа України: реальність і тенденції розвитку : Моногр. / Г. І. Артемчук, В. В. Попович, Г. Г. Січкаренко. - К. : Ленвіт, 2004. - 176 c. - Бібліогр.: с. 173-176. - укp.

Висвітлено проблеми вищої освіти в Україні на підставі характерних для сьогодення світових тенденцій у транформації вищої освіти. Охарактеризовано основних учасників навчального процесу - студентів, викладачів. Проаналізовано особливості процесу демократизації навчання у педагогічних вищих навчальних закладах.

Освещены проблемы высшего образования в Украине с учетом характерных для настоящего времени мировых тенденций в трансформации высшего образования. Охарактеризованы основные участники учебного процесса - студенты, преподаватели. Проанализированы особенности процесса демократизации обучения в педагогических высших учебных заведениях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658771 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського