Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Зайков С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Липницький Т. М. 
Порівняльна оцінка цитопротекторних властивостей лікарських засобів з метаболічною активністю (експериментальне дослідження) / Т. М. Липницький, В. О. Козловський, О. М. Моцюк, С. В. Зайков // Фармац. журн. - 2004. - № 2. - С. 86-89. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено исследование антигипоксической активности милдроната, карнитина и комплексного карнитинсодержащего средства "Кардонат". Установлено, что карнитин и кардонат обладают более широким спектром антигипоксической активности, чем милдронат. Обсуждены возможные механизмы действия препаратов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пухлик Б. М. 
Лекарственная аллергия и побочные эффекты лекарственных средств в аллергологии / Б. М. Пухлик, А. П. Викторов, С. В. Зайков. - Л. : Медицина світу, 2008. - 107 c. - Библиогр.: 111 назв. - рус.

Приведены сведения о классификации, методах диагностики, лечения, профилактики разных видов побочного действия (ПД) лекарственных средств (ЛС) и организации системы контроля за безопасностью их применения. Раскрыты причины роста частоты ПД ЛС, механизмы развития и клинические проявления лекарственной аллергии. Представлены данные о ПД противоаллергических лекарственных препаратов. Внимание уделено антигистаминным препаратам, глюкокортикостероидам, деконгестантам, бронхолитикам. Освещены результаты регистрации ПД ЛС в Украине, а также этико-правовые вопросы ПД ЛС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2 + Р419.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА743003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Богомолов А. Є. 
Вивчення мітогенних властивостей антигенних комплексів умовно-патогенних грибів / А. Є. Богомолов, С. В. Зайков // Мед. перспективи. - 2010. - 15, № 2. - С. 96-100. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 + Е521.571

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Зайков С. В. 
Туберкулез в исправительных учреждениях пенитенциарной системы : (обзор) / С. В. Зайков, О. В. Пликанчук // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2012. - № 1. - С. 107-114. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Распространенность туберкулеза в учреждениях пенитенциарной системы в 10 - 100 раз превышает аналогичную в гражданском обществе. Особенностями эпидемии туберкулеза в тюрьмах является его частое сочетание с ВИЧ-инфекцией и мультирезистентность возбудителя заболевания. Медицинское обслуживание в пенитенциарной системе должно быть основано на тесном сотрудничестве со службой здравоохранения местного или национального уровня. Каждый заключенный должен иметь неограниченный доступ к своевременной диагностике и лечению туберкулеза, которое должно быть контролируемым и непрерывным. Повышение эффективности противотуберкулезных мероприятий в учреждениях пенитенциарной системы будет способствовать улучшению ситуации с туберкулезом в гражданском обществе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)599.54 + Р194.94 + Х884.9(4УКР)15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Борисова Л. І. 
Аналіз епідеміологічної ситуації з туберкульозу в зонах радіоекологічного контролю Вінницької області у період 1986 - 2000 років / Л. І. Борисова, С. В. Зайков // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2012. - № 3. - С. 42-46. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити епідеміологічну ситуацію з туберкульозу (ТБ) у постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС у районах Вінниччини у порівнянні з незабрудненими територіями через 15 років після неї. Основні показники проаналізовано згідно з офіційними "Показниками протитуберкульозної служби у Вінницькій області за період з 1986 по 2000 рр.". За даними авторів, загальна захворюваність на ТБ, як і на його легеневі форми, через 15 років після аварії на ЧАЕС зросла в обох групах районів, але вірогідну різницю за обома показниками виявлено лише в другу п'ятирічку. Показники бактеріального та деструктивного ТБ у незабруднених районах не змінилися, а в забруднених зросли в другу і третю п'ятирічки. Вірогідну різницю виявлено також лише в другу і третю п'ятирічки: збільшилися показники саме на радіоактивно забруднених територіях. Показники хворобливості (загальної та легеневої) знизилися в другу п'ятирічку та стабілізувалися. Вірогідну різницю між двома групами районів також зауважено лише в другу і третю п'ятирічки. Смертність від ТБ зросла у населення забруднених районів у третю п'ятирічку, і в цей же час згаданий показник вірогідно відрізнявся від такого в "чистих" регіонах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.94-2(4УКР-4ВІН)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Богомолов А. Є. 
Можливості використання шкірного тестування з умовно-патогенними грибами для оцінки функціонального стану клітинної ланки імунної системи у хворих на туберкульоз / А. Є. Богомолов, С. В. Зайков // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2012. - № 3. - С. 59-64. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Пухлик Б. М. 
Вітчизняні надбання в галузі специфічної імунотерапії алергенами хворих на бронхіальну астму / Б. М. Пухлик, С. В. Зайков, І. В. Гогунська, І. В. Корицька, О. К. Яковенко, Б. Я. Булеза // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2012. - № 3. - С. 65-74. - Бібліогр.: 53 назв. - укp.

Декларація ЕААСІ (2011) закликає керівників країн Європи переглянути ставлення органів охорони здоров'я до лікування алергійних захворювань, надавши пріоритет застосуванню алергенспецифічної імунотерапії (СІТ) перед фармакотерапією, оскільки перша здатна обірвати їх розвиток, суттєво покращивши якість життя хворих та мінімізувавши економічний збиток. Наведено доказові експериментальні та клінічні дані (вибіркового - десятки і сотні хворих і популяційного масштабу - тисячі хворих зі всієї України), що свідчать про високу клінічну ефективність парентеральної і пероральної СІТ під час лікування бронхіальної астми. Наголошено, що все це можливо лише за умови застосування високоспецифічних регіональних алергенів, що забезпечує не тільки високу ефективність лікування, а й мінімальні побічні реакції, особливо у випадку пероральної СІТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Литвинюк О. П. 
Захворюваність на туберкульоз медичних працівників Вінницької області у 2007 - 2012 роках / О. П. Литвинюк, С. В. Зайков, М. А. Тхоровський, Н. М. Гончар // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2013. - № 3. - С. 67-71. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано показники захворюваності на туберкульоз медичних працівників загальної лікарської мережі та протитуберкульозних закладів Вінниччини згідно з офіційними показниками протитуберкульозної служби за шестирічний період. Захворюваність на туберкульоз медичних працівників області має негативну динаміку. За останніх 6 років вона зросла від 50,5 до 51,5 на 100 тис. медичних працівників. Порівняно зі зменшенням захворюваності на туберкульоз населення Вінниччини (від 60 до 55,3 на 100 тис. населення) проблема захворюваності медичного персоналу лікарень загальної лікарської мережі та протитуберкульозних закладів залишається актуальною і потребує подальшого вивчення. Значна кількість (18,8 %) випадків рецидивів туберкульозу у медичних працівників свідчить про неналежну якість їх лікування та диспансерного спостереження. 21,8 % медичних працівників захворіли на туберкульоз під час роботи в протитуберкульозних закладах. У гендерній структурі захворюваності на туберкульоз медичних працівників області 78,2 % випадків припадає на жінок, що пов'язано з високим рівнем захворюваності медичних сестер. Серед лікарів понад половина хворих на туберкульоз - чоловіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Богомолов А. Є. 
Гіперчутливість до умовно-патогенних грибів- маркер стану клітинної ланки імунітету у хворих на туберкульоз / А. Є. Богомолов, С. В. Зайков // Інфекц. хвороби. - 2008. - № 1. - С. 33-35. - укp.

Досліджено результати внутрішньошкірного введення алергенів різних видів умовно-патогенних грибів у 50-ти хворих на туберкульоз різних типів і форм процесу та в групі з 17-ти здорових добровольців. Доведено, що метод визначення гіперчутливості до умовно-патогенних грибів може застосовуватись у медичних закладах для визначення стану клітинної ланки імунітету як дешевий та простий у виконанні.

Исследованы результаты внутрикожного введения аллергенов разных типов условно-патогенных грибов у 50-ти больных туберкулезом разных типов и форм процесса и в группе с 17-ю здоровыми добровольцами. Доказано, что метод определения гиперчувствительности к условно-патогенным грибам может применяться в медицинских учреждениях для определения состояния клеточного звена иммунитета как дешевый и простой в исполнении.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Зайков С. В. 
Специфічна імунотерапія побутовими алергенами у лікуванні дітей з атопічним дерматитом в поєднанні з бронхіальною астмою та алергічним ринітом / С. В. Зайков, В. В. Володіна // Астма та алергія. - 2005. - № 1. - С. 52-56. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено ефективність і безпечність специфічної імунотерапії неінфекційними алергенами у дітей з атопічним дерматитом в поєднанні з бронхіальною астмою або алергічним ринітом. Доведено, що пероральна специфічна імунотерапія алергенами є перспективним методом в лікуванні таких хворих і може бути рекомендована до більш широкого використання в алергології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.3-52 + Р733.412.202-52 + Р733.682.440.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Зайков С. В. 
Ефективність специфічної імунотерапії інсектними алергенами у осіб з алергічними реакціями на ужалення комахами / С. В. Зайков, С. М. Куляс, П. В. Гришило, С. М. Недєльська // Астма та алергія. - 2005. - № 1. - С. 41-44. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено ефективність та безпечність специфічної імунотерапії (СІТ) вітчизняними інсектними алергенами у осіб, що мають підвищену чутливість до отрути комах. СІТ була проведена 27-м пацієнтам, що мали системні прояви алергічних реакцій на ужалення перетинчастокрилими комахами. Аналіз результатів засвідчив, що застосування специфічної імунотерапії алергенами із жалючого апарату оси та бджоли у хворих з інсектною алергією досить ефективне, безпечне та патогенетичнo обгрунтоване.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.492-52

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Куляс С. М. 
Алергія до перетинчастокрилих комах: класифікація, клініка, специфічна діагностика та імунотерапія / С. М. Куляс, С. В. Зайков // Астма та алергія. - 2006. - № 1/2. - С. 20-29. - Бібліогр.: 99 назв. - укp.

Узагальнено дані літератури, що стосуються етіології, класифікації, діагностики та сучасних методів лікування інсектної алергії. Розглянуто фактори ризику, що впливають на розвиток гіперчутливості до отрути перетинчастокрилих комах. На сучасному етапі встановлено зв'язок важких системних реакцій на ужалення і підвищеного рівня базальної триптази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гришило П. В. 
Використання прик-тесту для діагностики алергії до тарганів / П. В. Гришило, С. В. Зайков // Астма та алергія. - 2006. - № 1/2. - С. 97. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Зайков С. В. 
Використання шкірного прик-тесту з ізоніазидом для діагностики медикаментозної алергії у дітей, які отримували курс хіміопрофілактики в амбулаторних умовах / С. В. Зайков, Л. М. Кириченко // Астма та алергія. - 2006. - № 1/2. - С. 105. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.54-52 + Р733.41,2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Кириченко Л. М. 
Вплив обтяженого алергологічного анамнезу на розвиток медикаментозної алергії у дітей, що хворіють на туберкульоз / Л. М. Кириченко, С. В. Зайков // Астма та алергія. - 2006. - № 1/2. - С. 111. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2-1 + Р733.54-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Зайков С. В. 
Імунотермістометрія в діагностиці гіперчутливості до інсектних алергенів / С. В. Зайков, С. М. Куляс // Астма та алергія. - 2006. - № 1/2. - С. 105. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Куляс С. М. 
Інформативність прик-тесту в діагностиці гіперчутливості до отрути перетинчастокрилих комах / С. М. Куляс, С. В. Зайков // Астма та алергія. - 2006. - № 1/2. - С. 117. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-4 + Р41,2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Зайкова А. А. 
Лорано, Цетиризин Гексал в лікуванні алергічного риніту / А. А. Зайкова, С. В. Зайков // Астма та алергія. - 2006. - № 1/2. - С. 105-106. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.440.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Зайков С. В. 
Частота гіперчутливості до алергенів тарганів у хворих на бронхіальну астму та алергічний риніт / С. В. Зайков, А. П. Гришило // Астма та алергія. - 2006. - № 3/4. - С. 41-44. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено частоту гіперчутливості та інформативність прик-тесту в діагностиці гіперчутливості до алергенів тарганів. Обстежено 124 пацієнти, хворі на бронхіальну астму та/або алергічний риніт. Виявлено високу (32,26 %) частоту алергії до тарганів. Установлено, що прик-тест є специфічним, уніфікованим, простим у виконанні і його можна з успіхом застосовувати для діагностики алергії до тарганів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-21 + Р682.440.11-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Зайков С. В. 
Алергія до тарганів у хворих на бронхіальну астму / С. В. Зайков, А. П. Гришило // Астма та алергія. - 2007. - № 1/2. - С. 91-92. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41,2-1 + Р412.202-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського