Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Годлевська О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Амелічев Г. М. 
Фауна печер України / Г. М. Амелічев, В. В. Аністратенко, Н. С. Атамась, А. В. Башта, О. О. Бобкова, Р. С. Варгович, О. В. Годлевська, О. В. Головачов, І. В. Дикий, В. Г. Домашлінець; Нац. наук.-природн. музей НАН України, Укр. теріол. т-во, М-во екол. та природ. ресурсів України, Укр. спелеол. асоц. - К., 2004. - 247 c. - (Праці Теріол. Шк.; Вип. 6). - укp.

Розглянуто особливості печерних регіонів та умов існування біоти у підземеллях. Проаналізовано рівень розвитку спелеобіологічних досліджень в Україні, особливості використання печер і стан їх охорони як місць оселення унікальної біоти. Висвітлено нариси систематичної групи - типових мешканців печер, зокрема, нематод, ракоподібних, павуків і кліщів, різних груп комах, амфібій, птахів і ссавців. Представлено анотований список печер для включення в екомережу, повний список печерної фауни та бібліографію щодо спелеофауни.

Рассмотрены особенности пещерных регионов и условий существования биоты в подземельях. Проанализированы уровень развития спелеобиологических исследований в Украине, особенности использования пещер и состояние их охраны как мест поселения уникальной биоты. Освещены очерки систематической группы - типичных жителей пещер, в частности, нематод, ракообразных, пауков и клещей, разных групп насекомых, амфибий, птиц и ссавцов. Представлены аннотированный список пещер для включения в экосеть, полный список пещерной фауны и библиография относительно спелеофауны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*852.119(4УКР) + Е60*805.9-658.35(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА672909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Загороднюк І. В. 
Кажани триби Myotini (Mammalia) у Середньому Подніпров'ї: видовий склад, поширення та чисельність / І. В. Загороднюк, О. В. Годлевська // Вестн. зоологии. - 2003. - 37, № 2. - С. 31-39. - Бібліогр.: с. 38-39. - укp.


Ключ. слова: кажани, фауна, Myotis, Leuconoe, ряснота, Україна
Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.414*80(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Годлевська О. В. 
Зимові скупчення кажанів (Chiroptera) у печерах Центрального Поділля (Україна) / О. В. Годлевська, Я. В. Петрушенко, В. М. Тищенко, І. В. Загороднюк // Вестн. зоологии. - 2005. - 39, № 2. - С. 37-45. - Бібліогр.: С. 45. - укp.


Ключ. слова: рукокрилі, зимівля, печери, Центральне Поділля, Україна
Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Годлевська О. О. 
Електронна структура та умови існування впорядкованих фаз сплавів перехідних металів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. О. Годлевська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Годлевська О. В. 
Комплексне лікування рубцевих уражень покривних тканин та природжених синдактилій у дітей з використанням дистракційних пристроїв та низькоінтенсивного інфрачервоного лазерного випромінювання : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О. В. Годлевська; Укр. НДІ травматології та ортопедії. - К., 1998. - 15 c. - укp. - рус.

Шляхом експериментального моделювання рубця вивчені зміни властивостей рубцевої тканини під впливом низькоінтенсивного інфрачервоного лазерного випромінювання та розроблена методика використання вказаного виду енергії в якості засобу профілактики та лікування рубцевих уражень покривних тканин. Проведено дослідження сироватки крові у дітей з вираженими рубцевими ураженнями покривних тканин за допомогою методу лазерної кореляційної спектроскопії та встановлено ефект порушення гомеостазу за рахунок збільшення вкладу в ефект спектроскопічного розсіювання часток з великим гідродинамічним радіусом. Встановлено, що комплексне використання низькоінтенсивного лазерного випромінювання та дистракційних пристроїв у дітей з рубцевими ураженнями та природженими синдактиліями підвищує ефективність шкірно-пластичних оперативних втручань в два рази та сприяє відновленню функції ураженої ділянки у віддаленому післяопераційному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.144-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Годлевська О. М. 
Структурно-функціональне ремоделювання міокарда лівого шлуночка серця і дисперсія інтервалу QT у хворих постінфарктним кардіосклерозом та їх корекція : Автореф. дис... канд. мед. наук / О. М. Годлевська; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2006. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.41-3 + Р410.140.45-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Годлевська О. В. 
Сучасний стан рукокрилих фауни України в умовах антропогенної трансформації середовища : Автореф. дис... канд. біол. наук / О. В. Годлевська; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. - К., 2006. - 23 c. - укp.

Наведено оцінку сучасного стану фауни рукокрилих України та її зміни за умов антропогенної трансформації середовища. Для всіх видів хіроптерофауни проведено аналіз чисельності, поширення, сезонності, сховищ, що використовуються ними. Проведено опис і порівняння фауни рукокрилих різних природних зон України, визначено їх фонові види. Показано роль антропогенних сховищ у часовому та просторовому розміщенні рукокрилих. Наведено оцінку впливу антропогенного чинника на рукокрилих у межах України. Описано характер використання рукокрилими міського середовища (на прикладі Києва). Визначено природоохоронний статус різних видів хіроптерофауни України. Показано необхідність реалізації заходів з охорони рукокрилих, обгрунтовано її першочергові завдання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.414*852.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Самбург Я. Ю. 
Роль артеріальної гіпертензії у формуванні порушень фосфорно-кальцієвого обміну і метаболізму колагену при хронічній хворобі нирок / Я. Ю. Самбург, М. М. Кочуєва, О. М. Годлевська, О. А. Чучеліна // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - № 3. - С. 92-95. - укp.

Досліджено динаміку рівнів фосфору та кальцію сироватки крові й оксипроліну в сечі у 110-ти хворих на хронічну хворобу нирок I - IV стадії в залежності від наявності у них артеріальної гіпертензії. Відзначено, що порушення фосфорно-кальцієвого обміну супроводжує перебіг хронічної хвороби нирок і характеризується достовірним збільшенням рівней фосфору та паратиреоїдного гормону в крові та вільного оксипроліну в сечі за тенденції до зниження рівня кальцію в крові. Також встановлено, що за наявності артеріальної гіпертензії провідну роль в патогенезі хронічної хвороби нирок відіграють підвищення вмісту фосфору та паратиреоїдного гормону в крові та збільшення вільного оксипроліну в сечі хворих.

Исследована динамика уровней фосфора и кальция сыворотки крови и оксипролина в моче у 110-ти больных хронической болезнью почек I - IV стадии в зависимости от наличия у них артериальной гипертензии. Отмечено, что нарушение фосфорно-кальциевого обмена сопровождает течение хронической болезни почек и характеризуется достоверным увеличением уровней фосфора и паратиреоидного гормона в крови и свободного оксипролина в моче при тенденции к снижению уровня кальция в крови. Также установлено, что при наличии артериальной гипертензии ведущую роль в патогенезе хронической болезни почек играют повышение содержания фосфора и паратиреоидного гормона в крови и увеличение свободного оксипролина в моче больных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р696.54-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Патогенетичні механізми та значення дисинхронії серця в розвитку хронічної серцевої недостатності у хворих на цукровий діабет 2 типу / І. М. Асоян, О. М. Годлевська, М. А. Власенко, Ю. В. Родіонова // Проблеми безперерв. мед. освіти та науки. - 2015. - № 2. - С. 34-37. - укp.

Розглянуто роль дисинхронії міокарда в патогенезі хронічної серцевої недостатності. Подано характеристику показників дисинхронії лівого шлуночка у хворих на цукровий діабет 2 типу та проаналізовано частоту типів механічної дисинхронії у цієї когорти пацієнтів. Визначено чутливість і специфічність ехокардіографічних показників дисинхронії у хворих на хронічну серцеву недостатність, асоційовану з цукровим діабетом 2 типу й установлено діагностичне значення показників дисинхронії міокарда в цих пацієнтів.

Рассмотрена роль диссинхронии миокарда в патогенезе хронической сердечной недостаточности. Представлена характеристика показателей диссинхронии левого желудочка у больных сахарным диабетом 2 типа и проанализирована частота типов механической диссинхронии в данной когорте пациентов. Определены чувствительность и специфичность эхокардиографических показателей диссинхронии у больных с хронической сердечной недостаточностью, ассоциированной с сахарным диабетом 2 типа и установлено диагностическое значение показателей диссинхронии миокарда у этих пациентов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09 + Р415.160.23 + Р410.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Годлевська О. М. 
Механізми формування та прогресування хронічної серцевої недостатності на тлі цукрового діабету другого типу / О. М. Годлевська, Я. Ю. Самбург, Т. І. Магдаліц // Медицина неотлож. состояний. - 2018. - № 8. - С. 82-88. - Бібліогр.: 58 назв. - укp.

В наш час серцево-судинні захворювання відіграють вирішальну роль в еволюції загальної смертності в Україні. Хронічна серцева недостатність - це складний клінічний синдром, який останніми десятиріччями вважається глобальною епідемією через зростання захворюваності та поширеності. Поширеність хронічної серцевої недостатності зростає з віком і внаслідок супутніх захворювань, таких як артеріальна гіпертензія, ожиріння і цукровий діабет 2-го типу. Патофізіологія розвитку хронічної серцевої недостатності на тлі цукрового діабету 2-го типу має складні механізми. Цукровий діабет 2-го типу збільшує ризик розвитку ішемічної хронічної серцевої недостатності серез підвищене ураження коронарних артерій, а також безпосередньо впливаючи на міокард, призводить до структурних і функціональних змін (діабетична кардіоміопатія). При цьому важливе значення для розвитку діабетичної кардіоміопатії мають ендотеліальна дисфункція та мікроангіопатичні процеси. Маніфестація і прогресування дисфункції серця супроводжуються змінами геометрії та архітектоніки міокарда, а також збільшенням вмісту колагену і, як наслідок, розростанням фіброзної тканини в міжклітинному матриксі, що можуть призводити до ремоделювання серця і приєднання діастолічної дисфункції. Наведені сучасні дані аналізу літератури, які висвітлюють дослідження патофізіологічних механізмів, що беруть участь у формуванні, маніфестації та прогресуванні хронічної серцевої недостатності у пацієнтів на тлі цукрового діабету 2-го типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Годлевська О. М. 
Сучасний погляд на патофізіологічні аспекти розвитку хронічної серцевої недостатності на тлі ішемічної хвороби серця / О. М. Годлевська, О. В. Більченко, Я. Ю. Самбург // Медицина невідклад. станів. - 2020. - 16, № 7/8. - С. 79-86. - Бібліогр.: 72 назв. - укp.

У керівництві Європейського товариства кардіологів із серцевої недостатності 2016 р. було введено термін "серцева недостатність із проміжною фракцією викиду" для позначення пацієнтів із серцевою недостатністю і незначно зниженою фракцією викиду 40 - 49 %. На сьогодні встановлено, що близько 20 % пацієнтів із серцевою недостатністю потрапляють у цю категорію. Доведено, що ішемічна хвороба серця (ІХС) є одним із провідних чинників формування та прогресування діастолічних порушень лівого шлуночка. Більше ніж у 90 % пацієнтів з ІХС різною мірою виявляється діастолічна дисфункція, в основі якої можуть лежати порушення активної релаксації та фібротичні процеси в міокарді, які виникають унаслідок прогресуючого атеросклеротичного кардіосклерозу або перенесеного гострого інфаркту міокарда. У зв'язку з чим актуальним є аналіз останніх даних про механізми формування міокардіального фіброзу ішемічного генезу та його роль в патогенезі серцевої недостатності. Доведено, що хронічне гіпоксично-ішемічне ушкодження міокарда супроводжується некрозом кардіоміоцитів, на місці яких розвивається репаративний фіброз, при цьому колагенові волокна, що з'явилися, заповнюють місце кардіоміоцитів. У прикордонній зоні між рубцем, який сформовано за рахунок репаративного фіброзу, і зоною гібернованого міокарда, меншою мірою в інтактному міокарді, розвивається реактивний фіброз (периваскулярний та інтерстиціальний). Його утворення побічно обумовлене перевантаженням тиском й перерозтяганням волокон кардіоміоцитів. Міофібробласти експресують скорочувальні білки, подібні актину гладких м'язів, що забезпечують механічний натяг у ремодельованому матриксі, тим самим зменшуючи зону рубця. У будь-якому випадку розвиток фіброзу в позаклітинному матриксі є невід'ємною частиною ремоделювання міокарда й вимагає продовження досліджень, спрямованих на розв'язання проблеми участі всіх механізмів у патогенезі хронічної серцевої недостатності на тлі ІХС залежно від її типів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3 + Р410.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мультидисциплінарний підхід до ведення хворих на COVID-19 : навч. посіб. для лікарів лікув. профілю, лікарів-інтернів, студентів мед. закл. освіти / О. В. Більченко, В. А. Корсунов, Л. А. Ходак, А. П. Подаваленко, П. В. Нартов, І. О. Вороньжев, М. А. Георгіянц, Р. Ю. Чурилін, Ю. А. Коломійченко, О. М. Власенко, О. М. Годлевська, Я. Ю. Самбург, К. Ю. Смоляник, М. В. Коломієць, Т. А. Руденко, Т. І. Магдаліц, М. О. Хвисюк, В. С. Скорик, Н. М. Богуславська, І. Ю. Одинець; ред.: В. Г. Марченко; Харківська медична академія післядипломної освіти. - Харків : Вид-во Іванченка І. С., 2021. - 239 c. - Бібліогр.: с. 227-239 - укp.

Наведено інформацію щодо епідеміологічної та клінічної характеристики коронавірусної інфекції, викликаної COVID-19, клінічних особливостей коронавірусної інфекції COVID-19 у дітей, лабораторної та променевої діагностики. Розглянуто питання профілактичних і протиепідемічних заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції, викликаної COVID-19, включаючи імунопрофілактику. Наведено Національні протоколи первинної та амбулаторно-поліклінічної допомоги пацієнтам із підозрою на коронавірусну інфекцію, викликану COVID-19, та приділено увагу стаціонарному лікуванню пацієнтів. Окремо розглянуто особливості ведення хворих на коронавірусну інфекцію, викликану COVID-19, з ураженням легень, серця і нирок та інтенсивну терапію хворих, особливості лікування дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31 COVID-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Біофізика : підруч. для студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації / Ю. І. Посудін, В. В. Бойко, О. О. Годлевська, І. А. Залоїло; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Ліра-К, 2020. - 703 c. - Бібліогр.: с. 683-701 - укp. - англ.

Розглянуто сучасний стан практичної біофізики, основні положення, теорії та закони фізики, які дають можливість зрозуміти загальні закономірності явищ природи. Висвітлено фізичні характеристики та особливості живих організмів, приділено увагу фізичним процесам, які формують основу життєдіяльності людини, тварин, рослин та мікроорганізмів, наведено відомості щодо впливу фізичних факторів на живі організми та їх здатність сприймати ці фактори і, таким чином, взаємодіяти з навколишнім середовищем. Представлено фізичні методи та принципи дії приладів, які можуть зустрітися у практичній діяльності майбутнього спеціаліста під час дослідження живих організмів та систем. Особливу увагу приділено сучасним досягненням фізичної науки та технології, а також їх практичному використанню. Надано реферативно-практичні матеріали, призначені для самостійної підготовки студентів, які навчаються у англомовних групах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*71 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860316 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського