Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Чорна І. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Чорна І. В. 
Вплив сульпіриду на варіабельність серцевого ритму та епізоди "німої" ішемії міокарда у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки в поєднанні зі стенокардією напруги : Автореф. дис... канд. мед. наук / І. В. Чорна; Запоріз. держ. мед. ун-т. - Запоріжжя, 2006. - 20 c. - укp.

За умов обтяження стенокардією напруги хворих на виразкову хворобу (ВХ) дванадцятипалої кишки (ДПК) доведено суттєве підвищення активності симпатичного та зменшення парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи у порівнянні з пацієнтами з ішемічною хворобою серця (ІХС), ВХ ДПК та практично здоровими особами. У хворих з поєднанням цих патологій виявлено достовірно вищий плазмовий вміст адреналіну, ніж у хворих на ВХ, а також норадреналіну у порівнянні з хворими на ВХ або ІХС. Установлено, що епізоди "німої" ішемії міокарда мали максимальну частоту та тривалість у хворих з поєднанням ВХ ДПК та стенокардії напруги. Уперше визначено високу ефективність сульпірида у складі комплексної терапії щодо корекції вегетативної дисфункції й епізодів ішемії міокарда у хворих на ВХ ДПК у поєднанні зі стенокардією напруги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 + Р410.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чорна І. В. 
Вплив іонізуючого випромінювання та протипухлинних препаратів на регуляторну систему трансформуючого фактора росту бета у клітинах карциноми молочної залози з різною резистентністю до доксорубіцину : Автореф. дис... канд. біол. наук / І. В. Чорна; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2006. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чорна І. В. 
Вміст метаболітів оксиду азоту в лімфоцитах щурів за дії низькоінтенсивного рентгенівського опромінення / І. В. Чорна, І. Ю. Висоцький // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2010. - № 1. - С. 42-47. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Представлено результати досліджень впливу рентгенівського опромінення на вміст стабільних продуктів метаболізму оксиду азоту в лімфоцитах периферичної крові білих щурів протягом 30-добового рентгенівського опромінення та у період після припинення дії чинника. Одержані дані свідчать про зростання вмісту нітритів та нітратів на 10-ту, 20-ту та 30-ту добу опромінення (сумарна доза 10, 20 та 30 сГр відповідно), а також на 20-ту та 30-ту добу після дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.24-638.1 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чорна І. В. 
Оцінка індукованих радіацією пошкоджень ДНК та їхньої репарації у клітинах лінії К562 мієлогенної лейкемії людини / І. В. Чорна, І. Ю. Висоцький // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2009. - № 2, т. 2. - С. 40-47. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Представлено результати досліджень впливу рентгенівського опромінення на ріст, виживання та репарацію одноланцюгових розривів ДНК у клітинах мієлогенної лейкемії лінії К562. Виявлено дозозалежне інгібування росту клітин даної лінії. За допомогою комет-аналізу встановлено, що первинний рівень індукованих радіацією пошкоджень ДНК знижувався з часом завдяки репарації ДНК, яка найбільш ефективно проходила протягом перших 30 хвилин після впливу опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.2 + Р361.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чорна І. В. 
Клінічна ензимологія. Ензимодіагностика : навч. посіб. / І. В. Чорна, І. Ю. Висоцький; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2013. - 242 c. - Бібліогр.: с. 223-225 - укp.

Подано загальну характеристику ферментів, які мають діагностичне значення. Наведено зміни активності ферментів сироватки крові й інших біологічних рідин за різних патологій. Увагу приділено ферментативним констеляціям, які найбільш інформативно відображають сутність тих або інших біохімічних порушень. Викладено основні принципи визначення активності ферментів у сироватці крові. Розглянуто ферменти як аналітичні реагенти в клініко-лабораторній діагностиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345 я73-1 + Е0*725.111.4 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА769252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чорна І. В. 
Гідратація і міцність композиційних в'яжучих на основі портландцементу, доменного шлаку і цементного пилу / І. В. Чорна // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 24. - С. 47-54. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано вплив виду композиційних в'яжучих, що містять пил-виносу обертових клінкеровипалювальних печей, їх складу, питомої поверхні та вмісту суперпластифікатору на ступінь гідратації в'яжучих в різному віці. Експериментально підтверджено для композиційних в'яжучих взаємозв'язок між міцністю та відносною густиною, яка враховує ступінь гідратації в'яжучих та їх нормальну густоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н32 + Л456.3-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чорна І. В. 
Композиційні в'яжучі, бетони і розчини з використанням пилу-виносу клінкеровипалювальних печей : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / І. В. Чорна; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2013. - 20 c. - укp.

Експериментально обгрунтовано можливість одержання композиційних в'яжучих низької водопотреби на основі портландцементу, пилу-виносу обертових клінкеровипалювальних печей та доменного гранульованого шлаку, а також бетонів і будівельних розчинів на їх основі з високими показниками будівельно-технічних властивостей. Встановлено особливості впливу складу, питомої поверхні, виду та кількості суперпластифікатора на реологічні та структурно-механічні властивості, ступінь гідратації та міцність композиційних в'яжучих систем, що включають пил-виносу. Одержано комплекс кількісних залежностей та експериментально-статистичних моделей, що розкривають вплив основних технологічних факторів та ефектів їх взаємодії на фізико-механічні властивості в'яжучих, бетонів та розчинів. Розроблено із застосуванням таких моделей методи проектування складів бетонних і розчинових сумішей на основі цементо-пилошлакових в’яжучих, що забезпечують необхідні показники їх експлуатаційних властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л456.425 + Н331.653 + Н332

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Долженко М. М. 
Вплив гіпертензивного ремоделювання лівого шлуночка на міокардіальну функцію у хворих з постінфарктною ішемічною кардіоміопатією та артеріальною гіпертензією в констеляції з неалкогольною жировою хворобою печінки / М. М. Долженко, Л. І. Конопляник, С. В. Поташев, Ю. І. Лимар, А. Я. Базилевич, І. В. Чорна // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 2. - С. 323-331. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-5 + Р413.51-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Чорна І. В. 
Біохімія мембран : навч. посіб. / І. В. Чорна, І. Ю. Висоцький; Сум. держ. ун-т. - Суми : Сум. держ. ун-т, 2015. - 71 c. - Бібліогр.: с. 71 - укp.

Подано відомості щодо особливостей будови біологічних мембран та їх окремих компонентів. Розглянуто механізми трансмембранного передавання сигналів і транспорту речовин через клітинні мембрани. Наведено шляхи передавання сигналів через клітинні мембрани за допомогою специфічних рецепторів та ефекторних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.7*72 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Апатит-біополімерні матеріали та покриття для біомедицини (стан та перспективи досліджень у лабораторії "Біонанокомпозит" СумДУ) : монографія / Л. Ф. Суходуб, Л. Б. Суходуб, Г. О. Яновська, І. В. Чорна; ред.: Л. Ф. Суходуб; Сум. держ. ун-т. - Суми : Сум. держ. ун-т, 2015. - 250, [1] c. - Бібліогр.: с. 220-250 - укp.

Наведено результати досліджень у лабораторії СумДУ "Біонанокомпозит" у напрямку створення новітніх апатит-біополімерних матеріалів і покриттів для біомедичного застосування. Розглянуто методи синтезу й аналізу будови та фізико-хімічних властивостей одержаних зразків композитних біоматеріалів. Розроблено широкий спектр різних біоматеріалів для клінічного використання, зокрема в травматології, ортопедії та стоматології. Здійснено перший синтез гідроксилапатиту та його металозаміщених похідних і проведено детальні структурно-фазові дослідження з використанням одного із найсучасніших приладів на той час - рентгенівського дифрактометра Siemens D. Проведено дослідження, здебільшого Ca-P покриттів із використанням арсеналу інструментальних методів. Здійснено перші кроки в напрямку використання природних біополімерів (альгінату) для формування композитних апатит-біополімених покриттів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:Р + Р.с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА798127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дроник Г. В. 
Безпечність вживання гліфосат-резистентної генетично модифікованої сої / Г. В. Дроник, І. В. Чорна, М. С. Рогозинський // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 1. - С. 40-48. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Узагальнені дані літератури щодо впливу "Roundup"-стійкої генетично модифікованої сої на організм тварин. Розгляеуто вплив гербіциду гліфосату, який широко використовують у сільському господарстві більшості країн світу, на організм рослин і тварин. Оскільки бур'яни стають стійкими до гліфосату, щороку збільшується застосування гербіциду "Roundup". В останні роки традиційну та трансгенну сою широко використовують як у сільському господарстві, так і в харчовій промисловості. З сої виготовляють соуси, її додають до ковбасних та кондитерських виробів, тому зростає її вплив на організм людини і тварин. Висвітлено сучасні наукові дослідження впливу штучно внесених генів сої на організм тварин та наслідки впливу гліфосату на живі організми (мікроорганізми, риб та ссавців). Наведені наукові дослідження українських та зарубіжних вчених, які виявили, що гербіцид "Roundup" здатний накопичуватися в насінні сої, крім того, може викликати анатомічні патології, зміни у сечі та біохімічних показниках крові, морфологічні та функціональні зміни печінки і нирок, а також призводити до порушення клітинного окиснення. У літературних джерелах є повідомлення про те, що гербіцид "Roundup" викликає некроз печінки у риб, блокує роботу деяких ензимів у ссавців. У великої рогатої худоби за впливу цього гербіциду спостерігається знищення мікрофлори кишечнику та розмноження шкідливих бактерій. Описані дослідження пренатального введення щурам гліфосату, який є основною діючою речовиною гербіциду "Roundup", що призводить до зміни клінічних показників (АлАт, АсАт, МСМ та лужної фосфатази). Підшкірне введення щурам гліфосату призводить до зміни біохімічних показників та функціонування фізіологічних механізмів. Однозначної відповіді щодо впливу генетично модифікованої гліфосат-резистентної сої та гербіциду "Roundup" немає, тому у подальшому потрібно проводити дослідження для з'ясування, як саме на живі організми впливають трансгенна соя та гербіцид.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4 + Е60*803.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Долженко М. М. 
Як досягнути цільового рівня артеріального тиску за Європейськими рекомендаціями 2018 року? Резервні можливості фітомолекул / М. М. Долженко, В. А. Несукай, С. А. Бондарчук, О. В. Шершнева, І. В. Чорна // Сімейна медицина. - 2018. - № 5. - С. 41-46. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено питання поширеності артеріальної гіпертензії (АГ). Приділена увагу питанням класифікації АГ та цільовому рівню артеріального тиску (АТ). Класифікація АГ за рівнем АТ, наявністю факторів кардіоваскулярного ризику, ураженням органів-мішеней та/або наявністю супутніх захворювань сприяє оптимізації індивідуального лікування. Корекція лікування проводиться також залежно від початкового рівня АТ та коморбідної патології. Акцентовано увагу на необхідності призначення у багатьох випадках одразу комбінованої антигіпертензивної терапії. Такими препаратами, крім багатьох відомих таблетованих лікарських засобів, є препарати рослинного походження. На прикладі препарату рослинного походження неокардил позицій доказовості розглянуто місце флавоноїдів у лікуванні пацієнтів з АГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Чорна І. В. 
Гістологічне дослідження печінки щурів, що вживали генно-модифіковану сою, оброблену гербицидом "Roundup" / І. В. Чорна, Г. В. Дроник, І. С. Давиденко // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Біологія. - 2018. - 23, вип. 2. - С. 158-166. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено гістологічне дослідження печінки щурів двох поколінь, яким згодовували трансгенну сою, оброблену гербіцидом "Rounduр". Виявлено, що найбільше дистрофічні зміни спостерігаються у печінці щурів, які споживали генно-модифіковану сою, оброблену гербіцидом, та у щурів, які вживали гербіцид разом з питною водою. У наступному поколінні спостерігається підсилення дистрофічних змін у гепатоцитах щурів. Мікроскопічні зміни можуть вказувати на енергетичне навантаження та інтенсифікацію дезінтоксикаційних процесів цими клітинами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4 + Е60*694.6 + Р413.51-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Чорна І. В. 
Метаболізм азотистих сполук у сироватці крові щурів трьох поколінь за згодовування гліфосат-резистентної генетично модифікованої сої та гербіциду "Roundup" / І. В. Чорна, Г. В. Дроник // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 4. - С. 69-73. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати дослідження впливу традиційної, гліфосат-резистентної генно-модифікованої сої та дії самого гербіциду roundup на вміст загального протеїну, сечовини, сечової кислоти та креатиніну в сироватці крові щурів трьох поколінь. Фосфорорганічні добрива є токсичними речовинами, які можуть призводити до порушення обміну речовин в організмі, тому дослідження впливу генно-модифікованої сої, обробленої гербіцидом, та гербіциду roundup на рівень метаболітів азотистого обміну в організмі тварин є актуальними. Дослідження проводили на щурах лінії Вістар, розподілених на 5 груп: I контроль група - інтактна; I дослідна - у раціоні щурів 20 - 26 % корму замінювали традиційною соєю; II дослідна - у раціоні щурів 20 - 26 % корму замінювали генно-модифікованою соєю, яку не обробляли гербіцидом roundup; III дослідна - щури вживали генно-модифіковану сою, яку обробляли гербіцидом; IV група - щури одержували гербіцид з питною водою. Через 42 дні з початку згодовування добавок самиці всіх груп були спаровані і продовжували одержувати той самий раціон і гербіцид у питній воді. Застосування раціону, який містив традиційну та генетично модифіковану сою, не обробену гербіцидом roundup, призводить до незначного підвищення рівня азотистих сполук у крові. Аналіз результатів дослідження показав, що застосування генетично модифікованої сої, яку було оброблено гербіцидом, та самого гербіциду з питною водою призводить до підвищення у крові рівня протеїну, сечовини, сечової кислоти та креатиніну у всіх трьох поколінь щурів; лише у IV групі спостерігається незначне зниження концентрації сечовини як у першому, так і в наступних поколіннях. Такі результати можуть свідчити про токсичний вплив гербіциду і трансгенної сої, обробленої гербіцидом roundup, на функціональну діяльність печінки і нирок щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.1 + Е60*723*725.11 + П857.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Данюк І. О. 
Особливості ремоделювання лівого шлуночка у хворих на артеріальну гіпертензію на тлі подагри / І. О. Данюк, С. Я. Доценко, Д. Г. Рекалов, І. В. Чорна // Запорож. мед. журн.. - 2018. - 20, № 5. - С. 619-622. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Цель работы - сравнить особенности ремоделирования левого желудочка (ЛЖ) больных артериальной гипертензией (АГ) в сочетании с первичной подагрой и больных эссенциальной АГ без без нарушений пуринового обмена. Обследовали 50 мужчин, больных АГ, которая формировалась на фоне первичной подагры, 30 мужчин с эссенциальной АГ и 20 здоровых мужчин. Используя метод эхокардиоскопии, определяли основные показатели систолической и диастолической функции ЛЖ. Исследовали концентрацию мочевой кислоты в сыворотке крови и показатели липидограммы. Больные АГ в сочетании с первичной подагрой характеризуются достоверно большими показателями массы миокарда (ММ) ЛЖ и ИМ ЛЖ по сравнению с больными эссенциальной АГ. У больных АГ на фоне первичной подагры отмечено достоверное увеличение жесткости миокарда ЛЖ и ухудшение его диастолической функции. Выводы: больные АГ в сочетании с первичной подагрой характеризуются достоверно большими показателями ММ ЛЖ и индекса ММ ЛЖ по сравнению с больными эссенциальной АГ. У больных АГ на фоне первичной подагры установлено достоверное ухудшение диастолической функции ЛЖ. Одним из факторов, влияющих на процессы ремоделирования ЛЖ, является гиперурикемия, так как установлено, что концентрация мочевой кислоты в сыворотке коррелирует с увеличением ММ и индекса ММ ЛЖ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дроник Г. В. 
Вплив традиційної та генетично модифікованої сої на рівень деяких метаболітів азотистого обміну в сироватці крові щурів / Г. В. Дроник, І. В. Чорна // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 134-137. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Одним з основних життєво необхідних інгредієнтів харчових продуктів є білок. В організмі білки, що надходять з їжею, розщеплюються у травному тракті до амінокислот та пептидів, далі потрапляють у кров, а вже потім - до клітини, де з цих амінокислот синтезуються власні білки організму. Тому найбільш інформативні дані щодо змін, які зазнає організм, можна одержати за вивченя білкового обміну. Показники азотистого обміну є кінцевими продуктами білкового обміну. В основному кінцеві продукти азотистого обміну виділяються через нирки із сечею. Кількісні співвідношення між найголовнішими азотистими компонентами сечі та крові (сечовиною, аміаком, сечовий кислотою, креатиніном, креатином, амінокислотами тощо) мають важливе діагностичне значення. Наведено показники азотистого обміну в сироватці крові щурів у разі вживання традиційної та генетично модифікованої сої. Тому про засвоюваність білка, що надходить з їжею в організм та розщеплення його в організмі можна судити по зміні показників азотистого обміну, крім того відхилення їх концентрації від норми може свідчити про порушення білкового обміну, що призводить до різних патологічних станів в організмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.251.1 + П545.12 + П213.6-319.86

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Чорна І. В. 
Вплив гліфосат-резистентної генетично модифікованої сої на показники білкового обміну та антиоксидантну систему щурів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / І. В. Чорна; Національна академія аграрних наук України, Інститут біології тварин. - Львів, 2021. - 19 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-604.2 + Р419.46-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450120 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
18.

Чорна І. В. 
Біохімічні маркери функціонального стану печінки у сироватці крові щурів за дії гліфосат-резистентної генетично модифікованої сої та гербіциду "Раундап" / І. В. Чорна, Г. В. Дроник, В. І. Куліш // Біологія тварин. - 2021. - 23, № 4. - С. 49-53. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського