Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (21)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Гайдай О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гайдай О.  
Предтеча. Польський рух Опору на Тернопільщині 1939 - 1941 рр. / О. Гайдай, Б. Хаварівський, В. Ханас. - Т. : Підруч. & посіб., 2002. - 112 c. - (Сер. Корінь і крона / Держ. арх. Терноп. обл.; Вип. 24). - укp.

Запропонована книга є хронологічним попередником і логічним продовженням науково-публіцистичної праці "Хто пожав "Бурю?" (Тернопіль, 1996 р.). На підставі залучення нових матеріалів із колишніх спецсховищ (фондів СБУ, Державного обласного архіву Тернопільщини) проаналізовано діяльність польського підпілля в даному регіоні за період 1939 - 1941 рр. Розглянуто причини та колізії трагічного протистояння Армії Крайової та Організації українських націоналістів, а також її вплив на взаємини між українським і польським народами.

Предложенная книга является хронологическим предшественником и логическим продолжением научно-публицистического труда "Кто пожал "Бурю?" (Тернополь, 1996 г.). На основе привлечения новых материалов из бывших спецхранилищ (фондов СБУ, Государственного обласного архива Тернопольской области) проанализирована деятельность польского подполья в данном регионе за период 1939 - 1941 гг. Рассмотрены причины и коллизии трагического противостояния Краевой Армии и Организации украинских националистов, а также его влияние на взаимоотношения между украинским и польским народами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ТЕР)62 + Ф513(4УКР)62-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА632930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гайдай О. В. 
Метод Мелера - Фока у контактних задачах теорії пружності для півпростору з круговими лініями розділу граничних умов : Автореф. дис. канд... фіз.-мат. наук : 01.02.04 / О. В. Гайдай; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 21 c. - укp.

Аналітично розв'язано задачу про гладкий контакт з пружним півпростором: кільцевий штамп, два круглих штампи, груглий штамп і нерухома жорстка півплощина з застосуванням інтегрального перетворення Мелера - Фока в тороїдальних координатах та апарату парних інтегральних рівнянь для цього перетворення. Одержано одне чи систему двох рівнянь Фредгольма другого роду з регулярним ядром. Ці рівняння розв'язано аналітично шляхом апроксимації ядра виродженим. Виведено формули та з їх застосуванням розраховано контактні напруження, коефіцієнти інтенсивності, силу та момент, прикладені до штампів. З використанням математичної аналогії розв'язано задачі Стокса про обтікання кільцевої пластинки та двох дисків. Знайдено швидкості, гідродинамічний тиск і вихор у потоці рідини, побудовано ізобари та лінії току.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1-01,022 + В251.101.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гайдай О. М. 
Рух української громадськості за національну початкову освіту кінець XIX ст. - початок 1917 р. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. М. Гайдай; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2005. - 17 c. - укp.

Проаналізовано історичний період кінця XIX ст. - початку 1917 р., відзначено зростання культурно-освітньої діяльності громадських організацій на околицях імперії, основною метою яких було становлення національної самосвідомості пригноблених народів. Показано, що після революції 1905 - 1907 рр. у Російській імперії почався недовгий період парламентаризму. Фронт громадських організацій України, що не переслідував ціль відмови від культурно-національної автономії, оформився в політичні організації та партії з радикальними цільовими настановами. За результатами дослідження визначено реальні позиції політичних партій зазначеного періоду щодо формування початкової національної школи. До наукового обігу введено статистичні дані та таблиці, укладені шляхом обробки періодичних друкованих видань: журналів, газет, альманахів, бюлетенів з'їздів народної освіти. Показано зміну репрезентативності проблем правового забезпечення функціонування народної освіти в парламентських дебатах Державної Думи I, II, III і IV скликань. Висвітлено головні історичні дані, що висвітлюють реальне становище початкової школи в Російській імперії на прикінці XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-7 + Ч33(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гайдай О. А. 
Обгрунтування технологічних параметрів виїмки тонких і некондиційних вугільних пластів в слабометаморфізованих вміщуючих породах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.02 / О. А. Гайдай; Нац. гірн. ун-т. - Д., 2011. - 19 c. - укp.

Вперше встановлено область доцільності підземної розробки тонких і некондинційних вугільних пластів з присіканням слабометаморфізованих вміщуючих порід і характеристики якості гірничої маси, з урахуванням гранулометричного, мінерального та хімічного складу, а також закономірність зміни величини калорійності й якісного складу гірської маси. Обгрунтовано раціональні параметри фізико-хімічного впливу на вугільні шлами за їх згрудкованості за допомогою адгезійно-хімічної технології, залежно від якості гірської маси, що видобувається з тонких і некондиційних вугільних пластів. Розглянуто технологічні параметри одержаного твердого палива відповідним вимогам в процесі спалювання, а також можливість використання відходів гірничого виробництва як додатковий видобуток за умов підземної розробки. Результати запропоновано та впроваджено в технологічні проекти за одержання додаткового видобутку на вугільних підприємствах Дніпропетровської, Донецької і Луганської областей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Полункін Є. Н. 
Вплив хімічного складу на тиск насиченої пари в моторних біологічних паливах / Є. Н. Полункін, С. О. Зубенко, О. О. Гайдай, А. В. Струнгар, О. В. Кузнєцова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 1. - С. 258-261. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто вплив випаровуваності альтернативних палив на рішення проблеми холодного пуску двигуна за рахунок використання пропан-бутанової суміші для підвищення тиску насиченої пари.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Полункін Є. В. 
Спиртовмісні палива / Є. В. Полункін, С. О. Зубенко, О. О. Гайдай, О. В. Кузнецова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 2. - С. 137-141. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто існуючі моторні альтернативні палива, зокрема, спиртові (біоетанол, біометанол, біобутанол) та можливість застосування їх у різних концентраціях з бензинами. Виділено найперспективніше альтернативне паливо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гайдай О. Ю. 
Радянське минуле в оцінках студентів-істориків / О. Ю. Гайдай // Укр. іст. журн.. - 2014. - № 6. - С. 92-112. - укp.

Проаналізовано проблему ставлення до радянського минулого за результатами опитувань, проведених восени 2013 р. у вишах Центральної України - регіоні, який традиційно відіграє важливу роль у переломні моменти новітньої історії (парламентські, президентські вибори, Революція гідності). Ставлення до радянського минулого - надзвичайно важливий елемент формування національної ідентичності, який позначається на політичній орієнтації, соціальній мобільності та геополітичному виборі населення. Питання про те, як радянське минуле представлене в "колективній пам'яті" та поглядах поколінь, для яких це минуле - частина певних соціально-культурних конструктів, а не складова власного життєвого досвіду, важливе для розуміння політики пам'яті в незалежній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*333.45 в811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гелетуха Г. Г. 
Перспективи розвитку біоенергетики як інструменту заміщення природного газу в Україні / Г. Г. Гелетуха, Т. А. Желєзна, О. І. Гайдай // Пром. теплотехника. - 2015. - 37, № 6. - С. 56-65. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто поточний стан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні до 2020 року. Проаналізовано механізми стимулювання розвитку даного сектору відповідно до урядових документів, прийнятих у 2014 році.


Індекс рубрикатора НБУВ: З65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гайдай О. Ю. 
Радянська спадщина в політиці пам'яті та свідомості населення України 1991- 2014 рр. (на матеріалах Вінницької, Житомирської, Черкаської та Полтавської областей) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. Ю. Гайдай; НАН України, Ін-т історії України. - Київ, 2015. - 15 c. - укp.

Зазначено, що вирішення долі комуністичної спадщини було важливою складовою історичної політики всіх країн Центральної та Східної Європи після краху комунізму. В одних державах пам'ятники минулого режиму усувалися з публічного простору, в інших - зберігалися. В Україні через значні виклики в національному та державному будівництві, регіональні відмінності в осмисленні недавнього минулого процеси в політиці пам'яті суттєво відрізнялися від сусідніх держав. Досліджено як радянська спадщина зберігалася й осмислювалася в незалежній Україні, а саме в центральній її частині. Проаналізовано політику щодо радянської спадщини та конкретно пам'ятників Леніну як "місць пам'яті" та політичного і культурного символу. В центральному регіоні дискусії щодо радянського періоду та його спадку в незалежній Україні зосередилися навколо цих пам'ятників, як найбільш чисельних і типових радянських монументів. Основний акцент зроблено на дослідженні ставлення населення центральних областей до пам'ятників Леніну, що включає як конкретні дії щодо пам'ятників, так і погляди й оцінки. Проаналізовано вплив протестного руху 2013 - 2014 pp. на осмислення пам'ятників Леніну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Історія, пам'ять, політика : зб. наук. ст. / упоряд.: Г. Касьянов, О. Гайдай; НАН України, Ін-т історії України, Higher education support program. - Київ, 2016. - 276 c. - укp. - рус. - англ.

Проаналізовано історичну політику 1990 - 2000-х рр. на пострадянському просторі. Викладено питання про "ремесло" історика за умов інструменталізації минулого. Розкрито можливості виходу істориків за межі усталених та політично вмотивованих підходів щодо вивчення минулого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я43 + Т010.4 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС62127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гайдай О. І. 
Оцінка життєвого циклу виробництва теплової енергії з твердого біопалива за показниками енергетичної ефективності та скорочення викидів парникових газів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.08 / О. І. Гайдай; НАН України, Ін-т техн. теплофізики. - Київ, 2016. - 22 c. - укp.

Розроблено розрахунково-методичні моделі розрахунку енергетичної ефективності та потенціалу скорочення викидів парникових газів (ПГ) і виконано аналіз використання твердого біопалива для виробництва теплової енергії у відповідності до вимог сталого розвитку протягом життєвого циклу. Доведено, що використання твердого біопалива для виробництва теплової енергії забезпечує економію первинної енергії викопного палива та скорочення викидів ПГ за врахування всього життєвого циклу сировини. Встановлено граничні значення відстані транспортування біопалива, що відповідають критеріям сталого розвитку. Гранулювання лісосічних відходів доцільне у межах допустимих значень показників енергетичної ефективності та у випадку необхідності їх транспортування на відстань більше 200 км у порівнянні з тріскою. Використання гранульованої соломи за умов її перевезення автомобільним транспортом завжди має нижчі показники енергетичної ефективності та скорочення викидів ПГ у порівнянні з тюками. Проте, використання тюкованої соломи обмежується прийнятними техніко-економічними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: З65 + З350.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Баліцька О. П. 
Комплексний аналіз призначень лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань у стаціонарних умовах / О. П. Баліцька, Ю. М. Григорук, О. Д. Гайдай // Вісн. фармації. - 2019. - № 2. - С. 36-40. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - комплексна оцінка реального застосування лікарських засобів (ЛЗ) для лікування серцево-судинної системи (ССС) в стаціонарних умовах, вартість яких підлягає державному відшкодуванню. Матеріали дослідження: перелік ЛЗ для лікування ССС, 100 листів лікарських призначень в умовах стаціонару, 60 листів лікарських призначень в амбулаторних умовах, Національний перелік основних лікарських засобів; Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню; Державний формуляр лікарських засобів. Методи дослідження: епідеміологічний, ретроспективний, статистичний, експертних оцінок; частотний, АВС-, VEN-аналіз. Ретроспективний аналіз застосовувався для аналізу історій хвороб та амбулаторних карток пацієнтів. За допомогою VEN-, АВС- та частотного аналізів визначали розподіл ЛЗ за певними категоріями та ступінь відповідності реальної клінічної практики Державному формуляру і Реєстру лікарських засобів, а також для аналізу ЛЗ, яким лікарі надають перевагу у фармакотерапії ССС. Епідеміологічний метод призначався для оцінки стану серцево-судинної захворюваності в Україні. Статистичний аналіз використовувався для обробки результатів дослідження. Згідно з проведеним анкетуванням розподіл пацієнтів за гендерною ознакою висвітлив, що відсоток жінок (56 % пацієнтів) перевищував відсоток чоловіків (44 % пацієнтів). Визначено, що середній вік пацієнтів склав 32 роки. Загальна вартість терапії становила 34 796,59 грн, середній курс лікування - 9,5 днів. Середня вартість лікування за середній курс дорівнювала 347,96 грн. Встановлено, що за результатами приналежності призначуваних ЛЗ до Національного переліку основних ЛЗ лише 15 % включені до нього. 71 % лікарських призначень відповідав категорії V - життєво необхідні лікарські засоби, 29 % - категорії N - другорядні ЛЗ. За результатами АВС-аналізу з'ясовано, що до категорії A увійшло 17 препаратів, до категорії B - 16 ЛЗ, до категорії C - інші ЛЗ. Висновки: одержані результати свідчать про порушення розподілу коштів на придбання ЛЗ для лікування серцево-судинних захворювань. Значна частина призначуваних у закладах охорони здоров'я ЛЗ належить до високовитратних. При цьому відсутні дані про їх доведену ефективність у випадку відповідної патології ССС, а відтак не обгрунтована доцільність їх призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-52 + Р281.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гайдай О. Ю. 
Кам'яний гість. Ленін у Центральній Україні / О. Ю. Гайдай. - Вид. 2-ге, допов. - Київ : К.І.С, 2018. - 278, [1] c. - Бібліогр. с. 209-249 - укp.

Досліджено долю радянської символічної спадщини в монументальному мистецтві після розпаду СРСР. Увагу приділено осмисленню образу радянського минулого в суспільній свідомості українського суспільства й особливостям колективної пам'яті в регіональному контексті. На прикладі Центральної України показано, як співіснували та конкурували різні погляди на радянську історію, виявлялася на місцях історична політика. Розглянуто особливості ставлення до радянського минулого країн Центрально-Східної Європи. Встановлено вплив акцій протесту 2013 - 2014 рр. на долю пам'ятників Леніну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6 л60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Баліцька О. П. 
Комплексний аналіз призначень лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань у стаціонарних умовах / О. П. Баліцька, Ю. М. Григорук, О. Д. Гайдай // Вісн. фармації. - 2019. - № 2. - С. 36-40. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - комплексна оцінка реального застосування лікарських засобів (ЛЗ) для лікування серцево-судинної системи (ССС) в стаціонарних умовах, вартість яких підлягає державному відшкодуванню. Матеріали дослідження: перелік ЛЗ для лікування ССС, 100 листів лікарських призначень в умовах стаціонару, 60 листів лікарських призначень в амбулаторних умовах, Національний перелік основних лікарських засобів; Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню; Державний формуляр лікарських засобів. Методи дослідження: епідеміологічний, ретроспективний, статистичний, експертних оцінок; частотний, АВС-, VEN-аналіз. Ретроспективний аналіз застосовувався для аналізу історій хвороб та амбулаторних карток пацієнтів. За допомогою VEN-, АВС- та частотного аналізів визначали розподіл ЛЗ за певними категоріями та ступінь відповідності реальної клінічної практики Державному формуляру і Реєстру лікарських засобів, а також для аналізу ЛЗ, яким лікарі надають перевагу у фармакотерапії ССС. Епідеміологічний метод призначався для оцінки стану серцево-судинної захворюваності в Україні. Статистичний аналіз використовувався для обробки результатів дослідження. Згідно з проведеним анкетуванням розподіл пацієнтів за гендерною ознакою висвітлив, що відсоток жінок (56 % пацієнтів) перевищував відсоток чоловіків (44 % пацієнтів). Визначено, що середній вік пацієнтів склав 32 роки. Загальна вартість терапії становила 34 796,59 грн, середній курс лікування - 9,5 днів. Середня вартість лікування за середній курс дорівнювала 347,96 грн. Встановлено, що за результатами приналежності призначуваних ЛЗ до Національного переліку основних ЛЗ лише 15 % включені до нього. 71 % лікарських призначень відповідав категорії V - життєво необхідні лікарські засоби, 29 % - категорії N - другорядні ЛЗ. За результатами АВС-аналізу з'ясовано, що до категорії A увійшло 17 препаратів, до категорії B - 16 ЛЗ, до категорії C - інші ЛЗ. Висновки: одержані результати свідчать про порушення розподілу коштів на придбання ЛЗ для лікування серцево-судинних захворювань. Значна частина призначуваних у закладах охорони здоров'я ЛЗ належить до високовитратних. При цьому відсутні дані про їх доведену ефективність у випадку відповідної патології ССС, а відтак не обгрунтована доцільність їх призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-52 + Р281.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Першина К. Д. 
Про можливості вторинного використання стічної води біоенергетичного комплексу / К. Д. Першина, О. В. Бистрик, О. В. Бойчук, О. Г. Гайдай, О. І. Ляшевський, Н. І. Перинська, Л. Б. Коваль // Укр. хім. журн. - 2020. - 86, № 7/8. - С. 126-133. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проведено аналіз загальних фізико-хімічних показників і вмісту важких металів стічних вод біоенергетичного комплексу. Встановлено, що швидкість осідання завислих часток у стічній воді залежить від розташування полів фільтрації зі стічною водою від джерела забруднення. Біля джерела спостерігається максимальне перевищення кількості зважених часток із мінімальною швидкість осадження. У всіх пробах стічної води показники хімічного та біологічного споживання кисню перевищували допустимі нормативи на 3 порядки для водойм рекреаційного водокористування та тих, що знаходяться в межах населених пунктів. Таким чином, цю воду не можна скидати в будь-яку водойму, бо вона потребує додаткового очищення від органічних речовин. Також для цієї води застосування біологічних методів очищення без додаткових хімічних засобів є малоефективним. Наявність комплексу макро- та мікроелементів у стічних водах у поєднанні з високим вмістом органічних речовин (гумусу та сульфокислот) може бути підставою для їхнього використання як сировини для виробництва добрив.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.220.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гайдай О. О. 
Експлуатаційні властивості етанольних бензинів з нанорозмірними сфероїдальними карбоновими кластерами : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.07 / О. О. Гайдай; Нац. авіац. ун-т. - Київ, 2019. - 24 c. - укp.

Роботу присвячено створенню етанолвмісних палив, що містять низькі концентрації бромованих сфероїдальних карбонових наночастинок, з покращеними експлуатаційними та екологічними властивостями. Методами трансмісійної електронної мікроскопії, атомно-силової мікроскопії, спектроскопії комбінаційного розсіювання та рентгенофазового аналізу синтезованих карбонових матеріалів доведено їх приналежність до наноматеріалів сферичної форми з розміром частинок у діапазоні 6... 100 нм, які містять цибулеподібні (carbon onion) кластери. За допомогою методу динамічного когерентного розсіювання лазерного світла показано, що введення присадки бромованих нанокарбонових кластерів до органічного середовища супроводжується утворенням навколо них сольватної оболонки, розмір якої змінюється від 21 до 1000 нм залежно від хімічної природи розчинника. Для етанолу розмір утворюваних сольватних угрупувань (доменів) становить ~ 400 нм, що значно перевищує розмір індивідуальних частинок присадки. Доведено, що зміна мікрогетерогенної структури палива проявляється у зміні фізико-хімічних, експлуатаційних та екологічних характеристик палива. Зокрема, встановлено, що наявність у складі сумішевого палива нанокарбонових кластерів покращує пускові та корозійні властивості палива. Наведено результати порівняльних досліджень експлуатаційних показників товарного вуглеводневого бензину та сумішевого етанольного палива Е-85 з присадкою бромованих нанокарбонових структур. Показано суттєві переваги альтернативних палив за такими параметрами, як протизадирні та протизносні властивості, екологічні характеристики, а також встановлено можливість зменшення витрат сумішевого етанольного палива під час застосування мікрокількостей нанокарбонових матеріалів як присадок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.2-106.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гайдай О. В. 
Синтез та властивості нових функціонально заміщених похідних трисгомокубанових вуглеводнів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / О. В. Гайдай; Національна академія наук України, Інститут органічної хімії. - Київ, 2020. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446165 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
18.

Морозова О. 
Міжнародна наукова конференція "Українсько-польські відносини: до 100-річчя підписання Ризького договору" / О. Морозова, О. Гайдай // Укр. іст. журн. - 2021. - № 4. - С. 228-232. - укp.

Захід відбувся 10 червня 2021 р. в Миколаєві в межах традиційного Міжнародного наукового Ольвійського форуму та з нагоди 25-річчя заснування Чорноморського національного університету ім. Петра Могили. Організаторами виступили Українсько-польський науково-дослідний інститут і кафедра історії ЧНУ ім. Петра Могили, а співорганізаторами - Університет гуманітарних та природничих наук ім. Яна Длугоша (Ченстохова), Миколаївське відділення інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України, Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького. Метою дискусії визначалося дослідження різних аспектів українсько-польських відносин, зокрема значення Ризького договору для подальших взаємин двох країн і народів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Матеріалознавство : навч. посіб. / В. І. Бузило, В. П. Сердюк, А. В. Яворський, О. А. Гайдай; Національний технічний університет "Дніпровська політехніка". - Дніпро : НТУ "ДП", 2021. - 242 c. - Бібліогр.: с. 242 - укp.

Розглянуто структуру та властивості, склад і будову основних металевих і неметалевих матеріалів, галузі використання конструкційних та інструментальних матеріалів у гірництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гайдай О. 
Музеєзнавство : навч. посіб. / О. Гайдай; Чорноморський національний університет імені Петра Могили. - Миколаїв : ЧНУ ім. Петра Могили, 2021. - 210 c. - Бібліогр. в кінці розд., с. 122-123 - укp.

Сьогодні музеї є важливою складовою культурної, духовної, інтелектуальної інфраструктури суспільства. Музеї розвиваються, змінюються, намагаються брати на себе щонайбільшу соціальну відповідальність і водночас претендують на вагоме положення в суспільному і культурному житті, а також у структурі економіки регіону. Збереження матеріальної і нематеріальної культурної спадщини є однією із головних функцій музеїв. Інноваційна діяльність розширює суспільну доступність музеїв, розвиває знання про спадщину і зміцнює власну роль у сфері освіти. Останніми роками музеї якнайбільше співпрацюють з освітніми установами та стають важливими майданчиками для освіти протягом усього життя, а особливо для виховання підростаючого покоління. Музеї приносять користь суспільству, просуваючи регіональні цінності в епоху глобалізації, зміцнюють культурну ідентичність, підтримують соціальну згуртованість і є медіатороми у сфері міжкультурної взаємодії. Акцентовано увагу на ролі музею в складній системі сучасних культурних відносин. Вміщено словник музейних термінів та додатки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч77 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855610 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського