Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (115)Книжкові видання та компакт-диски (676)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч33(4УКР)5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 698
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Побірченко Н. С. 
Бібліографія педагогічної спадщини членів українських громад (друга половина ХІХ - початок ХХ століття) / Н. С. Побірченко. - К. : Наук. світ, 2000. - 125 c. - укp.

Систематизовано педагогічну спадщину членів українських Громад Наддніпрянської України: П.Куліша, М.Костомарова, М.Драгоманова, О.Русова, В.Гнилосирова, Б.Грінченка, К.Шейковського, В.Науменка та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 я1 + Ч34(4УКР)33 л5 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Панкова Є. В. 
Володимир Науменко (1852-1919) / Є. В. Панкова // Укр. іст. журн. - 1998. - № 6. - С. 90-102. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр)52-8 + Т3(4Укр)61-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Ступарик Б. М. 
Вчитель-громадянин Григорій Врецьона / Б. М. Ступарик, Л. Б. Калинчук; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 1998. - 70 c. - укp.

Розглядається життєвий шлях відомого в свій час у Галичині педагога, автора багатьох статей та книг, видавця, громадського діяча Григорія Врецьони. Розповідається про педагогічну працю, про його погляди щодо особи і ролі вчителя. Розкриваються основні засади педагогічної системи, описаної в повісті "Зоня. Безплатна вчителька". Висвітлюється громадсько-просвітницька та видавнича діяльність. Наведений список публікацій Г.Врецьони.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)53-8 Врецьона Г.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лук'янченко О. М. 
Вітчизняні педагоги минулого про шляхи підвищення кваліфікації вчителів / О. М. Лук'янченко // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 25. - С. 6-10. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено погляди вітчизняних педагогів другої половини ХIХ ст. щодо форм підвищення кваліфікації вчителів. Доведено, що практично-педагогічна діяльність на курсах та з'їздах розглядались ними як необхідна умова та ефективний шлях удосконалення професійних вмінь і навичок, формування педагогічної майстерності вчителів-практиків.


Ключ. слова: спадщина, вчительські курси, підвищення кваліфікації, педагогіка, історія
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Добрянський І. А. 
Громадська та приватна ініціатива в розвитку освіти України (кінець XIX - початок XX ст.) / І. А. Добрянський, В. В. Постолатій; Кіровогр. ін-т регіон. упр. та економіки. - Кіровоград, 1998. - 143 c. - укp.

Досліджується зростання потреби українського народу в освіті на рубежі століть, соціально-економічні передумови її прискореного розвитку та специфіка структури. Характеризується політика царського уряду і діяльність прогресивної української інтелігенції в галузі народної освіти, специфіка функціонування недержавних навчальних закладів України. Розглядається початкова, середня, комерційна, вища, педагогічна та професійна освіта. Висвітлюється розвиток освіти в Єлисаветграді. Визначається місце і роль приватної та громадської ініціативи в системі народної освіти України, співставляються процеси минулого і сьогодення, розглядаються можливі шляхи та напрями розвитку освіти України в найближчому майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)53 + Ч33(4УКР4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дмитренко С. М. 
Громадсько-педагогічний рух на Україні (40-і роки ХІХ століття) / С. М. Дмитренко; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1997. - 58 c. - укp.

Досліджено проблеми становлення національно-педагогічної думки в Україні 40-60 рр. XIX ст.; розкриваються педагогічні ідеї М.Костомарова, Г.Андрузького, О.Марковича, В.Білозерського, П.Куліша та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Короткий В. А. 
Михайло Максимович та освітні практики на Правобережній Україні в першій половині ХІХ століття / В. А. Короткий, С. Г. Біленький; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 387 c. - (Видат. постаті Київ. ун-ту). - Бібліогр.: с. 275-387. - укp.

Здійснено спробу подати в одному контексті такі феномени, як освітня ситуація на Правобережній Україні в перші десятиліття ХІХ ст. та постать одного з найвизначніших українських діячів ХІХ ст., ученого-енциклопедиста, першого ректора Київського університету Св.Володимира, професора М.О.Максимовича, на тлі процесу "винайдення" України, соціальних і культурних передумов формації української нації. Побудовано окремо кілька віх життя і діяльності вченого: від народження до 1834 р. - з особливим розглядом московської кар'єри М.Максимовича та з поясненням причин його переходу до Києва, описується київський період діяльності вченого, спеціально подано зв'язок його з Київським університетом, зокрема, ректорство, педагогічну роботу і творчість періоду київських викладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)51-8 Максимович М.О. + Ч33(4УКР)51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Побірченко Н. С. 
Образи дитинства в творчій спадщині українських громадівців (друга половина XIX ст.) / Н. С. Побірченко. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 40 c. - Бібліогр.: 33 назв. - укp. - рус.

Розглядається поняття образу дитинства як соціально-педагогічного феномену і особливого стану розвитку дитини, розкритого в творчій спадщині письменників-просвітителів, членів українських громад: І.Нечуя-Левицького, А.Я.Свидницького, Г.О.Мачтета, М.Т.Симонова, М.Номиса, Т.Лубенця та ін. Підкреслюється, що активний процес саморозвитку дитини, її самовизначення реально впливає на установки дорослого світу, його розвиток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)51-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Освіта й виховання в Польщі й Україні (XIX - ХХ ст.) : Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (20-22 трав. 1998, Ніжин). Ч. 1 / ред.: Є. І. Коваленко; Ніжин. держ. пед. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин, 1998. - 260 c. - укp.

Висвітлюється діяльність українського педагогічного товариства "Рідна школа" в боротьбі за національну освіту в Галичині (1881-1939 рр.) та простежується розвиток теорії виховання у Східній Галичині в контексті зарубіжної педагогічної думки (1918-1939 рр.). Характеризується розвиток форм і змісту педагогічної підготовки та підвищення педагогічної кваліфікації викладачів українських вузів у воєнні та післявоєнні часи (1941-1958 рр.). Розглядається проблема полікультурності в загальноєвропейському освітньому просторі. Аналізується польська педагогічна думка про виховання через туризм і питання європейської інтеграції. Розкривається сутність педагогічного співробітництва структур України й Польщі в ініціюванні здорового способу життя учнівської молоді, а також викладено актуальні проблеми становлення і розвитку української системи професійно-технічної освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)5 я431 + Ч33(4УКР)6 я431 + Ч33(4ПОЛ) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Освіта й виховання в Польщі й Україні (XIX - ХХ ст.) : Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (20-22 трав. 1998, Ніжин). Ч. 2 / ред.: Є. І. Коваленко; Ніжин. держ. пед. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин, 1998. - 264 c. - укp.

Розглядаються проблеми педагогічної освіти в Україні на сучасному етапі. Висвітлюються деякі аспекти моральної вихованості школярів сучасної школи, а також представлено вікові та індивідуальні особливості розвитку навчально-пізнавальних інтересів учнів. Характеризується роль Т.Г.Шевченка у створенні та організації роботи недільних шкіл в Україні. Окреслено проблеми корекційно спрямованого впливу на формування особистості у педагогічній спадщині І.П.Соколянського. Акцентується увага на багатогранній діяльності професора Івана Огієнка та розкриваються ціннісні орієнтири спадщини А.Макаренка у контексті англомовних досліджень його виховної теорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)5 я431 + Ч33(4УКР)6 я431 + Ч33(4ПОЛ) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Березівська Л. Д. 
Освітньо-виховна діяльність київських просвітницьких товариств (друга половина XIX-поч. XX ст.) / Л. Д. Березівська. - К. : Молодь, 1999. - 191 c. - Бібліогр.: с. 158-174. - укp.

На основі глибокого вивчення архівних матеріалів історико-педагогічної літератури проаналізовано, систематизовано й узагальнено напрями, зміст і форми освітньо-виховної діяльності київських просвітницьких товариств другої половини ХІХ-початку ХХ ст. Київські просвітницькі організації представлено як центри науково-педагогічної та освітньо-виховної роботи не тільки в регіоні, а й у Наддніпрянській Україні. Розглядається боротьба за поліпшення матеріального, культурно-освітнього становища вчителя, напрями та форми організації позашкільного життя дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч34(4УКР)33 л5 + Ч710.4(4УКР) л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Зайченко І. В. 
Педагогічна концепція С.Ф.Русової : Навч. посіб. для студ. / І. В. Зайченко; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. - 2-ге вид., доп. і переробл. - Чернігів, 2000. - 234 c. - Бібліогр.: 190 назв. - укp.

Із використанням багатого джерелознавчого матеріалу грунтовно проаналізовано життєвий шлях, педагогічну діяльність і науково-теоретичну спадщину С.Ф.Русової (1856 - 1940 рр.). Детально розкрито сутність педагогічної концепції вченої, зокрема, її мету, завдання, шляхи розв'язання проблем розумового, морального, естетичного, трудового і фізичного виховання, а також підготовки вчителя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52-211 я73 + Ч489.511.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Слюсаренко В. Г. 
Педагогічна спадщина Софії Русової і сучасна освіта : Наук.-метод. посіб. / В. Г. Слюсаренко, О. В. Проскура, С. І. Болтівець, Н. Б. Копиленко, Л. В. Кремсал; Ін-т змісту і методів навчання. - К., 1998. - 194 c. - укp.

Вміщено статті науковців, методистів, педагогів-практиків, в яких проаналізовано наукову психолого-педагогічну спадщину видатного педагога, просвітниці і громадського діяча С.Ф.Русової (1856-1940). Розглянуто перші результати використання її ідей у розвитку сучасного дошкільного виховання та школи. Особливо цінними є філософсько-психологічні та педагогічні праці самої С.Ф.Русової, більшість яких від часу їх появи за життя автора перевидаються вперше.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52-211 + Ч30 я44 + Ч33(4УКР)46-211

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Побірченко Н. С. 
Педагогічна і просвітницька діяльність українських Громад у другій половині ХІХ - на початку ХХ століття : У 2 кн. Кн. 1. Київська громада / Н. С. Побірченко. - К. : Наук. світ, 2000. - 308 c. - Бібліогр.: с. 228-261. - укp.

Досліджено педагогічну та просвітницьку діяльність українських Громад у контексті суспільного руху Наддніпрянської України (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.). Науково визначено та обгрунтовано джерела, засади, час заснування Громад, запропоновано періодизацію становлення і розвитку їх діяльності (визначено 5 етапів за роками). Зібрано і систематизовано персональний склад членів Київської, Одеської, Полтавської, Чернігівської, Харківської та Петербурзької громад.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч710.3(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Животенко-Піанків А.  
Педагогічно-просвітницька праця Бориса Грінченка / А. Животенко-Піанків. - К. : Вид. центр "Просвіта", 1999. - 176 c. - укp.

Зроблено спробу комплексної характеристики педагогічної та просвітницької діяльності видатного українського письменника і педагога Б.Грінченка (1863-1910). Автор з'ясовує Грінченкове бачення історичного шляху та сучасного йому стану освіти в Україні, простежує характер діяльності Грінченка як педагога-практика, народного вчителя, аналізує педагогічно-теоретичну спадщину письменника - автора цілого ряду принципово новаторських педагогічних досліджень, а також простежує, як відбито питання освіти й виховання у літературних творах видатного діяча, прикладає його педагогічні ідеї до ситуації в українській освіті у сучасний період. Фактичною основою роботи є праці Б.Грінченка на педагогічні теми, які з часу їх появи у світ здебільшого не передруковувались, а також архівні матеріали.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)5-8 Грінченко Б.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сергієнко С. С. 
Порівняльний аналіз кадрової політики в освіті доби Центральної Ради (1917 - 1918 рр.) і періоду радянської влади / С. С. Сергієнко // Вісн. Східноукр. держ. ун-ту. Іст. науки. - Луганськ, 2000. - № 2(24). - С. 57-61. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

У системі освіти за часів Центральної Ради і становлення радянської влади вихідною проблемою було формування педагогічних кадрів. Це завдання вирішувалось за умов гострої політичної боротьби та бойових дій на теренах України. У перше десятиріччя радянської влади дане питання постало в умовах складного економічного становища. Значні труднощі були пов'язані також з перекваліфікацією старих кадрів, вихованих за іншими моральними критеріями, у дусі марксизму-ленінізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Побірченко Н. С. 
Проблеми освіти на сторінках часопису "Киевская старина" (1882 - 1906) / Н. С. Побірченко. - К. : Наук. світ, 2000. - 92 c. - Бібліогр.: 276 назв. - укp.

Висвітлено історію створення та діяльності журналу "Киевская старина" (1882 - 1906 рр.), який видавався членами Київської Старої громади. Особливу увагу приділено аналізу освітянських проблем, що розглядались на сторінках журналу, зокрема, історії розвитку системи національної освіти (світської та духовної) в Україні, роботи недільних шкіл, просвітницької діяльності, впровадження української мови в народних школах, існування національної школи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч612.11 + Ч612.4(4УКР)72 "Киевская старина"

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Стешенко П. А. 
Проблемы самовоспитания и самообразования личности в педагогическом наследии Н.И. Пирогова / П. А. Стешенко // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 26. - С. 21-25. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Розглянуто значення педагогічного доробку М.І.Пирогова для розвитку процесу самоосвіти та самовиховання майбутніх офіцерів у ВВНЗ, формування стійких поглядів, уважності внаслідок свідомої роботи над собою.


Ключ. слова: личность, педагогика, психология, самовоспитание офицера
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр)5-8 + Ю942-8 + Ц4,8(4Рос)390.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дем'яненко Н. М. 
Психолого-педагогічна підготовка в класичних університетах (історичний аспект) / Н. М. Дем'яненко // Наук. зап. КІТЕП. Псих.-пед. пробл. удоскон. проф. підготов. фахівців сфери туризму в умовах неперервн. освіти. - 2001. - № 2. - С. 149-152. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Здійснено ретроспективний логіко-системний аналіз становлення та розвитку психолого-педагогічної підготовки в класичних університетах України ХІХ - початку ХХ ст. Проаналізовано провідні ідеї та досвід її організації та проведення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Пантюк Т.  
Софія Русова про завдання і шляхи фізичного виховання дітей дошкільного віку / Т. Пантюк // Людинозн. студії / Дрогобиц. держ. пед ун-т ім. І.Франка. - 2000. - Вип. 1(9). - С. 162-172. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано вплив педагогічної теорії С.Ф.Русової на процес становлення суспільного дошкільного виховання в Україні (1919 - 1939 рр.). Розглянуто основні положення теорії та практики фізичного виховання дітей дошкільного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Ч33(4Укр)52-211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського