Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Шухтін В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Шухтін В. В. 
Особливості імунного статусу у чоловіків, хворих на вугрову хворобу : [Тези доп. I(VIII) зїзду Укр. асоц. лікарів-дерматовенерологів і косметологів, 20 - 23 верес. 2005 р., м. Київ] / В. В. Шухтін // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2005. - № 3. - С. 176. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Шухтін В. В. 
Гормональні механізми патогенезу вугрової хвороби : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / В. В. Шухтін; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено основні патогенетичні механізми розвитку вугрової хвороби (ВХ), роль рівня статевих гормонів і змін в імунному статусі перебігу цього патологічного стану. За результатами досліджень 110-ти чоловіків, хворих на ВХ, та 25-ти практично здорових, без ознак ВХ у віці 16 - 30-ти років вивчено динаміку рівня статевих гормонів з урахуванням сімейного анамнезу та тяжкості перебігу захворювання у хворих на ВХ. Установлено, що їх гормональний стан залежить від терміну перебігу хвороби та спадкової схильності до захворювання. Зазначено, що найбільші зміни серед рівня гормонів відбуваються з боку дегідроепіандростерона-сульфата - динаміка коливань його рівня найвища в осіб з хворобою середнього ступеня. Показано, що особливо суттєві зниження рівня T-хелперів та імунно регуляторного індексу наявні у чоловіків з середньою та тяжкою формами ВХ, строк захворювання яких більший за 12 міс. Виявлено, що порушення у кишково-шлунковому тракті прямопропорційно корелюють зі ступенем тяжкості перебігу хвороби. Розроблено оригінальну математичну модель ВХ, яка дозволяє з достатнім ступенем точності відтворити характер перебігу патологічного процесу залежно від рівня обміну чоловічих статевих гормонів з урахуванням сімейного анамнезу. Показано можливість використання препарату Ексо для профілактики та лікування ВХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гойдик В. С. 
Аналіз захворюваності ВІЛ-інфікованих пацієнтів / В. С. Гойдик, Н. С. Гойдик, В. В. Шухтін, А. І. Гоженко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2011. - № 3. - С. 74-79. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено структуру захворюваності пацієнтів із ВІЛ-інфекцією/СНІДом, що перебували на стаціонарному лікуванні в Одеському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом, їх віковий склад. Досліджено динаміку зміни відповідних показників у виписаних і померлих пацієнтів. Для вивчення закономірностей зростання або зниження захворюваності на окремі хвороби у пацієнтів з імуносупресією простежено зміни захворюваності у порівнянні з попередніми роками. Проаналізовано 2263 історії хвороби, з'ясовано, що поряд із хворобами зі сталим рівнем (гепатити, пієлонефрит) є низка хвороб, рівень яких зменшується (пневмонії, поширені форми кандидозу, тяжкі анемії) у порівнянні з хворобами, рівень яких збільшується (туберкульоз легень). Зроблено висновки про крайню потребу у подальшому вивченні тенденцій захворюваності у пацієнтів, що може полегшити діагностичний пошук і підвищити ефективність лікування, скоригувати та зробити результативнішими профілактичні заходи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шухтін В. В. 
Характер морфологічних змін шкіри та слизової оболонки у хворих з ВІЛ/СНІДом / В. В. Шухтін, В. С. Гойдик, Б. А. Насібуллін, А. І. Гоженко // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2013. - № 2. - С. 60-64. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проблема ВІЛ/СНІДу - одна з головних глобальних проблем у світі. Ураження шкіри та слизових оболонок у хворих на ВІЛ/СНІД часто є одним з перших клінічних виявів ВІЛ-інфекції. Виявлено й проаналізовано характер морфологічних змін шкіри та слизової оболонки у хворих на ВІЛ/СНІД. Проведено дослідження змін будови шкіри та її придатків у біоптатах шкіри обличчя 25 хворих на СНІД, які проходили лікування в Одеському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом. Виявлено зміни структурно-функціональної організації шкіри у вигляді: порушень сітчастості структури дерми, переважання колагену в складі її волокон, появи амілоїдних включень. В епідермісі порушується пошарова диференціація клітин; збіднюється судинна система і з'являються периваскулярні муфти з лімфоїдних елементів. У придатках шкіри спостерігається пригнічення пошарової диференціації елементів волосся; формування лімфоїдних муфт навколо потових залоз та їх протоків. Порушення процесів диференціації клітин шкіри у разі ВІЛ, збіднення судинного русла та порушення білкового обміну за цих умов призводить до змін структурно-функціональної організації шкіри, що унеможливлює виконання шкірою своїх функцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шухтін В. В. 
Патогенез уражень шкіри у щурів з імунодефіцитним станом / В. В. Шухтін, А. І. Гоженко, А. П. Левицький // Фізіол. журн.. - 2013. - 59, № 4. - С. 63-66. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вивчено стан шкіри за умов імунодефіциту, змодельованого за допомогою циклофосфану. Останній викликав у крові розвиток двох фаз патологічного процесу: перша - лейкопенія, зумовлена дією цитостатика, друга - гіперлейкоцитарна, спричинена ураженням печінки та спленомегалією. У шкірі розвивався дисбіоз, особливо у другу фазу запалення, і знижувався рівень захисних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-29 + Р514.0-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шухтін В. В. 
Патогенетичне обгрунтування підвищення ефективності лікування патології шкіри у ВІЛ-інфікованих : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / В. В. Шухтін; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2014. - 32, [1] c. - укp.

Встановлено частоту та структуру уражень шкіри у ВІЛ-інфікованих пацієнтів у стадії СНІД в Одеській області. Підтверджено взаємозв'язок між наявністю та ступенем імунодефіциту та захворюваннями шкіри у хворих на СНІД. Встановлено відсутність прямої залежності тяжкості патології шкіри у хворих на СНІД від міри імунної недостатності на різних стадіях захворювання. За морфологічних досліджень шкіри у хворих на СНІД виявлено структурно-функціональні особливості шкіри поза зоною ушкодження з порушенням процесів диференціації, дистрофічними змінами. Встановлено можливість розвитку дисбіозу у щурів у разі експериментального імунодефіциту, судячи зі зміни рівня біохімічних маркерів запалення: збільшення активності уреази і зниження рівня лізоциму. Виявлено особливості морфологічної будови шкіри щурів у разі експериментального дисбіозу, які можуть бути віднесені до явищ асептичного запалення. Виявлено особливості структурних змін в шкірі хворих на ВІЛ/СНІД у разі одержання курсу АРВТ. Встановлено вплив пребіотиків на розвиток дисбіозу та морфофункціональний стан шкіри у щурів у разі експериментального імунодефіциту. Показано дерматопротекторну дію пребіотиків у комбінації з гепатопротекторами за експериментального імунодефіциту. Вперше запропоновано концепцію патогенезу шкіри у BIЛ-інфікованих хворих у стадії СНІД, що грунтується на поєднанні в механізмах ураження шкіри первинних ланок патогенезу (імунодефіцит в результаті уражень вірусом CD4 Т-лімфоцитів) і вторинних, серед яких важлива роль належить вторинній імуносупресії, що виникає внаслідок дисбіозу. Вперше обгрунтовано доцільність удосконалення лікування дерматологічної патології у хворих на СНІД на основі антиретровірусної й етіотропної терапії з корекцією дисбіозу пребіотиками у комбінації з гепатопротекторами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-5 + Р514.0-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вплив індивідуально-психологічних характеристик на успішність студентів медичного університету / В. В. Шухтін, І. М. Шухтіна, О. М. Лиходід, В. І. Хрущ // Проблеми безперерв. мед. освіти та науки. - 2015. - № 4. - С. 13-16. - укp.

Наведено результати комплексного медико-психологічного дослідження особистісних характеристик студентів-медиків IV та V курсів Одеського національного медичного університету. Для визначення впливу особистісних характеристик на рівень успішності студентів проведено психодіагностичне дослідження з використанням таких методик: тест-опитувальник Леонгарда - Шмішека, Т. Елерса, Холмса і Pare, Леонгарда - Шмішека. Дослідження дає змогу зробити припущення, що рівень академічної успішності прямо пропорційний до рівнів мотивації, стресостійкості та соціальної адаптації. Запропоновано у програми підготовки майбутніх спеціалістів включити заняття з опанування самокорекції, підвищувати рівні стрессостійкості та мотивації за допомогою спеціально підготовлених навчальних заходів, що допоможе зробити навчальний процес ефективнішим та розвинути в студентів-медиків відчуття впевненості у виконаній роботі. Це сприятиме ровитку їх внутрішніх ресурсів для забезпечення самостійності в усіх сферах життєдіяльності, спрямуванню на оптимізацію та взаємодію з іншими об'єктами соціуму, а також знизити вияви поведінкової та внутрішньоособистісної дезадаптованості.

Приведены результаты комплексного медико-психологического исследования личностных характеристик студентов-медиков IV и V курсов Одесского национального медицинского университета. Для определения влияния личностных характеристик на уровень успешности студентов проведено психодиагностическое исследование с применением методик: тест-опросник Леонгарда - Шмишека, Т. Элерса, Холмса и Pare, Леонгарда - Шмишека. Исследование позволяет предположить, что уровень академической успешности прямо пропорционален уровням мотивации, стрессоустойчивости и социальной адаптации. Предложено в программы подготовки будущих специалистов включить занятия по овладению самокоррекцией, повышать уровни стрессоустойчивости и мотивации с помощью специально подготовленных обучающих мероприятий, что поможет сделать учебный процесс более эффективным и развить у студентов-медиков чувство уверенности в выполненной работе. Это поможет развитию их внутренних ресурсов для обеспечения самостоятельности во всех сферах жизнедеятельности, направленности на оптимизацию и взаимодействие с другими объектами социума, а также снизить проявления поведенческой и внутриличностной дезадаптивности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шухтін В. В. 
Інновації у методології викладання дерматовенерології студентам медичних університетів / В. В. Шухтін // Проблеми безперерв. мед. освіти та науки. - 2015. - № 3. - С. 16-18. - укp.

Зазначено, що високий рівень сучасної медицини забезпечується завдяки навчанню майбутніх лікарів у медичних університетах. Оскільки цей фах потребує належних знань і вмінь для надання якісної медичної допомоги населенню, подано інноваційні методології, необхідні для вдосконалення викладання в медичних університетах. Наголошено, що запровадження нових технологій викладання є запорукою сучасної освіти.

Отмечено, что высокий уровень современной медицины обеспечивается благодаря обучению будущих врачей в медицинских университетах. Поскольку эта профессия требует надлежащих знаний и умений для оказания качественной медицинской помощи населению, представлены инновационные методологии, необходимые для совершенствования ее преподавания в медицинских университетах. Подчеркнуто, что внедрение новых технологий преподавания является залогом современного образования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-33 + Р58/60 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гоженко А. І. 
Вплив активізації АТР-залежних калієвих каналів флокаліном на стан протеолізу і фібринолізу в умовах експериментального хронічного пошкодження нирок / А. І. Гоженко, Н. Д. Філіпець, О. О. Філіпець, В. В. Шухтін, Т. І. Дзецюх, І. М. Шухтіна // Лікар. справа. - 2016. - № 5/6. - С. 132-137. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Нагорна В. Ф. 
Бактеріальний вагіноз: інтерпретація даних клінічних та параклінічних досліджень / В. Ф. Нагорна, Т. Я. Москаленко, А. А. Гриценко, Г. С. Манасова, В. В. Шухтін, І. М. Шухтіна // Лікар. справа. - 2016. - № 7/8. - С. 96-99. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На підставі аналізу результатів обстеження 60 вагітних, у якіх виявлено бактеріальний вагіноз, автори встановили значні розбіжності показників різних діагностичних методів. Найбільш достовірним визнано вимірювання pH вмісту піхви та виявлення Gardnerella vaginalis, Atopobium vaginalis з використанням ДНК-технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шухтін В. В. 
Психоемоційний стан ВІЛ-інфікованих з дерматологічною патологією / В. В. Шухтін, В. С. Гойдик, Н. С. Гойдик, О. А. Герасименко, В. О. Цибуля // Лікар. справа. - 2019. - № 1/2. - С. 43-52. - Бібліогр.: 58 назв. - укp.

Проаналізовано сучасний стан інформації про шкірні захворювання у ВІЛ-інфікованих, психологічні розлади, які виникають у них, та фактори, що спричинюють стрес. ВІЛ-інфекція, незважаючи на успіхи у лікуванні, залишається у нашій країні однією з найактуальніших проблем, а також має місце негативне ставлення до ВІЛ-інфікованих. У хворих на ВІЛ-інфекцію спостерігається підвищений рівень стресового навантаження від початку встановлення діагнозу. Додатково обтяжують стан зміни у зовнішності, викликані шкірними захворюваннями. Наслідком цього є висока частота розвитку психоемоційних порушень, що потребують корекції. Таким чином, лікарі, які надають допомогу ВІЛ-інфікованим, повинні мати знання про діагностику психологічного стану, в тому числі про депресивні розлади, для своєчасного надання спеціалізованої допомоги і зниження рівня негативних реакцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0 + Р645.016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Хрущ В. І. 
Стан систем гомеостазу у хворих на інфекційну екзему / В. І. Хрущ, О. В. Павленко, В. В. Шухтін, І. М. Шухтіна // Лікар. справа. - 2019. - № 4. - С. 8-15. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жc20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Епідеміологія ВІЛ-інфекції в Одеській області : [монографія] / Н. С. Гойдик, В. С. Гойдик, В. В. Шухтін, А. І. Гоженко. - Одеса : Фенікс, 2016. - 82 c. - Бібліогр.: с. 68-82 - укp.

Проаналізовано епідеміологію ВІЛ-інфекцій в Одеській області. Визначено соціально-економічне підгрунтя високих темпів поширення ВІЛ-інфекції в області. Висвітлено історію розвитку боротьби з епідемією ВІЛ-інфекції в регіоні. Охарактеризовано епідеміологічні особливості ВІЛ-інфекції в Одеському регіоні. Розкрито структуру захворюваності пацієнтів із ВІЛ-інфекцією, які одержували стаціонарне лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.0-2(4УКР-4ОДЕ) + Р11(4УКР-4ОДЕ)285.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА821118 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського