Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Турчина І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Турчина І. В. 
Програма житлових субсидій: проблема ефективності / І. В. Турчина // Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна. Соціол. дослідж. сучас. сусп-ва: методологія, теорія, методи. - 2000. - № 462. - С. 105-109. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто першу широкомасштабну цільову державну програму житлових субсидій. Проаналізовано досвід закордонних країн у вирішенні житлових проблем, розглянуто можливість його застосування з урахуванням специфіки сучасної ситуації в Україні. Використано матеріали соціологічного дослідження, проведеного у Харківському регіоні 1998 р. Висвітлено фактори, що знижують ефективність даної програми. Наведено рекомендації щодо удосконалення програми житлових субсидій у регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)441.218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Турчина І. С. 
Проблеми української національної освіти в педагогічній спадщині О. Кониського (1836 - 1900 рр.) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. С. Турчина; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. - Чернігів, 2010. - 20 c. - укp.

Розглянуто основні чинники, які сприяли формуванню світоглядних засад О. Кониського, мали вплив на становлення його як свідомого українця, культурно-просвітнього, громадського діяча та педагога. Проаналізовано біографію педагога, виокремлено та досліджено основні етапи та напрями його просвітницько-громадської діяльності. Розкрито погляди педагога на проблеми української національної освіти: мету та завдання національної освіти та національного виховання, принципи навчання та національного виховання, методи та засоби навчання та виховання рідною мовою, розробку україномовних підручників, роль і місце вчителя української народної школи, питання жіночої освіти. Розкрито внесок педагога у заснування Наукового товариства ім. Шевченка, розкрито його роль у становленні та розвитку шевченкознавства, висвітлено проблеми національної освіти в публіцистиці О. Кониського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)51-8 Кониський, О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ільїнська І. Ф. 
Вплив піобактеріофага на стан імунної системи хворих на бронхіальну астму при його застосуванні на тлі базисної терапії / І. Ф. Ільїнська, Ю. І. Фещенко, Л. М. Курик, І. П. Турчина // Сімейна медицина. - 2014. - № 2. - С. 112-117. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Викладено результати дослідження впливу піобактеріофага на стан системного імунітету у хворих на бронхіальну астму з колонізацією дихальних шляхів умовно-патогенною мікрофлорою. Доведено, що додавання піобактеріофаг до комплексної базисної терапії призводить до поліпшення показників системного імунітету у досліджуваних хворих, що проявляється більш вираженою нормалізацією лейкограми, збільшенням чисельності Т-клітин, переважно за рахунок нормалізації вмісту Т-супресорів/кілерів, а також зниженням рівнів кисневозалежного метаболізму нейтрофільних гранулоцитів і моноцитів, що свідчить про зменшення активності запального процесу. Проте у хворих, які додатково отримували піобактеріофаг, незначно зростає рівень IgE і посилюється дисімуноглобулінемія, що необхідно враховувати при його призначенні пацієнтам з бронхіальною астмою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Турчина І. П. 
Клінічна ефективність застосування піобактеріофага в комплексному лікуванні хворих на бронхіальну астму з колонізацією верхніх дихальних шляхів умовно-патогенною мікрофлорою / І. П. Турчина // Сімейна медицина. - 2014. - № 4. - С. 116-121. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Встановлено, що включення полівалентного піобактеріофага в комплексну терапію хворих на бронхіальну астму (БА) з колонізацією дихальних шляхів умовно-патогенною мікрофлорою протягом 1 міс приводить до зменшення вираженості симптомів БА (за даними щоденників самоспостереження), ерадикації патогенних мікроорганізмів на слизовій оболонці верхніх дихальних шляхів (носова порожнина, зів), зниження частоти загострень БА і продовження ремісії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Фещенко Ю. І. 
Особливості перебігу бронхіальної астми у хворих з інфікованістю нижніх дихальних шляхів умовно-патогенними бактеріями / Ю. І. Фещенко, О. М. Рекалова, Ж. Б. Бегоулева, Л. В. Ролік, Н. В. Пархоменко, Н. А. Примушко, І. А. Турчина, І. Ф. Ільїнська, І. В. Копосова, С. Г. Ясир // Астма та алергія. - 2007. - № 1/2. - С. 187-188. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Фещенко Ю. І. 
Особливості перебігу бронхіальної астми у хворих із позитивною шкірною чутливістю до пліснявих мікроміцетів / Ю. І. Фещенко, О. М. Рекалова, Ж. Б. Бегоулева, І. П. Турчина, І. Ф. Ільїнська, С. Г. Ясир, В. М. Петишкіна // Астма та алергія. - 2007. - № 1/2. - С. 38-43. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3 + Р601.3 + Р41,2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24000 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Фещенко Ю. І. 
Гінгколіди та білобаліди: нові перспективи застосування хворими на бронхіальну астму / Ю. І. Фещенко, Н. А. Примушко, Н. В. Пархоменко, Л. М. Курик, О. А. Канарський, І. П. Турчина, О. І. Крилач // Сімейна медицина. - 2016. - № 2. - С. 141-144. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Турчина І. П. 
Ефективність комбінації індуктора інтерферону в поєднанні з полівалентним піобактеріофагом у комплексному лікуванні хворих на персистуючу бронхіальну астму середнього ступеня тяжкості : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / І. П. Турчина; НАМН України, Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського. - Київ, 2017. - 16, [1] c. - укp.

Вирішено актуальне завдання сучасної пульмонології - підвищення ефективності лікування хворих на бронхіальну астму (БА) з колонізацією дихальних шляхів умовно-патогенною мікрофлорою шляхом застосування у комплексній терапії комбінації імуномодулятора та протимікробного препарату полівалентного піобактеріофагу. Установлено, що у хворих на персистуючу БА середнього ступеня тяжкості спостерігається інтенсивна бактеріальна колонізація верхніх дихальних шляхів патогенною й умовно-патогенною мікрофлорою. Доведено, що колонізація дихальних шляхів умовно-патогенною мікрофлорою негативно впливає на перебіг БА: знижує ефективність базисної терапії, спричиняє неконтрольований перебіг захворювання, сприяє його загостренню. Запропоновано новий спосіб лікування хворих на персистуючу БА середнього ступеня тяжкості з колонізацією верхніх дихальних шляхів умовно-патогенною мікрофлорою, який полягає у додатковому призначенні комбінації імуномодулятора (індуктора інтерферону) з протимікробним препаратом полівалентним піобактеріофагом. Розроблений спосіб підвищує ефективність лікування хворих на БА, поліпшує перебіг захворювання за рахунок ерадикації патогенних мікроорганізмів у дихальних шляхах, нормалізації імунологічних показників, зменшення клінічних симптомів астми та потреби у короткодіючих бронхолітиках, поліпшення показників фунції зовнішнього дихання (ФЗД), а також достовірно зменшує частоту загострень хвороби та подовжує період ремісії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429453 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського