Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Водка М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Зайцев А. Е. 
Политравма у детей / А. Е. Зайцев, Ю. П. Костиков, Г. Р. Гильборг, А. Ю. Павленко, М. Е. Водка, В. В. Волошин // Травма. - 2005. - 6, № 2. - С. 127-129. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Проаналізовано 5-річний досвід надання допомоги дітям з множинною та сполученною травмою. Подані власні принципи діагнотики та лікування даної групи хворих, наведено напрямки розвитку проблеми.


Ключ. слова: політравма, множенні та сполученні пошкодження, діагностика та лікування
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Водка М. В. 
Реакція фотосинтетичного апарату шпината на дію важких металів, інгібіторів карбоангідрази / М. В. Водка, О. В. Поліщук, Н. О. Білявська, О. К. Золотарьова // Доп. НАН України. - 2013. - № 10. - С. 152-158. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*723.115 + П241.42-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Водка М. В. 
Действие тяжелых металлов на фотосинтетический аппарат и активность карбоангидразы хлоропластов гороха / М. В. Водка, А. В. Полищук, Н. А. Белявская, Е. К. Золотарева // Вісн. Харк. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2013. - Вип. 3. - С. 46-55. - Библиогр.: 53 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-272.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Семеніхін А. В. 
Кофакторна та структурна роль COsub2/sub у хлоропластах / А. В. Семеніхін, М. В. Водка, О. В. Поліщук // Укр. ботан. журн.. - 2016. - 73, № 3. - С. 290-297. - Бібліогр.: 295 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.323.32 + Е522*723.115

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Водка М. В. 
Вплив вуглекислого газу на структуру ізольованих хлоропластів шпинату / М. В. Водка, О. В. Поліщук, Н. О. Білявська, О. К. Золотарьова // Вісн. Харків. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2017. - Вип. 1. - С. 50-60. - Бібліогр.: 57 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.323.32*801 + П241.42-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Бабенко Л. М. 
Triticum dicoccum (Schrank) Schuebl.: походження, біологічна характеристика й перспективи використання в селекції та сільському господарстві / Л. М. Бабенко, Р. В. Рожков, Я. Ф. Парій, М. Ф. Парій, М. В. Водка, І. В. Косаківська // Вісн. Харків. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2017. - Вип. 2. - С. 92-102. - Бібліогр.: 99 назв. - укp.

Інтенсивна селекція, спрямована на підвищення урожайності, спричинила значне збіднення генофонду пшениці, що спонукало науковців до пошуку природних джерел господарсько - цінних ознак для її поліпшення. Останнім часом наукові розробки все частіше зосереджують на вивченні одного з стародавніх видів роду Triticum L. - тетраплоїдній пшениці Triticum dicoccum (Schrank) Schuebl. - полби звичайної. Зростання попиту на цю культуру зумовлено комплексом господарсько-цінних ознак, успадкованих від диких предків. Проаналізовано та узагальнено відомості про походження полби, наведені біологічні характеристики, обговорені перспективи використання виду в селекційній роботі при здійсненні міжвидової гібридизації та порівнянні будови й еволюції геномів. Обговорено досягнення з відродження полби як самостійної культури та використання як джерела господарсько-цінних ознак у селекційних програмах схрещувань з м'якою та твердою пшеницями. Наведено приклади успішного використання господарсько-цінних ознак полби для покращення сучасних високопродуктивних сортів пшениці. Представлено відомості про переваги зерна цієї культури над генетично близькими видами пшениці. Висвітлено такі важливі показники полби, як скоростиглість, стійкість до біотичних та абіотичних стресорів, якісний склад зерна, урожайність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бабенко Л. М. 
Влияние экстремальных температур на ультраструктуру митохондрий клеток мезофилла листьев Triticum spelta / Л. М. Бабенко, М. В. Водка, Ю. Н. Акимов, А. В. Бабенко, И. В. Косаковская // Доп. НАН України. - 2018. - № 10. - С. 120-126. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-271.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Водка М. В. 
Ультраструктура хлоропластів листків шпинату та гороху за різних рівнів зв'язаного бікарбонату : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / М. В. Водка; НАН України, ДУ "Ін-т харч. біотехнології та геноміки НАН України". - Київ, 2017. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.323.32 + П213.3-272.5 + П241.42-272.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430642 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Гогія М. 
Вплив надмірної ваги на перебіг механічної травми / М. Гогія, М. Водка // Медицина невідклад. станів. - 2021. - 17, № 5. - С. 33-37. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Огляд літератури присвячено значенню надмірної ваги у постраждалих з тяжкою механічною травмою. Механічна травма залишається важливою медичною та соціальною проблемою людства. Перебіг травми та її наслідки залежать не тільки від особливостей травми, але й від вихідного стану постраждалого. Велике значення мають індивідуальні особливості постраждалого (стать, вік, супутня соматична патологія та ін.) та застосована лікувальна тактика, зокрема своєчасність та обсяг хірургічних втручань. У цьому аспекті заслуговує на увагу роль надмірної ваги, яка є серйозною проблемою охорони здоров'я в усьому світі. За результатами багатьох клінічних досліджень та метааналізів встановлено наявність впливу надмірної ваги та ожиріння на тяжкість окремих ушкоджень, на перебіг посттравматичного періоду, частоту загальних і місцевих ускладнень та летальність. У більшості досліджень встановлено, що ожиріння є маркером негативного прогнозу абдомінальної травми та збільшує ризик тяжких ускладнень і ризик смерті. Ожиріння визнано фактором ризику ранових ускладнень, внутрішньочеревної гіпертензії та абдомінального компартмент-синдрому, гострого ураження нирок, інфекційних ускладнень, частоти тромбозу глибоких вен, тромбоемболії та пневмонії. У постраждалих з ожирінням, які перенесли лапаротомію з приводу абдомінальної травми, виявлено більшу летальність, більшу тривалість стаціонарного лікування, більшу тривалість знаходження у відділенні інтенсивної терапії. Крім цього, ожиріння утруднює здійснення інтервенційних маніпуляцій (встановлення центральних венозних катетерів, інтубація трахеї, штучна вентиляція легень) та оперативних втручань (стабілізація переломів, абдомінальні та торакальні втручання), а також зменшує діагностичну цінність традиційних методів обстеження постраждалих. Негативний вплив надмірної ваги та ожиріння необхідно враховувати під час планування діагностичної та лікувальної тактики, однак це потребує подальшого вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.14-3 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Гогія М. 
Особливості абдомінальної травми у постраждалих з надмірною вагою / М. Гогія, М. Водка // Медицина невідклад. станів. - 2022. - 18, № 2. - С. 50-54. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У зв'язку зі значною поширеністю надмірної ваги та ожиріння набуває все більшої актуальності вивчення їх впливу на перебіг критичних станів і травм. Результати досліджень впливу ваги на механізми та наслідки травми досить суперечливі, і ця проблема вимагає подальшого вивчення. Мета дослідження - вивчення особливостей абдомінальних і поєднаних ушкоджень у постраждалих з надмірною вагою. Вивчені тяжкість і структура травми залежно від стану харчування у 240 осіб з абдомінальною травмою, які перебували на лікуванні у 2017 - 2020 рр., з середнім віком 37,1 +- 13,2 року (від 18 до 88 років), у групах постраждалих, розподілених залежно від індексу маси тіла. Встановлено, що в постраждалих зі збільшеною вагою поєднана травма зустрічалась рідше, але при ожирінні частіше спостерігалась множинна абдомінальна травма. Частота та тяжкість ушкоджень окремих органів черевної порожнини не мали суттєвої різниці між групами, з тенденцією до менш частого виявлення розривів печінки. У постраждалих з абдомінальною травмою рідше виявлялись торакальні ушкодження, які були менш тяжкими, менш часто виявлялись переломи ребер і розриви легень. Менш часто виявлялась поєднана черепно-мозкова травма, менш часто спостерігалась тяжка черепно-мозкова та скелетна травма. Висновки: у структурі постраждалих з надмірною вагою збільшена частка жінок і пацієнтів віком від 45 років і старше, особливо у групі осіб з ожирінням. В цій групі також спостерігається тенденція до збільшення частоти серцево-судинної патології та вірогідне збільшення частоти бронхолегеневих захворювань. У постраждалих з абдомінальною травмою з надмірною вагою відзначається більша частота множинних ушкоджень органів живота, але менша частота поєднаної, торакальної і черепно-мозкової травми та тяжких ушкоджень. Вплив надмірної ваги й ожиріння на особливості первинної травми слід враховувати при визначенні тактики лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.460.8 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського