Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.465.510.30$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Годік О. С. 
Моделювання допечінкової портальної гіпертензії та вплив депорталізації печінки на її тканину / О. С. Годік // Клініч. хірургія. - 2022. - 89, № 7/8. - С. 35-40. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета роботи - на моделі допечінкової портальної гіпертензії, створеній шляхом часткової перев'язки ворітної вени у щурів, оцінити вплив часткової депорталізації печінки на її тканину. Дослідження проведено на 35 щурах - самцях лінії Вістар віком 4 - 6 тижнів. У 15 тварин виконано часткову перев'язку ворітної вени з формуванням стенозу, у 15 - хибне лігування, контрольну групу склали 5 інтактних тварин. Отримано чіткі закономірності між частковою перев'язкою ворітної вени і критичним (летальним) зниженням портопечінкової перфузії. Використана модель допечінкової портальної гіпертензії шляхом часткової перев'язки ворітної вени призводить до часткового зниження портопечінкової перфузії з розвитком кавернозної трансформації ворітної вени та дистрофічними змінами гепатоцитів з подальшими фіброзними змінами паренхіми печінки. Висновки: діапазон ступеня звуження ворітної вени 52 - 59 % оптимальний для формування у щурів лінії Вістар віком 4 - 6 тижнів допечінкової портальної гіпертензії з розвитком зональної жирової паренхіматозної дистрофії печінки та балонної дегенерації гепатоцитів з подальшим розвитком фіброзу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Петрушенко В. В. 
Ефективність часткової емболізації селезінкової артерії у пацієнтів після перенесеної кровотечі портального генезу / В. В. Петрушенко, Д. І. Гребенюк // Клініч. хірургія. - 2021. - 88, № 11/12. - С. 47-52. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність часткової емболізації селезінкової артерії у пацієнтів після перенесеної кровотечі портального генезу. У дослідження включено 39 пацієнтів із підтвердженим діагнозом цирозу печінки, ускладненого портальною гіпертензією та кровотечею із варикозно розширених вен стравоходу. У 1-шу групу (n = 17) увійшли пацієнти, яким виконали ендоскопічне лігування вариксів, що кривавили, та часткову емболізацію селезінкової артерії; у 2-гу групу (n = 22) - пацієнти, яким виконали лише ендоскопічне лігування вариксів, що кривавили. З інтервалом в 1 міс оцінювали рівні лабораторних показників, що характеризують функціональний стан печінки. У 1-й групі відмічено прогресивне статистично значуще покращення всіх досліджуваних показників з часом. У 2-й групі статистично значуще покращення всіх показників спостерігали в період між першим та другим візитами. У подальшому зміни не мали статистично значущого характеру. При проведенні мультифакторного дисперсного аналізу для дослідження впливу емболізації на показники пігментного обміну і показники системи гемостазу достовірність залежності зростала з часом та набувала статистичної значущості лише на четвертому візиті. При дослідженні впливу емболізації на рівні печінкових ферментів та показники білкового обміну достовірність залежності також зростала з часом, проте набуття нею статистичної значущості спостерігали вже на третьому візиті. Висновки: післяопераційний період після виконання часткової емболізації селезінкової артерії пацієнтам із кровотечею портального генезу характеризується позитивною динамікою лабораторних показників функціонального стану печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30 + Р457.465.510.40 + Р457.365.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Гнатюк М. С. 
Місцеві імунні реакції у товстій кишці в умовах пострезекційної портальної гіпертензії / М. С. Гнатюк, О. М. Процайло, Н. Я. Монастирська, Л. В. Татарчук // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2021. - 20, № 2. - С. 42-47. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Видалення великих об'ємів печінки призводить до пострезекційної портальної гіпертензії, підвищення тиску у ворітній печінковій вені, порушення венозного відтоку від органів портальної сисеми та їх структурних змін. Мета дослідження - вивчити особливості локальних імунних реакцій у товстій кишці в умовах пострезекційної портальної гіпертензії. Дослідження проведено на 52 лабораторних статевозрілих білих щурах-самцях, яких було розподілено на 3 групи. 1-а група нараховувала 15 інтактних практично здорових тварин, 2-а - 30 білих щурів-самців після резекції лівої та правої бокових часток - 58,1 % паренхіми печінки, 17 експериментальних тварин, у яких після видалення 58,1 % паренхіми печінки розвинулася поліорганна недостатність, увійшли у 3-ю групу. Вирізали шматочки товстої кишки, з яких готовили гістологічні мікропрепарати. У слизовій оболонці досліджуваного органа визначали рівні секреторного JgA, а також кількість плазмоцитів-продуцентів JgA, JgM, JgG, JgE та клітинну щільність інфільтрату. Кількісні показники обробляли статистично. За результатами проведених досліджень встановлено, що видалення лівої та правої бокових часток печінки (58,1 % її паренхіми) у лабораторних статевозрілих білих щурів-самців призводить до пострезекційної портальної гіпертензії та виражених змін локального імунного гомеостазу слизової оболонки товстої кишки, що характеризується вираженим зменшенням рівнів секреторного IgA і кількості плазмоцитів-продуцентів IgA, незбалансованим, диспропорційним зростанням та значними порушеннями співвідношень між плазматичними клітинами, що продукують імуноглобуліни IgA, IgM та IgE, появою імунних комплексів у стромі органа та стінках кровоносних судин, збільшенням щільності клітинних інфільтратів, виникненням дистрофічних, некробіотичних, інфільтративних та склеротичних процесів у досліджуваному органі. Порушення місцевого імунного гомеостазу слизової оболонки товстої кишки домінує при поєднанні пострезекційної портальної гіпертензії з поліорганною недостатністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30 + Р252.325.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дзигал О. Ф. 
Експериментально-клінічне обґрунтування хірургічних втручань при цирозі печінки, ускладненому портальною і біліарною гіпертензіями : монографія / О. Ф. Дзигал, Р. С. Вастьянов. - Одеса : Астропринт, 2020. - 177, [24] c. - Бібліогр.: с. 143-177 - укp.

За результатами значної кількості проведених експериментальних спостережень та клінічних обстежень представлений подальший розвиток концепції індивідуальної тактики ведення контингенту важких хворих з цирозом печінки. Теоретично обґрунтовано і практично вирішено актуальну наукову проблему — підвищення ефективності хірургічного лікування хворих на цироз печінки шляхом оптимізації тактики та методології їх хірургічного та комплексного консервативного лікування. Під час планування індивідуальної тактики оперативного лікування такого контингенту хворих слід враховувати формування у них синдрому поліорганної недостатності, портальної гіпертензії, асцитичного та холестатичного синдромів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.40 + Р457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дзигал О. Ф. 
Портокавальне шунтування як спосіб усунення портальної гіпертензії у хворих на цироз печінки / О. Ф. Дзигал, Ю. В. Грубник, І. В. Савицький // Клініч. хірургія. - 2017. - № 8. - С. 31-33. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У 98 хворих з приводу цирозу печінки (ЦП) та портальної гіпертензії (ПГ) виконано мініінвазивну операцію портокавального шунтування (ПКШ). Для селективної декомпресії системи ворітної вени (ВВ) сформовано дистальний спленоренальний анастомоз, для її парціальної декомпресії - портокавальні анастомози. Наведені показання та протипоказання до виконання операції ПКШ. Тривалість спостереження безпосередньо після операції 3 - 6 міс, у віддаленому періоді - 4 - 5 років. Дані клінічного спостереження свідчать про доцільність виконання ПКШ у хворих на ЦП, покращання клінічного стану хворих, декомпресію системи ВВ, зменшення тяжкості енцефалопатії, частоти ускладнень. Селективне і парціальне ПКШ з метою корекції ПГ при ЦП є ефективним засобом лікування основного захворювання, забезпечує попередження стравохідно-шлункової кровотечі у віддаленому періоді спостереження, виживання пацієнтів за компенсованої або субкомпенсованої функції печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30 + Р457.465.510.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шевчук І. М. 
Хірургічне лікування хворих з приводу хронічного панкреатиту з біліарною гіпертензією / І. М. Шевчук, В. І. Пилипчук, А. Д. Хруник, С. М. Гедзик // Клініч. хірургія. - 2017. - № 8. - С. 27-30. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано результати лікування 25 хворих з приводу фіброзно-дегенеративного хронічного панкреатиту (ХП) з біліарною гіпертензією (БГ), у яких виконана операція Фрея. У 13 (52 %) хворих (група порівняння) здійснена класична операція Фрея з формуванням панкреатоєюноанастомозу (ПЄА) на петлі тонкої кишки, виключеній за Ру, у 4 (16 %) - операція Фрея з накладанням гепатикоєюноанастомозу (ГЄА). У 8 (32 %) хворих застосовано модифікацію операції Фрея, що передбачала формування ПЄА на ізольованому сегменті тонкої кишки, додаткового дуоденоєюноанастомозу з дистальним кінцем сегмента тонкої кишки, холецистектомію, фомування ГЄА бік у бік та міжкишкового анастомозу за Ру (основна група). Для інтраопераційного визначення тиску у позапечінкових жовчних протоках використовували оригінальну методику. Віддалені результати проаналізовані у 13 пацієнтів. В групі порівняння показник фізичного здоров'я (PHs) становив у середньому (42,9 +- 0,9) ум. од., психологічного здоров'я (MHs) - (57,6 +- 1,9) ум. од., вираженість больового синдрому (BP) - (60,3 +- 5,2) ум. од.; в основній групі PHs становив (47,1 +- 1,1) ум. од., MHs - (61,5 +- 1,5) ум. од., BP - (68,4 +- 4,2) ум. од. Запропоновано модифікацію хірургічного лікування фіброзно-дегенеративного ХП з БГ має переваги, обнадійливі віддалені результати і може бути застосована у лікуванні таких хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 + Р457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Коломійцев В. І. 
Діагностика і лікувальні транспапілярні втручання у хворих з приводу портальної біліопатії / В. І. Коломійцев // Клініч. хірургія. - 2017. - № 10. - С. 23-26. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано результати мініінвазивних ендоскопічних втручань у 31 хворого з приводу портальної біліопатії (ПБ). У 7 (23 %) хворих ПБ виникла на тлі тромбозу ворітної вени, у 19 (61 %) - виявлено клінічні ознаки, пов'язані з ураженням жовчних проток: холедохолітіазу (у 16 %), стриктури (у 35 %), папілостенозу, що супроводжувалося гіпербілірубінемією, жовтяницею, холангітом. Діагностичний комплекс включав ультразвукове дослідження з допплерографією, контрастно-підсилену комп'ютерну томографію, магніторезонансну холангіопанкреатикографію, діагностичну та лікувальну ендоскопічну ретроградну холангіографію з папілосфінктеротомією, літоекстракцією, ендобіліарним стентуванням. Ендоскопічні транспапілярні втручання, не усуваючи основну патогенетичну причину ПБ - портальну гіпертензію, дозволяють у більшості хворих вирішити проблеми біліарної гіпертензії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30 + Р457.465.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гайдар Ю. А. 
Особливості стану капілярної мережі слизової оболонки шлунка у хворих з портальною гіпертензією / Ю. А. Гайдар, Н. Ю. Ошмянська, О. В. Сімонова // Гастроентерологія : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 3. - С. 18-20. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено процес ангіогенезу у слизовій оболонці шлунка у випадку розвитку портальної гіпертензії в 73 хворих на хронічні дифузні захворювання печінки. Збільшення середнього діаметра капілярів є найбільш помітним в антральному відділі шлунка хворих із хронічним криптогенним цирозом: ця цифра майже у 2 рази є більшою, ніж у хворих із цирозом іншої етіології. Найбільш вірогідна частота виявлення значної дилатації капілярної сітки спостерігалася в антральному відділі хворих на цироз печінки, асоційований із вірусом C, що обумовлює найбільший ризик хронічної крововтрати у хворих цієї клінічної групи. У середньому ознаки дилатації в антральному відділі є менш вираженими, ніж у фундальному, але у хворих на первинний біліарний цироз ця різниця є майже непомітною, а ознаки проліферації вірогідно частіше зустрічалися в антральному відділі, ніж у фундальному.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2 + Р457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Козлов С. Н. 
Актуальные вопросы лечения больных с портальной гипертензией в условиях специализированного центра / С. Н. Козлов // Шпит. хірургія. - 2013. - № 4. - С. 58-60. - рус.

Проанализированы 330 случаев госпитализации больных в центре оказания неотложной помощи больным с острыми желудочно-кишечными кровотечениями с диагнозом склероза печени, фиброза печени, их комбинации, цирроза печени. Произведён анализ количества госпитализаций и результатов лечения в течение нескольких лет. Резервом улучшения результатов лечения пациентов с диффузными заболеваниями печени в сложившихся социально-экономических условиях в Украине считается широкое применение миниинвазивных, эндоскопических и эндоваскулярных технологий для коррекции портальной гипертензии и вторичной профилактики варикозных кровотечений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дзюбановський І. Я. 
Закономірності ремодуляції вісцерального кровотоку черевної порожнини на стадіях синдрому портальної гіпертензії / І. Я. Дзюбановський, Т. В. Романюк, О. В. Кіт // Клініч. хірургія. - 2013. - № 8. - С. 57-60. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено особливості ремодуляції вісцерального кровотоку черевної порожнини, зокрема, артеріальної системи, а також систем ворітної та нижньої порожнистої вен, їх взаємозв'язок за різних стадій формування синдрому портальної гіпертензії (СПГ). На основі аналізу одержаних даних зроблено висновки щодо вибору тактики лікування хворих за окремих стадій СПГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Романюк Т. В. 
Переваги та недоліки шунтувальних операцій у хірургії синдрому портальної гіпертензії / Т. В. Романюк // Шпит. хірургія. - 2013. - № 4. - С. 95-98. - укp.

Проведено огляд існуючих типів шунтувальних операцій у хірургії синдрому портальної гіпертензії. Охарактеризовано їх переваги та недоліки. Акцентовано увагу на патофізіологічних особливостях операції переключення селезінкової артерії у портальну вену.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30 + Р457.445.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Рудик Д. В. 
Мініінвазивна корекція ускладнень синдрому портальної гіпертензії у хворих на цироз печінки : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Д. В. Рудик; МОЗ України, Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Проаналізовано клінічну ефективність ендоскопічного лікування. Розроблено діагностично-лікувальний алгоритм надання допомоги хворим з кровотечею з варикозним-розширенням вен стравоходу і шлунка (ВРВС, Ш) з урахуванням ступеня ВРВ, наявності інших ускладнень синдрому портальної гіпертензії (ПГ) та супровідних захворювань. Впроваджено в клінічну практику патогенетично-обгрунтоване мініінвазивне лапароскопічне та лапароскопічно-асистоване оперативне втручання. Обгрунтовано та запропоновано диференційний підхід до показань та обсягу оперативного втручання в залежності від ступеня ВРВС, Ш, наявності РК, ступеня печінкової компенсації та наявності інших ускладнень синдрому ПГ. Сформульовано принцип передопераційної підготовки та особливості ведення післяопераційного періоду. Оцінено клінічну ефективність запропонованих методів лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.40 + Р457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Грубник В. Ю. 
Эндоваскулярные вмешательства в комплексном лечении осложнений портальной гипертензии / В. Ю. Грубник, О. Н. Загороднюк, В. В. Грубник // Клініч. хірургія. - 2008. - № 4/5. - С. 67. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Дусик А. В. 
Морфологічна порівняльна характеристика хірургічних способів корекції портальної гіпертензії (експериментальне дослідження) : автореф. дис... канд. мед. наук / А. В. Дусик; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2008. - 20 c. - укp.

Установлено особливості перебігу та морфологічних змін в органах черевної порожнини (ЧП) за хірургічної корекції портальної гіпертензії (ПГ). Проведено дослідження за умов динаміки гістологічного стану нирок за різних способів хірургічної корекції ПГ. Установлено, що у перші місяці після корекції формуванням спленоренального анастомозу у лівій нирці переважають процеси склерозу, а у правій - гіпертрофічні. Розроблено та морфофункціонально обгрунтовано новий спосіб спленоренального анастомозу, який регулює порційність надходження крові у ліву ниркову вену. На підставі морфологічних і морфометричних характеристик установлено оптимальну довжину резекції тонкої кишки для корекції ПГ. Визначено динаміку гістологічних змін в органах ЧП за даного способу корекції, яка зберігає близькі до норми параметри гемодинаміки у портальній системі та запобігає морфологічним змінам в органах ЧП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Фуркало С. Н. 
Роль чрескожного чреспеченочного портокавального шунтирования в лечении осложнений портальной гипертензии / С. Н. Фуркало, В. А. Кондратюк // Клініч. хірургія. - 2007. - № 5-6. - С. 40. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Котенко О. Г. 
Портосистемное шунтирование в лечении портальной гипертензии / О. Г. Котенко, А. В. Гриненко, А. О. Попов, А. А. Коршак, А. В. Гусев, С. М. Спасский, Д. А. Федоров // Клініч. хірургія. - 2007. - № 5-6. - С. 18. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Кондратюк В. А. 
Эндоваскулярная окклюзия ветвей чревного ствола в лечении осложнений портальной гипертензии / В. А. Кондратюк, Л. Ф. Никишин // Клініч. хірургія. - 2007. - № 5-6. - С. 39. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Мамчич В. І. 
Хірургічна тактика в лікуванні стравохідно-шлункової кровотечі при портальній гіпертензії / В. І. Мамчич, В. А. Шуляренко, З. З. Парацій, В. К. Журавський, Е. В. Негря, О. В. Шуляренко, М. Д. Накашидзе // Клініч. хірургія. - 2007. - № 5-6. - С. 19-20. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30 + Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Авдосьев Ю. В. 
Рентгенэндоваскулярные методы гемостаза в комплексе хирургического лечения кровотечений из флебэктазий пищевода и кардии, развившиеся на фоне внутрипеченочной и допеченочной портальной гипертензии / Ю. В. Авдосьев, В. В Бойко, В. А. Лазирский // Врачеб. практика. - 2006. - № 6. - С. 21-30. - Библиогр.: с. 28-29 - рус.

Наведено результати обстеження та хірургічного лікування 122-х хворих на портальну гіпертензію (ПГ), ускладнену профузною кровотечею з варикозно-розширених вен (ВРВ) стравоходу та кардії. Емболізація селезінкової артерії в поєднанні з емболізацією лівої шлункової артерії є високо ефективним методом хірургічного лікування хворих з кровотечею з ВРВ стравоходу та кардії в стадії суб- та декомпенсації функції печінки. Доповнення ендоваскулярних методів трансумбілікальною катетеризацією ворітної вени з керованою ворітною гіпотонією сприяли профілактиці рецидиву кровотечі. Застосування розробленого діагностичного алгоритму та рентген хірургічних втручань в комплексі хірургічного лікування ПГ, ускладненої кровотечею з ВРВ стравоходу та кардії сприяли зниженню кількості рецидивів кровотечі в післяопераційному періоді з 47,2 % до 31,4 % та загальної летальності з 72,2 % до 22,1 %.

В статье представлены результаты комплексного диагностического обследования и хирургического лечения 122-х больных с портальной гипертензией (ПГ), осложненной профузным кровотечением из варикозно-расширенных вен пищевода и кардиального отдела желудка (ВРВПЖ). Эмболизация селезеночной артерии в сочетании с эмболизацией левой желудочной артерии являются высокоэффективным методом хирургического лечения больных с кровотечением из ВРВПЖ в стадии суб- и декомпенсации функционального состояния печени. Дополнение эндоваскулярных методов трансумбиликальной катетеризацией воротной вены (ТУКВВ) в сочетании с управляемой воротной гипотонией способствовали профилактике рецидива кровотечения. Применение разработанного диагностического алгоритма и рентгенохирургических вмешательств (РХВ) в комплексе хирургического лечения ПГ, осложненной кровотечением из ВРВПЖ способствовали снижению количества рецидивов кровотечения и послеоперационном периоде с 47,2 % до 31,4 % и общей летальности с 72,2 % до 22,1 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.30 + Р457.365.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Алексюк С. О. 
Інтенсивна терапія гепатоспланхнічної ішемії та її наслідків у потерпілих з політравмою : Автореф. дис... канд. мед. наук / С. О. Алексюк; Дніпропетр. держ. мед. акад. - Д., 2006. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-5 + Р457.465.510.30-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342430 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського