Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.345.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шевченко Б. Ф. 
Хірургічна корекція неспроможності фізіологічної кардії при грижах стравохідного отвору діафрагми / Б. Ф. Шевченко, Н. В. Пролом, О. М. Бабій, О. В. Зеленюк, С. О. Тарабаров // Гастроентерологія. - 2021. - 55, № 1. - С. 32-41. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Неспроможність фізіологічної кардії - це стан, що супроводжується рефлюксом шлункового вмісту у стравохід - гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), міграцією частини шлунка у грудну порожнину - грижі стравохідного отвору діафрагми (ГСОД). Основне завдання хірургічного лікування ГСОД - корекція анатомічних і фізіологічних порушень: усунення грижі, корекція антирефлюксної функції нижнього стравохідного сфінктера, забезпечення вільного антеградного пасажу їжі. існує велика кількість операцій (понад 60 запропонованих методик), що застосовуються при хірургічному лікуванні ГСОД і ГЕРХ. Наведено спосіб хірургічної корекції неспроможності фізіологічної кардії, що забезпечує надійне відновлення фізіологічної кардії та збереження анатомічних відношень діафрагми і зони стравохідно-шлункового переходу та включає крурорафію і фундоплікацію. Крурорафію виконують П-подібними швами, які накладають на праву і ліву стінки стравоходу на рівні кардії з фіксацією до них ніжок діафрагми, гофруючими швами, які накладають на медіальну ніжку діафрагми, зменшують стравохідний отвір діафрагми до зовнішнього діаметра стравоходу і перпендикулярно осі стравоходу П-подібними швами виконують кардіогастроплікацію передньої стінки шлунка з подальшою гастродіафрагмопексією. Запропонованим способом проведено лікування 11 хворих, післяопераційний стан хворих був задовільний, без ознак післяопераційних дисфагічних розладів. В усіх випадках отримані хороші безпосередні та віддалені результати терміном від 6 місяців до 1 року. Застосування запропонованого способу дозволяє уникнути післяопераційного виникнення дисфагії та рецидиву захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.364.405.4 + Р457.345.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тисельський В. В. 
Використання біологічного зварювання як методу лікування метаплазії стравоходу / В. В. Тисельський, Б. Г. Бондарчук, В. А. Гордовський, А. Б. Кебкало // Клініч. хірургія. - 2020. - 87, № 5/6. - С. 9-12. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити високочастотне зварювання живих тканин як варіант лікування хворих із стравоходом Барретта. Проведено ретроспективний аналіз результатів лікування 73 хворих із стравоходом Барретта, у 36 із яких проведено аргоно-плазменну коагуляцію (1-ша група), а у 37 (2-га група) - високочастотне зварювання живих тканин. У дане дослідження були залучені хворі з коротким сегментом стравоходу Барретта С2-3М3-4 (Празька класифікація 2004 р.) та дисплазією тяжкого ступеня без вузлоутворення (VI Всесвітній конгрес Міжнародного товариства по захворюваннях стравоходу (ISED). У хворих 1-ї групи виник виражений набряк стінки стравоходу (за даними ендоскопічної ультрасонографії). У цій групі у 5 (13,89 %) хворих після аргоно-плазменної коагуляції спостерігали явища стенозу стравоходу, які були усунуті методом балонної дилатації. У 8 (22,22 %) хворих даної групи виник рецидив захворювання, що потребувало додаткового сеансу аргоно-плазменної коагуляції. У хворих 2-ї групи вказані вище запальні явища були менш виражені, а регенерація слизової оболонки відбувалась швидше, ніж у хворих 1-ї групи - 53 та 115 днів відповідно. Рецидив захворювання відмічено лише у 2 (5,41 %) хворих 2-ї групи. Висновки: високочастотне зварювання живих тканин є безпечною та ефективною методикою лікування пацієнтів з метаплазією стравоходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.6-59 + Р457.345.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дужий І. Д. 
Особливості оперативного лікування поєднаних пошкоджень трахеї та стравоходу в шийній ділянці / І. Д. Дужий, С. О. Голубничий, Я. В. Хижня, О. В. Кравець // Клініч. хірургія. - 2019. - 86, № 2. - С. 79-80. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.6 + Р685.266.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Стасишин А. Р. 
Віддалені результати хірургічного лікування хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу, асоційовану з грижею стравохідного отвору діафрагми / А. Р. Стасишин // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2019. - 18, № 2. - С. 100-104. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчено віддалені результати хірургічного лікування хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ), асоційовану з грижею стравохідного отвору діафрагми. За стандартною методикою (лапароскопічна фундоплікація за Ніссеном) протягом 2004 - 2019 рр., у клініці прооперовано 188 пацієнтів, що склали 1-у групу досліджень. За власною методикою лапароскопічної операції при ГСОД (патент України № 59772) прооперовано 57 хворих, що склали 2-у групу досліджень. Результати лікування вивчали у кожного пацієнта перед операцією - через 3 та 36 міс після неї. У першій групі, серед інтраопераційних ускладнень було ушкодження селезінки з кровотечею у 5 (2,7 %) хворих і карбокситоракс у 4 (2,1 %) пацієнтів. У післяопераційному періоді на 2-у добу в одного хворого розвинулася ТЕЛА. Летальних випадків не було. Рецидив ГСОД і ГЕРХ діагностовано в 4 обстежених пацієнтів (3,9 %) через 36 міс після операції. В другій групі, рецидив ГСОД і ГЕРХ - в 1 пацієнта (2,6 %). Не було жодного випадку міграції антирефлюсної манжети, післяопераційних гнійно-септичних чи тромбоемболічних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.6 + р457.364.405.4 + Р457.345.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Битяк С. Ю. 
Лікування і профілактика ускладнень у хворих з неспроможністю швів стравохідних анастомозів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / С. Ю. Битяк; Харківський національний медичний університет. - Харків, 2018. - 26 c. - укp.

Висвітлено можливості покращення результатів хірургічного лікування хворих із неспроможністю стравохідних анастомозів шляхом розробки оптимальної хірургічної тактики лікування, спрямованої на зниження летальності та частоти ускладнень. Зазначено, що диференційоване використання різних мінімально-інвазійних методів при лікуванні хворих цієї категорії дозволяє покращити показники ефективності лікування та зменшити кількість складних травматичних оперативних втручань. Визначено найбільш ймовірних збудників інфекційних ускладнень в різні періоди лікування, розроблено диференційований підхід до вибору схем емпіричної антимікробної терапії. Встановлено, що використання стравохідних стентів, які саморозширюються, є методом вибору у лікуванні такого ускладнення як неспроможність стравохідного анастомозу. Доведено, що впровадження аналізу змін рівня цитокінів і молекул адгезії дозволяє виявити пацієнтів групи ризику розвитку ранніх післяопераційних ускладнень. Зазначено, що використання стравохідних стентів за розробленими у ході виконання роботи методами та способами корекції технічних ускладнень стентування, а також за умови додержання розроблених показань та протипоказань до стентування надає змогу якісно покращити медичну допомогу хворим із неспроможністю швів стравохідних анастомозів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.6-387

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шевчук І. М. 
Хірургічне лікування хворих з перфорацією стравоходу, ускладненою гострим гнійним медіастинітом / І. М. Шевчук, С. С. Сніжко, С. А. Андреєщев // Клініч. хірургія. - 2018. - 85, № 11. - С. 13-17. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - покращити результати лікування хворих з перфорацією стравоходу (ПС), ускладненою гострим гнійним медіастинітом (ГГМ). Упродовж 2004 - 2018 рр. у відділенні торакальної хірургії Івано-Франківської обласної клінічної лікарні було прооперовано 30 хворих з ПС, ускладненою ГГМ. Вік хворих коливався від 21 до 76 років, у середньому становив (36,3 +- 3,9) року. Чоловіків було 21 (70 %), жінок - 9 (30 %). Інтрамедіастинальне введення антибактеріальних препаратів та зрошення швів стравоходу сприяли швидкій ліквідації гнійноізапального процесу в середостінні. Повністю герметичні шви перфорованої ділянки стравоходу констатували у 6 (37,5 %), зменшення розмірів дефекту стінки стравоходу - у 9 (56,2 %) із 16 хворих. Висновки: ПС слід зашивати для відмежування просвіту стравоходу від клітковини середостіння, локалізації гнійного процесу у середостінні і стабілізації загального стану хворого. Мініінвазивні оперативні втручання за допомогою відеоасистованої торакоскопії можуть слугувати операціями вибору у хворих з ПС та поширеним ГГМ для санації і дренування гнійно-запальних вогнищ у середостінні, стабілізації стану хворих та запобігання розвитку септичних ускладнень. Інтрамедіастинальне введення антибактеріальних препаратів і зрошення швів стравоходу надають змогу покращити результати лікування, знизити ендогенну інтоксикацію (ЕІ), прискорити загоєння ПС та ліквідувати гнійний процес у середостінні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.6 + Р457.364.201.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Усенко О. Ю. 
Ендокринно-метаболічна відповідь у хворих після езофагектомії залежно від виду післяопераційного знеболювання / О. Ю. Усенко, А. В. Сидюк, А. П. Мазур, О. Є. Сидюк, А. С. Клімас // Клініч. хірургія. - 2017. - № 4. - С. 5-7. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати застосування вдосконаленої методики післяопераційного знеболювання у 80 хворих, оперованих з приводу раку стравоходу, з використанням двох катетерів. Виконано радикальні оперативні втручання з використанням комбінованого торакоабдомінального доступу (Льюїса або Осава-Гарлока). У 40 пацієнтів (контрольна група) після операції здійснювали торакальну епідуральну аналгезію (ТЕА), у 40 (основна група) - комбіновану аналгезію (ТЕА і торакальний паравертебральний блок - ТПБ). Доведено ефективність комбінованої ТЕА з ТПБ щодо зниження рівня ендокринно-метаболічної відповіді у хворих після виконання езофагектомії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1-59 + Р457.345.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Воробей А. В. 
Гиперваскуляризация эзофагоколотрансплантата: обзор литературы и собственный опыт / А. В. Воробей, Д. А. Чепик, Е. И. Вижинис, А. М. Махмудов // Клініч. хірургія. - 2017. - № 8. - С. 12-17. - Библиогр.: 47 назв. - рус.

Пластика пищевода сегментом толстой кишки при его послеожоговой стриктуре является сложной операцией. Основная проблема - жизнеспособность шейной части толстокишечного графта. Изучение сосудистой анатомии ободочной кишки позволяет выбрать ее наиболее эффективно кровоснабжаемую часть в качестве эзофагоколотрансплантата. Для гиперваскуляризации графта при его недостаточном кровоснабжении предложено формирование прямых сосудистых анастомозов его шейной части с сосудами шеи или внутренними грудными сосудами. Разработана технология лигирования его сосудов, при этом интенсивно развивается коллатеральный кровоток. Приведен обзор источников литературы по мезентерикографии перед эзофагоколопластикой и гиперваскуляризации графта из ободочной кишки. Приведен собственный опыт авторов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.6-99 + Р457.365.608.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шапринський Є. В. 
Реконструктивно-відновні оперативні втручання при лікуванні стенозуючих захворювань стравоходу (експериментально-клінічне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / Є. В. Шапринський; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України". - Тернопіль, 2017. - 36 c. - укp.

Вперше досліджено патоморфологічні зміни стінки ілеоцекального сегмента та стан проліферативної активності клітин його слизової оболонки в експерименті під час перев'язки відповідних живильних артерій. Вперше вивчено динаміку показників фактора росту ендотелію та інтерлейкіну-6 і стан мікрофлори порожнини ротоглотки та стравоходу в пацієнтів із стенозуючими захворюваннями стравоходу до і після оперативного лікування. Уточнено наукові дані щодо патоморфологічних змін стінки стравоходу в нормі та залежно від ступеня його стенозування. Удосконалено алгоритм передопераційної підготовки пацієнтів зі стенозуючими захворюваннями стравоходу. Запропоновано метод прогнозування виникнення післяопераційних ускладнень і визначення груп ризику неспроможності анастомозів згідно з розробленою прогностичною моделлю й обранням відповідно до нього оптимальної лікувальної тактики. Розроблено спосіб підготовки товстокишкового трансплантата шляхом ангіографічного дослідження з ендоваскулярною оклюзією частини живильних судин зі збереженням основної кровопостачальної аркади для подальшого розвитку в ній колатералей. Запропоновано ретростернальну ізоперистальтичну товстокишкову пластику зі збереженням кровопостачання за рахунок лівої ободовокишкової артерії у випадку неможливості використання шлунка та добре вираженої маргінальної артерії товстої кишки. Розроблено езофагопластику ілеоцекальним сегментом, яку запропоновано використовувати у разі одночасного враження стравоходу і шлунка та за неможливості використання як трансплантата товстої кишки. Розроблено нові мінінвазивні методи лікування неспроможності швів стравохідно-органних анастомозів та їх стриктур за допомогою використання стентів, що саморозширюються з покриттям та антирефлюксними клапанами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.6 + Р457.365.605.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шапринський Є. В. 
Результати лікування хворих на рубцеві стриктури стравоходу після застосування розробленої технології лікування / Є. В. Шапринський // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 3). - С. 97-100. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.605.6 + Р457.345.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Дмитренко О. П. 
Лапароскопічна фундоплікація в хірургічному лікуванні хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / О. П. Дмитренко; НАМН України, Нац. ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова. - Київ, 2016. - 20, [1] c. - укp.

Проведено оцінювання морфофункціонального стану стравохідно-шлункового переходу у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу до та після лапароскопічної фундоплікації. Обгрунтовано показання до хірургічного лікування зазначеної хвороби. Впроваджено та удосконалено техніку лапароскопічних оперативних втручань у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу. Вивчено результати лапароскопічних фундоплікацій в лікуванні хворих на зазначену хворобу. Проведено порівняльний аналіз результатів лапароскопічної фундоплікації з результатами відкритих операцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.6 + Р457.365.6 + Р457.364.405.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шапринський В. О. 
Оперативне лікування пізньої рубцевої стриктури езофагоколоанастомозу після здійснення езофагопластики сегментом товстої кишки / В. О. Шапринський, В. Ф. Кривецький, В. І. Поліщук, Є. В. Шапринський, О. І. Дацюк // Клініч. хірургія. - 2015. - № 12. - С. 66-67. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

тт


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.6 + Р457.345.6-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Винниченко А. И. 
Медикаментозная коррекция рефлюкс-эзофагита у пациентов с раком пищевода и кардиоэзофагеальным раком после эзофагогастропластики в практике семейного врача / А. И. Винниченко // Сімейна медицина. - 2014. - № 5. - С. 98-100. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Операция эзофагогастропластики у больных раком пищевода и кардиоэзофагеальным раком приводит к функциональным расстройствам, которые связаны с новыми анатомическими и функциональными взаимоотношениями в верхнем этаже пищеварительного тракта. В наибольшей степени влияет на качество жизни пациентов заброс содержимого культи желудка в культю пищевода. Цель настоящего исследования - оценка эффективности лечения ингибиторами протонной помпы (омепразол в дозе 20 мг 2 раза в сутки в течение 1 мес и 20 мг 1 раз в сутки в течение 3 - 4 мес) у данной группы пациентов. По данным 24-часового мониторинга pH в культе пищевода и желудочном трансплантате установлено, что рефлюкс-симптомы коррелируют не с кислотностью в пищеводе, а с кислотопродукцией в желудке. Ингибиторы протонной помпы эффективно подавляют продукцию кислоты в желудке и, тем самым, облегчают состояние пациентов. Симптомы рефлюкс-эзофагита менее выражены в группе пациентов, которым выполнены фундопликация и дренирующие желудок операции. Назначение ингибиторов протонной помпы в поддерживающей дозе обеспечивает ремиссию в течение 5 - 6 мес после операции и, возможно, предотвращает развитие стриктуры пищеводно-желудочного анастомоза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1-59 + Р457.345.6-99 + Р413.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Яковенко В. А. 
Первый в Украине клинический опыт лечения дивертикула Ценкера способом гибкой эндоскопической дивертикулотомии с пластикой пищевода / В. А. Яковенко, Ш. Зивальд // Хірургія України. - 2014. - № 4. - С. 93-98. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Цель работы - изучить распространенность дивертикула Ценкера (ДЦ) и описать первый в Украине клинический опыт лечения ДЦ способом гибкой эндоскопической дивертикулотомии с пластикой пищевода (ГЭДПП). В период с мая 2008 г. по май 2014 г. в клинике "Обериг" при эзофагогастродуоденоскопии были выявлены 2 (0,06 %) больных с ДЦ из 3184-х обследованных (95 % доверительный интервал - 0 - 0,2 %). Один пациент был направлен к хирургу, другому была выполнена ГЭДПП. Длительность операции - 25 мин. Глотание воды было восстановлено в полном объеме сразу после операции ГЭДПП. При контрольной рентгеноскопии акт глотания не нарушен. Больная выписана на 3-й день послеоперационного периода в удовлетворительном состоянии. При наблюдении в течение 6 мес жалобы отсутствуют, нарушения глотания нет. Выводы: эндоскопическое лечение ДЦ способом ГЭДПП - метод выбора у данной категории больных, поскольку он является малотравматичным безопасным вмешательством и может выполняться независимо от возраста и общего состояния пациента.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.6-99 + Р457.365.605.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Tovkach Yu. V. 
Operative surgery of the esophagogastric junction / Yu. V. Tovkach // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 2. - С. 171-174. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Наведено основні сучасні хірургічні операції, які виконуються з приводу різноманітної патології стравохідно-шлункового переходу. Зроблено висновок про відсутність адекватних оперативних прийомів, які б не давали побічних ефектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Грубник В. В. 
Анализ отдаленных результатов лапароскопической пластики грыж пищеводного отверстия диафрагмы и фундопликации по Ниссену / В. В. Грубник, А. В. Малиновский // Клініч. хірургія. - 2012. - № 10. - С. 34-36. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Вопрос о выборе метода пластики пищеводного отверстия диафрагмы по поводу его грыжи не решен. Цель работы - изучение отдаленных результатов (анатомических рецидивов и стойкой дисфагии) различных видов лапароскопической пластики и фундопликации по Ниссену в зависимости от площади пищеводного отверстия диафрагмы. При анализе однородных групп сделаны выводы, определяющие тактику хирургического лечения пациентов и стратегию дальнейших разработок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.6-99 + Р457.364.405.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Рылюк А. Ф. 
Сегментарная пластика пищевода без нарушения кровотока в тонкокишечном трансплантате / А. Ф. Рылюк, И. Н. Гришин, В. Н. Подгайский, А. К. Холодный, П. В. Минкович, Л. Н. Нестерук // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2012. - 11, № 4. - С. 97-99. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

На підставі вивчення топографічної анатомії верхніх брижових судин запропоновано місце забору тонкокишкового трансплантата з двома судинними ніжками для авторського способу сегментарної пластики стравоходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.6-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Нестерук Л. Н. 
Обоснование и методы реваскуляризации трансплантата из правой половины толстой кишки при пластике пищевода / Л. Н. Нестерук, А. Ф. Рылюк // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2009. - 8, № 1. - С. 82-87. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Изучены сосуды правой половины толстой кишки, сосуды шеи и грудной клетки с целью обоснования реваскуляризации кишечного трансплантата при пластике пищевода. Предложены 6 способов реваскуляризации трансплантата: реваскуляризация за счет микрососудистого анастомоза между конечным отделом верхней брыжеечной артерии (ВБА) и поверхностой артерии шеи; реваскуляризация за счет микрососудистого анастомоза между конечным отделом ВБА и нижней щитовидной артерией; реваскуляризация за счет микрососудистого анастомоза между конечным отделом ВБА и левой внутренней грудной артерией; двойная реваскуляризация за счёт следующих микрососудистых анастомозов: между конечным отделом ВБА и левой внутренней грудной артерией, между подвздошно-ободочно-кишечной артерией (ПОКА) и правой внутренней грудной артерией; двойная реваскуляризация за счёт следующих микрососудистых анастомозов: между конечным отделом ВБА и нижней щитовидной артерией, между ПОКА и внутренней грудной артерией; двойная реваскуляризация за счёт следующих микрососудистых анастомозов: между конечным отделом ВБА и поверхностной артерией шеи, между ПОКА и внутренней грудной артерией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.6-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мовчан Б. Б. 
Профилактика послеоперационных осложнений при эзофагопластике / Б. Б. Мовчан // Клініч. хірургія. - 2008. - № 11/12. - С. 57-58. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.6-99 + Р457.345.6-387

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Андреещев С. А. 
Повторные операции на искусственном пищеводе / С. А. Андреещев, С. Д. Мясоедов, А. Ю. Усенко, Б. Б. Мовчан // Клініч. хірургія. - 2008. - № 4/5. - С. 5. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського