Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (83)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=САМУРА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Рубель В. А. 
Походження військово-самурайської державності у традиційній Японії (середина 1 тис. до н.е. - ХІV ст. н.е.) : Автореф. дис... д-ра іст. наук : 07.00.02 / В. А. Рубель; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. - К., 1999. - 33 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено феномену походження військово-самурайської державності як результату комплексної цивілізаційної еволюції традиційної Японії. На основі аналізу аутентичних японських і перекладених документів доведено, що режим легітимної самурайської диктатури сформувався у 1392 р. не в якості крайнього засобу збереження кризової державності (що притаманно типовій військовій диктатурі), а як природний результат п'ятиетапного еволюційного суспільно-політичного розвитку класичної Японії в умовах перманентного багатовладдя, кланової "правової держави" та неефективності місцевого різновиду цивілізаційної системи китайсько-конфуціанського типу. В роботі висловлені рекомендації стосовно використання позитивного досвіду класичного японського державотворення в реформуванні суспільно-політичної структури сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ЯПО)3-5 + Х2(5ЯПО)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Свердлова Т. Г. 
Теоретичні засади процесу гуманізації освіти в Японії : Автореф. дис. ... канд. пед. наук / Т. Г. Свердлова; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Визначено, конкретизовано та систематизовано теоретичні засади світового гуманістичного освітнього процесу та процеси гуманізації освіти Японії, зокрема, мету, структуру, компонентний склад, функції та системотвірні фактори аристократичної, самурайської, буддійської, перед- та післявоєнної освіти, а також програми освітньої реформи початку XXI ст. Досліджено умови, динаміку, закономірності та педагогічні особливості процесу гуманізації освіти в Японії в контексті світового гуманістичного освітнього руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(5ЯПО)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рябоволенко І. В. 
Архаїчна лексика японської мови / І. В. Рябоволенко; АН вищ. освіти України, Рада молодих учен., ДЦ "Трипілля і Схід". - К.; Умань : ФОП Жовтий, 2009. - 185 c. - Бібліогр.: с. 166-185. - укp.

Показано значення японської мови для моделювання етапів розвитку мовно-культурного простору Євразії. Розглянуто функціональний критерій як диференційний фактор японської пасивної лексики (ПЛ). Висвітлено особливості дослідження давніх номенклатурних термінів і топонімів, функціонально-семантичні особливості вторинно активізованої ПЛ. Проаналізовано проблеми диференціації концептуально-глибинної семантики ПЛ на прикладі концептів самурай, бусідо та бакуфу. Розкрито когнітивний аспект вивчення знімної лексики.

Показано значение японского языка для моделирования этапов развития культурно-языкового пространства Евразии. Рассмотрен функциональный критерий как дифференциальный фактор японской пассивной лексики (ПЛ). Освещены особенности исследования древних номенклатурных терминов и топонимов, функционально-семантические особенности вторично активизированной ПЛ. Проанализированы проблемы дифференциации концептуально-глубинной семантики ПЛ на примере концептов самурай, бусидо и бакуфу. Раскрыт когнитивный аспект изучения съемной лексики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш175.42-320

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА720153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Катруца Н. 
Синтоїзм, буддизм і конфуціанство як джерела формування освітньо-виховної системи Японії / Н. Катруца // Іст.-пед. альм.. - 2011. - Вип. 2. - С. 66-71. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розкрито основні етапи й особливості становлення освітньо-виховної системи Японії. Доведено, що впродовж усієї історії існування японської педагогіки основний наголос ставився на формуванні моральних якостей японця, його саморозвитку, самовдосконаленні. Розкрито роль національних виховних традицій. Проаналізовано феномен самурайства, його сутність і значення для сучасної виховної системи. Акцентовано увагу на окремих негативних тенденціях у системі сучасного японського виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(5ЯПО) + Э340.9(5ЯПО)-117.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гераськов С. В. 
Роль сакрального у воїнських практиках (на прикладі Японії) : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / С. В. Гераськов; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди НАН України. - К., 2012. - 16 c. - укp.

Вперше у вітчизняному релігієзнавстві на прикладі Японії здійснено грунтовний аналіз воїнських практик як релігійно-філософського феномена, в основі якого є розуміння сакрального як фундаментального смислового ядра. Доведено, що розуміння японської культурної традиції поза межами феномена сакрального є неможливим. Вперше визначено та введено до наукового обігу терміни "сакральне-для-себе" і "сакральне-для-всіх", виходячи зі специфіки інтерпретацій сакрального японцями. Показано, що полірелігійність глибоко позначається на всіх сферах традиційного життя японців, у тому числі й на сфері воїнських практик. З'ясовано, що механізми впливу сакрального на японську традицію розкриваються в контексті полірелігійності, яка має онтологічно визначальний вплив на японське самосприйняття та самоідентифікацію. Встановлено, що науковий підхід до визначення місця релігії в житті японських самураїв дозволяє виділити сутнісне ядро японських воїнських практик через їх зв'язки з релігійними ідеями. Виявлено існування специфічного, самурайського типу релігійності, який детерміновано впливом кількох релігійно-філософських систем: сінто, буддизму, корфуціянства тощо. Обгрунтовано, що релігія та філософія в японській традиції нерозривно пов'язані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.166 + Ю73(5ЯПО)41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387863 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського