Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (151)Тематичний інтернет-навігатор (23)Наукова електронна бібліотека (686)Автореферати дисертацій (6971)Книжкові видання та компакт-диски (14681)Журнали та продовжувані видання (926)
Пошуковий запит: (<.>K=СУЧАСНІ$<.>+<.>K=ТЕХНОЛОГІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65509
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

4-й міжнародний симпозіум українських інженерів-механіків у Львові : Тези доп. / ред.: В. Палаш; Держ. ун-т "Львів. політехніка", Міжнародний симпозіум українських інженерів- механіків (4; 1999; Львів). - Л., 1999. - 150 c. - укp.

Висвітлюються проблеми статики та динаміки пружних та пружно-пластичних систем, міцності та надійності машин і приладів. Викладено математичні та фізичні основи теорії тріщин у механіці, особливу увагу приділено машинознавству, моделюванню механічних систем, технології та автоматизації виробництва, функціональним та конструкційним матеріалам. Розглядаються питання поверхневої обробки та захисту деталей машин і конструкцій, трибології, зварювального виробництва і діагностики металевих конструкцій, а також автомобілебудування та автомобільного транспорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пахаренко В. О. 
40 років. Від кафедри технології хімічних волокон КТІЛПу до кафедри технології полімерів та опоряджувального виробництва ДАЛПУ (1958 - 1998 рр.) / В. О. Пахаренко, В. І. Непочатих // Хім. пром-сть України. - 1999. - № 1. - С. 35-38. - укp.

Славний шлях за 40 років пройшла перша і єдина в Україні кафедра технології хімічних волокон Київського технологічного інституту легкої промисловості, створена у 1958 році. З 1992 р. кафедра готує спеціалістів також і з технології переробки пластмас та еластомерів, а з 1997 р. - і з технології опоряджувального виробництва, у зв'язку з чим у 1998 р. перейменована в кафедру технології полімерів і опоряджувального виробництва Державної академії легкої промисловості України. За 40 років випущено 3000 спеціалістів з технології хімічних волокон, за останні 5 років 250 - з технології переробки пластмас та еластомерів. У проблемній науково-дослідній лабораторії при кафедрі працюють 30 співробітників, у тому числі 7 кандидатів технічних наук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л73 р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

5-й Міжнародний симпозіум українських інженерів-механіків у Львові = 5-th International Symposium of Ukrainian Mechanical Engineers in Lviv : Тези доп. / ред.: В. Палаш; Нац. ун-т "Львів. політехніка", Міжнародний симпозіум українських інженерів-механіків (5; Львів). - Л., 2001. - 152 c. - укp.

Висвітлено проблеми механіки руйнування матеріалів і діагностику довговічності елементів конструкцій. Викладено сучасні аспекти розвитку трибології. Встановлено критерії прискореного визначення об'ємної пошкодженості композитів методом акустичної емісії. Досліджено механізм руйнування конструкційних матеріалів під впливом в'язких агресивних середовищ. Наведено молекулярний підхід до континуального опису насичених рідиною пористих середовищ. Запропоновано спрощений розрахунок на міцність пружних тіл з плоскими тріщинами. Розглянуто використання магнітних порошків для демпфірування механічних коливань. Проаналізовано вплив динамічного навантаження на точність кранових ваг. Висвітлено результати розрахунку рамних конструкцій транспортних засобів методом скінченних елементів. Визначено кінематичні параметри й алгоритми оптимального керування освітлювальними установками двовісного типу. Розглянуто побудовану усереднену систему для стандартної стохастичної системи з швидкозмінною фазою, а також розроблено режими гартування скляних елементів машин і конструкцій. Викладено теоретичні засади розроблення несучих і тягових канатних систем. Обгрунтовано та досліджено спосіб зменшення енергоємності виробництва борошна на борошномельних підприємствах. Надано оцінку дефектам металу труб магістральних газопроводів. Зазначено, що зменшення енергоспоживання під час перероблення надвисокомолекулярного поліетилену досягнуто шляхом регулювання трибологічних і реологічних властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Guicciardi S.  
Compositional dependence of mechanical and wear properties of electroconductive ceramics = Влияние состава электропроводящей керамики на ее механические свойства и износ / S. Guicciardi // Порошковая металлургия. - 1999. - № 3-4. - С. 32-41. - Библиогр.: 34 назв. - англ.

Представлено огляд деяких експериментальних робіт в області електропровідної кераміки, виконаних у Дослідному інституті керамічних технологій (IRTEC) та Національній фізичній лабораторії (NPL). Наведено результати випробувань механічних та електричних характеристик електропровідних керамічних порошкових композитів з матрицею із нітриду кремнію або оксиду алюмінію, а також домішками карбідів, боридів і нітридів титану. Основу досліджень складає вплив технології спікання (гаряче пресування, спікання під тиском газу, вільне спікання), а також кількості та виду домішки на механічні, електричні, триботехнічні характеристики композитів. Експериментальні результати показують, що не тільки електропровідність, але й механічні властивості можуть бути суттєво змінені введенням у матеріал певної кількості металоподібних частинок. Показано також, що чистота вихідних компонентів підвищує чутливість властивостей композитів до технологічних параметрів, насамперед, до температурного впливу при спіканні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Єльникова Г. В. 
Сутність адаптивного управління, його закономірності і принципи / Г. В. Єльникова // Наука і сучасність. - К., 2000. - Вип. 2, ч. 1. - С. 69-78. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розкрито поняття адаптивного управління як варіативного сполучення функцій управління та самоуправління, за яким відбувається взаємоузгодження цілей людини й організації, де вона працює або вчиться, кооперативна взаємодія керівника та виконавців, спрямована на досягнення вищого ступеня партисипативності. Адаптивне управління має свої закономірності, на яких воно грунтується, сформовані на теоретичному рівні шляхом дедуктивного аналізу з синергетичних позицій ідеї спрямованої самоорганізації. Висунуто тезу про те, що доцільно ввести у професійну діяльність керівників закладів та установ освіти адаптивне управління, що сприятиме гуманізації та гуманітаризації стосунків, розвитку ініціативи та самоуправління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ex professo : Зб. наук. пр. вчен. Придніпров'я / ред.: В. Д. Нарівська; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д. : Арт-Прес, 1999. - 218 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми філологічної науки, деякі питання української, російської та зарубіжної літератур, журналістики, а також сучасні комунікативні технології. Досліджено особливості комунікаційного впливу на масову свідомість, психологічні аспекти впливу реклами. Викладено типологію літературного процесу, культурологічні аспекти вивчення художньої творчості, історико-культурні дослідження тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0) я43 + Ш4 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Черемшинський М. Д. 
GPS-технології в геодезичній практиці. Досвід та перспективи розвитку / М. Д. Черемшинський // Косм. наука і технологія. - 2001. - 7, № 4. - С. 61-69. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто досвід співпраці країн Європи у побудові геодезичних мереж і створення нової системи відліку з застосуванням GPS-технологій. Запропоновано заходи щодо модернізації Державної геодезичної мережі України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

III Всеукраїнська науково-методична конференція з міжнародною участю "Екологія та інженерія. Стан, наслідки, шляхи створення екологічно чистих технологій", 23 - 26 жовт. 2000 р. : Зб. тез доп. / ред.: А. П. Огурцов; Дніпродзерж. держ. техн. ун-т, "Екологія та інженерія. Стан, наслідки, шляхи створення екологічно чистих технологій", Всеукраїнська науково- методична конференція з міжнародною участю (3; 2000). - Дніпродзержинськ, 2000. - 230 c. - укp.

Розглянуто питання методології викладання екологічних дисциплін у вузах та шляхи її покращення. Особливу увагу приділено проблемі екології у промислових регіонах і шляхам її вирішення. Досліджено сучасні проблеми використання відходів содового виробництва. Наведено сучасні методи зменшення забруднення навколишнього середовища автомобільним транспортом, проведення інвентаризації зелених насаджень і паспортизації озеленених територій. Охарактеризовано екологію як чинник сталого розвитку суспільства. Визначено економічні, законодавчі та правові шляхи охорони навколишнього середовища і раціонального використання природних ресурсів. Розглянуто проблеми екологічної та радіаційної безпеки. Проаналізовано економічні та екологічні чинники використання полімерів як вторинної сировини, питання регулювання викидів в атмосферу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 я431(0) + У9(4УКР)28 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

III міжнародна молодіжна науково-практична конференція "Людина і космос", присвячена 40-річчю першого польоту людини в космос, 18-20 квіт. 2001 р. : Зб. тез / ред.: Є. О. Джур; Нац. косм. агентство України. Нац. центр аерокосм. освіти молоді України. НАН України, "Людина і космос", міжнародна молодіжна науково-практична конференція, присвячена 40-річчю першого польоту людини в космос (3; 2001). - Д., 2001. - 390 c. - укp.

Підбито підсумки Всеукраїнського зльоту астрономів "Сузір'я" на Закарпатті. Запропоновано результати вивчення внутрішньої будови планет методом гравітаційного зондування. Зроблено аналітичні оцінки параметрів орбіти відділеного зонду. Висвітлено наближену методику розрахунку відривного нестаціонарного обтікання гладких профілів скінченної товщини. Проаналізовано забезпечення працездатності автоматичних клапанів за кріогенних температур робочих середовищ. Проведено розрахунок напружено-деформованого стану багатошарових циліндричних оболонок за умов нестаціонарних навантажень. Запропоновано системний підхід до проектування автономного робототехнічного комплексу захвату та буксирування вільнолітаючих об'єктів у космічному просторі. Описано експеримент з моделлю ракетного двигуна, що працює на газоподібному поліетиленовому пальному. Представлено математичну модель холодного зварювання в роз'ємних з'єднаннях. Розглянуто питання побудови масової осі носія космічного апарата з використанням технологічних засобів, а також поліпшені властивості дюралюмінів. Проаналізовано вплив частоти електромагнітного поля на процес отвердіння зв'язуючого полімерних матеріалів. Визначено напрямки розвитку технології одержання антифрикційних матеріалів з порошків алюмінієвих сплавів. Реалізовано алгоритм класифікації із застосуванням системи Statistica. Висвітлено досягнення напівпровідникової негатроніки та перспективи їх використання в системах супутникових телекомунікацій, результати відновлення функціонального стану хворих на активний хронічний гепатит за дії змінних магнітних полів.

Вивчено можливі механізми структурних змін перехоплення Ранв'є під дією гравітації. Визначено шляхи підвищення ефективності космічного радіомовного зв'язку.


Індекс рубрикатора НБУВ: О6я431(0) + В6я431(0) + Ю941.4я431(0)

Шифр НБУВ: ВА606566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Kalna K.  
Influence of stress concentrators on the fatigue and fracture characteristics of steels and welded joints = Вплив концентраторів напружень на втомні та міцнісні характеристики сталей та зварних з'єднань / K. Kalna // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1998. - 34, № 5. - С. 87-90. - Библиогр.: 7 назв. - англ.

Досліджено підвищення втомної міцності зварних з'єднань стальних конструкцій унаслідок зняття концентрації зварювальних напружень. Основна увага зосереджена на так званому контактному методі обробки поверхні зварного з'єднання, який по суті є близький до технології контактного зварювання. Показано, що ця обробка усуває не тільки дефекти шва, але помітно підвищує границю витривалості з'єднання (від 20 до 100).


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: К641 -18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Gorban A. N. 
Neuroinformatics: What are us, where are we going, how to measure our way? / A. N. Gorban // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2000. - № 1. - С. 42-47. - Библиогр.: 19 назв. - англ.

Розглянуто основні проблеми та сучасні тенденції розвитку нейроінформатики.


Індекс рубрикатора НБУВ: З818.4 + З973.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Rak Z. S. 
New trends in powder injection moulding = Новые тенденции в инжекционном формовании порошков / Z. S. Rak // Порошковая металлургия. - 1999. - № 3-4. - С. 16-23. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Технологія інжекційного формування, яка швидко розвивається, призначена для формування виробів складної геометрії з керамічних, металевих або металоподібних порошків на органічних в'яжучих. Особливо ефективні методики інжекційного формування у створенні структурного стану керамічних композицій. Для розвитку технології інжекційного формування досить важливим є вибір або розробка нових в'яжучих матеріалів, а також розробка способів та пристроїв для попереднього видалення технологічної зв'язки з напівфабрикату. Перспективним для цього є мікрохвильове обладнання з комп'ютерним керуванням, що дозволяє знизити забруднення навколишнього середовища та, крім того, виключає утворення дефектів у процесі видалення в'яжучого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Steblyanko P.  
Nonstationary 2D and 3D coupled problems of the theory of thermoplasticity = Нестаціонарні двох та тривимірні зв'язані задачі теорії термопластичності / P. Steblyanko, N. Volosova // Систем. технології. - Д., 2001. - 2 [Спец. вип.]. - С. 174-181. - Библиогр.: 3 назв. - англ.

Запропоновано новий варіант методу розв'язання три- та двовимірних зв'язаних задач теорії термопластичності для нестаціонарного навантаження тіл із концентраторами напруги. Отримані результати показують, що врахування тепловиділення в процесі циклічного навантаження тіла за межею пластичності матеріалу може впливати на його напружено-деформований стан.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.206.5-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Васильєв В. В. 
Ocoбливості управління адаптацією випускників профтехучилищ в умовах формування ринкових відносин / В. В. Васильєв // Наука і сучасність. - K., 2000. - Вип. 2, ч. 1. - С. 42-50. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На підставі вивчення досвіду виховної діяльності низки трудових колективів металургійних підприємств за ринкових умов, а також виробничої адаптації випускників профтехучилищ зроблено висновок, що під час визначення її змісту, форм і методів не завжди зважают на особливості даної діяльності за нових соціально-економічних умов. Встановлено, що від рівня кваліфікації залежать адаптація до оновленої або суміжної професії та трудові успіхи випускників профтехучилищ: зростання продуктивності праці, участь у раціоналізаторстві тощо. Визначено педагогічні завдання, які покликані вирішувати інженерно-педагогічні колективи училищ, керівники, інженерно-технічні працівники, випускники профтехучилищ. Зазначено, що ефективність адаптації молодих працівників на підприємстві залежить від оптимальності системи засобів, методів і прийомів управління персоналом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.350.0 + К3р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Zasіadly K.  
Polіsh experіence іn commercіalіsatіon of technology and іnnovatіon: new challenges and advantages = Польський досвід комерціалізації технологій та інновацій: проблеми та досягнення / K. Zasіadly // Наука та наукознавство. - 2000. - № 3. - С. 66-72. - англ.

Обговорено засоби адаптації польських підприємств до зростаючого внутрішньонаціонального та міжнародного суперництва. Визначено роль державної політики у створенні стабільно функціонуючого середовища для структурних зрушень у економіці, що забезпечують сприятливі можливості для інновацій та виробництва сучасної продукції. Наведено перелік різних типів інституцій, що допомогають технологічному трансферу та комерціалізації у цій сфері, які існують у Польщі, а також перелік різних організацій та фондів, котрі вкладають кошти в інновації й технології.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Proceedings of the Second International Conference "Internet - Education - Science. IES - 2000. New Informational and Computer Technologies in Education and Science", 10 - 12 oct., 2000, Vinnytsia = "Інтернет - Наука - Освіта - 2000" (ІОН - 2000. Нові інформаційні і комп'ютерні технології в освіті та науці). - Вінниця : УНІВЕРСУМ - Вінниця, 2000. - 343 c. - англ. - укp.

Розглянуто питання застосування в процесі освіти та наукових досліджень нових інформаційних технологій, що спираються на можливості Інтернет. Проаналізовано проблеми й перспективи створення та розвитку освітянських і науково-інформаційних комп'ютерних мереж, методологічні та практичні аспекти дистанційної освіти. Визначено роль Інтернету у бібліотечній справі, економічних і наукових дослідженнях, зокрема особливості використання експертних систем у діяльності наукових установ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1 я431(0) + Ч215.1 я431 + Ч311.253 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО24253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Kulu P. A. 
Secondary metals as raw materials for powder metallurgy / P. A. Kulu, D. S. Arensburger, A. P. Tymanok // Порошковая металлургия. - 1999. - № 1-2. - С. 1-6. - англ.

Досліджено можливості використання технології розмелу в дезінтеграторах відхoдів чавуну, високолегованих сталей, кольорових сплавів (алюміній-мідь, цинк-алюміній та мідь-цинк), а також використаних твердосплавних (на основі карбіду вольфраму) деталей. Отримані порошки були використані для нанесення корозійно- та зносостійких покриттів. Їх властивості були порівнянними з властивостями аналогів із традиційних порошків.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.12 + К663.03-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Usenko A. Y. 
Silicon-on-insulator technology for microelectromechanical applications = Застосування технології "кремній на ізоляторі" при виготовленні мікроелектромеханічних систем / A. Y. Usenko, W. N. Carr // Фізика напівпровідників, квантова електроніка та оптоелектроніка. - 1999. - 2, № 1. - С. 93-97. - Библиогр.: 19 назв. - англ.

Розглянуто різні типи мікроелектромеханічних (МЕМ) приладів, що можуть бути створені на основі структур "кремній на ізоляторі" (КНI). Підсумовано переваги використання технології КНI. Проаналізовано проблеми інтеграції структур, побудованих за технологіями кремній-метал-оксид-напівпровідник та КНI з метою створення сенсорів з логічними пристроями. Наведено приклади успішного використання структур КНI для виготовлення сучасних МЕМ приладів, а також дано оцінку майбутніх перспектив їх застосування.


Ключ. слова: мiкромеханiчнi системи, кремнiй-на-iзоляторi, сенсори, огляд
Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Steblyanko P.  
Spline-approximation of solution of system of nonlinear PDE = Сплай-апроксимація розв'язання нелінійної системи рівнянь в частинних похідних / P. Steblyanko // Систем. технології. - Д., 2001. - 2 [Спец. вип.]. - С. 181-189. - Библиогр.: 3 назв. - англ.

У ході числового дослідження нестаціонарних тривимірних задач теорії термопластичності виникає проблема апроксимації диференціальних операторів, які входять до складу відповідної системи рівнянь в частинних похідних, а також необхідність проводити автоматичну інтерполяцію невідомих величин між вузлами сітки за координатами. Для розв'язання цієї проблеми застосовано кубічні В-сплайни та напружені сплайни, які дають відповідно третій і четвертий порядок апроксимації.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.206.5-01-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Kraus I.  
Stress problems solved by X-rays at Czech TU in Prague = Проблеми фізики напружень, які розв'язуються за допомогою X-променів у Чеському Технічному Університеті в Празі / I. Kraus, N. Ganev, G. Gosmanova // Фіз. зб. - Л., 1998. - Т. 3. - С. 198-218. - Библиогр.: 13 назв. - англ.

Розглянуто методики визначення залишкових напружень, які виникають у металевих сплавах і композитах, за допомогою розсіяння X-променів. Установлено ряд цікавих закономірностей розподілу залишкових напружень у матеріалах за умов спікання, деформації, гартування, хіміко-термічної обробки, нанесення захисних покрить. Виявлено, що більшість перелічених процесів призводить до негомогенності у розподілі напружень і для їх перерозподілу потрібні додаткові технології.


Індекс рубрикатора НБУВ: К207 с3 + Ж364 с3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68777 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського