Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Покровська Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Покровська Т. В. 
Гостра і хронічна Епштейн - Барр вірусна інфекція у підлітків / Т. В. Покровська, О. Б. Надрага, О. М. Зінчук // Соврем. педиатрия. - 2008. - № 5. - С. 132-134. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено особливості перебігу гострого інфекційного мононуклеозу і хронічної Епштейн - Барр вірусної (ЕБВ) інфекції у підлітків. Встановлено, що найчастішими варіантами перебігу хронічної ЕБВ-інфекції є реактивація, неповна ремісія і атипова реактивація. У підлітків з хронічною ЕБВ-інфекцією переважав інтоксикаційний, лімфопроліферативний, кардіальний і артралгічний синдроми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Покровська Т. В. 
Імунологічні критерії прогнозування хронічної Епштейна - Барр вірусної інфекції / Т. В. Покровська // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2009. - № 3. - С. 93-98. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.35-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Шевченко Л. Ю. 
Особливості клінічного перебігу інфекційного мононуклеозу в дорослих / Л. Ю. Шевченко, Т. В. Покровська, В. І. Бельдій, Т. І. Алексанян // Інфекц. хвороби. - 2005. - № 3. - С. 26-30. - укp.

Проаналізовано клінічні форми інфекційного мононуклеозу (ІМ) у різних вікових групах хворих. Встановлено, що клінічними особливостями ІМ у дорослих є: лімфоаденопатія, яка випереджає розвиток гострого тонзиліту на 3 - 4 дні; тривала температурна реакція; нерідко немає спленомегалії. На фоні помірного лейкоцитозу, а нерідко і лейкопенії, поява віроцитів відбувається повільніше, не раніше 2 - 3-го тижня. Атиповий перебіг і відсутність віроцитозу на 1-му тижні недуги ускладнюють діагностику ІМ на ранніх стадіях хвороби.

Проанализированы клинические формы инфекционного мононуклеоза (ИМ) в разных возрастных группах. Установлено, что клиническими особенностями ИМ у взрослых является: лимфоаденопатия, которая опережает развитие острого тонзиллита на 3 - 4 дня; продолжительная температурная реакция; нередко отсутствует спленомегалия. На фоне умеренного лейкоцитоза, а нередко и лейкопении, появление вироцитов происходит постепенно, не ранее 2 - 3-й недели. Атипичное течение и отсутствие вироцитоза на 1-й неделе недомогания осложняют диагностику ИМ на ранних стадиях болезни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.35-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Покровська Т. В. 
Клініко-серологічні критерії гострого і хронічного інфекційного мононуклеозу / Т. В. Покровська // Інфекц. хвороби. - 2008. - № 1. - С. 58-63. - укp.

Проведено клінічне спостереження за 123-ма хворими на інфекційний мононуклеоз, спричинений вірусом Епштейна - Барр, у підлітків і дорослих. Зроблено оцінку клінічного значення серологічних маркерів ВЕБ - інфекції і результатів ПЛР - діагностики у разі гострого та хронічного перебігу. Проаналізовано основні симптоми хронічного мононуклеозу залежно від тяжкості хвороби.

Проведено клиническое наблюдение 123-х больных инфекционным мононуклеозом, вызванным вирусом Эпштейна - Барр, у подростков и взрослых. Дана оценка клинического значения серологических маркеров ВЕБ-инфекции и результатов ПЛР-диагностики при остром и хроническом течении. Проанализированы основные симптомы хронического мононуклеоза в зависимости от тяжести болезни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.35-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Покровська Т. В. 
ТТ-вірусна інфекція / Т. В. Покровська, О. С. Фітькало, В. В. Гнатюк // Гепатологія. - 2013. - № 3. - С. 40-45. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проанализированы данные литературы по ТТ-вирусной инфекции, представлена этиология, эпидемиологические особенности, а также клинико-диагностические критерии заболевания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Покровська Т. В. 
Клінічно-лабораторна характеристика і вікові особливості при Епштейна - Барр вірусній інфекції / Т. В. Покровська // Буков. мед. вісн.. - 2014. - 18, № 2. - С. 89-93. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Під спостереженням знаходилися 123 пацієнти на гостру і хронічну ЕВV-інфекцію. Мета дослідження - виявлення відмінностей клінічного перебігу у разі гострого та хронічного захворювань. Діагноз у всіх пацієнтів підтверджений результатами серологічних тестів. Описано 3 найбільш поширені варіанти хронічної ЕВV-інфекції: рання реактивація, пізня реактивація, атипова реактивація. Найчастіше у хворих на хронічну ЕВV-інфекцію спостерігалися інтоксикаційний, лімфопроліферативний, кардіальний та артралгічний синдроми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.35-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Покровська Т. В. 
Клінічні особливості та регуляторна функція цитокінів при Епштейна - Барр вірусній інфекції : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / Т. В. Покровська; ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України". - К., 2012. - 28 c. - укp.

Проведено клінічне спостереження за 123-ма хворими на вірус Епштейна - Барр (EBV-інфекцію) та подано оцінку клінічного значення серологічних маркерів за гострого та хронічного перебігу. Вивчено клінічні особливості гострої та хронічної EBV-інфекції у підлітків і дорослих залежно від ступеня тяжкості та стадії хвороби. Оцінено показники природженого та набутого імунітету для з'ясування клініко-імунологічних закономірностей несприятливого перебігу хвороби. Вивчено патогенетичне та клінічне значення прозапальних (IFN-α, IL-2) і антизапальних (IL-4, IL-10) цитокінів у хворих на гостру EBV-інфекцію у гострому та віддаленому періодах. Виявлено вірогідне підвищення концентрації сироваткових IL-2, IL-4, IL-10, особливо у хворих з тяжкою формою гострої EBV-інфекції, та зниження концентрації IFN-α у порівнянні з контрольною групою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Покровська Т. В. 
Хронічна Епштейна - Барр вірусна інфекція - актуальні питання / Т. В. Покровська // Інфекц. хвороби. - 2014. - № 2. - С. 70-74. - укp.

Узагальнено дані літератури та власні дослідження автора, що стосуються актуальних питань хронічної Епштейна - Барр вірусної інфекції (EBV-інфекції): етіології, епідеміології, патогенезу, специфічної лабораторної діагностики, особливостей клінічного перебігу, рекомендацій щодо лікування.

Обобщены данные литературы и собственные исследования автора, касающиеся актуальных вопросов хронической Эпштейна - Барр вирусной инфекции (EBV-инфекции): этиологии, эпидемиологии, патогенеза, специфической лабораторной диагностики, особенностей клинического течения, рекомендаций по лечению.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гнатюк В. В. 
Ускладнення кору в дітей і дорослих / В. В. Гнатюк, Т. В. Покровська // Буков. мед. вісн.. - 2015. - 19, № 2. - С. 48-51. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено аналіз ускладнень, що виникли під час кору у 51-ої дитини віком 1 міс. - 18 років та 149-ти дорослих віком 18 - 44 роки. Виявлено певні відмінності в пацієнтів різних вікових груп, у тому числі в дітей раннього віку та вагітних. У дорослих ускладнення спостерігалися вірогідно частіше, ніж у дітей віком 1 - 18 років. У вакцинованих і ревакцинованих, як дітей, так і дорослих, частота ускладнень вірогідно менша, ніж у групі неімунних хворих. Найчастіше ускладнення розвиваються з боку дихальної, травної систем, ЛОР органів. У дітей віком до 1-го року ускладнення виникли в 44,7 % осіб, що становить високий відсоток у порівнянні з дітьми віком 1 - 18 років. Негативний вплив кору як інфекційного процесу на процес гестації проявлявся загрозою переривання та перериванням вагітності (у 31 % і 13,8 % відповідно), дочасними пологами в 10,3 % хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.25-7 + Р733.514.25-7

Рубрики:
 Кір 

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Покровська Т. В. 
Ураження серця у хворих на гостру Епштейн-Барр вірусну інфекцію і синдром Кавасакі / Т. В. Покровська, О. М. Зінчук // Інфекц. хвороби. - 2013. - № 2. - С. 33-39. - укp.

Проведено клінічне спостереження за 63-ми хворими на гостру EBV-інфекцію, 6-ти хворими із синдромом Кавасакі. Виявлено клініко-лабораторні особливості перебігу гострої EBV-інфекції, зокрема ураження серцево-судинної системи у підлітків і дорослих, а також у пацієнтів з синдромом Кавасакі.

Проведено клиническое наблюдение за 63-мя больными на острую EBV-инфекцию, 6 больными с синдромом Кавасаки. Выявлены клинико-лабораторные особенности хода острой EBV-инфекции, в частности поражение сердечно-сосудистой системы у подростков и взрослых, а также у пациентов с синдромом Кавасаки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1 + Р514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Покровська Т. В. 
Кардіальні ускладнення у хворих на хронічну Епштейна - Барр вірусну інфекцію / Т. В. Покровська // Інфекц. хвороби. - 2013. - № 3. - С. 47-50. - укp.

Проведено клінічне спостереження за 60-ма хворими на хронічну Епштейна - Барр вірусну інфекцію. Виявлено клініко-лабораторні особливості перебігу хвороби у підлітків ы дорослих, зокрема ураження серцево-судинної системи.

Проведено клиническое наблюдение за 60 больными хронической Эпштейна - Барр вирусной инфекцией. Выявлены клинико-лабораторные особенности течения болезни у подростков и взрослых, в частности поражение сердечно-сосудистой системы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.2/3-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Покровська Т. В. 
Порівняльна характеристика клінічного перебігу кору в дітей і дорослих / Т. В. Покровська, В. В. Гнатюк, О. Б. Надрага // Інфекц. хвороби. - 2015. - № 1. - С. 28-32. - укp.

Вивчено клінічні особливості кору у 468-ми хворих: 191 (40,8 %) дитина віком 1 міс - 18 років та 277 (59,2 %) дорослих віком від 18-ти до 44-х років. Аналіз клінічного перебігу виявив певні відмінності у пацієнтів різних вікових груп, у тому числі у дітей раннього віку.

Изученные клинические особенности кори у 468 больных: 191 (40,8%) ребенок в возрасте 1 мес - 18 лет и 277 (59,2 %) взрослых в возрасте от 18-ти до 44-х лет. Анализ клинического течения выявил определенные отличия у пациентов разных возрастных групп, в том числе у детей раннего возраста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.25-3 + Р733.514.25-3

Рубрики:
 Кір 

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гнатюк В. В. 
Міалгічний синдром при грипі типу B / В. В. Гнатюк, Т. В. Покровська // Укр. неврол. журн.. - 2016. - № 3. - С. 46-50. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати особливості клінічного перебігу грипу типу B у дітей Львівщини в епідемічному сезоні 2014/2015 рр. Під спостереженням перебували 24 дітей, хворих на грип, віком від 4-х до 12-ти років. Для верифікації діагнозу грипу використовували полімеразну ланцюгову реакцію, люмінесцентну мікроскопію, імунохроматографічний аналіз. Визначали рівень креатинфосфокінази. Проводили електроміографічне дослідження. Грип типу B в епідемічному сезоні 2014/2015 рр. у дітей характеризувався середньотяжким перебігом з переважанням симптомів інтоксикації на тлі характерних для грипу змін лабораторних показників периферичної крові. Особливостями перебігу грипу типу B у дітей можна вважати появу міалгічного синдрому (МС) вираженої інтенсивності, який локалізувався в литкових м'язах, виникав на 3 - 5-ту добу від початку захворювання на тлі зниження виявів інтоксикації, що не спостерігали під час попередніх епідемій. Міалгії литкових м'язів на тлі грипу реєстрували у дітей віком 4 - 12 років. Висновки: особливістю перебігу грипу типу B в епідемічному сезоні 2014/2015 рр. є наявність МС. Для диференційної діагностики міалгії та неврологічних ускладнень грипу слід визначати рівень креатинфосфокінази у сироватці крові. Виявлено позитивну кореляцію між вмістом креатинфосфокінази у сироватці крові та інтенсивністю МС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3 + Р733.418.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Фітькало О. С. 
Хронічний гепатит C як наслідок наркоманії / О. С. Фітькало, Т. В. Покровська // Гепатологія. - 2016. - № 3. - С. 51-57. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено дані обробки 88-ми клінічних випадків наркозалежних хворих на гепатит C (переважно чоловіки), що знаходились на лікуванні в інфекційній лікарні м. Львів. Всі хворі були заражені шляхом внутрішньовенного введення наркотиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116 + Р645.021.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Покровська Т. В. 
Грип у дітей в епідсезоні 2014 - 2015 рр. / Т. В. Покровська, В. В. Гнатюк // Інфекц. хвороби. - 2016. - № 3. - С. 51-54. - укp.

Зазначено, що грип В в епідсезоні 2014 - 2015 рр. у дітей характеризувався середньотяжким перебігом з переважанням симптомів інтоксикації на тлі характерних для грипу змін лабораторних показників периферичної крові (зниження загальної кількості лейкоцитів згідно з віковою нормою, відносний лімфоцитоз, нормальна або сповільнена ШОЕ). Особливостями перебігу грипу В у дітей можна вважати появу міалгічного синдрому, що полягає у вираженій інтенсивності, вибірковій локалізації в литкових м’язах, який виникає на 3 - 5-ту добу від початку захворювання на тлі зниження проявів інтоксикації, що не спостерігали під час попередніх епідемій. Міалгії литкових м’язів на фоні грипу реєструвалися у дітей віком 4 - 12 років. З метою дифдіагностики з неврологічними ускладненнями визначали рівень креатин-фосфокінази (КФК) у крові.

отмечено, что грипп В в эпидсезоне 2014 - 2015 гг. у детей характеризовался среднетяжелым течением с преобладанием симптомов интоксикации на фоне характерных для гриппа изменений лабораторных показателей периферической крови (снижение общего количества лейкоцитов в соответствии с возрастной нормой, относительный лимфоцитоз, нормальная или замедленная СОЭ). Особенностями течения гриппа В у детей можно считать появление миалгичного синдрома, который заключается в выраженной интенсивности, выборочной локализации в икроножных мышцах, возникает на 3 - 5-е сутки от начала заболевания на фоне снижения проявлений интоксикации, и который не наблюдали во время предыдущих эпидемий. Миалгии икроножных мышц на фоне гриппа регистрировались у детей 4 - 12 лет. С целью дифдиагностики с неврологическими осложнениями определяли уровень креатин-фосфокиназы (КФК) в крови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.311 + Р194.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Покровська Т. В. 
Нове обличчя герпес-зостерної інфекції в дітей / Т. В. Покровська, В. В. Гнатюк // Укр. неврол. журн.. - 2018. - № 1. - С. 77-81. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Проаналізовано 4 випадки оперізувального герпесу з ураженням нервової системи у дітей для ілюстрації особливостей клінічного перебігу, необхідності проведення полімеразної ланцюгової реакції зразка серозного ліквору для встановлення етіологічного чинника та своєчасного призначення етіотропної терапії. Протягом вересня - листопада 2017 р. у 4 дітей різного віку (2, 6, 13 і 17 років) виник асептичний менінгіт, спричинений вірусом Varicella zoster. У 3 дітей типовий висип виник на початку захворювання, а в однієї пацієнтки менінгіт передував появі висипу. В усіх хворих діагноз підтверджено виявленням у цереброспінальній рідині та крові ДНК вірусу Varicella zoster за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції, а також підвищеним титром IgG до цього вірусу в сироватці крові. Завдяки з'ясуванню етіології захворювання хворим призначено ацикловір довенно. Перебіг серозних менінгітів у всіх дітей був сприятливим. Випадки герпес-зостерного менінгіту свідчать про зростання частоти реактивованої герпес-зостерної інфекції у дітей, а також про можливість виникнення ураження нервової системи у вигляді серозного менінгіту в імунокомпетентних осіб. Симптоми менінгіту можуть передувати висипу або виникати після його появи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.112.2 + Р733.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Покровська Т. В. 
Лікування правця - сучасні аспекти : (огляд) / Т. В. Покровська, В. В. Гнатюк // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 3. - С. 124-130. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Останніми роками зросла захворюваність на правець в Україні, що зумовлено порушеннями у проведенні як планової активної, так і активно-пасивної імунізації, відсутністю належної сaнітaрно-освітньої роботи та наявністю регіонів з високим ризиком зараження. Висвітлено основні положення епідеміології і патогенезу правця. Проаналізовано сучасні аспекти етіотропної, специфічної та неспецифічної патогенетичної, симптоматичної терапії з урахуванням переваг та недоліків тих чи інших методик. Мета роботи - провести аналіз вітчизняних і зарубіжних джерел літератури з метою вивчення та узагальнення доказової бази, що використовується в даний час, та експериментальної фармакологічної терапії надання медичної допомоги хворим на правець. Висновки: лікування правця вимагає спільних зусиль і координованої взаємодії лікарів багатьох фахів: інфекціоністів, хірургів, анестезіологів, та застосування ними на практиці сучасних методик з урахуванням світового досвіду. Важливим фактором, що визначає результат лікування правця, безсумнівно є терміни початку лікування після встановлення діагнозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Покровська Т. В. 
Діагностика серозних менінгітів у дітей / Т. В. Покровська, В. В. Гнатюк // Укр. неврол. журн.. - 2019. - № 4. - С. 35-39. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.10

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського