Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю3(0)416-377$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Телиженко Л. В. 
Мистический опыт как антропологический модус: синергетический подход : Моногр. / Л. В. Телиженко. - Сумы : ИПП "Мрия-1" ООО, 2007. - 176 c. - Библиогр.: с. 162-173 - рус.

В контексте постнеклассической методологии рассмотрен мистический опыт как потенциальное свойство человека, проявляющееся лишь в его определенном состоянии. Обоснована эффективность и специфика использования синергетического подхода для исследования мистического опыта как антропологического модуса. Выяснена синергетическая сущность мистического опыта духовной практики исихазма. Особое внимание уделено осмыслению эволюционных процессов развития личности, проблемам подчинения собственного бытия-деятельности достижению высшей цели как смыслу существования. Рассмотрены закономерности образования антропологической целостности как внутренней гармонии, с которой связывается выход в сферу мистического опыта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.60 + Ю3(0)416-377 + А4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА684275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Неня Г. О. 
Містичні досвід і практика в концепції обожнення (історико-філософський аналіз традиції ісихазму) : Автореф. дис... канд. філос. наук / Г. О. Неня; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2007. - 15 c. - укp.

Здійснено історико-філософську реконструкцію ісихастського вчення про обожнення людської істоти, що завдяки унікальному характеру імплантації духовно-містичного досвіду та практики синтезувало прадавні містичні традиції з ранньохристиянським і середньовічним містицизмом і перетворилось на теоретико-богословське підгрунтя подальшого історичного розвитку греко-візантійської традиції православ'я та вітчизняної "філософії серця". Визначено, що ісихазм є напрямком греко-візантійського християнства, унікальність якого полягає в залученні містичного досвіду до духовно-релігійної практики, що є втіленням синтезу рефлексивно-пізнавальної та ритуально практичної діяльності подвижника-аскетика, світоглядна концепція якого заснована на ідеї обожнення людської істоти шляхом пізнання містичних смислів. Встановлено, що стрижневим загально-світоглядним принципом ісихазму є "необхідність обожнення", який визначає основну церковну ісихастську ідею щодо поведінки індивіда в суспільстві, створюючи ідеал синтезу індивідуального світорозуміння та світоглядної системи суспільства. Розкрито зміст "необхідності обожнення" в історико-філософському аспекті, що є підгрунтям створення світоглядної концепції, яку можна порівняти з українською версією "філософії серця", оскільки дана теорія орієнтується на пошук трансцендентних, відносно раціональності, основ гармонізації індивідуального буття людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)416-377 + Э212.4:Ю + Э401 + Э372-4-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Соколова О. О. 
Розуміння свідомості у містичній традиції ісихазму (паламітського синтезу): феноменолого-релігієзнавчий аналіз : автореф. дис... канд. філософ. наук / О. О. Соколова; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2008. - 19 c. - укp.

Проаналізовано основні парадигми філософського розуміння свідомості та здійснено системну реконструкцію феномену свідомості у містичній традиції ісихазму з застосуванням феноменологічного та історіографічного методів, а також контент-аналізу концепцій свідомості у ісихазмі в його теологічному, праксеологічному, антропологічному і гносеологічному аспектах. Здійснено порівняння підходів до феномену свідомості філософсько-наукової та релігійної парадигм, формулювання визначення свідомості та систематизації її основних характеристик у ісихастському дискурсі. Основним відповідником філософського поняття "свідомість" у ісихазмі визнано сумління. Зроблено висновок про схожість розуміння феномену свідомості у межах ісихастського дискурсу та її постмодерної інтерпретації та про відмінність у трактуванні ними свідомості як ноумену. Розроблено епістемологічну стратегію теоретичного визначення свідомості як містичної й онтологічної універсалії, враховуючи полісемантичність існуючих підходів до її осмислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.0 + Э210.24 + Э247 + Э372-4-34 + Ю3(0)416-377 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Жиртуєва Н. С. 
Ісіхазм в духовній культурі середньовічної України та Росії : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.11 / Н. С. Жиртуєва; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2000. - 16 c. - укp.

Досліджено релігійний феномен ісіхазму - містичного вчення, спрямованого на вдосконалення людини та практику богопізнання. У контексті історіософського аналізу зроблено порівняльну характеристику ідей візантійського, києво-руського та московського ісіхазму. Проаналізовано вплив ісіхазму на тип східнослов'янського філософування. Візантійський ісіхазм сформовано на грунті взаємодії патристичного богослов'я та аскетичного напрямку, що призвело до створення універсального вчення про "обожнення" людини. Перетворення досягалося шляхом містичної практики "розумної молитви", через виховання в подвижнику всеохоплюючої любові до Бога та цілого світу. Догматичним виразом прагнення людини до поєднання зі світом постав культ Св. Трійці. Давньоруський ісіхазм не став офіційною ідеологією церкви, що суттєво зменшило його вплив на культуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-4-34 + Э372.27-4-34 + Ю3(0)416-377

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сідоріна Є. В. 
Філософія антропології ісихастської практики / Є. В. Сідоріна // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 2. - С. 103-108. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено антропологічні перспективи філософського осмислення ісихастської практики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)416-377

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Данилова Т. В. 
Філософські ідеї в східнослов'янських рецепціях пам'ятки "Стефаніт і Іхнілат" : монографія / Т. В. Данилова; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К. : Лисенко М.М., 2013. - 155 c. - Бібліогр.: с. 79-86 - укp.

Зазначено, що "Стефаніт і Іхнілат" - східнослов'янська рецепція "Панчатантри", одного з найвідоміших літературних наративів, який структурував культурний досвід різних народів. Виявлено основні напрями, за допомогою яких відбувалася ідейна взаємодія східнослов'янської філософської думки з філософією давнього і середньовічного Сходу та з західними культурними традиціями Передвідродження і Відродження. "Стефаніт і Іхнілат" як літературний наратив виступає і принципово незавершеним проектом, відкритим для критики, і конденсованим зведенням правил, які містять у собі те, що є узгодженим і успішно діючим у межах цієї культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)42 + Ю3(0)416-377 + Ю3(5ІНД)3 + Ш6(0)421-294 + Ш5(0)421-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА770296 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського