Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРАНСКРИПЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Тищенко Е. Н. 
Усиление транскрипционной активности генома подсолнечника при прорастании / Е. Н. Тищенко // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 5. - С. 380-385. - Библиогр.: 20 назв. - рус.


Ключ. слова: Helianthus annuus L., экспрессия генома, полисомные РНК, яРНК, прорастание
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.172

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Tronko N. D. 
Subcellular distribution of protein kinase C isoforms in human conditionally normal and tumor adrenal tissues / N. D. Tronko, O. I. Kovzun, A. E. Kovalenko, A. S. Mikosha // Ендокринологія. - 2004. - 9, № 1. - С. 9-15. - Библиогр.: 25 назв. - анг.


Ключ. слова: protein kinase C, subcellular distribution, adrenal tumor
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.457-20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Босак Т. О. 
Транскрипція в діалектологічних дослідженнях А.Ю.Кримського / Т. О. Босак // Сходознавство. - 2007. - № 37. - С. 33-43. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.г(4УКР)6д + Ш101.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69560 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Федоришин М. Ю. 
Клонування генів біосинтезу дезоксицукру D-олівози / М. Ю. Федоришин, А. М. Лужецький, А. Бехтольд, В. П. Новіков // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 529. - С. 116-119. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На основі вектора pSET152 створено плазміду pSETOLI, яка містить гени з lan-кластеру, що відповідають за біосинтез D-олівози. Встановлено, що їх транскрипція відбувається з власного промотора під контролем позитивного регулятора LanI.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Борисенко М. Ю. 
Жанр транскрипції в системі індивідуального композиторського стилю : Автореф. дис... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / М. Ю. Борисенко; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. - Х., 2005. - 17 c. - укp.

Розроблено теорію жанру транскрипції. Установлено, що авторська транскрипція є своєрідним ядром, на основі якого будується концепція даного жанру у музичній теорії та практиці. У процесі вивчення транскрипції та її об'єкта застосовано методи системно-структурного, компаративного, функціонального, історико-типологічного аналізу. Запропоновано термін "фактурна інтонація", що використано як основний інструмент дослідження жанрових зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.712 + Щ310.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Коміссарова Н. О. 
Криміналістичне дослідження підписів, виконаних в умовах обмеженого зорового контролю : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Н. О. Коміссарова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Визначено поняття підпису як засвідчувального знаку певної особи та як одного із основних реквізитів документа, що надає йому юридичної сили. Наведено характерні ознаки підпису (загальна структура, транскрипція, загальний вигляд, ступінь і характер сформованості письмо-рухових навичок). Визначено функції підпису, об'єктивні та суб'єктивні фактори, що впливають на його формування. Розглянуто основні види криміналістичного дослідження підпису: класифікаційні, ідентифікаційні, неідентифікаційні (діагностичні) і ситуаційні. Описано особливості дослідження підписів, виконаних за умов обмеженого зорового контролю. Наведено рекомендації щодо побудови методики експерного дослідження підписів, виконаних за даних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кам'янець В. М. 
Структурні, семантичні та функціональні особливості власних назв сучасної німецької мови (на матеріалі особових імен, прізвиськ та псевдонімів) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.04 / В. М. Кам'янець; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2001. - 18 c. - укp.

Досліджено структурні, семантичні та функціональні особливості власних назв сучасної німецької мови. Власну назву розглянуто як білатеральний мовний знак, проаналізовано його формальний і понятійний аспекти. Детально розглянуто семантику власної назви, у якій виділено загальне та конкретне значення. На підставі аналізу значення власної назви досліджено її функціональні особливості у мові та мовленні, а також процеси апелятивації власних назв у сучасній німецькій мові. Вивчено специфіку орфографії власних назв як одного з вагомих аспектів їх інформативності та досліджено способи переходу німецьких власних назв до української мови, серед яких найпоширенішим є практична транскрипція, оскільки її застосування дозволяє враховувати фонетичні та орфографічні особливості лексичної одиниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-316.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мостова Ю. В. 
Театралізація хорових творів як метод художньої інтерпретації : Автореф. дис... канд. мистецтвознав. : 17.00.01 / Ю. В. Мостова; Харк. держ. акад. культури. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Вивчено процес театралізації хорових творів як одного з методів художньої інтерпретації. Запропоновано розглядати інтерпретацію в роботі як специфічну герменевтичну теорію пізнання, у практичній реалізації якої сформувалися певні комплексні творчі методи, зокрема, музикознавчий аналіз, виконавська транскрипція, аранжування, виконання, театралізація. Диференційовано композиторську та виконавську театралізацію, подано порівняльні характеристики, визначено загальні параметри адекватності інтерпретації авторському задумові художнього твору, параметри адекватності виконавської театралізації (візуального втілення) музичного твору його звуковому тексту, а також запропоновано загальну типологію засобів театралізації хорових творів залежно від стилю, жанру та типу змісту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Жерздєв О. В. 
Специфіка фактури у музиці для шестиструнної (класичної) гітари соло : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / О. В. Жерздєв; Харк. нац. ун-т мистецтв ім. І.П. Котляревського. - Х., 2011. - 18 c. - укp.

На підставі розгляду змісту категорії "стиль інструмента" запропоновано оригінальні дефініції виконавського музикознавства: "гітарний стиль", "фактурний стиль гітари", де узагальнюються та диференціюються норми-ознаки фактури інструмента. Вперше запропоновано підхід до розгляду еволюції гітарної музики за критеріями специфіки й універсалізма інструмента у їх взаємодії, висвітлено типологічні особливості фактури в музиці для шестиструнної (класичної) гітари соло, що унаочнено прикладами з творчості видатних композиторів-гітаристів і виконавців у транскрипціях та оригінальних композиціях, які раніше з цього приводу не вивчалися.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.64-712

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Цимбалюк В. І. 
Дослідження потенціалу диференціювання ацетилхолінергічних нейронів у культурі стовбурових клітин головного мозку ембріонів людини / В. І. Цимбалюк, І. Г. Васильєва, Н. П. Олексенко, Н. Г. Чопик, О. І. Цюбко, О. С. Галанта // Укр. неврол. журн. - 2010. - № 2. - С. 94-97. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета - визначити термін початку диференціювання нейронів за холінергічним типом у центральній нервовій системі людини. За допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції зі зворотною транскрипцією проаналізовано експресію генів, асоційованих з холінергічним типом диференціювання - холінацетилтрансферази, ацетилхолінестерази, транспортного білка везикул ацетилхоліну (VAChT). Для дослідження використовували тканину головного мозку ембріонів людини 6 - 12 тиж гестації. Матричну РНК холінацетилтрансферази та VAChT визначено у зразках 9 - 10 тижнів гестації та пізніших строків, тоді як транскрипція гена ацетилхолінестерази залишалася на тому ж самому рівні у всіх досліджених зразках. Висновки: найбільший потенціал для розмноження в культурі холінергічних нейронів головного мозку мають клітинні популяції від ембріонів 9 - 10 тиж гестації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*66*33 + Е70*333.89*699.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Don J. Durzan 
Salmine and the homeotic integrity of early embryos of Norway spruce = Сальмін та гомеозисна цілісність зародків ялини звичайної на ранніх стадіях / Don J. Durzan // Цитология и генетика. - 2010. - 44, № 2. - С. 3-13. - Библиогр.: 74 назв. - англ.

Сальмін, багатий аргініном проталін, залучений в реструктуризацію геному та зміни гомеозисного розвитку зародків ялини звичайної, що проявляють монозиготну розщеплену поліембріонію завдяки його залежному від концентрації потенціалу. В контрольних експериментах і за низької концентрації сальміну за допомогою гель-електрофорезу у присутності додецилсульфату натрію виявлено, що дві білкові фракції асоційовані з клітинами, що відповідають за розвиток початкових етапів раннього ембріогенезу. При високих концентраціях сальміну ембріональні ініціалії не диференціювались в ембріональні трубки. Зародки, що мали ембріональні трубки, не губили ядро і диференціювались в ембріональні суспензори. Біомаса та вміст амінокислотного азоту в разі цього знижувались. Ядерна та цитоплазматична організація порушувались, а ядерця були сильно вакуолізовані. Транскрипція двох білкових фракцій, активність цикліну PCNA та монозиготна розщеплена поліембріонія блокувались. Частина клітинних білків посттрансляційно убіхітинувалась, а частина виділялась в культуральне середовище. Втрата біомаси та глюконеогенез амінокислот приводили до накопичення вільного аргініну. Не одержано доказів участі сальміну в ремоделюванні клітин у гамети.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.3-233 + Е50*333*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кропивко С. В. 
Альтернативний сплайсинг та альтернативна транскрипція у створенні різноманіття транскриптів гена інтерсектину 1 людини : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.03 / С. В. Кропивко; Ін-т молекуляр. біології і генетики, НАН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 + Е70*443.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Клименко О. С. 
Особливості перекладу власних імен у творі М. Мітчелл "Віднесені вітром" / О. С. Клименко, Н. І. Климова // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Філол. науки. - 2012. - № 14. - С. 211-215. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено особливості перекладу власних назв у творі М. Мітчелл "Віднесені вітром" на українську мову. Для аналізу особливостей власних імен використано різні способи перекладу, найбільш частотними серед них є транскрипція та транслітерація. Аналіз власних імен проведено на матеріалі роману М. Мітчелл "Віднесені вітром" Т. Озерської, в процесі якого виявлено основні принципи адекватності передачі власних назв під час перекладу з англійської мови на українську.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш407 + Ш5(7СПО)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Slonchak A. M. 
Crosstalk between transcription factors in regulation of the human glutathione S-transferase P1 gene expression in Me45 melanoma cells / A. M. Slonchak, A. Cwieduk, J. Rzerzowska-Wolny, M. Yu. Obolenskaya // Biopolymers and Cell. - 2009. - 25, № 3. - С. 210-217. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*443.1 + Р569.60-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Блаженко О. В. 
Транскрипційна регуляція гена GSH2 Hansenula polymorpha у відповідь на дію іонів кадмію / О. В. Блаженко, А. Б. Котлярчук, В. М. Убийвовк // Ukr. Biochem. J.. - 2014. - 86, № 1. - С. 75-84. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.173-641.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Дмитренко В. В. 
Характеристика генів зі зниженою експресією у гліомах людини - потенційних пухлиносупресорних генів / В. В. Дмитренко, О. І. Бойко, К. О. Шостак, Н. Я. Вітак, Т. В. Букрєєва, В. Д. Розуменко, Т. А. Малишева, М. І. Шамаєв, Ю. П. Зозуля, В. М. Кавсан // Біополімери і клітина. - 2007. - 23, № 4. - С. 347-362. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

У результаті порівняння профілів експресії генів у нормальному головному мозку та гліобластомі з використанням бази даних серійного аналізу генної експресії (Serial Analysis of Gene Expression, SAGE) виявлено 129 генів з більш ніж п'ятиразовою зміною рівня експресії у гліобластомі, з яких 85 генів - зі зниженою експресією. У дифузній та анапластичній астроцитомах кількість генів зі зниженою в п'ять разів експресією є меншою. Лише для дев'яти генів п'ятиразове зниження експресії відбувається в дифузних астроцитомах і виявляється приблизно на такому ж рівні в анапластичних астроцитомах і в гліобластомах. Для переважної більшості інактивованих генів рівень експресії знижується в дифузних астроцитомах і послідовно зменшується на подальших стадіях злоякісної прогресії астроцитом, причому в гліобластомах - найзлоякіснішому прояві гліальних пухлин - експресія деяких генів є дуже низькою або зовсім відсутньою. Нозерн-гібридизація та зворотна транскрипція - полімеразна ланцюгова реакція - підтвердили знижену експресію в гліобластомах довільно відібраних генів. Деякі гени можуть кодувати пухлинні супресори і їх знижена експресія, очевидно, відіграє важливу роль в ініціації та прогресії гліом людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4 + Р569.627.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Полюхович Ю. Ю. 
Політико-династична історія держави майя Баакаль за матеріалами корпусу епіграфічних джерел Паленке (Лакамха') : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Ю. Ю. Полюхович; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Вперше в українській історичній науці проведено дослідження політико-династичної історії окремо взятої держави майя класичного періоду на основі читання й інтерпретації автентичних ієрогліфічних текстів мовою оригіналу. Вперше проведено повний аналіз (транскрипція, транслітерація, переклад і хронологія) усіх відомих на сьогодні ієрогліфічних текстів археологічної зони Паленке й однойменного регіону. Запропоновано авторську реконструкцію пошкоджених текстів. Уточнено задокументований у попередніх дослідженнях епіграфічний матеріал і введено у науковий обіг нові джерела. Вперше проведено максимально повну з фактологічної точки зору реконструкцію політико-династичної історії держави майя Баакаль. Обгрунтовано висунуті автором гіпотези, що стосуються політико-династичної історії цієї держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7)211

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Комар Л. 
Особливості перекладу англійських національних фразеологічних одиниць (реалій) українською мовою / Л. Комар // Молодь і ринок. - 2010. - № 10. - С. 131-135. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто спробу визначити певні закономірності перекладу фразеології на окремих перекладах, взятих з англійської та американської літератури. Особливу увагу приділено генетичним факторам впливу на переклад іншою мовою фразеологізмів-реалій. Відзначено, що специфікою фразеологізмів є фактори лінгвістичного й екстралінгвістичного плану, у сфері фразеології реалії відображено як окремий лексичний компонент або як весь фразеологізм в цілому. Акцентовано увагу на те, що окремі компоненти, які позначають реалії, під час фразеологізації словосполучення гублять власну семантичну значимість і відповідну частину національного колориту, який вони мають. Деталізовано труднощі перекладів фразеологічних одиниць (ФО), використання транскрипції та транслітерації, калькування та описового перекладу в залежності від ФО. На основі аналізу конкретного матеріалу засвідчено, що відтворення фразеологізмів, які позначають національні реалії, здійснюється засобами контекстуально-лексичної відповідності або лексичних засобів.

Рассмотрена попытка установить определенные закономерности перевода фразеологии на конкретном материале, взятом из английской и американской литературы. Особое внимание уделено генетическим факторам влияния на перевод фразеологизмов-реалий. Отмечено, что спецификой фразеологизмов является наличие факторов лингвистического и экстралингвистического плана, в сфере фразеологии реалии отображаются как отдельный лексический компонент или как весь фразеологизм в целом. Акцентировано внимание на том, что отдельные компоненты, обозначающие реалии, при фразеологизации словосочетания теряют собственную семантическую значимость и соответствующую часть национального колорита, который они имеют. Детализированы трудности переводов фразеологических единиц (ФЕ), использование транскрипции и транслитерации, калькирования и описательного перевода в зависимости от этимологии ФЕ. На основе анализа конкретного материала засвидетельствовано, что воспроизведение фразеологизмов, обозначающих национальные реалии, осуществляется средствами контекстуально-лексического соответствия или лексических средств.

Attempts to define certain conformities to the law of translation of phraseology on separate translations, taken from English and American literature are examined in the article. The special attention gets the genetic factors of influence on the translation of phraseological units-realities other language (in particular Ukrainian).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-33 + Ш141.14-77 + Ш5(0)943.21-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Галкін О. В. 
Зміни в експресії генів, зумовлені надекспресією транскрипційного фактора ZXDC в ембріональних клітинах нирки лінії НЕК293 / О. В. Галкін, О. Г. Мінченко // Укр. біохім. журн.. - 2010. - 82, № 1. - С. 100-107. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*445.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Чернюк Н. В. 
Вплив бронхолітичної терапії на ендоскопічні та цитогенетичні показники у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень, поєднане з артеріальною гіпертензією / Н. В. Чернюк // Архів клініч. медицини. - 2011. - № 1. - С. 62-65. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обстежено 70 хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), поєднане з артеріальною гіпертензією (АГ). Проведено комплексне дослідження клітинного складу та функціонального стану геному (ФСГ) епітеліоцитів бронхоальвеолярного вмісту до і після проведеного лікування. Динаміка кількісних змін показників ФСГ в процесі лікування корелювала з тяжкістю перебігу ХОЗЛ. Достовірне відновлення ступеня хроматизації, активності ядерцевого апарату та регуляторних сайтів Х-хромосоми встановлено у разі II стадії захворювання. При III і IV стадіях виявлено тенденцію до покращання індексів ФСГ під впливом лікування тіотропієм бромідом. Останній позитивно впливає на узгодженість першого (транскрипція) та другого (трансляція) етапів реалізації спадкової інформації. Встановлені кореляції між індексами функції геному різних епітеліальних клітин доводять ефективність лікування ХОЗЛ, поєднаного з АГ, тіотропієм бромідом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського