Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Каліщук О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Українсько-польське протистояння на західноукраїнських землях у роки Другої світової війни : матеріали до бібліогр. покажч. / уклад.: О. Каліщук; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України, Волин. краєзн. музей. - Л. : Волин. кн.; Луцьк, 2007. - 108 c. - укp.

Наведено інформацію про різноманітні матеріали учених, політиків, публіцистів, у яких розглянуто особливості українсько-польських відносин під час Другої світової війни, а також про наукові конференції та "круглі столи" з даних питань.

Приведена информация о разнообразных материалах ученых, политиков, публицистов, в которых рассмотрены особенности украинско-польских отношений во время Второй мировой войны, а также о научных конференциях и "круглых столах" по данным вопросам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62-56 + Т3(4ПОЛ)62-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА700737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сеймівський Д. А. 
Запалення нирок і сечовидільних шляхів у дітей: патогенез, діагностика, лікування / Д. А. Сеймівський, В. Ф. Петербургський, О. А. Каліщук // Соврем. педиатрия. - 2009. - № 2. - С. 164-167. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Показано патогенетичні механізми сприяння виникненню та хронізації запалення нирок і сечового міхура у дітей, принципи діагностики та лікування різного за локалізацією запалення органів сечової системи. Проведено аналіз ускладнень запалення нирок та сечового міхура.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.11 + Р733.696.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Каліщук О. А. 
Ендоскопічне лікування міхурово-сечовідного рефлюкса у дітей з нейрогенними дисфункціями сечового міхура : Автореф. дис... канд. мед. наук / О. А. Каліщук; Ін-т урології АМН України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Доведено, що наявність нейрогенної гіперрефлектроної дисфункції сечового міхура у хворих на міхурово-сечовідний рефлюкс (МСР) збільшує у 1,5 рази частоту виникнення пієлонефрита, ускладнює його клінічний перебіг і прискорює глибокі анатомо-функціональні зміни нирки у порівнняні з хворими з МСР без порушення функції сечового міхура. Наведено патогенетичне обгрунтування даних ускладнень, зокрема, встановлено наявність постійно інтермітуючої інтралюмінарної ниркової гіпертензії у фазі наповнення ("спокою") сечового міхура. Розроблено новий метод субуретеральної імплантації біологічно нейтральних субстанцій. Вперше визначено у часі динаміку, послідовність і ступінь відновлення функціонального стану нирок і сечових шляхів після ендовезікального лікування МСР у дітей з нейрогенними дисфункціями сечового міхура залежно від використання різних пластичних матеріалів. Розроблено абсолютні та відносні показання щодо ендовезікального лікування МСР. Запропоновано методику кількісної бальної оцінки результатів ендоскопічного лікування МСР у дітей з нейрогенними дисфункціями сечового міхура, застосовану у процесі розробки нового напрямку комплексного лікування та для визначення кінцевих результатів лікування. Обгрунтовано патогенетичний напрямок лікуваня МСР у дітей з нейрогенними дисфункціями сечового міхура на підставі формування ендоскопічного механізму за умов тривалого використання фармакологічних і фізіотерапевтичних чинників, спрямованих на нормалізацію резервуарної функції сечового міхура.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.56-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Каліщук О. М. 
Роль галицької інтелігенції в національно-культурному відродженні українців Волині (1914 - 1918 роки) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. М. Каліщук; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича ; Ін-т народознав. - Л., 2003. - 18 c. - укp.

Досліджено політичну та культурно-освітню ситуацію на Волині напередодні Першої світової війни, діяльність галицької інтелігенції в налагодженні культурного життя волинян, розбудові шкільництва та підвищенні національної самосвідомості українців волинського краю, що істотно позначилося на їх участі у національно-визвольному русі. Розглянуто політику урядів Росії та Австро-Угорщини щодо Волині в контексті української проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)612-293

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сеймівський Д. А. 
Ефективність препарату "Сибутін" у лікуванні нейрогенного гіперрефлекторного сечового міхура у дітей / Д. А. Сеймівський, В. Ф. Петербургський, О. А. Каліщук // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 5. - С. 198-200. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Вивчено клінічну ефективність застосування препарату "Сибутін" як спазмолітика у дітей з гіперрефлекторною (спастичною) дисфункцією сечового міхура у порівнянні з іншими спазмолітиками (ріабал, препарат красавки - беллалгін). Встановлено високу ефективність та хорошу переносимість Сибутіну, що дозволяє рекомендувати препарат для застосування у дітей з енурезом та денним неутриманням сечі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Каліщук О. М. 
Українське та польське державотворення і міжнаціональний конфлікт у роки Другої світової війни: історіографічний аспект / О. М. Каліщук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 670. - С. 159-165. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Досліджено процес формування та еволюції поглядів на розбудову держави української та польської політичних еліт та їх вплив на розгортання протистояння на українсько-польському порубіжжі. Показано відмінності бачення майбутнього суміжних територій як історіографічну проблему.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР)62 + Ф51(4ПОЛ)62 + Х912.3(4УКР)-(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Каліщук О.  
Історична географія : навч.-метод. посіб. / О. Каліщук. - Луцьк, 2012. - 160 c. - Бібліогр.: с. 150-158 - укp.

Наведено методичні рекомендації з використання та складання історичних мап і правила роботи з контурними картами. Висвітлено внесок античних авторів (Геродота, Страбона, Полібія, Тацита) у розвиток історичної географії. Надано відомості про загальні особливості світового розвитку (цивілізації, виробничих сил, населення, духовної культури) в середні віки та в епоху Великих географічних відкриттів (XVI - XVII ст.), які були підготовлені економічним розвитком західноєвропейського суспільства. Проаналізовано розвиток наукових концепцій XIX - XX ст. щодо ролі природно-географічного фактора в історії. Розкрито внесок В. де ла Бланша та Л. М. Гумільова в розвиток історичної географії. Викладено знання з історичної географії українських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т218 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Антонюк Я. М. 
Відгомін Волинської трагедії в історичній пам'яті польського й українського народів : монографія / Я. М. Антонюк, Д. В. Вєдєнєєв, Л. О. Зашкільняк, І. І. Ільюшин, О. М. Каліщук; ред.: В. Ф. Солдатенко; Укр. ін-т нац. пам'яті. - К. : Пріоритети, 2013. - 291 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Проаналізовано вплив польсько-українського збройного конфлікту 1942 - 1947 рр. на історичну пам'ять обох народів. Відображено історіографічний аспект, громадсько-політичний та суспільно-психологічний відгомін Волинської трагедії 1943 - 1944 рр, в історичній пам'яті польського й українського народів. Розкрито малодосліджені факти та доповнено попередні наукові напрацювання. Дослідження спрямоване на продовження процесу примирення щодо складних сторінок українсько-польського минулого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)62-56 + Т3(4ПОЛ)62-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА774612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Каліщук О. М. 
Українсько-польське протистояння на Волині та в Галичині у роки Другої світової війни: науковий і суспільний дискурси : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О. М. Каліщук; НАН України, Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознав. - Л., 2013. - 32 c. - укp.

Проаналізовано особливості функціонування наукового та суспільного дискурсів українсько-польського протистояння на західних землях України у роки Другої світової війни. На основі аналізу вітчизняної та зарубіжної літератури узагальнено напрями досліджень, показано особливості суспільної дискусії в Україні та Польщі. Окреслено позицію вчених і політиків щодо причин конфлікту, ролі українського та польського підпіль у його розгортанні, кількості українських та польських жертв і т. п. Встановлено, що українсько-польські відносини у роки Другої світової війни належать до найскладніших у спільній минувшині обох народів. Доведено, що дослідження науковців впливають на бачення "волинських" подій у суспільствах і навпаки тиск політиків і громадськості впливає на погляди науковців. Змодельовано можливі шляхи вирішення історичних суперечок у міждержавних та міжнаціональних відносинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-64(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Головкевич В. В. 
Диференційна тактика лікування нерефлексивного мегауретера в дітей молодшого віку / В. В. Головкевич, В. Ф. Петербургський, О. А. Каліщук, Л. Я. Мигаль, Г. Г. Нікуліна, І. Є. Сербіна, Н. А. Калініна, Г. І. Гуйван // Хірургія дит. віку. - 2014. - № 3/4. - С. 58-63. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтувати диференційну тактику лікування дітей молодшого віку з нерефлексивним мегауретером (МУ) на основі оцінки ризику порушень уродинаміки верхніх сечових шляхів (ВСШ), оцінити функціональний стан нирок після хірургічної корекції. Матеріалом для аналізу були дані комплексної оцінки стану уродинаміки ВСШ та функції нирок у 62-х дітей (92 сечоводи) із декомпенсованими формами МУ віком від 1-го міс до 3-х років. Стан ВСШ оцінювали за допомогою ультразвукового дослідження. Визначали скорочувальну функцію та лінійні розміри діаметра сечоводів. Залежно від частоти скорочень розрізняли дітей зі збереженою скорочувальною здатністю сечоводів (більше 4 за хв) та із низькою (менше 4-х за хв), залежно від ступеня дилатації дистального відділу сечоводу і менше та більше 2 см. Оцінку декомпенсації уродинаміки (залежна змінна) ВСШ здійснювали шляхом розрахунку відносного ризику з використанням таблиць зв'язаності. Відповідно до одержаних результатів оцінки скорочувальної здатності сечоводу та його діаметра визначали ризик декомпенсації уродинаміки ВСШ. У пацієнтів із частотою скорочень менше 4-х ризик декомпенсації уродинаміки сечоводу високий і становить 12,778 (95 % довірчий інтервал - 4,575 - 35,687).У пацієнтів із діаметром сечоводу понад 2 см ризик декомпенсації становить 11,058 (95 % довірчий інтервал - 4,042 - 30,252). Залежно від визначення ризику декомпенсації (низький або високий) застосовано різні варіанти етапного лікування. У першому варіанті за умови низького ризику 23 дітям (33 сечоводи) без явищ активного пієлонефриту, зі збереженою функцією нирок та субкомпенсацією уродинаміки виконували резекцію середнього сегмента сечоводу. У разі високого ризику декомпенсації як перший етап лікування у разі вираженого пригнічення скорочувальної здатності сечоводів, суттєвого порушення функції нирки та активного перебігу пієлонефриту 39-ти дітям (59 сечоводів) виконували уретерокутанеостомію за Sober. Висновки: оцінка декомпенсації уродинаміки ВСШ на основі визначення ехографічних маркерів може бути одним із визначальних чинників під час вибору варіантів етапного лікування. Порушення функції нирок та активність запального процесу слід зараховувати до клініко-лабораторних критеріїв вибору варіантів етапного лікування (резекція середньої третини сечоводу, уретерокутанеостомія за Sober). Враховуючи, що в 30 - 40 % випадків після завершення етапного лікування зберігаються порушення функції тубулярного апарату паренхіми нирки, а в 60 - 70 % хворих діагностують ознаки тубулоінтерстиціального фіброзу оперованої нирки, необхідно виокремлювати групу ризику з розвитку нефросклерозу для проведення ренопротекторної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.5-5 + Р733.694.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мигаль Л. Я. 
Ензимуричні критерії діагностики прихованої дисфункції канальцевого апарату паренхіми нирок у дітей з вродженим міхурово-сечовідним рефлюксом (МСР) / Л. Я. Мигаль, Г. Г. Нікуліна, В. Ф. Петербургский, О. А. Каліщук, І. Є. Сербіна // Урологія. - 2013. - 17, № 3. - С. 28-29. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.54-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15869 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Каліщук О. М. 
Сучасні історичні дискусії щодо міжнаціональних відносин у роки Другої світової війни: порівняльний аспект (Єдвабне'41/Волинь'43) / О. М. Каліщук // Укр. іст. журн.. - 2015. - № 5. - С. 149-163. - укp.

Розглянуто перебіг та особливості суспільних дискусій щодо подій в Єдвабному 1941 р. й Волинської трагедії 1943 р., які розгорнулися, відповідно, у Польщі та Україні. Показано формування конфліктів пам'яті в обох сусідніх країнах. Указано на необхідність відокремлення суперечок довкола минулого та розбудови сучасних міждержавних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-56 + Ф51(45)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Нікуліна Г. Г. 
Варіанти метаболічної реакції паренхіми нирки у дітей раннього віку з декомпенсованим мегауретером / Г. Г. Нікуліна, В. Ф. Петербургський, І. Є. Сербіна, О. А. Каліщук, Л. Я. Мигаль // Здоровье мужчины. - 2015. - № 4. - С. 119-121. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.550.50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Каліщук О. 
Волинська трагедія 1943 р.: усно-історичний аспект / О. Каліщук // Краєзнавство. - 2015. - № 3/4. - С. 89-92. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Розглянуто особливості використання усно-історичних методів у дослідженні волинської трагедії. Проаналізовано особливості свідчень про українсько-польське протистояння у роки Другої світової війни та з'ясовано їх місце у розширенні джерельної бази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВОЛ)62-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Каліщук О. М. 
Міжнародна наукова конференція "Етнічні конфлікти у роки Другої світової війни: досвід Центрально-Східної Європи" / О. М. Каліщук // Укр. іст. журн.. - 2016. - № 4. - С. 222-223. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4) г

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Каліщук О. 
Українсько-литовсько-польський досвід "війни у війні": спроба компаративного аналізу / О. Каліщук // Укр. іст. журн.. - 2018. - № 3. - С. 92-110. - Бібліогр.: 80 назв. - укp.

Здійснено базовий компаративний аналіз українсько-польського та литовсько-польського конфліктів насів Другої світової війни. Авторка намагалася простежити спільне та відмінне у причинах цих протистоянь, з'ясувати, що об'ієднує та відрізняє їх перебіг, а також визначити особливості згасання збройного протиборства між українцями та поляками, литовцями та поляками. Проаналізуоавано історичний досвід взаємин, психоментальні особливості відносин між народами, окремі аспекти міжнаціональних конфліктів у роки війни. Показано, що в основі загострень між українцями, литовцями, поляками лежали подібні процеси. Розгляд українсько-польського та литовсько-польського конфліктів розпочато з XIX ст., від часу зародження "політично уявлених спільнот" - націй. Порівняльний метод надав змогу підтвердити теоретичні висновки зарубіжних і вітчизняних фахівців. Водночас наслідки конфліктів першої половини XX ст. між українцями та поляками, литовцями й поляками ще потребують додаткового вивчення. Проблема подолання поширених у суспільній свідомості й закорінених у колективній пам'яті народів стереотипів, котрі стосуються неоднозначної українсько-польської, литовсько-польської історичної спадщини, ще далека від свого остаточного розв'язання. І поки залишатимуться спогади про трагічні сторінки минулого в українсько-польських відносинах, зберігатимуться й ці стереотипи. Запропоновані висновки можуть стати новим аргументом у "волинській дискусії".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622 + Т3(4ПОЛ)62-68 + Т3(4ЛИТ)62-68 + Ц35(4)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Каліщук О. 
Всеукраїнський круглий стіл "Міжнаціональні відносини у Центрально-Східній Європі 1921 - 1945 рр." / О. Каліщук // Укр. іст. журн.. - 2019. - № 3. - С. 224-225. - укp.

На певному етапі в науковій та суспільній думці почало домінувати переконання про поступове нівелювання етнічних відмінностей та, відповідно, мимовільне згасання міжетнічних суперечок. Однак, як показав досвід останніх десятиліть, ці прогнози не виправдались. Ба більше, суперечки й конфлікти минулого впливають на сучасні міждержавні та міжетнічні відносини. Саме тому їх дослідження на різних рівнях стає неабияким практичним науковим завданням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(44/45)6-56 + Ф51(44/45)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Нікуліна Г. Г. 
Рівні ензимів та цитокінів сечі у діагностиці функціонального стану паренхіми нирок у дітей з вадами уретеровезикального сегмента після уретероцистонеостомії / Г. Г. Нікуліна, В. Ф. Петербургський, Г. М. Драннік, Л. Я. Мигаль, І. Є. Сербіна, Н. А. Калініна, О. А. Каліщук // Здоровье мужчины. - 2019. - № 2. - С. 36-39. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.5 + Р733.696.54-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Каліщук О. М. 
У тіні Волині? Історія vs пам'ять / О. М. Каліщук; НАН України, Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича. - Львів : Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича, 2016. - 162 c. - Бібліогр.: с. 143-157 - укp. - англ.

Проаналізовано особливості трагічних ''волинських'' подій у суспільному дискурсі України та Польщі. Виокремлено декілька вимірів цієї проблеми: моральний, науковий, політичний, прагматичний, кожен з яких має особливості та часову трансформацію. Зауважено, що їх аналіз сприятиме подальшому процесу примирення між Україною та Польщею, українцями та поляками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)62-56 + Т3(4УКР-4ВОЛ)62-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС61518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Повсякденне життя населення західних земель України у перші повоєнні роки (1944 - 1953) / В. Футала, В. Баран, Г. Стародубець, О. Малярчук, Р. Давидюк, А. Жив'юк, В. Старжець, М. Галів, О. Свйонтик, М. Ярушак, В. Ільницький, Н. Ільницька, Л. Вовк, В. Міщанин, В. Сергійчук, Ю. Артимишин, І. Соляр, О. Каліщук, Ю. Каганов, В. Гулай, В. Старка, Б. Баран; ред.: В. Ільницький; Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка. - Львів : Liha-Pres, 2021. - 378 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Розглянуто окремі аспекти повсякденного життя населення Західної України у перші повоєнні роки. Зокрема, висвітлено щоденне життя селянства, учителів, школярів, українських повстанців і підпільників, переселених і депортованих осіб тощо. Окремі студії присвячено історіографії проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623 + Т3(4УКР3)623

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851975 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського