Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Радзіховська Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Радзіховська Н.С. 
Сексуальна дисфункція у хворих на розсіяний склероз різної тяжкості і тривалості / Н.С. Радзіховська, Л. І. Соколова // Укр. неврол. журн.. - 2014. - № 1. - С. 75-80. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25 + Р698 + Р705.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Бойко М. І. 
Сексуальна дисфункція у хворих на розсіяний склероз / М. І. Бойко, Н. С. Радзіховська // Урологія. - 2015. - 19, № 1. - С. 46-52. - Библиогр.: с.51-52 - укp.

Обстежено 176 людей, із них 123 хворих на розсіяний склероз (РС) (63 жінки та 60 чоловіків) та 53 здорових. Також протестовані партнери хворих жінок. Середній вік хворих становив (32,8 ± 6,5) року, середня тривалість хвороби становила - (6,2 ± 4,9) року, ступінь інвалідизації за шкалою EDSS - (3,3 ± 1,5) бала. Середній вік здорових досліджуваних становив (28,5 ± 8,8) року, ступінь інвалідизації за шкалою EDSS - 0 балів. Хворим та здоровим проведено комплексне клініко-неврологічне обстеження та анонімне тестування за допомогою опитувальників (MFSQ, IIEF, SEAR). Порушення сексуальної функції (СФ) виявлено у 74,8 % обстежених хворих, у 37-ми (61,7 %) чоловіків та 55-ти (87,3 %) жінок. У чоловіків, хворих на РС, виявлено достовірне зниження еректильної функції та статистично незначуще зниження решти показників СФ після 36 років. У хворих жінок виявлено достовірне зниження сексуального бажання та погіршення СФ у цілому за усіма показниками після 36 років. Відмічено статистично незначуще погіршення якості сексуальних відносин з віком у хворих чоловіків та жінок. У чоловіків та жінок, хворих на РС, виявлено зниження СФ і погіршення якості сексуальних відносин між партнерами після 36 років.

Обследовано 176 людей, из них 123 больных на рассеяный склероз (РС) (63 женщины и 60 мужчин) и 53 здоровых. Также протестированы партнеры больных женщин. Средний возраст больных составил (32,8 ± 6,5) лет, средняя продолжительность заболевания - (6,2 ± 4,9) года, степень инвалидизации по шкале EDSS - (3,3 ± 1,5) балла. Средний возраст здоровых составил (28,5 ± 8,8) лет, степень инвалидизации по шкале EDSS - 0 баллов. Больным и здоровым проведены комплексное клинико-неврологическое обследование и анонимное тестирование с помощью опросников (MFSQ, IIEF, SEAR). Нарушения сексуальной функции (СФ) обнаружены у 74,8 % обследованных больных, у 37-ми (61,7 %) мужчин и 55-ти (87,3 %) женщин. У больных мужчин обнаружены достоверное ухудшение эректильной функции и снижение СФ по остальным показателям после 36 лет. У женщин обнаружены достоверное снижение сексуального желания и ухудшение СФ по другим показателям после 36 лет. Отмечено статистически незначимое ухудшение качества сексуальных отношений с возрастом у больных мужчин и женщин. У мужчин и женщин, больных РС, обнаружено снижение СФ и ухудшение качества сексуальных отношений между партнерами после 36 лет.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25 + Р705.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бойко М. І. 
Лікування сексуальної дисфункції інгібіторами фосфодіестерази 5 у чоловіків, хворих на розсіяний склероз / М. І. Бойко, Н. С. Радзіховська // Урологія. - 2015. - 19, № 3. - С. 178-182. - укp.

Обстежено 60 хворих чоловіків на розсіяний склероз, віком від 19-ти до 46-ти років. Хворим проведено комплексне клініко-неврологічне обстеження з оцінкою неврологічного дефіциту за шкалою (EDSS) і анонімне тестування за допомогою опитувальників за шкалами для визначення стану сексуальної функції (IIEF, SEAR). Порушення сексуальної функції виявлено у 61,7 % чоловіків, які виявлялися у вигляді зниження бажання, збудження, порушення оргазму. Зниження якості відносин між сексуальними партнерами зазначалося у 36,7% хворих на розсіяний склероз. Виявлено поліпшення сексуальної функції у хворих основної групи після проведеного лікування інгібіторами фосфодіестерази 5, що було статистично значущим за всіма показниками. Під час дослідження якості сексуальних стосунків між партнерами виявлено покращення партнерських стосунків після лікування в цілому та достовірне підвищення якості сексуального задоволення у відношеннях та загального задоволення у стосунках.

Обследованы 60 мужчин, больных рассеянным склерозом в возрасте от 19-ти до 46-ти лет. Больным проведены комплексное клинико-неврологическое обследование с оценкой неврологического дефицита по шкале (EDSS) и анонимное тестирование с помощью опросников по шкалам для определения состояния сексуальной функции (IIEF, SEAR). Нарушение сексуальной функции выявлено у 61,7 % мужчин, которые проявлялись в виде снижения желания, возбуждения, нарушения оргазма. Снижение качества отношений между сексуальными партнерами отмечалось у 36,7 % больных рассеянным склерозом. Обнаружено улучшение сексуальной функции у больных основной группы после проведенного лечения ингибиторами фосфодиэстеразы 5, что было статистически значимым по всем показателям. В ходе исследования качества сексуальных отношений между партнерами выявлено улучшение партнерских отношений после лечения в целом, а также достоверное повышение качества сексуального удовольствия и общего удовлетворения в отношениях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.023-5 + Р627.016.25 + Р705.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Радзіховська Н. С. 
Сексуальна дисфункція у хворих на розсіяний склероз, залежність від перебігу захворювання та лікування : автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н. С. Радзіховська; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - Київ, 2017. - 19 c. - укp.

На основі результатів комплексного клініко-неврологічного обстеження з використанням міжнародних адаптованих опитувальників для сексуальної функції (СФ), психологічного дослідження у 160 пацієнтів хворих з ремітуючо-рецидивуючим розсіяним склерозом (РРРС) та вторинно-прогресуючим розсіяним склерозом (ВПРС) вивчено поширеність сексуальної дисфункції (СД) (у 48,7 % хворих на розсіяний склероз (РС) виявляються легкі розлади, у 36,2 % хворих - помірні та у 15,0 % хворих - тяжкі розлади СД); структуру та особливості порушення СФ у даної когорти хворих (у чоловіків частіше знижується лібідо і еректильна функція (80 - 100 %), рідше функція оргазму (24 - 52 %), а у хворих жінок найчастіше відмічається аноргазмія (90 - 100 %), знижується лібідо і збудження (71 - 94 %), у третини погіршується вагінальна любрикація). Вперше встановлено, що основними чинниками, які погіршують СФ у хворих жінок з РС, є рівень неврологічного дефіциту, когнітивні порушення. Прояви тривоги та депресії, втома, розлади сечовипускання більше впливають на СФ жінок з РРРС. У хворих чоловіків з РС даними чинниками є рівень неврологічного дефіциту та втома. Тривожні розлади та депресія мають більший вплив на СФ у чоловіків з РРРС, а когнітивні порушення та розлади сечовипускання з ВПРС. Також дані фактори негативно впливають на партнерські стосунки хворих. Визначено порогові значення чинників для прогнозування розвитку порушень СФ у хворих на РС. Встановлено зворотній кореляційний зв'язок між вогнищами демієлінізації за даними магнітно-резонансної картини головного мозку і показниками СФ та поведінки із сексуальним партнером у хворих обох тендерних груп.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25 + Р705.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428375 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського