Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (166)Тематичний інтернет-навігатор (55)Наукова електронна бібліотека (2368)Автореферати дисертацій (3916)Книжкові видання та компакт-диски (13994)Журнали та продовжувані видання (480)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОХОДЖЕНН$<.>+<.>K=СЛОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23206
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

350-річчя Української держави Богдана Хмельницького : Матеріали міжнар. наук. конф. 15-16 груд. 1998 р. / ред.: В. А. Смолій; Нац. пед. ун-т ім. М.Драгоманова. - К. : Знання, 1998. - 211 c. - укp.

Охоплюється широке коло питань, пов'язаних с постаттю Б.Хмельницького, його політичною, дипломатичною та військовою діяльністю по розбудові незалежної Української держави середини ХVII ст. Значна увага приділяється подальшій долі Гетьманщини, періоду бездержавності та відродженню Української держави ХХ ст. Окремо висвітлені питання зв'язків Української держави зі слов'янським світом, а також місця і ролі профспілок в Україні. Зроблено висновок, що ідейна спадщина Української держави Богдана Хмельницького багато в чому сприяла відродженню національної державності і розвитку українського суспільства у ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442-452 я43 + Т3(4УКР)461 я43 + Х2(4УКР)я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Klugmann E.  
Effect of the martensitic phase transition on the magnetic properties of pure cobalt = Влияние мартенситного фазового превращения на магнитные свойства кобальта / E. Klugmann, O. V. Gomonaj // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 5. - С. 571-584. - Библиогр.: 26 назв. - англ.

Вивчено вплив алотропного ГЩП - ГЦК- та мартенситного ГЦК - ГЩП-перетворення на магнітну сприйнятливість, спектри пружної та магнітної релаксації монокристалічних зразків кобальту циліндричної форми з головною віссю вздовж [0001]. Встановлено, що для заданої геометрії за температур, нижчих та 513 К, початкова магнітна сприйнятливість практично не залежить від поля аж до значення 1,5 кА/м. Спектр магнітної післядії містить три піки, які спостережено за температур 450, 520 та 560 К. Пік магнітної післядії за 560 К супроводжується широким піком внутрішнього тертя з максимумом за 550 К. Походження процесів релаксації пояснено рухом дислокацій та утворенням дефектів пакування.


Ключ. слова: magnetic after-effects, martensitic transformation , cobalt
Індекс рубрикатора НБУВ: К232.602.1

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Mediaevalia Ucrainica: Ментальність та історія ідей. Т. 5 / ред.: Г. Боряк; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського . - К., 1998. - 128 c. - у.

На сторінках даного випуску розглянуто наступні питання - проблема становлення популярних християнських культів в Україні; публічність як домінанта культурної традиції (Волинь другої половини XVI ст.); середньовічна традиція слова, мови та книги в творах Іоана Вишенського; лук та рушниця в лицарській символиці українського козацтва: парадокси козацької ідеології і проблема східного впливу; біблійна генеалогія в етногенетичних концепціях польських та українських літописців і хроністів та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-7 я43 + Э370.9 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: В338966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Shnyukov E. F. 
New data on the structure of the fragment of the paleoisland arc of the Black Sea floor = Новые данные о стоении фрагмента палеоостровной дуги дна Черного моря / E. F. Shnyukov, I. B. Shcherbakov, K. E. Shnyukova // Минерал. журн. - 1999. - 21, № 5/6. - С. 68-75. - Библиогр.: 9 назв. - англ.

Ломоносівський підводний масив (ЛПМ) розташований уздовж підніжжя континентального схилу Чорного моря у 26 милях від м. Севастополь. Нові дані підтвердили існування у ньому магматичних порід двох острівнодугових серій - вапняково-лужної та бонінітової. Крім того, у західній половині масиву виявлено породи ще однієї острівнодугової серії - шошонітової. Отже, у межах підводного відслонення довжиною біля 44 км встановлено всі три серії, характерні для океанічних острівних дуг, породи яких розташовані у певному для цих дуг порядку. Останній дозволяє зробити висновок, що гіпотетична зона субдукції має бути скерована у бік Східно-Європейської платформи. ЛПМ - це фрагмент колись суцільної острівної дуги середземноморського типу, закладеної на континентальному підгрунті. Крім того, походження ЛПМ може бути пояснено за рахунок рифтогенезу або колізії континентальних плит. Причорноморську гілку Середземноморського складчастого поясу можна розглядати як сукупність субзгідних острівних дуг та колізійних терейнів, які нарощувалися на південній околиці Східно-Європейської платформи у напрямку з півночі на південь, від юри до палеогену.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.02 + Д543.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Моклиця М.  
Pro et contra християнства / М. Моклиця // Слово і час. - 2001. - № 6. - С. 21-28. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Kovalenko I. N. 
Some Methods of Decoding Corrupted Linear Codes = Деякі методи декодування спотворених лінійних кодів / I. N. Kovalenko, M. N. Savchuk // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 1999. - 1, № 2. - С. 62-68. - Библиогр.: 7 назв. - англ.

Описуються методи декодування спотворених лінійних кодів та серії таких кодів, що базуються на підсумовуванні рядків породної або розширеної матриці, яка утворена доданням до породної матриці прийнятого слова як останнього стовпця і на спеціальному сортуванні рядків. Приводяться асимптотичні оцінки для складності декодування сильно спотворених лінійних кодів.


Ключ. слова: лінійні коди, декодування, субекспоненційний алгоритм
Індекс рубрикатора НБУВ: З811.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Burda R. I. 
The checklist of Donbass's Urban flora = Анотований список флори промислових міст на Південному сході України / R. I. Burda. - Donetsk, 1997. - 50 p. c. - англ.

Наведено перелік рослин, що спонтанно оселилися у межах чотирьох промислових міст Донбасу: Маріуполі, Донецьку, Луганську та Слов'янську. Він охоплює 1177 видів з 461 роду та 95 родин. Для кожного виду вказано походження (аборигенний, адвентивний, культигенний), а для двох останніх категорій - час занесення (археофіти, неофіти, еунеофіти), шлях занесення (аколютофіти, ергазіофіти, ксенофіти), ступінь натуралізації (агріофіти, епекофіти, ефемерофіти). Відповідно до авторської класифікації міських екотопів визначено тип екотопу для даного виду в будь-якому місці: ділянки природної рослинності (лісові, степові, лучні, солончакові, болотні), культурфітоценози (деревостани та газонні покриття), селітебні ділянки (одно- та багатоповерхові забудови й новобудови), а також техногенні ділянки (промислові майданчики та пустирі, автодороги, залізниці).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.1(4Укр-4Дон)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІВ198624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Адам Міцкевіч і Україна : Матеріали міжнар. конф., присвяч. 200-річчю від дня народження видат. пол. поета / ред.: М. Борецький; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І.Франка. - Дрогобич : Вимір, 1998. - 159 c. - укp.

Досліджено питання життя й творчості А.Міцкевича, зокрема, проаналізовано слово і проблему зради в А.Міцкевича, інтерпретацію письменником балади Й.-В.Гете "Mignon", проблему духовних сил героя в його поетичній творчості. Особливу увагу приділено характеристиці творчої діяльності А.Міцкевича у контексті слов'янської та української культур. Розглянуто поезію А.Міцкевича в оцінці І.Франка, типологію і контактно-генетичні зв'язки письменника з Т.Шевченком та Л.Українкою, балади А.Міцкевича в перекладацькій інтерпретації П.Куліша тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)-4 Міцкевич А.418.3 + Ш5(4УКР)5-318.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Васильєва Т. В. 
Адвентивні види американського походження у синантропній флорі м. Одеси / Т. В. Васильєва, С. П. Петрик // Укр. ботан. журн. - 2000. - 57, № 1. - С. 43-45. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проанализированы биологические особенности травянистых растений американского происхождения, обнаруженных в синантропной флоре Одессы. Показаны увеличение количества видов за столетие, время их появления в Средней Европе, Украине, Одессе.


Ключ. слова: синантропна флора, адвентивні види, поява, розповсюдження
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Біленький С.  
Академічний раціоналізм, політика і релігія: російська словесність у Київському університеті між 1834 - 1845 роками / С. Біленький // Медієвістика. Історія Церкви, науки і культури: Просемінарій. - К., 2000. - Вип. 4. - С. 173-193. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

Розглянуто діяльність кафедри російської словесності в Університеті Св. Володимира, зокрема її статус, гуманітарні викладацькі програми як відображення раціоналістичного та релігійного дискурсу, внесок Михайла Максимовича та його ад'юнктів у посилення ролі російської словесності, формування особливого статусу цієї дисципліни та специфічної динаміки викладання філологічних предметів.


Ключ. слова: Михайло Максимович, Київський університет Св. Володимира, викладання російської історії та словесності.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4Укр)4 + Т1(4Укр)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гутарук О.  
Аксіологічна функція слова у світлі розвитку humanities / О. Гутарук // Ренесанс. студії / Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України, Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя, 2000. - Вип. 5. - С. 67-73. - укp.

Иллюстрацией двух направлений развития писательского творчества в эпоху Возрождения служит анализ представлений в произведениях Леонардо Бруни и Николаса Бретона морально-этической категории гнева.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(0)43-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Актуальні проблеми автоматизації та інформаційних технологій : Зб. наук. пр. Т. 1 / ред.: В. І. Моссаковський. - Д. : Навч. кн., 1999 - укp. - рус.

Розглянуто деякі асимптотичні та граничні властивості еластопотенціальних апроксимант, які використовуються в автоматизованих комплексах розрахунку конструкцій, а також практичні аспекти оцінювання функцій розподілу і щільностей розподілу тригонометричними сплайн-функціями. Детально проаналізовано питання оптимізації стиснення даних за допомогою відомої комбінованої словниково-статистичної схеми (кодування Леплела - Зіва з наступним динамічним арифметичним кодуванням або кодуванням Хофмана). Запропоновано обчислювальні схеми та інформаційну технологію побудови поверхонь на основі двовимірних поліноміальних усереднюючих сплайн-регресійних залежностей, що дозволяє здійснювати картографування у системах моніторингу за умов техногенних навантажень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965 я54 + З970.4 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Актуальні проблеми вивчення літературних родів : Зб. наук.пр. Вип. 3 / ред.: Т. О. Щербакова; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2000. - 95 с. - укp.

Розглянуто специфіку та типологічні риси жанрової системи лірики ХХ ст. у ракурсі застосування категорії особистості як жанроутворювального фактора. Визначено своєрідність та еволюцію жанрової системи ліричних творів Анни Ахматової. Висвітлено жанрово-стилістичні особливості української повісті 1960 - 80-х років. Розкрито семантику епітетарних словосполучень у поезіях О.С.Пушкіна. Викладено деякі сучасні тенденції побутування фольклорних жанрів на Дніпропетровщині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4я43

Шифр НБУВ: Ж70812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Актуальні проблеми лінгвістики і лінгводидактики : Зб.матеріалів загальноунів. звіт. наук. конф. викл., асп. і студ. філол. ф-ту (15 - 17 трав. 2001 р.). Вип. 2 / ред.: В. Г. Кузь; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Т-во "Знання" України, 2001. - 98 c. - укp.

Збірник присвячено актуальним проблемам лексики, словотвору, фразеології, фонетики, діалектології, ономастики, морфології, синтаксису, стилістики та лінгводидактики. Розглянуто семантику та структуру української етнографічної термінології. Окремі статті присвячено специфіці предикативного зв'язку дієприслівника, особливостям наголосу складних прикметників, текстовому оформленню топонімів у староукраїнських грамотах XIV ст., а також стилістичному використанню старослов'янізмів у творчості українських письменників: Т.Шевченка, І.Нечуя-Левицького, П.Тичини та І.Котляревського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4я431

Шифр НБУВ: В343950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Огуй О. Д. 
Актуальні проблеми семантики та полісемії = Aktuelle Probleme der Semantik und Polysemie : Конспект лекцій з лексикології для студ. 3 і 5 курсів нім. від-ня / О. Д. Огуй; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 1998. - 150 c. - Бібліогр.: с. 122-148. - укp.

Аналізуються вихідні категорії лексикології (слово, знак, значення). Вони розглядаються через концепцію тріалізму, завдяки чому визначається зміст пов'язаних категорій: мова, мовлення та мовна діяльність; синхронія, діахронія та панхронія; парадигматика, синтагматика та епідигматика тощо. Значний обсяг відводиться аналізу дефініцій значення сильних та слабких сторін. Значення слова (в т.ч. полісемічного) описується через його синтагматику, парадигматику та епідигматику, де воно розглядається як семантична система слова та система значення з відповідними комплексами сем. Дано аналіз полісемії як явища синхронії, діахронії та панхронії, як варіативності та панхронного явища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.1 я73 + Ш143.24-933 + Ш143.24-944|Ш1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Актуальні проблеми слов'янської філології : Міжвуз. зб. наук. ст.: "Лінгвістика і літературознавство" / ред.: Л. П. Іванова; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. - К. : Знання, 1999. - 124 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми сучасного мовознавства і літературознавства, зокрема, у сфері лінгвістики ряд робіт присвячено факторам (мовна особистість, мова художньої літератури, писемна традиція, культура, політичні обставини, фольклор, релігія), які впливають на становлення функціонально-стилістичної системи літературних мов. Проаналізовано композиційно-семантичні і структурні особливості епіграфічного мовлення українських письменників ХІХ-ХХ ст. (Г.Сковороди, М.Некрасова, С.Черкасенка, К.Гриневичевої, Є.Плужника, О.Лятуринської), а також в етнокультурному аспекті подаються коментарі про назви одягу, їжі, напоїв, ужитих І.П.Котляревським у поемі "Енеїда". Досліджено семантичні зміни у структурі лексичних одиниць, процес запозичення слів з російської та англійської мов у зв'язку зі змінами у їх семантичній структурі; надано семантико-зіставну характеристику деяких фразеологізмів французької, німецької, російської та української мов, виявленням національної специфіки. Особливу увагу приділено питанням методики викладання української мови. Детально висвітлено проблему структурно-семантичної класифікації складнопідрядних речень та виявлено розбіжності під час її розгляду за вузівськими підручниками. Розкрито шляхи здійснення естетичного впливу на школярів засобами української мови та вдосконалення зв'язного мовлення майбутніх учителів початкових класів. Вивчено побутову лексику літописів Самовидця, Г.Граб'янки, С.Величка у курсі історії української літературної мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш041 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гуцул Л.  
Акцентно-фонетичний аналіз ойконімів та ад'єктонімів / Л. Гуцул // Наук. зап. Кіровогр. держ. пед. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 1999. - Вип. 16. - С. 156-164. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджується наголос українських назв населених пунктів та відтопонімних прикметників. Встановлено, що основна частина ойконімів і ад'єктонімів - невеликі за довжиною слова (три-чотирискладові) з наголошеним середнім складом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-131

Шифр НБУВ: Ж68990/філ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шевченко І. В. 
Алгоритмічно-програмна реалізація парадигматичної системи української мови / І. В. Шевченко // Мат. машины и системы. - 2000. - № 2-3. - С. 140-143. - Бібліогр.: 2 назв. - укp. - рус.

Формально описано систему автоматизованого виведення похідних словоформ для змінюваних лексем флективної мови. Подано визначення парадигматичного класу. Викладено метод параметризації лексики, який дозволив виділити понад 1300 словозмінних типів на масиві, що охоплює практично всю лексику сучасної літературної української мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Артюх Г. В. 
Амортизация нагрузок в металлургических машинах / Г. В. Артюх // Захист металург. машин від поломок. - Маріуполь, 1999. - Вип. 4. - С. 160-165. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Запропоновано класифікацію навантажень за їх походженням і функціональним призначенням. Надано класифікацію амортизаційних пристроїв металургійних машин і перспективи застосування еластомерів для виготовлення пружних елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-5-041.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Англо-український тлумачний словник з бібліотечної справи та інформатики = English-Ukrainian Glossary of Library and Information Terms / підгот.: Г. Воскресенська. - К., 1999. - 58 c. - укp.

Міститься понад 500 найпоширеніших термінів і термінологічних понять, які використовуються в бібліотечно-інформаційній роботі та суміжних галузях знань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч23 я212 + Ш143.21-434|Ч + Ш141.4-434|Ч

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592934 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського