Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Наукова електронна бібліотека (35)Автореферати дисертацій (18)Книжкові видання та компакт-диски (69)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ДІАСПОРА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 119
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Історико-філологічний вісник Українського інституту. Т. 1 / Укр. ин-т при Моск. гос. открытом пед. ун-те. - М., 1997. - 259 с. - рус.

Історико-філологічний вісник Українського інституту представляє в першому томі матеріали першої наукової конференції "Українська діаспора Росії", яка відбулася в Українському Інституті 18-20 серпня 1997 р. Розглянуто такі питання: українці в Російській державі; культурне життя українців Москви (національні організації українців в кінці 20-х років); етнодемографічна ситуація в Україні в 60-80 роки і українське населення в союзних республіках СРСР; життя інтелігенції України в 20-70-ті роки; освіта в Росії та в Україні в XIV-XIX ст.; Україна після Переяслава; питання встановлення кордону у російсько-українських взаєминах в ХХ ст.; з'ясування антитези українського та російського менталітету та ін.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я5 + Ш041.4я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Химинець Ю.  
Тернистий шлях до України / Ю. Химинець. - Ужгород : Гражда, 1998. - 399 c. - укp.

Книга проливає світло на мало або зовсім не відомі до тепер події з історії Закарпаття, містить характеристику політичних діячів Європи, які в тій чи іншій мірі вирішували долю Закарпаття. Викладено матеріали з історії та політичного життя Закарпаття за обширний період. Ю.Химинець був учасником багатьох описуваних подій, йому були відомі окремі закулісні нюанси, що стосувалися подій на Закарпатті. Автор вперше знайомить з діяльністю підпільної організації ОУН в Срібній Землі, керівником якої він був. З відомих причин діяльність ОУН в міжвоєнні роки та під час угорської окупації на Закарпатті не висвітлювалась. Відомо, що в липні 1934 р. в Мукачеві відбувся з'їзд народовецької молоді, який зібрав понад 10 тис. юнаків та дівчат. Головою оргкомітету був Ю.Химинець, він брав участь у підготовці документів з'їзду. Автор описав ці події, вперше навів резолюцію з'їзду. У 1938 р. Ю.Химинець виїжджає у Відень, де займається організацією роботи на сприяння розвитку подій у Закарпатті. Керований ним осередок не задовольнявся тільки пропагандою української державності на Закарпатті, але видавав пресові матеріали, виступав по віденському радіо, висилав телеграми, меморандуми, а також робив спроби впливу на уряди Західної Європи та Японії, щоб вони захистили кордони Закарпаття, визнали Карпатську Україну. Він тісно співпрацює з керівництвом ОУН у Німеччині, з П.Скоропадським та його оточенням. Автор вперше висвітлює, як українська діаспора в Німеччині реагувала на події в Карпатській Україні в 1938-1939 рр. Зібрані матеріали, зокрема, архівні, доповнюють праці інших дослідників історії Закарпаття цього періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Павленко П. Ю. 
Вплив філософії Платона на зародження та становлення християнської антропології : Автореф. дис... канд. філол. наук : 09.00.11 / П. Ю. Павленко; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 1998. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням виникнення та становлення християнського віровчення, зокрема, такого його аспекту як християнська антропологія. Розроблено новий підхід до з'ясування механізму зародження віровчення християнської релігії, згідно з яким процес зародження і оформлення її віровчення відбувався переважно під впливом філософії Платона. Так, розкриваючи зміст релігійно-філософської концепції віровчення раннього християнства і встановлюючи спільні риси Платонової філософії і головних християнських віроповчальних положень, платонізм визначається за головне ідейне підгрунтя становлення християнської релігії. Атмосферою і географічним місцем, що слугувало за праматірне підгрунтя появи християнства, як релігійної системи, постала іудео-олександрійська діаспора Єгипту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-4-3 + Ю215 + Ю3(0)321-215

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вісник Львівського університету. Сер. географічна. Вип. 22 / ред.: Ф. Д. Заставний. - Л. : Простір М, 1998. - 152 с. - рус.

Наведено результати досліджень з географії України і тих суміжних територій, на яких проживає українська діаспора. Розглянуто географічні особливості міграційних процесів сільського населення Львівщини, Східної Галичини, проблеми становлення географії релігії в Україні, цільового використання та охорони природно-рекреаційного потенціалу Передкарпаття. Висвітлено територіальні особливості динаміки чисельності релігійних організацій у державі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03я54(4УКР) + Д8,0(45УКР) + У049(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

"Журавлина" книга: Тернопільська українська західна діаспора : Слов. імен. Ч. 1. А-Ї / ред.: Б. Мельничук, Х. Мельничук; упоряд.: Б. Мельничук, Х. Мельничук; Держ. арх. Терноп. обл. - Т., 1999. - 242 c. - (Корінь і крона; Вип.19). - укp.

Міститься систематизована інформація про визначних українців-уродженців Тернопільщини, які волею обставин опинилися за межами рідної землі, на чужині заслужили повагу як політичні діячі, письменники, митці, науковці: І.Вацик, В.Вашкович, Е. Войнаровська, Х.Дохват та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Я222(Ук=4/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ажнюк Б. М. 
Мовна єдність нації: діаспора й Україна / Б. М. Ажнюк; НАН України. Ін-т укр. мови. - К. : Рідна мова, 1999. - 450 c. - укp.

Розглядаються питання етно- і соціолінгвістичної еволюції української мови в країнах поселення, досліджуються особливості мовної поведінки і мовної свідомості українців діаспори, пропонуються кількісні і якісні оцінки дифузних явищ у двомовному середовищі, а також аналізується лабіринт правописного дуалізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-7 + С5*681 + Ш121(4УКР)1 + Ш121(4/8=Ук)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Куреляк В. І. 
Українська діаспора Мараморощини (етнографічне дослідження) : Автореф. дис... канд. геогр. наук : 11.00.02 / В. І. Куреляк; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено етнічне українське населення Мараморощини (Румунія), обгрунтовано теоретико-методичні основи вивчення зарубіжних українців. Розглянуто історико-географічні аспекти заселення краю, проведено етнічну та етнографічну межі. Детально проаналізовано етнодемографічний та соціальний стан українців, здійснено етнографічне районування української етнічної території, а також охарактеризовано національно-культурну та мовну спадщину. Висвітлено міжрегіональне транскордонне румунсько-українське співробітництво. Значну увагу приділено проблемам збереження самобутності та національно-культурної ідентичності українців краю, які запропоновано розв'язувати у контексті сталого розвитку корінних народів румунсько-українського порубіжжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45Рум=6А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Крамарчук Т. Д. 
Українська діаспора Республіки Башкортостан: історія формування та особливості існування в іншоетнічному середовищі : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т. Д. Крамарчук; Донец. держ. ун-т. - Донецьк, 2000. - 19 c. - укp.

Висвітлено причини переселення та чисельність українців у Башкирії з XVIII ст. до наших днів. Вперше комплексно проаналізовано місце та роль української меншини у багатонаціональній республіці Башкортостан, а також розкрито особливості їх національно-культурного відродження та специфіку збереження ними етнічної самосвідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС-6БАШ)6-56 + Т3(29=УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лукінов І.  
Питирим Сорокін і українська діаспора / І. Лукінов // Економіка України. - 2000. - № 3. - С. 4-7. - укp.

Виклад доповіді на Міжнародному науковому симпозіумі "П. Сорокін і соціокультурні тенденції нашого часу", який відбувся 14 - 15 липня 1999 р. у Києві.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бойко І. С. 
Українська діаспора Австралії як суб'єкт політики : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / І. С. Бойко; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2001. - 21 c. - укp.

Проаналізовано причини, шляхи та способи формування української діаспори в Австралії. Визначено соціальну структуру та соціально-політичний статус українців. Виокремлено особливості адаптації та їх інтеграції в іноетнічному середовищі. З'ясовано, що проблема збереження етнічної самосвідомості у діаспорі дуже актуальна. Досліджено діяльність громадських та політичних організацій. Доведено, що українська діаспора Австралії є політично активною частиною українського етносу. Розкрито реальні можливості та форми взаємодії діаспори з Україною. Висвітлено внесок діаспори у досягнення Україною незалежності та розбудову української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.1 + Ф79(9=УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кононенко В. 
Бібліографічна діяльність національної парламентської бібліотеки України і українська діаспора / В. Кононенко // Вісн. Кн. палати. - 2001. - № 9. - С. 16-18. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч754(4Укр)769

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15184 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Проблеми економічної інтеграції України в Європейський Союз: європейські порівняльні студії / ред.: З. В. Гуцайлюк. - Т. : "Екон. думка", 2001. - 213 с. - (Вісн. Терноп. акад. нар. госп-ва; N 18, ч. 1 (спец. вип.)). - укp.

Проаналізовано основні показники економічного розвитку України кризового та післякризового періодів (1990 - 1999 рр. і 2000 р.) та в післякризовому 2000 р. Доведено необхідність розробки науково обгрунтованих доктрини, концепції та моделі її сталого економічного зростання, висвітлено стратегічні пріоритети та завдання його забезпечення. Розглянуто можливі варіанти подальшого розвитку інтеграційних процесів у світі. Описано явища глобалізації та регіоналізації, постіндустріалізму, а також діаспоральності та посилення міграційних потоків, позасоюзні форми європейської інтеграції. Охарактеризовано західний та східний вектори стратегічного партнерства України. Розкрито особливості державного регулювання економіки в країнах Європейського Союзу, Центральної Європи з перехідною економікою.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69632/спец.вип. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Крамарчук Т. Д. 
Українська діаспора Республіки Башкортостан: історіографія проблеми / Т. Д. Крамарчук // Наук. пр. НаУКМА. (Миколаїв. філ.). - 2001. - 10. - С. 108-111. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Розглянуто проблеми існування української діаспори у Республіці Башкортостан, де сьогодні мешкає 74 тис. українців, які зберегли свою етнічну самосвідомість. Майже половина українців Башкортостану (41 %) вважають українську мову рідною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2Рос=4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ідзьо В. С. 
V міжнародна конференція "Українська діаспора в Росії" / В. С. Ідзьо // Укр. іст. журн. - 2002. - № 4. - С. 152-155. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр9)я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Мисечко А. І. 
Українська діаспора : Навч.-метод. посіб. для студ. іст. ф-ту / А. І. Мисечко; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. Іст. ф-т. Каф. історії України. - О. : Астропринт, 2002. - 68 c. - (Всесвіт. форум українців). - укp.

Розглянуто питання формування української діаспори, їх періодизації та структуризації. Висвітлено діяльність українських наукових інституцій, а також особливості розвитку історичної науки у діаспорі.

Рассмотрены вопросы формирования украинской диаспоры, ее периодизации и структуризации. Освещены деятельность украинских научных институций, а также особенности развития исторической науки в диаспоре.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА653810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Тітова Н. А. 
Шляхи залучення ділових та фінансових кіл діаспори до інвестиційного процесу в Україні / Н. А. Тітова, Б. А. Обритько // Регіон. економіка. - 2002. - № 2. - С. 80-93. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто шляхи вирішення проблеми залучення до інвестиційного процесу в Україні ділових і фінансових кіл української діаспори. Запропоновано створення разом з діловими колами української діаспори необхідні фінансово-економічні структури. На підставі аналізу макроекономічних процесів в Україні, історичних умов формування та діяльності української діаспори зроблено висновок про можливість залучення її капіталів в економіку тільки після проведення ряду заходів на загальнодержавному рівні. Викладено рекомендації щодо реалізації інтеграційних процесів і економічних програм залучення української діаспори до ділової та благодійної діяльності.


Ключ. слова: еміграція, діаспора, адаптація, співпраця, інвестиції, менеджмент, маркетинг, підприємство, потенціал, гарантії, стабільність, власність, реституція, кредитування, ініціатива, активізація
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Осіпян О.  
Вірменська діаспора у середньовічному Києві / О. Осіпян // Київ. старовина. - 2002. - № 6. - С. 17-40. - укp.

Висвітлено історію вірменської колонії у Києві протягом всього періоду середньовіччя, від її виникнення до ліквідації. Розглянуто свідоцтва писемних, епіграфічних та речових джерел щодо її появи, особливостей розселення та діяльності. Зазначено, що вірмени віддавали перевагу сільському господарству, міжнародній та внутрішній торгівлі, оскільки Київ був значним центром транзитної торгівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)4 + Т3(4УКР=9АРМ)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ідзьо В.  
Українська діаспора в Росії : Укр.-рос. взаємовідносини: історія, наука, релігія / В. Ідзьо. - Л. : "БаК", 2002. - 303 c. - укp.

Висвітлено питання історичної ролі українців у Росії, українсько-російські взаємовідносини упродовж століть і на сучасному етапі. Охарактеризовано становлення та розвиток в Росії українських політичних, наукових, релігійних організацій, українських друкованих органів. Акцентовано увагу на питанні організації українського вищого навчального закладу в Москві у 1980-х - на початку 1990-х рр. - першій чверті ХХІ ст. Проаналізовано сучасний стан та перспективи розвитку Української Греко-Католицької Церкви в Москві та регіонах Російської Федерації у 2001 - 2005 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС=9УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА621557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Євтух В.  
Українська діаспора. Соціологічні та історичні студії / В. Євтух, В. Трощинський, А. Попок, О. Швачка; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Центр сучас. суспільствознавства. - К. : Вид-во УАННП "Фенікс", 2003. - 228 c. - Бібліогр.: с. 144-145. - укp.

Висвітлено проблеми феномену української діаспори. Розглянуто питання історичного розвитку та правового становища українців у ряді держав поселення, а також їх взаємозв'язок з Україною. Проаналізовано законодавче забезпечення прав національних меншин у Румунії, а також прав українців, що проживають у даному регіоні, на свободу думки, совісті та створення національно-культурних організацій.

Освещены проблемы феномена украинской диаспоры. Рассмотрены вопросы исторического развития и правового положения украинцев в ряде государств поселения, а также их взаимосвязь с Украиной. Проанализировано законодательное обеспечение прав национальных меньшин в Румынии, а также прав украинцев, проживающих в данном регионе, на свободу мысли, совести и создание национально-культурных организаций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)я43 + С5*425.8я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА643971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Попок А. А. 
Історична батьківщина - діаспора: європейський досвід взаємин / А. А. Попок, С. Ю. Лазебник; Укр. всесвіт. координац. рада. - К. : Альтерпрес, 2003. - 152 c. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Висвітлено досвід співпраці України з діаспорою Росії, Румунії, Угорщини, Словаччини, Болгарії та Польщі з урахуванням міжнародної нормативно-правової бази захисту прав осіб - національних меншин. Проаналізовано становлення і розвиток взаємин України з діаспорою.

Освещен опыт сотрудничества Украины с диаспорой России, Румынии, Венгрии, Словаккии, Болгарии и Польши сквозь призму международной нормативно-правовой базы защиты прав лиц - национальных меньшинств. Проанализированы становление и развитие взаимоотношений Украины с диаспорой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.2 + Т3(9=А/Я) + Ф088 + Ф5(0)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА645690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського