Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Удовіка Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Удовіка Н. О. 
Клініко-патогенетична характеристика жінок репродуктивного віку з синдромом хронічної втоми / Н. О. Удовіка, В. М. Фролов // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 4. - С. 150-153. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Изучены клинико-патогенетические особенности синдрома хронической усталости (СХУ) у 82 пациенток репродуктивного возраста, проживающих в экологически неблагоприятном регионе Донбасса. У большинства пациенток выявлены однотипные нарушения со стороны метаболического гомеостаза и иммунного статуса, характеризующиеся повышением уровня "средних молекул" и циркулирующих иммунных комплексов в крови, что указывает на наличие "метаболической интоксикации" и активацию иммунокомплексных реакций. Установлена взаимосвязь между уровнем наиболее патогенных фракций циркулирующих иммунных комплексов, содержанием средних молекул в крови и выраженностью клинической симптоматики СХУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.6 + Р64-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Удовіка Н. О. 
Клініко-патогенетична характеристика та лікування вагітних з пізніми гестозами : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н. О. Удовіка; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 1999. - 20 c. - укp.

Наведено результати комплексного клініко-інструментального, імунологічного та біохімічного обстеження 153 вагітних із пізніми гестозами (ПГВ). Розроблено конкретні критерії щодо об'єднання жінок у групу ризику по виникненню пізніх гестозів для своєчасного проведення їм профілактичних заходів з урахуванням особливостей акушерсько-гінекологічного анамнезу та наявності супутньої соматичної патології. У вагітних з ПГВ виявлено патогенетичну роль синдрому ендогенної інтоксикації, активації пероксидації ліпідів та пригнічення активності ферментів системи антиоксидантного захисту в патогенезі гестозів. У більшості обстежених жінок встановлено наявність вторинних імунодефіцитних станів переважно за відносним гіпосупресорним варіантом, активацію аутоімунних і імунокомплексних реакцій, зниження показників фагоцитарної активності моноцитів. Патогенетично обгрунтовано доцільність включення комплексу антиоксидантів, ентеросорбентів та імунотропних препаратів до курсу лікування вагітних з ПГВ. Встановлено параметри імунологічних та біохімічних тестів щодо визначення ефективності лікування та прогнозування подальшого перебігу гестозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Луб'яна С. С. 
Вплив глутаргіну на цитокіновий профіль у вагітних, хворих на рецидивуючий генітальний герпес / С. С. Луб'яна, Н. О. Удовіка, М. О. Єрьоменко // Дерматологія та венерологія. - 2005. - № 2. - С. 72-74. - Бібліогр.: с.73 - укp.

Представлено результати застосування "Глутаргін" як препарату, котрий впливає на рівень цитокінового профілю у вагітних, які отримували лікування з приводу рецидиву генітального герпесу після 34-х тижнів гестації. Глутаргін сприяє відновленню цитокінового профілю у вагітних з рецидивом генітального герпесу.

Представлены результаты применения глутаргина в качестве препарата, влияющего на уровень цитокинового профиля у беременных, получавших лечение по поводу рецидива генитального герпеса после 34-недель гестации. Глутаргин способствует восстановлению цитокинового профиля у беременных с рецидивом генитального герпеса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.715.016-52

Шифр НБУВ: Ж15288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Удовіка Н. О. 
Ефективність медичної реабілітації жінок репродуктивного віку із синдромом підвищеної стомленості / Н. О. Удовіка, І. Ю. Романенко, О. О. Лєонов // Лікар. справа. - 2014. - № 3/4. - С. 78-82. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Вивчено ефективність ербісолу в комбінації з лімфоміозотом та ехінацеєю композитум С як медичної реабілітації жінок репродуктивного віку з синдромом підвищеної стомленості (СПС) на фоні хронічної гінекологічної патології. Встановлено, що даний комплекс препаратів сприяє більш шкидкому та ефективному зниженню рівня циркулюючих імунних комплексів у сироватці крові, досягненню стійкої клінічної ремісії захворювання та ліквідації проявів СПС, покращанню якості життя пацієнток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-52 + Р715-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського