Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (24)Автореферати дисертацій (39)Книжкові видання та компакт-диски (170)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОМОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 304
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Різун В. В. 
Нариси про текст. Теоретичні питання комунікації і тексту / В. В. Різун, А. І. Мамалига, М. Д. Феллер. - К. : РВЦ "Київ. ун-т", 1998. - 335 c. - Бібліогр.: 110 назв. - укp.

Представлено три наукові нариси, які є цілком самостійними дослідженнями. У першому нарисі "Аспекти теорії тексту" розкривається загальне уявлення про текст як продукт авторської творчості, предмет читацького сприймання і розуміння, засіб впливу, а також як відносно самостійну інформаційну систему. У другому нарисі "Синтаксис тексту" досліджуються можливості виокремлення певного ряду мовних одиниць (речення, складне синтаксичне ціле, висловлювання про предмет мовлення, текст), які формуються на грунті текстових зв'язків і відношень компонентів. У третьому нарисі "Текст як модель комунікативного акту" представлено концепцію тексту як створюваної і оброблюваної автором моделі комунікативного акту з читачем. Спираючись на думки Арістотеля щодо процесу "промови", які містяться у "Риториці" давньогрецького філософа, на сучасні психолінгвістичні погляди, теорії перекладу і редагування, висловлювання видатних вчених автор цього нарису розглядає функціонування тексту у "вільному спілкуванні", коли читач (слухач) у процесі читання (слухання) позбавлений можливості перепитати автора, а кількість читачів є невизначено великою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.70 + Ш141.4-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Молдован В. В. 
Судова риторика : Навч. посіб. / В. В. Молдован. - К. : Юрінком Інтер, 1998. - 317 c. - у.

Висвітлено такі питання, як історію загального та судового красномовства, зміст і процес підготовки та складові частини судової промови, промов державного обвинувача й адвоката. Розроблено методику проведення навчальних ігор з цієї проблематики: "Адвокати та прокурори", "Допитливі та кмітливі", "Процесуальний документ", "Судові дебати", "Судова промова". На конкретних прикладах наведено найдоцільніші засоби та методи конструювання окремих частин промови, відзначено помилки та вади, які зустрічаються в практиці, висловлено міркування та рекомендації, спрямовані на підвищення професійного рівня судових дебатів. Запропоновано кращі взірці судових промов відомих юристів, висловлювання мислителів стародавнього та сучасного світу про ораторське мистецтво, юридичні афоризми з римського права, українські прислів'я та приказки, які можна використати у промовах риторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х895.1 я73 + Ш70 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Молдован В. В. 
Риторика загальна та судова : Навч. посіб. / В. В. Молдован; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - 2-е вид. - К. : Юрінком Інтер, 1999. - 317 c. - укp.

Висвітлено такі питання, як історію загального та судового красномовства, зміст і процес підготовки та складові частини судової промови, промов державного обвинувача й адвоката. Розроблено методику проведення навчальних ігор з цієї проблематики. Запропоновано кращі взірці судових промов відомих юристів, висловлювання мислителів стародавнього та сучасного світу про ораторське мистецтво, юридичні афоризми з римського права, українські прислів'я та приказки, які можна використати у промовах риторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш70 я73 + Х891.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Микола Федорович Сумцов (1854-1922) : Бібліогр. покажч. / ред.: Данилюк Ю. З., Фрадкін В. З.; Ін-т історії України НАН України. - К. : Рід. край, 1999. - 252 c. - укp.

Відображено велику творчу спадщину видатного фольклориста, етнографа, літературознавця. шевченкознавця, славіста, педагога та громадського діяча - М.Ф.Сумцова. Розглянуто наукові праці, нотатки, рецензії вченого, які протягом 1878-1997 рр. видавались окремо або були опубліковані у періодичних виданнях російською, українською та іноземними мовами. Серед них є твори, перекладені з російської на українську мову; варіанти однієї роботи (повний і скорочений); праці, опубліковані під різними назвами, а також роботи без підпису або підписані криптонімами, які збігаються з криптонімами інших авторів. Охоплено літературу про М.Ф.Сумцова, накопичену з початку 80-х рр. ХІХ ст. до 1997 р. Це загальні та спеціальні роботи з оцінками наукових поглядів вченого, рецензії і відгуки на його дослідження, присвячені йому ювілейні видання з біографічними матеріалами, його листування з видатними діячами науки і культури, спогади, а також виклади промов М.Ф.Сумцова, опубліковані у періодичних виданнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2 г(4УКР)5д Сумцов М. + Ш4 г(4УКР)5д Сумцов М. + Ш.я1 + Т5г(4УКР)д Сумцов М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кашуба М. В. 
Георгій Кониський - світогляд та віхи життя / М. В. Кашуба. - К. : Укр. Центр духовн. культури, 1999. - 228 c. - (Духовні скарби України). - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

Робота знайомить з особистістю та творчим доробком церковного й громадського діяча, письменника, мислителя й філософа ХVIII ст. - Г.Кониського, який створив драму-мораліте в українській літературі, завершив процес переорієнтації філософії від схоластичного арістотелізму до дослідного природознавства, послідовно відстоював права православного населення в Речі Посполитій. У додатках вміщено уривки з його філософського курсу та окремих промов в українському перекладі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР) + Э372-4-346.02 Кониський Г.

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дадерко Л.  
Підготовка обвинувальної промови прокурора / Л. Дадерко // Право України. - 1999. - № 9. - С. 84-87. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.740

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Рязанцева Т. М. 
Змалювати думку... (Консептизм як напрям метафізичної поезії в літературі Європи доби бароко) / Т. М. Рязанцева; Ін-т л-ри ім. Т.Шевченка НАН України. - К., 1999. - 144 c. - Бібліогр.: 130 назв. - укp.

Проаналізовано консептизм - один з найбільш впливових напрямів метафізичної поезії у європейській літературі кінця XVI - XVII ст. Досліджено особливості тематики, поетики, стилістики творів даного напряму. Розглянуто типові риси окремих національних варіантів консептизму, перш за все, іспанського й українського (твори Ф. де Кеведо і Л.Барановича), а також частково італійського й англійського. Встановлено моменти подібності та розбіжності у сферах творчості іспанського і українського поетів. За результатами даного зіставлення доведено, що метафізична поезія Л.Барановича є промовистим прикладом консептизму в українській літературі доби бароко.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.8 + Ш5(4)-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Нікітенко М. М. 
Найдавніші християнські пам'ятки історії і культури Києва у державотворчому процесі Русі (кінець Х - перша половина ХІ ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / М. М. Нікітенко; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Вперше в історіографії досліджено місце та роль літературних і мистецьких пам'яток християнізації Русі у генезі національного державотворення. Висвітлено феномен пам'яток літератури і мистецтва - "Промови філософа", а також першохрамів Києва - Десятинної церкви, Софії Київської та інших церковних споруд як сакральної субстанції давньоруської християнської державності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-341.4-011 + Т3(4УКР)414-7 + Т3(4УКР-2К)4-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гусаков В. М. 
Каркасні будівлі з ефективними стінами : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В. М. Гусаков; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 2000. - 23 c. - укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень конструкції будинків нового типу, яка припускає поділ несучих та огороджуючих функцій їх елементів. У якості несучої системи запропоновано просторовий збірний залізобетонний каркас, що має оптимізовані параметри. Для зовнішних стін розроблено системи кладок зведення за звичайних і складних умов будівництва. Основним елементом даних кладок є легкобетонний блок із термовкладишем. Внутрішню геометрію блока та його теплозахисні характеристики визначено на підставі застосування спеціальної модифікації методу прямого проектування. На підставі проведених лабораторних експериментів виконано доробку конструкцій блока. Доцільність запропонованих рішень оцінено шляхом проведення натурного експерименту, який передбачав дослідження розроблених конструкцій, що знаходяться під дією статичного навантаження та високих температур. Встановлено ступінь вогнестійкості запропонованих конструкцій. Реалізовано промислове впровадження нової конструктивної системи, що забезпечує високу архітектурно-композиційну промовистість споруд з неї, економію ресурсів, поліпшені теплозвукоізоляційні якості огороджуючих конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н701.2-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Карпов О. М. 
Вступ до курсу "Технологія проектування пристроїв розпізнавання промови" : Навч. посіб. / О. М. Карпов; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2000. - 64 c. - Бібліогр.: 75 назв. - укp.

Вміщено основні поняття та визначення теорії розпізнавання образів. Запропоновано огляд методів первинного аналізу промови та аналіз мовних сигналів за короткі інтервали часу. Узагальнено постановку задачі моделювання процесів аналізу мовних сигналів. Викладено загальний вигляд розв'язку задачі опису параметрів мови як структурної апроксимації різних категорій мовної інформації. Висвітлено лінгвістичні аспекти розпізнавання промови та сегментацію мовних сигналів. Розглянуто алгоритми побудови пристроїв розпізнавання промови, елементи динамічного програмування. Розкрито принцип Беллмана. Наведено загальну схему проектування пристроїв розпізнавання промови.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.55 я73 + З970.664 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дадерко Л.  
Культура і стиль обвинувальної промови прокурора / Л. Дадерко // Право України. - 2000. - № 11. - С. 134-138. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.740.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Левченко Т. Л. 
Гомілетика Іоаникія Галятовського / Т. Л. Левченко // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 431-437. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано барокову гомілетику І. Галятовського - "Наука албо способ зложеня казаня" (1659 - 1660), укладену задля допомоги православному священникові-провінціалу в написанні проповідей за часів Руїни. Мета дослідження - виявити впливи давньогрецької (V - IV ст. до н.е.) риторичної спадщини на барокову теорію церковного красномовства, для якої характерною рисою була "нерефлексована взірцевість античності", що неодноразово підкреслювалося вченими у студіях більш загального плану. Проведено порівняльний аналіз вчень про структурування промови поданих, вірогідно, вже у перших риториках Тісія та Корака (V ст. до н.е.), досліджуваних Платоном, підсумованих Арістотелем та його послідовниками; розглянуто вчення про емоційний вплив і зацікавлення реципієнта, про "відповідність", "ясність", "переконливість", "доказовість" промови тощо. Зазначено, що на компонуванні барокових проповідей позначилися принципи укладання орацій судового, дорадчого й епідиктичного родів, які культивувалися Давньою Грецією та Римом, породжені потребами функціонування тогочасних соціумів.


Ключ. слова: риторика, гомілетика, проповіді, структура, якості промови
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш73(0) + Э372.27-462.13 + Ш5(4Укр)3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Чернявська М. С. 
Муціо Клементі: "Прогрес фортепіано - імітація оркестру..." / М. С. Чернявська // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 149-159. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Клементі зробив значний і багатогранний внесок в розвиток фортепіанного мистецтва. Він одним з перших розкрив нові звукові можливості фортепіано і переваги його перед клавесином. Кращі твори композитора-піаніста містять у собі глибину музичної думки, визначену промовистість і художній зміст. У них знайшов своє втілення "симфонічний" склад його мислення, одним з яскравих прикладів якого є словнозвісна "Патетична сцена". Клементі сприяв своїми фортепіанними творами виникненню піанізму нового типу, що дало змогу новому фортепіано вийти на широку концертну естраду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-03(4Іта)51-81 Клементі

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бублик И. Ф. 
Лингвоэтологические структуры вербальной агрессии (на материале речей депутатов бундестага ФРГ) / И. Ф. Бублик // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 456-461. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Розглянуто проблему лінгвістичного вивчення агресивної поведінки. Дослідження виконано на матеріалі промов депутатів бундестагу ФРН, які було виголошено в період до і після виборів канцлера восени 1998 року. Проаналізовано агресивну мовленнєву поведінку в парламентському узусі ФРН. Наведено визначення вербальної агресії в цілому. Запропоновано прагмалінгвістичну класифікацію агресивних мовленнєвих актів як актів звинувачення, погрози, іронії, глузування, наклепу, приниження, образи, як ініціативних та реактивних, прямих і непрямих. Узагальнено попередні висновки щодо особливостей функціонування агресивних мовленнєвих актів у парламентському узусі, а саме про об'єкт агресивної мовленнєвої поведінки та фактори, що її викликають. Об'єктом агресивних висловлювань у парламенті є морально-етичні позиції, інтелектуальні властивості та ділові якості опонентів. Умовами, що викликають вербальну агресію у парламенті, є наявність сильної парламентської опозиції та гострої соціально-політичної проблеми. Висловлено тезу про доцільність розгляду мовних засобів актуалізації агресивної мовленнєвої поведінки в парламентському узусі ФРН.


Ключ. слова: вербальна агресія, мовленнєва поведінка, агресивний мовленнєвий акт, бундестаг ФРН, депутати
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-711.2 + Ю703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Глазунов С. В. 
Основи ораторського мистецтва та методики проведення навчальних занять : Навч. посіб. / С. В. Глазунов; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2001. - 144 c. - Бібліогр.: с. 137-138. - укp.

Розглянуто особливості підготовки до публічних виступів, культури та техніки усної мови, розкрито психологічні засади промов, відображено вимоги до побудови конкретних видів виступів, запропоновано методики підготовки та проведення різноманітних навчальних занять. Описано технологію сучасних інтерактивних методів навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш70я73

Шифр НБУВ: ВА618446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дячок М. Г. 
Ораторське мистецтво правника : Навч. посіб. / М. Г. Дячок; ред.: В. М. Олуйко; Хмельниц. ін-т регіон. упр. та права. - Хмельниц., 2001. - 221 c. - Бібліогр.: 109 назв. - укp.

Висвітлено історію ораторського мистецтва, питання культури мови правника. Описано методику підготовки судових промов та особливості мистецтва публічних виступів учасників судових процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х895.1я73

Шифр НБУВ: ВА614239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Проблеми семантики слова, речення та тексту : Зб. наук. ст. Вип. 7 / ред.: Н. М. Корбозерова; Київ. нац. лінгв. ун-т. - К., 2001. - 334 с. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми лексичної, реченнєвої та текстової семантики, мовні та стилістичні особливості функціонування слова, словосполучення, речення та тексту. Проаналізовано синтаксичну структуру емотивних речень окличного типу. Наведено результати досліджень функціонування висловлювань-вибачень в англійському діалогічному мовленні. Розглянуто принципи утворення мовних картин світу та їх складові. Описано парадигми часового складнопідрядного речення в сучасній іспанській мові. Запропоновано системний підхід до вивчення тексту політичної публічної промови. Охарактеризовано особливості процесу публічного мовлення у сфері масової комунікації та політичного виступу як однієї з форм публічного мовлення. Визначено основні функції, ознаки та характеристики, а також структуру та композицію політичної промови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж70287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Белей Л. О. 
Як "промовляють" імена літературних персонажів: про мовні засоби української літературно-художньої антропонімії / Л. О. Белей // Мовознавство. - 2002. - № 1. - С. 23-31. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Ключ. слова: антропонім, онімічне значення, конотація
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)-357 + Ш141.4-316.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60238 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Скржинська М.  
Театр в античних містах Північного Причорномор'я / М. Скржинська // Київ. старовина. - 2002. - № 3. - С. 81-90. - укp.

З використанням результатів вивчення археологічних матеріалів зроблено спробу висвітлити історію театру в античних містах Північного Причорномор'я, де проходили драматичні вистави, виголошувалися урочисті промови, а також відбувалися Народні збори вищого державного органу Тіри, Ольвії, Херсонесу.

С использованием результатов изучения археологических материалов сделана попытка осветить историю театра в античных городах Северного Причерномор'я, где проходили драматические спектакли, произносились торжественные речи, а также проходило Народное собрание - высшего государственного органа Тиры, Ольвии, Херсонеса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Драб Н. Л. 
Техніка і мова презентації : Навч. посіб. / Н. Л. Драб; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 2002. - 102 c. - Бібліогр.: 7 назв. - нім.

Розглянуто питання щодо навчання техніки та мови проведення презентацій, зокрема, структурування основної частини, використання граматичних конструкцій та мовленнєвого матеріалу для публічних промов, ілюстрування інформації за допомогою таблиць, графіків тощо.

Рассмотрены вопросы по обучению техники и языку проведений презентаций, в частности структурирования основной части, использования грамматических конструкций и речевого материала для публичных речей, илюстрирования информации с помощью таблиц, графиков.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш113.24-926

Шифр НБУВ: ВА632205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського