Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Бібен І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Бібен І. А. 
Методичні особливості виділення мікроорганізмів продуцентів активних форм кисню у птиці / І. А. Бібен // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 297-302. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Зажарська Н. М. 
Ветеринарно-санітарна експертиза. Практикум : навч. посіб. / Н. М. Зажарська, Р. С. Куцак, І. А. Бібен, Л. В. Кунєва. - Харків : Бровін О.В., 2014. - 190 c. - Бібліогр.: с. 179-180 - укp.

Описано методику проведення післязабійної ветеринарно-санітарної експертизи туш і внутрішніх органів. Подано інформацію про санітарне оцінювання продуктів забою за інфекційних та інвазійних захворювань. Детально розглянуто питання відбіру проб, органолептичних та лабораторних досліджень м'яса, ковбасних виробів, м'ясних консервів, молока, молочних продуктів, риби, меду. Наведено правила передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м'яса і м'ясопродуктів, правила ветеринарно-санітарної експертизи молока і молочних продуктів, яєць, риби, інструкцію із застосування позначки придатності та ветеринарних штампів та інші нормативні акти і документи, прийняті на сьогодні законодавчими органами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА782849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Яценко І. В. 
Гігієна рослинних харчових продуктів : підручник / І. В. Яценко, Н. М. Богатко, І. А. Бібен, М. М. Бондаревський, В. В. Кам'янський; ред.: Н. М. Богатко. - Харків : Діса плюс, 2015. - 423 c. - Бібліогр.: с. 413-419 - укp.

Висвітлено питання гігієни продукції рослинного походження. Увагу приділено санітарно-гігієнічним вимогам стосовно виробництва, реалізації, зберігання, транспортування рослинних харчових продуктів, що продаються на агропродовольчих ринках, оптових базах, у магазинах та супермаркетах. Подано порядок інспектування державними інспекторами ветеринарної медицини з метою перевірки стану додержання ветеринарно-санітарних вимог до продукції рослинного походження, регламентованих законодавством. Наведено вимоги чинних нормативно-правових актів до продукції рослинного походження та показано її ветеринарно-санітарну оцінку. Викладено лабораторні методи контролю якості продукції рослинного походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.81 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Яценко І. В. 
Ветеринарне правознавство України : підручник / І. В. Яценко, В. В. Кам'янський, М. М. Бондаревський, І. А. Бібен, Н. М. Богатко, Г. А. Фотіна, В. Я. Бінкевич, В. В. Зажарський; ред.: І. В. Яценко. - Харків : Діса плюс, 2015. - 391 c. - Бібліогр.: с. 384-386 - укp.

Розкрито поняття та надано загальну характеристику ветеринарного права. Розглянуто державне управління та організацію діяльності в галузі ветеринарної медицини. Подано інформацію про правове регулювання обігу об'єктів цієї медицини не харчового та харчового призначення. Приділено увагу адміністративним, кримінальним і власне фаховим правопорушенням у сфері ветеринарної медицини. Висвітлено питання трудових правовідносин у зазначеній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124.8 я73 + П80 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бібен І. А. 
Вплив пробіотичної культури Aerococcus viridans штам BI-07 на морфологію імунної системи курчат-бройлерів / І. А. Бібен // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 181-187. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Однією з основних причин зниження життєздатності молодняку, збільшення захворюваності інфекційної та неінфекційної етіології та летальності є низький рівень функціональної ефективності імунобіологічної реактивності, зумовлений інтенсивними технологіями експлуатації фізіологічних ресурсів організму на тлі виснажливих стресів середовища існування. Для збільшення життєздатності молодняку сільськогосподарської птиці з лікувально-профілактичною метою застосовують біологічно активні речовини. Найбільш екологічно коректними і фізіологічно ефективними є пробіотики. Заміна антибіотиків пробіотиками найважливіше завдання ветеринарної та гуманної медицини, для підвищення екологічної продукції птахівництва та споживчої якості. Було ізольовано пробіотичну культуру Aerococcus viridans штам BI-07 від здорових курчат-бройлерів на інтенсивній відгодівлі, вивчено її морфо-тинкторіальні, культуральні, біохімічні, біологічні властивості та встановлено яскраво виражений позитивний вплив на імуноморфогенез імунокомпетентних органів макроорганізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бібен І. А. 
Вплив пробіотичного препарату із культур Bacillus subtilis BI-12 та Aerococcus viridans BI-07 на імунну відповідь у курчат-бройлерів / І. А. Бібен // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 2. - С. 181-186. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено дані щодо застосування симбіотичної суміші пробіотичних бактеріальних культур Bacillus subtilis штам BI-12 та Aerococcus viridans штам BI-07 на першому, самому відповідальному, етапі вирощування курчат-бройлерів як альтернативи антибіотикам з метою одержання фізіологічно якісної та дієтичної продукції для споживача. Мета роботи - переконатися, що пробіотичні культури є симбіонтами у разі заселення кишкової трубки, приживаються в екосистемі мікробіоценозу кишечника і здійснюють позитивний вплив на фізіологічні функції організму і його імунобіологічну реактивність у відповідь на специфічний антигенний подразнювач за профілактичної вакцинації проти емерджентних інфекцій. З особливо небезпечних інфекційних хвороб птиці відібрали НХ і пастерельоз, які зазвичай перебігають спільно зі стертою, атипової симптоматикою.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325 + П682-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бібен І. А. 
Вплив пробіотичного препарату на імунобіологічну реактивність організму білих мишей та курчат-бройлерів / І. А. Бібен, О. І. Сосницький, В. В. Зажарський // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 207-218. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.2 + П682-273.922

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Бібен І. А. 
Вплив на фізіологічний стан сільськогосподарських тварин симбіотика "Субаерін" : (огляд) / І. А. Бібен // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 305-309. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На підставі ізольованих пробіотичних культур Bac. subtilis і Aerococcus viridans сконструювано симбіотичний препарат субаерін та проведено комісійне виробниче випробування кормової добавки за умов птахофабрики та свинокомплексу. Симбіотик задавали з кормом внутрішньо кожну добу, відповідно до розроблених рекомендацій. Спостерігали за тваринами впродовж всього періоду відгодівлі та проводили постійний моніторинг за базовими фізіологічними параметрами організму тварин. За результатами комісійного виробничого випробування визнано симбіотик субаерін як нешкідливу кормову добавку, яка володіє позитивним фізіологічним впливом на організм тварин, при цьому підвищує життєздатність і продуктивність, а також поліпшує фізіологічний добробут тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.5 + П527

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бібен І. А. 
Імунобіологічні властивості польових культур атипових мікобактерій / І. А. Бібен, А. О. Сосницька, Є. В. Удовицький, В. В. Зажарський // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 174-182. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Під час проведення симультанного внутрішньошкірного алергічного дослідження 12 голів ВРХ встановили, що вони сенсибілізовані алергенами з атипових мікобактерій. Тварини були клінічно здорові і знаходилися в місцевості, яка є благополучною щодо інфектопатології. При бактеріологічному дослідженні коров'ячого гною з передпосівною обробкою біоматеріалу за методом А. П. Алікаєвої вдалося ізолювати культури мікобактерій, які за комплексом характеристик були ідентифіковані як Mycobacterium phlei; M. flavenscen; M. vaccae; M. terra. При дослідженні сенсибілізуючих і патогенних властивостей на мурчаках з'ясували, що всі ізоляти мають виражений сенсибілізуючий потенціал і не викликають патологічних змін в організмі інфікованих тварин. Найбільша інтенсивність алергічних реакцій спостерігалася через 60 діб після інфікування, потім йде спад і звільнення організму від атипових мікобактерій. Ізоляти в організмі білих мишей підвищували неспецифічну резистентність, що було показано при зараженні DCL P. multocida sb. gallicida білих мишей, превентивно інфікованих атиповими мікобактеріями. Найбільшими протективними і пробіотичними потенціями володіла культура M. vaccae.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Актуальні аспекти біології тварин, ветеринарної медицини та ветеринарно-санітарної експертизи : матеріали II Міжнар. наук.-практ. конф. викл. і студентів, 1 - 2 черв. 2017 р., [Дніпро] / ред.: П. П. Антоненко, І. А. Бібен, А. А. Богомаз; Дніпропетр. держ. аграр.-екон. ун-т, Н.-д. центр біобезпеки та екол. контролю ресурсів АПК, ПП "БІОС 2014". - Дніпро, 2017. - 193 c. - укp. - англ.

Обговорено питання токсикології, хірургії, акушерства та внутрішніх хвороб тварин, проблеми лікування інфекційних та інвазійних хвороб тварин. Розглянуто технології виробництва та переробки продукції тваринництва, молекулярні механізми клітинної та функціональної патології, молекулярні та генетичні основи захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: П5 я431(0) + П8 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА827643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бібен І. А. 
Імунобіологічні властивості польових культур атипових мікобактерій / І. А. Бібен, А. О. Сосницька, Є. В. Удовицький, В. В. Зажарський // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 2. - С. 174-182. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Під час проведення симультанного внутрішньошкірного алергічного дослідження 12 голів ВРХ встановили, що вони сенсибілізовані алергенами з атипових мікобактерій. Тварини були клінічно здорові і знаходилися в місцевості, яка є благополучною щодо інфектопатології. При бактеріологічному дослідженні коров'ячого гною з передпосівною обробкою біоматеріалу за методом А. П. Алікаєвої вдалося ізолювати культури мікобактерій, які за комплексом характеристик були ідентифіковані як Mycobacterium phlei; M. flavenscen; M. vaccae; M. terra. При дослідженні сенсибілізуючих і патогенних властивостей на мурчаках з'ясували, що всі ізоляти мають виражений сенсибілізуючий потенціал і не викликають патологічних змін в організмі інфікованих тварин. Найбільша інтенсивність алергічних реакцій спостерігалася через 60 діб після інфікування, потім йде спад і звільнення організму від атипових мікобактерій. Ізоляти в організмі білих мишей підвищували неспецифічну резистентність, що було показано при зараженні DCL P. multocida sb. gallicida білих мишей, превентивно інфікованих атиповими мікобактеріями. Найбільшими протективними і пробіотичними потенціями володіла культура M. vaccae.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бібен І. А. 
Фізіологічна стимуляція гуміновими препаратами ростових потенцій курчат-бройлерів / І. А. Бібен, І. К. Аленін, Д. П. Ларіонов, О. О. Шавло, О. І. Сосницький, В. В. Зажарський, Н. М. Зажарська // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 1. - С. 31-45. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Для підвищення м'ясної продуктивності курчат-бройлерів під час відгодівлі використовували кормову добавку (КД) у вигляді препаратів на основі гумінових похідних натрієвих та калієвих сполук в різних дозах та способах застосування. В результаті двох пролонгованих дослідів було експериментально відпрацьовано оптимальну схему використання КД. Максимальний приріст живої ваги на 9,7 % відносно контролю індукувала КД на підставі калієвого гумінового препарату в кількості 10 % до раціону з водою і відповідно 9,1 % з кормом. Натрієві гумінові препарати були менш ефективними за калієві, за згодовування в кількості 10 % до раціону з водою приріст живої маси підвищувався на 6,7 % відносно контролю і відповідно на 5,7 % з сухим кормом. За порівняння біохімічних і гематологічних показників дослідних і контрольної груп курчат-бройлерів на 5 добу життя, тобто стартові значення їх гомеостазу, статистично значущої різниці не встановили. Безпосередньо перед дослідом і використанням КД фізіологічні потенції усіх курчат були рівними і їх кількісні показники входили в єдину і тотожну генеральну сукупність значень. У період використання гумінових сполук, які позитивно впливали на метаболічні і фізіологічні процеси макроорганізму, а також надавали цілеспрямованої корекції і оптимізації мікробіоти кишечнику, було зафіксовано достовірно відмінні показники приросту живої маси тіла курчат між дослідними і контрольною групами, причому з достовірною різницею в дії калієвих і натрієвих солей гуматів і способів їх згодовування. З'ясовано, що калієві сполуки гуматів більш ефективні ніж натрієві, а згодовування з водою краще, ніж з сухим кормом. Але головним є те, що кількісні показники фізіологічного стану курчат дослідних і контрольної груп мало відрізнялись між собою, а в деяких випадках були рівнозначні. Це свідчить про фізіологічність впливу КД і їх безпечність для макроорганізму, і, як наслідок, це забезпечує одержання біохімічно повноцінної м'ясної сировини високої санітарної якості. Тобто у разі використання КД біохімічні та гематологічні показники крові в дослідних та контрольній групах стабільно знаходились в межах фізіологічної норми, що безперечно доказує, що добавки не є надмірно сильним фізіологічним стресором і при цьому забезпечують нормергічне функціонування всіх систем і органів макроорганізму, а підвищений приріст живої маси тіла курчат дослідних груп не впливає негативно на санітарну якість і біохімічний склад м'ясної продукції. Мікробіота кишечнику в дослідних групах одержувала препарат, який проявив пребіотичні потенції і створив умови для нормалізації якісного складу мікрофлори, про що свідчить ізоляція сигнальних мікробіонтів і показників санітарного благополуччя макроорганізму, таких як Aerococcus viridans та Mycobacterium vaccae, а також непатогенних варіантів кишкової палички.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Бібен І. А. 
Біологічні властивості екологічних культур Mycobacterium vaccae / І. А. Бібен, О. І. Сосницький, В. В. Зажарський, А. О. Сосницька // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 38-51. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.28 + Р264.935

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського