Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (667)Книжкові видання та компакт-диски (227)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ВРОЖА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2784
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Агробіологічні основи землеробства / ред.: В. М. Власенко. - Біла Церква, 2000. - 310 с. - (Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту; Вип. 10). - укp. - рус.

Розглянуто актуальні питання землеробства і рослинництва, зокрема, наведено результати дослідження залежності продуктивності та врожайності сільськогосподарських культур (картоплі, озимої пшениці, сої, проса, гороху, яблуні, льону-довгунцю, кормових буряків, ярого ячменю) від строків внесення добрив і способів обробітку грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П1я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Агробіологічні основи землеробства / ред.: В. М. Власенко. - Біла Церква, 2001. - 193 с. - (Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту; Вип. 15). - укp.

Охарактеризовано вплив мінеральних добрив і густоти посіву на урожайність та якість зерна ярого ячменю. Розглянуто векторні властивості західного квіткового трипса Frankliniella occidentalis (thysanoptera, thripidae) за умов закритого грунту України та індивідуальні особливості росту, розвитку та формування врожаю різностиглих гібридів кукурудзи. Наведено результати досліджень стійкості помідора до макроспоріозу та фітофторозу, запропоновано критерії діагностики та класифікацію функціонально-екологічних параметрів грунтоутворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П14я54(4Укр) + П2-4я54(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ковтун Ю. І. 
Агрокваліметрія : Навч. посіб. для студ. спец. "Механізація сіл. госп-ва" / Ю. І. Ковтун, Д. І. Мазоренко, В. І. Пастухов, П. А. Джолос; ред.: Мазоренко, Ковтун. - Х. : РВП "Оригінал", 2000. - 314 c. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.

Висвітлено проблеми та завдання агрокваліметрії, еволюцію якості технологічних процесів засобів землеробства від давнього збиральництва до сучасного рослинництва. Обгрунтовано агрокваліметричні показники під час створення сільськогосподарської техніки, екологічні та загальні інженерно-агрономічні аспекти агрокваліметрії, параметри технологічної ситуації та якості у світових фітотехнологічних системах і галузях виробництва рослинної продукції, причому фітотехнологічні процеси та якість їх виконання розглянуто як функцію властивостей рослин та умов їх вирощування. Визначено основні закономірності фітотехнологічних систем як базисних з метою розробки нових технологій, обгрунтування параметрів технологічних ситуацій і показників якості у технологіях вирощування культурних рослин і збирання врожаю. Розкрито принцип технологічної відповідності техніки і технології як закономірність, яку необхідно враховувати під час впровадження нової техніки та нових технологій виробництва сільськогосподарських культур. Наведено характеристику агрокваліметричних методів і засобів, методичні особливості та метрологічне забезпечення їх застосування. Значну увагу приділено агрокваліметрії механізованих технологічних операцій за обов'язковими технологічними процесами виробництва рослинної продукції: підготовкою грунту, насіннєвого та садильного матеріалів, сівбою, посадкою, доглядом за рослинами та збиранням врожаю. Досліджено тенденції перспектив підвищення якості робіт у рослинництві та розвитку методів і засобів агрокваліметрії з урахуванням новітніх досягнень науки і техніки у галузях приладо- і сільгоспмашинобудування, а також питання сертифікації

продукції АПК, зокрема, у рослинництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Амброзяк Ю. В. 
Агротехнічна ефективність допосівних і міжрядних обробітків при безгербіцидній технології вирощування кукурудзи / Ю. В. Амброзяк // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 2. - С. 19-21. - укp.

Встановлено, що за своїми агротехнічними та техніко-експлуатаційними показниками експериментальні культиватори для суцільного обробітку грунту з принципово новими робочими органами КОЗР-5,6 та КУН-5,6 (переобладнаний КЕН-5,6) значно кращі ніж КПС-4. Їх застосування для міжрядного обробітку дозволяє отримувати такі ж врожаї кукурудзи, як і при використанні гербіциду харнес.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Агрохімія і грунтознавство : Міжвід. темат. наук. зб. Вип. 59 / ред.: В. В. Медведєв; УААН. Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - К. : Аграр. наука, 1998. - 174 с. - рус.

Викладено результати досліджень з охорони грунтів від ерозії та техногенного забруднення, запропоновано структуру автоматизованої інформаційної системи моніторингу земельних ресурсів, розглянуто технології ефективного і ресурсозберігаючого застосування добрив для підвищення продуктивності сільськогосподарських угідь. Досліджено принципи використання біологічних показників для оцінки токсичності забруднених грунтів, вплив різних систем обробітку грунту на продуктивність сівозміни і врожайність культур у південному Степу України та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03я5 + П04я5

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Марковський В. С. 
Азотне підживлення суниці за умов східного Полісся України / В. С. Марковський, О. К. Саченко // Садівництво. - 1999. - Вип. 48. - С. 139-145. - укp.

Встановлено вплив п'яти рівнів азотного живлення на формування врожаю ранніх та середньостиглих сортів суниці за умов східного Полісся України. Визначено оптимальну дозу підживлення у фазі висунення квітконосів. Дослідження показали, що в посушливі періоди вегетації на час формування врожаю азотні підживлення неефективні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Юрчак Л. Д. 
Алелопатична взаємодія рослин ароматичних видів з іншими видами при їх сумісному вирощуванні / Л. Д. Юрчак // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 1. - С. 38-45. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено взаємний вплив рослин ароматичних видів (непети, чорнобривців, змієголовнику, кропу), зернових (пшениці, кукурудзи, гречки, ячменю) і кормових (ріпаку, суріпиці) за умов їх сумісного вирощування. Встановлено як позитивний, так і негативний (одно- та двосторонні) взаємовпливи рослин-партнерів, що може мати практичне значення. Показано стимулювальний вплив на врожайність маси сирої речовини та збір ефірної олії непети сумісного вирощування з кормовими, лікарськими та ефіроолійними культурами, крім кропу городнього.


Ключ. слова: ароматичні рослини, непета лимонна, зернові культури, ріпак, суріпиця, шавлія мускатна, ромашка аптечна, нагідки, алелопатична взаємодія, ріст
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*801.313

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бюлетень Інституту зернового господарства (Науково-методичний центр з проблем зернового господарства). N 14 / ред.: Є. М. Лебідь. - Д., 2000. - 76 с. - рус.

Розглянуто вплив способів основного обробітку на агрофізичні властивості грунту та врожай зеленої маси люцерни, погодних умов на ріст, розвиток і продуктивність озимої пшениці за різних строків сівби, гібридів і строків сівби на вологість зерна кукурудзи та енергозатратність виробництва. Висвітлено грунтозахисну роль найпростіших гідротехнічних споруд у системі контурно-меліоративного землеробства, біологічну пристосованість рослин ярого ячменю та вівса до умов навколишнього середовища, питому вагу деяких агротехнічних факторів у формуванні зернової продуктивності двох гібридів кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кононенко Ю. А. 
Біоенергетична оцінка технологій вирощування гібридів цукрових буряків при різних режимах зрошення на Півдні України / Ю. А. Кононенко // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 82-85. - укp.

Подано результати біоенергетичної оцінки технології вирощування в залежності від різних моделей водозберігаючих режимів зрошення. Порівняння показників біоенергетичної ефективності технології вирощування з використанням досліджуваних гібридів цукрового буряку довели, що з енергетичної точки зору найбільшу ефективність отримано при вирощуванні гібриду Ялтушківський ЧС-72 з урахуванням господарської цінної частки та загального біологічного врожаю. Продуктивними також виявилися Ялтушківський однонасіннєвий 64 та Іванівський ЧС 33 гібриди.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-462

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Самородов В. М. 
Біологічні основи продуктивного використання ехінацеї пурпурової в Лісостепу України / В. М. Самородов, С. В. Поспєлов, І. Г. Письмак, В. М. Яременко, Н. В. Іщенко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 4. - С. 15-19. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Протягом (1996 - 1998 рр.) вивчались біологічні особливості ехінацеї пурпурової (Echinacea purpurea (L.) Moench) за умов Лісостепу України. Встановлено, що з кожним роком вегетації збільшується висота рослин, кількість стебел, суха маса надземної частини та маса кореневищ з коренями. Кількість листків зменшується і на третій рік дорівнює 30 %, а стебел і суцвіть, навпаки, підвищується (54 % та 16 % відповідно). Оптимальне співвідношення листків до стебел (1,0 : 0,9) у рослин другого року вегетації. Це дає можливість отримувати сировину високої якості з надземної частини (трава). Найбільша врожайність трави, кореневищ із коренями та кореневищами й насіння у рослин третього року життя. Максимальну кількість полісахаридів та екстрактивних речовин отримано з сировини рослин першого та другого років життя. Зроблено висновок про те, що для отримання високоякісної сухої сировини (трава під час цвітіння і кореневища з коренями) слід використовувати рослини другого року, а для отримання насіння і кореневищ з коренями - третього року життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Олексійченко Л. П. 
Вивчення дії удобрювальних препаратів на підвищення врожайності неформованої шовковиці / Л. П. Олексійченко // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 18-20. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати впливу на неформовану шовковицю удобрювальних біопрепаратів, виготовлених на основі мікрофлори бульбочок коріння шовковиці. Встановлено, що сорти відрізняються за своєю сприйнятливістю до біопрепаратів і реакцією на їх дію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-464

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ніколайчук В. І. 
Вивчення регулюючої ріст та розвиток рослин дії етиленпродуцента ретпролу / В. І. Ніколайчук, Л. В. Гейник, І. Ю. Горбатенко // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 4. - С. 281-284. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

За результатами проведених досліджень нового етиленпродуцента мікробного синтезу на основі карбіду кальцію та його препаративної форми ретпролу встановлено позитивну дію етилену на ріст, розвиток рослин томата, огірків, кукурудзи та сої. Виявлено значний приріст врожаю цих культур та покращання якості плодів порівняно з контролем.


Ключ. слова: етиленпродуценти, карбід кальцію, продуктивність, сухі речовини, загальний цукор, аскорбінова кислота
Індекс рубрикатора НБУВ: П146.8,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Виноградарство і виноробство : Міжвід. темат. наук. зб. Вип. 39 / ред.: А. Б. Гульчак; УААН. Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова. - К. : Аграр. наука, 1998. - 76 с. - рус.

Викладено результати багаторічних наукових досліджень з питань удобрення та зрошення виноградників. Значну увагу звернено на вплив різних видів і доз мінеральних добрив на ріст, розвиток, продуктивність та врожай. Висвітлено роль некореневих підживлень у виноградарстві, встановлено оптимальні строки і кратність обробок, надано оцінку цьому агроприйому. Наведено результати енерго-економічного аналізу способів підживлення та краплинного зрошення винограду мінеральними добривами. Зроблено опис багатофункціональної машини по догляду за грунтом та рослинами на виноградній шкілці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26я5

Шифр НБУВ: Ж29034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дудник М. О. 
Виноградарство : Підруч. для студ. вищ. аграр. закл. освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації / М. О. Дудник, М. М. Коваль, І. М. Козар, О. Д. Лянний, Е. І. Хреновськов. - К. : Урожай, 1999. - 287 c. - укp.

Розглянуто народногосподарське значення виноградарства, дано коротку історичну довідку про розвиток його в Україні, показано стан галузі та основні положення концепції розвитку на перспективу. Висвітлено питання біології та екології виноградної рослини, способи розмноження винограду, вирощування саджанців вищих селекційних категорій. Показано спеціалізацію природно-виноградарських районів України, наведено коротку характеристику сортименту винограду та шляхи його поліпшення. Стосовно до природних умов основних виноградарських регіонів України проаналізовано питання вибору ділянок та особливості закладання виноградників, системи ведення кущів, основні агротехнічні прийоми технології винограду: формування і обрізування кущів у поєднанні з операціями із зеленими частинами куща, система утримання грунту, удобрення, зрошення насаджень, захист рослин від хвороб і шкідників, раціональні способи збирання врожаю ягід. Окремо розглянуто особливості агротехніки столового винограду, а також методи визначення сорту, шляхи поліпшення існуючого сортименту та принципи районування і спеціалізації виноградарства України. Наведено практичні поради з деяких організаційно-економічних і агротехнічних питань культури винограду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Аверчев О. В. 
Вирощування гречки в рисовій сівозміні / О. В. Аверчев // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 33-36. - укp.

Доведено доцільність розміщення гречки в основних посівах рисової сівозміни. Врожайність гречки сорту Шатиловська-5 за три роки досліджень в середньому становила 22,5 ц/га, а найбільш перспективним був посів у другій декаді липня рядковим способом з нормою висіву 90 кг/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дмитраш О. І. 
Вирощування ремонтантної малини для подовження строку споживання свіжих ягід / О. І. Дмитраш, В. С. Марковський // Садівництво. - 1999. - Вип. 48. - С. 88-94. - укp.

Вирощування осіннього врожаю малини з використанням ремонтантних сортів забезпечує продуктивність насаджень від 43 - 52 до 72 - 81 ц/га. Строк споживання свіжих ягід подовжується від 44 - 48 до 62 днів. Достигання осіннього врожаю відповідно від сорту починається 11 - 16 та 18 - 22 серпня.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-480

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Чекалин Н. М. 
Влияние взаимодействия "сорт гороха - штамм ризобия" на хозяйственно-полезные признаки / Н. М. Чекалин, Е. Г. Беляева // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 1. - С. 8-10. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Проведені дослідження по вивченню впливу взаємодії різних штамів азотфіксуючих бактерій і рослин гороху різних форм. Встановлено, що ефективність інокуляції залежить як від особливостей штамів, так і від генотипу рослин гороху. Виділені кращі комбінації сорт - штам: Норд - штам Р 24-91, при симбіозі яких врожайність зерна гороху підвищилась на 16; лінія Т 2/3219 - штам Р 25-91 - на 22. Сорт Орловчанин майже не реагував на інокуляцію будь-яким з 7 штамів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кораблева О. А. 
Влияние сроков уборки, режимов сушки и хранения на качество пряного сырья для пищевой промышленности / О. А. Кораблева // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 1. - С. 80-82. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Наведено дані щодо ефективності використання різних способів сушіння та зберігання пряноароматичних рослин для використання у харчовій промисловості; результати порівняльного аналізу вмісту ефірних олій протягом вегетаційного періоду, врожайності пряних рослин та оптимальних строках заготівлі 17 видів рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214-47(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Заяць В. А. 
Вплив агрометеорологічних умов на цвітіння та продуктивність персика і нектарина за умов Закарпаття / В. А. Заяць // Садівництво. - 1999. - Вип. 49. - С. 32-36. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Зроблено стислий аналіз впливу агрометеорологічних умов на цвітіння і врожайність сортів персика й нектарина. Вивчено близько 300 сортозразків різного походження. Виявлено сорти, стійкіші до несприятливих метеорологічних умов. Установлено негативний вплив провокаційних зимових потеплінь, які передчасно виводять дерева персика зі стану спокою.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.3-4(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Калашнік О. П. 
Вплив біологічного азоту на врожайність та якість зерна озимої пшениці / О. П. Калашнік // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 6. - С. 17-18. - укp.

Встановлено, що за рахунок фіксації азоту озимою викою в грунт надходить не менше 45 кг мінерального азоту, який ефективно використовує озима пшениця. За даних умов рослини мають кращий ріст та розвиток, суттєво підвищується їх врожайність та якість зерна, покращується фітосанітарний стан посівів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського