Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>A=Шерстюк Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Шерстюк Л. М. 
Клінічні та фізіологічні показники віднятих поросят при додаванні в раціон кам'яної солі / Л. М. Шерстюк, В. П. Бердник // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 6. - С. 54-55. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Встановлено, що в організації повноцінної годівлі тварин важливу роль відіграють мінеральні речовини, зокрема, кам'яна сіль, її відсутність якої раціоні погіршує стан здоров'я, уповільнює ріст і розвиток організму молодняка свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шерстюк Л. М. 
Концентрація активних іонів натрію в деяких тканинах молодняку свиней / Л. М. Шерстюк // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 1. - С. 66-67. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено, що виключення з раціону поросят 4-місячного віку хлориду натрію призводить до зменшення рівня активних іонів натрію в головному мозку, легенях та м'язах тварин, що спричиняє послаблення їх апетиту, в'ялість та уповільнення розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шерстюк Л. М. 
Окремі фізіологічні та клінічні зміни показників організму морських свинок за різного рівня хлориду натрію в раціоні / Л. М. Шерстюк // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 3. - С. 117-119. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Установлено, що в організації повноцінної годівлі тварин важлива роль відводиться мінеральним речовинам, зокрема, хлориду натрію. Його відсутність у раціоні погіршує стан здоров'я, уповільнює ріст та розвиток організму морських свинок.


Індекс рубрикатора НБУВ: П679-451.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Перевозникова Н. И. 
Роль БАД на основе эффективных травяных формул (из истории тибетской медицины) / Н. И. Перевозникова, Е. М. Крепс, Л. Н. Шерстюк // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 1. - С. 175-178. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

В связи с экологической обстановкой в Украине требуется особый подход к здоровью и использованию дополнительных мер оздоровления, восстановления, поддержания и профилактики. Именно поэтому все больше людей обращается к природным компонентам и, соответственно, к продукции в виде биологически активных добавок на основе высокоэффективных травяных формул, основанных на древних тибетских рецептах. Эти препараты содержат вытяжки из растений, произрастающих в Тибете - самом экологически чистом месте на планете. Они эффективны для применения при любых заболеваниях и для профилактики как в гуманитарной медицине, так и в ветеринарии.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.3-264 + Р359.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шерстюк Л. В. 
Диференціація навчання іноземної мови студентів нефілологічних спеціальностей вищих навчальних закладів : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / Л. В. Шерстюк; Криворіз. держ. пед. ун-т. - Кривий Ріг, 2011. - 20 c. - укp.

Проаналізовано проблеми диференціації навчання, визначено її сутність, зміст і види, розроблено технологію комплексної диференціації навчання іноземних мов студентів нефілологічних спеціальностей ВНЗ. Експериментально доведено ефективність запропонованої технології. Проведено кількісний, якісний і статистичний аналіз, що дозволило виявити позитивну тенденцію змін у ціннісному ставленні та утриманні стійкого інтересу до вивчення іноземної мови, збільшенні обсягу знань мовного характеру, свідомому використанні набутих умінь і навичок комунікативної поведінки у повсякденному, академічному та професійному спілкуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шерстюк Л. Л. 
Роль недиференційованої дисплазії сполучної тканини у розвитку артеріальної гіпертензії у хворих на цукровий діабет 2-го типу / Л. Л. Шерстюк // Медицина неотлож. состояний. - 2018. - № 7. - С. 65-69. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено результати дослідження частоти та структури артеріальної гіпертензії (АГ) у хворих на цукровий діабет (ЦД) 2-го типу залежно від наявності недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ). Встановлено, що у хворих з ознаками НДСТ спостерігається більш тяжкий перебіг ЦД з тенденцією до збільшення рівня глікованого гемоглобіну, більш частим розвитком діабетичної нефропатії з мікроальбумінурією та зі зниженням швидкості клубочкової фільтрації, а також з тенденцію до збільшення частоти діабетичної нейропатії та ретинопатії. При наявності вісцеральних та/або фенотипових ознак НДСТ АГ виявлялась вірогідно частіше, була більш вираженою та не залежала від тривалості ЦД, що свідчить про можливу патогенетичну роль НДСТ у розвитку АГ у хворих на ЦД 2-го типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шерстюк Л. Л. 
Значення основного фактора росту фібробластів в розвитку артеріальної гіпертензії у хворих на цукровий діабет 2-го типу залежно від наявності дисплазії сполучної тканини / Л. Л. Шерстюк, Є. Я. Ніколенко // Медицина неотлож. состояний. - 2018. - № 8. - С. 45-49. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати вивчення концентрації основного фактора росту фібробластів (FGF2) вплазмі крові хворих на цукровий діабет (ЦД) 2-го типу залежно від наявності недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ) та артеріальної гіпертензії (АГ). Встановлено, що у хворих на ЦД 2-го типу вмістFGF2 підвищений порівняно з контролем, у хворих з наявністю НДСТ підвищений порівняно з хворими без НДСТ. При ізольованому ЦД 2-го типу вміст FGF2 зростає протягом захворювання, у той час як при наявності НДСТ у хворих на ЦД 2-го типу цієї залежності немає, що пов'язано з початково збільшеними значеннями FGF2. Виявлено статистично вірогідний кореляційний зв'язок вмісту FGF2 у крові хворих на ЦД з наявністю та виразністю АГ та з наявністю діабетичної нефропатії незалежно від наявності НДСТ. Виявлені зв'язки FGF2 та клінічних ознак НДСТ свідчать про можливість їх застосування як предикторів розвитку АГ у хворих на ЦД 2-го типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.160.23 + Р418.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дмитренко Н. І. 
Поширеність та лікування патології тканинного росту в собак / Н. І. Дмитренко, Л. М. Шерстюк // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 2. - С. 179-186. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано розповсюдження пухлин серед собак і котів м. Полтави. З метою визначення поширеності новоутворень серед собак та котів було зібрано й оброблено статистичні дані по клініках ветеринарної медицини м. Полтави за останні два роки. Проведено диференційну діагностику морфологічних типів деяких видів пухлин у собак. Розглянуто морфологічну, цитологічну та гістологічну будову новоутворень. Проблема пухлинного росту є досить поширеною у собак та котів. За останні два роки новоутворення діагностували у 98 собак та 77 кішок (56 та 44 % відповідно). Серед собак 70 % були породистими. Але достовірної схильності до пухлин певного виду у якоїсь окремої породи не виявлено. Щонайбільше (21,4 %) у собак діагностували злоякісні пухлини молочної залози. Вони мали різний розмір і охоплювали один або кілька молочних пакетів. Досить поширеною патологією тканинного росту є папіломатоз (18,4 %). Окреслено місця локалізації та розміщення папілом на тілі собак та котів, а також подано опис їх зовнішнього вигляду. Охарактеризовано порядок формування пухлинного зачатку. Залежно від симптоматики та перебігу захворювання використовували такі методи діагностики, як пальпація, рентгенографія, ультразвукова діагностика, інколи проводили дослідження морфологічних і біохімічних показників крові з метою виявлення ступеня порушення обміну речовин. Місцево досліджували не лише саму пухлину, а і ступінь втягнення в патологічний процес оточуючих тканин. За допомогою апарату для ультразвукової діагностики слідкували за реакцією регіонарних лімфатичних вузлів та за появою і розвитком метастазів. Порівняно різні схеми лікування папіломатозів піддослідних тварин. Встановлено, що включення у схему лікування препарату "Вінкристин" значно скорочує термін лікування та дає виражений терапевтичний ефект вже після другої ін'єкції, що забезпечує поступове зменшення папілом, їх зсихання та відторгнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Киричко О. Б. 
Гематологічні та біохімічні показники крові хворих на панлейкопенію котів при застосуванні розчину полтавського бішофіту / О. Б. Киричко, Б. П. Киричко, Л. М. Шерстюк, А. М. Панова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 4. - С. 233-238. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-954-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Шерстюк Л. Л. 
Патогенетичне значення недиференційованої дисплазії сполучної тканини у розвитку артеріальної гіпертензії та нефропатії у хворих на цукровий діабет 2 типу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Л. Л. Шерстюк; Харківський національний медичний університет. - Харків, 2019. - 22 c. - укp.

Увагу присвячено вивченню значення недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ) при судинних ускладнень та артеріальній гіпертензії у хворих на цукровий діабет (ЦД) другого типу. Визначено, що у хворих з ознаками НДСТ спостерігається більш тяжкий перебіг ЦД з тенденцією до збільшення рівня HbA1c, більш частим розвитком діабетичної нефропатії з мікроальбумінурією та зі зниженням швидкості клубочкової фільтрації, а також з тенденцію до збільшення частоти діабетичної нейропатії та ретинопатії. За наявності вісцеральних та/або фенотипових ознак НДСТ артеріальна гіпертензія виявлялася достовірно частіше, була більш виразною та не залежала від тривалості діабету. Виявлено, що у хворих на ЦД 2-го типу вміст FGF2 підвищений порівняно з контролем, у хворих з наявністю НДСТ підвищений порівняно з хворими без НДСТ. При ізольованому ЦД 2-го типу вміст FGF2 зростає протягом захворювання, тоді як за наявності НДСТ у хворих на ЦД 2-го типу цієї залежності немає, що пов'язано з початково збільшеними значеннями FGF2. Виявлено статистично достовірний кореляційний зв'язок вмісту FGF2 крові хворих на ЦД з наявністю та виразністю АГ та з наявністю діабетичної нефропатії незалежно від наявності НДСТ. Запропоновано регресійну модель для прогнозування розвитку артеріальної гіпертензії у хворих на цукровий діабет 2-го типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.160.23 + Р414 + Р251.254.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441986 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського