Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Перцович В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Пирогова В. І. 
До питання застосування гідроксиетильованого крохмалю в інфузійній терапії при акушерських кровотечах / В. І. Пирогова, В. М. Перцович, І. В. Прокопів // Здоровье женщины. - 2012. - № 7. - С. 90-92. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено інформацію щодо особливостей інфузійної терапії у випадку акушерських кровотеч із застосуванням розчинів гідроксиетильованого крохмалю 200/0,5 і 450/0,7.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.210.32-5 + Р716.220.32-5 + Р716.230.32-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Попадинець О. Г. 
Реактивні зміни органів сечостатевої системи під час дії холодового фактора / О. Г. Попадинець, В. М. Перцович, М. І. Грищук, О. В. Бойко, Б. В. Микицей // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 1. - С. 64-66. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Представлено результати комплексного дослідження морфофункціонального стану стінки сечового міхура, часток простати і про- та антиоксидантної систем відразу після дії холоду, яке проводилося в експерименті на 21 статевозрілих щурах-самцях, масою 160 - 180 г (7 тварин - контрольна група). У досліджуваних структурах виявлено реактивно-дистрофічні зміни, за біохімічними даними - активацію перекисних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*695.12-636-601.2 + Р696.56-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Федорків М. Б. 
Морфологічні прояви гострого панкреатит-асоційованого легеневого пошкодження в експерименті та їх корекція / М. Б. Федорків, М. М. Багрій, В. М. Перцович // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 4. - С. 145-149. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На 42 білих щурах проведено гістологічне та електронно-мікроскопічне дослідження легеневої тканини в контрольній групі та у разі змодельованого гострого панкреатиту (ГП) на 12, 24, 48, 72 та 96 год після його відтворення в експерименті та після медикаментозної корекції цитофлавіном. Встановлено, що у легенях щурів з експериментально відтвореним (ГП) розвиваються і поступово посилюються явища альтерації легеневої паренхіми: виникають мікроателектази, гіаліномембраноз, мікротромбоз судин гемомікроциркуляторного русла, в судинах легень та паренхімі з'являються скупчення нейтрофільних лейкоцитів та альвеолярних макрофагів, кількість яких збільшується в колабованих ділянках легень. Вже в перші 48 год експерименту в процесі лікування цитофлавіном під час дослідження легеневої тканини у просвіті альвеол візуалізуються лише невеликі фрагменти "гіалінових мембран", відмічено домінування альвеолярних макрофагів у просвіті альвеол і зменшення поліморфноядерних лейкоцитів у стромі та просвіті альвеол. Тобто, застосування цитофлавіну під час медикаментозної корекції ГП зменшувало руйнівний вплив ендогенної інтоксикації та гіпоксії на гемомікроциркуляторне русло та морфологічну картину респіраторного відділу легень у разі експериментально відтвореного ГП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-29 + Р457.365.230.8-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Перцович В. М. 
Відновні процеси фільтраційного бар'єру нирки після дії холодового фактору в середні терміни постгіпотермічного періоду / В. М. Перцович, А. С. Дмитренко, Ю. В. Перцович, Л. А. Шутка, Г. Ю. Юрах, О. Г. Попадинець, О. Я. Жураківсъка // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 2. - С. 162-164. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено ультраструктурні зміни у фільтраційному бар'єрі нирки після дії холодового фактора в середні терміни відновного періоду. На 14-ту добу виявлено зменшення набрякових змін. Ядра ендотеліоцитів клубочкових капілярів видовжені, хроматин нерівномірно розміщений, каріолема має чіткі контури та багато неглибоких інвагінацій. Перинуклеарний простір розширений. Апарат Гольджі має вигляд розширених вакуолей зі світлим вмістом. Мітохондрії овальної форми, з розширеними кристами, електроннощільним матриксом, окремі з них мають просвітлення. Базальна мембрана нерівномірно розширена. На 21-шу добу спостерігається значне покращення, що свідчить про зворотність пошкодження в клітинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Калугіна С. М. 
Вплив калефлону на гемомікроциркуляторне русло слизової оболонки шлунка при експериментальних виразках / С. М. Калугіна, Б. В. Шутка, Я. С. Гудивок, В. М. Перцович // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 2. - С. 104-106. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На моделях стресових та аспіринових виразок шлунка в щурів морфологічними дослідженнями вивчено протективну антиульцерогенну дію препарату з нагідок лікарських - "Калефлон". Встановлено, що профілактичне введення калефлону попереджує порушення мікроциркуляції в слизовій оболонці шлунка та зменшує кисневе голодування тканин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шутка Б. В. 
Реакція артеріального русла м'язово-кишкового нервового сплетення стравоходу та його адренергічних волокон після перев'язки лівої шлункової артерії / Б. В. Шутка, В. А. Левицький, З. М. Ящишин, О. М. Юрах, М. Б. Пастух, Г. Б. Кімак, В. М. Перцович, Я. І. Клипич, В. М. Іваночко, А. Б. Гречин, Н. І. Герзанич // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 2. - С. 205-208. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Кровоносне русло м'язово-кишкового нервового сплетення стравоходу досліджено на 18-ти котах з використанням ін'єкційних методів, а адренергічні волокна - за методом Фалька - Хіларпа в модифікації Є. М. Крохіної. Виявлено покрученість і звуження артеріальних судин, яке досягало максимуму до 7-ї доби досліду. Звуження судин призвело до зменшення площі поперечного перерізу просвіту судин, ємності кровоносного русла, яка припадає на один нейроцит і площі капіляро-нейроклітинних відношень. Відновлення кровотоку починається з 7 - 15-ї доби експерименту. У функціонуванні адренергічних нервових структур спостережено динамічні зміни: від зменшення активності флуоресценції та кількості специфічних нервових волокон на кінець 1 - 3-ї доби досліду до повного їх відновлення на 15-ту добу після оперативного втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.702

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Побуцький О. О. 
Ультраструктурні зміни гемо- і лімфатичних капілярів підшлункової залози під впливом синтетичних нейропептидів за експериментального гострого панкреатиту / О. О. Побуцький, В. М. Перцович, О. Л. Ткачук, В. В. Голотюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 4. - С. 66-69. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

За допомогою електронної мікроскопії вивчено ультраструктурні зміни гемокапілярів і лімфатичних капілярів підшлункової залози під впливом синтетичних нейропептидів у 48-ми котів під час експериментального гострого панкреатиту. Встановлено значні позитивні морфологічні зміни гемокапілярів і лімфатичних капілярів у групі тварин, які одержували даларгін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пирогова В. І. 
Сучасні аспекти подолання больового синдрому у гінекологічній практиці / В. І. Пирогова, М. В. Томич, В. М. Перцович, С. О. Шурпяк // Здоровье женщины. - 2013. - № 1. - С. 76-78. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Зазначено, що незважаючи на великий вибір сучасних медикаментозних засобів і методик лікування болю, проблема післяопераційного знеболювання посідає одне з провідних місць у лікуванні хворих в гінекологічній практиці. Для подолання післяопераційного болю традиційно використовують наркотичні анальгетики, однак побічні ефекти цих препаратів вимагають застосування альтернативних методик для лікування больового синдрому в післяопераційний період. Тому на сьогодні у комплексному підході до подолання післяопераційного болю перевагу надають анальгетикам, що не належать до наркотичних засобів, у поєднанні з анальгетиками периферійної дії - нестероїдними протизапальними препаратами. Мета дослідження - оцінка ефективності та безпечності застосування декскетопрофену трометамолу у післяопераційному знеболюванні пацієнток після трансвагінальної гістеректомії (ТВГ). За результатами дослідження введення декскетопрофену трометамолу після ТВГ забезпечує стабільне, ефективне та тривале знеболювання; зменшує потребу в наркотичних анальгетиках і не спричинює побічних ефектів, що властиві наркотичним анальгетикам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715-326 + Р715.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гриб В. А. 
Електронейроміографічні показники у хворих на цукровий діабет 2 типу, ускладнений поліневропатією, та їх морфологічні паралелі / В. А. Гриб, В. А. Левицький, В. М. Перцович, В. І. Боцюрко // Архів клініч. медицини. - 2011. - № 1. - С. 20-25. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У 235 хворих на цукровий діабет 2 типу, ускладнений діабетичною дистальною симетричною поліневропатією (ДДСП), проведено електронейроміографічне (ЕНМГ) тестування периферійних нервів, на підставі даних якого розраховано два інтегральні показники (ІП), що містять інформацію про функціональний стан аксону (ІП-1) та мієліну (ІП-2) всіх досліджуваних нервів. У хворих з I стадією ДДСП, у яких маніфестує ІП-1, паралельно в нервових волокнах відзначаються морфологічні ознаки затримки аксонного транспорту, деструкція нейротрубочок і збільшення кількості нейрофіламентів зі збереженням структури мієліну. Нейроморфологічні ознаки руйнування нерва у разі IIБ і III стадії ДДСП мають спільний морфологічний субстрат: набряково-деструктивну перебудову капілярів, звуження їх просвіту, нерівномірне потовщення базальної мембрани, її гомогенізацію та колагенізацію. У 21,80 % випадків при III стадії ДДСП під час нейрофізіологічного дослідження М-відповідь не одержується, що проявляється у вигляді морфологічних ознак повної деструкції нервових провідників. Виявлені кореляційні зв'язки між показниками структури капілярів шкіри та даними ЕНМГ вказують на вплив ангіопатії, на розвиток та прогресування діабетичної поліневропатії, що є клініко-морфологічним субстратом під час прогнозування перебігу ДДСП у цього контингенту хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р625.062.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ананевич І. М. 
Морфофункціональні зміни в слизовій оболонці піднебіння і щоки, слинних залозах та яснах при гіпотиреозі / І. М. Ананевич, Р. Р. Барчук, О. М. Репецька, О. Г. Попадипець, О. В. Саган, М. Б. Пастух, В. М. Перцович, Н. М. Дубина, О. Д. Марчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, 3 (ч. 1). - С. 9-10. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Представлено результати електронномікроскопічного дослідження морфофункціонального стану структурних компонентів слизової оболонки піднебіння та шоки, великих слинних залоз, ясен на 21 добу мерказолідіндукованого гіпотиреозу, який змодельовано у 15 статевозрілих білих безпородних щурів. В усіх досліджених органах виявлено однотипні дистрофічні зміни кровоносних судин, епітелію, сполучнотканинного каркасу. При цьому, патологічне коло змін замикається на основі як судинних, так і сполучнотканинних перетворень, які взаємопотенціюють одні одних. Враховуючи виражену реактивність досліджуваних структур, доцільним с вивчення в динаміці етапності морфофункціональних перетворень з метою пошуку можливих методів профілактики та своєчасної корекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23 + Р661.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Воянський Р. С. 
Морфофункціональні особливості скронево-нижньощелепного суглоба та жувальних м'язів при гіпотиреозі / Р. С. Воянський, Н. Т. Саган, О. Г. Попадинець, У. М. Дутчак, В. М. Перцович, О. Д. Марчук, Н. М. Дубина, А. С. Дмитренко, М. І. Грищук // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, 3 (ч. 1). - С. 46-48. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Вивчено особливості ультраструктурної організації скронево-нижньощелепного суглоба та жувальних м'язів на 21 добу експериментального гіпотиреозу, який змодельовано у 20 білих безпородних щурів-самців. Виявлено дистрофічні зміни в стінці кровоносних судин, сполучнотканинних елементах капсули та суглобової поверхні скронево-нижньощелепного суглоба, а також в посмугованих м'язових волокнах жувальних м'язів, їх ендо- та перимізії. Результати даної праці можуть бути викорисгані для оптимізації способів лікування і профілактики артропатії та міопатії при гіпотиреозі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29 + Р665.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Попадинець О. Г. 
Морфофункціональні особливості органів сечостатевої системи при експериментально змодельованих станах / О. Г. Попадинець, О. М. Дідушко, В. М. Перцович, А. Б. Гречин, Л. А. Шутка, О. В. Саган, Н. М. Дубина, В. М. Федорак // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, 3 (ч. 2). - С. 53-55. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Представлено результати електронно-мікроскопічного дослідження морфофункціонального стану структурних компонентів сечового міхура, передміхурової залози, сім'яників та яєчників на третю добу після дії холоду, яке проведено в експерименті на 20 статевозрілих білих безпородних щурах та нирок 10 дорослих щурів-самців, яким змодельовано гіпотиреоз. В усіх досліджених органах на вплив холоду виявлено однотипні дистрофічно-деструктивні зміни кровоносних судин, уротелію, залозистого епітелію, сполучнотканинного каркасу, гладких міоцитів, при цьому, ініціюючими та домінуючими були саме ангіоперетворення. Сечовий міхур, простата, яєчка та яєчники, загалом, с органами із вираженою термолабільністю. Внутрішньониркові кровоносні судини, нефрони, ниркові канальці та інтерстицій за умов дефіциту гормонів щитоподібної залози зазнають набряково-дистрофічних змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29 + Р696-29 + Р715.52-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Костіцька І. О. 
Морфологічні аспекти діабетичного гастропарезу / І. О. Костіцька, Б. М. Маньковський, О. Я. Жураківська, В. М. Перцович // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, 4 (ч. 1). - С. 39-42. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення морфологічних ознак діабетичного гастропарезу. Матеріали і методи: для дослідження використано шлунок 15 щурів-самців лінії Вістар 12-місячного віку. Встановлено, що на 42 добу перебігу експериментального стрептозотоциноюго цукрового діабету у міжм'язовому сплетенні шлунка шурів спостерігається: вакуольна дистрофія нейронів, що підтверджується даними морфометрії і ультраструктурних досліджень; з'являються пікноморфні клітини; аксональна дегенерація, що визначає центральний (нейрогенний) характер ураження безмієлінових нервових волокон. В інтерстиціальних клітинах Кахаля ініціюються процеси апоптозу, що призводить до їх загибелі. Такі зміни відбуваються на тлі розвитку діабетичної мікроангіопатії. Остання за рахунок циркуляторної і гемічної гіпоксій призводить до виражених деструктивних змін гладких міоцитів, і, як наслідок, до порушення їх скоротливості. Таким чином, експериментальний цукровий діабет у щурів змінює моторно-евакуаторну функцію шлунка шляхом деструктивних змін у міогенних й нейрогенних чинниках, які її забезпечують.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р413.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мерецький В. М. 
Аналіз морфологічних змін серця та печінки при експериментальній черепно-мозковій травмі / В. М. Мерецький, В. М. Перцович, І. В. Мерецька // Клініч. хірургія. - 2016. - № 5. - С. 66-68. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено морфологічні зміни серця та печінки при експериментальній черепно-мозковій травмі (ЧМТ), як ізольованій, так і поєднаній з цукровим діабетом (ЦД). Структурні зміни у щурів при ЧМТ, поєднаній з ЦД, значно більш виражені, ніж за ЧМТ без ЦД, і поглиблюються за наявності супутніх захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-29 + Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Іванців О. Р. 
Гістологічні та електронно-мікроскопічні дослідження підшлункової залози при лікуванні стрептозотоцинового цукрового діабету ексенатидом / О. Р. Іванців, Ю. І. Попович, В. А. Міськів, В. М. Перцович, В. М. Жураківський // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2016. - 15, № 1. - С. 11-14. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р415.16-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
16.

Міськів В. А. 
Принципи викладання анатомії людини для студентів-медиків спеціальності 228 "Педіатрія" / В. А. Міськів, О. Г. Попадинець, М. О. Кулинич-Міськів, Ю. В. Боднарчук, У. М. Дутчак, Т. В. Князевич-Чорна, Р. П. Олійник, В. С. Хабчук, А. Б. Гречин, В. М. Перцович // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2021/2022. - № 16/17. - С. 125-130. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто питання методологічних особливостей вивчення анатомії людини студентами-педіатрами. Розкрито досвід кафедри з викладання анатомії людини в світлі "Стратегії розвитку медичної освіти", з урахуванням змісту навчальних програм і сучасних тенденцій до цифровізації та діджиталізації вищої освіти загалом і медицини зокрема. Висвітлено досвід застосування міжпредметної інтеграції навчальних планів, що супроводжується підвищенням ефективності навчання майбутніх лікарів-педіатрів шляхом читання практично орієнтованих лекцій спільно із провідними фахівцями пропедевтики педіатрії. А це відповідно надає можливсть максимально наблизитись до сучасних вимог освітнього середовища, а використання комп'ютерного тестування здійснює навчальний вплив, що сприяє засвоєнню пройденого матеріалу, а завдяки використанню графічних тестів, сприяє візуальному формуванню ланцюжків взаємопов'язаних процесів. Актуальним для підготовки кадрів високого кваліфікаційного рівня є питання оптимізації навчального процесу в закладах освіти медичного спрямування. З огляду на вищевикладене, заняття зі студентами-педіатрами вимагає особливої уваги викладачів кафедри для забезпечення оптимальних умов проведення освітнього процесу з використанням навчальних матеріалів, унаочнень, комп'ютерних засобів навчання, що надає можливість структурувати пізнавальну діяльність студента, для набуття необхідних у подальшій трудовій діяльності знань і навичок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-33 + Е70*60 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського