Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Р514.68-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Пришляк О. Я. 
Дисбактеріоз кишок у хворих на лептоспіроз / О. Я. Пришляк // Сучас. інфекції. - 2004. - № 2. - С. 62-64. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3 + Р413.301.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16691 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Жукова Л. И. 
Клинико-патогенетическая оценка кислотно-основного, газового и электролитного гомеостаза у больных лептоспирозом с острой почечной недостаточностью / Л. И. Жукова, Г. В. Мельник // Лікар. справа. - 2002. - № 2. - С. 43-46. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-37 + Р414-323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Матяш В. І. 
Екстремальні стани при лептоспірозі та їх корекція : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / В. І. Матяш; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2000. - 34 c. - укp.

Досліджено 392 хворих на лептоспіроз (переважно іктерогеморагічний), зокрема 250 - з тяжким перебігом. Застосовано клінічні, біохімічні, інструментальні засоби обстеження хворих (спірографію, ультразвукове обстеження серця і гемодинамічних параметрів). У динаміці хвороби досліджено клініко-патогенетичні механізми екстремальних процесів і станів (дисволемії, дизелектролітії, дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові, серцево-судинної, дихальної, ниркової, печінкової недостатності, церебральних розладів). Залежно від компенсаторних механізмів виділено стадії тяжкості органної недостатності. Верифіковано критерії тяжкості та прогнозу, підвищено рівень діагностики екстремальних процесів і станів у разі лептоспірозу. Розроблено принципи комплексної аферентно-еферентної терапії залежно від тривалості хвороби. Удосконалено консервативну терапію за рахунок нових методик і ліків (сорбентів вуглеволокняних і гранульованих, амінокислот, дицукридів). Впроваджено еферентні методи лікування - дискретний плазмаферез, плазмосорбцію, ультрафільтрацію крові. Знижено летальність на 20,3 % у випадку тяжкої форми лептоспірозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Берхану Кассіє Гетахун 
Клініко-епідеміологічна характеристика та корекція лікування жовтяничного лептоспірозу в умовах Донецького регіону : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Берхану Кассіє Гетахун; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Подана детальна характеристика клінічної картини та епідеміологічний аналіз 138 хворих на лептоспіроз. Визначені умови, що сприяють інфікуванню в Донецькій області, у тому числі професійному зараженню шахтарів. Встановлено, що на висоті захворювання відбувається значне збільшення активності лужної фосфатази у нейтрофілах крові, зниження в них рівня катіонних білків і мієлопероксидази. Нормалізація мікробіцидної системи нейтрофілів істотно відстає від клінічного одужання. У розпалі захворювання виявлено збільшення у сироватці крові конценрації церулоплазміну, зниження частоти виявлення крупних, збільшення частоти виявлення і концентрації середніх і дрібних імунних комплексів. Розвиток патологічного процесу при лептоспірозі супроводжується порушенням печінкового кровотоку, що проявляється зниженням систолічного притоку крові і подовженням діастолічної хвилі реограм, що свідчить про венозний застій у печінці. Обгрунтовано включення у комплексне лікування хворих на жовтяничний лептоспіроз феноптину і гіпербаричної оксигенації, що дозволяє скоротити тривалість періоду реконвалесценції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Васильєва Н. А. 
Клініко-патогенетична і епідеміологічна характеристика тяжких форм лептоспірозу та удосконалення лікування : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.13 / Н. А. Васильєва; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2002. - 40 c. - укp.

З'ясовано епідеміологічні особливості розповсюдження лептоспірозу в ендемічному регіоні (територія Західного Поділля). Обстежено 390 хворих на лептоспіроз, з них 278 - з тяжким перебігом; застосовано клінічні, біохімічні, серологічні, інструментальні методи (термографію, реографію, УЗД, доплерографію). Вивчено реологічні властивості крові, стан кровотоку на різних рівнях (мікроциркуляції, периферичному, органному). Розроблено спосіб лікування хворих на лептоспіроз донорським протилептоспірозним імуноглобуліном (ДПІ), схеми терапії специфічним ДПІ та ентеросорбентами, що сприяло підвищенню ефективності лікування, зниженню летальності до 8,6 % у разі тяжкого перебігу лептоспірозу (у групі порівняння - 27,7 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пришляк О. Я. 
Перебіг лептоспірозу у хворих із супутньою патологією та принципи лікування : Автореф. дис... д-ра мед. наук / О. Я. Пришляк; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. - К., 2006. - 43 c. - укp.

Встановлено синдромологічні особливості перебігу лептоспірозу за наявності супутньої патології. Визначено зміни клініко-лабораторних показників у хворих на лептоспіроз з супутніми гіпертиреозом, гіпотиреозом, цукровим діабетом, хронічним алкоголізмом. Показано основні відмінності перебігу лептоспірозу з вказаними фоновими станами. У хворих на лептоспіроз виявлено міопато-міастенічний синдором, який найбільш виражений у пацієнтів з супутнім цукровим діабетом. Рекомендовано проводити лікування таких пацієнтів у невропатолога під час диспансерного спостереження. Виявлено терапевтичний ефект застосування запропонованих засобів у лікуванні хворих на лептоспіроз з супутньою патологією, зокрема за гіпертиреозу обгрунтовано доцільність включення глутаргіну, за гіпотиреозу - уролесану, за цукрового діабету - уролесану та синглетно-кисневої терапії, за хронічного алкоголізму - глутаргіну та синглетно-кисневої терапії. Виявлено наявність дисбактеріозу у половини хворих на лептоспіроз та у більшості пацієнтів з вказаною фоновою патологією. Доведено ефективність активованих форм пробіотиків у хворих на лептоспіроз з супутніми гіпертиреозом, гіпотиреозом, цукровим діабетом, хронічним алкоголізмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чемич М. Д. 
Клініко-епідеміологічні особливості лептоспірозу на Сумщині / М. Д. Чемич, О. М. Чемич, В. Ю. Нікітенко, І. О. Троцька, Г. І. Христенко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2010. - № 1. - С. 162-172. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано захворюваність на лептоспіроз в Україні та в Сумській області за останні 14 років. Обстежено та опрацьовано медичні карти 99 хворих на цю недугу. Застосовано загальноприйняті методи клінічного і лабораторного обстеження пацієнтів та епідеміологічного аналізу. Досліджено сироватки крові від хворих. Встановлено, що у структурі хворих на лептоспіроз переважають пацієнти працездатного віку чоловічої статі. Основною причиною тяжкого перебігу лептоспірозу є пізня госпіталізація. У випадку лептоспірозу переважають середній та тяжкий ступені хвороби, гепаторенальний, ренальний і геморагічний синдроми. Інтегративні показники ендогенної інтоксикації корелюють зі ступенем тяжкості хвороби і можуть бути об'єктивним критерієм тяжкості. З метою удосконалення діагностики лептоспірозу запропоновано використовувати шкалу діагностичної цінності клінічної симптоматики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3 + Р194.68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пришляк О. Я. 
Особливості перебігу лептоспірозу в осіб, які зловживають алкоголем / О. Я. Пришляк // Інфекц. хвороби. - 2004. - № 2. - С. 33-34. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Проведены клинико-лабораторные исследования больных лептоспирозом с фоновой алкогольной интоксикацией. Выявлено, что клинические проявления начального периода лептоспироза маскируются симптомами алкогольной интоксикации пищеварительного канала, печени, поджелудочной железы, почек и нервной системы. Лептоспироз у таких пациентов протекает тяжело с быстрыми темпами развития острой почечной недостаточности, геморрагического синдрома и полиорганной патологии. Период реконвалесценции у пациентов с фоновой патологией более длительный и чаще дает рецидивы.

Проведено клініко-лабораторні дослідження хворих на лептоспіроз із фоновою алкогольною інтоксикацією. Виявлено, що клінічні прояви початкового періоду лептоспірозу маскуються симптомами алкогольної інтоксикації травного каналу, печінки, підшлункової залози, нирок і нервової системи. Лептоспіроз у таких пацієнтів перебігає тяжко зі швидкими темпами розвитку гострої ниркової недостатності, геморагічного синдрому та поліорганної патології. Період реконвалесценції у пацієнтів з фоновою патологією значно триваліший і частіше дає рецидиви.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бісярін Ю. В. 
Лептоспіроз і хронічна HCV - інфекція: клініко-морфологічні аспекти ураження печінки / Ю. В. Бісярін, О. О. Зубач, І. О. Кіселик, Л. Ю. Шевченко // Інфекц. хвороби. - 2008. - № 2. - С. 10-13. - укp.

Наведено матеріали з використання пункційної біопсії для вивчення особливостей ураження печінки у разі лептоспірозу та гепатиту С. Вказано патоморфологічні відмінності ураження печінки у разі цих захворювань і наведено клінічний приклад асоційованого перебігу хронічної HCV-інфекції та лептоспірозу з вивченням структурних змін печінки.

Приведены материалы по применению пункционной биопсии для изучения особенностей поражения печени при лептоспирозе и гепатите С. Указано на патоморфологические отличия поражения печени при этих заболеваниях и приведен клинический пример ассоциированного течения хронической HCV - инфекции и лептоспироза с изучением структурных изменений печени.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3 + Р514.16-3 + Р413.510.116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пришляк О. Я. 
Вираженість інтоксикаційного синдрому у хворих на лептоспіроз, які зловживають алкоголем / О. Я. Пришляк // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 3. - С. 89-91. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Обстежено 28 хворих на лептоспіроз із супутнім хронічним алкоголізмом. Виявлено значне підвищення лабораторних показників інтоксикації. Ступінь інтоксикації відповідав тяжкості перебігу лептоспірозу. Період реконвалесценції у таких пацієнтів був тривалішим, ніж у перехворілих на лептоспіроз без фонової патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Глушко Л. В. 
Внутрішньосудинні та судинні розлади мікроциркуляції у хворих на лептоспіроз / Л. В. Глушко, Б. М. Дикий, В. Ф. Пюрик, О. Я. Пришляк // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 2. - С. 61-62. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Обстежено 36 хворих на лептоспіроз із жовтяничною формою та тяжким перебігом. Виявлено глибокі порушення мікроциркуляції на внутрішньосудинному та судинному рівнях. Встановлено можливість визначення тяжкості хвороби та повноти видужання на підставі оцінки вказаних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пришляк О. Я. 
Середньомолекулярні пептиди і процеси мікросомального окислення у хворих на лептоспіроз з фоновим цукровим діабетом, ускладненим гнійною інфекцією / О. Я. Пришляк // Галиц. лікар. вісн.. - 2002. - 9, № 3. - С. 231-232. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Викладено результати дослідження рівня пептидів середньомолекулярної маси та тривалості напіввиведення антипірину у хворих на лептоспіроз з фоновим цукровим діабетом, ускладненим гнійною інфекцією м'яких тканин. Встановлено значне підвищення концентрації пептидів середньомолекулярної маси та глибокі порушення в монооксигеназній ферментній системі печінки в гострому періоді лептоспірозу та вивчено динаміку вказаних показників в періоді одужання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3 + Р415.160.23-3 + Р456.144

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пришляк О. Я. 
Ультрасонографічна та доплерографічна характеристика нирок при тяжкому перебігу лептоспірозу / О. Я. Пришляк // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 2. - С. 80-81. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

У ході ультразвукового дослідження нирок виявлено певні зміни в них. Майже в половини обстежених є підвищення ехогенності пірамід. У 88 % хворих з тяжким перебігом лептоспірозу виявлено набряк паренхіми, потовщення й інфільтрацію коркової речовини, набряк пірамід. Зміни, очевидно, пов'язані з повнокрів'ям і потовщенням базальних мембран клубочків з розширенням капсули Баумена - Шумлянського просвітів звивистих канальців і петель Генле. Одержані результати доплерографічного обстеження нирок у хворих з тяжким перебігом лептоспірозу свідчать про порушення кровотоку в цих органах в основному за рахунок периферійної вазодилятації та підвищення периферійного судинного опору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3 + Р414-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дикий Б. М. 
Лептоспіроз: актуальність, епідеміологія / Б. М. Дикий, О. Я. Пришляк, О. П. Кіріяк, Л. І. Мурзова, В. Ф. Пюрик // Галиц. лікар. вісн.. - 2005. - 12, № 1. - С. 72-73. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Результати епідеміологічного аналізу захворюваності на лептоспіроз вказують на необхідність покращання профілактичних заходів, підвищення знань щодо діагностики та клініки цієї хвороби дільничних лікарів, лікарів загальної практики, інфекціоністів, а також поновлення діяльності відділів профдезінфекції, дератизаційних загонів служби ветеринарної медицини та підтримки владних структур, установ різних форм господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дикий Б. М. 
Клінічні прояви лептоспірозу у хворих з дифузним токсичним зобом / Б. М. Дикий, О. Я. Пришляк, Р. С. Остяк // Галиц. лікар. вісн.. - 2005. - 12, № 1. - С. 74-75. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Зазначено, що лептоспіроз на тлі дифузного токсичного зобу переважно перебігає в тяжкій і середній формах. У періоді розпалу хвороби виникають взаємнообтяжувальні синдроми: токсико-дисметаболічний, кардіальний і геморагічний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3 + Р415.120.26-7

Рубрики:
 Зоб 

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Пришляк О. Я. 
Результати катамнестичного спостереження за перехворілими на лептоспіроз / О. Я. Пришляк // Архів клініч. медицини. - 2004. - № 1. - С. 51-52. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

У перехворілих на лептоспіроз, особливо з фоновою супутньою патологією, виявлено ускладнення зі сторони нервової системи й органу зору. Для своєчасного виявлення цих ускладнень і лікування реконвалесцентів в алгоритм диспансеризації необхідно включити обов'язкове обстеження та динамічне спостереження невропатолога й офтальмолога не менше одного року після перенесеної гострої форми лептоспірозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пришляк О. Я. 
Функціональні особливості щитоподібної залози у хворих на лептоспіроз / О. Я. Пришляк // Архів клініч. медицини. - 2004. - № 2. - С. 70-71. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У хворих на тяжкі форми лептоспірозу виявлено зміни гормонального статусу щитоподібної залози. У більшості пацієнтів після одужання всі показники нормалізувалися. Значне підвищення вмісту тиреотропних гормонів може свідчити про наявність безсимптомних форм патології щитовидної залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3 + Р415.12-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пришляк О. Я. 
Рання діагностика нервово-м'язових уражень при лептоспірозі / О. Я. Пришляк, М. І. Пітик, Б. М. Дикий // Архів клініч. медицини. - 2005. - № 1. - С. 56-58. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено електро-міографічне дослідження хворих на лептоспіроз. Виявлено запально-дегенеративні зміни в м'язах, які свідчать про наявність міопато-міастенічного синдрому. Диспансерне спостереження за тими, хто вже перехворів на лептоспіроз протягом року повинно проводитись інфекціоністом, невропатологом, окулістом і кардіологом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-3 + Р620.424.9-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського