Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (32)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (69)Автореферати дисертацій (111)Книжкові видання та компакт-диски (1836)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄФРЕМОВ$<.>+<.>K=СЕРГІЙ$<.>+<.>K=ЩОДЕННИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 672
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бердичевська М. А. 
Бог не помер, однак треба вбити Його ("Лист до батька" Ф.Кафки) / М. А. Бердичевська // Наук. зап. НаУКМА. Теорія та історія культури. - 2000. - Т. 18. - С. 80-84. - Библиогр.: 44 назв. - укp.

На підставі детального вивчення листів Ф.Кафки до батька зроблено висновок, що стосунки з батьком ілюструють ставлення Кафки до трансцедентної сили та власного письменництва. Розкрито трагічність внутрішнього діалогу та неможливість для творця "зняти" даний конфлікт з залученням до інтерпретації праць З.Фрейда, Е.Фромма, Е.Канетті, Ж.Батая, М.Бланшо, творів, щоденників і листів Кафки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Авс)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мицик Ю. А. 
Волинь в роки визвольної війни українського народу середини XVII століття : Док. і матеріали / Ю. А. Мицик, В. І. Цибульський. - Рівне : Перспектива, 1999. - 119 c. - укp.

Містяться документи періоду Визвольної війни українського народу під проводом Б.Хмельницького, виявлені в архівах та бібліотеках України, Польщі, Росії і які стосуються безпосередньо Волині. Публікуються листи різних польських воєначальників, рядових польських шляхтичів, секретарів короля Яна Казимира, його брата Карла-Фердинанда та ін., які скеровували до Варшави актуальну інформацію про хід боїв, політичну ситуацію в Україні. Представлені наративні пам'ятки, насамперед, польської історико-мемуарної літератури (хронічки, щоденники, мемуари), авторами котрих виступають видатні політичні діячі Речі Посполитої (великий канцлер литовський Альбрехт Станіслав Радзивил, його родич, відомий воєначальник Богуслав Радзивил, відомий дипломат Ян Антоні Храповицький та ін.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)442

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Даниленко В. М. 
Володимир Дурдуківський - педагог, критик, громадський діяч (1874 - 1938) / В. М. Даниленко, А. А. Кравченко; НАН України. Ін-т історії України. - К. : Ніка-Центр, 2000. - 72 c. - Бібліогр.: с.68-72. - укp.

Розглянуто життєвий і творчий шлях видатного талановитого педагога, критика та громадського діяча Володимира Федоровича Дурдуківського з нагоди його 125-річчя від дня народження (становлення особистості, громадську діяльність, педагогічну працю). Запропоновано матеріали до бібліографії праць, друковані та архівні матеріали до біографії: листи В.Ф.Дурдуківського та його щоденники.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8 Дурдуківський В.Ф.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Віталій Сергійович Чишко : Біобібліогр. до 50-річчя / ред.: В. О. Горбик; упоряд.: М. І. Гончаренко, О. М. Яценко; НАН України. Нац. б-ка України імені В.І.Вернадського. Ін-т біогр. дослідж. - К. : Наук. думка, 2001. - 68 c. - укp.

Висвітлено основні етапи життя, наукової та громадської діяльності відомого українського вченого Віталія Сергійовича Чишка, директора Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, доктора історичних наук, професора. Вміщено перелік рецензій на його індивідуальні та колективні праці та публікацій, що містять згадки про діяльність В.С.Чишка. Запропоновано хронологічний та алфавітний покажчики друкованих праць, іменний покажчик і покажчик географічних назв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)63-8Чишко я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО261052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Штонь Г. М. 
Духовний простір української ліро-епічної прози / Г. М. Штонь; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. - К., 1998. - 317 c. - укp.

Представлено одну з перших спроб розгляду української ліро-епічної прози ХІХ-ХХ ст. в якості явища, неподільного на сегменти з однозначною їх історичною пропискою у часі, що спонукав чи був просто причетним до їхньої першоз'яви. Цим часом автор небезпідставно вважає усе минуле українського народу, котрий якраз цьому різновиду прозового мислення передав виплекану упродовж віків мову, а з тим і художньо-духовні її скарби, які цей народ формували і берегли. Загальноцивілізаційна вартість наголошених скарбів у дослідженні розглядається на доволі широкому філолого-філософському тлі: праці Гегеля, О.Потебні, М.Бердяєва, М.Гайдеггера, К.Ясперса, К.Юнга разом із літературно-критичним спадком Д.Чижевського, С.Єфремова, М.Зерова, Ю.Шереха є органічною складовою авторських міркувань про художній феномен "українського реалізму", його духовну ауру та націєтворчий зміст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.44 + Ш5(4УКР)5-334 + Ш5(4УКР)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Апанович О.  
За плугом Господь іде : Агрокультура укр. селянства й козацтва в контексті ідей Сергія Подолинського та Володимира Вернадського / О. Апанович. - Б. м., 1999. - 26 c. - (Б-ка часоп. "Дзвін Севастополя"). - укp. - рус.

Агрокультура українського козацтва розглядається в контексті ідей геніальної роботи українського вченого ХIX ст. Сергія Подолинського про працю на землі та розподіл сонячної енергії, яка є єдиним джерелом життя на нашій планеті. Сергій Подолинський доводить величезну, навіть космічну, роль селянства, яке своєю творчою працею на землі нагромаджує й зберігає сонячну енергію. В роботі також досліджуються ідеї Володимира Вернадського - видатного природознавця ХХ ст., який створив вчення про живу речовину та біосферу, що є теоретичним і практичним підгрунтям сучасної екології, та концепцію ноосфери (сфери розуму) - майбутнього періоду розвитку біосфери, пов'язавши в такий спосіб природознавство з історичною наукою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Ук)-416 + Т597.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сенько І. М. 
Заповнена анкета, або Життєпис Петра Лінтура / І. М. Сенько. - Ужгород, 1999. - 143 c. - (Поличка "Карпат. краю"; №1 (101)). - укp.

Розглядається життєвий і творчий шлях відомого на Україні та за її межами вченого-славіста, фольклориста і літературознавця Петра Васильовича Лінтура (1909-1969). Пропонується багатий фактологічний, досі не публікований матеріал: щоденник, листи, спогади, архівні документи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш. г(4УКР)6 д Лінтур П.В.

Шифр НБУВ: ВА590672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Література та культура Полісся. Вип. 14. Полісся в історичному та культурологічному контексті: до 195-річчя заснування Ніжинської вищої школи / ред.: Г. В. Самойленко; упоряд.: Г. В. Самойленко; Ніж. держ. пед. ін-т ім. М.Гоголя. - Ніжин : ТОВ "Наука-сервіс", 2000. - 242 c. - укp.

Наведено статті з філології, історії, теорії та історії культури, архівні матеріали, присвячені життю і творчості письменників та науковців: М.Гоголя, В.Кукольника, М.Максимовича, М.Коцюбинського, С.Єфремова, В.Рєзанова, О.Лотоцького, В.Липинського, Є.Гуцала та ін. Розглянуто діяльність істориків Ніжинської вищої школи, а також окремі питання розвитку науки, культури у Поліському краї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4УКР)3 + Т3(4УКР311)0-7 я5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В337782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сергійчук В. І. 
Нескорена церква : Подвижництво греко-католиків України в боротьбі за віру і державу / В. І. Сергійчук; ред.: В. Барташ. - К. : Дніпро, 2001. - 494 c. - укp.

На підставі архівних документів періоду більшовицької влади висвітлено трагічні сторінки історії Української греко-католицької церкви в Україні 1940 - 1980-ті рр. Наведено перелік документів. Запропоновано іменний покажчик та біографію Володимира Сергійчука - автора публікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Нахлік Є.  
Орест Авдикович - письменник, літературознавець, педагог / Є. Нахлік; ред.: І. Лучук; Львів. від-ня Ін-ту л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. - Л., 2001. - 92 c. - (Сер. "Літ. портр."; Вип. 2). - Бібліогр.: с. 83-88. - укp.

Висвітлено життєвий і творчий шлях О.Л.Авдиковича (1877 - 1918 рр.) - західноукраїнського письменника й літературознавця, автора кількох прозових творів, грунтовних розвідок про творчість Л.Василовича-Сапогівського, О.Кониського та М.Шашкевича. Розглянуто доробок О.Л.Авдиковича в широкому контексті українського та європейського письменства, зокрема О.Маковея, І.Франка, М.Яцківа, С.Єфремова, С.Пшибишевського, Е.Золя та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Авдикович,О.Л.4,0 + Ш4г(4УКР)5дАвдикович,О.Л.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бойко А. В. 
Південна Україна останньої чверті ХVІІІ століття : Аналіз джерел / А. В. Бойко; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. - К., 2000. - 308 c. - укp.

Висвітлено джерела з історії Південної України останньої чверті XVIII ст. Проаналізовано історіографію джерелознавства, рух документальних джерел, основні архівні зібрання та публікації джерел з історії Південної України. Досліджено наративні джерела - мемуарну літературу, щоденники і подорожні записки, описи та атласи Південної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)462

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кравець М. М. 
Роль Запорізької Січі у визвольній боротьбі українського народу / М. М. Кравець; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. - Вінниця, 1999. - 244 c. - Бібліогр.: 129 назв. - укp.

Висвітлюються передумови виникнення Запорізької Січі та розгортання боротьби запорізького козацтва проти іноземних поневолювачів наприкінці ХVI - першій половині ХVІІ ст. Показана роль запорізького козацтва у Визвольній війні українського народу під впливом Б.Хмельницького. Описується боротьба запорожців за волю України у 50-х рр. ХVII - першій третині ХVIII ст., розглядаються передумови заснування Нової Січі. Особливу увагу приділено основним військовим походам, в яких брали участь запорожці Нової Січі у цей період. Наведено основні історіографічні джерела стосовно Запорізької Січі, починаючи з XVI ст., зокрема, "Хроніка польська, литовська, жмудська і всієї Русі", "Історія Сігізмунда І" Ш.Старовольського, щоденник Еріха Лясоти, "Літопис Самовидця" та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1 + Т3(4УКР)4-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бойко Н.  
Сергій Єфремов - представник української політичної еліти початку ХХ століття (нарис політичної біографії) / Н. Бойко // Людина і політика. - 2001. - № 3. - С. 144-151. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Висвітлено особливості формування української політичної еліти. Виділено три етапи цього процесу. Сергій Єфремов є представником української еліти третього періоду (кінець ХІХ ст. - початок ХХ ст.). Розглянуто періоди життєвого шляху С.Єфремова, особливості формування його світогляду, становлення як особистості, діяльність, пов'язану з утворенням української державності.


Ключ. слова: українська політична еліта, Сергій Єфремов
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)5-8ЄфремовС. + Ф038.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Слово і суспільство : Зб. наук. пр. Ч. 1 / ред.: О. Д. Пономарів; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 188 c. - укp.

Збірник присвячено розгляду актуальних проблем функціонування і розвитку українського слова у різних сферах духовного, політичного та культурно-освітнього життя. Окремі розділи присвячено мовно-психологічним аспектам фахової орієнтації у створенні сучасних підручників, текстовим моделям навчального викладу, взаємодії мови та менталітету у процесі формування особистості військовослужбовця Збройних Сил України, збагаченню публіцистично-художнього мовлення засобами синтаксичної синоніміки, а також стилістичним засобам у поетиці В.Стуса. Значну увагу приділено світоглядним системам М.Грушевського, С.Єфремова та М.Міхновського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4 я43 + Ч62 я43 + Ш141.4-715

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Українське питання / упоряд.: М. Тимошик. - К. : Вид-во ім.О.Теліги, 1997. - 218 c. - Бібліогр.: с. 197-198. - укp.

Авторами "Українського питання" є видатні діячі національного відродження, самовіддані борці за українську ідею - М.Грушевський, С.Єфремов, С.Петлюра, Д.Донцов, А.Кримський, С.Русова та ін. У сконцентрованому вигляді, дохідливо й переконливо вони представили багатющий фактичний матеріал про український національний рух у минулому і теперішньому, про національні надбання українства (художню, наукову літературу, пресу, школу, громадські організації, театр, музику, мистецтво), про численні заборони, утиски, обмеження української мови, про наслідки офіційної ідеології великоросійського централізму щодо "іновірців", про незнищенність, величезний життєстверджуючий заряд української ідеї, про прагнення українського народу в усі часи мати й розбудувати свою державу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 + Т3(4УКР)64,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сапожников І. В. 
Штурм острова Березань чорноморськими козаками / І. В. Сапожников; Ін-т козацтва НАН України. Одес. регіон. від-ня. - К. : Елтон-2; Іллічівськ: Гратек, 2000. - 128 c. - Библиогр.: с. 115-123 - укp.

Роботу присвячено маловідомій битві російсько-турецької війни 1787 - 1791 рр., під час якої 7 листопада 1788 р. козаки Чорноморського війська на чолі з військовим суддею А.Головатим штурмом оволоділи островом Березань і змусили капітулювати гарнізон розташованої на ньому фортеці. Подано стислу історію острова, факти про перебування на ньому та в його околицях запорозьких козаків. Наведено описи острова і фортеці Березані, а також історичні документи, спогади, щоденники очевидців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Єфремов С. О. 
Щоденники. 1923-1929 / С. О. Єфремов. - К. : Газ. "Рада", 1997. - 834 c. - (Б-ка газ. "Рада"; Мемуари). - у.

"Совість української нації" - так сучасники називали Сергія Єфремова, відомого громадсько-політичного діяча України, заступника голови Центральної Ради, академіка і віце-президента Всеукраїнської Академії наук, літературознавця і публіциста, одного із засновників і співробітників газети "Рада". У 1930 р. його було засуджено по сфабрикованій справі "Спілки визволення України" до розстрілу, який потім замінено на 10 років ув'язнення. Майже повністю відбувши свій термін, С.Єфремов загинув десь у нетрях ГУЛАГу. Його Щоденники - унікальне відтворення історичних подій, що призвели до втрати нашої незалежності та спотворення духовності нації. Це неоціненна хроніка українського життя 20-х років - часу, про який збереглося так мало правдивих свідчень. Щоденники, які майже 70 років знаходились в архівах КДБ, друкуються вперше, без скорочень і виправлень. З архіву КДБ України їх було передано в Інститут архівознавства Національної бібліотеки України ім.В.І.Вернадського у 1990 р. Разом з іншими особовими документами С.О.Єфремова Щоденники увійшли до колекції документів репресованих вчених України (фонд 257). Вони охоплюють період з 1923 р. по 1929 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61,013 + Т3(4УКР)61-8 + Ш4 г(4УКР)6д

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Історія української преси ХХ століття. Хрестоматія : Навч. посіб. / ред.: Н. Тимошик; упоряд.: О. Г. Мукомела; Ін-т журналістики Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка. - К. : Наук.-вид. центр "Наша культура і наука", 2001. - 350 c. - укp.

Представлено твори публіцистів, які на початку XX ст. заявили про право українського народу на незалежність, необхідність відродження української державності, національної культури: Бачинського Ю.О., Міхновського М.І., Петлюри С.В., Юркевича Л.Й., Мазлаха С.М., Шахрая В.М., Липинського В.К., Грушевського М.С., Винниченка В.К., Єфремова С.О., Ніковського А.В., Шаповала М.Ю., Донцова Д.І., Ковалевського М.М., Лепкого Б.С., Суровцової-Олицької Н.В., Русової С.Ф., Поліщука К.Л., Пилипенка С.В., Касяненка Є.І., Дудка Ф., Лебединця М.М., Капельгородського П.Й., Річицького А., Авдієнка М.О.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР) я73-3 + Ш6(4УКР)5-47 я43 + Ш6(4УКР)6-47 я43 + Ш6(Ук=4/8)-47 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Удод О. А. 
Історія: осягнення духовності / О. А. Удод. - К. : Генеза, 2001. - 192 c. - укp.

Досліджено сучасні методологічні підходи до оновлення історичної науки й освіти в Україні. Переосмислено традиційне розуміння предмета та функцій історичної науки. Висвітлено зарубіжний досвід методологічної перебудови історичної освіти. Проаналізовано документи нетрадиційного характеру: анекдоти, чутки, щоденники, неопубліковані листи, фольклор та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.р(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бойківщина : Наук. зб. Т. 2. Матеріали наук. конф. "Бойківщина: віра, культура, цивілізація", присвяч. 75-річчю т-ва "Бойківщина", Дрогобич - Трускавець, 28 - 29 верес. 2002 р. / ред.: Л. Сікора; Наук.-культурол. т-во "Бойківщина". - Дрогобич : Добре серце, 2002 . - 444 c. - укp.

Висвітлено релігійну ситуацію на Бойківщині на початку ІІІ тисячоліття християнства, а також концертну діяльність піаніста Р.Савицького в оцінці С.Людкевича. Наведено модель інноваційного розвитку агломерації "Дрогобич - Борислав - Стебник - Трускавець - Східниця". Проаналізовано особливості сучасного процесу етнічного самоутвердження українців, проблеми географічного дослідження Бойківщини. Розглянуто щоденник В.Гренджі-Донського як документ доби.

Освещены религиозная ситуация на Бойковщине в начале ІІІ тысячелетия христианства, а также концертная деятельность пианиста Р.Савицкого в оценке С.Людкевича. Приведена модель инновационного развития агломерации "Дрогобыч - Борислав - Стебник - Трускавец - Сходница". Проанализированы особенности современного процесса этнического самоутверждения украинцев, проблемы географического исследования Бойковщины. Рассмотрен дневник В.Гренджи-Донского как документ эпохи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР3) я431 + Т52(23=УКР3А/Я) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: С10522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського