Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (43)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Пінчук О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бомк О. Й. 
Про природу чутливості до аміаку газових сенсорів на основі структур надтонка титанова плівка - кремній / О. Й. Бомк, Л. Г. Ільченко, В. В. Ільченко, Г. В. Кузнєцов, В. М. Пінчук, О. М. Пінчук, В. І. Стріха // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 6. - С. 759-763. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено результати дослідження газової чутливості контактних структур надтонкий шар титану - кремній. Аналіз експериментальних результатів та квантово-хімічні розрахунки методом СУП МО ЛКАО в наближенні нехтування диференціальним двохатомним перекриванням (НДДП) дають можливість вважати, що газову чутливість контактних структур при адсорбції аміаку можна пояснити перерозподілом електронної густини в атомах кисню і кремнію, що входять до складу перехідного шару межі поділу метал - кремній. Цей процес приводить до зміни ефективної діелектричної проникності перехідного шару, що в свою чергу визначає зміну вольт-амперної характеристики (ВАХ) контактної структури.


Індекс рубрикатора НБУВ: З852-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пінчук О. Ф. 
Нариси з етно- та соціолінгвістики / О. Ф. Пінчук, П. І. Червяк. - К. : Просвіта, 2005. - 151 c. - укp.

Висвітлено актуальні аспекти сучасної української соціо- та етнолінгвістики. Досліджено роль мови у тріаді "мова - людина - етнос" і можливості її впливу на розвиток особистості, а також етносу та окремих його сегментів. Розглянуто передумови, першопричини, сучасний стан та перспективи розвитку мовної ситуації в Україні.

Освещены актуальные аспекты современной украинской социо- и этнолингвистики. Исследована роль языка в триаде "язык - человек - этнос" и возможности ее влияния на развитие личности, а также этноса и отдельных его сегментов. Рассмотрены предпосылки, первопричины, современное состояние и перспективы развития языковой ситуации в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.4 + Ш100.34 + Ш121(4УКР)1 + С5*681*425

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА675458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пінчук О. О. 
Зміни гемоциркуляторних і респіраторних показників при бронхіальній астмі різного ступеня тяжкості у дітей / О. О. Пінчук // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 1. - С. 10-14. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У 150-ти детей в возрасте 5 - 14-ти лет, страдающих бронхиальной астмой разной степени тяжести, проведено комплексное исследование гемодинамических параметров во взаимосвязи с нарушениями функции внешнего дыхания в разные периоды заболевания - обострении и ремиссии. Показано, что вентиляционные нарушения, в основе которых лежит бронхиальная обструкция и хроническое воспаление бронхиального дерева, взаимосвязаны и влияют на состояние кардио-респираторной системы. Причем это влияние более значимо у тех пациентов, которые не придерживаются базисной противовоспалительной терапии бронхиальной астмы.


Ключ. слова: дети, бронхиальная астма, гемодинамические нарушения, сердечно-сосудистая система, аурокард, милдронат
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52 + Р733.410.09-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пінчук О. О. 
Кардіометаболітна терапія серцево-судинних порушень у дітей з бронхіальною астмою / О. О. Пінчук // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 3. - С. 57-58. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-52 + Р412.202-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Пінчук О. О. 
Особливості функціонального стану серцево-судинної системи у дітей, хворих на бронхіальну астму / О. О. Пінчук // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 2. - С. 18-23. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Представлены результаты обследования детей с бронхиальной астмой (БА) разной степени тяжести. У пациентов были определены степени вентиляционных нарушений и соответственно им гемодинамические нарушения со стороны сердечно-сосудистой системы. Проанализированы результаты влияния базисной терапии БА на вентиляционные и гемодинамические нарушения, а также результаты комплексного применения базисной и кардиометаболической терапии в зависимости от степени тяжести БА у детей. Выявлено, что комплексная терапия БА, с учетом вентиляционных и гемодинамических нарушений, существенно улучшает показатели проходимости бронхов и показатели сердечно-сосудистой системы, тем самым обеспечивая максимальный терапевтический эффект.


Ключ. слова: бронхиальная астма, дети, вентиляционные нарушения, гемодинамические показатели
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-37 + Р733.412.202-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пінчук О. О. 
Ранні прояви морфофункціональних змін серцево-судинної системи у дітей з бронхіальною астмою різного ступеню важкості і базисна терапія / О. О. Пінчук // Здоровье женщины. - 2005. - № 1. - С. 200-203. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

У 84-х дітей, хворих на бронхіальну астму, віком від 10 до 15-ти років комплексно досліджено морфофункціональні (МФ) параметри серцево-судинної системи (ССС) у взаємозв'язку з оцінкою функції зовнішнього дихання та вплив на їх стан базисної терапії (БТ). Показано, що респіраторна дисфункція, в основі якої лежать бронхіальна обструкція та хронічне запалення бронхо-легеневого дерева, пов'язана зі станом ССС і безпосередньо впливає на нього. Причому ранні прояви МФ змін чітко пов'язані з застосуванням БТ.


Ключ. слова: діти, бронхіальна астма, порушення серцево-судинної системи, вентиляційна недостатність
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-2 + Р733.412.202-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пінчук О. Г. 
Вплив несиметрії напруги живлення на тепловий стан асинхронного двигуна у тривалих та повторно-короткочасних режимах роботи : автореф. дис... канд. техн. наук / О. Г. Пінчук; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". - Донецьк, 2008. - 21 c. - укp.

Установлено вплив на локальний нагрів окремих фазних обмоток статора асинхронного двигуна (АД) величин симетричних складових напруги прямої та зворотньої послідовностей, а також зсуву за фазою між ними. Запропоновано метод визначення кута зсуву між напругами даних послідовностей, за якого досягається максимальне значення локальної температури статора за заданого рівня несиметрії напруги живлення. Цей кут може бути визначений за даними Т-подібної схеми заміщення на етапі проектування АД. З використанням методу симетричних складових розроблено метод визначення екстремальних значень температури та струму найбільш навантаженої фазної обмотки статора та функції кута зсуву між симетричними складовими напруги, за допомогою якого показано, що зміна зсуву за фазою між напругами прямої та зворотної послідовностей може призводити до теплових перевантажень окремих фазних обмоток статора асинхроннних двигунів на 5 - 10 % та до дострокового виходу з ладу АД за допустимої згідно ГОСТ 13109 - 97 несиметрії напруги мережі. Установлено найбільш інтенсивне додаткове нагрівання АД внаслідок дії напруги зворотної послідовності у разі тривалого режиму у порівнянні з експлуатацією за умов повторно-короткочасного режиму. Це спричинено меншою тривалістю дії струму зворотної послідовності за повторно-короткочасного режиму. За цього абсолютні величини струмів зворотної послідовності у разі тривалого та повторно-короткочасного режимів мало відрізняються. Відзначено, що під час проектування електродвигунів, призначених для експлуатації за умов тривалих і повторно-короткочасних режимів, тепловий вентиляційний розрахунок у разі несиметрії напруги живлення

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пінчук О. О. 
Оцінка порушень серцево-судинної системи у дітей з бронхіальною астмою та їх патогенетична терапія : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. О. Пінчук; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Представлено результати дослідження стану серцево-судинної системи дітей з бронхіальною астмою (БА) різного ступеня тяжкості. Виявлено певні закономірності розвитку порушень з боку серцево-судинної системи, зокрема вторинну (метаболітну) кардіоміопатію, легеневу та артеріальну гіпертензію, синдром хронічного легеневого серця та серцеву недостатність. Встановлено, що розвиток порушень з боку серцево-судинної системи відображає ступінь тяжкості БА та залежить від дотримання хворими базисної терапії. З'ясовано, що провідним синдромом БА легкого ступеня є функціональні кардіоваскулярні порушення, за середньо-тяжкого - вторинна кардіоміопатія та лабільна легенева гіпертензія, за тяжкого перебігу БА - стабільна легенева гіпертензія, вторинна кардіоміопатія та розвиток синдрому хронічного легеневого серця. Розроблено клінічні критерії формування порушень з боку серцево-судинної системи у дітей з БА. Впроваджено нові діагностичні прийоми та способи визначення порушень, на основі яких сформовано основні критерії ступеня тяжкості БА (доплерехокардіографічні показники та рівень кардіоспецифічних ферментів маркерів креатинінфосфокінази та лактатдегідрогенази). Відповідно до порушень, виявлених з боку серцево-судинної системи, розроблено лікувальні патогенетичні комплекси залежно від ступеня тяжкості БА на основі поєднаного застосування базисної терапії та препаратів метаболічної дії: "Аурокард", "Мілдронат" та "Кверцетин".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-52 + Р733.412.202-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пінчук О. П. 
Формування предметних компетентностей учнів основної школи в процесі навчання фізики засобами мультимедійних технологій : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. П. Пінчук; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Визначено форми та методи навчання, які сприяють підвищенню рівня сформованості предметної компетентності учнів під час навчання фізики в загальноосвітній школі (ЗОШ) та реалізують розвиваючий потенціал засобів мультимедійних технологій (ММТ). Розроблено структуру та змістовне наповнення системи предметних компетентностей (ПК) з фізики учнів ЗОШ. Обгрунтовано науково-методичні основи формування ПК з урахуванням основних засад практико- та особистісно орієнтовано навчання. Доведено дидактичну ефективність експериментальної методики навчання фізики засобами ММТ, яка побудована на активному використанні у навчальному процесі практико-орієнтованих ситуативних задач та елементів технології навчального портфоліо. Запропоновано методику оцінювання рівня сформованості ПК учнів з фізики.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)2-36,022

Шифр НБУВ: РА377791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Жук Ю. О. 
Мультимедійні системи як засоби інтерактивного навчання : посібник / Ю. О. Жук, О. М. Соколюк, Н. П. Дементієвська, О. П. Пінчук, М. І. Жалдак; НАПН України, Ін-т інформ. технологій і засобів навчання. - К. : Пед. думка, 2012. - 111 c. - укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми застосування мультимедійних систем у навчально-виховному процесі ЗОШ. Проаналізовано особливості організації навчально-виховного процесу за умов широкого використання інформаційно-комунікаційних технологій. Увагу приділено термінологічним питанням в галузі мультимедійних технологій навчання, розвитку мислення учнів у процесі проектування, створення та використання навчальних мультимедійних презентацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.215.71 + Ч421.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА762024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Жук Ю. О. 
Організація навчальної діяльності у комп'ютерно орієнтованому навчальному середовищі : посібник / Ю. О. Жук, О. М. Соколюк, Н. П. Дементієвська, О. П. Пінчук; НАПН України, Ін-т інформ. технологій і засобів навчання. - К. : Пед. думка, 2012. - 127 c. - Бібліогр.: с. 123-127 - укp.

Висвітлено актуальні проблеми організації навчального процесу з природничо-математичних дисциплін у середній ЗОШ у комп'ютерно-навчальному середовищі, побудованому на базі кабінетів-лабораторій. Розглянуто загальносистемні, методологічні та психолого-педагогічні проблеми, які виникають у процесі педагогічного проектування та реалізації навчально-виховного процесу на базі засобів інформаційно-комунікаційних технологій планування педагогічного процесу з погляду організації поводження суб'єкта навчання у різних типах навчальних середовищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.253.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА762023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Богачков Ю. М. 
Організація середовища дистанційного навчання в середніх загальноосвітніх навчальних закладах : посібник / Ю. М. Богачков, В. Ю. Биков, О. І. Вольневич, О. П. Пінчук, А. Ф. Манако; НАПН України, Ін-т інформ. технологій і засобів навчання. - К. : Пед. думка, 2012. - 159 c. - укp.

Викладено основні положення сучасних уявлень про відкриту освіту, а також поняттєво-термінологічний апарат відкритих педагогічних систем. Розкрито основні принципи та проблеми відкритої освіти. Висвітлено питання інформатизації системи освіти. Охарактеризовано взаємодію між учнями й учителями у дистанційній формі навчання. Розглянуто опосередкування засобами мультимедійних технологій суб'єкт-суб'єктних відношень під час реалізації навчально-виховного процесу. Описано різні типи дистанційного навчання школярів за ступенем дистанційності, індивідуалізації та продуктивності. Наведено основні критерії відбору засобів організації е-навчання. Подано характеристики програмного забезпечення для систем навчання. Системи управління навчанням і системи управління навчальним контентом розглянуто як програмні засоби дистанційного навчання. Розкрито проблему вибору платформи дистанційного навчання. Увагу приділено позитивним і негативним аспектам застосування вебінару та віртуального класу для підтримки групового навчання учнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.290

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА764787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пінчук О. П. 
Шкільний веб-сайт як фактор розвитку інформаційного освітнього середовища навчального закладу [Електронний ресурс] / О. П. Пінчук, Г. Ю. Новоселецький. // Інформ. технології і засоби навчання : [електрон. журн.]. - 2013. - № 1. - Бібліогр.: 8 назв. - укp. - Режим доступу: http://journal.iitta.gov.ua/index.php/itlt/article/view/804/593

Подано аналіз сучасного стану відкритості школи та висвітлення досвіду створення шкільного веб-сайту як засобу для розв’язання протиріччя між появою різних форм інформування й обмеженістю способів використання цих форм у педагогічних системах. Веб-сайт розглянуто як компонент єдиного інформаційного освітнього простору України та важливий фактор його розвитку, як інструмент розвитку тісної взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу (учнів, педагогів, психолога, адміністрації) і батьків. Виокремлено такі елементи як оперативне інформування батьків, відкритий обмін педагогічним досвідом й інформування про результати моніторингу. Перспективним напрямом досліджень, серед інших, визначено забезпечення інформаційної безпеки діяльності шкіл.

Дан анализ современного состояния открытости школы и презентации опыта создания школьного сайта как средства для разрешения противоречия между появлением различных форм информирования и ограниченностью способов использования этих форм в педагогических системах. Сайт рассмотрен как компонент единого информационного образовательного пространства Украины и важный фактор его развития, как инструмент развития тесного взаимодействия всех участников учебно-воспитательного процесса (учащихся, педагогов, психолога, администрации) и родителей. Отдельно рассмотрены такие элементы, как оперативное информирование родителей, открытый обмен педагогическим опытом, информирование о результатах мониторинга. Перспективным направлением исследований, среди прочих, определено обеспечение информационной безопасности деятельности школ.

The article analyses the current state of school openness and presents an experience of creating a school website as a mean to resolve the contradiction between the appearance of various forms of information and limited ways to use these forms in educational systems. Website is regarded as a component of a common information educational space in Ukraine and an important factor in its development as a tool to develop cooperation of all members of the educational process (students, teachers, psychologists, principals) and parents. The article considers the following elements as operative informing of parents open exchange of teaching experience and reporting monitoring results. Perspective course of research, among others, information security of school operation is defined.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Пінчук О. П. 
Дослідження проблем формування предметних компетентностей учнів у процесі навчання фізики / О. П. Пінчук // Наша шк.. - 2009. - № 6. - С. 108-110. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Висвітлено результати аналізу психолого-педагогічних досліджень процесу формування спеціальних компетентностей учнів, методики, технології, засобів формування. Акцентовано увагу на маловивченості методичних аспектів даної проблеми, різні формулювання складників компетентностей, зосередження уваги вчених на розвитку змістовно-процесуального компоненту, недостатньо розробленої методики формування предметних компетентностей учнів. Запропоновано шляхи вирішення цих проблем: створення і розв'язання специфічних навчальних ситуацій, використання активних методів навчання, технічних засобів, що реалізуються за допомогою апаратних і програмних засобів інформаційних технологій.

Освещены результаты анализа психолого-педагогических исследований процесса формирования специальных компетентностей учащихся, методики, технологии, средств формирования компетентностей. Акцентировано внимание на малоизученности методических аспектов данной проблемы, различные формулировки составляющих компетентностей, сосредоточение внимания ученых на развитии содержательно-процессуального компонента, недостаточно разработанной методики формирования предметных компетентностей учащихся. Предложены пути решения этих проблем: создание и решение специфических учебных ситуаций, использование активных методов обучения, технических средств, которые реализуются с помощью аппаратных и программных средств мультимедийных технологий.

The basic results of analysis of modern psychological and pedagogical researches of competency oriented approaches in educational process are introduced in the report. Certain problems of basic general school studentsФ subject competency forming are outlined. Ways of overcoming of these problems in the process of studies physics are proposed.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пінчук О. П. 
Підвищення ефективності приміських пасажирських перевезень в умовах реформування залізничної галузі : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. П. Пінчук; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. В. Лазаряна. - Д., 2012. - 20 c. - укp.

Запропоновано економічно обгрунтований принцип курсування зонних поїздів приміського сполучення на окремих напрямках руху, введення яких дозволяє знизити експлуатаційні витрати та термін їх обороту і вивільнити певну кількість моторвагонного рухомого складу, а також організувати додаткові поїзди на напружених напрямках руху. Удосконалено теоретико-методологічний підхід до визначення витрат окремого приміського пасажирського поїзда з детальним їх розподілом за окремими складовими, які враховують: вартість послуг Укрзалізниці й інших сторонніх організацій; вид рухомого складу; категорію, швидкість поїзда та рівень комфорту, що дозволяє визначити його ринкову збитковість і надати пропозиції щодо зниження собівартості перевезень на певному напрямку руху. Набула подальшого розвитку диференціація тарифів на перевезення пасажирів у приміському та регіональному сполученні, яка одночасно враховує попит на перевезення пасажирів на певному напрямку руху, попит на перевезення пасажирів у різні періоди року та тижня, швидкість руху та комфортність приміського поїзда, що дозволило зробити гнучкі тарифи та часково знизити збитковість перевезень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-814

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Пінчук О. Л. 
Обгрунтування конструкції та параметрів гідротехнічної системи поверхневого обігріву грунту оболонками-рукавами при використанні скидних теплих вод : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 06.01.02 / О. Л. Пінчук; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2012. - 21 c. - укp.

Обгрунтовано створення конструкції гідротехнічної системи поверхневого обігріву грунту з гнучких оболонок-рукавів у формі трубопроводів, що розташовані у міжряддях рослин, а також формування з них блок-секцій у вигляді окремих ділянок грунту під тунельними укриттями. Вперше встановлено основні гідравлічні характеристики та параметри одиночних гнучких тонкостінних оболонок-рукавів у формі трубопроводів за використання їх як транспортувальних елементів теплої води на поверхні грунту та блок-секцій з декількох оболонок-рукавів. Встановлено вплив мікрорельєфу поверхні грунту на їх зміну й особливості розподілу води в блок-секції. Набули подальшого розвитку закономірності формування теплового та водного режимів грунту, що обігрівається, емпіричні залежності між температурами грунту, повітря та теплоносія за використання оболонок-рукавів у формі трубопроводів. Вперше на основі рівнянь теплового балансу та гідродинаміки сформульовано математичну модель стаціонарного теплообміну для блок-секції гідротехнічної системи поверхневого обігріву грунту з оболонками-рукавами у формі трубопроводів та за додаткового захисту грунту тунельними укриттями, одержано її числові розв'язки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.331 + П062.359

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пінчук О. П. 
Особливості обліку основних засобів з податкової точки зору при перехідних положеннях на залізничному транспорті / О. П. Пінчук, І. Г. Недова // Проблеми економіки трансп. : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 6. - С. 112-118. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - розкриття перехідних положень у бухгалтерському та податковому обліку основних засобів на залізничному транспорті за умов його реформування. Методологічною основою роботи є концепції та положення бухгалтерського, податкового обліку, праці провідних вчених та фахівців з проблем гармонізації обліку основних засобів. Запропоновано найбільш доцільні за сучасних економічних умов шляхи фінансування інвестиційної діяльності залізничного транспорту у разі переходу на його акціонерну форму господарювання. Досліджено особливості обліку основних засобів на залізничному транспорті у контексті змін бухгалтерського та податкового законодавства за умов реформування Укрзалізниці. Незважаючи на значне зближення положень бухгалтерського і податкового обліку основних засобів, нормативно-правове регулювання обліку основних засобів потребує доопрацювання з метою подальшої його гармонізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)237.2-145.711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Чепурний М. М. 
Гідравлічні втрати в двофазних турбулентних кільцевих потоках / М. М. Чепурний, В. В. Бужинський, О. Ю. Пінчук, Н. Д. Степанова // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2000. - № 2. - С. 41-43. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Виведено аналітичні формули для визначення коефіцієнтів опору та профілів швидкостей компонент у турбулентних течіях рідкої плівки та газу у вертикальних трубах. Отримані залежності узгоджуються з експериментальними даними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж123.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Чепурний М. М. 
Закономірності теплообміну в дисперсних газорідинних потоках з фазовими переходами / М. М. Чепурний, С. Й. Ткаченко, О. Ю. Пінчук // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 1998. - № 3. - С. 40-42. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Исследованы закономерности теплообмена при введении в газовый поток мелкодисперсной жидкой фазы. Определено влияние основных критериев на интенсивность теплообмена. Получена удобная формула, описывающая процесс теплообмена в рассматриваемых потоках.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Чепурний М. М. 
Особливості течії рідини в перехідній зоні / М. М. Чепурний, Є. П. Ларюшкін, О. Ю. Пінчук // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 1998. - № 4. - С. 106-108. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Предложена модель, в соответствии с которой течение жидкости в переходной зоне рассматривается как аналог ламинарного течения с учетом турбулизации потока. Определены основные гидродинамические характеристики течения, включая коэффициенты гидравлического трения.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.317

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського