Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (53)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ФІНСЬКА$<.>+<.>K=САУН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Желєзняк С. В. 
Звуковий елемент у сучасній аудіовізуальній культурі : [монографія] / С. В. Желєзняк; Київський університет культури. - Київ : КУК, 2023. - 199 c. - (Нова енергія професіоналівСвіт кіно і ТБ). - Бібліогр.: с. 167-193 - укp.

Висвітлено значення аудіоскладника в екранних творах. Досліджено риси фонограми у кінематографі, телебаченні та її трансформації. Осмислено у мистецтвознавчих, культурологічних та інших контекстах теоретичне підґрунтя використання звуку та його зв’язку з кадром. Висвітлено напрямки застосування елементів фонограми та їхня взаємодія із зображенням у різних видах і жанрах сучасних аудіовізуальних практик. Охарактеризовано якість впливу звуку на глядача. Здійснено наукове опрацювання явищ та процесів у сучасній аудіовізуальній культурі. Увагу приділено творчим та психологічним засадам роботи із саундтреком в екранних творах. Розглянуто основи та перспективи подальшого перетворення звукового елемент.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ370.7 + Щ382.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дерека Т. 
Професіограма фахівців будівельних спеціальностей та стан здоров'я студентів спеціальності "будівництво та цивільна інженерія" / Т. Дерека, С. Мельник // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2021. - № 2. - С. 70-75. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - визначити професіограму фахівців будівельних спеціальностей і стан здоров'я студентів спеціальності "будівництво та цивільна інженерія". Проведено теоретичний аналіз та узагальнення наукової та методичної літератури, анкетне опитування. У анкетуванні брали участь 24 викладачі дисциплін будівельних спеціальностей і 183 студенти спеціальності "будівництво та цивільна інженерія" Сумського будівельного коледжу, Харківського коледжу будівництва, архітектури та дизайну та Маріупольського будівельного коледжу. У ході дослідження визначено основні засоби відновлення працездатності після робочого дня для фахівців будівельних спеціальностей, такі як фізичні вправи, масаж, відвідування лазні, сауни. Встановлено, що професійно-прикладна фізична підготовка допомагає в ефективному розвитку професійно важливих фізичних якостей, профілактиці травматизму та професійних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 + Ч511.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Самая Т. В. 
Вокальне мистецтво естради: український контекст : монографія / Т. В. Самая. - Київ : Четверта хвиля, 2019. - 150 c. - Бібліогр.: с. 136-150 - укp.

Розглянуто багатополярність вокальної естради як синтетичне явище в художній культурі України упродовж XX та початку XXI ст. Обгрунтовано концептуально-методологічні засади естрадознавства як мистецтвознавчого напряму, що вивчає естрадне мистецтво у його жанрових, родових та видових відгалуженнях. Визначено специфіку вокальної естради, невід’ємним атрибутом якої є саунд (просторово-звуковий образ) - інтегральна характеристика звучання голосу вокаліста, його індивідуальна тембрація. Особливого значення в естрадному вокальному виконавстві також набуває музичний метроритм, який є основним інструментом інтонаційно-динамічної передачі мелодичної та гармонічної структури твору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ364.14(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вавшко І. В. 
Музична поетика рок-балади : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / І. В. Вавшко; Національна музична академія України імені П. І. Чайковського. - Київ, 2019. - 15 c. - укp.

Досліджено поширений родовий жанр рок-музики - рок-баладу. Аналітичним матеріалом слугували рок-балади американських і західноєвропейських рок-гуртів (The Beatles, Scorpions, Queen, Led Zeppelin, Metallica, Nazareth та ін.). У фокусі дослідження - "рок" як жанровий феномен, що має розлогу субжанрову організацію. Проаналізовано музичну поетику рок-балади (способи та прийоми, які формують ядро жанру незалежно від стильового напрямку, часу створення, особливостей саунду конкретного гурту), шляхом залучення методів академічного музикознавства до неакадемічної інтонаційної практики. Зокрема, звернення до тріади простір - рух - час Є. Назайкінського, теорії зовнішньої та внутрішньої структури жанру М. Арановського та інших. Визначено комплекс характерних ознак, що формують зовнішню та внутрішню структуру жанру рок-балади; проаналізовано фактурні, мелодико-інтонаційні, гармонічні та ритмічні особливості рок-балад; виявлено композиційну та драматургічну структуру типової рок-балади, а також її функції на рівні рок-концерту та рок-альбому. Досліджено музичну поетику жанру рок-балади в українській музиці на прикладі композицій відомих українських рок-гуртів ("Брати Гадюкіни", "Плач Єремії", "Мертвий Півень" та інших). Окремий підрозділ дисертації присвячено втіленню жанру рок-балади у творчості гурту "Океан Ельзи".


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ318.54 + Щ310.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Білий В. В. 
Фізична реабілітація осіб з есенціальною гіпертензією : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.03 / В. В. Білий; Національний університет фізичного виховання і спорту України. - Київ, 2019. - 22 c. - укp.

Запропоновано та науково обґрунтовано комплексну програму фізичної реабілітації в умовах оздоровчо-реабілітаційного закладу, яка спрямована на прискорення відновного процесу осіб з есенціальною артеріальною гіпертензією. Програма розроблена для людей, які ведуть активний спосіб життя та притримуються рекомендацій з немедикаментозного лікування, тому до програми внесено засоби з більш потужними адаптаційними стимулами: кінезотерапія (анаеробні вправи з цілеспрямованою зміною вихідного положення, дозоване аеробне навантаження, вправи на релаксацію та дихальні вправи), термо-контрастні засоби (контрастний душ та сауна), дієтотерапія, психорелаксація та освітньо-мотиваційні бесіди щодо зміни способу життя. Розроблена програма передбачає шестимісячний термін реалізації і складається з трьох періодів: підготовчого, основного та підтримувального. Для кожного періоду було визначено певні завдання, які змінювали відповідно до змін у функціональному стані людини. Під впливом розробленої комплексної програми реабілітації покращилися фізичні та функціональні показники, зменшилася частота виникнення клінічних симптомів, підвищилася якість життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Каблова Т. Б. 
До визначення поняття "музичний дизайн" у перформативному мистецтві / Т. Б. Каблова // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Мистецтвознавство : наук. зб. - 2018. - Вип. 28. - С. 91-96. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Охарактеризовано ситуацію щодо поширення сфери перформативних мистецтв у сучасному культуро-просторі. Розглянуто роль музичного супроводу у видовищних (перформативних) видах мистецтва. Визначено потребу забезпечення довготривалого естетичного інтересу публіки в межах видовищного проекту засобами музичного мистецтва, як найбільш доступного для сприйняття. Обгрунтовано різницю між поняттями саунд-дизайну та музичного. Охарактеризовано складові поняття дизайну відповідно до музичного супроводу сьогоденних "Living Art". Надано визначення поняття "музичний дизайн". Висвітлено сутність музичного дизайну в арт-практиці перформативного мистецтва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4/8)-06 + Щ100.173.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Устименко О. В. 
Бронетанковий кластер оборонно-промислового комплексу: проблеми броні для легкої бронетехніки / О. В. Устименко // Наук. часоп. Акад. нац. безпеки. - 2018. - № 3/4. - С. 145-160. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто склад бронетанкового кластеру оборонно-промислового комплексу України; результати роботи оборонно-промислового комплексу України щодо оновлення парку легкої бронетехніки; державні та приватні підприємства бронетанкового кластеру оборонно-промислового комплексу України, що розробляють та випускають нову бронетехніку для сил безпеки і оборони; які саме загальновійськові бойові машини створюються на підприємствах бронетанкового кластеру оборонно-промислового комплексу, їх характеристики. Висвітлено проблеми, які існують під час виробництва корпусів, шляхи їх розв'язання на ДП "Київський бронетанковий завод" та "Завод ім. В. О. Малишева". За результатами досліджень виявлено, що сьогодні в Україні для виготовлення корпусів легкої бронетехніки використовується крім вітчизняної бельгійська, польська, шведська та фінська сталі. Узагальнено досвід Польщі щодо розробки новітніх броньованих машин, таких як САУ "Krab", БТР "Oncilla" та БМП "Borsuk" та фінансування робіт по створенню броні. Для безперебійної роботи оборонно-промислового комплексу України питання забезпечення вітчизняною бронею є актуальним, оскільки необхідно враховувати варіант, що можуть бути введені обмеження на поставки спеціальних видів сталей. Підвищується ризик втрати потенціалу української металургійної промисловості. Проблема не лише в тому, як відновити промислове виробництво необхідних сортів сталі. Виробник будь якої продукції перш за все проводить моніторинг ринку і оцінює наскільки потрібна продукція, запланована до випуску, скільки буде коштувати, конкурентоздатна на ринку чи ні. Необхідно обрахувати показники по об'ємам виробництва продукції, а для цього необхідно володіти інформацією по планам випуску бронетанкової техніки підприємствами оборонно-промислового комплексу України. Для цього необхідне налагодження координації, повноцінне планування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц912(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж101280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Швець А. І. 
"Дитячий текст" колискової як саундтрек до фільму жахів / А. І. Швець // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2018. - Вип. 29. - С. 145-151. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Робота містить результати дослідження, об'єктом якого є сучасні фільми жанру хоррор, а предметом - репрезентація дитячих фольклорних текстів як художній прийом, що експлуатується кіноіндустрією. Розглянуто механізми цитування та способи репрезентації дитячих фольклорних текстів у сучасній масовій культурі на прикладі базового фільму жахів останніх десятиліть. Народні колискові і їх стилізації розглядаються як культурні тексти, що містять у собі архаїчні уявлення і міфологічні моделі, які в силу міфологізованого мислення сучасного суспільства зчитуються глядацькою аудиторією на рівні колективного несвідомого. Аналізуються механізми репрезентації даних текстів, виявляється інтертекстуальне середовище як поле для гри зі смислами, досліджуються конотативні рівні, які народжуються при зустрічі візуального та вербального текстів, а також виявляються архетипічні моделі, приховані в тексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ318.8 + Щ317.78 + Ш802 + Ш83(4УКР)-631

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лазарєв С. Г. 
Електронна музика як соціокультурне явище (друга половина XX - початок XXI століть) : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 26.00.01 / С. Г. Лазарєв; Національна музична академія України імені П. І. Чайковського. - Київ, 2018. - 19 c. - укp.

Вперше розглянуто електронну музику як соціокультурний феномен, окрему увагу приділено неакадемічним напрямам. Розкрито ряд явищ електронної музики, та на основі їх аналізу введено авторські терміни: "феномен ускладнення вибору", "віртуальна індивідуалізація", "парадигма віртуального звуку". Запропоновано класифікацію неакадемічних напрямів електронної музики, на основі проведеного дослідження. Введено авторський "фрактально-голографічний" принцип класифікації електронної музики й уточнено найбільш вживаний принцип класифікації неакадемічних напрямів електронної музики за ритмічним малюнком. Визначено і проаналізовано вісім основних базових стилів неакадемічної електронної музики. Виявлено характерні риси української неакадемічної електронної музики, серед яких, крім використання тембрів національних автентичних інструментів, встановлено наявність характерного мелодизму та кордоцентричності, що, поряд з аналізом творів вітчизняних авторів електронної музики неакадемічних напрямів (понад 3000), дали можливість констатувати появу характерних українських течій та зафіксувати формування українського електронного саунду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(0)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Каблова Т. Б. 
До визначення поняття "музичний дизайн" у перформативному мистецтві / Т. Б. Каблова // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Мистецтвознавство : наук. зб. - 2018. - Вип. 28. - С. 91-96. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Охарактеризовано ситуацію щодо поширення сфери перформативних мистецтв у сучасному культуро-просторі. Розглянуто роль музичного супроводу у видовищних (перформативних) видах мистецтва. Визначено потребу забезпечення довготривалого естетичного інтересу публіки в межах видовищного проекту засобами музичного мистецтва, як найбільш доступного для сприйняття. Обгрунтовано різницю між поняттями саунд-дизайну та музичного. Охарактеризовано складові поняття дизайну відповідно до музичного супроводу сьогоденних "Living Art". Надано визначення поняття "музичний дизайн". Висвітлено сутність музичного дизайну в арт-практиці перформативного мистецтва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4/8)-06 + Щ100.173.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Швець А. І. 
"Дитячий текст" колискової як саундтрек до фільму жахів / А. І. Швець // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2018. - Вип. 29. - С. 145-151. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Робота містить результати дослідження, об'єктом якого є сучасні фільми жанру хоррор, а предметом - репрезентація дитячих фольклорних текстів як художній прийом, що експлуатується кіноіндустрією. Розглянуто механізми цитування та способи репрезентації дитячих фольклорних текстів у сучасній масовій культурі на прикладі базового фільму жахів останніх десятиліть. Народні колискові і їх стилізації розглядаються як культурні тексти, що містять у собі архаїчні уявлення і міфологічні моделі, які в силу міфологізованого мислення сучасного суспільства зчитуються глядацькою аудиторією на рівні колективного несвідомого. Аналізуються механізми репрезентації даних текстів, виявляється інтертекстуальне середовище як поле для гри зі смислами, досліджуються конотативні рівні, які народжуються при зустрічі візуального та вербального текстів, а також виявляються архетипічні моделі, приховані в тексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ318.8 + Щ317.78 + Ш802 + Ш83(4УКР)-631

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Рідковець Т. 
Обгрунтування розробленої програми фізичної реабілітації фізично підготовлених осіб з есенціальною артеріальною гіпертензією I ступеня / Т. Рідковець, В. Білий // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2017. - № 6. - С. 90-96. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - науково обгрунтувати розроблену комплексну програму фізичної реабілітації, спрямовану на прискорення відновного процесу на різних періодах реабілітації для осіб з есенціальною артеріальною гіпертензією першого та другого зрілого віку, які займаються фітнесом більше трьох років. У пацієнтів основної та контрольної груп визначався функціональний стан за допомогою аналізу варіабельності ритмів серця на апараті "Полі-Спектр" - Нейрософт, проводилось вимірювання артеріального тиску (АТ) за методом М. С. Короткова, біоімпедансне дослідження складу тіла та оцінювалась якість життя за опитувальником MOS SF-36. Основна група складала 31 особу (24 чоловіки та 7 жінок), контрольна група складала 31 особу (23 чоловіки та 8 жінок). Розроблено програму фізичної реабілітації, яка включає кінезотерапію (заняття на тренажерах, самостійні заняття, дозоване аеробне навантаження, ранкову гігієнічну гімнастику), термоконтрастні засоби та корекцію харчування та була впроваджена в спортивно-оздоровчому комплексі "Монітор" в основній групі. Зроблено висновки, що використання розробленої програми фізичної реабілітації сприяло нормалізації АТ, підвищенню функціонального стану та рівня якості життя в більшому ступені, ніж у контрольній групі, в якій застосовувалась стандартна програма закладу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бойко О. М. 
Українська масова музика: етапи розвитку, національні особливості : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / О. М. Бойко; НАН України, Ін-т мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - Київ, 2017. - 16 c. - Бібліогр.: с. 13 - укp.

Уперше висвітлено українську масову музику як цілісне явище в контексті історичних і соціальних перетворень, у її зв'язках зі світовою масовою музикою. Уперше визначено основні етапи розвитку української масової музики. Уперше здійснено спробу жанрової класифікації української масової музики. Уперше визначено особливості української масової музики, спричинені застосуванням елементів українського фольклору. Уперше виявлено й систематизовано особливості музичного матеріалу, композиційні, аранжувальні, виконавські, звукорежисерські (саунд- продюсерські) прийоми та способи їх застосування, що дали змогу органічно синтезувати масову музичну та українську народну музичну культури. Уперше окреслено найбільш ефективні шляхи подальшого розвитку національно визначеної масової музики. Уперше запропоновано новий метод аналізу композицій масової музичної культури, що грунтується на застосуванні аналітичних підходів Ф. Тегга, К. Адамса й А. Крімса. Також уточнено зміст та обсяг ключових понять, пов'язаних із масовою музикою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Федоров Е. Е. 
Метод классификации вокальных звуков речи на основе саундлетной байесовской нейронной сети / Е. Е. Федоров // Управляющие системы и машины. - 2015. - № 6. - С. 78-83. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Предложен метод классификации вокальных звуков речи, который базируется на авторской саундлетной байесовской нейронной сети и позволяет учитывать структуру квазипериодического сигнала и сопоставлять образцы вокальных звуков речи разной длины. Разработаны методы создания образцов, формирования опорных образцов и модель их классификации.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66 + Ш111.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Буринюк П. П. 
Метод теплової релаксації у лікуванні дітей з ДЦП / П. П. Буринюк, Х. П. Буринюк-Глов'як, Ю. Г. Мельник // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 6. - С. 115-116. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення впливу підвищеної температури на процес реабілітації дітей з неврологічною патологією та ДЦП. Реабілітацію дітей з ДЦП проведено поетапно: сауна або тепла ванна; після сауни (ванни) індивідуально водні процедури, парафіно-озокерит; полтавський бішофіт; болото з Куяльника; масаж; ЛФК; іпотерапія. Вибір релаксації залежав від віку, стану дитини - обов'язково був індивідуальним, також враховувалась наявність судом, переносимість підвищеної температури. Проводячи реабілітацію в цій послідовності, відмічено, що діти, яких перед початком проведення реабілітаційних заходів поміщали в сауну або в теплу ванну (залежно від віку), ставали спокійнішими, розслабленими, у них знижувався підвищений тонус м'язів і судомна готовність, збільшувалась амплітуда рухів, діти починали краще тримати голову, сидіти, стояти, ходити. Під час застосування методу теплової релаксації не спостерігалося жодних ускладнень і побічних дій, а лише позитивний ефект у всіх дітей, яким проводили процедури в такій послідовності, обов'язково починаючи з прогрівання в сауні або ванні за вказаних температур. Отже, за індивідуального підходу та з дотриманням етапності лікування цей можна успішно використовувати для реабілітації дітей з ДЦП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Олинчук В. В. 
Лингвальные и экстралингвальные средства создания образа Шерлока Холмса в одноименном сериале / В. В. Олинчук // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2015. - № 23. - С. 46-52. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Рассмотрено фонетическое исследование просодической аранжировки англоязычного монологического художественного дискурса с целью установить взаимодействие лингвальных и экстралингвальных средств создания образа Шерлока Холмса в одноименном сериале. Внимание в работе уделено корреляции просодических параметров речи Шерлока в исполнении британского актёра Бенедикта Камбербэтча с невербальными компонентами коммуникации в рамках описания речевого портрета детектива, по средствам речи которого не просто "движется информация". Он определённым способом воздействует на участников коммуникативного процесса, ориентирует и убеждает их, при этом восхищая зрителей своим умом. Результаты анализа широкого экспериментального корпуса из 50 монологических (в составе диалогической речи) фрагментов-саундтреков, экстрагированных из фильма по методике функционального анализа речевого сигнала, разработанной в Лаборатории экспериментальной фонетики ОНУ им. И. И. Мечникова, показали, что одним из самых важных механизмов формирования и передачи семантического центра высказывания является интонация. В процедуре аудиовизуального анализа речевых высказываний киногероя, которые сопровождались кинетической фразой, установлено, что все стадии артикуляции жеста (экскурсия, реализация и рекурсия) всегда маркируются в речи просодическим ядром. Просодическое ядро понимается нами как перцептивно и семантически выделенный участок синтагмы, состоящий из предударного, ядерного и заударного слогов. Работа является вкладом в создание галереи актёрских портретов, поскольку благодаря гармоничному соединению лингвальных и экстралингвальных средств коммуникации этот вариант реализации книжного персонажа является наиболее интересным и уникальным.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-13 + Щ374.013

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кривошея Т. О. 
Естетичне виховання в сучасному культуротворчому процесі : автореф. дис. ... д-ра культурології : 26.00.01 / Т. О. Кривошея; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. - Київ, 2014. - 36 c. - укp.

Досліджено естетичне виховання як культуротворчий феномен у методологічній площині формування категоріального апарату культурологічної науки з урахуванням сучасних культурно-трансформаційних процесів. Визначено культурологічну контекстну площину для розробки зазначеної проблеми: вибудовується система категорій, в якій "естетичне виховання" корелює із поняттями "естетична культура", "чуттєва культура", у поєднанні яких та формується естетико-виховна парадигма культури. Обгрунтовано методологічні особливості культурологічного дослідження чуттєвої культури: аргументовано один із методологічних шляхів дослідження генези чуттєвої культури з точки зору виокремлення певних чуттєвих модальностей (культури зору, культури слуху, ольфакторної культури, культури тактильності, смаку) та концептів чуттєвої культури (нудьга, інтересне); доведено, що естетизація чуттєвості - це культуротворчий процес, у якому відбувається її культурна фіксація, культурне опосередкування та культурна ретрансляція. З'ясовано, що відносно моделі чуттєвої культури формується парадигма естетичного виховання. Виявлено, що дослідження людської чуттєвості неможливе поза урахуванням тілесних характеристик, пояснено зв'язок походження назв багатьох емоційних станів із тілесним досвідом. Доведено евристичний та методологічний потенціал "низової" естетики; з позицій естетико-виховних інтенцій досліджено такі естетичні та художні феномени як "тактильна архітектура", "саундскейп", ольфакторика в дизайні, Eat Art.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю700.68

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Покулита І. К. 
Музичний продюсер як суб'єкт творчості: зміст діяльності та соціокультурні наслідки / І. К. Покулита, А. О. Полховський // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Філософія. Психологія. Педагогіка. - 2014. - № 2. - С. 25-32. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено актуальну проблему розвитку сучасної музичної сфери українського суспільства, насамперед у формах популярної культури. Проблема творчості постає як методологічна стратегія сучасного дискурсу щодо музичного продюсування (саунд-продюсування). До філософського осмислення творчості продюсера долучається компонент міждисциплінарних розвідок. Головний підхід дослідження музичного продюсування полягає у розгляді специфіки продюсерської діяльності. Визначено основи цієї професії як в аспекті організаційно-регулятивних задач, так і з точки зору художньої складової продюсерської діяльності. Доведено синтетичну та синтезувальну природу продюсерської творчості. Особлива увага приділено диференційованості продюсерської діяльності в цілому та музичного продюсування зокрема. Проаналізовано сформовані в останні десятиліття стереотипи сприйняття суспільством професії "продюсер" і розглянуто причини помилкових суджень щодо специфіки продюсерської діяльності. Акцентовано аспект креативних характеристик музичного продюсування, включаючи естетичні, комунікативні, психологічні, адміністративні та інші якості. Вивчено причинно-наслідковий зв'язок змін ролі продюсера в організації творчості обдарованих виконавців у контексті розвитку мережевих комунікацій. Зазначено щодо відсутності як законодавчої бази продюсування музичної сфери, так і проблеми відсутності системи фахової освіти за змістом продюсерської діяльності. Проаналізовано елементи командної творчості як особливого різновиду творчої діяльності в сфері художньої культури. Встановлено сутнісну специфіку вітчизняної музично-розважальної індустрії: вектор шоу-бізнесу та соціокультурні перспективи розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ373(4УКР)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філос.Псих.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Круть Ю. Я. 
Возможности оптимизации гемодинамики в фетоплацентарном бассейне как фактор влияния на перинатальный результат / Ю. Я. Круть, Н. В. Гайдай, С. А. Бондаренко, А. М. Ревенько // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 3. - С. 206-211. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Исход беременности высокого риска зависит от уровня диспансерного наблюдения. Представлены новые возможности совершенствования диспансерного ведения беременных с варикозной болезнью путем эффективного использования этапа санаторного оздоровления в отделении патологии беременности санатория "Великий Луг" г. Запорожье, включающего в комплекс оздоровительных мероприятий, использование инфракрасной сауны с разработанной эффективной схемой саунотерапии, подтвержденной терапевтическим эффектом. Цель работы - снижение частоты осложнений беременности, родов и послеродового периода у беременных, страдающих варикозной болезнью, путем разработки и внедрения научно обоснованных лечебно-профилактических мероприятий. У 40-ка беременных с варикозной болезнью в отделении патологи беременности санатория "Великий Луг" для восстановления гемостаза использована инфракрасная термокамера "Квант-2", спроектированная и изготовленная в отделе клинической патофизиологии института им. А. А. Богомольца. Выводы: предложенный подход - включение этапа местного санаторного оздоровления - расширяет возможности профилактики осложнений течения гестационного процесса, родов и послеродового периода женщин с варикозной болезнью.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.230.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Волинець Л. 
Оцінювання як механізм забезпечення якості загальної середньої освіти Фінляндії / Л. Волинець // Порівнял.-пед. студії. - 2013. - № 4. - С. 132-138. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто особливості системи оцінювання якості загальної середньої освіти у Фінляндії, а саме: відмова від принципу високого рівня підзвітності та контролю шкіл на основі зовнішнього стандартизованого тестування; інтегрована цілісність, яка складається з оцінювання на національному рівні та самооцінювання на місцевому рівні; відмова від підзвітності вчителів за навчальні результати; помірне використання оцінювання навчальних досягнень учнів. Підкреслено особливості оцінювання учнів, яким не виставляють ніяких оцінок до 9-ти років, а у період 9 - 11 років починається оцінювання знань учнів, але не у формі балів, при цьому оцінювання в балах запроваджуються лише на 6-му році навчання. Зазначено, що одним із видів здійснення зворотного зв'язку є описи досягнень учнів, які вони отримують у кінці кожного навчального року, де повинно поєднуватися вербальне та цифрове оцінювання, в яких учитель може показати прогрес учня з вивчення того чи іншого предмета. Висвітлено складники фінської національної системи оцінювання. Зроблено висновок, що фінська система оцінювання якості загальної середньої освіти робить освітній процес більш успішним і високоефективним.

Рассмотрены особенности системы оценивания качества общего среднего образования в Финляндии, в частности: отказ от принципа высокого уровня подотчетности и контроля школ на основе внешнего стандартизированного тестирования; интегрированная целостность, состоящая из оценивания на национальном уровне и самооценивания на местном уровне; отказ от подотчетности учителей за учебные результаты, умеренное использование оценивания учебных достижений учеников. Названы особенности оценивания учеников, которым не выставляют никаких оценок до 9-ти лет, а в период с 9 - 11 лет начинается оценивание знаний учеников, но не в балльном формате, оценивание в баллах вводится только на 6-м году обучения. Одним из видов осуществления обратной связи являются описания достижений учащихся, которые они получают в конце каждого учебного года, где должно сочетаться вербальное и цифровое оценивание, в котором учитель может показать прогресс ученика в изучении того или иного предмета. Выделены составляющие финской национальной системы оценивания. Сделан вывод, что финская система оценивания качества общего среднего образования делает образовательный процесс более успешным и высокоэффективным.

The article analyzes peculiarities of the system of education quality evaluation in Finland. These peculiarities act as tools for ensuring education system quality. The first peculiar feature of the Finnish evaluation system is the rejection of the transnational principle of high accountability and control of schools based on external standardized testing. Instead, in Finland, evaluation is used for development and effective management.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4ФІН)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100365 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського