Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Ярмола Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Ярмола Т.  
Аналіз клінічної ефективності та безпечності АМІЗОНУ194 у хворих на ревматизм / Т. Ярмола, І. Катеринчук // Ліки України. - 2003. - № 6. - С. 51-53. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз ефективності амізону та диклофенаку натрію у хворих на ревматизм. За результатами дослідження встановлено, що клінічні прояви та лабораторні показники ефективності терапії ревматизму амізоном і диклофенаком натрію практично не відрізнялись. Отже амізон, на відміну від диклофенаку натрію, не виявляє несприятливого впливу на слизову оболонку шлунка та дванадцятипалої кишки.


Ключ. слова: ревматизм, амізон, диклофенак натрію, гастропатія, спричинена застосуванням нестероїдних протизапальних засобів
Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Катеренчук І.  
Ефективність і безпечність застосування мелоксикаму у терапії хворих на остеоартроз / І. Катеренчук, Л. Ткаченко, Т. Ярмола, С. Стародубцев // Ліки України. - 2005. - № 4. - С. 115-117. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Найчастішим серед ревматичних захворювань є остеоартроз, поширеність якого в Україні становить 1 968,5 на 100 тис. населення. В Україні зареєстровано близько 500 тис. хворих на остеоартроз, але ця цифра значно занижена, тому що звертаються за медичною допомогою уже на пізніх стадіях захворювання, коли консервативні методи лікування неефективні. Значна поширеність остеоартрозу, недостатня ефективність сучасних методів лікування та висока частота розвитку побічних реакцій обумовлюють необхідність пошуку нових лікарських засобів і патогенетично обгрунтованих підходів до консервативного лікування цієї хвороби, а також удосконалення наявних методів терапії. Останнім часом велику увагу приділяють вивченню безпечних лікарських засобів, здатних гальмувати катаболічні процеси в суглобовому хрящі, пригнічувати запалення в синовіальній оболонці, а також препаратів, які впливають на основний симптом захворювання - біль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Катеренчук І. П. 
Корекція кишкового дисбіозу як складова антигомотоксичної терапії у комплексному лікуванні хворих на хронічну хворобу нирок - пієлонефрит / І. П. Катеренчук, Т. І. Ярмола // Укр. терапевт. журн. - 2007. - № 3. - С. 81-85. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Представлены данные о возможности повышения эффективности терапии больных с хроническим пиелонефритом с сопутствующим кишечным дисбиозом путем совместного использования аллопатических, антигомотоксических и микробиологических препаратов. Показано, что использование в комплексном лечении антигомотоксических средств "Ренель Н", "Солидаго композитум С" и микробиологического препарата "Симбиофлор 1" обеспечивает устранение клинических проявлений заболевания, лейкоцитурии и бактериурии, нормализует микробиоценоз кишечника и повышает степень иммунной защиты, что позволяет считать такую терапию наиболее оптимальной у данной категории больных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-52 + Р413.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ярмола Т. І. 
Ефективність застосування амізону і локальної навколосуглобової терапії для профілактики НПЗЗ-гастропатій у ревматологічних хворих : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.36 / Т. І. Ярмола; Івано-Франків. держ. мед. акад. - Івано-Франківськ, 2004. - 20 c. - укp.

Проведено порівняльне дослідження структури, частоти та клінічних особливостей уражень слизової оболонки гастродуоденальної зони (ГДЗ), індукованих нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ) у хворих на ревматизм, ревматоїдний артрит (РА) та остеоартроз (ОА). Встановлено, що частота та важкість уражень шлунка та дванадцятипалої кишки та патоморфлогічні зміни в них не залежать від нозологічної форми ревматичного захворювання та не пов'язані з наявністю та ступенем обсіменіння слизової оболонки ГДЗ Helicobacter pylori (HP). Виявлено, що на початкових етапах прийому НПЗЗ ендоскопічними проявами уражень слизової оболонки ГДЗ є плямиста гіперемія, ерозивні та виразкові ураження, а морфологічним субстратом - лімфоцитарна інфільтрація слизової оболонки. Вперше запропоновано застосовувати під час комплексного лікування хворих на ревматизм вітчизняний протизапальний препарат "Амізон", який не поступається в ефективності диклофенаку і не має побічної дії на слизову оболонку ГДЗ, притаманну НПЗЗ. Вперше для зменшення негативного впливу НПЗЗ на слизову оболонку ГДЗ під час лікування РА та ОА запропоновано проводити локальну навколосуглобову терапію у вигляді примочок з диметилсульфоксидом, гепарином та диклофенаком натрію та дротаверином гідрохлориду з одночасним зменшенням дози перорального прийому НПЗЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-52 + Р419.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бошицкая Н. В. 
Технологические и магнитные свойства железных порошков, плакированных фосфором и никель-фосфором / Н. В. Бошицкая, О. В. Власова, Л. М. Апининская, Т. М. Ярмола, И. В. Уварова // Порошковая металлургия. - 2011. - № 5/6. - С. 12-19. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розроблено композиційні матеріали на базі залізних порошків, плакованих фосфором та нікель-фосфором з використанням модифікованих методів хіміко-термічного розкладання діамонійфосфату, термохімічного методу у вібруючому шарі, фосфатування хімічним методом, а також методу відновлення солей нікелю розчином гіпофосфіту натрію як в кислих, так і в лужних середовищах. Показано, що плакування фосфором і нікель-фосфором залізного порошку забезпечує одержання матеріалу з більш високими магнітними характеристиками, збільшеними в середньому на 20 % магнітною індукцією і на 25 % - магнітною проникністю, а також підвищеним електричним опором матеріалу, що знизило питомі магнітні втрати. У композиційному матеріалі на базі порошків, плакованих фосфором у вібруючому шарі та нікель-фосфором у кислому середовищі, після високотемпературного спікання на частинках залізного порошку частково залишається покриття, що також сприяє зниженню магнітних втрат. За прискореним крапельним методом проведено лабораторні випробування корозійної стійкості вихідних і плакованих фосфором та нікель-фосфором порошків заліза. Встановлено, що нанесення фосфорних і нікель-фосфорних покриттів збільшує корозійну стійкість матеріалу в 2,5 - 3,0 рази, ймовірно, завдяки утворенню захисних шарів фосфідів на поверхні залізних частинок. Матеріали на базі порошків заліза, плакованих фосфором і нікель-фосфором, відрізняються від відомих високими магнітними характеристиками, високою корозійною стійкістю та більш низькими значеннями

магнітних втрат за частоти 50 Гц, що надає змогу рекомендувати їх для виготовлення магнітно-м'яких виробів, котрі працюють як в постійних, так і в змінних полях промислової частоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Уварова І. В. 
Наноматеріали та їх використання у медичних виробах : навч. посіб. / І. В. Уварова, В. Б. Максименко, Т. М. Ярмола; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К. : КІМ, 2013. - 171 c. - Бібліогр.: с. 168-171 - укp.

Визначено основні поняття та сучасний стан досліджень та практичних розробок у сфері наноматеріалів, призначених, зокрема для використання в якості основи для медичних виробів та приладів, викладено головні вимоги до них та методи, що дозволяють застосовувати їх у медичній практиці. Розглянуто властивості наноматеріалів природного та штучного походження та приладів на їх основі, які дозволять покращити умови спрямованої доставки ліків та пролонгації їх дії на уражені ділянки живого організму, пристосувати їх для проведення діагностики захворювань з метою їх упередження та розширити умови їх використання при розробці біонаноелектромеханічних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с0 я73 + Ж364.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА768240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ярмола Т. І. 
Особливості ведення хворих на діабетичну нефропатію з вторинною артеріальною гіпертензією лікарями загальної практики - сімейної медицини / Т. І. Ярмола, Л. А. Ткаченко, Г. Л. Пустовойт, О. В. Мохначов // Сімейна медицина. - 2016. - № 1. - С. 49-51. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

За наявності артеріальної гіпертензії та діабетичної нефропатії препаратами вибору є інгібітори АПФ і сартани. Доведено ефективність валсартану та суттєво кращу, порівнюючи з еналаприлом, його переносимість, що надає змогу рекомендувати ці засоби лікарям загальної практики - сімейної медицини як препарати вибору під час ведення даних пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.160.23 + Р414-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пустовойт Г. Л. 
Окремі аспекти вікового андрогенного дефіциту у чоловіків у діяльності лікаря загальної практики - сімейної медицини / Г. Л. Пустовойт, Л. П. Саричев, Т. І. Ярмола, Л. А. Ткаченко, Л. А. М'якінькова // Сімейна медицина. - 2015. - № 6. - С. 54-56. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Висвітлено узагальнені дані літератури й особистих досліджень щодо зв'язку ендотеліальної дисфункції та атеросклеротичного ураження судин у чоловіків з віковим андрогенним дефіцитом. Результати обстеження 52-х чоловіків віком від 29-ти до 78-ми років без серцево-судинних подій в анамнезі доводять високу інформативність комплексу інтима - медіа як маркера ендотеліальної дисфункції на доклінічній стадії, що може бути важливим діагностичним критерієм у практиці сімейного лікаря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ткаченко Л. А. 
Діагностика болю у спині в роботі лікаря загальної практики - сімейної медицини / Л. А. Ткаченко, Т. І. Ярмола, Г. Л. Пустовойт, Л. А. М'якінькова // Сімейна медицина. - 2015. - № 6. - С. 60-62. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено можливі фактори ризику, причини виникнення, особливості клінічної картини та діагностичного пошуку у категорії хворих, у яких основним синдромом є біль у спині, а також принципи ведення таких хворих лікарями загальної практики - сімейної медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Топільницький П. І. 
Дослідження властивостей нафт Передкарпатської нафтогазоносної області України / П. І. Топільницький, В. В. Романчук, Т. В. Ярмола // Chemistry, Technology and Application of Substances. - 2019. - 2, № 2. - С. 102-109. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

В Україні відсутня достатня сировинна база для переробки та одержання якісних нафтопродуктів. Нафтові родовища, які експлуатувались до сьогодні, не володіють достатніми запасами. Тому проблема нестачі сировини вирішується інтенсифікацією видобутку існуючих нафтових родовищ. Наведено досліджені фізико-хімічні властивості нафт нових свердловин, які знаходяться в Передкарпатській нафтогазоносній області України - родовища Стинава та Рожнятів - для визначення цінності цих нафт і подальших методів їх переробки. Встановлено, що нафти є доброю сировиною для одержання бензину, реактивних і дизельних палив, олив, малосірчистого котельного палива.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Топільницький П. І. 
Фізико-хімічні властивості важких нафт Яблунівського родовища з високим вмістом сірки / П. І. Топільницький, В. В. Романчук, Т. В. Ярмола, Д. В. Зінченко // Chemistry, Technology and Application of Substances. - 2020. - 3, № 1. - С. 75-82. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Описано дослідження нафт Яблунівського родовища Полтавської області України, які надають можливість вибрати подальші шляхи їх перероблення. Досліджено фракційний склад методом імітованої дистиляції, основні фізико-хімічні характеристики; визначено структурно-механічні властивості, вміст металів та елементний склад. Результати досліджень показали, що нафти є важкими з високим вмістом сірки, не містять світлих дистилятів, мають високу густину та в'язкість, велику кількість металів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101738 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського