Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Жильчук А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Максим'як Г. І. 
Віддалені результати комплексного лікування хворих на рак прямої кишки із застосуванням цитокінів / Г. І. Максим'як, Г. Ю. Смірнов, Ю. В. Чишкевич, А. В. Жильчук // Онкология. - 2003. - 5, № 2. - С. 159-160. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.34-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Семесюк Н. І. 
Фактор некрозу пухлин у периферичній крові та кістковому мозку хворих на рак молочної залози як маркер прогресування пухлинного процесу / Н. І. Семесюк, А. В. Жильчук, И. О. Безденежных, О. О. Лихова, В. С. Жильчук, А. Л. Воронцова, Ю. Й. Кудрявець // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2012. - 14, № 4. - С. 293-298. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Жильчук А. В. 
Особливості клінічного перебігу злоякісного процесу і біомаркери високого ризику розвитку рецидиву захворювання у хворих на рак грудної залози / А. В. Жильчук, Н. І. Семесюк, Ю. Й. Кудрявець // Здоровье женщины. - 2015. - № 8. - С. 176-179. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Зазначено, що на сьогодні разом зі стандартними прогностичними та предикативними факторами у випадку раку грудної залози (РГЗ) найбільш перспективною в клініці вважається так звана малоінвазивна рідка біопсія, яка включає виявлення дисемінованих пухлинних клітин і мікрометастазів у кістковому мозку (КМ) хворих і визначення цитокінового профілю у хворих ще до початку їх лікування. Базуючись на цій ідеології, проведено дослідження 33 хворих на РГЗ в стадії T1-4N0-2M0-1, які на підставі наявності або відсутності прогресії злоякісного процесу були розподілені на 2 групи: 14 - у стадії ремісії та 19 - у стадії прогресії захворювання. Пухлинні клітини в цитоспінових препаратах мононуклеарів КМ виявлено з використанням імуноцитохімічного методу за допомогою антитіл до панцитокератину; рівень цитокінів у плазмі визначено за їх біологічною активністю (TNF, M-CSF, IFN) або за допомогою методу ELISA (IL-1, IL-6, TGF-beta, VEGF). Установлено, що наявність дисемінованих пухлинних клітин у КМ і високий рівень активності TNF і M-CSF у КМ і крові хворих на РГЗ із високою вірогідністю свідчать про ризик виникнення рецидиву злоякісного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Жильчук А. В. 
Значення прогностичних чинників для вибору тактики лікування хворих на рак молочної залози, зокрема з метастатичним ураженням кісток / А. В. Жильчук, В. В. Проценко // Хірургія України. - 2016. - № 2. - С. 83-89. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати зв'язок між рівнями фактора некрозу пухлини (ФНП) та C-реактивного білка (C-РБ) у периферійній крові (ПК) і ШОЕ у хворих на рак молочної залози (РМЗ), в яких констатовано прогресування захворювання з метастатичним ураженням кісток, та визначити тактику лікування цієї категорії хворих. Дослідження проведено під час лікування 33-х хворих на РМЗ. Вивчали наявність дисемінованих пухлинних клітин (ДПК) та біологічну активність цитокінів (ФНП і колонієстимулювального фактора (КСФ)) у кістковому мозку (КМ) та ПК хворих для встановлення кореляційного зв'язку між цими показниками і характером перебігу пухлинного процесу (ремісія або прогресування). З урахуванням зазначених показників хворим проводили відповідне лікування. Окрім поліхіміотерапи та променевої терапії, застосовували бісфосфонати, антибіотики та протизапальні нестероїдні препарати. До початку та після закінчення лікування досліджували рівні ФНП, C-РБ у ПК та ШОЕ. Встановлено, що основними медикаментозними чинниками, які сприяли зменшенню ШОЕ та вмісту C-РБ у ПК, були антибіотики та нестероїдні протизапальні препарати, які мало впливали на динаміку зниження рівня ФНП, тоді як застосування золедронової кислоти суттєво зменшувало вміст ФНП у ПК. Ступінь зниження рівнів ФНП і C-РБ у ПК та ШОЕ був різним залежно від варіанта лікування. Висновки: наявність ДПК у КМ у хворих на РМЗ та високий рівень ФНП і КСФ у КМ та ПК є чинниками високого ризику прогресування захворювання та виникнення кісткових метастазів. У хворих на РМЗ, зокрема з метастатичним ураженням кісток, традиційне лікування (поліхіміотерапія, променева терапія та бісфосфонати) слід доповнювати протизапальною терапією (антибіотики, нестероїдні протизапальні препарати).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5 + Р569.481

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Проценко В. В. 
Методи комплексного лікування хворих на рак молочної залози з метастатичним ураженням кісток / В. В. Проценко, А. В. Жильчук, О. В. Ільніцький // Травма. - 2016. - 17, № 1. - С. 71-76. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - показати можливості комплексного лікування хворих на рак молочної залози з метастатичним ураженням кісток. Проведено комплексне лікування 17-ти хворих на рак молочної залози з метастатичним ураженням довгих кісток кінцівок. Комплексне лікування хворих складалося з проведення поліхіміотерапії, променевої терапії, бісфосфонатів і хірургічного лікування. Застосовано такі методики хірургічного лікування: ендопротезування суглоба, армований металоостеосинтез, що складався з накісткового або інтрамедулярного металоостеосинтезу із заповненням дефекту кістки кістковим цементом, і металоостеосинтез за допомогою стрижневих апаратів зовнішньої фіксації. Після лікування у 2-х (11,8 %) пацієнток спостерігалися післяопераційні ускладнення та в 1-ї (5,9 %) хворої розвинувся рецидив пухлини. Під час проведення променевої терапії на вогнища метастатичного ураження в кістках у 15-ти (88,2 %) пацієнток відзначалось зменшення больового синдрому. В динаміці спостереження встановлено, що у 15-ти (88,2 %) хворих відбулося відновлення функції та опороздатності кінцівки. Якість життя хворих після комплексного лікування покращилася до 72,5 - 94,4 бала. Трирічна загальна виживаність хворих становила 39,28 +- 8,60 %, 5-річна - 20,84 +- 8,40 %. Висновок: проведення комплексного лікування у хворих на рак молочної залози надало змогу відновити функцію та опороздатність кінцівки, зменшити больовий синдром, покращити якість життя та збільшити строки виживаності даного контингенту хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5 + Р569.481

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кудрявець Ю. Й. 
Мікрооточення пухлинних клітин як джерело модифікаторів епітеліально-мезенхімального переходу та мішень для персоніфікованої протипухлинної терапії / Ю. Й. Кудрявець, Н. О. Бездєнєжних, Н. І. Семесюк, А. В. Жильчук, О. О. Лихова, О. А. Ковальова, А. Л. Воронцова, В. Є. Жильчук, М. В. Глянько, Ю. В. Жильчук, Р. А. Кочерга // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2016. - 18, № 4. - С. 269-276. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Мікрооточення пухлинних клітин (МПК), що походять з епітеліальної тканини, є осередком клітинних і гуморальних чинників, які за епігенетичними механізмами контролюють проліферативну активність пухлинних клітин і їх фенотипові характеристики. Зміна фенотипових властивостей клітин від окремих мезенхімальних ознак до повного стовбурового фенотипу становить основну визначальну характеристику злоякісної пухлини, що призводить до певної автономності її клітин, їх метастазування і резистентності до лікарських засобів. Окремі фактори МПК можуть виступати як маркери ступеня злоякісності пухлини та як мішень для протипухлинних засобів. Наведено результати визначення біомаркерних елементів МП К у кістковому мозку хворих на рак молочної залози ще до оперативного втручання. Це надало змогу достовірно прогнозувати можливий ризик рецидиву захворювання і сприяло раціональній корекції протипухлинної терапії, знизило ризик метастазування. На моделі пухлин інших локалізацій продемонстровано зв'язок маркерів епітеліально-мезенхімального переходу (ЕМП) з клінічним перебігом захворювання. В експериментах in vitro показано активацію ЕМП прозапальними цитокінами і клітинами кісткового мозку хворих, у яких існує ризик метастазування, а також показана анти-ЕМП дія протипухлинних засобів, використаних у лікуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Жильчук А. В. 
Оптимізація лікування хворих на рак молочної залози з високим ризиком виникнення рецидиву неопластичного процесу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / А. В. Жильчук; НАН України, Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького. - Київ, 2016. - 26 c. - укp.

Встановлено зв'язок між прогресією захворювання у хворих на рак молочної залози (РМЗ) стадії Т1-4N0-2M0 та наявністю дисемінованих пухлинних клітин (ДПК) у кістковому мозку (КМ), високим рівнем фактору некрозу пухлин (ФНП) і колонієстимулювального фактора (КСФ-1) у КМ та переферичній крові (ПК). За показниками наявності / відсутності ДПК у КМ і рівня ФНП у КМ та ПК сформовано групи хворих низького (статус ДПКˉФНПˉ) та високого ризику виникнення рецидиву захворювання. Розроблено оптимальні диференціальні схеми медикаментозного лікування хворих на РМЗ із різним ризиком рецидиву: у групі хворих з високим ризиком прогресії захворювання необхідно застосовувати передопераційну поліхіміотерапію (ПХТ) за схемою АС → Р із золедроновою кислотою в післяопераційному періоді, для пацієнтів із низьким ризиком прогресії захворювання оптимальною є передопераційна ПХТ за схемою АС. Показано, що проведення реконструктивно-відновних операцій хворим на РМЗ, може бути інтегровано в план комплексного лікування хворих на РМЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Глянько М. В. 
Выбор схемы химиотерапевтического лечения с использованием маркеров чувствительности у больных колоректальным раком / М. В. Глянько, А. В. Жильчук, В. Е. Жильчук, Ю. И. Кудрявець, Г. И. Максимяк // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2017. - 19, № 2. - С. 141-144. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Ранее в ретроспективном исследовании авторми была определена прогностическая ценность панели антигенов (топоизомераза II-альфа (Topo II-alpha), ERCC1, E-кадгерин) при выборе химиотерапии (ХТ) больных колоректальным раком (КРР). Цель работы - сравнение эффективности у больных КРР режимов ХТ FOLFOX-6 или FOLFIRI, назначенных с учетом экспрессии в материале первичных опухолей E-кадгерина, ERCC1, Topo II-alpha. В работе были использованы клинические данные 85 больных первичным КРР (T2 - 4N0 - 2M0), получивших комплексное лечение согласно современным стандартам: 53 пациента - основная группа, 32 - контрольная. Выбор схемы ХТ в основной группе проводили с учетом данных иммуногистохимического определения E-кадгерина, Topo II-alpha, ERCC1. Пациентам с показателями низкой экспрессии ERCC1 в сочетании с высокой экспрессией E-кадгерина независимо от экспрессии Topo II-alpha или низкой экспрессией E-кадгерина и Topo II-alpha назначали лечение по схеме FOLFOX-6, остальным - по схеме FOLFIRI. В контрольной группе экспрессию названных маркеров не определяли, все пациенты получили адъювантную ХТ в режиме FOLFOX-6. Использование алгоритма подбора схем ХТ на основе определения экспрессии маркеров ERCC1, Topo II-alpha и E-кадгерина позволило достоверно повысить частоту безрецидивного течения заболевания (66,0 % - в основной группе против 53,1 % - в контроле; p = 0,046). При низкой экспрессии маркеров ERCC1, Topo II-alpha и высокой E-кадгерина отмечен благоприятный прогноз после комплексного лечения с использованием режима FOLFOX-6. У пациентов с преимущественно высокой экспрессией ERCC1 при различных сочетаниях уровней E-кадгерина и Topo II-alpha прогноз менее благоприятен, у таких пациентов обосновано использование схемы FOLFIRI. Вывод: полученные данные позволяют целенаправленно корректировать медикаментозное лечение больных КРР после оперативного вмешательства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Максимяк Г. И. 
Применение препарата Эрбисол Ультрафарм в лечении больных раком поджелудочной железы / Г. И. Максимяк, В. Е. Жильчук, А. В. Жильчук, Ю. И. Кудрявец, Л. И. Созонюк, А. Н. Николаенко, Е. М. Корнилина // Онкология : прил. к журн. "Experimental Oncology". - 2019. - 21, № 1. - С. 36-43. - Библиогр.: 13 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.436

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського