Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Наукова електронна бібліотека (66)Автореферати дисертацій (221)Книжкові видання та компакт-диски (783)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>K=СЬОГОДЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3221
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Постоловський Р. М. 
Алмаз. C : До практ. використ. викл., аспірантами і студ. гірн. вузів та каф., а також каф., які готують спец.з мит. справи / Р. М. Постоловський, Е. І. Черней, А. Д. Калько; Рівнен. ін-т слов'янознавства Київ. ін-ту "Слов'ян. ун-т". - Рівне, 2001. - 104 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Висвітлено історію відкриття та добування алмазів від найдавніших часів до сьогодення. Проаналізовано досягнення вчених у галузі проблем пошуків, розвідки, пробної експлуатації та розробки родовищ алмазів. Наведено відомості про перетворення алмазів на діаманти, а також про алмази та діаманти, відомі у всьому світі. Досліджено проблему комплексного промислового освоєння алмазоносного родовища ім. М.В.Ломоносова. Обгрунтовано використання порід давніх кристалічних формацій, які містять алмазні трубки, для створення могильників відпрацьованого ядерного палива, твердих і рідких радіоактивних відходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.411 + И347.1 + М772-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сегеда С. П. 
Антропологія : Навч. посіб. для студ. гуманіт. спец. вищ. навч. закл. / С. П. Сегеда. - К. : Либідь, 2001. - 335 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми дерматогліфіки, одонтології, гематології та антропогенезу. Детально розглянуто найдавніші сторінки історії людства та його сучасну етнорасову структуру. Проаналізовано епохальну динаміку антропологічного складу населення українських земель від найдавніших часів до сьогодення. Наведено дані про фізичний тип мезо-, нео- й етнолітичних племен Наддніпрянщини. Охарактеризовано взаємостосунки носіїв археологічних культур доби бронзи: кімерійців, скіфів і сарматів. Всебічно досліжено морфологічні риси племен черняхівської та салтівської культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*221.3 я73-1 + Е715*221.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Притика Д.  
Арбітражні суди в Україні: історія, сьогодення, перспективи розвитку / Д. Притика // Право України. - 2001. - № 2. - С. 19-25. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Притика Д.  
Арбітражні суди в Україні: історія, сьогодення, перспективи розвитку: [Закінчення] / Д. Притика // Право України. - 2001. - № 3. - С. 7-14. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Степико М. Т. 
Буття етносу: витоки, сучасність, перспективи (філософсько-методологічний аналіз) / М. Т. Степико; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. - К. : Знання, 1998. - 250 c. - Бібліогр.: с. 242-249. - укp.

Спираючись на досягнення вітчизняної та зарубіжної філософської і культурологічної думки, роботи сучасних західноєвропейських етнологів, автору вдалося створити оригінальну концепцію етногенезу, детально проаналізувати досвід людської життєдіяльності, який поряд із національною свідомістю, національною ідеєю, етнічною ментальністю й іншими чинниками є важливою детермінантою становлення та буття всіх націй. Аналізується своєрідність цивілізаційного поступу України в минулому та сьогоденні, окреслюються перспективи її культурно-господарського майбуття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5 в911 + С5*425*152.1 + Ф015.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пасічник Ю. В. 
Бюджетна система : Навч. посіб. для студ. екон. спец. вузів / Ю. В. Пасічник. - Черкаси : Відлуння, 1999. - 375 c. - укp.

Вивчається становлення бюджетних систем в окремих зарубіжних країнах та Україні. Відносно України - розглянуті бюджетні відносини від перших київських князів до сьогодення. Наведено структуру бюджетної системи України, подано характеристику основних її складових частин. Особливу увагу приділено нормативній базі функціонування бюджетної системи, бюджетному процесу, доходній та витратній частині, бюджетному контролю та інформаційному забезпеченню. Аналізується сучасний стан бюджетних систем в окремих зарубіжних країнах та внесок українських та зарубіжних вчених в наукове забезпечення функціонування бюджетних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.13 я73 + У9(4УКР)261.3 я73 + У9(4УКР)260-03 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Семененко Л. П. 
Бібліотека ХДАК: погляд із сьогодення / Л. П. Семененко // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 2000. - Вип. 3. - С. 124-134. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто основні етапи становлення та розвитку бібліотеки Харківської державної академії культури. Проаналізовано сучасні проблеми та перспективи розвитку вузівської бібліотеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)757.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Брайчевський М. Ю. 
Вибрані твори : Іст.-археол. студії, публіцистика / М. Ю. Брайчевський; ред.: Л. Винар; Укр. іст. т-во у США. - К. : Вид. дім "КМ Academia"; Нью-Йорк, 1999. - 600 c. - Бібліогр.: 493 назв. - укp.

Представлено монографічні дослідження визначного українського історика й археолога, дійсного члена Української Вільної Академії Наук у США, голови Осередку УІТ ім. М.Грушевського у Києві, професора Києво-Могилянської академії М.Брайчевського, серед яких: "Коли і як виник Київ", "Походження Русі", "Анти" та ряд статей історико-археологічного та публіцистичного характеру, а також філософські роздуми вченого над вічними проблемами минулого та сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Брайчевський, Михайло

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кіндратець О.  
Вирішення проблеми бідності в соціальній державі / О. Кіндратець // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 69-72. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено питання вирішення проблеми бідності від часу появи ідеї соціальної держави (Франція першої половини ХІХ ст.) і до сьогодення. Наголошено, що для успішного вирішення цієї проблеми необхідно реформувати економіку та залучати досвід західних країн.


Ключ. слова: проблема бідності, соціальна держава
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Фра)0-94 + Ф062

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Виховання молодого покоління на принципах християнської моралі в процесі духовного відродження України / ред.: І. Д. Пасічник. - Острог, 2000. - 639 с. - (Наук. зап. Остроз. акад; Т. III). - укp. - рус.

Вміщено наукові статті з актуальних питань історії Біблії в Україні, релігієзнавства, християнської філософії, психології та педагогіки. Досліджено християнські мотиви у літературі, музиці та мистецтві. Значну увагу приділено ролі Острозької Біблії у церковному та культурно-національному житті українців і білорусів ранньомодерного періоду. Окремі розділи присвячено діяльності Івана Огієнка (митрополита Іларіона) - визначного вченого, державного, громадського та церковного діяча, а також феномену віри у контексті екзистенційної філософії Кіркегора та святоотцівської екзегетики. Висвітлено роль українського греко-католицького духовенства у міжвоєнний період та його участь в українському національно-визвольному русі у Східній Галичині. Детально проаналізовано християнську толерантність у контексті суспільно-політичних, релігійних, а також морально-психологічних проблем сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37я54(4Укр)3 + Э370.9я54(4Укр)3 + Ч311.350.4я43 + Т3(4Укр)0-7я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Волинь у житті та творчості письменників : Зб. наук. пр. / Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. - Луцьк : РВВ "Вежа", 1999. - 158 c. - укp.

Розглянуто літературний процес на Волині від найдавніших часів до сьогодення. Висвітлено історію Волині у теоретичній спадщині М.І.Костомарова та С.М.Соловйова, луцький період педагогічної діяльності українського письменника П.О.Куліша і Л.Українки, стилістичні функції фразеологізмів у романі У.Самчука "Волинь", еволюцію ліричного героя та поетику образів у ліриці В.Слапчука. Проаналізовано культурно-просвітницьку діяльність інтелігенції Волині у 1900 - 1914 рр., образ Волині у структурі художнього цілого на матеріалі літератури ХХ ст., народнопісенні засоби образності у мові сучасних волинських поетів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-38 я43 + Ш5(Ук=4/8)-38 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Володимир Підгора. Мистецтвознавство. Історія мистецтва. Художня критика. Поезія. Переклади : Біобібліогр. покажч. / ред.: Д. Степовик; упоряд.: С. Білоконь; Нац. спілка худож. України. Укр. Асоц. Митців. - К. : Вид-во ім. О.Теліги, 2000. - 104 c. - укp.

У покажчику, присвяченому життєвому та творчому шляху відомого київського мистецтвознавця В.П.Підгори, вміщено дані про творчий доробок вченого , якийскладає понад 400 наукових і науково-публіцистичних, поетичних і перекладацьких творів - альбомів, каталогів, буклетів, календарів, есе, статей, віршів, перекладів поезій та інших робіт, що розкривають розмаїття мистецького й архітектурного сьогодення та минулого України, духовне життя самого автора, подано перелік публікацій про нього.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 г(4УКР)6 д Підгора В. + Щ103(4УКР) я1 + Щ158.73(4УКР)6 я6 + Ш5(4УКР)6-4 Підгора В. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Котляр Ю. В. 
Військова історія України : Навч. посіб. / Ю. В. Котляр; Миколаїв. навч.-наук. центр Одес. нац. ун-ту ім. І.І.Мечникова. - Миколаїв; О., 2000. - 101 c. - укp.

Зроблено спробу показати розвиток Збройних сил України від княжих часів до сьогодення і роль у даному процесі українського повстанства. Розглянуто структуру війська княжих часів (XI - XIV ст.), його стратегію, визначено діяльність полководців. Досліджено основи побудови Збройних сил українського козацтва (XVI - XVIII ст.), а також головне завдання українського козацького війська Б.Хмельницького. Відзначено видатних полководців даної доби. Наведено факти про знищення Запорізької Січі та запровадження в Україні московського адміністративного устрою. Розглянуто пластунський та січовий рухи в Україні (кінець XIX - початок XX ст.). Наведено історичні дані стосовно повстанського руху Півдня України, а також збройних сил України у періоди національно-визвольної революції та громадянської війни, тоталітарного режиму. Показано передісторію створення Збройних сил незалежної України, її законодавчу базу, роди військ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1 я73 + Т3(4УКР)0-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Вісник Дніпропетровського університету. Вип. 7 / ред.: П. І. Гнатенко. - Д., 2001. - 211 с. - (Сер. Соціологія. Філософія. Політологія). - укp. - рус.

Викладено різноманітні аспекти нестабільності та неоднозначності сучасного й історико-філософського гуманітарного знання. Простежено еволюцію соціального становища жінок протягом розвитку людської цивілізації від архаїчного часу до сьогодення. Висвітлено ситуацію щодо соціальної дискримінації жінок у сучасному українському суспільстві. Розкрито причини неефективності соціалізації у сім'ї, пов'язані зі спілкуванням між батьками та дітьми. Охарактеризовано дошлюбну та шлюбну поведінку людини у соціальному онтогенезі. Визначено соціокультурні передумови формування цінностей індивідуалізму у вітчизняній культурі XVI - першої половини XVII ст. Відображено основні проблеми розвитку філософсько-антропологічного знання в Україні на початку третього тисячоліття. Досліджено особливості ритуалу жертвопринесення, відображеного в українських народних казках. Проаналізовано місце релігійних цінностей у сфері політики та проблему єдності суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68774/соц.філос. політол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Вісник Львівського університету. Сер. Географічна. Вип. 27 / ред.: І. Ковальчук. - Л., 2000. - 260 с. - укp.

Наведено результати геоморфологічних, еколого-географічних, суспільно-економіко-географічних досліджень України, а також суміжних територій - Польщі, Румунії та Росії. Окремі статті присвячено історії географії, політичним і конструктивно-географічним проблемам сьогодення. Проаналізовано горизонтальну розчленованість рельєфу Сумщини й особливо небезпечні явища природи у басейні Верхнього Дністра. Оцінено динаміку природокористування та рельєфу західного Волино-Поділля на основі інтерпретації різночасових аерофотознімків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8,0я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Географія / ред.: Я. Б. Олійник. - К., 2001. - 77 с. - (Вісн. Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка; Вип. 47). - укp.

Наведено результати теоретичних і практичних досліджень у галузі геоекології, геоморфології, метеорології, гідрології та суспільної географії. Розглянуто основні теоретико-методологічні питання конструктивно-географічних досліджень регіонального урбаністичного природокористування у контексті екологічної парадигми. Проаналізовано особливості господарського освоєння території Центрального макрорайону з давніх часів до сьогодення, виявлено основні регіональні соціально-економічні проблеми та визначено перспективні напрямки його розвитку. Всебічно досліджено зміну мінералогічного та валового хімічного складу чорноземів південних за умов тривалого зрошення мінералізованою водою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8,0я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дмитрієнко М. Ф. 
Греки на українських теренах : Нариси з етніч. історії. Док., матеріали, карти / М. Ф. Дмитрієнко, В. М. Литвин, В. В. Томазов, Л. В. Яковлєва, О. В. Ясь; ред.: В. Смолій; НАН України. Ін-т історії України. - К. : Либідь, 2000. - 488 c. - Бібліогр.: 3319 назв. - укp.

Розглянуто історію синів Еллади на території сучасної України від часу їх появи до сьогодення. Розкрито основні проблеми грецької еміграції впродовж різних історичних періодів, роль античної спадщини та візантійського впливу на український історичний процес, а також висвітлено діяльність грецьких громад. Подано відомості про грецькі аристократичні роди в Україні та видатних українських греків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)0,02 + Т214(4УКР=9ГРЕ) я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Добрянський І. А. 
Громадська та приватна ініціатива в розвитку освіти України (кінець XIX - початок XX ст.) / І. А. Добрянський, В. В. Постолатій; Кіровогр. ін-т регіон. упр. та економіки. - Кіровоград, 1998. - 143 c. - укp.

Досліджується зростання потреби українського народу в освіті на рубежі століть, соціально-економічні передумови її прискореного розвитку та специфіка структури. Характеризується політика царського уряду і діяльність прогресивної української інтелігенції в галузі народної освіти, специфіка функціонування недержавних навчальних закладів України. Розглядається початкова, середня, комерційна, вища, педагогічна та професійна освіта. Висвітлюється розвиток освіти в Єлисаветграді. Визначається місце і роль приватної та громадської ініціативи в системі народної освіти України, співставляються процеси минулого і сьогодення, розглядаються можливі шляхи та напрями розвитку освіти України в найближчому майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)53 + Ч33(4УКР4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Горський В.  
Де шукати Європу? (Погляд з позиції українського сьогодення) / В. Горський // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Філос. та право. - 1999. - Т. 8. - С. 11-15. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Аналізуються геокультурні підстави, що зумовлюють місце України в контексті європейської культури, з'ясовуються особливості внеску України до сукупного здобутку європейської цивілізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666 + Т3(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Недошитко О. І. 
Деякі аспекти планування витрат виробництва у зв'язку із запровадженням національних стандартів бухгалтерського обліку / О. І. Недошитко, І. М. Павловська // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Екон. науки. - Хмельницький, 2000. - № 4, ч. 1. - С. 70-74. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наголошено, що економічне сьогодення України складне, неординарне та, в більшості випадків, непрогнозоване. Подолання криз в економіці держави неможливе без вирішення проблеми ефективного та раціонального використання наявного економічного потенціалу. Головний напрямок економічних реформ спрямовано на формування ефективного управління витратами виробництва. Перехід до загальноприйнятих міжнародних принципів і методик обліку повинен сприяти формуванню ефективного механізму планування витрат на мікроекономічному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)2я86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського