Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (21)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Хаустова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Чабан О. С. 
Психосоматична медицина (аспекти діагностики та лікування) / О. С. Чабан, О. О. Хаустова. - К. : Вид. ТОВ "ДСГ Лтд", 2004. - 96 c. - (Б-ка практ. лікаря). - укp.

Розглянуто теоретичні засади психосоматичної медицини, а також особливості розробки психосоматичних взаємозв'язків. Описано діагностичні методи з використанням психологічних тестів. Викладено схему комплексної терапії психосоматичних розладів на підставі поєднання психотерапії, психофармакотерапії та психогігієни. Проаналізовано особливості лікування порушень сну.

Рассмотрены теоретические основы психосоматической медицины, а также особенности разработки психосоматических взаимосвязей. Описаны диагностические методы с использованием психосоматических расстройств на основе объединения психотерапии, психофармакотерапии и психогигиены. Проанализированы особенности лечения нарушений сна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хаустова О. О. 
Метаболічний синдром Х (психосоматичний аспект) / О. О. Хаустова. - К. : Мед. кн., 2009. - 126 c. - (Б-чка практикуюч. лікаря). - Бібліогр.: 650 назв. - укp.

Описано особливості психічних і психосоматичних розладів у пацієнтів з метаболічним синдромом Х (МСХ). Викладено характеристики соціально-психологічної, виробничої та родинної дезадаптації як предикторів та триггерів даного синдрому. Проаналізовано взаємодію психотерапії й психофармакології на різних етапах становлення неповного та повного МСХ, наведено схеми та методи лікування даних розладів.

Описаны особенности психических и психосоматических расстройств у пациентов с метаболическим синдромом Х (МСХ). Представлены характеристики социально-психологической, производственной и семейной дезадаптации как предикторов и триггеров данного синдрома. Проанализировано взаимодействие психотерапии и психофармакологии на разных этапах становления неполного и полного МСХ, приведены схемы и методы лечения данных расстройств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-37 + Р64-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА711240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чабан О. С. 
До питання створення відділення межових станів та соматоформних розладів у структурі загальносоматичної дорожньої лікарні / О. С. Чабан, О. С. Каневський, О. О. Хаустова // Медицина залізнич. трансп. України. - 2003. - № 1. - С. 4-8. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Разработан и предложен проект положения об отделении пограничных состояний и соматоформных расстройств, который рекомендован как основа при создании подобных отделений в регионах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Хаустова О.  
Психосоматична медицина. Психосоматичні розлади в практиці сімейного лікаря / О. Хаустова // Ліки України. - 2005. - № 9. - С. 15-18. - укp.

Зазначено, що з кожним роком у світі зростає кількість психосоматичних розладів, однак не вироблено своєчасних заходів подолання цієї проблеми. У клінічній медицині все більше стверджується погляд, що коло суто "тілесних" порушень скорочується.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хаустова О. О. 
Метаболічний синдром X: сучасний підхід до проблеми комплексного лікування / О. О. Хаустова, Ю. М. Безпалько // Медицина трансп. України. - 2006. - № 1. - С. 76-80. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Образ жизни современного человека непосредственно определяет рост заболеваемости метаболическим синдромом X (MSX). Это подтверждается данными литературы и результатами исследований. Проведенный анализ диагностических маркеров метаболического синдрома X в группе из 316-ти пациентов позволил выделить ряд психотерапевтических "мишеней" и сформулировать принципы лечения. Основной акцент делается на активной трансформации актуальной жизненной стратегии больного.


Ключ. слова: метаболічний синдром X, комплексне лікування
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Хаустова О. О. 
Психічні та психосоматичні розлади у пацієнтів з метаболічним синдромом Х (діагностика, клініка, профілактика, лікування) : автореф. дис... д-ра мед. наук / О. О. Хаустова; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. - К., 2007. - 39 c. - укp.

Комплексно досліджено психічні та психосоматичні розлади у пацієнтів з метаболічним синдромом X (МСХ). Систематизовано етіопатогенетичні закономірності їх формування. Визначено клініко-феноменологічні особливості цих розладів. Розроблено та впроваджено ефективні комплексні методи діагностики та терапії психічних і психосоматичних розладів у пацієнтів з МСX. Обстежено 136 пацієнтів з неповним МСX, 128 - з повним синдромом X та 52 особи - без ознак МСX (контрольна група). На підставі результатів клінічного експерименту запропоновано альтернативну теоретичну модель патогенезу МСX і доведено необхідність визначення психосоціальних чинників його формування. Проведено комплексний клініко-феноменологічний аналіз психічних і психосоматичних розладів у пацієнтів з МСX і системний аналіз виробничої та родинної дезадаптації та особистісних девіацій. Науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено комплексну програму біопсихосоціальної корекції психічних і психосоматичних розладів у пацієнтів з МСX, яка враховує зміну актуальних життєвих стратегій пацієнтів з підвищенням якості життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р410.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Хаустова О. В. 
Розвиток благодійництва у Харкові у другій половині XIX - на початку ХХ ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук / О. В. Хаустова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2006. - 19 c. - укp.

На підставі аналізу та систематизації широкого кола джерел, більшість з яких вперше введено до наукового обігу, досліджено виникнення та розвиток благодійництва у Харкові у другій половині XIX - на початку XX ст. Визначено основні тенденції та особливості благодійної діяльності, спрямованої на допомогу малозабезпеченим верствам населення. Вивчено пріоритетні напрямки, форми та методи надання благодійної допомоги. Розкрито механізм створення, діяльності та фінансування державних, станових, приватних і громадських благодійних установ і закладів. Встановлено результативність благодійних заходів, спрямованих на підтримку нужденних. Виявлено рівень взаємодії державної, громадської та приватної опіки. Доведено, що розвиток благодійництва у Харкові у досліджуваний період досяг значного рівня та відбувався у тісному зв'язку з загальними тенденціями розвитку благодійної справи в імперії, але відрізнявся власними регіональними особливостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)5-7 + У03(4УКР-4ХАР-2Х)502.78

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хаустова О. О. 
Психосоціальні детермінанти в діагностиці психосоматичних розладів ендокринного генезу / О. О. Хаустова // Архів психіатрії. - 2004. - 10, № 2. - С. 38-40. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

В рамках многоосевого подхода к диагностике психических расстройств разработана "Мультимодальная карта обследования психосоматического пациента", содержащая в себе несколько отдельных диагностических блоков. Последующей статистической и аналитической обработке подвергаются данные общей информации, семейного и социального состояния, описания и модального анализа существующих проблем, биологических факторов, психологического тестирования по отобранным методикам. Пилотное исследование 11-ти пациентов свидетельствует о достаточной валидности разработанной карты, что позволяет продолжить исследование.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-435

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Авраменко О. М. 
Новий аспект застосування шкали DIRE у пацієнтів із хронічним больовим синдромом / О. М. Авраменко, О. О. Хаустова // Укр. мед. часоп.. - 2015. - № 4. - С. 83-87. - Бібліогр.: 86 назв. - укp.

Зазначено, що формування больової поведінки у пацієнтів із хронічним болем залежить від взаємодії ряду біологічних, психологічних і соціальних факторів, серед яких переважає емоційний стан пацієнтів. Внаслідок багатофакторного характеру суб'єктивного сприйняття болю та індивідуальної реакції на нього у деяких пацієнтів із хронічним больовим синдромом (ХБС) формується специфічна больова поведінка, що перешкоджає процесу одужання та подовжує його. Проведено оцінювання предикторів формування больової поведінки у пацієнтів із ХБС залежно від наявності супутніх психічних розладів, таких як великий депресивний розлад (ВДР), генералізований тривожний розлад (ГТР) і тривожно-депресивний розлад (ТДР). Проаналізовано соціально-демографічні характеристики та особливості болю у 135 пацієнтів із ХБС неонкологічного генезу і непсихотичними психічними розладами (НПР) з використанням шкали DIRE. Встановлено, що соціально-демографічні характеристики й окремі особливості ХБС суттєво не впливали на формування больової поведінки. Наявність НПР (БДР, ГТР, ТДР) у підшкалі факторів ризику шкали DIRE достовірно корелює з больовою поведінкою. Загальна оцінка шкали DIRE у зворотній інтерпретації також свідчить про тенденцію до формування больової поведінки (БДР 11,7; ГТР 11,8; ТДР 11,3 vs ХБС 19,0). Результати дослідження вказують на доцільність діагностики НПР (БДР, ГТР, ТРД) у пацієнтів із ХБС для визначення ризику формування больової поведінки, в тому числі шляхом розширення інтерпретації даних шкали DIRE.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р341.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Варецька О. В. 
Розвиток соціальної компетентності вчителя початкової школи у післядипломній освіті : наук.-метод. посіб. / О. В. Варецька, С. Г. Гузенков, О. В. Хаустова, Сирцова, О. І. Тищенко, Л. А. Павленко; Комун. закл. Запоріз. облради "Запоріз. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти". - Вид. 2-ге, без змін. - Запоріжжя : Кругозір, 2016. - 90 c. - укp.

Висвітлено проблему розвитку соціальної компетентності вчителя початкової школи у післядипломному педагогічному процесі, викладено соціокультурні чинники її розвитку. Розкрито поняття громадянської та політичної компетентності освітян. Розглянуто духовні характеристики соціально-професійної, духовної компетентності педагога у взаємодії зі школярами. Увагу приділено питанням формування правової, інноваційної компетентності педагога як умови розвитку його творчого потенціалу. Висвітлено питання інновації у розумінні інформаційно-аналітичної як складової соціальної компетентності вчителя початкової школи за умов трансформації українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.421 + Ч489.514(4УКР)78

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА800711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Хаустова О. О. 
Психосоматичні маски тривоги / О. О. Хаустова // Укр. мед. часоп.. - 2019. - № 4. - С. 53-60. - Бібліогр.: 59 назв. - укp.

Тривожні розлади (ТР) часто поєднуються із соматичними захворюваннями. Соматичні прояви тривоги можуть маскувати наявність соматичної хвороби, що утруднює її ранню діагностику. Клінічні прояви соматичних порушень можуть бути подібними до соматичних симптомів тривоги, маскуючи вже ТР, погіршуючи загальний перебіг хворобливого стану і якість життя пацієнта. З метою клінічної верифікації здорової тривоги, тривожних реакцій і ТР використовують класифікаційні критерії Міжнародної класифікації хвороб-10, DSM-5 і певний алгоритм тестування: шкала самооцінки тривоги; чотиривимірний опитувальник для оцінки дистресу, депресії, тривоги та соматизації 4DSQ; госпітальна шкала тривоги та депресії HADS; шкала тривоги Гамільтона тощо. Терапія ТР відповідно до міжнародних стандартів є поєднанням фармакотерапії та психотерапії, причому психотерапію навіть низької інтенсивності вважають першою лінією терапії за ТР. Провідними методами психотерапії вважають когнітивно-поведінкову терапію та прогресивну релаксацію, але дієві багато інших психотерапевтичних підходів. Стандарти доказової медицини для психофармакотерапії ТР як першої лінії рекомендують селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну та норадреналіну (СІЗЗСН) і прегабалін. Саме прегабалін доцільно застосовувати як терапію першої лінії у пацієнтів з інтелектуальною недостатністю, а також за терапевтичної резистентності до СІЗЗС, СІЗЗСН. З урахуванням позитивного впливу на сон, соматичні компоненти тривоги і больовий синдром його можна рекомендувати до широкого застосування у пацієнтів із тривогою у загальномедичній практиці. Пацієнтам із ТР не слід призначати бензодіазепіни або нейролептики в разі відсутності специфічних клінічних причин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Раннє втручання в психоз (нові діагностичні та терапевтичні парадигми) : колект. монографія / К. В. Аймедов, Ю. О. Асєєва, О. О. Белов, Р. І. Білобривка, В. С. Білоус, С. Р. Влох, П. В. Волошин, Н. В. Данілевська, Є. М. Денисов, М. О. Дрюченко, К. О. Зеленська, Б. Б. Івнєв, А. О. Камінська, Г. М. Кожина, К. А. Косенко, О. В. Кривоногова, Л. В. Малюта, М. В. Маркова, Н. О. Марута, О. І. Осокіна, О. Ю. Плевачук, Г. Г. Путятін, Н. Г. Пшук, Л. В. Рахман, Л. В. Стукан, І. Ф. Тєрьошина, С. Г. Ушенін, О. О. Хаустова, А. Р. Цьона, В. В. Чугунов, Я. В. Шпильовий, Т. Й. Шустерман, Л. М. Юр'єва; ред.: П. В. Волошин, Н. О. Марута. - Харків : Строков Д. В., 2019. - 334, [1] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Охарактеризовано особливості медико-психологічної допомоги жінкам, які перенесли первинний психотичний епізод. Проаналізовано особливості деформації материнсько-дитячої взаємодії та сімейного функціонування в родинах жінок, хворих на параноїдну шизофренію та її психологічна корекція. Досліджено клініко-психопатологічні особливості депресивних порушень у хворих на шизофренію. Висвітлено роль соціально-терапевтичного середовища в ефективності лікування первинного психотичного епізоду. Представлено психокорекцію та профілактику психічної дезадаптації у родичів хворих із первинним психотичним епізодом і перевірено їх ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Комунікативні навички лікаря : підруч. для студентів вищ. мед. навч. закл. та фахівців практ. медицини / О. С. Чабан, О. О. Хаустова, І. А. Коваль, Ц. Б. Абдряхімова, А. Е. Асанова, Д. О. Ассонов, В. Г. Безшейко, А. О. Дорохіна, К. І. Клебан, І. Р. Мухаровська, Г. М. Науменко, А. О. Олійник, В. Ю. Омелянович, Д. М. Сапон, Л. В. Сак, Л. Є. Трачук, І. О. Франкова; ред.: О. С. Чабан. - 2-ге вид., перероб. і допов. - Київ : Заславський О. Ю., 2021. - 433 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розглянуто питання професійної комунікації лікаря з пацієнтом, родиною хворого, у медичному середовищі (з колегами); чинники, що впливають на встановлення та підтримання контакту з пацієнтом у процесі лікувально-діагностичної взаємодії, достатнього для досягнення лікувальних цілей. Увагу приділено тактиці та стратегії у типових ситуаціях лікувально-діагностичної взаємодії, у тому числі коли пацієнти мають особистісні особливості, демонструють ознаки психічного стресу, неадаптивну поведінку. Наведено шляхи профілактики та подолання медичних конфліктів; принципи спілкування з родиною хворого. Розглянуто організацію робочого часу лікаря з позицій тайм-менеджменту, значення професійного розвитку та психологічних компетенцій для виконуваної діяльності; шляхи та засоби профілактики професійної дезадаптації та емоційного вигоряння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) п3 я73-1 + Р11(4УКР) п91 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Чабан О. С. 
Невідкладна допомога в психіатрії та наркології : монографія / О. С. Чабан, О. О. Хаустова, В. Ю. Омелянович; Національний медичний університет імені О. О. Богомольця. - Київ : Медкнига, 2019. - 171 c. - (Бібліотечка практикуючого лікаря). - Бібліогр.: с. 150-156 - укp.

Узагальнено та систематизовано сучасний світовий досвід із надання невідкладної допомоги хворим на розлади психіки, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин. Приділено особливу увагу юридичним аспектам надання невідкладної допомоги в Україні, застосуванню методів фізичного обмеження та ізоляції. Розглянуто клінічну картину невідкладних станів та наведено сучасні схеми їх лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-5,3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Практична психосоматика: депресія : навч. посіб. / О. С. Чабан, О. О. Хаустова, Ц. Б. Абдряхімова, А. Е. Асанова, Д. О. Ассонов, І. А. Коваль, І. Р. Мухаровська, Л. В. Сак, Дар'я Миколаївна Сапон; ред.: О. С. Чабан, О. О. Хаустова. - 2-ге вид., допов. - Київ : Медкнига, 2021. - 215 c. - (Бібліотечка практикуючого лікаря). - Бібліогр.: с. 194-202 - укp.

Узагальнено та систематизовано сучасний світовий досвід із надання допомоги хворим на депресивні розлади. Приділено особливу увагу епідеміології та етіопатогенезу депресії. Розглянуто основні теорії формування депресивних розладів. Продемонстровано можливість їх інтеграції. Розглянуто клінічні особливості та діагностику депресії за клінічними шкалами, а також діагностику окремих депресивних розладів відповідно до класифікацій МКХ-К DSМ-5 та МКХ-11. Наведено сучасні схеми їх лікування, у тому числі у випадках появи резистентності до терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Практична психосоматика: діагностичні шкали : навч. посіб. / О. С. Чабан, О. О. Хаустова, А. Е. Асанова, І. О. Франкова, Д. О. Ассонов, А. О. Дорохіна, С. І. Лагутіна, Л. В. Сак, К. О. Скурат; ред.: О. С. Чабан, О. О. Хаустова. - 3-тє вид., випр. і допов. - Київ : Медкнига, 2021. - 199 c. - (Бібліотечка практикуючого лікаря). - Бібліогр.: с. 185-191 - укp.

Запропоновано діагностичні підходи до курації пацієнтів загальносоматичної та психіатричної практики в умовах сучасного агресивного соціуму. Проаналізовано проблеми гіподіагностики психічних розладів у пацієнтів соматичної практики, особливо за наявності одного або кількох хронічних неінфекційних захворювань. Наведено та пояснено представленість психосоматичних розладів у класифікаціях МКХ-10, DSM 5 та МКХ-11. Описані методи обстеження психосоматичного пацієнта, що дозволяють визначити його схильність до розвитку психосоматичного розладу, верифікувати наявність та ступінь виразності тривоги, ПТСР, депресії, суїцидальних тенденцій, безсоння, болю, втоми, когнітивного дефіциту, порушень міжособистісних відносин тощо. Представлено також оцінку життєстійкості та потреб у реабілітації; надано шкали для визначення тривоги та депресії в постінсультних пацієнтів із вадами комунікації. Представлено методи визначення якості життя психосоматичних пацієнтів,зокрема, розроблені авторами посібника. Окремий підрозділ присвячено діагностиці синдрому емоційного вигоряння. Наведені матеріали дозволяють провести всебічну оцінку основних психопатологічних феноменів задля обґрунтованої подальшої розробки стратегії і тактики комплексної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.1 я73 + Ю948.1 с5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського