Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Свістільнік Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Свістільнік Р. В. 
Загальноадаптивні реакції організму при гострих менінгітах у дітей / Р. В. Свістільнік // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 118. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Свістільнік Р. В. 
Сучасні погляди на патогенез розвитку гострих нейроінфекцій / Р. В. Свістільнік, Л. В. Пипа, Т. В. Свістільнік // Укр. неврол. журн. - 2008. - № 2. - С. 91-97. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Наведено огляд літератури щодо результатів клінічних, генетичних та експериментальних досліджень, особливостей патогенезу розвитку нейроінфекцій. Обговорено перспективи подальших досліджень з вивчення основних механізмів виникнення нейроінфекцій та можливого впливу на їх формування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.16-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Свістільнік Р. В. 
Клініко-морфологічні і метаболічні порушення при гострих менінгітах у дітей та методи їх корекції : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / Р. В. Свістільнік; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. - К., 2010. - 24 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пипа Л. В. 
Первинний головний біль та епізодичні синдроми асоційовані з мігренню: клініка, діагностика, лікування з позиції доказової медицини : навч.-метод. посіб. для системи післядиплом. освіти лікарів / Л. В. Пипа, Р. В. Свістільнік, В. А. Поліщук, Ю. М. Лисиця; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Хмельницький : Цюпак А.А., 2015. - 236 c. - Бібліогр.: с. 228-236 - укp.

Розкрито зміст поняття мігрені. Розглянуто особливості клініки, критерії діагностики, методи лікування та профілактики первинних цефалгій і епізодичних синдромів асоційованих з мігренню, які переважно зустрічаються у дітей. Наведено алгоритми діагностики, лікування та профілактики головного болю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-324.22 я73 + Р628.063.05 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пипа Л. В. 
Соматоформні (психосоматичні) розлади у дітей. Актуальність проблеми в сучасній педіатричній практиці. (Ч. I) / Л. В. Пипа, Ю. М. Лисиця, Р. В. Свістільнік // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 2. - С. 123-128. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Наведено аналітичний огляд світової літератури; висвітлено актуальність, сучасні погляди на патогенез, клініку, діагностичні критерії соматоформних розладів у дітей і підлітків та соціальне значення цих захворювань. Розглянуто ключові рекомендації щодо лікування і профілактики соматоформних розладів у дітей та підлітків згідно з останніми світовими рекомендаціями, заснованими на доказовій медицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пипа Л. В. 
Соматоформні (психосоматичні) розлади у дітей. Актуальність проблеми в сучасній педіатричній практиці. (Ч. II) / Л. В. Пипа, Ю. М. Лисиця, Р. В. Свістільнік // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 4. - С. 135-139. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Проведено аналітичний огляд світової літератури, у якій висвітлено актуальність, сучасні погляди на патогенез, клініку, діагностичні критерії соматоформних розладів у дітей і підлітків та соціальне значення цих захворювань. Розглянуто методи лікування і профілактики соматоформних розладів у дітей та підлітків згідно з останніми світовими рекомендаціями, заснованими на принципах доказової медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пипа Л. В. 
Депресія й пов'язана з нею суїцидальна поведінка в дітей і підлітків: сучасні уявлення і стан проблеми. Ч. 1 / Л. В. Пипа, С. В. Римша, Р. В. Свістільнік, Ю. М. Лисиця // Здоровье ребенка. - 2014. - № 6. - С. 92-99. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Проведено аналітичний огляд світової літератури, у якій висвітлено епідеміологію, етіологію, сучасні погляди на патогенез, клініку, діагностичні критерії депресивного розладу в дітей та підлітків, а також пов'язану з ним суїцидальну поведінку та соціальне значення цього захворювання і його наслідків. Розглянуто ключові рекомендації з лікування й профілактики депресії в дітей та підлітків згідно з останніми Європейськими та Американськими рекомендаціями, що грунтуються на позиції доказової медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Римша С. В. 
Депресія й пов'язана з нею суїцидальна поведінка в дітей і підлітків: сучасні уявлення і стан проблеми. Ч. 2 / С. В. Римша, Л. В. Пипа, Р. В. Свістільнік, Ю. М. Лисиця // Здоровье ребенка. - 2014. - № 7. - С. 56-70. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Проведено аналітичний огляд світової літератури, у якій висвітлено епідеміологію, етіологію, сучасні погляди на патогенез, клініку, діагностичні критерії депресивного розладу в дітей та підлітків, а також пов'язану з ним суїцидальну поведінку та соціальне значення цього захворювання і його наслідків. Розглянуто ключові рекомендації з лікування та профілактики депресії в дітей і підлітків згідно з останніми європейськими й американськими рекомендаціями, що грунтуються на позиції доказової медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пипа Л. В. 
Клініко-епідеміологічна характеристика мігрені та епізодичних синдромів, що можуть бути асоційовані з мігренню, у дітей у Хмельницькій області на основі ретроспективного дослідження / Л. В. Пипа, Р. В. Свістільнік, С. П. Московко, В. І. Руда, Ю. М. Лисиця // Междунар. неврол. журн.. - 2017. - № 6. - С. 27-32. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Надано результати ретроспективного дослідження поширеності й клінічних особливостей мігрені та епізодичних синдромів, що можуть бути асоційовані з мігренню, на основі аналізу 9469 історій хвороби дітей віком до 18 років, які лікувались у неврологічному, гастроентерологічному й ендокринологічному відділеннях Хмельницької обласної дитячої лікарні за період 2010 - 2014 рр. Під час дослідження додатково до визначення окремої патології з епізодичним перебігом і відсутності органічних змін при обстеженні використовувався критеріальний підхід для діагностики захворювань мігренозного спектра на основі Міжнародної класифікації головного болю III перегляду ((МКГБ-III; beta version) за 2013 рік. Під час аналізу було виявлено 155 історій хвороби (65 хлопчиків і 90 дівчаток), симптоми в яких збіглися з критеріями діагнозу мігрені та епізодичних синдромів, що можуть бути асоційовані з мігренню. Отримані дані свідчать про дуже низький рівень діагностики даної патології (0,21 % від усіх неврологічних діагнозів). Після використання критеріального підходу частка їх у структурі неврологічної патології зросла до 4,67 %. Типові симптоми мігрені часто інтерпретуються в межах діагнозу "вегетосудинна дистонія". У структурі діагнозу вегетосудинної дистонії мігрень становила 15,5 %. Практично відсутня була діагностика періодичних синдромів, асоційованих із мігренню. Виявлено, що синдром циклічного блювання й абдомінальна мігрень часто можуть приховуватися під діагнозом "ацетонемічний синдром" або "функціональна диспепсія". При використанні критеріїв МКГБ-III (beta version) у структурі функціональної диспепсії синдром циклічної блювоти становив 2,8 %, а абдомінальної мігрені - 7,6 %. У структурі первинного ацетонемічного синдрому частка синдрому циклічного блювання була значною - 23,4 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063.05 + Р11(4УКР-4ХМЕ)026.426.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Юзвишина О. В. 
Астенічний синдром і його корекція в структурі тривожно-депресивних розладів / О. В. Юзвишина, Р. В. Свістільнік // Артер. гипертензия. - 2017. - № 3. - С. 9-14. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведене дослідження показало наявність астенічного синдрому (АС) різного ступеня вираженості в структурі тривожно-депресивного розладу і його вплив на соціальне функціонування та працездатність хворих. З метою корекції АС у пацієнтів до комплексної терапії тривожно-депресивного розладу було включено препарат тризипін лонг 750 мг, завдяки чому у хворих основної групи у порівнянні з контрольною групою достовірно швидше досягався регрес клінічних проявів астенії, що сприяло покращанню функціональної активності та більш швидкій стабілізації вегетативних порушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р64-329

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Свістільнік Р. В. 
Сучасні особливості підготовки та викладання циклу "Неврологія" у лікарів-інтернів зі спеціальності "Загальна практика - сімейна медицина" / Р. В. Свістільнік, О. О. Гордійчук, Г. С. Московко, А. Г. Корнійчук // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 3. - С. 160-165. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати сучасні особливості викладання курсу неврології в лікарів-інтернів за фахом "Загальна практика - сімейна медицина" на кафедрі неврології та нейрохірургії факультету післядипломної освіти (ФПО) Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, визначити проблемні питання і перспективи подальшого розвитку. Навчальний процес на кафедрі відбувається згідно з програмою навчання в інтернатурі за спеціальністю "Загальна практика - сімейна медицина", де курсу неврології відведено 72 навчальних години. Для покращання засвоєння матеріалу і якості викладання на кафедрі використовують різноманітні інноваційні інтерактивні методики, а саме: розбір хворого в невеликій групі лікарів-інтернів (по 2 - 3 чоловіки), кейс-методику (активного проблемно-ситуаційного аналізу), brainstorming (метод імозкового штурмуі) та інші. Найкращим у процесі викладання є поєднання не одної методики, а одночасно декілька, залежно від ситуації. На кафедрі широко використовують сучасні мультимедійні технології та презентації, де лекційний матеріал подається тезисно, наочно і максимально спрощено з акцентом на найбільш необхідну в практичній діяльності інформацію. Використанням на кафедрі новітніх технологій викладання та подання матеріалу сприяє оволодінню всіма необхідними знаннями з неврології в практичній діяльності майбутнього сімейного лікаря та їх використання на користь суспільства. Висновки: для якісного педагогічного процесу в системі післядипломної освіти та підвищення його ефективності за сучасних умов необхідна постійна розробка та впровадження інноваційних методів викладання з використанням світового досвіду. Для покращання засвоєння матеріалу за умов великого інформаційного навантаження слід використовувати сучасні мультимедійні технології та різноманітні педагогічні методики, які підвищують якість навчального процесу та засвоєнню поданої інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62 р3

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лисиця Ю. М. 
Клінічні "маски" соматоформних розладів кардіореспіраторної системи і больових та неспецифічних соматоформних розладів, асоційованих з афективними станами, у дітей / Ю. М. Лисиця, Л. В. Пипа, Р. В. Свістільнік, І. В. Одарчук // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 8. - С. 33-40. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити особливості клінічних проявів соматоформних розладів (СР) з боку кардіореспіраторної системи (КРС) і больових та неспецифічних СР (БНСР), а також зв'язок їх виникнення з афективними станами у дітей підліткового віку. Обстежено 48 дітей із СР з боку КРС і 41 дитину з СР з БНСР. Середній вік дітей становив 14,1 +- 4,72 року; хлопців було 52,8 % (n = 47), дівчат - 47,2 % (n = 42). Для дослідження тривоги використовували тест Спілбергера. Для діагностики депресії використовували запитальник дитячої депресії M. Kovacs (1992). Достовірність оцінювали за допомогою t-критерію Стьюдента. СР із боку КРС найчастіше виявлявся у хлопців (58,3 %) переважно сільської місцевості (62,5 %). Найчастіше СР із боку КРС у хлопців проявлявся транзиторним підвищенням АТ (100 %), головним болем (75 %) і серцебиттям із переважанням тахікардії (75 %), тоді як у дівчат достовірно частіше зустрічалась стомлюваність (71,4 %) і гіпотензія з синкопальними станами (57,1 %). У 29,2 % дітей із СР з боку КРС виявлено депресію і в 87,5 % дітей виявлено клінічно виражену тривогу. БНСР хворіли переважно діти раннього підліткового віку - 23 (56,1 %), які найчастіше (82,9 %) проявлялись неспецифічними стійкими больовими синдромами (головним болем, артралгіями, синдромом фіброміалгії, болем у спині тощо), друге рангове місце посіли терморегуляторні порушення (43,9 %) та астенічний синдром (34,2 %). Серед хворих на БНСР у 48,8 % дітей була діагностована депресія і у 95,1 % - виразна тривога. Встановлено, що депресивні порушення, а також тривожні розлади можуть бути одним із ключових факторів виникнення СР у дітей і проявлятись різноманітними соматичними "масками" у вигляді функціональних розладів органів і систем, стійкими больовими синдромами, ускладнюючи діагностику та ефективність лікування. Найчастішим проявом депресії у хворих на СР з боку КРС і БНСР була ангедонія (64,3 і 65,0 % відповідно). Рідше ключовим симптомом депресії був знижений настрій (7,1 і 5,0 % відповідно). Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом установи. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей (або їхніх опікунів). Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410 + Р733.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лисиця Ю. М. 
Клінічні "маски" соматоформних розладів кардіореспіраторної системи і больових та неспецифічних соматоформних розладів, асоційованих з афективними станами, у дітей / Ю. М. Лисиця, Л. В. Пипа, Р. В. Свістільнік, І. В. Одарчук // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 8. - С. 33-40. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити особливості клінічних проявів соматоформних розладів (СР) з боку кардіореспіраторної системи (КРС) і больових та неспецифічних СР (БНСР), а також зв'язок їх виникнення з афективними станами у дітей підліткового віку. Обстежено 48 дітей із СР з боку КРС і 41 дитину з СР з БНСР. Середній вік дітей становив 14,1 +- 4,72 року; хлопців було 52,8 % (n = 47), дівчат - 47,2 % (n = 42). Для дослідження тривоги використовували тест Спілбергера. Для діагностики депресії використовували запитальник дитячої депресії M. Kovacs (1992). Достовірність оцінювали за допомогою t-критерію Стьюдента. СР із боку КРС найчастіше виявлявся у хлопців (58,3 %) переважно сільської місцевості (62,5 %). Найчастіше СР із боку КРС у хлопців проявлявся транзиторним підвищенням АТ (100 %), головним болем (75 %) і серцебиттям із переважанням тахікардії (75 %), тоді як у дівчат достовірно частіше зустрічалась стомлюваність (71,4 %) і гіпотензія з синкопальними станами (57,1 %). У 29,2 % дітей із СР з боку КРС виявлено депресію і в 87,5 % дітей виявлено клінічно виражену тривогу. БНСР хворіли переважно діти раннього підліткового віку - 23 (56,1 %), які найчастіше (82,9 %) проявлялись неспецифічними стійкими больовими синдромами (головним болем, артралгіями, синдромом фіброміалгії, болем у спині тощо), друге рангове місце посіли терморегуляторні порушення (43,9 %) та астенічний синдром (34,2 %). Серед хворих на БНСР у 48,8 % дітей була діагностована депресія і у 95,1 % - виразна тривога. Встановлено, що депресивні порушення, а також тривожні розлади можуть бути одним із ключових факторів виникнення СР у дітей і проявлятись різноманітними соматичними "масками" у вигляді функціональних розладів органів і систем, стійкими больовими синдромами, ускладнюючи діагностику та ефективність лікування. Найчастішим проявом депресії у хворих на СР з боку КРС і БНСР була ангедонія (64,3 і 65,0 % відповідно). Рідше ключовим симптомом депресії був знижений настрій (7,1 і 5,0 % відповідно). Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом установи. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей (або їхніх опікунів). Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410 + Р733.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Свістільнік Р. В. 
Сучасні концепції виникнення болю та можливості його подолання в загальній лікарській практиці / Р. В. Свістільнік // Міжнар. неврол. журн. - 2020. - 16, № 7. - С. 61-69. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Наведено сучасні уявлення про механізми виникнення больового синдрому, його клінічні прояви та різновиди згідно з останніми опублікованими даними Міжнародної асоціації з вивчення болю. Оскільки в клінічній практиці найбільш часто зустрічається ноцицептивний тип болю або його комбінації з невропатичним і ноципластичним болем, було проведено аналіз ефективності його лікування з використанням нестероїдних протизапальних засобів, особливо модифікованого неселективного інгібітору циклооксигеназ декскетопрофену (Сертофен), та ефективності останнього в лікуванні гострого больового синдрому порівняно з іншими нестероїдними протизапальними засобами. Під час різноманітних досліджень було встановлено, що одноразові та повторні дози декскетопрофену трометамолу забезпечують ефективне знеболювання при лікуванні гострого больового синдрому різного походження та ступеня тяжкості, а також мають сприятливий профіль безпеки та переносимості, що обумовлює його широке використання як на стаціонарному, так і на амбулаторному рівні, включаючи використання у поліморбідних пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-324.21 + Р281.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Освіта для сталого майбутнього: екологічні, технологічні, економічні і соціокультурні питання : колект. монографія / О. А. Андреєва, О. О. Андрійко, Д. О. Антоненко, В. І. Бессарабов, А. В. Бишовець, Д. М. Бойчук, Т. О. Букорос, Є. С. Булгаков, О. О. Бутенко, Т. М. Василінич, А. Р. Вахітов, Л. М. Вахітова, А. О. Верещак, Р. А. Веселовський, І. Ю. Вишталюк, Н. Є. Власенко, Р. О. Гамоцький, С. Г. Глабець, І. О. Грецький, А. М. Гриценко, Я. М. Грищенко, Н. Б. Грущак, Н. М. Грущинська, М. І. Гук, В. А. Денисюк, М. С. Деребчинська, Ю. Є. Єршова, О. Г. Жукова, А. В. Заєць, Р. О. Залєвська, А. О. Зульфігаров, М. В. Іваськів, І. С. Ільченко, О. В. Іщенко, К. В. Калафат, О. О. Калініченко, А. О. Касич, Д. М. Кириленко, А. А. Кириченко, О. В. Кислова, І. В. Коваленко, І. О. Коваленко, В. В. Козлов, А. І. Колодій, І. В. Копитіна, І. М. Костишин, М. М. Котляр, Т. І. Кривомаз, О. А. Крюкова, І. С. Кузеванова, А. В. Курушкіна, І. Я. Кухта, І. В. Лісовська, І. А. Ліясов, О. О. Луцій, І. О. Ляшок, М. В. Макаренко, І. С. Макєєва, Д. О. Малишко, А. І. Мельник, А. Л. Мельниченко, В. Д. Мишак, Р. В. Множинська, О. Р. Мокроусова, В. В. Морін, Р. М. Москаль, В. В. Мужев, М. А. Музиченко, М. В. Мусієнко, Д. С. Новак, А.-М. В. Олексієнко, І. В. Опанащук, С. І. Осауленко, О. А. Осипенко, О. А. Охмат, І. В. Охріменко, О. В. Павлій, Н. В. Панченко, Д. В. Патлун, В. П. Плаван, В. С. Погребець, М. М. Полушкін, Л. Р. Посмітюх, В. А. Потаскалов, С. В. Пристинський, Л. В. Розвора, Є. О. Романюк, І. М. Рубан, А. М. Савченко, Б. М. Савченко, А. П. Савчук, Б. П. Савчук, Г. В. Сакалова, Р. В. Свістільнік, В. В. Семиног, В. В. Скідан, О. О. Слєпцов, Н. В. Сова, В. А. Соколовський, А. О. Стоцький, О. П. Сумська, Н. А. Таран, Н. В. Тарасенко, Т. М. Ткаченко, Т. Р. Федорів, І. В. Фролова, В. Г. Хоменко, А. М. Циба, В. В. Черниш, О. В. Черниш, Д. О. Шакун, О. А. Шидловська, В. І. Шологон, Р. О. Шуляк, Л. Г. Щербакова, Т. Г. Щербатюк, І. Б. Юнгін, О. С. Юнгін, Д. В. Яковенко; ред.: В. П. Плаван, А. О. Касич, О. О. Бутенко; Київський національний університет технологій та дизайну. - Київ : КНУТД, 2024. - 307 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Розглянуто питання сталого розвитку економіки та підприємництва, співпраці освіти, науки, бізнесу та громадських інституцій у контексті цілей сталого розвитку. Зауважено, що однією з передумов сталого майбутнього є інноваційний розвиток технологій та енергетична безпека, зокрема на особливу увагу заслуговують технології захисту навколишнього середовища та переробки відходів. Увагу приділено соціокультурним питанням сталого розвитку, зокрема акцентовано на впровадженні концепції кліматичної нейтральності в діяльність закладів освіти. Розглянуто зелене будівництво у відновленні України; імплементацію екологічних норм ЄС в законодавство України як елемент сталого екологічного розвитку. Запропоновано екологічні підходи при виборі полімерної матриці для композитних екрануючих покриттів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870295 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського