Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (357)Тематичний інтернет-навігатор (27)Наукова електронна бібліотека (1335)Автореферати дисертацій (11069)Книжкові видання та компакт-диски (23005)Журнали та продовжувані видання (861)
Пошуковий запит: (<.>K=БІЛИЙ$<.>+<.>K=РУХ$<.>+<.>K=УКРАЇНІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 88075
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

350-річчя Української держави Богдана Хмельницького : Матеріали міжнар. наук. конф. 15-16 груд. 1998 р. / ред.: В. А. Смолій; Нац. пед. ун-т ім. М.Драгоманова. - К. : Знання, 1998. - 211 c. - укp.

Охоплюється широке коло питань, пов'язаних с постаттю Б.Хмельницького, його політичною, дипломатичною та військовою діяльністю по розбудові незалежної Української держави середини ХVII ст. Значна увага приділяється подальшій долі Гетьманщини, періоду бездержавності та відродженню Української держави ХХ ст. Окремо висвітлені питання зв'язків Української держави зі слов'янським світом, а також місця і ролі профспілок в Україні. Зроблено висновок, що ідейна спадщина Української держави Богдана Хмельницького багато в чому сприяла відродженню національної державності і розвитку українського суспільства у ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442-452 я43 + Т3(4УКР)461 я43 + Х2(4УКР)я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пахаренко В. О. 
40 років. Від кафедри технології хімічних волокон КТІЛПу до кафедри технології полімерів та опоряджувального виробництва ДАЛПУ (1958 - 1998 рр.) / В. О. Пахаренко, В. І. Непочатих // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 1. - С. 35-38. - укp.

Славний шлях за 40 років пройшла перша і єдина в Україні кафедра технології хімічних волокон Київського технологічного інституту легкої промисловості, створена у 1958 році. З 1992 р. кафедра готує спеціалістів також і з технології переробки пластмас та еластомерів, а з 1997 р. - і з технології опоряджувального виробництва, у зв'язку з чим у 1998 р. перейменована в кафедру технології полімерів і опоряджувального виробництва Державної академії легкої промисловості України. За 40 років випущено 3000 спеціалістів з технології хімічних волокон, за останні 5 років 250 - з технології переробки пластмас та еластомерів. У проблемній науково-дослідній лабораторії при кафедрі працюють 30 співробітників, у тому числі 7 кандидатів технічних наук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л73 р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Baryakhtar I. V. 
A motion equation for magnetization: dynamics and relaxation = Рівняння руху для намагнічування: динаміка та релаксація / I. V. Baryakhtar, V. G. Baryakhtar // Укр. фіз. журн. - 1998. - 43, № 11. - С. 1433-1448. - Библиогр.: 25 назв. - англ.

Запропоновано загальний метод побудови динамічного та дисипативного членів у рівнянні руху магнетизації на основі кінетичних рівнянь Онзагера. Особливу увагу приділено явищам дисипації. Розвинено теорію дисипативної функції феромагнетиків, антиферомагнетиків та парамагнетиків. Показано, що ефективні магнітні поля, що відповідають магнетизації та магнітному моменту (або їхній лінійній комбінації) підрешітки, можуть бути визначальними змінними дисипативної функції. Метод побудови дисипативної функції складається з трьох етапів. По-перше, проводиться класифікація взаємодій в магнетиках, а саме розділення їх на обмінні та релятивістичні; по-друге, побудовано інваріанти ефективного магнітного поля відповідно до симетрії кристалів; по-третє, розглянуто мікроаспекти коефіцієнтів дисипації в магнетиках. При цьому враховуються найнижчі степені ефективного магнітного поля в розкладі дисипативної функції. Дисипативна функція кристала дозволяє знайти релаксаційні доданки в рівняннях магнітних моментів мігнітної підрешітки. З метою ілюстрації методу розглянуто затухання спінових хвиль, рухливість доменної стінки та ширини ліній магнітного та феромагнітного резонансів. Розглянуто також релаксаційні процеси динамічних солітонів у феромагнетиках.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Smirnova M. S. 
Adiabatic Invariants of Motion of Toroidal Bananas in Torsatrons / Heliotrons with a Poloidally Rippled Magnetic Field = Адіабатичні інваріанти руху тороїдальних бананів у торсатронах / геліотронах з полоїдально-гофрованим магнітним полем / M. S. Smirnova // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 3. - С. 320-325. - Библиогр.: 31 назв. - англ.

Теоретично досліджено властивості руху заряджених частинок, які є запертими на тороїдальній неоднорідності магнітного поля асиметричних тороїдальних магнітних пасток типу "торсатрон" та "геліотрон" з котушками полоїдального поля. Для таких конфігурацій характерним є складний спектр гармонік магнітного поля, у якому присутні гармоніки гвинтової, а також полоїдальної гофрировки магнітного поля. Знайдено умови, за яких заряджені частинки у такому торсатроні можуть запиратися на полоїдальній неоднорідності магнітного поля, що може привести до додаткових втрат частинок та енергії. Для торсатронних магнітних конфігурацій вказаного типу знайдено аналітичні вирази для адіабатичних інваріантів руху тороїдальних бананів та полоїдально-гофровано-запертих бананів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.631

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Demidenko A. A. 
Amplification of localized acoustic waves by the electron drift in a quantum well = Підсилення конфайних акустичних хвиль електронами, що дрейфують в квантовій ямі / A. A. Demidenko, V. A. Kochelap // Фізика напівпровідників, квант. електроніка та оптоелектроніка. - 1999. - 2, № 1. - С. 11-24. - Библиогр.: 32 назв. - англ.

Одержано рішення рівняння теорії пружності у вигляді локалізованих хвиль поблизу шару, в якому є електрони, а пружні властивості відрізняються від пружних властивостей оточуючого середовища. Для товщин шару, малих порівняно з довжиною хвилі звуку, одержано аналітичне рішення рівняння дисперсії. Для електронів в середині шару побудовано електронні стани для випадку, коли поздовжній рух квазікласичний, а поперечний квантується (квантова яма). Одержано рішення кінетичного рівняння Больцмана для двовимірних електронів при наявності поздовжнього електричного поля. Розв'язано одержану замкнену систему рівнянь при електрон-фононній взаємодії через деформаційний потенціал, одержано дисперсійне рівняння для змішаних локалізованих акусто-зарядних хвиль. Проаналізовано умови підсилення акустичної хвилі дрейфом електронів для квантової та класичної ями. В останньому випадку поперечний рух електронів розглядається як квазікласичний. Проведено порівняння з підсиленням об'ємних хвиль.


Ключ. слова: локалізація акустичних хвиль, підсилення акустичних хвиль, дрейф електронів.
Індекс рубрикатора НБУВ: В371.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Cheng Lixin. Lixin 
Characteristics of upward flow boiling heat transfer and frictional pressure drop in a vertically internally ribbed tube = Теплоотдача и гидравлическое сопротивление в восходящем потоке кипящей жидкости в вертикальной трубе с внутренним оребрением / Lixin. Lixin Cheng, Tingkuan. Tingkuan Chen // Пром. теплотехника. - 2000. - 22, № 3. - С. 9-16. - Библиогр.: 13 назв. - англ.

Експериментально досліджено тепловіддачу та гідравлічний опір під час руху двофазного середовища у гладкостінних трубах і трубах із внутрішнім оребренням. Встановлено, що коефіцієнт тепловіддачі в оребреній трубі в 1,4 - 2,0 рази більше, ніж у гладкостінній, а втрати на тертя - в 1,6 - 2,0 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Kvasnytsya V. M. 
Crystallomorphology of minerals of Ukraine (on the edge of millenium): summary, problems, and tasks = Кристаломорфологія мінералів України (на межі тисячоліття): підсумки, проблеми, завдання / V. M. Kvasnytsya, V. I. Pavlyshyn // Минерал. журн. - 2000. - 22, № 5-6. - С. 68-81. - Библиогр.: 20 назв. - англ.

Наведено стислий огляд розвитку кристаломорфології в Україні та аналіз стану кристалографічної вивченості мінералів із різних регіонів країни. Наголошено на теоретичному і практичному значенні результатів кристаломорфологічних досліджень. Розглянуто проблеми і завдання мінералогічної кристалографії XXI сторіччя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д330.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Стратегія українського державотворення. Філософсько-політологічний та економічний аналіз. Філософія. Економіка. Політика. Освіта : Зб. наук. пр. / ред.: Л. В. Губерський; АПН України. Полтав. держ. пед. ун-т ім. В.Г.Короленка. - К.; Полтава: АСМІ, 2000. - 198 c. - укp.

Розглянуто особливості пам'яткоохоронного руху в Україні 1917 - 1991 рр. та актуальні завдання збереження історико-культурної спадщини на сучасному етапі. Детально проаналізовано вплив сучасних політологічних концепцій свободи волі людини на формування громадянського суспільства в нашій державі. Значну увагу приділено антиконфліктним технологіям, українській глобалістиці, а також проблемам державного регулювання за умов перехідної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 я43 + Х8(4УКР) я43 + Ф035 я43 + Ф1(4УКР)64 я43 + У9(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Sytnyk V. N. 
Diffusion and active transport of NCAM within the neuronal plasma membrane = Дифузія та активний транспорт NCAM у плазмолемі нейронів / V. N. Sytnyk, S. M. Korogod, A. T. Dityatev // Нейрофизиология. - 2001. - 33, № 3. - С. 166-172. - Библиогр.: 30 назв. - англ.

Показано, що розподіл нейронних молекул клітинної адгезії (NCAM) на поверхні нейритів нейронів гіпокампа миші, що активно ростуть за умов культивування, складається принаймні з двох складових. Одна з них проявляється в експоненціальному зменшенні імунофлуоресценції NCAM, яке спостерігалося по мірі віддалення від соми та конуса росту нейриту в бік центральної частини останнього. Ця складова може бути описана моделлю, яка припускає дифузний перерозподіл NCAM із місця переважного вбудовування таких молекул (соми нейрона і конуса росту). Інша складова виявляється за присутністю кластерів NCAM, які аперіодично розподілені вздовж нейритів. Деякі з таких кластерів (які спостерігалися після імунозабарвлення живих гіпокампальних нейронів антитілами до NCAM) можуть стрибкоподібно рухатися вздовж нейритів як в антероградному, так і в ретроградному напрямку, причому швидкість їх руху під час стрибка сягає 0,5 мкм/с. Зроблено висновок, що крім пасивної дифузії NCAM існує активний механізм перерозподілу даних молекул у центральній частині нейритів.


Ключ. слова: NCAM, diffusion and active transport of NCAM, murine hippocampal neurons, cell culture, neuronal plasma membrane
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*733.362.423.2Mur*739.177

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Philibert J.  
Diffusion under a stress field = Диффузия в поле напряжений / J. Philibert // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 1. - С. 3-7. - Библиогр.: 19 назв. - англ.

Напруження мають тензорну природу, так що апріорно всі компоненти тензора напружень можуть відігравати роль у включених дифузійних процесах. Вплив напружень на дифузію є результатом трьох джерел: 1)вони змінюють атомну рухливість через вплив напружень (тиску та дотичних напружень) на концентрацію точкових дефектів і на частоту скачка; 2) вони вводять в потік дрейфовий член, пропорційний градієнту напруження; 3) вони модифікують граничні умови. Напруження можуть бути генеровані дифузійним процесом безпосередньо, через розмірний ефект. Через нелокальну форму поля напружень результатом буде у загальному випадку нелокальний закон, а звідси - порушення закону Фіка. Анізотропія пружності може викликати анізотропну дифузію в кубічних кристалах.


Ключ. слова: anisotropic diffusion, stresses, elastic anisotripy, size effect
Індекс рубрикатора НБУВ: В375.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шевчук О. Б. 
E-Ukraine. Інформаційне суспільство: бути чи не бути / О. Б. Шевчук, О. П. Голобуцький. - К. : ЗАТ "Атлант UMS", 2001. - 102 c. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Досліджено проблеми формування в Україні інформаційного суспільства та залучення нашої держави до загальносвітових процесів побудови глобального інформаційного простору. Викладено основні теоретичні та прикладні питання теми: загальні та конкретні визначення, історію виникнення та розвитку ідей, поточні та стратегічні завдання, досягнення та перешкоди на шляху інформатизації та входження до нової - цифрової - доби людської цивілізації. Визначено соціально-психологічні аспекти формування інформаційного суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + А6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Lunarska E.  
Efect of grinding, hydrogen chargine and oil coating on internal friction of iron and steel = Вплив шліфування, наводнення та мастильного покриття на внутрішнє тертя заліза і сталі / E. Lunarska, D. Samatowicz // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2000. - 36, № 4. - С. 44-48. - Библиогр.: 16 назв. - англ.

Методом зворотного крутильного маятника виміряно внутрішнє тертя зразків заліза різної чистоти та сталі, підданих наступним поверхневим обробкам: механічному шліфуванню, наводненню та покриттю мастилом. Для всіх оброблених зразків у температурному режимі 100 - 400 К виявлено складний спектр внутрішнього тертя. Природу релаксаційних процесів у приповерхневому шарі оброблених зразків визначено, порівнюючи параметри отриманих піків внутрішнього тертя деформованого та наводненого заліза і сталі. Взаємодія атомів проникнення з рухомими дислокаціями та рух сходинок на гвинтових дислокаціях є можливою причиною утворення піків внутрішнього тертя в зразках, покритих мастилом.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Klugmann E.  
Effect of the martensitic phase transition on the magnetic properties of pure cobalt = Влияние мартенситного фазового превращения на магнитные свойства кобальта / E. Klugmann, O. V. Gomonaj // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 5. - С. 571-584. - Библиогр.: 26 назв. - англ.

Вивчено вплив алотропного ГЩП - ГЦК- та мартенситного ГЦК - ГЩП-перетворення на магнітну сприйнятливість, спектри пружної та магнітної релаксації монокристалічних зразків кобальту циліндричної форми з головною віссю вздовж [0001]. Встановлено, що для заданої геометрії за температур, нижчих та 513 К, початкова магнітна сприйнятливість практично не залежить від поля аж до значення 1,5 кА/м. Спектр магнітної післядії містить три піки, які спостережено за температур 450, 520 та 560 К. Пік магнітної післядії за 560 К супроводжується широким піком внутрішнього тертя з максимумом за 550 К. Походження процесів релаксації пояснено рухом дислокацій та утворенням дефектів пакування.


Ключ. слова: magnetic after-effects, martensitic transformation , cobalt
Індекс рубрикатора НБУВ: К232.602.1

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Zhovinsky E. Y. 
Exploration of mineral deposits by mobile forms of chemical elements = Поиск минеральных месторождений по подвижным формам химических элементов / E. Y. Zhovinsky // Минерал. журн. - 2000. - 22, № 5-6. - С. 26-28. - Библиогр.: 4 назв. - англ.

Запропоновано геохімічні методи пошуків глибокозалягаючих родовищ з високим антропогенним навантаженням щодо рухливих форм хімічних елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Chechkin A. V. 
Fractional kinetic equations for superdiffusion = Дробові кінетичні рівняння для супердифузії / A. V. Chechkin // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 12. - С. 1491-1497. - Библиогр.: 26 назв. - англ.

Із використанням класичної процедури виведення кінетичних рівнянь броунівського руху одержано дробові кінетичні рівняння для руху Леві, тобто дробове симетричне рівняння Ейнштейна - Смолуховського для щільності розподілу в координатному просторі та дробове симетричне рівняння Фокера - Планка для щільності розподілу у фазовому просторі. Перше рівняння містить симетричну просторову дробову похідну та описує процес супердифузії, тоді як друге рівняння містить симетричну дробову похідну від швидкості та описує релаксацію за швидкістю та координатою. Як приклад одержано розв'язок обох рівнянь у випадку відсутності зовнішнього поля й часи релаксації за швидкістю та координатою, а також визначено критерії переходу від опису у фазовому просторі до опису в реальному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

II Українська наукова конференція з міжнародною участю з питань артроскопії колінного суглоба : Матеріали конф. / ред.: В. Поліщук; Укр. асоц. ортопедів-травматологів, Українська наукова конференція з міжнародною участю з питань артроскопії колінного суглоба (2;1998;Рівне). - Рівне, 1998. - 104 c. - укp.

Розглянуті історія та перспективи розвитку артроскопії в Україні. Зроблено аналіз результатів використання ендоскопічної техніки лікування колінного суглоба, наведено результати артроскопічних досліджень післятравматичного деформуючого артрозу. Показано можливості застосування інструментальних методів дослідження для діагностики пошкоджень капсулярно-зв'язкового апарату колінного суглоба, обгрунтовано вибір способу операції після опікових рубцевих контрактур колінного суглоба в залежності від їх анатомічних особливостей. Висвітлено помилки та ускладнення у лікуванні нестабільності колінного суглоба, а також наведено віддалені результати оперативного лікування пошкодження менісків колінних суглобів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865.4 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

II-а Міжнародна науково-технічна конференція "Гіротехнології, навігація та управління рухом". Київ, 9-10 жовт. 1997 р. : Тез. доп. / ред.: О. В. Щоголєв; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т", "Гіротехнології, навігація та управління рухом", Міжнародна науково- технічна конференція (2; 1997; Київ). - К., 1998. - 90 c. - укp.

Рассмотрены принципы построения единой системы освещения обстановки и управления судов и кораблей в азово-черноморском бассейне Украины. Исследованы особенности конструкции и технологии малогабаритных динамически настраиваемых гироскопов. Проведен сравнительный анализ методов синтеза систем стабилизации. Показана разработка методов, алгоритмов и программного обеспечения для расчета и оптимизации упругих подвесов навигационных датчиков. Дано описание моделирования и исследования систем виброзащиты с нелинейными характеристиками, а также системоаналогового метода терминального управления движущимися объектами. Предложена методика обработки экспертных оценок качества сложных технических систем. Показано построение современных комплексов навигации и судновождения. Дано описание алгоритмов идентификации одного класса динамических систем, а также разработан алгоритм стабилизации воздушного судна, несущего жидкость для тушения пожаров и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-05 я431 + О57 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Bressi G.  
Infrared emission induced by electrons moving in noble gases and liquids = Інфрачервоне випромінювання, індуковане рухом електронів у інертних газах та рідинах / G. Bressi, G. Carugno, E. Conti, C. Del Noce, D. Iannuzzi, A. F. Borghesani // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Сер. Фізика. - 2000. - Вип. 8, ч. 1. - С. 21-27. - Библиогр.: 15 назв. - англ.

Наведено перші експериментальні результати щодо інфрачервоного випромінювання, індукованого проходженням іонізуючих частинок крізь помірно щільні інертні гази. Виявлено багату феноменологію, незалежну від природи падаючих частинок (протонів або електронів), а також два різні типи поведінки інфрачервоного випромінювання. Вважається, що перший тип спричинений процесами термалізації вторинних електронів за відсутності прикладеного ззовні електричного поля і пов'язаний зі сцинтиляційними явищами в ультрафіолетовій області. Другий тип - це інфрачервона емісія, що спостерігається під час дрейфу термалізованих електронів у газі під дією електричного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В349 + В365.553

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68850/фіз. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Mediaevalia Ucrainica: Ментальність та історія ідей. Т. 5 / ред.: Г. Боряк; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського . - К., 1998. - 128 c. - у.

На сторінках даного випуску розглянуто наступні питання - проблема становлення популярних християнських культів в Україні; публічність як домінанта культурної традиції (Волинь другої половини XVI ст.); середньовічна традиція слова, мови та книги в творах Іоана Вишенського; лук та рушниця в лицарській символиці українського козацтва: парадокси козацької ідеології і проблема східного впливу; біблійна генеалогія в етногенетичних концепціях польських та українських літописців і хроністів та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-7 я43 + Э370.9 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: В338966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Shivanyuk V.  
Migration of hydrogen atoms in austenitic lattice and mechanical properties of hydrogen-charged austenitic steels = Миграция атомов водорода в решетке аустенита и механические свойства наводороженных аустенитных сталей / V. Shivanyuk, J. Foct, V. Gavriljuk // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 8. - С. 1041-1048. - Библиогр.: 22 назв. - англ.

Досліджено вплив легуючих елементів (Cr, Ni, Mn, Mo) на ентальпію міграції атомів водню в наводнених аустенітних нержавіючих сталях. Визначено, що Cr, Mn, Mo зменшують рухливість атомів водню, а Ni підвищує її. Результати механічних тестів довели, що розчинений водень підвищує межу плинності та знижує пластичність аустенітних сталей. Встановлено, що існує кореляція між значеннями ентальпії міграції атомів водню та зумовленої ним крихкості, що кількісно оцінюється як відносне зменшення видовження зразків, що випробуються на розтяг до та після наводнювання.


Ключ. слова: austinitic steel, hydrogen atom migration, internal friction, hydrogen embrittlement
Індекс рубрикатора НБУВ: К272.208

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського