Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Бєляєва О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Краковецька Г. О. 
Латинська мова. Рецептура. Клінічна термінологія : Підруч. для студ. вищ. мед. закл. освіти / Г. О. Краковецька, В. М. Бобирьов, О. М. Бєляєва. - К. : Здоров'я, 1999. - 360 c. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Розглянуто граматичний матеріал та лексику анатомічного, фармацевтичного та клінічного профілю, основи рецептури та клінічна термінологія. Описано тверді, м'які та рідкі лікарські форми, а також лікарські форми, які виробляються за кордоном. Значну увагу приділено виробленню орфографічних навичок; висвітлено деякі культурологічні аспекти; подано словниковий матеріал, таблиці, схеми, ілюстрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.11-923.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бєляєва О. Е. 
Особистісна характеристика дівчат-підлітків з розладами менструальної функції з різним станом церебрального кровообігу / О. Е. Бєляєва, С. О. Левенець, О. О. Чистяк // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2006. - № 6. - С. 45-47. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено исследование влияния нарушений церебральной гемодинамики на особенности личности девочек-подростков с нарушениями менструального цикла. При сравнительном анализе психодиагностических показателей учитывались различия в уровне сознательного контроля результатов тестирования. Установлено, что выраженные нарушения мозгового кровообращения способствуют развитию у девочек мотивационно-личностных искажений, затрудняющих самопонимание и адекватное выражение негативных эмоциональных переживаний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56 + Р733.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бєляєва О. І. 
Вплив зливових стоків на нафтове забруднення і бактеріологічний стан бухти Козачої (Чорне море) : автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.17 / О. І. Бєляєва; Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського НАН України. - Севастополь, 2009. - 24 c. - укp.

Визначено знаходження хлороформрозчинних речовин і нафтових вуглеводнів у зливовий стік і стік талої води з атмосфери та грунтів. Досліджено процес впливу трьох неорганізованих зливових стоків на хімічні та бактеріологічні показники акваторії бухти Козачої та виявлено зміни, що відбуваються у морському середовищі під час надходження зливових стоків. У зоні змішування таких стоків і морської води відзначено в цілому незначну зміну концентрації забруднювальних речових у морському середовищі. Встановлено, що бактеріальна кількість у морській воді протягом доби спочатку зростала, а потім - знижувалась. Вплив зливового стоку на акваторію бухти Козачої в районі досліджень тривав протягом доби. Виключною була ситуація, пов'язана з аварійним розливом нафтопродуктів на березі, коли вплив зливового стоку на акваторію тривав кілька місяців. Установлено незначну залежність між хімічними та бактеріологічними показниками у грунтах берега, у морській воді та донних осадах, що доводить наявність у них хімічних сполук, які важко трансформуються. Розраховано обсяг забруднень, що надходить з атмосферними та зливовими стоками в акваторію бухти Козачої в районі досліджень. На підставі результатів проведених досліжень підтверджено, що організовані зливові стоки є суттєвим джерелом нафтового забруднення морської берегової зони. Відзначено, що результати досліджень можуть бути використані для проведення екологічного моніторингу під час організації служби екологічного забезпечення ВМС України, під час розробки комплексу для покращання якості прибережних вод Севастополя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.512(922.8) + Е0*820*801.48(922.8) + Д221(922.8)9,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бєляєва О. В. 
Методика розвитку зв'язного діалогічного мовлення першокласників у процесі опрацювання художніх текстів різних жанрів : автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О. В. Бєляєва; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. - О., 2009. - 20 c. - укp.

Розроблено та науково обгрунтовано експериментальну модель розвитку зв'язного діалогічного мовлення у І класі ЗОШ, яка складається з чотирьох взаємопов'язаних етапів, а саме: когнітивно-репродуктивного, ініціативно-творчого та творчо-імпровізаторського. Визначено педагогічні умови, що передбачали ефективний розвиток діалогічного мовлення першокласників засобами текстів різних жанрів. Виявлено критерії розвитку зв'язного діалогічного мовлення першокласників (ініціативність спілкування, репродуктивно-творче діалогізування, мовленнєво-змістовий) з їх показниками. Висвітлено вихідні рівні розвитку зв'язного діалогічного мовлення першокласників: високий, достатній, задовільний, низький та у стані формування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-911.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бєляєва О. О. 
Квантово-хімічний аналіз кластеризації амінів, тіоспиртів і цис-моноєнових карбонових кислот на поверхні розділу фаз вода/пара : автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О. О. Бєляєва; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. - Донецьк, 2009. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г533.52,0 + Г511.21,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бєляєва О. М. 
Латинська мова з основами рецептури і клінічної термінології : посібник / О. М. Бєляєва, І. М. Сологор. - К. : Медицина, 2011. - 256 c. - укp. - лат.

Розглянуто особливості латинської фонетики та граматики. Увагу приділено питанням загальної рецептури й клінічної термінології. Подано інформацію про правила наголосу в давньогрецькій мові, диграфи, дифтони, грецькі морфеми, структуру дво- й кількаслівних анатомо-гістологічних термінологічних одиниць, порядок слів у номенклатурних найменуваннях з різними типами означень. Розкрито основні аспекти термінологічної деривації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.1-923.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС51113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бєляєва О. М. 
Професійно орієнтоване навчання латинської мови студентів вищих медичних навчальних закладів III - IV рівнів акредитації : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. М. Бєляєва; Ін-т педагогіки НАПН України. - К., 2011. - 21 c. - укp.

Подано теоретичне узагальнення та нове вирішення проблеми навчання латинської мови за фаховим спрямуванням. Розглянуто питання у світлі сучасних уявлень про навчання латинської мови в межах інтегративного процесу опанування мови для спеціальних цілей. Уточнено цілі, відкориговано зміст навчання, відібрано оптимальні методи та прийоми навчальної діяльності, вдосконалено шляхи подальшої професіоналізації навчального процесу та засоби оцінювання його результатів. Розроблено систему вправ і навчальних завдань, які забезпечують набуття мовних, лінгвопрофесійних, культуролінгвальних знань і формування відповідних умінь і навичок. Створено й експериментально доведено ефективність методики професійно орієнтованого навчання латинської мови студентів медичних ВНЗ III - IV рівнів акредитації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.1-913-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бєляєва О. М. 
Інтегративність як системоформівний принцип професійної лінгводидактики / О. М. Бєляєва // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Пед. науки. - 2009. - Вип. 149. - С. 106-109. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано наукові погляди щодо кореляції термінів "лінгводидактика" та "методика навчання мов", "лінгводидактика" та "професійна лінгводидактика"; запропоновано класифікації лінгводидактичних принципів; акцентовано увагу на системоформівному принципі професійної лінгводидактики - принципі інтегративності; надано розроблену модель міждисциплінарних і міжпредметних зв'язків, що реалізуються у процесі навчання латинської LSP медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бєляєва Г. Є. 
Управління еколого-економічним потенціалом та застосування механізму ресурсозбереження у забезпеченні фінансово-економічної безпеки вугледобувних підприємств : монографія / Г. Є. Бєляєва, В. М. Антоненко, Г. О. Портнова, О. Л. Бєляєва, Н. В. Ушенко; ДВНЗ "Донец. нац. техн. ун-т". - Донецьк : ДонНТУ, 2013. - 304 c. - укp.

Розглянуто сутність базових категорій щодо визначення економічної та фінансово-економічної безпеки підприємств, акцентовано увагу на взаємозв’язку фінансово-економічних результатів роботи підприємства з перспективно новими напрямами використання потенціалу підприємства для забезпечення його фінансово-економічної безпеки за кризових умов. Висвітлено досвід визначення та методи оцінки еколого-економічного потенціалу на макрорівні, особливості формування й управління еколого-економічним потенціалом (ЕЕП) та його роль у безпеці промислових підприємств, розглянуто його еколого-економічну діяльність в загальній системі управління підприємства. Оцінено інституціональне забезпечення управління ЕЕП промислових підприємств, де проведено порівняння еколого-економічного законодавства України із зарубіжними країнами. Наведено аналіз статистичних даних щодо використання ЕЕП промислових підприємств України з позицій ресурсозбереження, на основі чого сформований механізм ресурсозбереження. Визначено ресурсозберігальну стратегію функціонування промислових підприємств, дотримання якої сприятиме підвищенню використання їх ЕЕП. На основі розроблених методичних положень щодо оцінки й управління ЕЕП представлено економічну ефективність запропонованих заходів на прикладі вітчизняних вугледобувних підприємств. Запропонована модель факторної залежності фінансового результату й ЕЕП промислового підприємства дозволяє простежити вплив використання ЕЕП на фінансові результати підприємств, що є головним важелем забезпечення їх фінансово-економічної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-93-995 + У9(4УКР)305.651.510-55-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА774313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Тарасюк О. Є. 
Наукове обгрунтування оголошення гідрологічного заказника місцевого значення "Бухта Козача" в м. Севастополі / О. Є. Тарасюк, О. І. Бєляєва, Л. В. Бондарева // Екол. безпека прибереж. та шельф. зон та комплекс. використ. ресурсів шельфу : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 26, т. 1. - С. 331-337. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено наукове обгрунтування оголошення ділянки акваторії б. Козача гідрологічним заказником місцевого значення "Бухта Козача". Прибережна морська екосистема б. Козача має особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну й іншу цінність та виділена з метою збереження біорізноманіття, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу в регіоні та забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища, відповідає прийнятим критеріям заповідання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(922.8)9 + Е0*820*88 л64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бєляєва О. О. 
Управління формуванням кредитних портфелів у банківській системі країн Центральної та Східної Європи в умовах євроінтеграції : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / О. О. Бєляєва; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Увагу зосереджено на розробці теоретико-методологічних основ і практичних рекомендацій, спрямованих на удосконалення управління формуванням кредитних портфелів у банківській системі країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) в умовах євроінтеграції. З'ясовано сутність кредитних портфелів комерційних банків, розширено класифікацію суб'єктів формування кредитного портфеля банків. Удосконалено визначення термінів "банківський кредит" і "кредитна політика банків". Запропоновано логіко-структурну модель для розробки стратегії управління формуванням кредитного портфеля банків. Проведено аналіз структури, динаміки та якості кредитних портфелів банків країн ЦСЄ, обгрунтовано економічно-організаційні заходи щодо удосконалення управління кредитними портфелями у банківській системі цих країн. Запропоновано матрицю стратегій формування обсягів кредитних портфелів банків у країнах ЦСЄ. Розроблено механізм регулювання банківської кредитної діяльності, надано оцінку кредитного потенціалу банків країн ЦСЄ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)262.2 + У9(45)262.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бєляєва О. Е. 
Система медико-психологічного супроводу підлітків із ожирінням : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / О. Е. Бєляєва; Харків. мед. акад. післядиплом. освіти. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Увагу приділено вдосконаленню системи психологічного супроводу підлітків з ожирінням на підставі визначення психоемоційних, когнітивних, поведінкових і сімейних складових та їх взаємозв'язків у генезі формування психологічної дезадаптації такого контингенту юних пацієнтів. Визначено особливості психоемоційної, когнітивної, поведінкової та сімейної складових психологічної дезадаптації підлітків з ожирінням. Виділено психографічні маркери труднощів самоприйняття хворих. Визначено зв'язки стильових особливостей їх харчової поведінки з параметрами якості життя. Встановлено зв'язки вираженості порушень харчової поведінки та дезадаптивних психоемоційних характеристик хворих із особливостями емоційного стану їх матерів. Обгрунтовано модель, створено технологію та впроваджено систему заходів медико-психологічного супроводу підлітків із ожирінням. Описано вікові та гендерні особливості особистості підлітків з ожирінням, визначено особливості ставлення до своїх дітей матерів хлопців і дівчат з різною вагою. На основі аналізу й узагальнення результатів дослідження науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено в клінічну практику модель медико-психологічного супроводу підлітків з ожирінням, яка спрямована на корекцію психологічної дезадаптації хворих, що передбачала залучення батьків хворих підлітків на діагностичному та консультативно-корекційному етапах й показала свою ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948 + Р733.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бєляєва О. О. 
Родо-жанрова природа ліричної драми Я. Мамонтова "Дівчина з арфою" (аспекти містифікації) / О. О. Бєляєва // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2006. - Вип. 30. - С. 175-180. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено родо-жанрову специфіку ліричної драми Я. Мамонтова "Дівчина з арфою", у якій спостережено невідповідність закладеної в назву авторської прагматики та ознак поетики п'єси, що відбивають протилежний до ліричної драми дискурс. Це дозволяє зробити висновок про містифікацію автором читача.

Рассмотрена родо-жанровая специфика лирической драмы Я.Мамонтова "Девушка с арфой", в которой установлено несоответствие заложенной в название авторской прагматики и особенностей поэтики пьесы, которые отображают ироническое отстранение признаков символической "новой драмы" и характерных признаков лирического высказывания в драме. Это позволяет сделать вывод о мистификации автором читателя.

The article analyzes the genre and generic specifity of the lyric drama by Ya. Mamontov "The girl with harp" in consequence of such analysis the discrepancy between the author's pragmatic in the title of the play and peculiarity of play's poetics, which reflect the ironic pushing aside of the "new drama" and characteristic indications of lyric outgiving in the drama is studied. It allows to say about the mistification of the reader by the author.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бєляєва О. І. 
Оптимізація лікарського забезпечення дітей хворих на пневмонію : автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 15.00.01 / О. І. Бєляєва; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - Київ, 2015. - 23 c. - укp.

Викладено результати досліджень щодо захворюваності та смертності дітей від пневмонії в Україні та деяких країнах світу. Проаналізовано сучасний стан надання медичної допомоги дітям, принципи фармакотерапії пневмонії у дітей за умов стаціонару на сучасному етапі. Опрацьовано алгоритм проведення фармакоекономічного аналізу (ФЕА) на основі даних доказової медицини, експертних оцінок. Проведені дослідження дозволили вдосконалити клініко-економічний аналіз ефективності призначень лікарських препаратів у процесі лікування пневмонії у дітей за умов стаціонару з використанням комплексного ABC/VEN-, частотного аналізу. Вдосконалено інформаційно-аналітичну систему "Фармексперт Сервіс" для проведення ФЕА за методом "вплив на бюджет", "вартість-ефективність" і визначено можливості її застосування для потреб лікувально-профілактичних закладів. На підставі результатів дослідження створено рекомендований перелік груп ефективних лікарських препаратів для формування формулярних і страхових переліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52 + Р11(4УКР)442.841

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Трохимчук В. В. 
Експертне дослідження ефективності та безпечності лікарських препаратів для лікування дітей, хворих на пневмонію / В. В. Трохимчук, О. І. Бєляєва // Фармацевт. журн.. - 2014. - № 6. - С. 8-17. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

В современной фармацевтической науке при разработке ряда методологий и анализе данных используют теорию и методологию обработки экспертных заключений. Именно экспертные оценки выделяют в отдельную категорию, что позволяет провести все необходимые расчеты и добиться определения точных критериев измерений. Цель работы - проведение экспертной оценки заключений специалистов по определению наиболее эффективных препаратов для лечения пневмонии у детей. Материал исследования - анкеты специалистов, разработанные путем систематизации информации из использованных источников нормативно-правовой базы. Методы исследования: экспертная оценка, математически-статистический, графический. На первом этапе был проведен сбор информации с помощью метода "снежного кома". Опрос проводили анонимно с помощью анкет. В результате анкетирования были выведены баллы к каждому препарату. На следующем этапе определяли компетентность специалистов и согласованность их действий по списку из препаратов, не вошедших в экспертный опрос на первом этапе. Цикл экспертных оценок позволил получить перечень наиболее эффективных препаратов для лечения пневмонии у детей, в который вошли группы полусинтетических пенициллинов с клавулановой кислотой, цефалоспорины II - IV поколений, макролиды, аминогликозиды, а также препараты рефлекторного действия для лечения кашля и синтетические муколитики. Результаты полученных экспертных оценок позволят разработать рекомендации по включению в формулярные перечни лекарственных средств, применяемых в фармакотерпии пневмонии у детей, с целью оптимизации лекарственного обеспечения этой категории больных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кримська Л. О. 
Ключові компетенції як основа стратегічної гнучкості підприємства / Л. О. Кримська, О. В. Бєляєва // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2014. - Вип. 5. - С. 8-12. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто питання змісту категорії "ключова компетенція" та її ролі у формуванні стратегічної гнучкості підприємства. Показано види ключових компетенцій, якими володіють компанії і лідери галузевих ринків. Визначено ключові компетенції, що можуть бути сформовані підприємствами металургійної галузі України з метою посилення їх стратегічної гнучкості за умов високотурбулентного середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Трохимчук В. В. 
Аналіз показників захворюваності на пневмонію у дитячому віці з метою оптимізації фармацевтичної допомоги / В. В. Трохимчук, О. І. Бєляєва // Фармацевт. журн.. - 2016. - № 5. - С. 5-10. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Для анализа состояния здоровья детского населения используют статистические показатели заболеваемости, распространенности болезней, их половые и возрастные особенности, смертность. По данным ВООЗ, среди основных причин детской смертности на долю пневмонии приходится 19% всех смертей. В Украине в структуре детской смертности пневмония занимает третье место. Цель работы - изучение структуры заболеваемости детского населения Украины и отдельно Южного региона заболеваниями органов дыхания и пневмонией в частности. Материалом исследования стали данные медицинской статистики учреждений здравоохранения Украины. В процессе исследования использовали информационный, статистический и графический методы. По результатам исследования установлено, что заболевания органов дыхания занимают ведущее место в структуре заболеваемости детского населения Украины (67,1 %). Установлено, что на долю детей (0 - 17 лет) в 2015 г. приходилось 65 411 случаев пневмонии (около 32 %). Выявлено, что заболеваемость пневмонией характеризуется возрастными и региональными особенностями. Наиболее высокие показатели наблюдаются у детей в возрасте 0 - 14 лет и у детей, являющихся городскими жителями (более 65 %). По данным статистического анализа Южного региона, выявлено, что в Херсонской области показатель заболеваемости пневмонией был существенно выше среднестатистического показателя по стране. Проведен анализ нормативных документов, регулирующих фармакотерапию пневмонии у детей. Выявлено, что в них представлены только группы лекарственных средств, без уточнения конкретных перечней препаратов. Определена актуальность проведения дальнейшего фармакоэкономического анализа с целью более рационального отбора препаратов, что, в свою очередь, будет способствовать рациональному использованию ресурсов здравоохранения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1 + Р733.412.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Трохимчук В. В. 
Організація надання медичної допомоги дітям в Україні (огляд літератури) / В. В. Трохимчук, О. І. Бєляєва, Л. М. Унгурян // Фармацевт. журн.. - 2017. - № 1. - С. 20-29. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Реализация медицинских мероприятий высокого качества, направленных на охрану здоровья детей, остается важным вопросом на этапе реформирования отечественной медицины. Цель работы - изучить и проанализировать систему медицинской помощи детям в Украине. Объектом исследования были нормативноправовые акты, регулирующие организацию медицинской помощи детям. Методы исследования: информационный, ретроспективный, исторический, логический, аналитический. Анализ нормативно-правовых документов, регулирующих организацию оказания медицинской помощи детям, установил их формальность и экономическую необоснованность. По состоянию на январь 2017 г. в Реестр медико-технологических документов по направлению "Педиатрия" вошло только 35 документов. Т. е. многие патологические состояния детского возраста не охвачены стандартизацией, что снижает качество оказания медицинской помощи. Государственные программы по улучшению состояния здоровья детей остались нереализованными в связи с недостаточным финансированием, несогласованной координацией между исполнителями программы, отсутствием действенного мониторинга качества и результатов выполнения государственных программ. Результатом внедрения стратегии "Интегрированное ведение больных детского возраста" стало снижение показателей смертности детей различных возрастных групп в пилотных регионах. В условиях реформирования отрасли наиболее эффективной и приемлемой моделью оказания педиатрической помощи является комбинированная (III модель). Расходы населения достигают почти половины общего объема финансирования отрасли, что свидетельствует о несоответствии между реальным состоянием обеспечения детского населения в системе здравоохранения Украины и государственными нормативными документами. Определена необходимость структурной реорганизации отрасли, оптимизации коечного фонда, увеличения объемов финансирования медицинской помощи из государственного и местных бюджетов и повышения эффективности использования ресурсов отрасли здравоохранения, продолжения разработки и внедрения современных протоколов (стандартов) лечения патологий детского возраста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бєляєва О. Ю. 
Інтерпретативне вираження категорії інформативності в британському пісенно-драматичному дискурсі / О. Ю. Бєляєва, В. О. Самохіна // Філол. трактати. - 2017. - 9, № 3. - С. 7-13. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Вивчено різноманітні лексичні засоби інтерпретативного вираження об'єктів пісенно-драматичного дискурсу, що є оформленими за допомогою категорії інформативності, на матеріалі драматичних пісень сучасних британських поп-гуртів The Rubettes, ABC, 5ive, Lucky Soul, Hurts, London Grammar, Years and Years. Розглядається конекторний ряд об'єктів подій, процесів та ситуацій художнього простору буття персонажів у пісенно-драматичній ситуації. Зроблено висновок про те, що лексичне різноманіття об'єктів подій та ситуацій, що відносяться до категорії інформативності, є представленим інтерпретативно на основі інформативного модусу здебільшого за допомогою іменників та займенників. Намічено перспективи вивчення способів вираження категорії інформативності в інших глобальних категоріях пісенно-драматичного дискурсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бєляєва О. М. 
Латинська мова як мова наукового прогресу. Медицина XVI - XVII ст. / О. М. Бєляєва // Лікар. справа. - 2017. - № 5/6. - С. 179-186. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Працю міждисциплінарного характеру запропоновано фахівцям, які досліджують історію медицини, латинської мови, термінознавства. Окремі питання, які розглянуто в роботі, дотичні до морально-етичних і філософських проблем. Вибір автором XVI - XVII ст. для дослідження ролі латинської мови в розвитку медицини зумовлений тією визначною роллю, яку латина відігравала в епоху Пізнього Відродження та "Століття Раціоналізму" у процесах наукового пізнання, нагромадження, зберігання, опрацювання, передачі та популяризації наукових здобутків і досягнень у різних галузях природничих наук і медицини зокрема. Результати дослідження свідчать, що протягом XVI - XVII ст. латинська мова функціонувала як lingua franca, тобто мова з міжнародним комунікативним статусом, тому повною мірою вона виконувала такі основні мовні функції, як комунікативна, когнітивна, кумулятивна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.1-0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського