Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (9)Автореферати дисертацій (125)Книжкові видання та компакт-диски (44)
Пошуковий запит: (<.>K=МАНІФЕСТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 896
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Стародубцева Л. В. 
Архітектура постмодернізму: Історія, теорія, практика : Посіб. для студ. архітектур. спец. вузів / Л. В. Стародубцева; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Спалах, 1998. - 207 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - Бібліогр.: с. 179-187. - укp.

Визначено смислові контури і межі поняття "постмодернізм", поширеного в західній культурі, і виявлено його специфіку в архітектурі. У графічній формі розкриваються основні засади теоретичних праць та маніфестів. Досліджується історія постмодерністського руху в архітектурі. Розташовані в хронологічній послідовності, найбільш значущі факти архітектурної історії постмодернізму не творять єдиного вектора, а покликані дати уявлення про живий, неоднорідний архітектурний процес у всій мозаїчності його імен, дат, подій. Представлено коротку антологію. У ній подано вибрані фрагменти виступів, статей, монографій і декларацій провідних теоретиків і практиків західної архітектури. Це своєрідний, широкий за спектром ідей і проблем архітектури, парад фахових концепцій. Він відображає найхарактерніші погляди на постмодернізм - від апологетичних до полемічних докорів. Наведено словник основних термінів архітектури 1970-1980-х років. Понятійний апарат обіймає широке коло питань, від загальних концептуальних положень до різних аспектів архітектурної практики. Серед основних тем, відображених у словнику - напрями та школи західної архітектури останніх десятиріч, ставлення архітектора до споживача, соціальні аспекти роботи архітектора, система художньо-композиційних прийомів і засобів архітектури, містобудівні концепції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)6-239 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО23916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Колесніченко М. В. 
Відображення етнічної культури в елементах національної символіки / М. В. Колесніченко // Пробл. гуманіт. наук. - 1999. - Вип. 3. - С. 26-43. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Складний діалектичний зв'язок етнічної основи і культурної маніфестації генези народу має специфічні особливості на кожному рівні цивілізаційного процесу. Становлення культури та її теоретичне осягнення зазнає потужного впливу ідеологічних чинників, котрі можуть змінюватись під тиском політичної кон'юнктури. Тому плекання прадавніх етнічних джерел і вшанування їх у сучасній національній символіці (зокрема, у зовнішньому оформленні українських грошей - гривні, де зображені видатні діячі історії та культури як втілення народних ідеалів) - це вияв непорушної духовної традиції, де зберігається душа народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т215(4УКР) + Т52(23=УКР)-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Филиппова Н. В. 
Клинические особенности осложнений сахарного диабета у детей и подростков / Н. В. Филиппова, Л. А. Стулий, Л. Д. Никитина, Л. П. Левчук, С. А. Чумак, Е. А. Будрейко, Э. А. Михайлова, Д. А. Кашкалда // Ендокринологія. - 2000. - 5, № 2. - С. 174-182. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Досліджено клінічні особливості ускладнень цукрового діабету в дітей і підлітків, зокрема, частоту діабетичної мікроангіопатії, нефропатії, гепатозу, порушень статевого розвитку та нервово-психічних розладів залежно від тривалості хвороби та часу її маніфестації, а також віку хворих. Доведено, що найчастіше ускладнення цукрового діабету зустрічаються у групі хворих з великою тривалістю хвороби, а також серед обстежених, у яких захворювання маніфестувало у період дитинства та препубертату. Встановлено, що у підлітків ускладнення цукрового діабету зустрічаються значно частіше, ніж у дітей, незалежно від тривалості хвороби. Описано клінічні особливості проявів окремих діабетичних ускладнень у дітей та підлітків.

Исследованы клинические особенности осложнений сахарного диабета у детей и подростков, в частности, частота диабетической микроангиопатии, нефропатии, гепатоза, нарушений полового созревания, нервно-психических расстройств в зависимости от длительности заболевания и времени его манифестации, а также возраста больных. Доказано, что с наибольшей частотой осложнения сахарного диабета встречаются в группе больных с большой длительностью заболевания, а также среди обследованных, у которых заболевание манифестировало в раннем детском возрасте и препубертатном периоде. Установлено, что у подростков осложнения сахарного диабета встречаются достоверно чаще, чем у детей, независимо от длительности болезни. Описаны клинические особенности проявлений отдельных диабетических осложнений у детей и подростков.

Certain pecularities in the course of diabetes mellitus in children and adolescents as well as the incidence of diabetic microangiopathies, nephropathies, hepatosis, pubertal disorders and neuro-psychic disturbances have been established. Certain relationship of late diabetic complications with the duration of the disease has been proved. The analysis of the incidence of diabetic complications depending on the age of the disease manifestation has been carried out. The greatest incidence of complications was registered in patients who fell ill in early childhood and at prepubertal age.


Ключ. слова: сахарный диабет, дети и подростки, осложнения сахарного диабета.
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Артющенко М.  
Аналіз 627 діагностично-лікувальних фібробронхоскопій у 294 пацієнтів / М. Артющенко, В. Похмурський // Львів. мед. часоп. - 2005. - 11, № 1. - С. 39-41. - Бібліогр.: с.41. - укp.

За період 2001 - 2003 рр. у МКЛШМД м. Львова виконано 627 діагностично-лікувальних фібробронхоскопій (ФБС) 294-м пацієнтам. Середній вік хворих становив 50 - 18 років. У 81,3 % випадків це пацієнти реанімаційно-анестезіологічного відділення. Тільки з діагностичною метою виконано 40 ФБС : у 17-ти пацієнтів виявлено злоякісні новоутворення бронхів, у п'яти - доброякісні, у трьох обстежено травматичні пошкодження трахеї і бронхів, у 15-ти - патології не виявлено. Діагностично-лікувальну ФБС виконано 254-м пацієнтам, 223 мали пневмонію, 148 хворих - пневмонію з ендоскопічною картиною ендобронхіту, 52 - аспіраційний синдром, 10 - клінічну і рентгенологічну картину ателектазу легень, 13 - обструктивний ендобронхіт на рівні сегментних і субсегментних бронхів без маніфестних клінічних і рентгенографічних ознак, гострий респіраційний дистрес-синдром (ГРДС) розвинувся у п'ятьох хворих. У кожному другому випадку виникла потреба у повторних процедурах: двічі ФБС виконували 59-ти пацієнтам, тричі - 25-м, чотири рази - 10-м, п'ять - 11-м, шість - 11-м, 7 - 11-м, одному - 17 і ще одному - 26 протягом двох місяців. Виконано 17 ФБС за травми грудної клітини. Двічі видалено сторонні тіла з просвіту бронхів. ФБС є малоінвазійним високоінформативним діагностичним і ефективним лікувальним методом. Не зафіксовано жодного ускладнення процедури.

За период 2001 - 2003гг. в ГКБСМП г. Львова выполнено 627 диагностико-лечебных фибробронхоскопий (ФБС) 294-м пациентам. Средний возраст составлял 50 - 18 лет. В 81,3 % случаев это пациенты реанимационно-диагностического отделения. Только с диагностической целью выполнено 40 ФБС: у 17-ти пациентов обнаружены злокачественные новообразования бронхов, у 5 - доброкачественные, у 3 - травматические повреждения трахеи и бронхов, у 15-ти - патологии не обнаружено. Диагностико-лечебную ФБС проведено 254-м пациентам, 223 имели пневмонию,148 больных - пневмонию с эндоскопической картиной эндобронхита, 52 - аспирационный синдром, 10 - клиническую и рентгенологическую картину ателектаза легких, 13 - обструктивный эндобронхит на уровне сегментных и субсегментных бронхов без манифестных клинических и рентгенографических признаков, острый респираторный дистресс-синдром (ОРДС) развился у 5 больных. В каждом втором случае возникла необходимость в повторных процедурах: дважды ФБС выполняли 59 пациентам, трижды - 25-ти, 4 раза - 10-ти, пять - 11-ти, шесть - 11-ти, 7 - 11-семерым, одному - 17 и еще одному 26 - в течении двух месяцев. Проведено 17 ФБС при травме грудной клетки. Дважды удалены посторонние предметы из просвета бронхов. ФБС - это малоинвазивный высокоинформационный диагностический и эффективный лечебный метод.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.422.2-43 + Р457.365.220.8 + Р412.201.1-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Яковлєва Л. В. 
Вивчення фармакологічних властивостей нового цукрознижувального рослинного збору / Л. В. Яковлєва, О. Ю. Кошова // Клініч. фармація. - 2005. - 9, № 2. - С. 48-52. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Вивчено вплив нового рослинного збору "Фітоглюнор" на розвиток алоксанового діабету, показники ліпідного метаболізму і перекисного окиснення ліпідів у щурів та його мембранопротекторної дії в порівнянні зі збором "Арфазетин". Показано, що лікувально-профілактичне введення збору "Фіто-глюнор" перешкоджає маніфестації алоксанового діабету, підвищує толерантність до глюкози експериментальних тварин та чинить позитивний вплив на метаболізм ліпідів. Встановлено, що збір проявляє виражені антиоксидантні та мембранопротекторні властивості. Цукрознижувальні, гіполіпідемічні властивості рослинного збору в поєднанні з його антиоксидантною та мембраностабілізувальною дією свідчать про перспективність застосування препарату для запобігання та/або послаблення розвитку цукрового діабету та його судинних ускладнень.

Изучено влияния нового растительного сбора "Фитоглюнор" на развитие аллоксанового диабета, показатели липидного метаболизма и перекисного окисления липидов у крыс и его мембранопротекторного действия в сравнении со сбором "Арфазетин". Показано, что лечебно-профилактическое введение сбора "Фитоглюнор" препятствует манифестации аллоксанового диабета, повышает толерантность к глюкозе у экспериментальных животных и нормализует метаболизм липидов. Установлено, что сбор "Фитоглюнор" проявляет выраженные антиоксидантные и мембранопротекторные свойства. Сахароснижающие, гиполипидемические свойства нового растительного сбора в сочетании с его антиоксидантным и мембраностабилизирующим действием свидетельствуют о перспективности применения препарата для предупреждения и/или ослабления развития сахарного диабета и его сосудистых осложнений.

The study of the influence of a new phytocomposition "Fitoglunor" on the development of the experimental aloxan diabetes, lipid metabolism parameters and lipid hydroxide oxidation in rats and its membrano-protecting action in comparison with the phytocomposition "Аrfazetins" has been carried out. It has been shown that the therapeutic-prophylactic administration of the phytocomposition "Fitoglunor" prevents the experimental aloxan diabetes manifestation, increases the tolerance to glucose in the experimental animals, normalizes the lipid metabolism. The phytocomposition Fitoglunor has been proven to reveal the marked antioxidative and membrano-protecting properties. The hypoglycemic, hypolipidemic properties of a new phytocomposition in the combination with the antioxidative and membrano-stabilizing action prove the drug to be a promising therapeutic agent for preventing and/or reducing of diabetes mellitus development and its vascular complications.


Ключ. слова: Лікарські рослини, глюкозний, ліпідний метаболізм, антиоксидантна, мембранопротекторна дія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Малюкова Н. Г. 
Вікові особливості активності ренін-ангіотензін-альдостеронової системи при хронічній серцевій недостатності / Н. Г. Малюкова // Пробл. мед. науки та освіти. - 2005. - № 1. - С. 25-26, 32. - Бібліогр.: с.32. - укp.

На підставі вивчення активності ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (РААС) у 118-ти хворих на хронічну серцеву недостатність (ХСН) було виявлено, що зі збільшенням віку пацієнтів первинна маніфестація ХСН виявляється прогресуючою інтенсифікацією активності РААС. У молодих хворих ХСН, з наростанням її тяжкості зафіксовано збільшення активності РААС, що ймовірно, є однією з причин розвитку захворювання в цьому віці.

На основании изучения активности ренин- ангиотензин-альдостероновой системы (РААС) у 118-ти больных хронической сердечной недостаточностью (ХСН) было выявлено, что с увеличением возраста пациентов первичная манифестация ХСН выявляется прогрессирующей интенсификацией активности РААС. У молодых больных ХСН, с возрастанием ее тяжести, подчеркивается увеличение активности РААС, что является одной из причин развития заболевания в этом возрасте.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пипа Л. В. 
Генетичні предиктори захворювання на токсоплазмоз у дітей / Л. В. Пипа // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 2. - С. 43-46. - Бібліогр.: с.46. - укp.

Представлено результати аналізу розподілу еритроцитарних антигенів у системі АВО, резус-фактора і гаптоглобіну у 53-х хворих і 56-ти здорових дітей. У процесі обстеження виявлено, що у хворих дітей спостерігається накопичення антигенів В(ІІІ) та Rh(+), які можуть бути маркерами ризику розвитку маніфестного токсоплазмозу (RR = 2,79). Асоціація антигенів О(І) Rh(+) може бути маркером відносної резистентності виникнення маніфестного токсоплазмозу. Вивчено зв'язки між еритроцитарними антигенами і фенотипом ацетилювання. Виявлено, що серед здорових дітей з повільним фенотипом ацетилювання спостерігається накопичення осіб з першою групою крові в порівнянні з хворими на токсоплазмоз дітьми, що свідчить про їх резистентність до розвитку маніфестних форм токсоплазмозу (RR = 0,16).

Представлены результаты анализа распределения эритроцитарных антигенов системы АВО, резус-фактора и гаптоглобина у 53-х больных и 56-ти здоровых детей. При обследовании выявлено, что у больных детей наблюдается достоверное накопление антигенов В(ІІІ) и Rh(+), которые могут служить маркерами риска возникновения манифестного токсоплазмоза (RR = 2,79). Ассоциация антигенов 0(I) Rh(+) может быть маркером относительной резистентности возникновения манифестного токсоплазмоза. Изучены связи между эритроцитарными антигенами и фенотипом ацетилирования. Выявлено, что у здоровых детей с медленным фенотипом ацетилирования имеет место накопление лиц с первой группой крови по сравнению с больными токсоплазмозом детьми, что свидетельствует об их резистентности к развитию манифестных форм токсоплазмоза (RR = 0,16).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.517.58-2

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пипа Л. В. 
Імуногенетичні передумови маніфестного перебігу і хронізації токсоплазмозної інфекції у дітей / Л. В. Пипа // Сучас. інфекції. - 2004. - № 2. - С. 71-78. - укp.

Проаналізовано розподіл еритроцитних антигенів систем АВО та резус-фактора у 53-х хворих на токсоплазмоз дітей і 56-ти здорових дітей. За результатами досліджень встановлено, що максимальна частота антигенів В (ІІІ), Rh (+) для хворих на токсоплазмоз, які можуть слугувати маркерами відносної схильності до розвитку токсоплазмозу і статистично вагоме зниження частоти 0 (І), Rh (+), Р (-) свідчить про стан відносної резистентності до розвитку маніфестного токсоплазмозу. Статистично значимі закономірності щодо накопичення самостійно окремих антигенів системи MN і Р та сироваткового гаптоглобіну серед хворих і здорових дітей не виявлено.

Представлены результаты анализа распространения эритроцитных антигенов системы АВО, резус-фактора и гаптоглобина у 53-х больных и 56-ти здоровых детей. При обследовании выявлено, что у больных детей отмечается достоверное накопление антигенов В (III) та Rh (+), которые могут служить маркерами риска возникновения манифестного токсоплазмоза. Ассоциация антигенов 0 (I) Rh (+) может быть маркером относительной резистентности возникновения манифестного токсоплазмоза. При анализе многокомпонентных ассоциаций эритроцитных антигенов и гаптоглобина выявлено 9 таких гаплотипов с ведущим антигеном В (III), которые достоверно чаще встречаются у больных, чем у здоровых лиц.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.517.58-3

Шифр НБУВ: Ж16691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бесага М.  
Краківська група / М. Бесага // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2005. - № 1. - С. 21-30. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено діяльність об'єднання людей, котрі свідомо створили громадську групу та боролись за незалежне місце в багатьох вимірах мистецтва, суспільного та політичного життя, домагаючись, принаймні, сприятливих умов, та стали найбільш помітним явищем у мистецтві Галичини та Польщі. Краківська Група, зберігаючи і підтримуючи неспокій авангардних пошуків в роки реакції шовінізму, діяла на широкому фронті дискусій, маніфестів та вірила в універсальність мови мистецтва, щоб поєднати автономну художню форму з етичним заангажуванням в реальність. Яскравий приклад Краківської Групи висвітлює реальні світоглядні мистецькі та політичні традиції у Галичині та Польщі 1920 - 1930-х рр.

Освещена деятельность объединения людей, которые сознательно создали общественную группу и боролись за независимое место во многих измерениях искусства, общественной и политической жизни, добиваясь, по крайней мере благоприятных условий, стали наиболее заметным явлением в искусстве Галиции и Польши. Краковская Группа, сохраняя и поддерживая беспокойство авангардных поисков в нелегких годах реакции шовинизма действовала на широком фронте дискуссий, манифестов и верила в универсальность языка искусства, за цель взяв программу объединения автономной художественной формы с этическим за ангажированием в реальность. Яркий пример Краковской Группы освещает реальные мировоззренческие традиции художественные и политические в Галиции и Польше 30-х лет ХХ ст.

The association of the people, which consciously created the social group and wrestled for the independent place in many dimensions of art, social and political life, striving for the at least favorable conditions, became the most remarkable phenomenon in the art of Halychyna and Poland. The Krakow Group, while adhered to the continuing restlessness of the advance-guard quests during the difficult years of chauvinism reaction, acted on the wide frontier of discussions, manifests, believing in the universality of the language of art, aiming at the program of the unification of the autonomous art form with the ethical at the engagement into reality. The vivid example of the Krakow Group illuminates the real world-outlook traditions of art and policy in Halychyna and Poland of 20 - 30-th of the 20-th century.


Ключ. слова: мистецька позиція, політика, Краківська Група
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4ПОЛ)61-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

"Русалка Дністрова" у всеукраїнському та світовому вимірі. "Руська Трійця" у контексті визвольних змагань і нової української літератури / ред.: М. Ільницький; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України, Терноп. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Л.; Вінніпег, 2004. - 641 с. - (Шашкевичіана: Зб. наук. пр; Вип. 5 - 6). - укp.

Проаналізовано літературну та наукову діяльність товариства "Руська Трійця". Висвітлено актуальні проблеми сучасного культуротворення маніфесту "Руської Трійці" - "Русалки Дністрової", розкрито наукові засади редакторської підготовки видань. Розглянуто питання національного відродження українців Галичини, романтизму як джерела українського літературного та національного відродження, проблеми періодизації української літератури.

Проанализирована литературная и научная деятельность общества "Русская Троица". Освещены актуальные проблемы современного культурообразования манифеста "Русской Троицы" - "Русалки Днестровой", раскрыты научные основы редакторской подготовки изданий. Рассмотрены вопросы национального возрождения украинцев Галиции, романтизма как источника украинского литературного и национального возрождения, проблемы периодизации украинской литературы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-329я54 + Ш5(4УКР)5-379я54 + Ш5(4УКР)5-4Шашкевич М.я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Церква. Нація. Культура. Кн. 1. Іван Франко і релігія / ред.: Л. Сікора; Наук.-культурол. т-во "Бойківщина". - Бескид; Дрогобич : Коло, 2004. - 269 c. - укp.

Висвітлено питання творчості та світогляду І.Франка в контексті релігійності. Розкрито релігійні аспекти поеми "Мойсей", показано роль ранніх релігійних маніфестацій в еволюції його творчості (1870 - 1880 рр.).

Освещены вопросы творчества и мировоззрения И.Франко в контексте религиозности. Раскрыты религиозные аспекты поэмы "Моисей", показана роль ранних религиозных манифестаций в эволюции его творчества (1870 - 1880 гг.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Франко,І.Я. в2:Э я43 + Э212:Ш

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Рибаков С. Й. 
Синдромні характеристики первинного гіперпаратиреозу / С. Й. Рибаков, І. В. Комісаренко, А. М. Кваченюк // Ендокринологія. - 2002. - 7, № 1. - С. 62-67. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено ретроспективний аналіз клінічної симптоматики та перебігу захворювання у хворих на первинний гіперпаратиреоз (ПГПТ). Посиндромно проаналізовано різні форми ПГПТ, тривалість хвороби, узагальнено скарги хворих під час першого звернення. Встановлено значну перевагу клінічно виразних форм над безсимптомними, що свідчить про недостатність скринінгу. Виявлено переважання скарг, пов'язаних з дискомфортним відчуттям кісткової системи, скарг на ураження нирок, що вказує на першочерговість скринінгу хворих у травматологічних та урологічних відділеннях, а також у відділеннях терапевтичного, ревматологічного та психіатричного профілю. Проаналізовано особливу маніфестну форму хвороби, яка значною мірою відрізняється від більшості форм за перебігом захворювання. Наведено рекомендації зі скринінгу ПГПТ.

Проведен ретроспективный анализ клинической симптоматики и течения заболевания у больных с первичным гиперпаратиреозом (ПГПТ). Посиндромно проанализированы различные формы ПГПТ, длительность болезни, обобщены жалобы больных при первом обращении. Показано значительное преобладание клинически выраженных форм над бессимптомными, что свидетельствует о недостаточном скрининге. Выявленное преобладание жалоб, связанных с болезненными ощущениями по поводу костной системы, и жалоб по поводу с поражения почек, что указывает на первоочередность скрининга у больных травматологических и урологических отделений, а также отделений терапевтического, ревматологического и психиатрического профиля. Выявлена особо манифестная форма заболевания, которая в значительной степени отличается от большинства остальных форм по течению болезни. Даны рекомендации по скринингу ПГПТ.

The authors made a retrospective analysis of clinical symptoms and disease course in patients with primary hyperparathyroidism (PHPT). Syndrome analysis of different forms of PHPT and duration of the disease was made, the patients' complaints at theirfirst visit to a doctor were summarized. A significant prevalence of clinical manifesting forms over asymptotic ones was shown. It confirms insufficiency of screening. Prevalence of bone and kidney disorders was found. This aims screening at patients with traumatologic, urologic, therapeutic, rheumatological and psychiatric disorders. A disease form characterized by particular manifestations that differs greatly from other diseases forms in its course, was found. Recommendations on PHPT screening are given.


Ключ. слова: первинний гіперпаратиреоз, обмін кальцію, прищитоподібні залози, пухлинні захворювання
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вісник Сумського державного університету / ред.: І. О. Ковальов. - Суми, 2002. - 161 с. - (Медицина; N 11(44)). - укp.

Описано реакцію кісткової тканини на негативні впливи фізичних та хімічних факторів зовнішнього середовища. Розглянуто патоморфогенез вінкристиніндукованої периферійної нейропатії. Висвітлено сучасні аспекти лікування анемій у вагітних, новонароджених та дітей інших вікових груп, сучасні погляди на етіопатогенез еректильної дисфункції у чоловіків похилого віку та шляхи її корекції. Проаналізовано співвідношення альтернативних (окисного та неокисного) шляхів метаболізму аргініну в нормі та у разі еректильної дисфункції, взаємозв'язок між функціональним станом нирок та мінеральною щільністю кісткової тканини у хворих із захворюваннями нирок. Розглянуто стан ендогенної інтоксикації у дітей, які мешкають на території, забрудненій солями важких металів та фтору, ефективність застосування препарату "Мальтофер" та мальтоферу з вітамінним комплексом під час лікування залізодефіцитної анемії у дітей. Розкрито ейкозомодулювальний вплив методів лікування псоріазу, роль функціональних порушень нейроендокринної та ейкозаноїдної систем у маніфестації клінічних проявів мікозів ступень. Розглянуто функціональний стан цитокінової та ейкозаноїдної систем у хворих на атопічний дерматит.

Описана реакция костной ткани на негативные влияния физических и химических факторов внешней среды. Рассмотрен патоморфогенез винкристининдуцированной периферической нейропатии. Изложены современные аспекты лечения анемий у беременных, новорожденных и детей других возрастных групп, современные взгляды на этиопатогенез эректильной дисфункции у мужчин пожилого возраста и пути ее коррекции. Проанализированы соотношения альтернативных (окислительного и неокислительного) путей метаболизма оргинина в норме и при эректильной дисфункции, взаимосвязь между функциональным состоянием почек и минеральной плотностью костной ткани у больных с заболеваниями почек. Освещены состояние индогенной интоксикации у детей, проживающих на территории, загрязненной солями тяжелых металлов и фтора, эффективность применения препарата "Мальтофер" и мальтофера с витаминным комплексом при лечении железодефицитной анемии у детей. Раскрыты эйкозомодулирующее влияние методов лечения псориаза, роль функциональных нарушений нейроэндокринной и эйкозаноидной систем в манифестации клинических проявлений микозов ступень. Рассмотрено функциональное состояние цитокиновой и эйкозаноидной систем у больных на атопический дерматит.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ніколенко О. М. 
Романтизм у поезії. Г.Гейне, Дж.Г.Байрон, А.Міцкевич, Г.Лонгфелло : Посіб. для вчителя / О. М. Ніколенко. - Х. : Ранок: Веста, 2003. - 176 c. - (Скарбниця словесника). - Бібліогр.: с. 169-170. - укp.

Розглянуто романтизм як літературний напрям, а також його ознаки, зв'язок із філософією та історією культури. Охарактеризовано творчість видатних представників романтизму - Г.Гейне, Дж.Г.Байрона, А.Міцкевича, Г.Лонгфелло, проаналізовано їх твори в оригіналах і перекладах. Наведено спадщину поетів у вигляді естетичних маніфестів, спогадів, оцінок сучасників, діячів культури та літературознаців.

Рассмотрены романтизм как литературное направление, а также его признаки, связь с философией и историей культуры. Охарактеризовано творчество выдающихся представителей романтизма - Г.Гейне, Дж. Г.Байрона, Г.Лонгфелло, проанализированы их произведения в оригиналах и переводах. Представлено наследие поэтов в виде эстетических манифестов, воспоминаний, оценок современников, деятелей культуры и литературоведов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.4 р20 + Ш5(0)-324 р20

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС37359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Прокопович Е.  
Кінець австрійського панування в Буковині / Е. Прокопович; Н.-д. Центр буковинознавства при Чернів. нац. ун-ті ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Золоті литаври, 2004. - 69 c. - укp.

Проаналізовано військові становище та громадське життя на Буковині у 1918 р. Наведено наслідки Брест-Литовського таємного протоколу від 18 лютого і Найвищого Маніфесту від 16 жовтня 1918 р. для регіону. Вміщено звіт крайового президента д-ра Йозефа графа фон Ецдофа про останні дні австрійського панування.

Проанализированы военное положение и общественная жизнь на Буковине в 1918 г. Приведены последствия Брест-Литовского тайного протокола от 18 февраля и Наивысшего Манифеста от 16 октября 1918 г. для региона. Помещен отчет краевого президента д-ра Йозефа графа фон Эцдофа о последних днях австрийского господства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)61-5

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВС38015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Наєнко М.  
Модернізм: декларації, маніфести і реальність / М. Наєнко // Слово і час. - 2003. - № 11. - С. 3-7. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)53-328.8 + Ш400.221.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Мархайчук Н. В. 
Онтологічно-естетичні особливості вітчизняного нефігуративного живопису 90-х років ХХ століття (на прикладі ненаративного живопису) / Н. В. Мархайчук // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2004. - № 5. - С. 59-72. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Висвітлено метафізичну проблематику абстрактного живопису радянських часів. Наголошено на необхідності дослідження процесу нефігуративної творчості, зокрема онтологічно-естетичних особливостей.

Метафизическая проблематика абстрактной живописи в советское время, по известным причинам, не могла быть предметом научных исследований. Сегодня сложные современные художественные процессы диктуют новые правила. Для более точного понимания процесса нефигуративного творчества изучение его онтологично-эстетических особенностей является необходимой задачей.

The metaphysical problematics of abstract painting in the Soviet time, on the known causes, could not be a subject of scientific examinations. Today composite modern art processes dictate new rules. For more precise comprehension of process of unimaging creativity the study of its ontological aesthetic singularities is an indispensable problem.


Ключ. слова: нефігуративний живопис, ненаративність, духовність, онтологічна рефлексія, маніфестарна естетика, метафізична проблематика творчості, міфореальність, "відкриті системи"
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4УКР)63-239 + Ю812.451.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Боброва Н. Ф. 
Поражение переднего отдела глаза при ретинобластоме и ретините Коатса / Н. Ф. Боброва, В. В. Вит, Т. А. Сорочинская // Офтальмол. журн. - 2004. - № 1. - С. 29-37. - Библиогр.: с. 36-37 - рус.

Описано 12 випадків (14 очей) нетипових змін переднього відділу ока за ретинобластоми (9 дітей) і ретиніту Коатса (3 дитини) віком від 3-х місяців до 13-ти років. Ретинобластома виявлялася ознаками переднього увеїту з корнеальним синдромом і ексудацією у передню камеру (6 очей), псевдогіпопіоном (4), гіфемою (3), гематокорнеа (1), катарактою (2). За ретиніту Коатса в усіх дітей була катаракта, у двох - рідкісне явище холестеролозису передньої камери. Офтальмоскопія в більшості випадків була неможлива. Ультразвукове сканування дозволило уточнити діагноз на 9-ти очах. У трьох дітей діагноз ретинобластоми поставлений тільки після пункційної біопсії. Патоморфологічне дослідження видалених очей з ретинобластомою виявило ендофітне збільшення з вираженим некрозом пухлини на 6-ти очах і рідкісну форму інфільтративного зростання в 3-х дітей старше 5-ти років. У більшості випадків маніфестація пухлинного процесу в передньому відділі ока свідчила про значне ураження пухлиною внутрішньоочних структур з некротичним її розпадом. Таким чином, з появою безпричинних ознак переднього увеїту, гіфеми у дітей будь-якого віку необхідно подумати про можливу наявність ретинобластоми.

Представлено 12 случаев (14 глаз) нетипичных изменений переднего отдела глаза при ретинобластоме (9 детей) и ретините Коатса (3 детей) в возрасте от 3-х месяцев до 13-ти лет. Ретинобластома проявлялась признаками переднего увеита с корнеальным синдромом и экссудацией в переднюю камеру (6 глаз), псевдогипопионом (4), гифемой (3), гематокорнеа (1), катарактой (2). При ретините Коатса у всех детей была катаракта, у двоих - редкое явление холестеролозиса передней камеры. Офтальмоскопия в большинстве случаев была невозможна. Ультразвуковое сканирование позволило уточнить диагноз на 9-ти глазах. У трех детей диагноз ретинобластомы поставлен только после пункционной биопсии. Патоморфологическое исследование удаленных глаз с ретинобластомой обнаружило эндофитный рост с выраженным некрозом опухоли на 6-ти глазах и редкую форму инфильтративного роста у 3-х детей старше 5-ти лет. В большинстве случаев манифестация опухолевого процесса в переднем отрезке глаза свидетельствовала про обширное поражение опухолью внутриглазных структур с некротическим её распадом. Таким образом, появление беспричинных признаков переднего увеита, гифемы у детей любого возраста даёт повод предположить возможное наличие ретинобластомы и провести максимальную диагностику, в том числе пункцию передней камеры для своевременной правильной постановки диагноза и выбора адекватного метода лечения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.673.9-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сучасні аспекти дослідження літератури ХХ ст. / ред.: Ю. М. Безхутрий. - Х., 2003. - 172 с. - (Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна. Сер. Філол.; N 595, вип. 38). - укp.

Розглянуто питання міфологізму та міфопоетики, інтертекстуальності в літературі ХХ ст., семантики і поетики літературного твору, історіографії, проблеми мовознавства, журналістики. Описано архетип першої жінки, елементи символічного дискурсу в прозі В.Домонтовича, поетику маніфестографії в історичному авангарді. Проаналізовано взаємини В.Винниченка з російською творчою елітою початку ХХ ст., роль контекстуальних зв'язків у формуванні індивідуально-авторських значень та смислів символів О.Олеся. Висвітлено історіографію української журналістики в журналі "Киевская старина".

Рассмотрены вопросы мифологизма и мифопоэтики, интертекстуальности в литературе ХХ ст., семантики и поэтики литературного произведения, историографии, проблемы языковедения, журналистики. Описаны архетип первой женщины, элементы символического дискурса в прозе В.Домонтовича, поэтика манифестографии в историческом авангарде. Проанализированы взаимоотношения В.Винниченка с русской творческой элитой начала ХХ ст., роль контекстуальных связей в формировании индивидуально-авторских значений и смыслов символов А.Олеся. Освещена историография истории украинской журналистики в журнале "Киевская старина".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бородянський Ю.  
Щодо причин і ціни одного хибного передбачення (до 155-річчя "Маніфесту комуністичної партії" К.Маркса і Ф.Енгельса) / Ю. Бородянський // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2003. - № 2. - С. 207-211. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5г-2

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського