Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (24)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (40)Автореферати дисертацій (45)Книжкові видання та компакт-диски (204)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕТИКЕТ$<.>+<.>K=БІБЛІОТЕКАРЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 570
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бібліотека і читач на порозі XXI сторіччя : Зб. наук. пр. / ред.: З. І. Савіна; Нац. парлам. б-ка України. - К., 1998. - 71 c. - укp.

Розглядаються проблеми розкриття та збереження бібліотечного фонду, його перерозподілу між провідними бібліотеками системи Міністерства культури і мистецтв України. Висвітлюються питання вивчення і задоволення сучасних інформаційних запитів користувачів НПБ України, етичних відносин у професійній діяльності бібліотекаря, впровадження у книгозбірнях нових технологій тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кокошко Л. П. 
Вклад АО "ВНИИХИМПРОЕКТ" в развитие производства клеев в Украине / Л. П. Кокошко, К. И. Колесник // Хім. пром-сть України. - 2000. - № 4. - С. 91-94. - рус.

Подано стислий огляд розроблених за 30 років діяльності інституту "ВНДІХІМПРОЕКТ" клеїв, герметиків і товарів побутової хімії. Зазначено призначення цих товарів, а також основних видів сировини, що використовується. У зв'язку з постійним розвитком галузі клеїв та появою на ринку високошвидкісних ліній показано перехід від клеїв побутового призначення до промислових клеїв, зокрема, етикеткових. Розглянуто основні вимоги до етикеткових клеїв для автоматичних ліній. Подано характеристики розроблених клеїв для скляної, полімерної, жерстяної упаковки. Розглянуто переваги розробок клеїв-розплавів, охарактеризовано клей-розплав КР-2, який виготовляється в АТ "ВНДІХІМПРОЕКТ".


Індекс рубрикатора НБУВ: Л751(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ільченко О. М. 
Дискурс як структура і процес та дослідження етикету англомовного наукового дискурсу / О. М. Ільченко // Наука і сучасність. - К., 2000. - Вип. 2, ч. 1. - С. 85-96. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

мРозглянуто підходи до аналізу дискурсу як структури та процесу. Приділено увагу дискурсивно-функціональному, структурно-функціональному підходам до вивчення дискурсу, теорії жанрів і регістрів, стилістичним аспектам дискурсу, дослідженням наративу та художнього дискурсу, аргументативним, риторичним, семіотичним і когнітивним проблемам дискурсу. Визначено перспективи дослідження етикетних особливостей англомовного наукового дискурсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дослідження з мовознавства : Зб. наук. пр. Т. 8 / ред.: Д. Х. Баранник. - Д. : Навч. кн., 2000. - 146 с. - укp.

Досліджено особливості основних рівневих одиниць живих мов у структурному та функціональному аспектах. Значну увагу приділено трансформації петербурзького міфу в ідіоматиці російської поезії XIX - початку XX ст., принципам семантичної стратифікації тезаурусу сучасної української мови, українському мовленнєвому етикету та ментальності, а також морфолого-синтаксичним особливостям еквівалентів називного уявлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж69820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гах Й. М. 
Етика ділового спілкування : Курс лекцій / Й. М. Гах; Ін-т менеджменту та економіки. - Івано-Франківськ : Полум'я, 2000. - 159 c. - укp.

Розглянуто вплив формування ділового спілкування освіти, літератури, мовної та загальної культури. Розкрито історичні витоки етикету, його моральні та психологічні аспекти, сутність невербальних засобів впливу на характер спілкування. Сучасне ділове спілкування подано як морально-етичну норму поведінки теперішніх молодих бізнесменів, підприємців, політиків. Висвітлено різні прояви неетичної бізнесової діяльності, зокрема, бюрократизму, пияцтва, наркобізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю787.11 + Ю751.4 + Ю953.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Завірюха Л. А. 
Етика ділового спілкування : Навч.-метод. комплекс матеріалів на допомогу студ. / Л. А. Завірюха, О. В Лавренко; Ін-т муніцип. менеджменту та бізнесу. - К., 1998. - 110 c. - укp.

Розглядаються особливості ділового спілкування, його стратегія і тактика, труднощі і бар'єри спілкування, соціально-психологічні механізми впливу, діловий етикет. Висвітлюються шляхи становлення культури спілкування. Підкреслюється, що культура ділового спілкування набуває чинності за умови дотримання його учасниками норм етики, етикету, загальнолюдських цінностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю715.9р(4УКР)3-3 + Ю953.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Новак І.  
Етикет державного прапора / І. Новак, І. Чепелюк, М. Євінтова // Людина і політика. - 2001. - № 2. - С. 97-102. - Библиогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто систему правил використання державного прапора - "етикет прапора". Недотримання правил етикету щодо прапора чи необізнаність спричинює формування негативного іміджу держави, а в ряді випадків може розглядатись як прояв неповаги до символів держави. Подано схеми розміщення державного прапора за різних ситуацій.


Ключ. слова: етикет прапора, державний символ
Індекс рубрикатора НБУВ: Х808 + Ю787

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кузнецова О. Д. 
Журналістська етика та етикет: основи теорії, методики, дослідження трансформації незалежних видань України, регулювання моральних порушень / О. Д. Кузнецова; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Світ, 1998. - 412 c. - Бібліогр.: 376 назв. - укp.

У книзі зроблена спроба вперше в Україні системно викласти оригінальну концепцію професійної етики журналістів, її особливості та закономірності, міжнародні й національні фахові етичні норми, документи щодо діяльності, стосунків, поведінки журналістів, відхилення матеріалів ЗМІ від етичних норм, осмислити трансформацію преси й інтерферентність, девіантність журналістської моралі, а також на науково-методичному рівні розглянути різновиди журналістської етики та етикету (офіційного та неформального спілкування, вербального та невербального етикету, етикету полеміки і критики та ін.). Велика увага приділена свободі ЗМІ та її правовій гарантії, а також правовій регламентації порушень свободи. В Додатках наведений Кодекс журналістської етики (проект) та статистика незалежних видань України, зареєстрованих в обласних комітетах інформації станом на 1.08.97.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч61/63.1 + Ч61/63(4УКР) + Ю715.492

Шифр НБУВ: ВА586421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Арчакова С. О. 
Значення індивідуально-особистісних рис студента у формуванні бібліотекаря-професіонала / С. О. Арчакова // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 2000. - Вип. 3. - С. 107-119. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Надано рекомендації для визначення характерологічних показників фахової придатності студентів факультету бібліотекознавства та інформатики на основі психологічної моделі типів характеру студентів Харківської державної академії культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73р3 + Ч734(4Укр)п

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Осовська Г. В. 
Комунікації в менеджменті : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Г. В. Осовська; Житомир. інж.-технол. ін-т. - Житомир, 2000. - 336 c. - Бібліогр.: с. 329-330. - укp.

Розглянуто питання організації усного спілкування, писемної комунікації, теорії та практики комунікації, її види та структуру. Наведено вимоги протоколу та етикету стосовно організації ділових переговорів (підготовки, необхідної атрибутики, завершення). Розкрито особливості техніки проведення спілкування на переговорах з вітчизняними та зарубіжними партнерами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У521.21 я73 + У9(4УКР)212.1 я73 + Ю751.3 я73 + Ш12-937.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Чемерис А. О. 
Місцеве самоврядування. Кн. 1. Організація роботи сільського, селищного голови / А. О. Чемерис, П. І. Шевчук, П. Ф. Гураль, А. Й. Серант, А. В. Ліпенцев; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Львів. філ. (ЛФУАДУ). - Л. : Ліга-Прес, 1999. - 312 c. - Бібліогр.: 89 назв. - укp.

Висвітлено важливі питання місцевого самоврядування в Україні на рівні села та селища - генезу розвитку самоврядування сільських громад, роль та місце їх керівників в історичному контексті України, конституційно-правові засади та матеріально-фінансову основу місцевого самоврядування. Розглянуто проблеми регламентації роботи та ведення діловодства в сільській, селищній радах та їх виконавчих комітетах, шляхи врегулювання конфліктів між владними рівнями, культуру поведінки та службовий етикет державного службовця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Науковий вісник Ізмаїльського державного педагогічного інституту. Вип. 10 / ред.: О. М. Лебеденко. - Ізмаїл, 2001. - 219 с. - укp.

Розглянуто психолого-педагогічні засади процесу формування вмінь учнів розв'язувати текстові задачі. Проаналізовано особливості розвитку дитячого організму та психологічні процеси на різних етапах онтогенезу. Основну увагу приділено семантичним змінам латинськомовних елементів в українських пам'ятках кінця XVI - XVII ст., експериментальній прозі Д.Дос Пассоса та її рецепції у літературній критиці 1930-х рр., фонологічній еволюції германських мов у діахронії та синхронії, принципам політичного театру А.Адамовича та мовленнєвому етикету Подунав'я. Детально охарактеризовано пропагандистську діяльність Народного Руху України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сміт (молодший) Д. К. 
Посібник книговидавця / Д. К. Сміт (молодший); Пер.: В. Звиняцьковський. - К. : Любіть Україну, 1999. - 144 c. - Бібліогр.: с.186-188. - укp.

Розглядаються всі етапи книжкової справи: редакційна підготовка, друк, створення сприятливих умов для продажу та розповсюдження продукції. Автор досліджує стосунки видавця з авторами, друкарями, книгопродавцями, бібліотекарями, освітянами. Окремо висвітлюються проблеми видання підручників і дитячої літератури, а також аналізуються як суто видавничі, так і економічні складнощі видання перекладів. Спеціальні розділи присвячено книжковим клубам і вивченню масового попиту, книгопродажу у роздріб, бухгалтерському обліку у видавництві, правовим аспектам при укладанні контрактів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617 я7 + Ч618 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Проблеми зіставної семантики : Зб. ст. за доп. Міжнар. наук. конф. з пробл. зіставної семантики, 23 - 25 верес. 1999 р. / ред.: М. П. Кочерган; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К. : КДЛУ, 1999. - 456 c. - укp.

Розглянуто питання теорії та методології контрастивної семантики, досліджується лексична, фразеологічна, словотвірна, морфологічна, синтаксична, когнітивна та граматична семантика в зіставному аспекті, переклад як джерело зіставлення, а також методи і прийоми зіставного вивчення семантики в середній і вищій школі. Висвітлено теорію взаємодії лінгвальних і екстралінгвальних чинників та перспективи контрастивної лінгвістики, національні особливості фонових слів в українській та російській мовах, фразеологічні засоби вираження мовного етикету в чеській та українській мовах. Досліджено проблема сприйняття інокультурного художнього тексту носіями різних культур, мовні орієнтації молоді як соціокультурна проблема, фактор рідної мови при вивченні іноземної мови тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 я431 + Ш100.751 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Власова О. І. 
Соціально-педагогічні засоби підготовки правлячої еліти у суспільстві школи Конфуція / О. І. Власова // Наук. зап. КІТЕП. Псих.-пед. пробл. удоскон. проф. підготов. фахівців сфери туризму в умовах неперервн. освіти. - 2001. - № 1. - С. 59-62. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Висвітлено принципи організації навчання в школі давньокитайського громадського діяча, педагога та філософа Кун Фунзи. Детально розглянуто процес навчання в школі. Акцентовано увагу на вивченні людської психології. Показано, що вершиною та основним наслідком розвитку учня є його людяність, формуванню якої сприяють музика й етикет.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(5Кит) + Ю6*148:ч30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Артюх Л.  
Українці : Іст.-етногр. моногр.:У 2 кн. Кн. 2 / Л. Артюх, В. Балушок, В. Борисенко, О. Брицина, В. Горленко, І. Гребінь, М. Гримич, С. Грица, П. Гриценко, Н. Гурошева; ред.: А. Пономарьов; Міжнар. наук. братство укр. антропологів, етнографів і демографів. - Опішне : Укр. Народознав., 1999. - 541 c. - (Укр. етнол. студії; Вип. 2). - укp.

Висвітлено особливості життя народу, національного традиційного одягу, харчування, етнічної символіки матеріальної культури та фольклору: замовлянь, української народної прози, пісенної епіки, музичного фольклору, народного інструментарію. Детально розглянуто традиції народного мистецтва, зокрема, гаптування, лозоплетіння, стінопис, писанки, вишивки тощо. Подано відомості про народні знання та вірування, календарні звичаї та обряди, а також народний етикет. Окреслено контури трансформації річної звичаєвості за останні століття. Особливу увагу приділено ролі церкви в етнічній історії України, культовим спорудам та національним особливостям храмовлаштування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР) + Т3(4УКР)0-7 + Щ03(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: С10084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Імідж сучасної бібліотеки : Зб. ст. / ред.: С. О. Басенко; уклад.: Л. І. Бейліс; Нац. парлам. б-ка. - К., 2001. - 190 c. - Бібліогр.: с. 175-188. - укp.

Висвітлено проблему підвищення уваги суспільства до бібліотеки як до інституції та до бібліотекаря як до фахівця та громадянина. Розглянуто бібліотечний імідж у контексті державотворення та наведено його складові. Визначено особистісний підхід до читача як засіб створення бібліотеки сучасного типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я43(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пашкова В. С. 
Інтелектуальна свобода та доступ до інформації в бібліотеках: зарубіжний досвід / В. С. Пашкова; Укр. бібл. асоц. - 2-е вид., доп. - К., 1998. - 70 c. - укp.

На основі вивчення й узагальнення зарубіжного досвіду та відповідно до потреб удосконалення інформаційно-бібліотечної практики в Україні розглядається концепція інтелектуальної свободи як підгрунтя бібліотечно-інформаційної діяльності й етики бібліотекаря в демократичному суспільстві. Висвітлюються соціально-політичні, економічні та технологічні аспекти доступності інформації в бібліотеках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(0/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дубровіна Л. А. 
Історія Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського. 1918-1941 / Л. А. Дубровіна, О. С. Онищенко; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К. : НБУВ, 1998. - 337 c. - укp.

Розкривається історія заснування і перших двох десятиліть функціонування Національної бібліотеки України, які є найбільш складним та малознаним періодом її історії. Цей час пов'язаний з розробкою актуальної за сучасних умов незалежності концепції Національної бібліотеки та її функцій, формування поняття національного бібліотечного фонду України, що розроблялися видатними ученими і діячами культури, фахівцями бібліотечної та книжкової справи. Національна бібліотека розглядалася як головна державна бібліотека УРСР. Тісна співпраця з Академією наук України дозволила зберегти Бібліотеку як національну не за назвою, а за змістом її фондів, функціями та роллю у суспільному і культурному житті України. Бібліотека нагромаджувала, зберігала, опрацьовувала величезну книжкову та рукописну спадщину України, розвивала ідеї національного книжного фонду та національної бібліографії. Це дозволило підтримувати ідейну традицію фундаторів Бібліотеки, пронести її упродовж десятиліть та відродити вже за сприятливих умов сучасного життя. Відсутність на сьогодні грунтовного та об'єктивного дослідження історії Бібліотеки як національної і головної державної бібліотеки України в 20-30-х рр. змусила авторів звернутися до тієї доби і встановити історичну справедливість, повертаючи нашій країні правдиву історію заснування та діяльності Бібліотеки; віддати належне вченим, культурним діячам і бібліотекарям, які створили, зберегли і примножили гордість держави - Національну бібліотеку України імені В.І.Вернадського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)754.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Конюхова І. І. 
Візитка: як виготовити? / І. І. Конюхова, Л. М. Ясінська. - Л. : Укр. акад. друкарства, 2005. - 51 c. - Бібліогр.: с. 51. - укp.

Висвітлено питання історії, філософії, етикету та дизайну візитки. Запропоновано їх класифікацію й описано різновиди, розглянуто технології та матеріали для їх виготовлення та оздоблення. Наведено відомості про Web-сторінки, що надають рекомендації з дизайну та друкування візиток.

Освещены вопросы истории, философии, этикета и дизайна визиток. Предложена их классификация и описаны разновидности, рассмотрены технологии и материалы для их изготовления и оформления. Приведены сведения о Web-страницах, на которых приведены рекомендации о дизайне и печати визиток.


Індекс рубрикатора НБУВ: М89

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666292 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського