Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (62)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч511.52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 91
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Житницький А. О. 
Формування здорового способу життя старших підлітків у процесі занять пауерліфтингом : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / А. О. Житницький; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2019. - 20 c. - укp.

Вирішено актуальну проблему покращення стану здоров’я старших підлітків за рахунок формування знань про здоровий спосіб життя та вдосконалення фізичної, психологічної та технічної підготовленості на заняттях пауерліфтингом. Встановлено рівні фізичної, функціональної, технічної та психологічної підготовленості старших підлітків. Розроблено трьохрівневу структурно-логічну і поетапну моделі формування здорового способу життя старших підлітків у процесі занять з пауерліфтингу у дитячо-юнацькій спортивній школі. Виявлено параметри позитивних зрушень у показниках фізичної, технічної, психологічної підготовленості та функціонального стану старших підлітків. Визначено кількісні характеристики показників фізичної, технічної, психологічної підготовленості та функціонального стану старших підлітків, які дозволяють контролювати процес занять з пауерліфтингу на кожному році навчання. Обґрунтовано навчальну програму занять з пауерліфтингу «Штанга» для старших підлітків першого року навчання. Розроблено та впроваджено методику формування здорового способу життя старших підлітків у процесі занять пауерліфтингом. Доповнено дані про особливості впливу систематичних занять фізичною культурою на системи організму старших підлітків. Обгрунтована методика формування здорового способу життя старших підлітків у процесі занять пауерліфтингом дозволяє підвищити ефективність процесу підготовки за допомогою спеціальних комплексів фізичних вправ, що направлені на збереження їхнього здоров’я. Використання в період навчання спеціальних додаткових фізичних вправ у співвідношенні 60 % специфічних до 40 % неспецифічних навантажень призвело до запобігання травматизму на заняттях і змаганнях, виховання вольових якостей старших підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.15 + Ч511.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Батєєва Н. П. 
Удосконалення координаційних здібностей спортсменів віку 13 - 15 років у бойовому самбо / Н. П. Батєєва // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2016. - № 2. - С. 14-21. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - визначити рівень координаційних здібностей спортсменів віком 13 - 15 років у бойовому самбо. Використано наступні методи дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення даних спеціальної науково-методичної літератури; педагогічне спостереження; педагогічне тестування; методи математичної статистики. Протестовано 12 спортсменів бойового самбо на здатність підтримки статичної і динамічної рівноваги до та після педагогічного експерименту. Розглянуто метрологічний контроль координаційних здібностей спортсменів віком 13 - 15 років у бойовому самбо. Одержано індивідуальні оцінні результати на здатність підтримки статичної та динамічної рівноваги. Визначено динаміку рівня розвитку координаційних здібностей спортсменів бойового самбо. Позитивні зміни рівня розвитку координаційних здібностей, які одержані під впливом методики поліпшення статодинамічної стійкості та сенсомоторної координації, надають можливість рекомендувати дану методику для застосування у навчально-тренувальному процесі спортсменів бойового самбо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.157 + Ч511.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мулик В. 
Сучасні аспекти побудови тренувального процесу спортсменок / В. Мулик // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2016. - № 5. - С. 57-62. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - розглянути питання особливостей побудови тренувального процесу спортсменок. Використано методи теоретичного аналізу й узагальнення наукової інформації, системний аналіз. Наведено сучасні підходи щодо особливостей побудови тренувального процесу юних і кваліфікованих спортсменок; надано структуру побудови базового мезоциклу з урахуванням фаз ОМЦ і застосування його протягом річного макроциклу у кваліфікованих спортсменок. Визначено, що у юних спортсменок необхідно протягом річного макроциклу здійснювати розподіл фізичних навантажень відповідно до фаз ОМЦ, у той час як у кваліфікованих спортсменок урахування навантажень необхідно здійснювати в базових мезоциклах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.526

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пангелова Н. Є. 
Теоретико-методичні засади формування гармонійно розвиненої особистості дитини дошкільного віку в процесі фізичного виховання : автореф. дис. ... д-ра наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Н. Є. Пангелова; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - Київ, 2014. - 39 c. - укp.

Розроблено концепцію та модель формування гармонійно розвиненої особистості дошкільнят різних вікових груп засобами фізичного виховання. Аналіз сучасного стану фізкультурно-оздоровчої роботи у ДНЗ свідчить про необхідність модернізації змісту першої ланки освіти, що виступає підгрунтям для формування гармонійно розвиненої особистості дошкільника. Для визначення ефективності чинних програм навчання і виховання у ДНЗ досліджено дошкільнят 4 - 6 р. Критеріями ефективності впливу цих програм визначено показники фізичного розвитку, функціонального стану, фізичної підготовленості, пізнавальних процесів і компонентів морального розвитку. З'ясовано, що у переважній більшості рівень розвитку всіх досліджуваних параметрів нижче середнього, що свідчить про низьку ефективність чинних програм у контексті сприяння формування гармонійно розвиненої особистості дошкільника. Обгрунтовано структуру концепції формування гармонійно розвиненої особистості дитини дошкільного віку. За допомогою експериментального дослідження підтверджено ефективність запропонованої технології формування гармонійно розвиненої особистості дошкільнят засобами фізичного виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.354 + Ч511.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Андрєєва О. В. 
Теоретико-методологічні засади рекреаційної діяльності різних груп населення : автореф. дис. ... д-ра наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / О. В. Андрєєва; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - Київ, 2014. - 44 c. - укp.

Обгрунтовано та розроблено концепцію рекреаційно-оздоровчої діяльності, спрямовану на задоволення дозвіллєвих потреб різних груп населення, збільшення обсягу рухової активності й якісного наповнення їх вільного часу. Концепція включає теоретичну та практичну складову. Виявлено характерні ознаки понятійно-категоріального апарату фізичної рекреації, визначено шляхи його вдосконалення, сформульовано дефініції "фізична рекреація" та "рекреаційна діяльність". Вдосконалено класифікацію, конкретизовано мету та завдання, структуру та зміст, навчально-методичне забезпечення системи підготовки фахівців з фізичної рекреації в Україні для реалізації запропонованої концепції рекреаційно-оздоровчої діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Стельмах Ю. Ю. 
Побудова тренувального процесу спортсменок високої кваліфікації у вільній боротьбі з урахуванням особливостей жіночого організму : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / Ю. Ю. Стельмах; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - К., 2014. - 20 c. - укp.

Розроблено програму підготовки спортсменок-борців у спеціально-підготовчому мезоциклі з урахуванням особливостей жіночого організму. У результаті аналітичного вивчення проблеми виявлено, що на сучасному етапі одним з важливих аспектів підготовки спортсменок високої кваліфікації вважають оптимізацію структури та змісту тренування з урахуванням фізіологічних особливостей жіночого організму. Показано необхідність удосконалення наявного принципу побудови тренувального процесу в цілому та безпосередньо всіх ланок (мезоцикли, мікроцикли). З'ясовано, що біологічні особливості жіночого організму вимагають реорганізації тренувального процесу спортсменок. Проведено комплексне дослідження рівня спеціальної працездатності та психофізіологічних показників у динаміці менструального циклу, розроблено програму підготовки для спеціально-підготовчого мезоциклу з урахуванням всіх виявлених особливостей. Ця програма передбачує побудову мікроциклів відповідно до фази менструального циклу, а також використання у тренувальному процесі спеціальних комплексів вправ, спрямованих на підвищення рівня спеціальної працездатності, і засобів психопрофілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.526

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Андрєєва О. В. 
Фізична рекреація різних груп населення : монографія / О. В. Андрєєва; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - Київ : Поліграфсервіс, 2014. - 278, [1] c. - Бібліогр.: с. 250-[279] - укp.

Викладено теоретико-методологічні засади фізичної рекреації, узагальнено теоретичні положення щодо сучасного змісту рекреаційно-оздоровчої діяльності різних груп населення. Охарактеризовано підходи до визначення сутності базових категорій фізичної рекреації, класифікації рекреаційної діяльності. На основі експериментальних даних сформульовано концептуально-методологічні положення щодо проектування рекреаційно-оздоровчої діяльності різних груп населення, що може слугувати теоретичним і технологічним підгрунтям для ефективного вирішення проблеми підвищення рівня залученості громадян до рухової активності, задоволення їх рекреаційно-оздоровчих потреб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА779646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Конох О. Є. 
Комплексне використання засобів спортивних ігор у підвищенні фізичного стану дітей 5 - 6 років : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / О. Є. Конох; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. - Д., 2014. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано, розроблено й експериментально перевірено ефективність програми фізичного виховання дітей 5 - 6-ти років, яка передбачає комплексне використання засобів спортивних ігор. Проведено аналіз вихідного рівня фізичної підготовленості, функціонального стану серцево-судинної системи, системи зовнішнього дихання та фізичного здоров'я дітей старшого дошкільного віку, а також особливості динаміки цих показників під впливом традиційної та авторської програм фізичного виховання. Доведено, що побудова системи занять з фізичної культури для дітей 5 - 6-ти років на підставі запропонованої програми сприяє покращанню основних показників фізичної підготовленості дошкільників (спритності, швидкості, швидкісно-силових здібностей та сили), підвищенню рівня їх фізичного здоров'я, оптимізації функціонального стану кровообігу, зовнішнього дихання. Доповнено наукові відомості про зміни загального фізичного стану дітей старшого дошкільного віку у процесі фізичного виховання. На основі використання сучасних комп'ютерних програм "ШВСМ" та "ОБЕРІГ" розширено теоретичні дані щодо оцінки фізичної підготовленості, функціонального стану та фізичного здоров'я дітей 5 - 6-ти років за умов ДНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Черкашин Р. 
Особливості тренувальної програми з розвитку швидкісно-силових якостей дітей молодшого шкільного віку / Р. Черкашин // Нова пед. думка. - 2014. - № 1. - С. 126-128. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Надано розробку короткої стандартної тренувальної програми, розрахованої на шість - вісім тижнів, з інтенсивного розвитку швидкісно-силових якостей, що виявляються в бігових і стрибкових рухах. Доведено, що використання цієї програми сприятиме швидкому приросту означених якостей у дітей молодшого шкільного віку.

Приведена разработка короткой стандартной тренировочной программы, рассчитанной на шесть - восемь недель, по интенсивному развитию скоростно-силовых качеств, проявляющихся в беговых и прыжковых движениях. Доказано, что использование данной программы будет способствовать быстрому приросту отмеченных качеств у детей младшего школьного возраста.

Shows the development of the standard short training program designed for 6-8 weeks for intensive development of speed-strength manifested in running and jumping movements. It is proved that the use of the program will contribute to the rapid growth of these qualities in children of primary school age.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.485 + Ч511.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Луковська О. Л. 
Побудова індивідуальних програм кондиційних тренувань для жінок : [монографія] / О. Л. Луковська, С. В. Сологубова. - Дніпропетровськ : Журфонд, 2014. - 218 c. - Бібліогр.: с. 161-185 - укp.

Визначено роль кондиційних тренувань у оздоровленні жінок на сучасному етапі. Досліджено вплив рухової активності на фізичний і психоемоційний стан жінок. Обгрунтовано зміст програм кондиційних тренувань на основі поєднання різних видів фітнесу залежно від індивідуальних особливостей та гормонального фону протягом менструального циклу. Приділено увагу плануванню та підбору тренувального навантаження залежно від гормонального фону протягом цього циклу. Охарактеризовано структуру та зміст тренувальних занять за запропонованими індивідуальними програмами. Розроблено алгоритм побудови індивідуальних фізкультурно-оздоровчих програм для жінок репродуктивного віку. Висвітлено відмінність таких програм від загальноприйнятих. Надано поріняльну характеристику різних підходів до побудови фітнестренувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.526

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Корягін В. М. 
До питання індивідуалізації навчання юних спортсменів-ігровиків / В. М. Корягін // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2014. - № 3. - С. 129-135. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Практика свідчить про те, що в діяльності тренерів дитячо-юнацьких команд ігрових видів спорту превалює групова форма навчання, яка грунтується на календарно-средньогруповій оцінці, а не на врахуванні індивідуальних закономірностей розвитку юних талантів. Завдання дослідження - обгрунтування підходів до реалізації основних положень теорії спортивної індивідуалізації у практиці навчання юних спортсменів-ігровиків. Визначено необхідність внесення змін до практики управління спортивною діяльністю юних спортсменів, а саме, переходу від уніфікованого підходу до індивідуально-диференційованої системи побудови тренування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Олійник Р. В. 
Оцінка розвитку морфологічних ознак у спортсменок високої кваліфікації / Р. В. Олійник // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2014. - № 2. - С. 84-88. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто особливості розвитку морфологічних ознак (тотальних розмірів тіла та формування жирової тканини) у жінок загальної популяції та висококваліфікованих спортсменок. Наведено результати дослідження тотальних розмірів тіла, товщини семи шкіряно-жирових складок, сумарної товщини шкіряно-жирових складок (ШЖС), маси жирової тканини (абсолютної й відносної) жінок. За результатами експериментальних даних доведено, що в процесі онтогенезу людини спостерігається тенденція до певного розподілу жирової тканини в різних частинах тіла. У жінок, які займаються спортом, товщина ШЖС тіла може бути більшою, у порівнянні з середніми показниками товщини ШЖС у жінок загальної популяції. Морфологічні відмінності, а саме маса жирової тканини, у жінок, які займаються спортом, є значнішими, ніж у представниць певного віку загальної популяції. У зв'язку з високою генетичною обумовленістю в розвитку довжини та маси тіла завдання спортивного відбору - визначення дітей, які є перспективними до певного виду спорту за цими антропометричними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.526

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Скиба О. О. 
Фізіолого-гігієнічне обгрунтування організації навчально-тренувального процесу у позашкільних навчальних закладах спортивного профілю : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / О. О. Скиба; НАМН України, Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М. Марзєєва. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Розроблено фізіолого-гігієнічні засади системної оптимізації умов та організації навчально-тренувального процесу у позашкільних навчальних закладах спортивного профілю. На підставі гігієнічного оцінювання внутрішньошкільного середовища розроблено методику комплексної інтегральної оцінки санітарно-гігієнічного благополуччя дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Визначено провідні санітарно-гігієнічні фактори та їх вплив на морфо-функціональний стан юних спортсменів. Розроблено методику прогностичного оцінювання успішності спортивної діяльності в різних видах спорту, що дозволяє здійснювати якісний спортивний відбір та орієнтацію дітей вже на етапі початкової підготовки. Розроблено та обгрунтовано напрямки оптимізації умов та організації навчально-тренувального процесу у дитячо-юнацьких спортивних школах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.82 + Ч511.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Павлова Т. В. 
Значение физического развития и проявления физических качеств девочек семи лет в системе их отбора для занятий спортивными играми / Т. В. Павлова // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2013. - № 1. - С. 350-353. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Определены значимость и необходимость учёта уровня физического развития и проявления физических качеств девочек семи лет для определения их общей одарённости и обоснования отбора в игровые виды спорта на начальном этапе подготовки. Результаты исследований позволили установить тесную взаимосвязь между установленными показателями физического развития и физических способностей девочек семи лет, а также охарактеризовать блок тестов физических качеств, их соответствие и надёжность применения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Фурман Ю. М. 
Перспективні моделі фізкультурно-оздоровчих технологій у фізичному вихованні студентів вищих навчальних закладів : монографія / Ю. М. Фурман, В. М. Мірошниченко, С. П. Драчук. - Київ : НУФВСУ : Олімп. л-ра, 2013. - 174, [1] c. - Бібліогр.: с. 166-[175] - укp.

Запропоновано приклади програм різних фізкультурно-оздоровчих технологій, що можуть бути використані у процесі фізичного виховання студентів ВНЗ. Проведено аналіз ефективності впливу фізичних навантажень різного спрямування на їх функціональну та фізичну підготовленість і запропоновано методи, що можуть бути використані для їх моніторингу протягом навчального року. Подано показники здоров'я та фізичної підготовленості дівчат 17 - 19-ти років різних соматотипів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА776800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Леськів-Бондарчук Г. В. 
Підготовка майбутніх фахівців із фізичної культури й спорту до фізкультурно-оздоровчої роботи з людьми зрілого віку / Г. В. Леськів-Бондарчук // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2013. - № 1. - С. 58-61. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Опрацьовано низку літературних джерел щодо підготовки майбутніх фахівців із фізичної культури й спорту до фізкультурно-оздоровчої роботи з людьми зрілого віку, а також визначено мотиви людей різних вікових груп до занять фізичною культурою. Розроблено та обгрунтовано моделі підготовки майбутніх фахівців фізичної культури до фізкультурно-оздоровчої роботи з людьми зрілого віку. Визначено склад основних професійно-педагогічних знань та вмінь учителя фізичної культури для ефективної реалізації фізкультурно-оздоровчої роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.524 + Ч51 р30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Актуальні проблеми здоров'язбереження в молодіжному середовищі ХХІ століття : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 15 - 16 листоп. 2013 р., Київ / упоряд.: Л. Г. Горяна, І. М. Маруненко, Н. О. Терентьєва; НАПН України, Київ. міськдержадмін., Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, ДВНЗ "Ун-т менедж. освіти", Міжнар. акад. культури безпеки, екології та здоров'я. - Черкаси : Чабаненко Ю. В., 2013. - 206 c. - укp.

Проаналізовано сучасний стан та майбутнє екологічного туризму у форматі здоров'язбереження і екоменеджменту. Розкрито теоретичні засади впровадження здоров'язбережувальних технологій у системі післядипломної педагогічної освіти. Викладено профілактичні аспекти подолання ВІЛ-інфекції серед молоді. Розглянуто шляхи удосконалення навчальних програм з викладання дисциплін "Безпека життєдіяльності" та "Основи охорони праці". Вивчено вплив екотуризму на формування ціннісних орієнтацій до здорового способу життя студентської молоді. Обгрунтовано модель організації роботи методичного об'єднання вчителів фізичної культури за умов впровадження здоров'язберігальних технологій у навчально-виховний процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. я431(0) + Ч511.521 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА775691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Петрович В. В. 
Фітнес як засіб зниження надмірної ваги в жінок / В. В. Петрович // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2013. - № 1. - С. 212-216. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано проблему надмірної ваги серед жінок віком 25 - 40 років. Надмірна вага й способи позбавлення - одна з найпопулярніших тем жіночих розмов. Сьогодні нам відомо безліч різних дієт, комплексів вправ, косметологічних процедур, спрямованих на боротьбу із зайвою вагою. У разі цьому "світ товстішає", тобто з кожним роком кількість людей, які страждають ожирінням (саме так на медичній мові називається діагноз, який зазвичай іменуємо "надлишкова вага"), збільшується в геометричній прогресії, надаючи цьому захворюванню статус світової епідемії. Часто всі відомі методи боротьби з надмірною вагою використовуються хаотично й результат може бути різним, навіть утрата здоров'я. Щоб такого не сталося запропоновано співпрацювати з дієтологом та дозувати фізичні навантаження за умов поетапної реабілітації на оптимальних можливостях серцево-судинної системи. Запропоновано програму тренування, яка полягала в чергуванні різних видів навантажень і тим самим разом із правильним харчуванням привела до підвищення фізичної працездатності, розвитку фізичних якостей та зниження ваги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.493 + Ч511.526

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Балацька Л. В. 
Організаційно-методичні основи покращення моторної функції дітей 3 - 5 років у процесі фізичного виховання : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.02 / Л. В. Балацька; Львів. держ. ун-т фіз. культури. - Л., 2013. - 20 c. - укp.

Висвітлено проблему вдосконалення фізичного виховання в дошкільних навчальних закладах (ДНЗ) для підвищення ефективності в покращанні моторної функції дітей. Визначено організаційно-методичні основи цього процесу, одна з основних - урахування спрямованості мануальної рухової асиметрії (МРА) дітей. Доведено перевагу методики вивчення рухової дії, що передбачає "симетричне" оволодіння нею в послідовності "спочатку непровідною, а після формування вміння - провідною рукою (ногою), у непровідному чи провідному напрямі", над загальноприйнятою методикою вивчення дії тільки провідною рукою (ногою), у провідному напрямі або спочатку провідною, а після формування навички - непровідною. Установлено особливості вияву та зміни досліджуваних показників моторики, фізичних якостей дівчаток і хлопчиків із різною спрямованістю МРА впродовж 3 - 5-го років. Доповнено дані про основи організації, формування й реалізації змісту фізичного виховання дошкільників, урахування яких значно підвищує ефективність вирішення різних завдань процесу, визначених чинною програмою для ДНЗ. Поглиблено знання про взаємозв'язок між розвитком моторної функції і фізичних якостей, а також про величини вияву останніх у дітей протягом З - 5-го років.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Долинний Ю. О. 
Основи навчального процесу фізичного виховання студентів у відділенні фізичної реабілітації : навч. посіб. для ВНЗ / Ю. О. Долинний; Донбас. держ. машинобуд. акад. - Краматорськ : ДДМА, 2013. - 63 c. - Бібліогр.: с. 63 - укp.

Розглянуто теоретичні та методичні основи фізичного виховання студентів відділення фізичної реабілітації. Наведено загальні положення правового забезпечення організації навчально-тренувальних занять з фізичного виховання. Надано загальні відомості про організацію навчально-тренувальних занять з фізичного виховання по нозологічних групах зі студентами відділення фізичної реабілітації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА779294 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського