Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Проблеми інформатизації та управління<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 334
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Жуков І. А. 
Оцінювання інтенсивностей первинних інформаційних потоків, згенерованих абонентами Інтернету речей / І. А. Жуков, М. К. Печурін, Л. П. Кондратова, С. М. Печурін // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 22-29. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Деталізовано підходи до оцінювання інтенсивностей первинних інформаційних потоків, що генеруються абонентами відносно нового об'єкту інформаційних технологій, - комп'ютерних мереж речей, для прогнозування їх розвитку. Оцінка первинного, від існуючих або потенціальних абонентів, інформаційного навантаження на Інтернет речей, є необхідною умовою успішного розвитку цього відносно нового об'єкта інформаційних технологій, зокрема, - для ефективного розподілу зусиль на створення інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури. Оцінювання сукупної інформаційної потужності (продуктивності) програмно-апаратних засобів - джерел первинної, для мережі, інформації, є досить складним завданням. Показником інтенсивності загального інформаційного потоку обрано ВВП, який опосередковано представляє обсяг речей (читай - інтелектуальних сенсорів і виконавчих пристроїв), які можуть (потенційно) і породити інформаційне навантаження на кіберфізічну мережу (Інтернет речей). Цей показник (укупі з ВВП ППС, ВНП та ін.) розраховується щорічно (тобто одиницею часу в нашій задачі вибираємо рік) для всіх країн, абоненти яких можуть скласти саму комп'ютерну мережу речей. В якості абонентів для регіональних мереж можуть виступати галузі народного господарства, як інтегровані сукупності підприємств - генераторів речей. Пропонується модель, побудована на основі моделі міжгалузевого балансу В. В. Леонтьєва. Введено припущення про пряму лінійну залежність кількості інформації, що генерується термінальними пристроями та надходить в мережу в одиницю часу, від кількості речей-терміналів. Безпосереднє використання, для прогнозування розвитку, мережі, існуючої офіційної статистичної звітності створює небезпеку спотворення відповідних оцінок. Запропонована проста модель враховує зв'язки між абонентами мережі речей в процесі виробництва, що дозволяє отримати більш точну, ніж класична (отримана безпосередньо за макроекономічними показниками), оцінку розподілу інтенсивностей первинної інформації, що виходить від кінцевих пристроїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кірхар Н. В. 
Застосування технології архітектурного проектування програмного забезпечення / Н. В. Кірхар // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 50-56. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Багато робіт фахівців в області створення надійних і високопродуктивних архітектур спрямовані на те, щоб продемонструвати високу ступінь впливу архітектур програмних продуктів і комерційну успішність переважної більшості сучасних організацій. Розглянуто концепцію та методологію застосування архітектурного підходу при створенні комплексних інформаційних систем, визначені переваги та недоліки. Розглянуто питання вибору та реалізації різних архітектур інформаційних систем, склад та взаємозв'язок процесів при розробці. Розробник архітектури повинен організувати підсистеми згідно деякої моделі управління, яка доповнювала б наявну модель структури. У моделях управління проектується потік управління між підсистемами. Гарне проектне рішення служить основою високопродуктивної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Батіна О. А. 
Особливості створення конвертора аудіофайлів у програмному середовищі Telegram / О. А. Батіна, А. Р. Карпунець, В. С. Лазебний // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 40-49. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати аналізу питання щодо необхідності перетворення форматів аудіофайлів. В ній запропоновано короткий опис сучасних форматів аудіофайлів. Доцільно використовувати автоматичне мережне програмне забезпечення для перетворення. Наведено кроки та обгрунтовано вибір засобів для розроблення програмного забезпечення, що перетворює аудіофайли. Особливості проектування бота для конвертації аудіофайлів обговорено на прикладі програми Spring. Детально обговорено інтеграцію розробленого додатку з TelegramAPI та оброблення запиту на перетворення. З розвитком цифрових технологій та мережних технологій користувачі обмінюються значною кількістю інформації різного рівня, в тому числі мультимедійною інформацією і, зокрема, аудіоінформацією. Розроблено різні технічні засоби для формування, запису та зберігання аудіосигналів. До загальних послуг належать IP-телефонія, відеоконференції, розповсюдження музичних фонограм, IP-телебачення, репортажі з місця подій тощо. Багато форматів файлів розроблено для зменшення інтенсивності сигнальних потоків, які потрібно передавати і зберігати як аудіофайли. Використання аудіоперетворювачів вимагає від користувача певних спеціальних знань для коригування необхідних параметрів. Зі збільшенням кількості користувачів доцільно розробити додатковий інструмент для автоматичного перетворення аудіоформатів, в якому буде зручний інтуїтивно зрозумілий інтерфейс користувача. Для здійснення цього завдання доцільно вибрати мову програмування Java. Однією з головних переваг Java є те, що легко мігрувати з однієї комп'ютерної системи на іншу. Можливість запускати одну і ту ж програму в багатьох різних системах є критичною для програмного забезпечення WorldWideWeb. Розглянуто середовища розроблення Eclipse IDE, NetBeans та IntelliJ IDEA. Програмне середовище IntelliJ IDEA призначене для детального опрацювання програмного коду. Боти - це лише спеціальні облікові записи Telegram, якими керує програмне забезпечення, а не люди, і вони часто мають функції інтерфейсу. Боти надають користувачеві набір спеціальних кнопок для вибору потрібного режиму.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Надточій В. І. 
Контекстні моделі прийняття рішень в розв'язанні прикладних взаємопов'язаних задач / В. І. Надточій, Ю. П. Чаплінський // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 73-79. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Прийняття рішень з використанням знання-орієнтованих технологій сьогодні розглядається як потужна конкурентна перевага на підприємстві, орієнтованому на постійні зміни ділових процесів. Діяльність як окремих людей, так і систем зараз все більшою мірою залежить від використання ними знань як одного з найцінніших ресурсів. Складність в реалізації такого прийняття рішень полягає в необхідності синтезу різних точок зору на проблему, використання термінів та понять з різних предметних областей, опису своїх ідей управління великою кількістю інформації, що стосується проблеми, та розуміння рішень, що приймаються, тощо. Прийняття рішень та інтеграція складових прийняття рішень базується на представленні багаторівневого управління та прийняття рішень за допомогою контекстної моделі. Контекст дозволяє визначити, зрозуміти та надати відповідні елементи прийняття рішень. Представлений підхід спрямовано на побудову контекстної моделі, що представляє проблему, яку потрібно розвіязати за допомогою системи підтримки прийняття рішень. Контекст описує чинники, що впливають на проблему, і забезпечує вимоги до рішень, які необхідно створити для осіб, що приймають рішення. Контекст визначено як сукупність об'єктів, в рамках яких кожен об'єкт має множину імен та відношень, та представляє конструкцію, що складається з понять в межах відповідних контекстних областей і описується онтологією контексту. У рамках такого розгляду онтологія контексту включає контекстні області, такі як: мета/результат, актор, процес/дія, об'єкт, середовище, можливості, засоби, представлення, розташування та час. Прийняття рішень розглядається з використанням трьох типів контекстів: абстрактного, конкретного та реалізації. Для представлення контекстних областей використовуються класи об'єктів, відношень та атрибутів. Контекстні поняття взаємозв'язані між собою через контекстні відношення, включаючи внутрішньобласні, міжобласні та міжконтекстні відношення. Представлені можливі контекстні відношення між контекстними областями, які можуть бути структурними (ієрархічними) та семантичними (асоціативними).


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гніденко І. А. 
Аналіз сучасних програмних продуктів для створення web-сайтів, їх переваги та недоліки / І. А. Гніденко, І. Є. Воробйов // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 12-16. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано наявні на ринку платні і безкоштовні програмні продукти для створення web-сайтів на предмет їх функціональності, розглянуто їх переваги та недоліки. Мета роботи - огляд і аналіз досягнень спеціального програмного забезпечення, яке дозволяє створювати web-сайти. Одним з ключових моментів в розвитку всесвітньої павутини грає web-розробка як процес створення web-сайта та web-додатку. Термін включає розробку додатків електронної комерції, web-дизайн, програмування для web, а також конфігурування web-серверу. Кількість сучасних програм для створення сайтів мала. Mobirise являє собою безкоштовну програму для створення сайту з адаптивним дизайном. З використанням програми створення сайту стає простим і захоплюючим процесом. Софт дозволяє створити сайт повністю безкоштовно. Якщо постаратися, то можна знайти free-хостинг, за який не потрібно платити. Мінус програми - відсутність російського інтерфейсу. Adobe Muse - складна програма. Створення сайтів з її допомогою розраховано на професійних і досвідчених дизайнерів. Якщо немає бажання заглиблюватися в нетрі роботи з графікою, краще зупинитись на Mobirise. Adobe Muse - це програма для створення шаблону сайту, а не роботи з вже готовим макетом. Спочатку визначається карта ресурсу. Потім розробляється головна сторінка з основними графічними елементами, які будуть і на інших сторінках веб-сайту. Ціна - найнеприємніша частина роботи з програмою. Є безкоштовна версія доступна, але вона доступна лише на тиждень. Аdobe Muse - це програма для створення статичних сторінок HTML-коду. Акцент робиться на графічні ефекти і зовнішньому вигляді ресурсу, а не його функціональності. Призначена для естетичного захоплення дизайнерів-професіоналів, а не для новачків і бажаючих зробити пробний сайт. uKit має необхідний функціонал для створення корпоративного бізнес-сайту, персонального сайту-візитки, блогу, невеликого магазину або гарного лендінгу. Якщо немає часу та бажання працювати з CMS та програмуванням, то необхідно звернути увагу на uKit.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-018.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Інь Ченлян 
Аналіз результатів досліджень реальної пропускної здатності безпроводових мереж стандарту IEEE 802.11 / Інь Ченлян, В. С. Лазебний // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 30-39. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Узагальнено результати експериментальних досліджень пропускної здатності безпроводових мереж IEEE 802.11n/ac. Проаналізовано результати передавання інформаційних потоків, що складаються з пакетів різного розміру, із застосуванням транспортних протоколів TCP та UDP. Розглянуто мережі складені з настільних ПК та мережі з мобільними пристроями. Проаналізовано проблеми з подальшим використанням неліцензованих смуг 2,4 ГГц та 5 ГГц. У мережах IEEE 802.11 всіх специфікацій конкурентний доступ є основним способом доступу до радіоканалу. Нові специфікації, зокрема специфікації 802.11n та 802.11ac, мають удосконалений механізм доступу для зменшення негативних наслідків колізій, однак ризик колізій залишається. Результати, отримані дослідниками, були проаналізовані щодо пропускної здатності безпроводових мереж, що працюють згідно зі специфікаціями 802.11n та 802.11ac у випадку протоколів транспортного рівня UDP та TCP. У цих експериментах кожна мережа була налаштована на максимальну смугу частот, дозволену обладнанням - 20 МГц для 802.11n в діапазоні 2,4 ГГц, 40 МГц для 802.11n в діапазоні 5 ГГц і 80 МГц для 802.11ac. Однорідні досліджувані потоки інформації було складено з пакетів різного розміру від 128 до 524288 байт. Досліджено потоки, складені за протоколами IPv4 та IPv6. Отримана пропускна здатність мережі не перевищувала 40 Мбіт/с під час передавання потоків, що складаються з пакетів від 128 до 8192 байт. На нашу думку, дослідники не правильно оцінили результати, і ми зробили відповідні пояснення. Також проаналізовані результати інших авторів, які досліджували пропускну здатність мереж IEEE 802.11n/ac для мобільних телефонів різних типів. Дослідження здійснено за ідеальних умов для потоків складених з пакетів по 1470 байтів. Пропускна здатність, отримана для таких потоків (близько до обмеження Ethernet), не перевищує 30 % від максимальної розрахункової швидкості передавання. Пояснено ці результати та обгрунтовано необхідність додаткових досліджень для створення вдосконаленої моделі каналу IEEE 802.11.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1 + З970.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мелешко М. А. 
Використання перетворення Хартлі в комп'ютерних системах цифрової обробки інформації / М. А. Мелешко, В. А. Ракицький // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 65-72. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Дискретне перетворення Хартлі (ДПХ) як різновид дискретних ортогональних тригонометричних перетворень є одним з можливих методів цифрової обробки інформації, в тому числі і в засобах компіютерних мереж. Пряме перетворення Хартлі визначає обчислення коефіцієнтів розкладу (аналіз), зворотне перетворення реалізується на етапі синтезу. Як і інші перетворення, ДПХ має більш ефективний спосіб розрахунку коефіцієнтів, наприклад, швидке перетворення Хартлі (ШПХ). Для визначення ефективності алгоритмів ШПХ їх зручно порівнювати з відомими алгоритмами швидкого перетворення Фур'є, основним недоліком якого є необхідність окремої обробки його дійсної та уявної частин. При потребі можна отримати дійсну і уявну частини Фур'є-перетворення, розрахувавши парну і непарну частини ДПХ. Алгоритм ШПХ потребує меншої кількості операцій в порівнянні з Фур'є, що дає заощадження затрат часу від 10 % до 20 %. Наведено посилання на першоджерела щодо ефективності ШПХ. Так, наприклад, обчислення на інтервалі, який має 32 відліків, заощаджується не менше 20 % затрат часу. При зростанні інтервалу економія зменшується. Показана структурна схема алгоритму практичного використання ДПХ. В блоках окремих операцій даються посилання на формули, відповідно яких проводяться розрахунки. З метою перевірки теоретичних досліджень, поданих в першоджерелах інших авторів, а також за результатами аналізу в даній статті, проведене моделювання швидкого перетворення Хартлі, а саме, процесу обробки тестового сигналу з об'ємом вибірки 128 відліків. Розглянуто варіанти скорочення об'єму інформації (стиснення) в 2, 4, 8 разів. Виходячи з вищесказаного, алгоритм ШПХ можна рекомендувати як ефективний засіб для цифрової обробки сигналів в комп'ютерних системах та мережах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.60-013.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чемерис О. А. 
Задачі технології блокчейн для електричних мікромереж / О. А. Чемерис // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 102-107. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розвиток електроенергетичних систем спрямовано на рішення питань оптимізації роботи. На системному рівні оптимізація спрямована на побудову мікромереж, які є локальними енергосистемами. Ключовою перевагою мікромережи є здатність бути самодостатньою в разі виникнення надзвичайних ситуацій, що викликають відключення. У такій локальній електричній системі - мікромережі, присутні декілька типів об'єктів. По-перше, присутні генеруючи потужності, наприклад, дизель-генератори. По-друге, є об'єкти, які тільки споживають електроенергію. По-третє, є об'єкти, які не тільки споживають, але і виробляють електроенергію, наприклад, на основі сонячних панелей або вітрових турбін. Четвертий тип об'єктів складають накопичувачі електроенергії, які спочатку акумулюють енергію, а потім, в час пікових навантажень, віддають в мережу. Особливість є те, що у кожного об'єкта є свій власник. Виробники електроенергії можуть часом виробляти більше енергії, ніж вони самі використовують на даний момент, і продавати цю надлишкову енергію сусідові, якому це потрібно. Таким чином, в мікромережі складається економічний мініринок з відповідними учасниками та власними інтересами. Управління таким енергетичним комплексом можна покласти на автоматизовану інформаційну систему, побудовану на основі технології блокчейн. Розглянуто можливість використання блокчейн технології для управління електроенергетичними мікромережами. Наведено задачі, які ефективно можна вирішувати за допомогою технології блокчейн. Сформульовано проблеми, які потрібно ще вирішувати. Надано приклади використання блокчейн в мікромережах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Балакин С. В. 
Оптимизация диагностирования несанкционированных действий в компьютерной сети / С. В. Балакин // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 7-11. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Проаналізовано проблему діагностування несанкціонованих дій в комп'ютерних мережах з метою оптимізації протоколів їх роботи - підвищення працездатності. Розглянуто можливості по обробці діагнозів вторгнень через бінарні симптоми. Введено масу переконання, що дозволить більш точно регулювати відбір необхідних симптомів для формування точних діагнозів. Наведено рівняння моделі діагностування вторгнень. Запропоновано шляхи оптимізації підвищення виявлення шкідливих програм і атак в комп'ютерній мережі. Сформульовано необхідні критерії і вимоги для забезпечення своєчасного виявлення вторгнень в комп'ютерні мережі. Сформовано шляхи оптимізації діагностики та можливості автономного виявлення несанкціонованих дій (без використання і звернення до сигнатурних баз даних). Запропоновано описувати набори станів необхідними структурами проникнення, що дадуть можливість групувати необхідні дії і прискорити їх обробку. Введена можливість класифікації якості симптомів дозволить автоматично замінювати слабкі симптоми найсильнішими.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дрововозов В. І. 
Особливості побудови сучасної інформаційно-обчислювальної мережі аеровузла / В. І. Дрововозов, С. В. Водоп'янов, О. В. Толстікова // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 17-21. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Побудова сучасної інформаційно-обчислювальної мережі аеровузла з урахуванням сучасного стану та передбаченого збільшення інтенсивності повітряного руху є актуальною задачею. Одним з найважливіших напрямків удосконалення авіаційної комунікаційної інфраструктури є інтеграція існуючих, а особливо майбутніх засобів організації повітряним рухом у так звану "систему систем", яка базується на безшовній організації авіаційних мереж та стиковці мережних сегментів. При вирішенні задач удосконалення авіаційної комунікаційної інфраструктури пропонована модель архітектури інтегрованої мережі аеровузла. Окрім складених комунікаційних мереж, які об'єднують різні сегменти, до складу інтегрованої мережі аеровузла входить безліч сервісних мереж, які використовуються для забезпечення обміну інформацією, не пов'язаною з організацією повітряного руху. Прикладами є мережі транкінгового та мобільного зв'язку, сенсорні мережі для збору інформації. З урахуванням цих міркувань запропонована мережа системи майбутніх авіаційних комунікацій з застосуванням певних персональних супутникових сервісів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О57

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Соколов Г. Е. 
Исследование информационного сигнала охранного акустического извещателя / Г. Е. Соколов // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 95-101. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Проведено експериментальне і теоретичне дослідження характеристик корисного акустичного сигналу розбиття віконного скла, що використовується у роботі акустичних охоронних сповіщувачів. Охоронний акустичний дистанційний сповіщувач призначений для охорони приміщень від проникнення сторонніх осіб через вікно за допомогою розбиття скла. Пристрій повинен реагувати на акустичні сигнали, що виникають при розбитті різних вікон, при цьому, великий розкид параметрів акустичних сигналів. Розпізнавання інформаційного шумового сигналу на тлі шумових перешкод породжує високий рівень помилкових тривог. Для зменшення рівня помилкових тривог застосовують різні алгоритми розпізнавання, що адаптовані до особливостей сигналу розбиття скла. В роботі проведені краш-тести віконного скла і аналіз отриманих при краш-тестах звуків розбиття скла. Метою дослідження було визначення частотно-часових характеристик звуків розбиття скла, отриманих в результаті краш-тестів. Проведені дослідження показали наступне: Низькочастотна компонента звуку розбиття скла (до 1 кГц) не має випередження щодо високочастотних компонент. Низькочастотна компонента сигналу коротка, її тривалість до 0,2 с. Високочастотні компоненти тривають всю тривалість сигнала. Якісно, сигнал розбиття скла близький до нестаціонарного білого шуму з гаусовим розподілом, енергетичним спектром близьким до рівномірного і немонотонно зменшується дисперсією. Абсолютний розкид тривалості звуків розбиття скла визначається тривалістю вторинного розбиття осколків і їх кількістю і має величину 2,1 ... 0,65 c. Результати дослідження можуть бути корисні як розробникам охоронних акустичних сповіщувачів при вдосконаленні алгоритмів обробки інформаційного сигналу, так і студентам при вивченні принципів роботи радіоелектронних систем безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З885

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лисенко О. І. 
Розробка системи автоматичного керування приводом робота-маніпулятора / О. І. Лисенко, О. М. Тачиніна, С. М. Гальченко, Л. В. Рябова, В. І. Іваницька, Т. О. Гармаш, Я. І. Макарова // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 57-64. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

В наш час значно розширюються сфери застосування робототехнічних систем та комплексів. Впровадження промислових роботів є одним з найперспективніших напрямків комплексної автоматизації виробничих процесів, що дозволить значно збільшити продуктивність праці та позбавити людину від монотонної, важкої і шкідливої роботи. Вирішення багатьох задач задля полегшення роботи людини та досягнення більш високих показників якості і точності виробництва досягається шляхом застосування роботів-маніпуляторів. Так, завдяки розвитку автоматичних систем керування, інформаційних технологій та їх застосуванню в створенні сучасних робототехнічних систем з'явилась можливість вивільнення людини від робіт, що створюють загрозу для її життя та здоров'я. При використанні роботів-маніпуляторів постає важливе завдання розробки системи керування, що забезпечує позиціонований рух ланок маніпулятора. Головне завдання системи автоматичного керування електроприводом полягає у формуванні і здійсненні сукупності керуючих впливів, відповідно до технологічних вимог. Запропоновано систему автоматичного керування електроприводом маніпулятора, що забезпечує позиціонований рух ланки маніпулятора по заданій траєкторії. За допомогою таблиць оригіналів та зображень типових функцій, для яких обчислені неперервні перетворення Лапласа та Z-перетворення, побудовано дискретну лінійну стаціонарну математичну модель системи автоматичного керування приводом робота-маніпулятора. Проведено синтез параметрів коригуючих пристроїв системи автоматичного керування електроприводом робота-маніпулятора, що дозволили покращити характеристики перехідного процесу, а саме: зменшити час перерегулювання та тривалість перехідного процесу. Отримані результати моделювання перехідних процесів дозволяють стверджувати, що синтезовані параметри коригуючих пристроїв для аналогової системи автоматичного керування можна використовувати і в цифровій системі автоматичного керування електроприводом робота-маніпулятора.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.941

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Палагин А. В. 
Формализация процесса исследовательского проектирования / А. В. Палагин, В. Н. Опанасенко // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 80-86. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Виконано аналіз основних шляхів розвитку четвертої промислової революції (Industrie 4.0), яка повинна здійснювати посилену інтеграцію кіберфізичних систем (CPS) у виробничі процеси і Інтернет речей (IoT). Industrie 4.0 - це виробнича сторона, еквівалентна орієнтованому на споживачів IoT, в якому предмети побуту, від автомобілів до тостерів, будуть підключені до інтернету і зможуть отримувати зворотний зв'язок від кінцевого вузла. Все це повинно статися з впровадженням інтелектуальних роботів. Представлено основні види промисловості, які будуть перетворені за допомогою IoT. Це сприяє розвитку цифрової економіки. Міжнародна організація OECD (Organization for Economic Cooperation and Development) виділяє одну з основних компонент цифрової економіки "Підтримуюча інфраструктура (апаратне і програмне забезпечення, телекомунікації, мережі та ін.)". Еру інтенсивного розвитку smart систем різного рівня і призначення підтримує стратегічна рамкова програма "Горизонт 2020" та спільна технологічна ініціатива (JTI) Електронні компоненти й системи для європейського лідерства (ECSEL) на період до 2024 г. й однойменне спільне підприємство ECSEL JU. Багаторічний стратегічний план реалізації програми досліджень та інновацій в області електронних компонентів, систем і технологій (MARSIA) забезпечує розвиток таких основних доменів: smart mobility, smart society, smart energy, smart health і smart production. Виконано аналіз технології Internet of Things - Smart системи, кіберфізичні системи, їх галузі застосування і особливості побудови на базі чипів FPGA. Запропоновано формалізований метод для дослідницького проектування структурних реалізацій для довільної задачі в довільній предметній області шляхом вибору оптимальної (метод - архітектура) пари, що складається в рішенні завдання синтезу структури на основі конструктивів алфавіту для виконання певного алгоритму, що реалізує метод, що лежить в основі функціонування структури, відповідно до вимог специфікацій. Результатом процедури є опис проекту у вхідній мові САПР.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Соколов Г. Е. 
Исследования доплеровского охранного радиолокатора / Г. Е. Соколов // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 1. - С. 87-94. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Проведено дослідження характеру інформаційного сигналу в реальних умовах роботи доплерівського охоронного локатора (сповіщувач), який призначений для охорони приміщень від проникнення сторонніх осіб. Виявлення порушника на тлі віддзеркалень від місцевих предметів проводиться на основі типової обробки відбитого сигналу в доплерівськім радіолокаторі. Однак, при тангенціальному напрямку руху порушника інформаційний доплерівський сигнал теоретично дорівнює нулю. Як об'єкт дослідження було взято типовий охоронний радіохвильової сповіщувач "Норма". При вимірах інформаційного сигналу на виході активного фільтра "Порушник" переміщувався вздовж і поперек щодо направлення випромінювання локатора з різною швидкістю. Порушник мав зріст близько 1,75 м, масою - близько 75 кг і був одягнений в джинси і куртку з тканого матеріалу. Експериментально доведено, що охоронний доплерівський радіолокатор при тангенціальному напрямку руху порушника здійснює селекцію рухомих цілей не на основі ефекту Доплера, а на основі флуктуації ефективної поверхні розсіювання порушника, викликані особливостями біомеханіки руху людини. Розроблена теоретична модель інформаційного аналогового сигналу дозволить тестувати різні алгоритми автоматичного розпізнавання інформаційного сигналу на тлі перешкоди.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Тачиніна О. М. 
Математичне моделювання слідкуючої системи промислового робота / О. М. Тачиніна, С. М. Гальченко, Є. І. Соколов, А. О. Ціпов'яз, А. О. Зунунов // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 1/2. - С. 79-85. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено розрахунок і аналіз слідкуючої системи промислового робота. Одержано математичну модель виконавчого двигуна, проведено лінеаризацію цієї моделі. Запропоновано систему автоматичного керування роботом, виконано розрахунок окремих її ланок.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.8 + З965.941

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Троян А. М. 
Доцільність автоматизованого тестування для забезпечення якості програмних продуктів / А. М. Троян, Ю. Б. Моденов // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 1/2. - С. 86-89. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Рассмотрена необходимость учета преимуществ и недостатков автоматизированного тестирования, а также целесообразности его использования в той или иной ситуации. Выбор правильных элементов программы для автоматизации в большей степени будет определять успех автоматизации тестирования.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Павленкова Є. О. 
Конструювання трафіку в комп'ютерній мережі на основі протоколу багатошляхової маршрутизації / Є. О. Павленкова, І. В. Логвінова // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 1/2. - С. 65-71. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зроблено аналіз наявних протоколів багатошляхової маршрутизації, які є наближеними до оптимальних. Визначено області використання кожного з них та обрано протокол для внутрішньодоменної маршрутизації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Petrashenko A. 
A location prediction approach of moving objects = Метод прогнозування місцезнаходження рухомих об'єктів / A. Petrashenko, M. Zamiatin, A. Pazii // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 1/2. - С. 72-78. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Growing popularity of location based services is leading to an increasing volume of mobility data. In this paper we introduce a data mining approach to the problem of predicting the next location of a moving object with a certain level of accuracy. We use apriori algorithm to build a probabilistic model of future object location. The experiments have demonstrated that our technique gives reasonably accurate prediction.


Індекс рубрикатора НБУВ: О571-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Фаттахова М. И. 
Анализ виртуальных схем разделения каналов в сотовых сетях связи без очередей и с широкополосными вызовами данных / М. И. Фаттахова, Г. М. Велиджанова, Г. А. Кадыров // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 1/2. - С. 90-96. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Предложены две схемы виртуального разделения каналов в сети сотовой связи с широкополосными вызовами данных. Узкополосные вызовы речи требуют для обработки лишь один канал, а для обработки вызовов данных требуются несколько каналов. В одной схеме индивидуальные зоны и общая зона используются согласно полнодоступной схеме, в другой схеме общая зона используется лишь хэндовер вызовами. Приведены результаты численных экспериментов.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Жуков И. А. 
Исследование эффективности метода обнаружения вторжений в компьютерные сети на основе искусственных иммунных систем / И. А. Жуков, С. В. Балакин // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 3. - С. 15-20. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Рассмотрено исследование эффективности метода обнаружения несанкционированных действий в компьютерной сети, получена информация для проведения эксперимента. Рассмотрены варианты распознавания неизвестных вторжений. Выявлены и описаны общие особенности поведения вторжений в компьютерных сетях. Приведены результаты реализации и эффективности предложенного метода.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.2 + З970.31-016.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського