Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Гомза Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Мітін Ю. В. 
Обгрунтування використання та ефективність поєднаного застосування антибактеріальних і протизапальних препаратів в ЛОР-практиці / Ю. В. Мітін, Я. Ю. Гомза, В. Л. Дідковський // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2007. - № 1. - С. 46-51. - Бібліогр.: с. 51. - укp.

Зроблено висновок, що поєднання препаратів Біопарокс та Ереспал складає ефективну раціональну комбінацію засобів для лікування пацієнтів з неускладненими запальними захворюваннями верхніх дихальних шляхів і вуха, також для профілактики запальних післяопераційних ускладнень.

Сделан вывод о том, что соединение препаратов Биопарокс и Эреспал составляет эффективную рациональную комбинацию средств для лечения пациентов с неосложненными воспалительными заболеваниями верхних дыхательных путей и уха и для профилактики воспалительных послеоперационных осложнений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р68-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мітін Ю. В. 
Спостереження дірофіляріоза підшкірної клітковини спинки носа / Ю. В. Мітін, Я. Ю. Гомза // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2006. - № 4. - С. 56-60. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.440.9 + Р517.767

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Митин Ю. В. 
Целесообразность применения в ЛОР-практике цефалоспоринов III поколения для приема внутрь / Ю. В. Митин, Я. Ю. Гомза // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2007. - № 2. - С. 59-63. - Библиогр.: с. 63 - рус.

Визначено ефективність препарату цефодокс, що є напівсинтетичним антибіотиком групи цефалоспоринів ІІІ покоління широкого спектру дії, в лікуванні пацієнтів з запальними захворюваннями ЛОР-органів. Встановлено, що цефодокс суттєво покращує якість лікування, послаблює прояви реактивного запалення у прооперованих ЛОР-хворих, є ефективним і безпечним препаратом.

Определена эффективность препарата Цефодокс, который является полусинтетическим антибиотиком группы цефалоспоринов ІІІ поколения широкого спектра действия, в лечении пациентов с воспалительными заболеваниями ЛОР-органов. Установлено, что Цефодокс существенно улучшает качество лечения, ослабляет проявления реактивного воспаления у прооперированных ЛОР-больных, является эффективным и безопасным препаратом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р68-52 + Р281.811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Митин Ю. В. 
Эффективность использования ушных капель "Унифлокс" у пациентов с воспалительными заболеваниями наружного и среднего уха / Ю. В. Митин, Я. Ю. Гомза // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2007. - № 2. - С. 52-58. - Библиогр.: с. 57-58 - рус.

Зазначено, що вушні краплі Уніфлокс є ефективними та безпечними для місцевого лікування хворих на зовнішній отит, гострий гнійний середній отит в перфоративній та доперфоративній стадіях, хронічний гнійний середній отит-епітимпаніт ї мезотимпаніт у стадії загострення.

Отмечено, что ушные капли Унифлокс являются эффективными и безопасными для местного лечения больных внешним отитом, острым гнойным средним отитом в перфоративной и доперфоративной стадиях, хроническим гнойным средним отитом-эпитимпанитом и мезотимпанитом в стадии обострения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.4-52 + Р683.6-52

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Митин Ю. В. 
Целесообразность применения ступенчатой антибиотикотерапии при воспалительных заболеваниях ЛОР-органов / Ю. В. Митин, Я. Ю. Гомза // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2008. - № 4. - С. 51-58. - рус.

Доведено, що ступенева терапія цефалоспоринами ІІІ покоління з використанням препарату цефодокс у пацієнтів з тяжким перебігом запальних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха суттєво поліпшує якість їх лікування, знижує витрати на парентеральне введення ліків.

Доказано, что ступенчатая терапия цефалоспоринами ІІІ поколения с использованием препарата цефодокс у пациентов с тяжелым течением воспалительных заболеваний верхних дыхательных путей и уха существенно улучшает качество их лечения, снижает затраты на парентеральное введение лекарств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682-52 + Р683-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мітін Ю. В. 
Застосування комбінації тіамфеніколу і ацетилцистеїну у ЛОР-практиці / Ю. В. Мітін, Я. Ю. Гомза // Клинич. антибиотикотерапия. - 2003. - № 6. - С. 9-12. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Відзначено, що "Тіамфеніколгліцинат-ацетилцистеїнат" - комбінований препарат, який складається із двох активних компонентів - тіамфеніколу гліцинату й ацетилцистеїну. "Тіамфенікол" - антибіотик широкого спектра дії, відрізняється від хлорамфеніколу відсутністю мієлотоксичної дії. Активний відносно більшості збудників запальних захворювань ЛОР-органів. "Ацетилцистеїн" - муколітичний препарат. У клініці кафедри оториноларингології Національного медичного університету України проведено порівняльне дослідження клінічної ефективності тіамфеніколгліцинат-ацетилцистеїнату з комбінацією цефазолін/ацетилцистеїн у хворих із різними запальними захворюваннями ЛОР-органів. Застосування тіамфеніколгліцинат-ацетилцистеїнату по 0,5 г 2 рази на добу має такий самий клінічний ефект, як застосування цефазоліну 1 г 2 рази на добу в комбінації з ацетилцистеїном 400 мг 2 рази на добу. Збільшення кратності введення тіамфеніколгліцинат-ацетилцистеїнату до 3-х разів на добу має значно більш виражений клінічний ефект і дозволяє скоротити строки перебування хворого в стаціонарі в середньому на 1 день.


Ключ. слова: запальні захворювання ЛОР-органів, тіамфеніколгліцинат-ацетилцистеїнат, цефазолін, ацетилцистеїн
Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.461.011-52 + Р683.601.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мітін Ю. В. 
Фенспірид у ЛОР-практиці: протизапальний препарат, альтернативний антибіотикам / Ю. В. Мітін, Я. Ю. Гомза // Клинич. антибиотикотерапия. - 2003. - № 6. - С. 5-8. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Відзначено, що фенспірид - протизапальний препарат з оригінальною хімічною структурою й унікальним фармакологічним механізмом дії. У порівнянні з іншими протизапальними препаратами він інгібує запальний процес на вищому рівні, внаслідок чого має високу протизапальну активність. Дослідження 225-ти хворих із різною запальною патологією ЛОР-органів - гострим гнійним синуїтом, гострим гнійним середнім отитом, паратонзилярним абсцесом - проведені в клініці кафедри оториноларингології Національного медичного університету України, демонструють ефективність фенспіриду для стартової терапії цих захворювань як під час застосування в комбінації з антибіотиками, так і в разі монотерапії.


Ключ. слова: запальні захворювання ЛОР-органів, антибактеріальна терапія, фенспірид
Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.461.011-52 + Р683.601.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гомза Я. Ю. 
Порушення вестибулярної функції у хворих після церебрального гіпертонічного кризу / Я. Ю. Гомза // Серце і судини. - 2007. - № 4. - С. 93-97. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р62-322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Гомза Я. Ю. 
Лікування розладів вестибулярного апарату у хворих з артеріальною гіпертензією після церебрального гіпертонічного кризу за допомогою калоричної вестибулярної стимуляції / Я. Ю. Гомза // Серце і судини. - 2008. - № 4. - С. 85-91. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - визначити ефективність різних способів калоричної вестибулярної стимуляції при порушеннях функції внутрішнього вуха у хворих з артеріальною гіпертензією II ступеня, які перенесли церебральний гіпертонічний криз (ЦГК) і в яких під час вестибулометрії виявлено гіпорефлексію лабіринтів. Обстежено 120 хворих з артеріальною гіпертензією II ступеня, що перенесли ЦГК, у яких під час вестибулометрії виявлено гіпорефлексію лабіринтів та яким на тлі стандартної медикаментозної терапії з приводу основного захворювання проводили калоризацію лабіринтів різними способами, 30 хворих, яким калоризацію не проводили, та 30 здорових осіб. Усім проведено комплексне вестибулометричне обстеження. Висновки. Застосування калоричної вестибулярної стимуляції поліпшує ефективність лікування периферичних вестибулярних розладів у хворих на гіпертонічну хворобу II на тлі загальної терапії ЦГК. Калорична вестибулярна стимуляція у хворих з ЦГК II ступеня з гіпорефлексією лабіринту, за якого проводять гарячу калоризацію ураженого лабіринту та холодну калоризацію протилежного лабіринту, ефективніший спосіб калоризації вух у хворих з такими порушеннями вестибулярного апарату, ніж холодна калоризація ураженого лабіринту. Він дає змогу у 4,7 рази зменшити у них кількість випадків розладів функції лабіринту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р683.71-5 + Р627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гомза Я. Ю. 
Порушення вестибулярної функції лабіринту у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію за даними навантажувальних проб / Я. Ю. Гомза // Укр. неврол. журн. - 2009. - № 2. - С. 39-42. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета роботи - визначити ознаки порушень вестибулярної функції лабіринту у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію (ДЕ). Обстежено 40 хворих на ДЕ. Вестибулометрія включала навантажувальні проби: обертальну пробу Барані; пробу вестибулярної ілюзії протиобертання; калоричну пробу; електроністагмографія - дослідження спонтанного, позиційного, експериментального ністагму. За результатами дослідження експериментального ністагму при навантажувальних реакціях в обертальній пробі Барані та калоричній пробі порушення реактивності лабіринту виявлено у 27 (67,5 %) хворих на ДЕ. Гіпорефлексію, яка свідчить про наявність периферійного вестибулярного синдрому, діагностовано у 16 (40,0 %), гіперрефлексію, яка також є ознакою периферійного вестибулярного синдрому, - в 11 (27,5 %) хворих. Функція лабіринту була у межах норми тільки у 13 (32,5 %) обстежуваних. Висновки: у 67,5 % хворих на ДЕ спостерігають поєднаний вестибулярний синдром (центральний і периферійний), що свідчить про залучення в патологічний процес рецепторів лабіринту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.71 + Р627.703 + Р620.426.9-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гомза Я. Ю. 
Стан внутрішнього вуха у хворих на гострий середній отит : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Я. Ю. Гомза; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 2000. - 16 c. - укp.

Досліджено питання порушення функції внутрішнього вуха в хворих на гострий середній отит. Гострий середній отит у 50 +- 2 % випадків ускладнено гострою нейросенсорною туговухістю. Наявність периферійних вестибулярних порушень у хворих на гострий середній отит свідчить про несприятливий прогноз реабілітації слухової функції. Ефективним засобом профілактики гострої нейросенсорної туговухості після гострого середнього отиту визначено застосування в гострому періоді антиоксиданту "Предуктал". Місцеве лікування гострого гнійного середнього отиту можна покращити, якщо використовувати пристрої "Вушна лійка" та "Голка аспіраційна атравматична для туалету вуха". Гостра нейросенсорна туговухість після гострого середнього отиту ефективно лікується з використанням предукталу та судинного препарату "Етрома-30".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.601.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гомза Я. Ю. 
Вестибулярні порушення у хворих на судинні захворювання головного мозку / Я. Ю. Гомза // Укр. неврол. журн. - 2009. - № 4. - С. 25-29. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Наведено дані щодо вестибулярних порушень у хворих на судинні захворювання головного мозку. Описані загальні прояви порушення вестибулярної функції при цереброваскулярних захворюваннях, при цьому немає відомостей про рівень ураження. Дослідження вестибулярних порушень внутрішнього вуха у хворих на судинні захворювання головного мозку є перспективними для поліпшення якості надання медичної допомоги таким хворим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гомза Я. Ю. 
Функціональний стан коркових структур слухового аналізатора у хворих з порушенням мозкової гемодинаміки / Я. Ю. Гомза // Укр. неврол. журн. - 2010. - № 3. - С. 68-72. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-3 + Р683.024

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського